Groepenprestatie voor herhaling vatbaar Holtenaren gaven massaal Moed )3SSjlg|llg| wïMsn 189.- 1538.- Koffieconcert met hobo- en pianosoli Voorbeeld in de regio 8da9en É2Ö*" Vleeskeuringsdienst over naar Rijk HOLTENS NIEUWSBLAD Druk bezochte muziekavond in Klavier DÜSSBDORF CRUISE Jeugddienst met thema „Macht" ÏORREMOUNOS GOEDKOPE VUEGIMÏEVIfó ARUBA f 1823.- JAKARTA f 2025.- SINGAPORE f2050.- TOKYO f 2500.- reislburo de globe HOC U OOK REIST.WIJ VERZORGEN ALLES! DONDERDAG 1 NOVEMBER 1984" S&Ü /'v Op zondag 4 november a.s. spelen Evelyn Heuvelmans (hobo) en Inge Lulofs (plano) tijdens het koffieconcert in de aula van de Scholengemeenschap werken uit het klassiek-romantische re pertoire. Er staan o.a. composities van Bellini, Donizetti en Schumann op het programma. Inge Lulofs en Evelyn Heuvelmans studeren aan het conser vatorium in Enschede en zijn opgenomen in het circuit van de Stichting Live Music Now. Deze stichting ondersteunt veelbelo vende beroepsmusici op weg naar het concertpodium. De aanvang van het concert is 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde ongeveer 13.00 uur. Toegangsprijs (incl. koffie) f5.-. Kinderen t.m. 14 jaar en CJP-kaarthouders betalen f 3.-. Er is een kindercrèche aanwezig en de voorverkoop vindt plaats bij de VW, 't Paalhuus en de Rabobank Holten. „Zeker voor een herhaling vatbaar". Dat is de mening van Jos Kamphuis en Herman Gazan, de beide organisatoren van de vorige week dinsdag gehouden muziekavond in 't Klavier. Net als de ongeveer 150 aanwezigen waren zij dik tevreden met de muzikale prestaties van de zeven optredende groepen. Alle groepen traden gratis op zodat er op deze doordeweekse avond geen entree betaald hoefde.te worden. De avond begon met het op treden van Lily Martens en Ma rieke Beerthuis, die zich als de Bloody Sisters presenteerden. Ze musiceerden nog maar twee we ken samen maar kregen toch een geweldig applaus voor de af- wissels instrumentale en zang nummers. Ook pas beginnend was de Jenny Masella Band. Met num mers als The Sensitive Kind en Gojang Sagé bewees deze groep volop mogelijkheden voor de toe komst te hebben. Opvallend was vooral de prima stem van Jenny Masella. Verder speelden in deze band: Herman Masella (gitaar), Casper Schuppert (sax en dwars fluit), Richard Verveda (drums) en_ Herman Gazan (basgitaar). Even terug van weggeweest was oud-Holtenaar René van Geeresteyn die tegenwoordig in Zwolle woont. Hij vermaakte het publiek met eigen liedjes en wat meer bekende songs. Zoals te verwachten viel was het enthousiasme groot toen de beurt aan de Sensation Rockets was. De oude glorie uit de „good old rock and roll-tijd" was met vier man sterk vertegenwoor digd: Henk £roekmaat (zang en drums), Jan Sluiter (basgitaar), Herman Oolbekkink (slaggitaar) en Herman Gazan (sologitaar). Dat deze voor Holten legendari sche band het nog niet verleerd was bleek o.a. uit nummers als Rocky Road Blues, Rave On, Shorting Bread en Guitar Boog ie. Na de Rocekts was het de beurt aan de Zuid-Molukse Dans- en Zang-groep. De uit 16 mensen bestaande groep gaf een geweldige show ondanks de wat krappe podiumruimte. In prach tige kostuums werd in 20 minu ten tijd een voortreffelijke indruk gegeven van de Molukse zang en dans. Het optreden van de Eritrese zanger Yemane (met vrouw en dochter woonachtig in Holten) had voor menigeen langer mogen duren. Begeleid door Nico Vorst op basgitaar en zelf ook gitaar spelend zong hij slechts twee liedjes. Hij beloofde echter wel bij een volgend optreden met een eigen begeleidingsgroep wat meer ten gehore te brengen. Sluitstuk van de avond vorm de het optreden van de Country- groep Day Break die een gewel dig sfeertje creëerde. Day Break bestaat uit: Sharon Vorst (zang), Erwin Stukker (pedalsteel), Arno Stukker (zang en gitaar), Anton Stukker (basgitaar), Nico Vorst (gitaar) en Teun Jansen (drums). Vooral Sharon Vorst kwam met haar voortreffelijke stem goed naar voren. 