WESTLANDS MANNENKOOR BOEIT VOLLE KANDELAAR 5l ly en Wyts nemen de uitdaging aan Uw bloed? steeds nodig! Results ten s.v. Holten s Toestemming voor kledingbeurs Feestavond Holbathheo Gevonden voorwerpen Muziekavond NBvP Holten ENI0REN Modestoffenzaak in het hart van Holten HOLTENS NIEUWSBLAD RIJDEN MET EEN 7/2 TONNER „DE P0PPE" DEZE WEEK INDI1 WEEKBLAD. STRAKS VERKOCHT. Benoemd DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 Keihard werken, een groot doorzettingsvermogen en bo venal goede oppas voor de kin deren. Ziedaar de succesformule waarmee Elly Biesters en Wyts- ke Oolbekkink in twee maanden tijd hun eigen modestoffenzaak Elly en Wyts van de grond kre gen. Vorige week donderdag verrichtte burgemeester W. L. F. C. Bidder van Rappard de offi ciële opening aan de Dorps straat 12 en in de dagen daarna trok Holtens nieuwste aanwinst op winkelgebied al heel wat be kijks. Op het moment dat we met Elly Biesters en Wytske Oolbek kink praten worden de laatste voorbereidingen getroffen voor de opening. Terwijl de dames het voor het eerst sinds lange tijd even van nemen belasten de respectievelijke echtgenotes Her man Biesters en Gerrit Oolbek kink zich met het uitpakken van de in HHV-kleuren gestoken roodgroene tomaat-speldekussens die als attentie aan de bezoekers worden aangeboden. Terwijl hij het zoveelste etiket op een spel- dekussen plakt vertelt Herman Biesters voer de stromachtige ontwikkelingen van de laatste twee maanden: „Elly en Wytske liepen al jaren rond met plannen om eens iets voor zichzelf te be ginnen. Op een gegeven moment gaat dat een eigen leven leiden* en krijg je in je kennissenkring steeds te horen dat er toch niets van komt. Maar nu de kinderen eenmaal wat groter waren heb ben we de knoop doorgehakt en de uitdaging aangenomen". „Maar eerst hebben we gezorgd voor goede oppas voor de kinde ren" vult Wytske Oolbekkink meteen aan, „want anders was het nooit gelukt". Volgens twee Volgden van koortsachtige drukte. Vergunnin gen moesten worden aange vraagd, contacten met de Kamer van Koophandel gelegd en wat vooral belangrijk was: er moest worden gezocht naar een ge schikte ruimte. Een telefoontje naar de DURA in Rotterdam was voldoende om het hele pro ces in beweging te zetten. Al me teen de volgende dag zaten de partijen om de tafel en kwamen tot een bevredigende overeen komst. „Alle lof voor de DURA" klinkt het dan ook éénstemmig. „De medewerking was geweldig". Maar met een ruimte alleen ben je er natuurlijk niet. De in koop volgde waarbij alles zelf werd gedaan. „We werken niet met inkoopcombinaties" ver klaart Elly Biesters, „dan hou je alles in eigen hand. We hebben nu een heel breed assortiment, waarin ook plaats is voor de wat duurdere stoffen. Maar nergens hebben we tientallen meters van. Men hoeft dus niet bang te zijn dat iedereen straks met dezelfde Jurk rondloopt. We presenteren de stoffen ook anders dan in de grotere stoffenhallen. Wat per soonlijker misschien. We weten vanuit onze eigen kennissenkring dat er een markt is voor zo'n zaak in Holten". Naast de ruime sortering aan stoffen vindt men bij Elly en Wyts ook kleinvakartikelen als banden, kantjes, garens en kraagjes en is de volledige col lectie patronen van BURDA aan wezig. Een bescheiden plaats is ingeruimd voor een aantal truien. Daarvoor wordt eerst de interesse gepeild. De openingsplechtigheid vorige week donderdag ging gepaard met de nodige hilariteit toen Herman Biesters in zijn toe spraak burgemeester Van Rap pard uitnodigde te bewijzen dat hij evengoed met de naaima chine overweg kon als dat hij van de tongriem was gesneden. Holtens burgervader liet zich niet onbetuigd en nam plaats achter een ouderwetse trapma- chine om vakkundig de laatste hand te leggen aan het dundoek van de Holtense Handelsvereni ging. Daarmee was de HHV weer een lid rijker hetgeen door secre taris J. van Wingerden officieel ter plaatse werd vastgelegd. Gevonden: een goudkleurige huissleutel; drie sleutels aan ring, waarvan één sleutel van een automerk SAAB; een oranje hoesje van een regen