Eenmalig optreden Lan Yang Dancers Oranjekalender helpt de jeugd Computer basis van nieuwe start Publiek genoot van jazz in oude stijl Op bezoek bij. Kerkdiensten van dag tot dag Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD Muziekdag in Klavier slaat aan 3- Open Huis modecentrum Wonnink TOYOTA Schuppert GARAGE SCHUPPERT BV Nieuwe leden Plattelands vrouwen RADIO OOST DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 - Holten stond twee dagen in het teken van het Classic Jazz Collegium uit Praag. Deze Tsjechische Jaz2 ou de stijl-formatie speelde vrijdagmor gen voor de bovenbouw van de Scholengemeenschap. Het enthou siaste jeugdige publiek genoot met volle teugen van de swingende mu ziek. Vooral de ritmische prestatie op het „wasbord" door de drummer van de band was een groot succes. De werkgroep Koffieconcerten Holten had voor deze gelegen heid de zondagmorgen verlaten om op zaterdagavond deze band voor het Holtens publiek te la ten optreden. Het Classic Jazz Collegium brengt vooral in de collectieven een prachtige sound. Alles verbluffend homogeen met prachtige arrangementen en een werkelijk perfecte drummer. Een breed scala van uiteenlo pende nummers passeerde de re vue. Namen als Duke Ellington en King Oliver kwamen veelvul dig muzikaal ten tonele. Van grote klasse was de subtiel ge speelde Creole Love caal. De mooie toon van de trombonist was te bewonderen in I'm get ting sentiment over you. Ewa Swobodowa zong een-bij- - zonder sfeervol nummer „God bless the child". De leider van de band, de cornettist Bob Zaitjeck kondigde op zijn eigen wijze de nummers aan. Opvallen de soli waren te beluisteren van de alt-saxofonist en de tubaïst. De drummer gaf ook zaterdag avond weer blijk van zijn kun nen op het wasbord tot groot plezier van de toehoorders. In ons land krijgt men zelden een Jazz-oude-stijl-formatie te horen die zo met meerstemmige arran gementen werkt als deze Tsje chen. Vooral de plaats van de tuba in dit geheel was zeer inte ressant. Het meelevende publiek vermaakte zich na de pauze uit stekend op de muziek van de Tsjechen. De garantie voor service •èn kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 Op zaterdag 6 oktober a.s. zal in de aula van de Scholengemeenschap Holten een eenmalig optreden te zien zijn van de Lan Yang Dancers uit Taiwan. Deze folkloristische dansgroep bestaat uit 45 danseressen in de leeftijd van 10 tot 22 jaar. Zij zijn afkomstig uit de stad Ltung en zijn allen verbonden aan het educatief, jeugdcentrum voor de provincie I-Lan. Naast onderwijs en vorming krijgen de meisjes les in ballet en folklore en hoe wel de opzet niet professioneel is, is de aanpak dermate cons ciëntieus en gedisciplineerd, dat daardoor een hoge graad van perfectie is bereikt. Tijdens de zomermaanden traint men gedu rende zes dagen in de week tot zo'n vijf a zes uur per dag, naast de normale studielessen. De directeur van het jeugdcen trum en tevens grote propagan dist van de Chinese volksdans kunst is priester Gian Carlo Mi- chelini afkomstig uit Bologna in Italië. Door zijn ijver en wils kracht en inzet is het ensemble, van internationale allure gewor den. Het ensemble heeft al sinds 1972 een gfote bekendheid in Taiwan en daarbuiten. Het maakte onder andere tournees naar Amerika, Japan, Zuid-Ame- rika, Hongkong en Europa. Ip totaal gaven de dansers 460 offi ciële voorstellingen, waarvan zes tig maal een t.v.