Raad beslist over bijdrage T.G.V.O. Geen schadevergoeding bij opknapbeurt woning Ik ben niet zo'n lampen zwaaier Op bezoek bii Kerkdiensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Ouderavond De Schakel Vogelstand onderwerp van lezing COC brengt blijspel Gevonden voorwerpen TOYOTA Schuppert GARAGE SCHUPPERT BV rnmm Burgemeester bij opening stoffenzaak DONDERDAG 18 OKTOBER 1984. Tijdens de komende raadsvergade ring, die gehouden wordt op maan dag 22 oktober a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis, zal onder andere aan de orde komen het voorstel tot voortzetting kollektieve tandheel kundige voorlichtingsactiviteiten ten behoeve van de eerste klassen van het basisonderwijs. (T.G.V.O) In de diverse commissieverga deringen heeft de fraktie van de WD bij monde van het raadslid M.F. Spijker laten weten niets te voelen voor voorzetting. Volgens de WD is tandheelkundige voor lichting een taak voor de ouders. Ook de fraktie gemeentebelan gen heeft haar bezwaren kenbaar Hoogstaand werk voor de mensen van aannemer Voordes bij de renovatie van de huizen aan de Kolweg. De bewoners van de 56 huurwo ningen, gelegen aan de Pastorie straat, Kolweg, H.J. Wansinkstraat, Schoolstraat, Bushofstraat en Rörinkstraat, die in het kader van het groot onderhoud zullen worden op geknapt, zullen geen vergoeding ont vangen voor de overlast en schade die aangericht wordt tijdens de werk zaamheden. Dit staat te lezen in de uitgebreide informatie die „Onze wo ning", de eigenaresse van de wonin gen aan de bewoners heeft verstrekt. „Hoewel u overlast zult hebben van de werkzaamheden en moge lijk ook enige schade lijdt (bijv. beplanting overleeft de tijdelijke verplaatsing niet vanwege de rio- De garantie voor service en kwaliteit Off Toyota-deafer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 leringswerkzaamheden) is hier voor nog geen passende vergoe dingsregeling voorhanden", aldus de directie van Onze Woning. Ook kunnen de bewoners geen aanspraak maken op een vergoe ding in het kader van de herin richtingskosten groot onderhoud (maximaal f4000). Er gaan al enige tijd stemmen op om maat regelen te treffen ter vergoeding van schade en ongerief maar het Ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer heeft een dergelijke rege ling nog niet gepubliceerd. En kele gemeenten hebben besloten om op zo'n regeling vooruit te lopen en zullen de bewoners nu al een bedrag betalen. De ge meente Holten heeft hierin nog een initiatieven op dit punt ont wikkeld. Onze woning zal op korte termijn het gemeentebe stuur verzoeken de mogelijkhe den te onderzoeken om een ver goedingsregeling te treffen, speci aal voor dit groot-onderhoud- sproject. Het groot onderhoud zal geen huurverhoging met zich mee brengen; wel zullen de verbete ringen en isolatievoorstellen in de huur worden verrekend. Zo levert de aanleg van een douche gemiddeld een huurverhoging op van f40,- per maand. Ook de aanleg van een wastafel en/of een aansluiting voor een wasma chine wordt gezien als een wo ningverbetering die in de huur verdisconteerd wordt, evenals de uitbreiding van de electrische in stallatie. Voor de aanleg van de douche zal in veel van de be trokken woningen het nodige sloop- en breekwerk moeten wor den verricht. Ook de ombouw van lavet tot douche, dat door tal van bewoners op het verlang lijstje is gezet, zal leiden tot een huurverhoging van gemiddeld dertig gulden èn een behoorlijke portie breekwerk, waarvan scha de en ongerief geheel voor reke ning komt van de bewoners. De werkzaamheden zijn inmiddels in volle gang. Aannemer Voordes In de pauze konden de ouders kijken naar de dia's, gemaakt tij dens de sehoolkampdagen. De tijd na de pauze werd benut voor een uiteenzetting over de gevolgen van de toekomstige ba sisschool. De zaak werd belicht vanuit drie invalshoeken: be stuur, oudercommissie en school leiding. Tot slot was er gelegen heid tot het stellen van vragen, waar goed gebruik van werd ge maakt. Op woensdagavond 10 oktober werd voor