pak; een paarse shawl; een voorwiel van een fiets; een jonge poes kleur zwart/geel/ wit; een katertje grijs/wit, wit te bef. Verloren: blauw kinderlaars- Door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Hol ten werd een muzikale avond ge houden m.m.v. de gezusters Har kink uit Lochem. De avond stond onder leiding van vice-pre- sidente mevrouw G. Wibbe- link-Roelvink. Na het voorlezen van de notulen deed merv. Tem pelman - Bosman verslag van de Agrarische dag in Raalte. De ge zusters Harkink hadden veel suc ces met zang, muziek en decla matie. De liedjes, meestal in het dialect, zijn geschreven door Jen ny Harkink. Haar zusje Annie zorgde voor de begeleiding op het accordeon. Vooral de oude schoolliedjes nodigden uit tot meezingen. De volgende avond van de NBvP Holten is op 21 november. Dan vertoont de heer Ebblekink van het NTVON dia's over de vier jaargetijden. Tijdens de kof- fie-ochtend op 20 november wor den er kerstkaarten gemaakt. Holten 2-Rood Zwart 2 1-1 Holten kwam al spoedig op achterstand in deze matige wed strijd. De combinaties liepen niet. In de tweede helft kwam een gewijzigd tweede binnen de lijnen. Het duurde dan ook niet lang of de linkerspits liet 1-1 aantekenen en Holten leek de te genstander te overklassen. Met enkele grepen aan de noodrem door de laatste man van de Del- denaren bleef de stand de rest van de speeltijd onveranderd. SOS 3-Holten 3 0-3 Reeds in de eerste helft toonde Holten haar goede bedoelingen. Het bleef bij een treffer van Ri chard uit een voorzet van Jan Bert. Direct na rust een slag vaardig derde dat in de 3e min. de voorsprong vergrootte mid dels Henk M. Enkele minuten la ter zorgde Ep voor de eindstand. Luctor 4-Holten 4 0-1 Het vierde elftal begint wat be ter op elkaar ingespeeld te ra ken. Luctor werd steviger op de laatste plaats gedrukt, omdat vooral een uitblinkende doelman Bert Wissink bij kans onhoud bare ballen buiten de palen hield. G. Vincent zorgde ervoor dat Holten wat ruimer kan ademhalen door voor het enige doelpunt te zorgen. Holten 5-Enter 5 1-0 Een wedstrijd van het formaat thriller. Voor de thee hadden Ve neklaas en Traanman eendrach tig keeper Kerkhof (voor Holten geen onbekende) het nakijken gegeven. Na de wisseling pro beerde Enter met grote inzet de achterstand teniet te doen. Spec taculaire momenten voor beide doelen wat het publiek tot ex tase bracht, maar de stand werd geen geweld aangedaan. Holten passeerde Enter en staat nu op de tweede plaats. Vabo 3-Holten 7 1-1 Holten had aan 90 minuten niet genoeg om tot scoren te ko men. Dat had de thuisclub wel gepresteerd. Gelukkig voor de rood-zwarten telde de leidsman nog 6 min. blessuretijd bij en dat was net genoeg om langszij te komen. Holten 7 kwam door dit resultaat op kop gevolgd door de tegenstander van a.s. zondag t.w. Heracles. Holten 8-PH 18 2-5 Een teleurstellende nederlaag voor het achtste, dat binnen een kwartier tegen een onoverkome lijke achterstand aankeek. Toen Holten in het tweede bedrijf tot 2-3 terugkwam leek er toch nog uitzicht op een beter resultaat te zijn. Nonchalance in de achter hoede nekte de ploeg voor de zoveelste keer dit seizoen. Heracles 7-Holten 9 2-4 In een keiharde confrontatie trok Holten verrassend aan het langste eind. Het werd de wed strijd van de altijd onbereken bare Jan Roele. Hij en Rechter schot zorgden voor de doelpun ten maar de hele ploeg ver diende een tien! Omhoog 5-Holten 10 8-1 Holten kon geen vuist maken tegen de geroutineerde Om hoog-elf. Met de regelmaat van de klok vielen de doelpunten. Kortom een wedstrijd om gauw te vergeten, want zondag wacht de ontmoeting tegen Haarle en daar zitten meer winstkansen in. DAARVOOR IS EEN {HAUFFEURSDIPIOMA NODIG! In januari start de EVO samen met tal van rijscholen weer een nieuwe cursus CCV-b met 14 lesavonden. Binnen 5 maanden kan al examen worden gedaan. De kosten zijn gering: f 470,- inclusief lesboeken voor de theorie-opleiding. Vraag de cursusfolder en adreslijst van de met EVO samenwerkende rijscholen. Bel ons meteen maar even. TEL. 079-41.46.41. EVO-organisatie van transportgebruikers Kadelaan 6 2725 BL Zoetermeer Café-Restaurant voor receptie, bruiloft, etentje en feestavond Prima keuken Max. 350 personen. Telefoon 05476-12 06 petw GASHAARDEN GEVELKACHELS KI. Velderman BV Kolweg 76, tel. 13 32. jes; een lederen bal kleur rood/wit; een rose portemon- naie inhoudende ongeveer f150.