„Geen centrale figuur die alles regelt" Vlot toneelspel O.C.H. inBeloofd is beloofd' Fiets-toertochten Westknds voor doorzetters naar Holten en recreanten Goede resultaten eerste crossjaar de Holtertrappers THEO HASE COÖRDINEERT NIEUWE WB: GLANSROL VAN JON OOSTERKAMP Mannenkoor Zwemdiploma Dijkerhoek Aerobic-les weer gestart Open Deur opent seizoen Wisseling van de wacht Erwincross MAC Holterberg HOLTENS NIEUWSBLAD Eerste prijs voor Sandra Dieperink DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 Tenonder gaan aan je eïgen succes. Dat overkwam de Vrijwilligers Vacature bracht nog slechts de administratie was te vinden. Met die papierwinkel zijn f Bank (WB) in Holten afgelopen jaar. Waar steeds meer vrijwilligers, al dan sinds kort een drietal enthousiaste mensen zonder werk weer aan de slag niet dankzij hun inzet voor de WB, een vaste baan kregen werd het gegaan om de .slapende" vrijwilligersorganisatie weer nieuw leven in te tp? bestaansrecht van de vacaturebank steeds kleiner. Totdat bij de Stichting voor blazen. Theo Hase, Erik van den Berg en Ron de Geus over hoe moeilijk het is Sociaal Cultureel Werk in het Paalhuus, waar de WB zolang was onderge- om vanuit het niets iets op poten te zetten. Het begin is er. Thuis had Theo Hase nog een oud bu reautje op zolder staan en daar achter zetelt hij nu in de tot tienersoos omgebouwde kap- schuur aan de Beusebergerweg. Om zijn functie als coördinator van het vrijwilligersproject zo goed mogelijk te vervullen staat hem tevens een rijkelijk voorzien informatieschap ter beschikking. Met ingang van dit schooljaar volgt Theo Hase de part-time opleiding Cultureel Werk aan de Sociale Academie in Hengelo. Twee dagen per week reist de ex-atheneum scholier die bij het arbeidsbureau als ziekenverzor ger staat ingeschreven, op en neer naar Hengelo. Maandag, dinsdag en woensdag vervult hij zijn stage bij de Stichting So ciaal Cultureel Werk waar hij zich heeft belast met de voorbe reidende werkzaamheden. „Maar ook wanneer ik op de Sociale Academie niet was aan genomen had ik die WB weer op poten gezet. Je moet toch in ieder geval iets doen. Ik ben ook van plan om zelf mee te draaien in de projecten. Het lijkt me niet verstandig binnen zo'n groep één centraal figuur te hebben die al les regelt. Wanneer die bijvoor beeld wegvalt omdat hij werk krijgt is er niemand die het kan overnemen. Dat was bij de vori ge WB ook het geval. Dat moe ten we nu voorkomen". Iemand die bij die allereerste Vrijwilligers Vacature Bank in Holten actief betrokken was is Erik van den Berg. Als bestuurs lid en als bezige werker. Want het aantal klussen dat de vorige groep voor zijn rekening nam viel Van de Berg niet tegen. „Het was nooit zo dat je twee weken achter elkaar thuis zat. We hebben het oefenlokaal van HMV onder handen gehad, de kleedkamer daar een flinke op knapbeurt gegeven, de speeltuin op de Kol afgerasterd, geholpen bjj de organisatie van de Milita ry, de opslagloods van HMV in elkaar gezet en de actie met het graveren van fietsen uitgevoerd. Iets wat we pas geleden ook weer hebben gedaan". Positief Erik van den Berg is tevens een goed voorbeeld van hoe de activiteiten voor de WB nog wel eens tot een betaalde baan kun nen leiden. Zo was het onlangs afgelopen arbeidscontract voor negen maanden dat hij afsloot met de Rioolwaterzuivering in Deventer mede te danken aan zijn inzet voor de vacaturebank. „Vanuit het bedrijfsleven ië zelfs wel eens hier