22-10: blijkt dat men in het weekeinde in de school het Kompas is geweest. Men kwam binnen door een dakraam en vertrok via een raam. Op het dak werden enkele luchtpijpen vernield. Daders onbekend. 22-10: vond er op de noordbaan van de Al, parkeerplaats AC res taurant, een doorrijding na aan rijding plaats. Een personenauto stond geparkeerd op de parkeer plaats. Vermoedelijk is een we grijdende vrachtauto tegen de rechter voorzijde/rechter zijkant gereden en heeft de bestuurder niet bemerkt dat hij schade heeft veroorzaakt. Gegevens ver oorzaker schade onbekend. 23-10: werden twee mannen aan gehouden terzake het tanken van benzine zonder deze te beta len, bij benzinestation aan de Oranjestraat. Beide personen be kenden het feit en werden na verhoor heengezonden. De door hen getankte benzine werd als nog behaald. Proces-verbaal werd opgemaakt. 24-10: werden er, na een binnen gekomen melding, zeven dode eenden gevonden langs de paral lelweg van de Rijssenseweg. Ver moedelijk zijn de eenden, na te zijn gedood, daar gedeponeerd. De eenden verkeerden in verre staat vanontbinding. 25-10: werd er een manspersoon aangehouden die bij een tanksta tion aan de Al benzine had ge tankt, zonder deze benzine te be talen. Verdachte werd na ver hoor heengezonden. Proces-ver- baal werd opgemaakt. 26-10: kwam er een melding dat er in de Verzetstraat een perso nenauto schade had aangericht aan een verkeersbord (bedoeld verkeersbord is na de aanrijding op een geparkeerd staande auto gevallen). De bestuurder was doorgereden. Na onderzoek werd de bestuurder bekend en bleek tevens dat hij verkeerde onder invloed van alcoholhoudende drank. Proces-verbaal terzake beide feiten wordt opgemaakt. 29-10: blijkt er bij gebouw „Ire ne" een kunst-stoffen lampenbol te zijn ontvreemd. Dader is niet bekend. HOLTEN - Geboren: Helena Willemien dv A. J. Reinaardus en H. H. Rensen (geb. te Deven ter), Hendrika Willemina Bertine dv E. Nijland en J. G. A. Nijland (geb. te Deventer). Ondertrouwd: A. Tuenter, 29 j en J. J. Kolkman 20 j, R. Slijk huis 24 j en J. W. Dommerholt 22 j, Rijssen, F. J. Nijhuis 26 j, Rijssen en J. Klein Nagelvoort 23 j, Holten. Gehuwd: B. Gotink 25 j, Wamsveld en G. J. Stevens 23 j. Overleden: J. G. de Grote-Ve- neklaas, 74 j, M. Schoten, 71 j (overl. te Deventer). A.s. zondag 4 november wordt in de Hervormde Kerk om 19.00 uur een jeugddienst gehouden met het thema „Macht en machtsstrijd". Voorganger is ds. Visser en uit Arnhem komt het jeugdkoor Voces Pacis. Omdat de aanvangstijd van de morgendienst in de NH kerk weer 10.00 uur is zal ook de zondagschoolom 10.00 uur be ginnen. 3 dagen winkelen, stappen, uit gaan of wat u maar wilt in het bruisende Düsseldorf. Vertrek elke vrijdag per luxe touringcar van OAD. Incl. logies en ontbijt. Per pers. 8|en 15 daagse vliegreizen van Zonnetour naar de twee-kamer appartementen Los Horizontes. Vertrek wekelijks van 3 nov. tot 8 dec. Bij bezetting door 2 personen, per persoon: 15 daaen 720.