Dorpsschool vierde heel gezellig feest Schetsplan lokatie Tuinstraat gereed Spectaculaire show bij de Fienpreu vers Holtens Nieuwsblad Diessenplas houdt een grote bazaar 3. Sfr Overmacht Met feest voor ouders en leerlingen SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM: Filmavond Hartstichting Boek nu weer verkrijgbaar Record opbrengst collecte Sporters helpen sporters uontvangteen fraaie exclusieve tweekleuren- ballpointalsuons een nieuwe abonnee opgeeft. BON De Korte (WD) naar Holten Bingo-avond sv Holten in De Biester [DNens Nieuwsblad Donderdag 8 november 1984 - 36e jaargang nr. 45 Abonnementsprijs 32,92 Losse nummers 70 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der LoeffBV In samenwerking mei do stichting pHoltena Nieuwsblad' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozekkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41, Enschede Tel. 053-320141 Vrijdag 2 november jl. was het 30 jaar geleden dat de O.L. Dorpsschool offi cieel werd geopend en 25 jaar dat de openbare kleuterschool Tuinstraat haar deuren opende. Reden om deze jubilea te vieren, te meer daar er vanaf 1985 geen aparte kleuterschool meer zal zijn doch 1 basisschool. Om 9.00 uur kwamen alle kin deren verkleed op school. In de hal stond een standje met limo nade en pennywafels ep ieder kind mocht 1 keer grabbelen in de grabbelton. Om half één wa ren de tafels gedekt in de kleu terschool en er werd heerlijk ge smuld van de boerenkool met worst. Na het eten gingen de grootsten vanaf klas 3 naar de hal van de Dorpsschool terug voor een film en de kleuters en de leerlingen van klas 1 en 2 bleven op de kleuterschool om een videofilm te kijken. Tussen door bracht een ijsje verkoeling want het was stralend herfst weer. Om half vier waren de films af gelopen en keerden alle kinderen moe maar voldaan huiswaarts. De hal werd omgetoverd in een gezellige danszaal en de lokalen werden ingericht voor het spel- lencircuit van de ouders. In één lokaal was de videofilm van de overdag gehouden festiviteiten te zien, terwijl in een ander lokaal de heer van Bruggen een Philips P2000 computer demonstreerde. Dit is de computer die gebruikt kan worden in het onderwijs. Vanaf acht uur 's avonds kwa men de ouders binnen. Onder het genot van een kopje koffie luisterde men naar de openings toespraak van de voorzitter van de Ouderraad, de heer Zoet. Hierna kon een ieder zijn spel- lencircuit spelen en naar de films of computer kijken. Rond de klok van tien uur werd de verloting gehouden van di verse moooie prijzen met als hoofdprijs een draagbare tv. De uitslag van het lengteraden van het personeel werd bekendge maakt als ook van het gewicht van het krentebrood raden. Om half elf opende de heer Die- mer het bal met mevrouw Sand- mann. De barkeepers waren vol op in touw en er heerste een gezellige stemming. Rond de klok van half één keerde ieder huiswaarts, terugziende op een heel gezellig feest. De leerlingen lieten zich de boerenkool opperbest smaken. Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo TeL 05428-1500 Redactioneel adres: Smidsbelt 37. tel 05483-33 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggetg Kolweg 14. tel. 05433-1356 Advertentie-adviseurs: W. Froderiks Pr. Hendrikstraat 13, Nijverdal Tel. 05486-132 64 J. Rozendom Rietmolenstraat 3. Tel. 05433-1305 Advertenties en abonnementen kunt u in Hotten opgeven bij: G. IV. Knapen Lerenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tof dinsdag 12 uur Het conceptplan voor de nieuwe behuizing van het Sociaal Cultureel werk in Holten is rond. Afgelopen week heeft de begeleidingscommis sie het voorlopig laatste gesprek hierover gevoerd. Het conceptplan is overhandigd aan het