naar toe ge- beid met de vraag om een be paald soort technisch personeel. Daarvan zat er niemand in de toenmalige groep, maar ik ben ervan overtuigd dat de ervaring die je hier opdoet positief werkt bij het zoeken naar een vaste baan. En je leert een heleboel hè. Bijvoorbeeld hoe je verschil lende instanties moet benaderen. We hebben wel eens kadertrai ningen gehad in Heino waar je ervaringen kon uitwisselen met mensen van vacaturebanken in de omgeving". Die informatiebijeenkomsten staan ook nu weer op het voorlo pige programma van Theo Hase. En de wekelijkse informatieoch tenden op woensdagmorgen na tuurlijk ook. Maar voor hjj nu al gaat vastleggen wat er allemaal moet gaan gebeuren wil hij eerst in contact komen met mensen die aan al die activiteiten willen meewerken. Theo Hase: „Dat is nu mjjn eerste zorg. Ik heb de administratie van vroeger er maar eens bij genomen en ver schillende mensen gebeld. Wan neer we een groep bij elkaar hebben moeten we de koppen maar eens bij elkaar steken. In formatiemateriaal is er in ieder geval voldoende en we zorgen er ook voor dat iedereen hier steeds kan binnenlopen met vra gen". Sport Overdag „We richten ons op mensen van alle leeftijden en ook wat betreft de activiteiten is er van alles mogelijk. Ik denk bijvoor beeld aan de initiatieven die er hier in de regio worden genomen om te komen tot Sport Overdag. Daarin zou de WB een rol kun nen spelen. Maar ook in het uit nodigen van sprekers die bijvoor beeld een themaochtend over solliciteren kunnen verzorgen". „En dan moeten er natuurlijk projecten komen waarmee we daadwerkelijk aan de slag kun nen. Er loopt nu een aanvraag voor het opknappen van de zon dagsschool aan de Espelodijk in de Heihuizen. Het is erg belang rijk dat die door de toetsings commissie wordt goedgekeurd. Dan hebben we iets concreets. Ik moet me ook nog verdiepen in allerlei subsidieregelingen want daar ben ik helemaal niet in thuis. Nu leven we op kosten van de Stichting, maar dat zal tocht moeten worden terugbe taald. Daarover zal ik binnen kort maar eens contact opnemen met de gemeente. De gemeente is in ieder geval bereid om d.m.v. een aankondigingenbord in de hal van het gemeentehuis mee te werken aan de bekend making van onze activiteiten. Het zou leuk zijn als we op die borden ook wat projecten zou den kunnen vermelden". Hoewel wethouder H. Ruste- biel van o.a. Sociale Zaken nog geen contact heeft gehad met de nieuwe initiatiefnemers van de Vrijwilligers Vacature Bank (WB) staat hij in beginsel posi tief tegenover een dergelijk ini tiatief. „Maar dan moeten de za ken wel serieus worden aange pakt" is de kanttekening die hij daar meteen bij plaatst. „Het moet niet zo zijn dat een man of twee, drie de hele WB vormen en er almaar geleurd moet wor den om meer mensen te krijgen. Dan is de nood blijkbaar niet zo hoog. Ik geloof trouwens toch dat de behoefte aan een WB in de stad groter is dan hier in een dorp als Holten. Hier hebben de mensen vaak nog een tuintje en valt er altijd wel wat te knutse len. De vorige groep die zich met de WB bezig hield was erg ac tief maar er was weinig rende ment. Ik vraag me dus af of het nu beter gaat. Maar wanneer dat zo is en een tiental jongeren niet bij de pakken wil neerzitten staan we daar als gemeente ach ter. Ook financieel. Als bewezen wordt, dat alles goed reilt en zeilt dan is er geld beschikbaar voor o.a. huisvesting, administra tiekosten, koffie en dat soort dingen. Dat