- Wij bieden diverse voordelige vliegretours van verschillende organisaties. Bijvoorbeeld: Spectaculaire aanbieding van de Fred. Olsen Lines vooreen onver getelijke 14 daagse cruise met het m.s. „Black Prince" naar Madeira en de Canarische eilanden. Vertrek 10 januari vanuit Rotterdam. In 4-persoonshut met douche en toilet per persoon reeds vanaf Burg. v.d. Borch- straat 2, Holten Tel. 05483-2630 Evenals vorig jaar hebben de Holtenaren weer massaal gehoor gegeven aan de oproep van het Rode Kruis afdeling Holten om een halve liter bloed af te staan. Het was afgelopen maandag avond dan ook een drukte van jewelste in de sporthal waar 599 donors konden worden geno teerd. Hetzelfde aantal als vorig jaar. Geen wonder dat mevrouw C. H. van Iperen-Esseboom na mens het Rode Kruis haar dank baarheid uitspreekt. Mevrouw Van Iperen: „We zijn hier ontzettend blij mee. Eigen lijk waren er 610 mensen, maar om verschillende redenen komen er enkelen toch niet door de keuring. Wat ik erg 'leuk vond was een oudere mevrouw waar van ik dacht: die krijgt vast geen toestemming van de dok ter. Zij wilde echter heel graag zelf ook eens een half litertje bloed afstaan omdat ze in haar leven al zo vaak bloed van ande ren had gekregen. Later zag ik haar in de rij wachtenden voor de brancards. Ze was toch goed gekeurd." Ook nu weer bleek de organi satie perfect.. Hoewel er veel mensen in betrekkelijk korte tijd (3 uur) moesten worden geholpen hoefde niemand langer dan 10 a 12 minuten te wachten. Een puik stukje teamwork waarvoor zo'n 75 Holtense vrijwilligers en nog eens 17 man van het Rode Kruis Amsterdam tekenden. Mevrouw Van Iperen: „Holten staat er in de regio bekend om dat het al tijd goed loopt. Veel steun krij gen we altijd van de EHBO die de 44 brancards bemande en voor de begeleiding achteraf zorgde. Gelukkig is er niemand onwel geworden. Dat was ook weer een pak van mijn hart. Be langrijk is natuurlijk dat we in de sporthal een ideale ruimte hebben. Ook wat betreft de me dewerking van het restaurantper- soneel dat toch maar iedereen van koffie moet voorzien." Amerikaan De perfecte organisatie in Hol ten was ook een directeur van een Amerikaanse bloedbank ter ore gekomen. Tijdens een werk bezoek aan Nederland bezocht hij maandagavond ook de donor avond in de sporthal. Hij bleek vooral verbaasd over de hoge op komst in zo'n klein dorp. Ook het nieuwe beveiligings systeem met elektronische appa ratuur die aangeeft of er iets fout gaat onderwierp hij aan een kritische blik. Na met alle be trokkenen een praatje te hebben gemaakt vertrok hij, een erva ring rijker. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 23 OKTOBER 1984 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. J. Baltus voor het vernieuwen en vergroten van een garage bij de woning Oranjestraat 31; - aan de heer C. Th. ter Hoeven voor de bouw van een pergola bij de woning Oranjestraat 57; - aan de heer E. J. H. Toren voor de bouw van een bijkeuken bij de woning Waardenborchstraat 22; - aan de heer M. v.d. Wal voor de bouw van een bijkeuken bij de woning Waardenborchstraat 20; - aan de heer J. M. Wansink voor het verbouwen van de woning Molenbelterweg 19; - aan de heer H. Boode voor de verbouw van de woning-boerderij Jeurlinksweg 22. 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer G. M. Brinks voor het kappen van 2 lindebomen bij het perceel Broekweg 12; - aan de heer G. J. Kampman voor het kappen van een linde boom bij het perceel Larenseweg 47. 