- en giropas; een plastic tas met gymkleren; een gou den ketting met rose bloedko raal; één sleutel no. 598; een wit gouden schakelarmband met inscriptie RV; een bruine porfeuille met buitenlands geld; een zwarte poes met witte bef; een witte bok. EUy Biesters (links) en Wytske Oolbekkink (rechts) in het nieuwe interieur De uitvoering van het West- lands Mannenkoor o.l.v. Piet Struijk is succesvol verlopen; zo wel organisatorisch als kwalita- tief-muzikaal. Het Holtens Man nenkoor had in voorverkoop bij na alle kaarten verkocht, zodat de Kandelaarkerk met meer dan 1100 mensen totaal bezet was. Zij genoten na het welkomst woord van dirigent Bert van Jaarsveld en de muzikale inlei ding van een HMV-ensemble met volle teugen. Het 140 man tel lende koor heeft de meeste be kende mannenkoorwerken op zijn repertoire, waaruit een 20-tal werd gezongen. Vergelijking met andere prominente koren was mogelijk door het geijkte reper toire, dat ingezet werd met gees telijke liederen waarvan de be werkingen door de dirigent een hoogtepunt kregen in Vaste Rots van mijn behoud, met gewijde voordracht en lenige toonvor- ming gezongen. In de a capel- la-werkjes (zonder begeleiding) bleef men goed op toon en had de eerste tenor steeds de melo dische functie. Ave Maria van Arcadelt was goed genuanceerd in een golvend klankbeeld. Sanc- tus van Schubert uit de bekende Mis bood geen nieuwe gezicht spunten, doch was ondanks de scherpe klinkers (een euvel van alle amateurkoren), geroutineerd en exact-gelijkmatig. Die Nacht kreeg een romantische voor dracht met contrasten, waarbij de vierstemmigheid transparant bleef. In 1956 opgericht kwam het koor in Roeske- en Flip- se-composities terecht, Goeden Nacht en Zondagmorgen met klokkenimitaties, voor het pu bliek met veelal bewogen voor dracht en goed afgewerkte de tails, succesvol zonder meer. Het eigentijdse lied van Piet Struijk „Ik weet iets goeds van jou" was een plezierige onderbreking van de nostalgie, melodie en tekst goed in het gehoor liggend, per fect gezongen. Landerkennung van Grieg met Finlandia van Si belius (welk koor zingt ze niet?) kregen een geroutineerde uitvoe ring, waarin het koorlid Leen v.d. Hooven het solofragment zong met goede toonvorming en voordracht, als amateur bas-bari ton verdienstelijk. Dirigent Bert van Jaarsveld van het Holtens Mannenkoor presenteerde het programma, na de pauze voort gezet met Bortnianski's Du Hirte Israels, in een fraai legato gesto ken met verzorgde nuancering. Izje van Dworjetsky werd stoer gezongen als een Kozakkenkoor, waartoe ijle tenoren en sonore bassen voldoende voorhanden zijn. De dirigent bleek als pianist slagvaardig, met gevoelig tou cher het koor inspirerend. Nacht- gesang im Walde van Schubert kreeg vocaal als instrumentaal niveau. Het Furmannslied was een spontaan gezongen volkslied. Bij Nederlandse tekst beland was de plezierige bewerking van „Kun je. nog zingen, zing dan mee"-liedjes een koffie naar de hand van het veelkoppige pu bliek, dat muzikale beelden uit de kinderjaren opwierp. Mijn boerenland sloot daar mooi bij aan, ongecompliceerd en succes vol. De film Glazen stad (West- landse broeikassen) bracht grote bekendheid. Het gelijknamige lied en Dat is het Westland, heb ben heel Nederland veroverd en klonken live spontaan en muzi- kaal-waardevol. Ritters Abschied van ene Kinkel werd van stal gehaald en klonk tot besluit van het concert, dat aan hoge ver wachtingen beantwoordde. Piet Struijk sprak voor de vuist weg zijn erkentelijkheid uit voor het Holtens Mannenkoor met diri gent Bert van Jaarsveld, zijn hoop uitsprekende dat t.z.t. Hol ten een tegenbezoek aan het Westland zal brengen. Een toe gift kon niet uitblijven, met