gold ook voor de vorige groep, maar daarvan heb ben we nooit een goede verant woording van de kosten gehad en toen dat was geregeld be stond de WB al niet meer. Ik ben in ieder geval bereid daar een post voor op de begroting te zetten". Wat betreft de zo nodige vrij- willigersprojecten waar de WB om zit te springen heeft Ruste- biel meteen al goed nieuws voor Theo Hase. Erik van den Berg en Ron de Geus. De wethouder: „De aanvraag voor het opknap pen van de zondagsschool in de buitenschoolse activiteiten bij de Scholengemeenschap heeft de toetsingscommissie geen be zwaar. Mits daar natuurlijk niet de plaats van een leerkracht in het geding komt". De Wielervereniging Holten houdt op zaterdag 29 september weer een toertocht, waarbij men kan kiezen uit de afstanden 50 -100 en 150 kilome ter. Uit verschillende delen van het land zijn al weer aanmeldingen bin nen om mee te doen aan deze lande lijk bekende tocht. De 50 kilometer is bij uitstek geschikt voor de recreatie-fietser die zonder al te grote inspanning een leuke tocht in de omgeving wil maken. Deze route loopt via het nieuwe fietspad langs de Schipbeek richting Bathmen. In de omgeving van Gorssel is een rust gepland. Kinderen kunnen daar gebruik maken van een speeltuin. Via Harfsen en „de Wippert" komt men weer terug in Holten. De 100 en 150 kilometer-reders gaan eerst over de Toeristenweg over de Holterberg, voordat ze by de controle in de omgeving van Gorssel arriveren. Vandaar gaat het via Almen, Lochem, Exel en Markelo richting Hol lands Schwarzwald bij Rijssen. De 100 km. tocht loopt vanaf hier direct naar Holten. De 150 km. fietsers komen via Hellen- doorn en nogmaals de Holter berg terug naar Holten De start is bij sporthal 't Mos- sink. De fietsers voor de 50 km vertrekken tussen 08.00 en 11.30 uur. Voor de 100 en 150 kilome ter kan .men starten tussen 08.00 en 10.00 uur. Alle routes zijn dui delijk gepijld en tevens ontvangt men een handzaam boekje waar de verschillende routes in ver meld staan. Alle fietsers die één van de drie afstanden afleggen kunnen tegen betaling in het be zit komen van een herinnerings plaquette. Onder leiding van badmeester Theo Stokman werd vorige week voor de laatste keer in dit sei zoen voor zwemdiploma's ge zwommen. Van de Dijkerhoekse school slaagden de volgende leerlingen: Diploma A: Rianna Markvoort, Erik Bleumink, Rob Wechstapel. Diploma B: Dianne Stevens. Di ploma C: Karlijn v.d. Meer, Ka rin Ulfinan. Het Holtens Mannenkoor heeft op voorhand al meer dan driehonderd kaarten verkocht voor het concert dat het West- lands Mannenkoor zal geven op vrijdag 19 oktober in de Kande laar in Holten. Het- is een hele eer voor het Holtense Mannen koor om een dergelijk bekend koor te mogen ontvangen, en de organisatoren rekenen dan ook op een uitverkocht huis. „Wij rekenen zeker op dui zend man", vertelt de heer Vor- kink. „Dat kan ook niet anders, want het Westlands Mannen koor is een van de beste koren De Rijssense Aerobic Dancing, Ine is weer gestart met de Aero bic Dancing lessen in Holten en wel op donderdagmiddag van 14.30-15.30 uur in de voormalige gymnastiekzaal aan de Dorps straat. Het Instituut geeft les volgens de richtlijnen van het landelijk opleidingscentrum Aerobic Dan cing, zoals dat in de jaren zestig is ontwikkeld door Jaeki Soren- sen van Nederland. Denk alleen maar eens aan het prachtige werk „De glazen stad". Vanaf heden zijn er al toe gangsbewijzen verkrijgbaar bij de