Dorpsschool viert 30-jarig jubileum Publiek geniet van COC Bi Een grimeur mag geen tiran zijn Op bezoek bij... Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Spektakelfilm in De Schure Kerkdiensten weer om 10 uur Verzorgde avond CPB Holten GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 1 NOVEMBER 1984 3 Komend weekeinde start het filmseizoen in Jongeren- sociëteit De Schare. De eer ste film is Ben Hur, een enorme spektakelfilm die speelt in het begin van onze jaartelling. De belevenissen van de jonge prins Judah Ben Hur die door de Romei nen tot de galeien wordt ver oordeeld maar het leven redt van vlootkapiteit Arius die hem als dank laat opleiden tot^ wagenmenner in de are na's van het Oude Rome. Of het Ben Hur lukt terug te keren naar zijn geboorteland Palestina wordt zondagmid dag vanaf 14.00 uur duidelijk. Dit vroege tijdstip in ver band met de lengte (3% uur) van de film. Entreeprijs f3.50 voor onder de 16 jaar en f4.50 voor 16 jaar en ouder. Voor de leerlingen van de Dorpsschool en de kleuterschool aan de Tuinstraat is het vrijdag 2 november feest. En niet alleen voor hen. Ook het onderwijzend personeel, ouders en buren delen mee in de vreugde rondom het 30-jarig bestaan van de Dorps school en het 25-jarig bestaan van de kleuterschool. Om de beide jubilea waardig te vieren is er een uitgebreid feestprogramma -samengesteld. Overdag voor de kinderen, 's avonds voor de ouderen. Tot 10.15 uur worden in de verschil lende lokalen toneelstukjes opge voerd waarvoor wekenlang druk gerepeteerd is. Daarna wordt de Dorpsschool tot 12 uur omgeto- 'verd in een bonte kermis met volop vermaak. Beneden werken de kleuters en de leerlingen van de klassen 1 en 2 een spelcircuit af, boven doen de leerlingen van klassen 3, 4, 5 en 6 hetzelfde. Na de gezamenlijke maaltijd die in het gebouw van de kleuterschool wordt verorberd scheiden de groepen zich weer voor een film voorstelling. Ook de ouderen die 's avonds vanaf 20.00 uur te gast zijn in de Dorpsschool moeten de handen uit de mouwen steken. Na een welkomstwoord van voorzitter Zoet van de Oudercommissie be ginnen zij aan hun spelcircuit waarin o.a. een demonstratie van computerapparatuur en een film van de schoolactiviteiten zijn op genomen. Vanaf 22.00 uur gaan de beentjes van de vloer. Een dansorkest verzorgt dan het bal gedeelte, waarbij onder het ge not van een drankje en een hap je het wel en wee van 30 jaar Dorpsschool nog eens kan wor den besproken. Voor de kleuter school aan de Tuinstraat bete kent dit de laatste jubileumvie ring. In het kader van de nieuwe Wet op het Basisonderwijs wordt het kleuteronderwijs vanaf au gustus volgend jaar geïntegreerd in het basisonderwijs nieuwe stijl. Twee avonden veel belangstel ling voor de Christelijke Ont- spannings Club COC, die vrij dag- en zaterdagavond in de Kandelaar het blijspel De Blau we Hendrik voor het voetlicht bracht. Het publiek genoot met volle teugen van prima en vlot spel van de COC-leden. Het verhaal speelt zich af op het landgoed van zijne doorluch tige graaf Hendrik van Raven- klauw (Jan Stam). Door de vele schulden van de graaf, en het evenvele geld dat zijn aan staande schoonzoon Anton Smit (Jan Willem Maneschijn) in het familie-erfgoed heeft gestopt, is het bezit inmiddels op papier overgegaan naar Smit. Graaf Hendrik blijft evenwel de graaf spelen die de touwtjes in handen heeft, daarbij geholpen door zijn butler en hun huisknecht Anas- vrnpv n.'i'WWlr ks*™ (Diederik Kruimelaar), die •LN-D1 V IXlJILCrilUCtt. -net meesterlijk uitgestreken Op 24 oktober jJ. hield de NBPV Dijkerhoek de maande lijkse bijeenkomst. Presidente mevrouw Rensen-Podt heette in het bijzonder ds. Laman Trip-Klein Starink uit Wamsveld welkom. Zij had als onderwerp: moderne religieuze bewegingen die vooral jongeren aanspreken. Verhelderend met dia's sprak ze uit eigen ervaring hoe je in een situatie terecht kimt komen waarin je je bij een andere beweging aansluit. Daar van zijn er genoeg in de wereld. De volgende bijeenkomst is een discussieavond op 6 novermber o.l.v. mevrouw Koelemay. De tweejaarlijkse