3. Aan H. Markvoort en Zn. te Markelo, alsmede Hakselcombinatie Markvoort/Meijerman/Reijlink ontheffing ingevolge het Wegen verkeersreglement verleend voor het berijden van wegen binnen de bebouwde kom met brede landbouwvoertuigen. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De gouden straten blinken. Het Liedboek heeft ons vergezeld, maar wij zijn erg teleurgesteld: Gij zult geen psalm vervangen. De liedboekpsalmen deugen niet. En ik zing so wie so geen lied dat hoort tot de gezangen. Hier branden mijn genegenheén op hele noten, één voor één 't Is heerlijk om te vrezen Ai, opend allen wijd uw mond met de Gereformeerde Bond tot eer van t Opperwezen. Het Liedboek heeft ons vergezeld, maar vrij zijn erg teleurgesteld: t Zingt niet zo als wij voelen Begrijp ons nu toch niet verkeerd, wij zijn geseculariseerd, snap je wat vrij bedoelen? Wij spreken deze taal niet meer t Is of vrij zingend, keer op keer, slechts vreemden tegenkomen. Maar toch, één scheutje gloria moet ook in de ecclesia waar ook vrij dromen dromen. COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Soci aal-Cultureel Werk wordt gehouden op maandag 5 november a.s. om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot wijziging van de Procedureverordening Soci aal-Culturele planning, definitieve vaststelling van het concept Sociaal-Cultureel Programma 1985, de definitieve afrekening eman cipatiesubsidie voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen en de vrouwenontmoetingsruimte en een subsidie-aanvraag van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDER STEGEMAN De burgemeester en wethouder Stegeman zijn beiden verhinderd op maandag 5 november 1984 spreekuur te houden. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 6 november 1984 en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 5 november 1984 om 15.15 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake onderhoud bomen ten behoud van het karakteristiek dorpsschoon; - concept-raadsvoorstel inzake verhuur pand Koninginnelaan 2 aan de heer L. ten Veen; - concept-raadsvoorstel inzake reconstructie Oude Deventerweg en verbetering Jeurlinksweg. De commissie financiën vergadert op dinsdag 6 november 1984 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake onderhoud bomen ten behoud van het karakteristiek dorpsschoon; - concept-raadsvoorstel inzake subsidie in kosten veranderen dak gebouw Bethanië te Dijkerhoek; - concept-raadsvoorstel inzake reconstructie Oude Deventerweg en verbetering Jeurlinksweg. Een kijkje in de brancard-afdeling Vorige week zijn de afsluitende besprekingen gevoerd tussen hét College van B en W van Holten en de regiodirecteur van de Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees over het overgaan van de Holtense vleeskeurings dienst in handen van het Rijk. De overgang van gemeente naar rijk gaat geheel buiten de ge- meentefinanciën om en heeft geen gevolgen voor de werkgele genheid. Zowel de acht kleur- meesters, de twee administra tieve krachten, een schoonmaak ster en de directeur blijven aan het werk. De administratie die nu nog is ondergebracht bij het gemeentehuis zal medio 1985 verhuizen. De gemeente Holten ontvangt wel de volledige jaar vergoedingen daarvoor ad. 45.000 gulden om ruimschoots de tijd te hebben een oplossing te vin den voor de wegvallende werk zaamheden. In een reactie toont burgemeester Ridder van Rap- pard zich dan ook verheugd over de uitkomst van de onderhande lingen met het Rijk: „We zijn er goed uitgesprongen".

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7