HUSQVARNA PRISMA 960 J eugdmodemodern Rebel in De Ouderavond Kompas werd goed bezocht Formatie Schure en goed draagbaar Cursus programma P.J.G.O. weer gereed B.V. TWENTRAC NU IS HET DE TIJD VOOR SLOTEN MAAIEN Romantisch koffieconcert SCHUPPERT Openbare les majorettes IAN MEIJER B01 MpïGE Mengunie Holten bv kroon op studie ATTENTIE HYACINTEN BOLLEN wit bloeit met kerst J. A. WILLEMS Hagens Natuursteenbedrijf ALMELO -de denkende naaimachine. Geslaagde show in Espelo Fienpreuvers starten het nieuwe seizoen Erwin-cross was spannend DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD 13 Ford 2000 Ford 4000 Ford 5000 met cabine 75 pk Ford 5600 frame of cabine 68 pk Ford 6600 supercabine 78 pk Ford 7700 vierwielaandrijving 93 pk MF 155 siroccojas MF 188 frontaandrijving en maaier Ruime keuze in gebruikte hoge- drukreinigers, ploegen, cyclo- maaiers en kuilvoersnijders. Distr. Ford Tractor Dealer Hoofddealer van Fahr, Vicon en Claas Holten, Keizersw eg 64, 05483-28 55 J. v.d. Berg 05700-2 55 48 R. J. Sterken 053-76 74 87 Tuinartikelen - dierenvoeders Zwartepad Holten Te! 29 77 Verzilvering Vakantiebonnen en A.S.F. cheque's van Land en Tuinbouw. Van maandag 22 t/m vrijdag 26 oktober van 17 uur tot 18 uur bij J. Krol. Schepenenstraat 7. voor een OUDE PRIJS 3 stuks H.H. Landbouwers opgelet! Wij maaien uw sloten machinaal, snel en vakkundig. Ook voor aanleg en onderhoud van uw afrasteringen. Keizersweg 72 7451 PG Holten Tel. 05483-29 48 Ford Fiesta 1100 Festival1983 Ford Fiesta 1100 S1981 Ford Escort 13001983 Ford Escort 1300 L1979 Ford Taunus 1600 L1981 Ford Granada 2300 L1978 Opel Kadett Hatchback 13S1982 Volvo 66 automatic1980 Oatsun Fll1978 Inruil mogelijk. AUTOBEDRIJF Deventerweg 25 - Holten - Tel. 05483-13 34 Wenst u een goed grafmonument, wij leveren u alle soorten. Tevens maken wij uw oude grafmonu ment weer als nieuw. Bel even onze vertegenwoordiger de heer H. KOOPMAN, Deventerweg 4, Holten. Tel. 19 20 De enige naaimachine ter wereld met een „naaigids". U stelt de machine op stof en naaiwerk in en laat de rest aan de computer over. VOOR UW NAAIMACHINE Stationsstraat Holten Husqvama Kwaliteit uit Sweden Op zondag 4 november a.s. spelen Evelyn Heuvelmans, hobo en Inge Lulofs, piano romanti sche muziek in de Aula van de Scholengemeenschap Holten. Dit duo is verbonden aan de Stich ting Live Music Now. Uit erva ring weet de Werkgroep Koffie concert Holten dat dit musici met buitengewoon talent zijn. Aanvang concert: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde: 13.00 uur. Toegangsprijs incl. een kopje koffie f5,- Kinderen tot en met 14 jaar en C.J.P. kaarthou ders f3,- Gratis kindercrèche. Voorverkoop bij de V.V.V., 't Paalhuus en de Rabo-Bank Hol ten. Op woensdag 10 okt. j.l. werd de gezamenlijke ouderavond van de Chr. lagere school „Het Kom pas" en de Chr. kleuterschool „De Kleuterhoek" gehouden. Voorzitter, de heer Kruimelaar, heette allen hartelijk welkom en ging na het lezen van een Bijbel gedeelte uit Joh. 15, vers 1 t/m 8, voor in gebed. De notulen van de ouderavond werden zonder opmerkingen goedgekeurd. De jaarverslagen van de oudercommissies van Kompas en Kleuterhoek werden voorgelezen door resp. de secre taresse en de secretaris. Zij ga ven een overzicht van alle aktivi- teiten in het afgelopen kursus- jaar. Zij bedankten de leerkrach ten voor hun medewerking aan alle aktiviteiten, maar bovenal voor de wijze waarop zij in het afgelopen jaar er in zijn ge slaagd, in een goede sfeer, onder wijs te geven. Over het bij de uitnodiging ge voegd, en door de kaskontrole- kommissie in orde bevonden fi nancieel verslag, waren geen vra gen. In de plaats van de aftre dende kaskontrolecommissiele- den t.w. mevr. Bouwhuis en de heer -D. Beldman, werden be noemd: mevr. J. Rietman en de heer G. Haverslag. Mevr. Bae- rends bedankte de aftredende ouderkommissieleden: de heren Kruimelaar, Aaltink en Bos- schers en bood hun als blijk van waardering bloemen en een ca deau-bon aan. Als nieuwe ouder kommissieleden werden be noemd: mevr. Tuitert en de heer Hospers. Vervolgens werden enkele me dedelingen gedaan door de heer van Engbrink over o.a. de oud-papieraktie, type-kursus en de Onderwijsbegeleidingsdienst, en