feestavond van de OLM-plattelandsvrouwen Hol- ten-Espelo-Dijkerhoek is op 17 november bij het Bonte Paard. gelaat de lijfspreuk van zijn meester „onbevreesd en onver saagd" gestalte gaf. Zo bewoont de graaf met zijn dochter Olym- pia (Jannie Withaar-Kruithof) de ene kant van het kasteel en An ton Smit de andere kant. Dit om er op toe te zien dat de regel dat de schoonzoon pas zijn aan staande bruid mag kussen als ze driehonderd dagen zijn verloofd. Om van zowel de graaf als Olympis af te komen verkoopt Anton het kasteel aan Nikolaas Brugman (Diedérik Bosschers), een rentenier, en wordt liefde op het eerste gezicht wanneer Brug man met zijn nichtje Paula (Eli- ne Paalman) komt kijken. Het tweede bedrijf speelt zich vijftien maanden later af. Paula en Anton zijn juist een jaar ge trouwd als oom Nikolaas Brug- man, die nog steeds de eigenaar van het landgoed is, zijn ver loofde komt voor-stellen. Graaf Hendrik van Ravenklauw heeft het voor elkaar gekregen dat zijn dochter zich verloofd heeft met Brugman, om op die manier toch weer op zijn landgoed terug te komen. Anton krijgt er nacht merries van en bovendien ruzie met zijn Paula. Als iedereen midden in de pro blemen zit komt Mina (Sonja Rietman-Disbergen) de dienst bode met Hans Merel (Jan Aan stoot) opdraven de vriend van Anton. Deze heeft bij zijn eerste bezoek kennis gemaakt met Olympia, op wie hij hevig ver liefd is geworden. Merel weet echter niet dat het Olympia was, en is dus op zoek naar juffrouw Lente (Mieke Stukker), in werke lijkheid de ijzige pinnige secreta resse van Anton, die overigens graag getrouwd wil zijn. Het eind van het verhaal is dat Hans Merel zijn Olympia krijgt, tegen de zin van de graaf, Anton en Paula het weer bijleg gen, Nikolaas Brugman blij is van zijn verloofde verlost te zijn, en juffrouw Lente in zwijm valt in de armen van Anastasins. De klucht van Otto Scharts en Carl Lengbach werd in het Neder lands vertaald door regisseur Erik Zandvliet. Verder werkten aan deze avond nog mee: inspe- ciënt Jan Rietman, grimeur Wander Drent, Schuppert meu bels en soufQeuse Annie Rensen. Wie vorige week vrijdag of zaterdag het blijspel De Blauwe Hendrik in De Kandelaar heeft gezien zal ongetwijfeld hebben genoten. Van het spel van de leden van de Christelijke Ont spanningsclub, maar zeker ook van het fraaie grimeerwerk van Wander Drent sr. Al meer dan 35 jaar zit hij bij COC achter de coulissen terwijl de vruchten van zijn creativiteit voor het voetlicht treden. „Maar daar heb ik geen enkele moeite mee", vertelt hij. „Ik beleef min stens zoveel voldoening aan zo'n avond als de spelers. Je moet dit werk ook niet uit ver dienste doen. Het is puur een hobby en dat valt niet te beta len. Daarvoor vind ik het zelf veel te mooi. Wat is er mooier dan samen met jonge mensen een avondvullend programma brengen? Bezig te zijn geweest met andere mensen en daar ook nog iets van te leren. Er zijn dagen dat ik om half acht 's morgens begin in de kappers zaak en na een uitvoering pas om twaalf uur 's avonds thuis kom. Maar als het aan mij ligt en de gezondheid werkt mee dan ga ik nog heel lang door". Wander Drent sr. (63) begon als 11-jarige jongen in het kap persvak. In december 1946 be gon hij in de Oranjestraat zijn eigen zaak. Weer een jaar later bij de viering van het eerste Bevrijdingsfeest in Holten voer de een groep christelijke jonge ren in de schuur van Janna Wegstapel aan de Larenseweg het blijspel De Zangvereniging van Potjesdam op. Met in de hoofdrollen o.a. Willem en Jans Beltman en G. J. Klein Nagel- voort. Wander Drent tekende voor het grimeerwerk van de groep die later COC ging heten. Twee jaar volgde hij een oplei ding in Almelo, één jaar in Zutphen. Een „Erkenning als grimeur" was het resultaat. Wander Drent: „Ergens moet je het in je vingers hebben zit ten. Dat creatieve inzicht moet er zijn. Dat vind je trouwens ook terug in mijn andere hob bies: fotograferen en zingen. En je mag geen tiran zijn. Als een speler zich niet lekker voelt met een pruik dan moet je het ook niet doen. Je moetje aanpassen aan het stuk. Ik lees de tekst