Rabobank en bij Boekhan del Heusinkveld. Verder kan men toegangsbewijzen laten re serveren bij: E. Stam, tel. 14 95 S. Faber, 2474 en A. G. Vorkink tel. 15 90. Op zondagavond 30 september a.s. vindt de eerste Open Deur bijeenkomst in dit nieuwe sei zoen plaats in de Ned. Herv. kerk. Spreker is ds. G. Bouman uit Okkenbroek die een overden king houdt over het thema: „Ik heb een Open Deur gegeven". Dit thema is gekozen i.v.m. het 50 jaar bestaan van Open Deur werk in Nederland. Medewerking zal worden verleend door de ge mengde zangvereniging „Tavenu" uit Goor. De aanvang is 19.00 uur waarvan de eerste 10 minu ten gezamenlijk zingen van be kende geestelijke liederen. Bethanië Het gemeentebestuur staat niet onwelwillend tegenover een financiële bijdrage van f1000,- voor de reparatie van het dak van gebouw Bethanië in Dijker- hoek. Dit verzoek zal echter ge daan moeten worden door het bestuur van de vereniging Be thanië, De Toneelvereniging O.C.H. heeft vrijdagavond in een bomvol gebouw Irene een uitstekend geslaagde repri se gegeven van „Beloofd is Beloofd", een plattelandscomedie in drie be drijven. Toeschouwers waren leden, donateurs en genodigden van de Christelijke Jongerenvereniging De Vriendenschaar. Vol vaart en met een goede timing werd dit successtuk van de schrijfster J. Hemmink-Kamp ten tonele gebracht. De inhoud van het toneelstuk was eens af spiegeling van situaties op het platteland zoals die dertig jaar geleden vaak voorkwamen; de constumering was daar uitste kend bij aangepast. Tal van open doekjes waren er voor hoofdrolspeler Jan Ooster kamp die bijna natuurgetrouw gestalte gaf aan boer Berend Lammers die het liefdeleven van zijn dochter Mina (goed neerge zet door Rikie Aaltink-Kevelam) volledig in de war stuurde. Niet minder goed was het ingehouden spel van Jan Holterman. die als postbode Geert van Dam zo graag wilde trouwen met Mina, mits zijn moeder Martha (Fenny Nijerees-Jonker) hem wilde laten gaan. Grote hilariteit toen dit tweetal per fiets op het toneel arriveerde bij de boerderij van Berend en Mina. Ook Ina van Deijk-Oosterkamp en Johan Stukker die resp. nichtje Annet en haar vriend Dodo speelden waren uitstekend in vorm. De overige rollen werden vertolkt door Ada Wierbos-Koopman, Hermine Nijland-v.d. Berg en Gerrit Brinks (moeder, dochter en vader Boskamp). Ook het spel van Jan Schooien als Dirk, de knecht mag niet onvermeld blijven. De regie was in ver trouwde handen van Wim ten Berge; het decor was het ont- Jan Oosterkamp, temidden van zijn medespelers, had als boer Lammers weer een groot aandeel in het succes van O.C.H. werp van Anton Stukker en Jan Oosterkamp nam de grime voor zijn rekening. O.C.H. is momenteel naarstig op zoek naar een geschikte op volger van Beloofd is Beloofd, dat zij nu al verschillende malen met veel succes in de regio heb ben gespeeld. Het probleem is echter dat het aanbod van goede plattelandscomedies erg klein is. „De meeste stukken dateren uit dertig soms veertig jaar te rug. Met het oog op de komende herdenking van de Bevrijding zoekt O.C.H. naar een toneelstuk dat daar bij aansluit. „Wij heb ben al wel wat op het oog maar daar zullen we eerst de leden over polsen". Afgelopen zaterdag, 22 septem ber, namen 23 leden van de ver eniging deel aan een zogenaam de regiocross, die werd gehouden te Raalte. De regiocross is een cross, die deel uit maakt van totaal 5 crossen. Iedere vereni ging heeft één wedstrijd georga niseerd. Er