door de heer G. Beldman, "in zijn funktie van voorzitter van het schoolbestuur, over o.a. inte gratie scholen, schoolwerkplan en Medezeggenschapsraad, waar bij hij benadrukte dat de ouder kommissie in de huidige vorm Het mini- en majorettecorps van de Holtense Muziekvereni ging houdt op vrijdag 19 oktober a.s. een instructiedag. Vanaf ne gen tot vier uur worden aller hande nieuwe passen ingestu deerd onder leiding van de nieu we leidster en instructrice, Chris- tien Bakker uit Rijssen. Aanslui tend aan de, voor de leden altijd weer leuke maar inspannende dag, wordt van vier tot vijf uur een openbare les gegeven. Alle belangstellenden maar ook nieu we leden zijn welkom. Zowel de instructiedag als de openbare les N wordt gegeven in de sporthal 't Morssink. De mini- en majorettes van HMV worden onderverdeeld naar leeftijd en lengte. Vanaf zes jaar is men welkom, maar ook oudere meisjes tot zo'n jaar of twintig kunnen zich melden. De gemiddelde leeftijd van de majo rettes is 16 jaar. blijft bestaan. In de pauze was er gelegenheid een herfst-ten- toonstelling te bezichtigen. Na de pauze werden video-op namen getoond van het onder wijs, zoals dit dagelijks aan de kinderen wordt gegeven. De op namen waren gemaakt door de P.A. Almelo. Mede omdat zij hun kinderen hierop bezig konden zien, werd dit door de ouders zeer op prijs gesteld. De afdeling Espelo van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen hield op maandagavond in gebouw het Trefpunt een mo deshow door eigen lede'n. Vijf da mes, een tiener, vier kinderen en een dressman showden de mode, die beschikbaar was gesteld door de firma Schuppert. Gebroeders Steunenberg zorgde voor de schoenen, laarzen en bijpassende tassen zodat het een smaakvol geheel werd. Kapsalon Wander Drent zorgde ervoor dat ieder die meeliep, het haar keurig ver zorgd had. De heren Schuppert en Steunenberg hielden het bij passende praatje. De modeshow werd bijzonder op prijs gesteld door de leden en hun huisgeno ten, die voor deze speciale avond tevens waren uitgenodigd. Dat de jeugd vandaag-de-dag op jonge leeftijd al modebewust is, bleek vorige week woensdag tijdens de jeugd-modeshow, die georganiseerd was door Mode Schuppert Holten. Niet alleen de moeders, maar ook de jeugd was in grote getale naar het mode huis aan de Dorpsstraat geko men om uiterst kritisch te kijken naar de nieuwste mode die ges howd werd door negen Holtense mannequins en dress„mannen". Eva, Leonieke, Lyanne, Carlone, Anke, Martijn, Eric, Terry en Ton toonden in de maten 104 tot en met 176 vlotte, goed draag bare en - vooral voor de moeders erg belangrijk - goed wasbare kinderkleding. Naast het eigen merk in de wat goedkopere prijs klasse, werden de najaars- en Prins Jan Andries 1, regerend vorst van De Fienpreuvers en zijn volgelin gen hebben voor het komende carna valsseizoen weer een programma sa mengesteld voor elk wat wils. Op zondag 21 oktober wordt gestart met een familie-kegelin- stuif bij kegelcentrum Barba- rossa, waarvoor alle Fienpreu vers en sympatisanten zijn uitge nodigd, evenals hun kinderen. Op vrijdag 9 november, aanvang 20.30 uur wordt de jaarlijkse le denvergadering gehouden in café Maats. Op deze avond wordt af scheid genomen van de hofbar- houders Jan en Janna Maats, waarna de nieuwe hofbar van Tonnie en Betsie zal worden be zocht. Vrijdag 16 november, aan vang 20.00 uur wordt het Elfde van de Elfde-bal gehouden bij café-restaurant Vosman. Naast de vaste onderdelen zoals de be ëindiging van de regeerperiode van Prins Jan Andries 1 en de opkomst van de nieuwe prins is de carnavalsvereniging er in ge slaagd een zeer bijzondere artiest aan te trekken voor die avond. Alle Keundorpers krijgen ook dit jaar de gelegenheid tot het raden van de naam van de nieu we prins. De opbrengst van deze actie wordt, evenals in voor gaande jaren, beschikbaar ge steld aan een vereniging, doel groep of activiteit, die zich inzet binnen onze Keundarper ge meenschap. wintermodellen van Barbara Far- ber, Pointer en Le Pigeon ges howd. Jassen en jacks waren er ook van het merk Ten en Twens. Evenals in de mode voor vol wassenen, wordt de kindermode dit seizoen beheerst door de te rugkeer