-registratie werd gemaakt. De komst van dit unieke gezel schap naar Holten is te danken aan de bemoeienis van Riemko Berends. Hij ontving de vereren de uitnodiging van The Lan Yang Dancers om samen met de eigen decorontwerper Hou Chi Ping enige decors te schilderen. Daarnaast is hij verantwoordelijk voor de lay-out van het Neder landstalig programmaboekje. Ook het ontwerp van de voorpa gina is van zijn hand. In Nederland treedt de dans groep o.a. op in Almelo, Amster dam, Apeldoorn, Den Haag, Lo- chem, Zutphen, Zwolle en Win terswijk. Speciaal voor de leerlin gen van de Scholengemeenschap zullen de Chinese danseressen op vrijdag 5 oktober optreden. Ook zullen zij in het bejaardenhuis de Diessenplas enkele dansen laten zien. Het avondvullende pro gramma zal bestaan uit een twaalftal dansen, die allemaal getoond worden in een ander costuum. Gastvrouwe is Wu Mei Ling. Zij is stafmedewerkster van het jeugdcentrum en studeerde Engels aan de universiteit van Taipei. De dansen zijn authen tiek Chinees, waarvoor zorg wordt gedagen door Chen Yen Miau. Zij studeerde aan de dans- academie van de universiteit van Taipei. Tevens studeerde zij kunstgeschiedenis. Choreografe is Lin Mie Hong, die studeerde in Taipei en aan de Accademia Nazionale di Danze in Rome. Voor het verhaal van de dansen in verantwoordelijk Chen Yu Shia. Hij doceert Chinese cultuur en Chinese operakunst aan de universiteit. De entree voor dit beslist unieke optreden is extra laag gehouden: f 12.50 en f7.50. De organisatoren van de mu ziekdag, die op 16 oktober ge houden wordt in Het Klavier in Holten, zijn de laatste dagen overstelpt met telefoontjes om trent het eenmalig optreden van de Sensation Rockers. „Wij kun nen wel drie zalen vullen met enthousiaste muziekliefhebbers die de formatie nog eens een keer willen horen", zegt een ver baasde Herman Gazan. „Dit is echter niet de opzet. De Sensa tion Rockers zullen slechts in to taal zes nummers laten horen, als voorbeeld hoe „kleine mu ziek" vroeger klonk. De bedoe ling van onze muziekdag is nog steeds om Holtenaren de kans te geven zélf te muziek te maken. Jong en oud zijn daarbij wel kom. Wij mikken op muziek in kleine ensemble's van een aan vaardbaar niveau". Belangstel lenden kunnen zich wenden tot Hans Gazan in zijn music-shop aan de Oranjestraat en Jos Kamphuis van het Klavier. Evenals andere jaren heeft de Ver eniging Pro Juventute een Oranjeka lender uit gebracht. Tal van niet eerder gepubliceerde foto's van het Koninklijk Huis sieren de uitgave 1985. Ook dit keer weer geen stijve statieportretten, maar geslaagde ac tiefoto's, „geschoten", tijdens tal van officiële en minder officiële gelegen heden. Zo toont januari een aantal opnamen van de Koninklijke fa milie te paard op het strand van Wassenaar. Prinses Christina en haar gezin en Prinses Margriet poseerden tijdens de wintersport vakantie, terwijl Prinses Juliana gefotografeerd is, temidden van kinderen, tijdens haar werkbe zoek aan de Ned. Antillen. Stra lend als altijd is Koningin Bea trix te zien, samen met Prins Friso op de kermis in Den Haag. Ook de voorplaat, waarop de Koningin te zien is samen met haar vader Prins Bernhard is ge maakt tijdens het bezoek van de Koninklijke familie aan de ker mis. De opbrengst van de kalender komt ten goede aan het werk van de Vereniging Pro Juventu te, de Stichtingen voor Jeugd en Gezin en de Stichtingen Welzijn Jongeren. Deze stichtingen zijn algemene instellingen, werkzaam voor kinderen en jongeren en hun ouders of verzorgers. Zij bie den hulp wanneer kinderen door omstandigheden dreigen „scheef te groeien". De hulp kan bestaan uit luisteren, meedenken, bemid delen of begeleiden van jongeren en/of het gezin waaruit ze afkom stig zijn. Mevrouw D. D. van Rappard-Buitenhuis is bereid ge vonden om de verkoop van de kalenders in Holten ter hand te nemen. U kunt uw bestelling bij haar opgeven: Jeurlinksweg 1, tel. 36 61. De kósten van de ka lender bedraagt T 9,- per stuk. Een brief, die anders was dan andere, bracht ons ertoe om een praatje te maken met de schrijfster Joke Ladiges (met de klemtoon op de i), woonachtig in Holten en sinds kort „eigen baas". Joke Ladiges is een kleinschalige onderneemster met veel durf en energie. Zij noemt haar onderneming „Rainbow"; zomaar omdat de naam haar wel aanstond en goed aansloot bij het briefhoof d-ontwerp, dat een bevriend ontwerper voor haar had be dacht. De filosofie achter haar onderneming is eenvoudig maar doeltreffend: kwaliteits werk leveren en snelheid met gebruik making van tekstver werker