college van b. en w. die het op haar beurt in de eerstkomende vergadering van de gemeentelijke commissie ABZ op de agenda zal plaatsen. Het conceptplan, zoals dat nu is uitgewerkt behelst een nieuwbouw op de plaats van de kleuterschool aan de Tuinstraat. Voorzitter Van Bruggen van de begeleidingscom missie wilde over de uitwerking van het gebouw nog niet in details treden, maar verklapte wel dat het ontwerp van architect Beeftink voldoet aan de eisen die door de commissie zijn gesteld. Ook het bijbehorende financiële plaatje, komt overeen met de gestelde ei- Ricardo Aziz en zijn assistentes zorgen voor het nodige vuurwerk tijdens het openingsfeest van de carnavalsverenigng de Fienpreu- Het carnavalsseizoen van de Fien- preuvers is al weer in volle gang. De kegel-instuif die op 28 oktober de opening vormde van de activiteiten, was ook dit jaar weer een reuze geslaagd feest, waarop jong en oud zich uitstekend heeft vermaakt. Hoogtepunt vormt in de komende maand de jaarlijkse Elfde van de Elfde-avond in café-restaurant Vos man, waar letterlijk en figuurlijk dit jaar de vlammen van afslaan. Naast de vaste onderdelen, zoals de beëindiging van de regeerpe riode van Prins Jan An dries I en de presentatie van zijn opvolger, is de Elfde van de Elfde-commissie er in geslaagd, een wel zeer bijzonder artistieke groep te contracteren. Ofschoon deze avond in prin cipe bedoeld is voor de leden van de Nederlandse Hartstich ting afdeling Holten en de collec tanten, die telkens meehelpen tot het doen slagen van de jaar lijkse collectes, is een ieder, die zich h&e dan ook interesseert voor het werk van de Hartstich ting, van harte welkom. Door de afdeling Holten van de Vrienden van de Nederlandse Hartstichting is een filmavond georganiseerd in Hotel Vosman op donderdag 15 november a.s. aanvang 20.00 uur. Middels een aantal korte filmpjes zullen be paalde activiteiten van de Neder landse Hartstichting nader be licht worden. Dokter Sytseman heeft zich bereid verklaard be doelde films te willen toelichten. Het boek Holten in Oorlog stijd. is na een vertraging van enkele weken nu weer volop ver krijgbaar bij de beide boekhan delaren. Voor degenen, die het boek reeds hebben besteld be draagt de prijs f42.50. Voor an deren f47.50. De nationale collecte voor geestelijk gehandicapten, heeft dit jaar een record opbrengst van f5910,55. De organisatoren bedanken alle medewerkers voor hun inzet en allen die hun bij drage voor dit goede doel gege ven hebben. Dit optreden van Ricardo Aziz en his Flames zal reeds op 20.30 urn- plaats vinden, zodat ieder wordt verzocht op tijd in de zaal aanwe zig te zijn. De aanvangstijd van de avond is dan ook gesteld op 20.00 uur. Ricardo en zijn charmante assis tentes zullen zorgen voor een spek takel-show in tropische sfeer waar werkelijk de vlammen van afslaan. Ook wordt er een demonstratie Limbo-dansen gehouden waarbij enkele publiekskandidaten hun medewerking verlenen. Daarnaast zal er op de Elfde van de Elf de-avond een floor-show worden gegeven door een break-dance groep en een optreden van een welbekend zangtrio. De muzikaie verzorging is in handen van het Salland Combo. Jaarvergadering Voorafgaande aan deze specta culaire avond wordt op 9 novem ber a.s. de jaarlijkse ledenverga dering gehouden. Alle leden wor den hiervoor uitgenodigd. Om precies half negen zal voorzitter Albert Boode de vergadering openen. Tegen tienen wordt af scheid genomen van hofbarhou- ders Jan en Janne Maats. Onder begeleiding van de boerenkapel vindt hierna de officiële residen tiewisseling plaats. De hofbar van het seizoen 1984/1985 is Ton- nie en Betsie Brands, welke daarna met het gehele gezel schap wordt aangedaan. sen. „Wij hebben geen