de ouders van de la gere school kinderen van De Schakel een ouderavond gehou den. Na de opening door voorzit ter de heer Müller, werd het huishoudelijke gedeelte afge werkt. De oudercommissie nam afscheid van twee leden, me vrouw Bogaard en de heer Kolk man. Als blijk van waardering werd hen bloemen en een pre sentje aangeboden. Men kan rustig stellen dat de diensttijd van Hendrik Vorkink (52) heel wat langer duurt dan de twaalf of achttien maanden die daar normaal gesproken voor staan. Immers één dezer weken werd hij gehuldigd van wege het feit dat hij dertig jaar als reserve politie dienst doet in Holten. Hendrik Vorkink werd reserveagent omdat het tot tweemaal toe uitstel had gekre gen voor militaire dienst. Toen de toenmalige burgemeester een beroep op hem deed om, dan wel dienst te nemen bij de Bescherming Bevolking of bij de reservepolitie, aarzelde hij geen moment. „Ze hadden mij al een paar maal gematst, dus vond ik het mijn taak om wat terug te den voor de gemeen schap. Op het gemeentehuis is men altijd behulpzaam geweest bij het opstellen van de brieven die ik nodig had om uit dienst te blijven. Als zoon van een broer, kon ik op het bedrijf niet gemist worden", verklaart hij. Aanvankelijk voelde hij zich in het uniform als een kat in een vreemd pakhuis. „Het was net of ik mezelf niet was; ik wist me geen houding te geven en van salueren had ik helemaal nog nooit gehoord. Gelukkig hiel pen de beroepsagenten ons, zo dat die onwennigheid al gauw overging. Als ik nu mijn uni form aantrek, dan ben ik ook agent. Ook de pet zet ik als vanzelfsprekend op. Het is een deel van mezelf'. De taak van de reserveagenten - Holten kent er momenteel nog acht - is de beroepsagenten assisteren bij grote drukte, en tijdelijke overbelasting. Regelmatig wordt een beroep op hen ge daan bij voetbalwedstrijden, bij wielerrondes, en deze zomer bij voorbeeld, bij de grote optocht tijdens het Internationale Fol- klorefestival. De reserve-men- émfmmym sen zijn dan niet te onderschei den van de beroeps. Ook hun bevoegdheden zijn dan volledig gelijkgeschakeld. „Als burger heb ik dezelfde rechten en plichten als ieder ander. Daar- bven heb ik opsporingsbe voegdheid. In de praktijk komt dat niet zo vaak voor. Tenslotte hebben we een prima politie corps maar als ik dienst heb, dan ben ik bevoegd om bekeu ringen uit te delen. Vorkink maakt van dit recht zo weinig mogelijk gebruik. Via overre ding en een vaderlijk woord willen de problemen ook nog wel eens opgelost worden, meent hij. „Ik ben niet zo'n lampenzwaaier die zo nodig ie mand op de bon moet slinge ren". De dienst „plicht" is voor Hendrik Vorkink allang voor bij. Hij beschouwt het als een hobby die de laatste jaren wat in het gedrang komt door de werkzaamheden op zijn var kenshouderij. „Als je je ergens voor inzet, dan moet het voor de volle honderd procent zijn, en daar kom ik steeds minder aan toe". Tijdens een gezellige bijeenkomst met zijn collega's kreeg Vorkink het eremetaal met de drie kruisjes voor dertig jaar trouwe dienst. Het vierde kruisje zal hij nooit krijgen, want met zestig jaar is het on herroepelijk stoppen. Jammer genoeg staan de opvolgers niet te dringen en ziet het er naar uit dat de reservepolitie in Holten de langste tijd heeft gehad. De animo van beide kanten is niet meer zo groot. Jammer? ach, zegt Vorking, filosofisch voor het geld hoefje het niet te doen. Voor de drie en halve gulden die ik per avond ontvang, kan ik niet eens m'n auto tot aan het bureau laten rijden, daarbij komt dat elke commandant zo zijn eigen opvatting heeft ver het corps reservepolitie". gemaakt. Desondanks zal het voorstel van burgemeester en wethouders kunnen rekenen op een meerderheid daar PvdA en CDA al reeds hebben laten we ten de voorlichting een goede zaak te vinden en geen overbo dige luxe. Verder komt ter tafel een voor stel tot verkoop van een perceel grasland aan de Broekweg, de goedkeuring van de begroting '84 van de Stichting Openbare Bi bliotheek Holten en de eerste