ook altijd eerst en neem het door met de anderen. Belang rijk is dat je geen cliché maakt van een bepaald figuur. Natuur lijk heeft elke grimeur wel zijn eigen stijl. Ik schmink bijvoor beeld heel dun en gebruik fijne lijntjes. Wat dat betreft is het materiaal wel makkelijker dan vroeger. Maar de creativiteit blijft natuurlijk hetzelfde." „Het is een prachtig beroep. Elke keer weer wat anders en steeds weer nieuwe mensen waarmee je werkt. Bij COC schmink ik nu de kinderen van mensen die vroeger meespeel den. Ook van die jongeren leer ik nog steeds. Elke generatie heeft immers zijn eigen eigen aardigheden. Dat is erg boei end. Er is een tijd geweest dat de mensen liever TV keken dan toneel te spelen of een avond te komen kijken. Dat verandert nu gelukkig weer. Je merkt toch dat men weer contact zoekt met andere mensen. Dat is voor mij ook het belangrijkst. Je steeds weer aanpassen aan nieuwe ontwikkelingen. Zorgen dat je creatief bijblijft. Nu heb ik eigenlijk nog te weinig tijd, maar na mijn persionering ga ik met mijn drie hobbies zeker verder. Vooral wat betreft het fotograferen valt er nog heel wat te leren, leren. Als ik iets doe dan bijt ik me er ook hele maal in vast". Het mag duidelijk zfjn dat COC ook bij de komende uit voeringen kan rekenen op de creativiteit van het erelid (sinds 1970) Wander Drent sr. Daar voor vindt hij het zelf nog veel te leuk om, zoals op de foto, een donkere schoonheid als Jannie Withaar-Kruithof om te tove ren in een blonde. „Je moet het gezicht van de spelers kennen, maar zelfs dan is het onmoge lijk om twee maal dezelfde kop te schminken. Ik begin meestal ruim een uur van tevoren zodat iedereen klaar is als het stuk begint. Soms ga ik dan tussen door even naar huis, maar meestal blijf ik tussen de coulis sen kijken. Voor mij is het ook een avondje uit." Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs- coll. Najaarszendingscoll. Oppasdienst: Mevr. Wolters-Tees- elink en Annet Vukkink, 19.00 uur Ds. R. Visser (Jeugddienst) Uitgangscoll. Plaatselijk jeugd werk. Dankdag 7 nov. 10.00 uur en 19.30 uur ds. H. J. Ekker. Geza menlijke dienst in Geref. Kerk. Coll. voor Werelddiaconaat. Diessenplas Woensdag 7 nov. 19.30 uur ds. Lindeboom. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. G. J. Marseille van Lochem, 15.00 uur ds. J. Zijlstra van Vorden. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: klas 3 en 4 o.l.v. J. Stam. Oppasdienst: Mevr. Prins-Nij kamp, mevr. Smit Paalman mevr. Tromop-v.d. Meulen (res.) Mevr. Dul-de Fockert, mevr Paalman-Zwiers, Marion Du (res.) Woensdag 7 nov.: (Dankdag 10.00 u en 19.30 uur Ds. H. J Ekkert. Collecte voor Werelddia conaat. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 10.00 uur ds. H. I. Ekker. Na jaarszendingscollecte. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouwman. Uit gangscollecte: Zendingsbussen Woensdag 7 nov (Dankdag 19.30; u. ds. G. Bouwman. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur zondag 8.0( en 10.00 uur. Nu het zomerseizoen weer is afgelopen zullen de kerkdiensten van de Nederlandse Hervormde Gemeente zowel in Holten als in Dijkerhoek weer om 10.00 uur beginnen. De aanvangstijd voor de avonddiensten blijft gewoon 19.00 uur. De nieuwe regeling gaat a.s. zondag 4 november in. De leden van de afdeling Hol ten van de Christelijke Platte landsvrouwen Bond hielden don derdag 25 oktober hun maande lijkse bijeenkomst. Presidente mevrouw H. van Engbrink-Ra- maker hield na het woord van welkom een korte meditatie over het gelezen schriftgedeelte uit Ps. 25. Na het zingen van Ps 25:7 en lied 456: 2 en 3 las secre taresse mevrouw H.F. Groenewe- gen-Goud de notulen voor. A.J. Reinaardus, plaatselijk vishandelaar en opleider voor het Visserij-vakdiploma, hield daarna een interessante lezing over alles wat met vis en vispro- dukten te maken heeft. In de pauze konden de dames in dub bel opzicht genieten van de prachtig opgemaakte visschotels. Na die pauze werd een film over schelpdieren gedraaid. Presi dente mevrouw Van Engbrink besloot deze gezellige en leer zame avond met het lezen van lied 389: 1 en 2. Op donderdag 8 november wordt in Het Anker in Wierden de rayonvergadering gehouden. Spreker over het onderwerp „Fo bieën" is dr. de Vries, zenuwarts te Almelo. Verzamelen om 19.15 uur bij De Kandelaar. TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 Arts: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst 1 tot 8 november: Zr. J. Roelvink, tel. 05700-2 10 89 bgg. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkver pleegkundigen alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaarden- straat29, tel 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. Tandarts: W. J. Zwijnen, Pelmolenweg 4, Rijssen, tel. 05480-1 22 60. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20-04. Kleuter/zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatsch. Dienst verlening Midden-Overijssel: Gaardenstr. 29, tel. .05483-27 84 Voor maatschappelijk werk, ge zins- en bejaardenverzorging Spreekuren maandag frm vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30-10.0C uur in Het Groene Kruisgebouw Gaardenstraat 31 en volgens af Ziekenvervoer: alarmnumtnei 0011 of dienstdoende arts, tel 05483-35 53. Bejaardenwerk: voor inlichtingen over het „open' bejaardenwerk, tel. 05483-12 01 o: 15 17. Energiebedrijf: storing elektriciteits- en gasvoor ziening melden bij het Gem Energiebedrijf, tel. 05483-1841. Politie: tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.0( uur bellen tel. 038-9712 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht). Donderdag 1 november 19.45 uur Ringvergadering Herv. Vrouwengroepen in gebouw „Ire ne". Vrijdag 2 november 20.00-21.00 u. inleveren vakantie bonnen Kerst en Nieuwjaar bij G. Kruimelaar, vert. CNV, Smidsbelt 6 (zie adv.). Zondag 4 november 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). Maandag 5 november 20.00 uur Najaarsvergadering afd. Holten OLM in café-restaurant „Vosman". Dinsdag 6 november 20.00 uur Discussieavond afd. Dijkerhoek NB van Plattelands vrouwen. Onderwerp: „Hoe aan vaard ik als vrouw het ouder worden". 20.00 uur Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanié". Tevens bestuursver kiezing. Donderdag 8 november 19.45 uur Jaarvergadering HVG „Ora et Labora" in gebouw „Ire ne". 20.00 uur Rayonvergadering Ch] Plattelandsvrouwenbond in „He Anker" Wierden. Spr. dr. D Vries, zenuwarts, Almelo Ondei werp „Fobieën" 20.00 uur Receptie VDH-Kring groep Bergspeurders in verbani met le lustrum in „Trefpunt" t Espelo. Vrijdag 9 november 20.00 uur Ledenvergaderin Hout/Bouwbond CNV in ca fé-rest. „Vosman". Zaterdag 10 november 20.15 uur Popconcert Goldei Earring in sporthal 't Mossini Voorprogramma Haagse Rock groep Jan Rot. Maandag 12 november 19.30 uur Ruilavond Holtens» Postzegelclub in cafe-rest Vos man. Zaterdag 17 november 20.00 uur Feestavond afd. OLft in „Het Bonte Paard". Opvoering plattelandskomedie ,3eloofd k beloofd". Gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: oranje hoesje van regenpak; paarse shawl, fijne streep met franje; fietswiel met band en slinger; geruite pet; wit scherm van Honda bromfiets; blauwe damesportomonnee, inh. f10.- strippenkaart; bruine porte monnee, inh. ongeveer f20.-; zil verkleurig kettinkje met sier- steentjes Verloren: rose portemonnee, inh. f150.-; plastic tas met gymspullen; gouden ketting met bloedkora len; 1 sleutel; wit gouden scha kelarmband (insc. R.V.); bruine portefeuille, inh. 150 fr. f. en 40 engelse pond; 4 sleutels; paar- len oorknopje; beige gymtas met gymspullen; sleutel merk VSM; rode portemonnee, inh. f20.- en pasje; bruine porte monnee, inh. 220 DM, f 125; re kenmachientje in rood etui; pa raplu, zwart; blauw geel jonge- sjack; bril in zwart etui. Huisdieren: vanaf 26-10: verloren: bruine bastaard her der/boxer, reu bastaard herder, teef, zwart wit gevlekte kater, zwart witte fox, reu gevonden. Voor ondernemende dames vanaf 21 jaar hebben wij direct 1 Jl f E D BX op freelance basis V V C tl IX met eigen tijdindeling Geef uw naam en adres door aan onze telefoniste mevr. Noteboom, 053-76 96 60

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3