planklaar concept neergelegd, maar een raamwerk, waarin wij als commis sie - op een aantal kanttekeningen na - ons hebben kunnen vinden. Er zijn een aantal wensen, waarvan wij denken dat die gerealiseerd moeten worden die kostenverho gend zullen werken, maar die aan vulling op het budget zal beslist niet dramatisch zijn". Van Brug gen denkt hierbij aan een lift, een kleine werkplaats en andere ex tra's die niet in het eerste schet splan zijn opgenomen. In totaal is een bedrag van een miljoen gulden uitgetrokken voor de nieuwbouw, waarvan zes ton voor bouwkosten en vier ton voor de inrichting. Het gebouw zal bestaan uit een souterrain, begane grond en een verdieping. Alle ruimten zullen zo multifunctioneel mogelijk worden opgezet. Voor de muzieklessen van de muziekschool zullen o.a. speci aal een aantal geluiddichte wand- schotten worden aangeschaft. Volgens voorzitter Van Bruggen heeft het wegvallen van De Halm als mogelijke lokatie geen invloed gehad op het unanieme besluit van de begeleidingscommissie om in te stemmen met het plan van archi tect Beeftink voor lokatie Tuin straat, daar heb ik nooit een ge heim van gemaakt. Enkele van onze commissieleden waren voor stander voor De Halm. De kosten voor verbouw van dit pand waren echter zoveel hoger, dat dit geen haalbare kaart zou zijn geweest. Een sociaal cultureel centrum hoort naar mijn mening ook in het centrum van het dorp". De bouw van het sociaal cultu reel centrum zal, als het aan de begeleidingscommissie ligt, geen consequenties hebben voor het jongerencentrum De Schure. „Hierover moet de politiek natuur lijk een beslissing nemen, maar wij hebben in ons advies aan b. en w. voldoende ruimte overgelaten voor De Schure. De commissie is van mening dat De Schure een heel aparte plaats inneemt, met activiteiten die beter op hun plaats zijn buiten de directe woon bebouwing. Wanneer een en ander gerealiseerd gaat worden hangt af van de politieke besluitvorming; tot het eind van dit schooljaar is de kleuterschool nog in gebruik, zo dat de bouw niet eerder zal kunnen beginnen dan augustus 1985. In de week van 12 tot en met 17 november wordt de jaar lijkse collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten gehouden. De op brengst komt ten goede aan o.a. aanpassingen voor sport- voorzieningen voor gehandi capten. Een deel van de op brengst komt rechtstreeks ten goede van de Stichting Paard rijden Gehandicapten Holten. De collecte wordt in Holten georganiseerd door de Sport- commissie, dit jaar in medewer king van Badmintonclub Hol ten, Hockeyclub Holten, s.v. BATO, s.s. Holten afdeling voetbal en atletiek Tafeltennis vereniging Holten, Tennisclub Holten, Schietvereniging De Eendracht, Kegelclub De Hout- vellers, Zwemclub Twenhaars- veld, Ponyclub De Bergruiter- tjes en Volleybalvereniging Mintonette. Helaas is het dit jaar niet mogelijk om in de gehele gemeente te collecteren; daar waar geen collectant komt (en dat geldt met name voor de buurtschappen) kan men zijn of haar gift rechtstreeks storten op gironummer 5855 van het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten te Den Haag. Ondanks de spontane mede werking van de sportverenigin gen, mee te willen werken aan het welslagen van deze collecte voor hun gehandicapte sport- broeders en zusters, kan de sportcommissie nog best een paar collectanten erbij gebrui ken. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij de secretaris van de sportcommissie, de heer Wissink, tel. 16 66 (gemeente huis). Sport is in, ook voor gehandi capten. Lang niet altijd is dat voor hen mogelijk. Bij een groot aantal sportvoorzieningen is geen rekening gehouden met gehandicapten. Daarvoor zijn aanpassingen nodig. Zo ook wat betreft het sportmateriaal. Met de bijdrage geeft men de gehandicaptensport een steun tje in de rug en helpt men het sporten door gehandicapten mogelijk te maken. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander doorj Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32.92 Op uitnodiging van de plaatse lijke afdeling van de WD komt op maandag 12 november dr. R. W. de Korte, lid van de Tweede Kamer voor de WD naar Hol ten. Hij zal in café Vruggink (te genover het station) een spreek beurt vervullen. De heer De Kor te zal zijn visie geven op een aantal actuele politieke zaken. In het bijzonder zal hij ingaan op de landsbegroting 1985. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Op dinsdag 13 november a.s. houdt „Diessenplas" haar twee jaar lijkse bazaar. De dames en heren hebben op de bezigheidsafdeling weer de prachtig ste handwerken, houtsnijwerken e.d. gemaakt. De nadruk ligt dit keer echter op kleding, zoals truien, ves ten, shawls, sokken, handschoenen en schorten. Ook nuttige zaken zoals tafelkleden, spreien, speldekussen e.d. zijn volop aanwezig. Een mooie gelegenheid dus om nu Sint-Nicolaas inkopen te doen. De Supportersvereniging van de S.V. Holten, organiseert op dinsdag, 13 november, een gran diose bingo-avond. Er wordt in Holten door verenigingen, clubs en andere organisaties al vele ja ren, in besloten gezelschap, bin go gespeeld. Maar niet, zoals in Limburg en Brabant, en tegen woordig ook veelvuldig in onze contreien, in het openbaar in ho tel, café of restaurant. Dat zijn vaak hele gezellige bijeenkom sten, waarin ook nog wat te win nen valt. Het bestuur van de supportersvereniging wil nu trachten zo iets ook in Holten ingang te doen vinden. Niet al leen om de kas wat te verster ken - in het belang van de spor ten die worden ondersteund- maar ook voor de gezelligheid en meer contact met de inwoners. Zoals gebruikelijk worden voor zulke bingo's prachtige prijzen beschikbaar gesteld, zoals man den met boodschappen, vlees schotels, enz. Voor deze avond staat onder meer een tuinstel als prijs beschikbaar. De bingo wordt gehouden in café-restau rant „De Biester" en begint om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.00 uur). De avond is voor iedereen vrij toegankelijk. De keuken van „Diessenplas" zorgt weer voor de inwendige mens. Overbekend is de erwten soep, die in één literverpakking te koop is. Handig dus om in de diepvries te bewaren. Daarnaast is er koffie met krentewegge, oliebollen en als prijzen bij de verschillende attrakties vindt U taarten, cakes en salades van ei gen fabrikaat. En wat het rand- gebeuren betreft zijn er weer tal van mogelijkheden om een gokje te wagen, zoals het rad van avontuur, tombola, kubusloterij, waterspel, bommenwerper en ping-pong-glazenspel. Op de rom melmarkt liggen weer tal van waardevolle goederen op nieuwe eigenaren te wachten. Ook aan de kinderen is speciaal gedacht. De „Diesenplas"-bazar biedt im mers gezelligheid voor jong en oud. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van materialen t.b.v. de bezigheidsafdeling en voor de ontspanning van de bewoners van „Diessenplas". Dit loopt met ruim honderd bewoners zo in de papieren, dat het onmogelijk uit het budget kan. Redenen genoeg om een be zoek te brengen aan de „Dies- senplas"-bazar op 13 november a.s. De openingstijden zijn van: 10.00-12.00 uur, van 14.00-17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. In verband met het geringe aantal tekstpagina's dat ons de ze week ter beschikking staat, zult u een groot deel van de ingeleverde copy missen. Zoveel als mogelijk zal de copy ge plaatst worden in de editie van 15 november

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1