wijziging daarop en een voorstel tot goedkeuring van de jaarreke ning 1983 van de Stichting Openbare Bibliotheek Holten. Tevens wordt een voorstel be handeld betreffende de herstel van de schade aan de school het Kompas, het achterwege laten van de vaststelling van een plan van nieuwe scholen voor basis onderwijs alsmede een voorstel tot aanschaf van een trekker ten behoeve van gemeentewerken en vervanging van een motorblok van de trekker van de begraaf plaats. Dit laatste voorstel on dervond in de commissie ge meentewerken en financiën flin ke weerstand; desondanks is het ongewijzigd op de agenda ge plaatst met als reden dat het bedrag hiervoor in het investe ringsschema is opgenomen. uit Holten die het totale onder- houds- en verbeteringsplan zal uitvoeren, is gestart met de ver nieuwing van de schoorstenen van de woningen aan de Kolweg. Daarna komen de woningen aan de H.J. Wansinkstraat aan de beurt, de oneven nummers aan de Kolweg, Bushofstraat, Rörink straat, Schoolstraat en tenslotte Pastoriestraat. De bewoners wordt er op gewezen dat bij het vernieuwen van de riolering de nodige overlast kan ontstaan doordat wegens vervanging van de leidingen de riolering enige tijd buiten bedrijf zal zijn. Dit zal plaats vinden in het voorjaar 1985. De werkgroep Natuur en Mi lieu Holten heeft voor donderdag 25 oktober a.s. een lezing georga niseerd. Spreker zal zijn de heer W. Ligerink uit Rfjssen. De heer Ligerink zal aan de hand van dia's ingaan op de ver arming van de natuur in Holten en omgeving. Uit eigen waarne ming en onderzoek is vast ko men te staan dat met name de vogelstand de laatste jaren een enorme verarming heeft onder gaan. Zo is bijvoorbeeld de veld leeuwerik, het paapje en de roodborsttapuit, die zo'n vijftien jaar geleden rond Holten nog te zien en te horen waren, uit het beeld verdwenen. Toch is er nog veel moois te zien in de natuur, zoals de heer Ligerink in zijn le zing zal aantonen. Bovendien zal hij allerlei interessante wetens waardigheden vertellen over din gen, die men in bos en veld ge makkelijk ongezien voorbij loopt. De lezing wordt gegeven in de bovenzaal van café Vosman, aan vang 20.00 uur. De toegang is gratis. Burgemeester mr. W.L.F.C. rid der van Rappard zal op donder dag 18 oktober (vandaag) de opening verrichten van EUy en Wyts Modestoffen aan de Dorps straat 12. De officiële handeling zal plaats vinden 's middags om 17.00 uur. Aansluitend wordt tot 18.30 uur een receptie gehouden. De Christelijke Ontspannings club brengt op 26 en 27 oktober a.s. in De Kandelaar het blijspel "De Blauwe Hendrik". De Blau we Hendrik is de bijnaam van Graaf Hendrik van Ravenklauw wiens dochter, Olympia is ver loofd met de in lompen- en pa pierhandel rijk geworden Anto Smit. Dat geld niet altijd geluk kig maakt is de strekking van deze klucht. De voorstellingen beginnen op beide avonden om 20.00 uur. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. H. J. Ekker, 19.00 uur, ds. R. Visser. Uitgangscollecte voor christenen in de diaspora. Oppasdienst: mevr. School- en-Aanstoot en Carla en Cor- nekie Heemstra. 9.30 uur: Jongerendienst in gebouw „Irene". Woensdag 24 okt. Diessenplas 19.30 uur ds. W. Vons. Geref. Kerk: 9.30 u. en 15.00 uur ds. S. Landheer van Kampen. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2de voor rente en aflos sing. Kindernevendienst: klas 5 en 6 oJ.v. mevr. G. van Zeijts. Oppasdienst: Jeannette Pot man, mevr. Tromop-Imhof, mevr. Paalman-Verveda (Res.), mevr. Beldman-Sloot- weg, mevr. Stam-Compagne, mevr. Stam-Slotboom (res.). R.K. Kerk: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw „Irene" DIJKERHOEK 9.30 uur ds. R. Visser. Bedie ning van de Heilige Doop. Uit gangscollecte voor christenen in de diaspora. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit gangscollecte: Werelddiaco- naat. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur zondag: 8.00 en 10.00 uur. Arts: W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uren- 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: dienst 18 t/m 25 okt. zr. M. Koggel, Deven ter, tel. 05700-2 57 57 b.g.g. 2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13.30- 14.30 uur. Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazij nartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand.Tandarts: N. A. Bakx, Reggestraat 14, En ter, tel. 05478-27 74. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. C. Wame- link, Houtweg 18, tel. 05483- 20 04. Kleuter/zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Ove rijssel: Gaardenstr. 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschap pelijk werk, gezins- en bejaar denverzorging. Spreekuren maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds: spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in Het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31 en volgens af spraak. Ziekenvervoer: alarmnummer 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Bejaardenwerk: voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk, tel. 05483-12 01 of 1517. Energiebedrijf: storing elek- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. bedrijf, tel. 05483-18 4 Politie: tel. 05483-: 26 55, na 18.00 uur b 038-97 12 34. Brandweer: tel. 00 11 nacht). Donderdag 18 oktober 19.45 uur Gewone avond Herv. Vrouwengroep „Ora et Labora" in „Irene". Vrijdag 19 oktober 20.00 uur Concert door West- lands Mannenkoor in „De Kan delaar". 20.00 uur Feestavond met prijsuitreiking Paarden- fokdag „Holbatheo" in ca fé-rest. „Het Bonte Paard". Zaterdag 20 oktober 10.00-16.00 uur: Modelauto show MAC Oost Nederland in A.C. Restaurant Holten. 10.00- 17.00 uur: Laatste dag tentoon stelling Holtense Handelsver eniging in Duracomplex. Zondag 21 oktober 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert". 17.00 uur: Familie-kegelinstuif Carnavals vereniging „Fienpreuvers" in Kegelcentrum „Barbarossa". Maandag 22 oktober 19.30 uur: Openbare raadsver gadering ten gemeentehuize. 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt" Spr. de heer Gerritsen van Dia betes Vereniging Nederland. 20.00 uur: Bijeenkomst N.B. van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Da mes Harkink uit Lochem met gevarieerd progamma. Dinsdag 23 oktober 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkt „Bethaniè". Donderdag 25 ok 20.00 uur: Bijeenkorr.o> lieugroep Holten in café-;. „Vosman". Spr. de heer W.Lig- terink. Onderwerp „Natuur en milieu". 20.00 uur: Vergadering afd. Holten Chr. Plattelands vrouwenbond in de Kandëlaar. Avond wordt verzorgd door vis handel fa. Reinaardus en Zo nen. Vrijdag 26 oktober 20.00 uur: Eerste Klaverjaswed- strijd comp. '84/'85 ZW „Blauw Wit" in clubhuis „Vletgoor". 20.00 uur: Uitvoering klucht „De Blauwe Hendrik" door „C.O.C." in „De Kandelaar" Zaterdag 27 oktober 20.00 uur: Dansavond met „Vul- cano's" in café-rest. „Het Bonte Paard". 20.30 uur: Popconcert „Golden Earring" in sporthal 't Mossink. 20.00 uur: Uitvoering klucht „De Blauwe Hendrik" door „C.O.C.". In Ontmoetings ruimte van „De Kandelaar". 10.00-18.00 uur: Open Badmin tonkampioenschappen in spor thal 't Mossink. Woensdag 31 oktober 10.00-11.30 u. en 14.00-16.30 uur: Kinderkledingruilbeurs in zaal „Vosman". Gevonden: een Mazda sleutel; een rood regenjack; twee sleu tels aan rode label; een rode portemonnaie; een VHS-vide- oband. Verloren: een witte plastic wiel dop; een tractor-rijbewijs; een blauwe regenbroek; twee huis sleutels aan opei-bandje; een zwart lederen tas met metalen beugel; een dames bril met me talen montuur; een wieldop van een Toyota; een horloge met rode band; een witte tas met sportartikelen; een skippy-bal; een hond Golden Retriever met lederen halsband (teef). Geboren: Jeroen z.v. J. As- sink en E. A. Lassche. Overleden: A. Paalman, oud 75 jaar; H. B. Bos, oud 60 jaar. Gehuwd: M. Nijland, oud 27, Holten en M. G. Groteboer, oud 22 jaar, Holten; M. J. van Beek, oud 24 jaar, Holten en H.R. Temmink, oud 24 jaar, Olst

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3