erTcomputer. „Het gebruik van computer is voor velen nog een onontgon nen gebied", verklaart Joke. „Voor zover ik weet is er in deze regio slechts één bedrijf dat op soortgelijke basis werkt als .Rainbow". Uitgangspunt van Joke's onderneming is, gebruik maken van haar kwaliteit als geroutineerd secretaresse, op gebouwd in een groot aantal jaren bij verschillende gere nommeerde bedrijven. Joke kwam naar Holten omdat haar ouders vanuit het westen naar Holten verhuisden en zij voor haar zoon tijdens werkuren een betrouwbare oppas zocht. „Opa en oma zijn daar bij uitstek voor geschikt, zegt. ze al la chend. Na aanvankelijk op part-time basis te hebben ge- werkt, ging zij later fulltime werken, onder andere als mar- ketingvrouw op de afdeling technische tijdschriften bij Kluwer. In die tijd behaalde zij het diploma NimaA, hét diplo ma op het gebied van marke ting. In die tijd kreeg zij ook aandacht voor het gebruik van computers. „Ik had bij Kluwer een verantwoordelijke baan. Naast het organiseren van sym posia en seminars was ik ver antwoordelijk voor de verkoop van de boeken. Dat lukt niet als je niet weet waarover het gaat. Ik leerde toen veel over het automatiseringsgebeuren en computergebruik. In die tijd was dat nog iets heel bijzon ders, al is voor veel onderne mers een computer een onbe kend instrument". Samen met een kennis startte zij in 1982 een eigen computer verkoopbe- drijf. De concurrentie was der mate hard, dat vanuit het verre Holten geen grip was te krijgen op de (west) Nederlandse markt. Het bedrijf werd dit jaar afgebouwd, en Joke startte met een schone lei. „Ik ben er van overtuigd dat er voor mijn be drijf een markt is te vinden. Ik heb inmiddels al een aantal positieve reacties gehad. Als ik uitleg, wat ik precies aan werk zaamheden kan leveren is men vaak verbaasd. Het werken met computers is dan ook meer dan tikken alleen. Als ik daar de bedrijven van kan overtuigen ben ik op de goede weg naar succes". Op donderdag 4 oktober houdt Modecentrum Wonnink Open Huis. In samenwerking met schoenenzaak Steunenberg wordt tussen 's middags twee uur en 's avonds negen uur bij modecen trum Wonnink de nieuwe na- jaars- en wintermode getoond. In zowel kleine als grote maten zal een viertal dames de actuele mo de tonen van bekende merken als Elvi, Lucie Linden, Marianne Paris, Linda Lu, Setterlaine en Diekman. Evenals vorige keren wordt het weer een doorlopende presentatie. Tijdens het open huis wordt er tevens een demonstratie gehou den van de allernieuwste Pfaff naaimachines, waaraan een spe ciale attractie is verbonden. Voor elke bezoeker is er een drankje, een hapje en een leuke attentie. De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen kon tijdens haar eerste bij eenkomst vier nieuwe leden ver welkomen. Bij voldoende deelna me worden de volgende cursus sen gestart: merklappen maken, open naaiwerk, wit borduren en hardanger. Verder staat er op het programma een cursus hout snijwerk, muzieknoten lezen. Ge start zijn reeds de bestaande handwerkgroep, de volksdans groep en de groep Beter bewe gen voor ouderen. Mevrouw Marga van Egten- Kool, voordrachtkunstenares, verzorgde de avond met een voordracht in Drents 'dialect. Op 25 september is er een koffieoch tend. Discussieleidster is mevr. G. B. Koelemay-Abspoel met als onderwerp „Ooit gedacht over macht". Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. W. Vons. Herden kingsdienst 25-jarig ambtsjubi leum. Uitgangscollecte: Inwendige zending. Oppasdienst: mevr. Teeselink- Scheperboer en Ennie Dikkers. 9.30 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". 19.15 uur Open Deursamen komst ds. G. Bouman van Ok- kenbroek. Medewerking Gem. Zangv. „Tavenu" uit Goor. Woensdag 3 okt.: 19.00 uur „Diessenplas" ds. R. Visser. Bed. Heilig Avondmaal. GEREF. KERK 8.30 en 10.30 uur (Viering Heilig Avondmaal), 15.00 u. ds. M. Berg. In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Annemie Tromop en Petra Koning. Jolanda Stam en Tiny Stroeve. 