van de Black Watch, ge combineerd met geel, rood of donkerblauw. Nieuw ook voor de jeugd het winterwit, gecombi neerd met pasteltinten zoals ou- droze en taupe. De overalls ne men deze winter een belangrijke plaats in. Uitgevoerd in dubbel- geweven winterkatoen zijn zij een prettige dracht voor school en vrije tijd. Door de goede was- baarheid zijn de lichte kleuren geen probleem meer. Voor de feestelijke gelegenheden waren alleraardigste jurken in college stijl in de traditionele kleuren rood en blauw, terwijl er voor de jongens een uitgebreide collectie prachtige truien was te zien. Aan de Chr. Agrarische School te Enschede is geslaagd voor het Praktijkdiploma voor de Rund- veelhouderij-weidebouw H. J. Ha verslag. Voor het praktijkdi ploma Rundveehouderij-varkens houderij slaagde aan deze school jhr. J. H. T. W. van Coevoerden. De Erwin-autocross die door de M.A.C. „De Holterberg" als „afsluiter" van het seizoen 1984 op het crossterrein aan de Beus- ebergerweg werd georganiseerd bracht ruim 40 coureurs, allen leden van de club in de piste. Het publiek, dat in vrij grote ge tale was opgekomen, kreeg in de drie klassen spannende en soms zeer sensationele ritten te zien. Al met al een geslaagd en spor tief evenement dat perfect werd georganiseerd. De prijsuitreiking had plaats bij clubcafé „De Bies- ter" door MAC-voorzitter Dirk Schooien. De uitslagen: Finale dames: 1. Willy Vincf 2. Willemien Hutten; 3. D Pasman; 4. Ria Schooien; 5. kie Rensen; 6. Willy Baltus; Henny Meerman; 8. Ria K huurne. Finale heren: 1. Johan Stevi 2. Joop Hutten; 3. Ab Podt Wilco Boode; 5. Jan Rozend 6. Gerrit Nijland; 7. Benny vers; 8. Benny Vruwink; 9. T Klein Lankhorst. Afvalrace: 1. Wilco Boode Henk Beunk; 3. Herman Ka man. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.; 05476- 1430. De P.J.G.O. organiseert ook het komend seizoen weer een groot aan tal cursussen. In principe staan aiie: De formatie Rebel uit Baarn zal zaterdag 20 oktober optreden in Jeugdsoos „De Schure". Rebel is de nieuwe groep rond Waldo Welgemoed (ex Rotjoch). Verder spelen mee: Pim Bilderbeek (gi taar), Gert Kuiter (bas en zang) en Thei Beckers (drums). De groep maakt symphonische rockmuziek en dat de heren kwaliteit ten tafel kunnen leggen blijkt wel uit het feit dat in fe bruari hun eerste single op de markt is verschenen (Baby, Ba by, Baby/No nuse crying) en dat de groep mee doet aan de grote prijs van Nederland waar zij zeer beslist een goede kans maakt. Het optreden begint om onge veer 22.00 uur. De entreeprijzen zijn: t/m 17 jaar f3.50; 18 jaar en ouder f5.00. cursussen open voor de leden van de P.J.G.O. Sommige zijn echter speci fiek voor een bepaalde groep, zoals bestuursleden, penningmeesters of secretarissen. Algemene cursussen zijn o.a.: grimeren voor amateurtoneel of cabaret, spreekvaardigheid, een cursus Hoe schrijf ik wat voor een ledenblad, een regiecursus en een cursus „stukkies schrij ven". Voor bestuursleden wordt o.a. een informatieavond gehou den over doelstelling en struc tuur van de P.J.G.O. en een ba sisbestuurscursus voor afdeling- besturen. Voor de (potentiële) be stuursleden van agrarische jon gerencontacten wordt een cursus „Besturen en begeleiden met succes" gegeven. Als platteland sorganisatie voor jongeren staat de voorlichting op het gebied van de landbouworganisatie voor haar leden centraal. Zo wordt er een aantal avonden gewijd aan de EEG en landbouworganisatie voor haar leden centraal. Zo wordt er een aantal avonden ge wijd aan de EEG en landbou worganisaties en kan men in schrijven op een landelijke cur sus Jongeren en het landbouw beleid. Ook kan men deelnemen aan de landelijke cursus Land bouw in Frankrijk die plaats vind in de Nederlandse volksho geschool Meridon nabij Parijs. Tenslotte bestaat er de mogelijk heid deel te nemen aan een viér- weekse algemene vormingscursus voor jongeren van het platteland tussen 17 en 27 jaar, waarin de problematiek van de jongeren uit het agrarisch bedrijf zal wor den besproken en de toekomst mogelijkheden. Meer inlichtingen zyn verkrijgbaar bij het secreta riaat P.J.G.O., Dokter Stojjte- weg 2, 8025 AV Zwolle.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13