een Kroatisch „Marina" kwam het gloedvol einde. Door parkeerpro blemen kon de inleiding van het concert door een HMV-ensemble met elektronisch orgelspel niet worden beluisterd, onder meer door het Westlands Mannenkoor zeer gewaardeerd. GOTZE KASPERSMA Maandag 29 oktober a.s. wordt weer de jaarlijkse bloedplas- ma-avond gehouden in de Spor thal 't Mossink. Vorig jaar wa ren er 599 donors, die hun halve liter bloed afstonden om er een ander mee te helpen. Heel blij waren we met dat grote aantal. We hopen ook dit jaar weer op zoveel donors en het liefst nog meer. Hebt u zich nog niet mon deling of schriftelijk aangemeld, dan kan dat alsnog per telefoon, of kom 29 oktober naar de spor thal. Daar schrijven we u nog graag in. Misschien vraagt u zich af: Donor? Waarom? Omdat er jaarlijks meer dan 600.000 donaties nodig zijn om aan de landelijke aanvraag te voldoen. Omdat in noodgevallen (bij rampen en ongevallen) grote hoeveelheden bloedplasma nodig zijn. Omdat u het voor een zieke medemens mogelijk maakt een zo normaal mogelijk leven te leiden. Denkt u maar eens aan kinderen, die lijden aan een bloederziekte. Omdat iedere gezonde volwas sene zonder enig risico minstens 2x per jaar een halve liter bloed kan missen. Het afgestane bloed wordt snel uit de reservevoor- raad weer aangevuld. Omdat u het zelf misschien ook eens nodig zult hebben. Omdat iedereen zich eerlijk moet afvragen, waarom hij of zij eigenlijk nog geen donor is. Daarom vraagt het Rode Kruis: U geeft toch ook? Na mens het Rode Kruis afd. Hol ten C. H. van Iperen-Esseboom, Schoutenstraat 50, 7451 AT Hol ten. Tel. 2126. De Paardenfokvereniging Hol- batheo (Holten-Bathmen en Om streken) hield vrijdagavond in zaal bonte Bonte haar jaarlijkse feestavond waarvoor een goede belangstelling bestond. Voorzit ter P.H.B.M. van Wegen te Raal te sprak hierover in een kort openingswoord zijn vreugde uit en gaf hierna aan de heer Paal man te Dijkerhoek gelegenheid tot het vertonen van een prach tige kleurenfilm van de zaterdag 11 augustus in Dijkerhoek ge houden jaarlijkse fokdag. Na een korte pauze had de uitreiking plaats van de vele fraaie bekers, standaards en medailles die op de fokdag werden toegekend. Aangezien de humorist Daan Modderman uit De Steeg niet op kwam dagen werd de avond ver der gevuld met het vertonen van oude films over voorgaande fok- dagen door de heer Paalman. Voorzitter Van Wegen dankte de heer Paalman voor het maken van de films én het vertonen. Mr. Janneke Stam (Borkeld) is per 1 november a.s. benoemd tot juridisch medewerkster by de se cretarie-afdeling algemene en ju ridische zaken van de gemeente Bussum. Voor deze functie had den zich 60 gegadigden aange meld. Met de toestemming van b. en w. is de weg vrij voor een beurs van tweedehands kleding in Hol ten. Initiatiefneemsters Henny Jansen, Karin Knapen en Dinie Ehrens zijn dan ook druk bezig met de voorbereidingen voor de eerste beurs die op woensdag 31 oktober in de kleine zaal van Vosman wordt gehouden. Zij hebben al heel wat posi tieve reacties gekregen in de af gelopen weken. „Als die allemaal komen, dan wordt het gezellig druk", vertelt Henny Jansen. Het enige waar het haar en de an dere organisatrices aan ont breekt ziji> kleerhangers. „Wan neer mensen die nog hebben hangen en ze toch niet gebrui ken dan houden we ons aanbe volen. Op de tweedehands kle dingbeurs komt ook een prik bord te hangen over wat ze aan kinderspullen willen kopen of verkopen. Henny Jansen: „We denken daarby aan kinder- en wandelwagens, kinderfietsjes, enz. We hebben gemerkt dat daar ook behoefte aan is. Wat betreft de spullen die overblij ven, mits ze niet verkoopbaar zijn, hebben we besloten om die aan een goed doel te schenken, bijvoorbeeld aan de jaarlijkse Polen-actie" De beurs start op woensdag 31 oktober om 09.00 uur. Met een onderbreking van 11.30 uur en 13.30 uur duurt de verkoop tot 16.30 uur. Door middel van aan plakbiljetten her en der in het dorp worden de Holtemaren hierop geattendeerd.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7