werd in Nijverdal, Holten, Heeten, Zwolle en Raalte gereden. De prestatie van de eer ste drie manches van iedere wedstrijd werden op papier gezet en opgeteld. Om in aanmerking te komen voor het regio-kam pioenschap, moest men mini maal aan 4 wedstrijden hebben deelgenomen. Had men aan alle vijf wedstrijden meegedaan, dan kon men het slechtste resultaat laten vallen. Zaterdag was de vereniging succesvol in de nor male dagwedstrijd, die ook ie dere keer werd gehouden. De volgende crossers hadden een prijs of een goede plaats in de finale: le prijs Jan Zwiers, 4e plaats Sandor Kruiswijk, 5e plaats Henk-Jan Beldman, 3e prijs Jeroen Grave, le prijs Jar- no Hutten, le prijs Roy van der Linde, 4e plaats Marco Grave, 2e Prijs Berry Meerman. 3e prijs Harman Klein Velderman, 2e prijs Dennis van de Keuken, le prijs Bart Willems. In de pauze van de wedstrij den werd er een estafette verre den, waarvoor de vereniging in de baan kwamen: Bart Willems, Berry Meerman, Roy van der Linde, Henk-Jan Beldman en Harry Aanstoot. Zij behaalden de eerste prijs In de rangschikking van het regiokampioenschap kwamen de leden zeer goed voor de dag. Hieronder dan de resultaten van de leden: 5-jarigen: Dieter Huis ken 2e prijs; 6-jarigen: le prijs Bart Willems, 2e prijs Dennis van de Keuken, 3e prijs Harmen Klein Velderman; 7-jarigen: le prijs Berry Meerman, 3e prijs Marco Grave; 10-jarigen: le prijs Roy van der Linde; 11-jarigen: 3e prijs Jamo Hutten; 15-jarigen: le prijs Jan Zwiers. Terugkijkend naar het eerste jaar van de cross, is de vereniging zeer goed voor de dag gekomen. Volgend jaar doen mogelijk meer vereni gingen aan de regio mee. Dan wordt er mqgelijk gestreden om het Sallands-kampioenschap. Voor de vereniging staat alleen nog een clubwedstrijd open. De leden kunnen verder deelnemen aan wedstrijden in de omgeving. Informatie hierover staat in het clubblad. Mensen die geïnteres seerd zyn kunnen contact opne men met één van de bestuursle den voor een lidmaatschap. Voorzitter van de WD-Staten- fraktie, de heer ir. G. C. Dogte- rom te Diepeveen heeft besloten om met ingang van 1 januari 1935 terug te treden. Reden hier voor is, dat hij begin 1985 76 jaar hoopt te worden. Gezien zijn leeftijd is hij van oordeel, dat een jongere het ffaktievoor- zittersehap moet overnemen. Hij blijft aan als gewoon lid van de WD-Statenfraktie gedurende de rest van de huidige zittingsperio de. Als opvolger is benoemd de heer mr. A. Ph. Hertog in Alme lo. Sandra Dieperink van de Berg- ruitersponyclub heeft met „Am ber" tijdens de „Samengestelde wedstrijd" in Almelo (15 sept.) met het behalen van de le prijs (135 punten) een prachtig succes behaald. In het totaalklassement „Samengesteld" werd ze zeer eer vol vierde. Pascal Betten werd met „Si rocco" in de dressuur zevende met 118 punten. Zondag 16 sept. was in de dressuur met 126 pun ten de 2e plaats voor Sandra met „Amber". De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" organiseert op zondag 7 oktober vanaf 1.00 uur op het crossterrein aan de Beu sebergerweg de jaarlijkse „Erwin cross". Aan dit evenement mo gen uitsluitend leden van de "MAC" deelnemen die in Holten woonachtig zijn. De organisatie commissie verwacht dat plm. 30 Holtense „coureurs" zullen strij den om de prijzen. De toegang is gratis. Ter dekking van onkosten zal een verloting worden gehou den met als hoofdprijs een draagbare televisie.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13