19.15 u. Ned, Herv. Kerk Open deur Samenkomst, ds. G. Bou man van Okkenbroek m.m.v. Gemengd koor „Tavenu" uit Goor. R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" DIJKERHOEK geen dienst OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. voor kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur. Zondag 8.00 en 10.00 uur. Donderdag 27 september 19.45 u. Openingsavond Herv. Vrouwengroep Ora et Labora in „Irene" 20.00 uur Vergadering afd. Hol ten CPB in De Kandelaar. Spr. Ds. Lambers Heerspink van Nijverdal. Onderwerp: De le vensloop van Paulus. Vrijdag 28 september 18.30 u. Start jaarlijkse koek- verkoopaktie t.b.v. Jeugdafd. Zaterdag 29 september 8.00 u. Start Holterbergherfst- tour.Wielerver. Holten bij sport hal 't Mossink. Afst. 50 - 100 en 150 km. Zondag 30 september 9.30 u. Herdenkingsdienst i.v.m. 25-jarig ambtsjubileum ds. W. Vons in Ned. Herv. Kerk. 10.00 u. Samengestelde Men wedstrijd Koetsenclub „De Bergrijders" 14.00 u. Dansen in bar-dancing De Wippert (bij camping Ve neklaas). Maandag I oktober 20.00 u. VARA-propaganda- avond in zaal Vosman Dinsdag 2 oktober 20.00 u. .Jaarvergadering S.V. „Holten" in kantine Meermans kamp. Woensdag 3 oktober 19.30 u. Vredesavond werk groep Holten in café De Biester, Spr. mevr. S. Strikwerda, voorz. van het Komité Kruisraketten Nee. Donderdag 4 oktober 14.00-21.00 u. Open-Huis firma Wonnink Zaterdag 6 oktober 20.00 u. The Lan Yang Dancers in aula Scholengemeenschap. Zaterdag 6 - zondag 7 oktober 20.00 u. Start le deelnemer nachtpuzzelrit M.A.C. „De Hol terberg" bij clubcafé De Bies ter. Zondag 7 oktober „Erwin" autocross M.A.C. De Holterberg op terrein Beuse- bergerweg Maandag 8 oktober 19.30 u. Ruilavond Holtense Postzegelclub in zaal Vosman 20.00 u. Opening tentoonstel ling Holtense .Handelsvereni ging in Dura-gebouw. Dinsdag 9 oktober 20.00 u. Najaarsvergadering VW „Holten" in café-rest Vos man 20.30 u. Ledenvergadering ZVY „Blauw Wit" in clubhuis op '1 Vletgoor. ARTS J. H. A. Bruins, Keizerswe- g 32, tel. 05483-35 53 Spreekuren: 11.00 en 16.00 u. WIJKVERPLEGING Dienst 27 sept. t.e.m. 4 okt. H. Aanstoot, Wierden, tel. 05496-15 66 bgg. 05700-2 27 00 Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13.30- 14.30 uur. Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen te rugbezorgen van magazijnarti kelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag v.d. maand. TANDARTS J. P. Koppert, T. van Ame- rongenstr. 25, Markelo, tel. 05476-22 00. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstr. 5, tel. 05483-15 15 KLEUTER ZUIGELINGENBUREAU Gaardenstraat 29. op af spraak. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat- 29. Maatschappelijke Dienstver lening: Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel, Gaarden- str.29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in Het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk, tel. 05483-12 01 of 1517. Energiebedrijf: Storing elek- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-18 14. Politie: Tel. 054483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen, tel. 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). HOLTEN - Geboren: Anne- marie dv H. van den Brink en G. C. Korterink, Bennie zv T. J. Schoemaker en R. H. Hek- kelman, Henri Jacques zv H. J. Thoman en L. M. Voskuijl, Pauline Emilie Maria dv J. E. M. Whyte en H. G. A. Jonk hans, Gerbrand Roderik Ju lian zv J. Harbers en D. M. Beldman, geb. te Deventer, Sonja dv J. D. Bult en M. J. Haan, geb. te Deventer. Ondertrouwd: G. J. Tee- selink, 36 j., en G. J. Vosman 38 j., H. Janssen, 24 j. en R. Temmink 22 j., Bathmen. Gehuwd: G. J. Teeselink 36 j. en G. J. Vosman 38 j. Overleden: G. J. Tuitert 64 j., H. J. Konijnenberg-Tragter 67 j (overl. te Gorssel), J. W. Dollekamp 84 j. (overl. te Ba- rendrecht, G. W. Arentsen- Stokking 74 j., J. H. Romeijn- Meerman 76 j. (overl. te De venter). FM KANAAL 8-89.4 Mhz UW EIGEN STREEKRADIO

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3