„Sportieve" gift voor Blauw-Wit MichaelLovesmith Rank File silent Running Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Penalty schieten Weekend toernooi tennisclub Oriënterings rit VerHes voor polodames Vara komt naar Holten Resultaten Bergruiters PUPILLEN Ploeg sprak in Holten Gerrit Jansen kampioen in de Schipbeek Goede resultaten bij triathlon SKI- GYMNASTIEK Jaarvergadering Mintonette DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1984 13 Bij elke thuiswedstrijd van het eerste elftal word er voor de jeugd penalty schieten georgani seerd. De deelnemers zijn de jongens uit de B-C-D elftallen en de oud ste jongens van E. In het goal staat de reserve doelman van het eerste elftal. De aanvang is een uur voor het begin van de wedstrijd. De scheidsrechters zijn van de SV. Holten. De finale is in april of mei en hopelijk staat er dan een bekende keeper in de goal. Daarvoor doen we in elk geval ons best. Resultaten Blauw wit senioren Vesos 2-Blauw Wit 2 Op een modderig veld trad het 2e in H'doom aan tegen het ster ke Vesos 2. De eerste tien minu ten kon Vesos z'n gang gaan doordat het bij Blauw Wit ge woon niet liep. Gevolg: 1-0. Blauw Wit begon terug te vech ten, kreeg uitgespeelde kansen In het clubhuis van de ZW „Blauw Wit '66" op sportpark 't Vletgoor is een ere-plaatsje inge ruimd voor een fraai in de clubkleuren geborduurd wandkleedje dat gemaakt is door mevr. H. Beldman-Hennink, uit Bejaardencentrum „Diessenplas". Het kleedje werd voor de aan vang van de le competitiewed strijd seizoen 1984/'85 Blauw Wit- Oldenzaal door de dames Mien- tjes-v.d. Bolsem, Otter-Aytink en Beldman-Hennink, die alle drie elke dinsdagmorgen present zijn in de recreatiezaal van het cen trum en onder leiding van de dames van de afd. Holten van het Welfarewerk/Ned. Rode Kruis nuttig en aangenaam bezig te zijn, aangeboden aan clubvoor zitter Gert Welink. Hij dankte met enkele woorden voor het fraaie geschenk en nodigde de bewoners van het tehuis uit om 'eens een kijkje te komen nemen in het prachtige clubhuis en de moderne kleedgebouwen. Dat men op hoge leeftijd niet elke week naar een voetbalwedstrijd gaat is begrijpelijk maar dat men op deze wijze toch aan sport heeft „gedaan" is erg ple zierig en wordt zeer gewaardeerd zo zei Welink die ook de Welfare- afd. dankte voor het gratis be schikbaar stellen van materiaal. De Tennisclub Holten heeft voor het komende weekend voor de ju- frtioHeden van de dub een feestelijk Dag-Zon toernooi georganiseerd. Het toernooi begint op zaterdag 22 sep tember vanaf 19.15 uur en duurt tot de volgende dag 16.30 uur. Het programma begint op za terdag met een dropping, met aansluitend een disco. Na de dis co blijven de junioren boven de twaalf jaar slapen in het club huis. Na een zondags ontbijt start het eigenlijke dag-zon toer nooi zondagmorgen om 09.30 uur. Voor de allerjongste leden begint de behendigheidsoefening voor de diploma's van de KNLTB om 10.00 uur. 's Middags om 15.00 uur zal een demonstratiewedstrijd wor den gegeven waarbij een stoere meid een stoere knaap zal uitda gen. Wie dat zijn, is nog een verassing. Na de wedstrijd zullen twee genodigden de taak op zich nemen om de vedettes van de club te verslaan. De prijsuitrei king van de diploma's en tevens het einde van het tennisweekend is gepland omstreeks 16.30 uur. In de Zandvang bij Diepen- heim werd zaterdag 15 septem ber gestreden om het kampioen schap van de beheerheid de Schipbeek. De jeugd en het se niorenkorps van De Rietvoorn deed het uitstekend. De jeugd behaalde een goede vijfde plaats en de senioren een vierde plaats. Bij de senioren werd Gerrit Jan sen van de Rietvoorn kampioen bij de individuele wedstrijd. De Rietvoorn ving matig in het Twentekanaal. De uitslagen waren: 1. G. Brands, 192 cm.; 2. A. Tuitert, 124 cm.; 3. A. Ligten- berg 62 cm.; 4. D. Flierman, 44 cm.; 5. D. Haan. 26 cm. Wierdenaar Henk Paalman heeft zondagmiddag de vijfde MAC-oriënteringsrit gewonnen die door de clubleden mevr. Bij- ma, fam. Klein Teeselink en D. Pekkeriet over een afstand van plm. 36 km was uitgezet binnen de gemeente Holten. De weers omstandigheden waren gunstig en de 32 deelnemers waren vol lof over de goed uitgezette rit. Uitslagen: Klasse A: 1. H. Paalman, Wierden 66 str.p., 2. Jan Paalman, Haarle 137 str.p. Klasse B: 1J. Hannink, Raalte 93 str.p. 2. B. Leerkes, Lettele 107 str.p., 3. O. J. Meijer, Holten 135 str.p., 4. H. Mooiweer, Holten 139 str.p. Klasse D: 1. H. Deien, Holten 130 str.p., 2. H. Klein Zandvoort, Markelo 161 str.p., 3. J. D- Vincent, Holten 193 str.p. Het afgelopen weekend 15 sept. j.l. speelde het dames wa- terpoloteam haar eerste wed strijd voor de competitie 84/85 tegen Swoll uit Zwolle. De eerste periode kwamen de Holterse dames al snel op een achterstand maar tegen het eind van die periode was het Thea Kemper die verragsend wist door te breken en de gelijkmaker scoorde 1-1. In de tweede periode kwam Swoll toch weer terug en maakte 2-1. Ondanks dat de Holterse da mes duidelijk in snelheid de bes te waren was het toch Swoll dat steeds wist te scoren en de stand in de derde als in de vier de periode wist uit te breiden tot 8-1. Volgende wedstrijd is thuis te gen DEK uit Genemuiden, ge speeld in het overdekte bad te Rijssen voor dames en heren. Vertrek vanaf de dorpsschool 13.30 uur precies. Bij de onlangs in Bathmen ge houden mini-triathlon werden door Holter atleten goede resul taten behaald. In totaal legden de deelnemers af 500 meter zwemmen, 21 km fietsen en 5,6 km hardlopen. De Holtenaren noteerden de volgende tijden: C. Offringa, 1.16.25; H. Klaasses 1.21.06; M. Jansen 1.22.04; E. M. Jansen 1.25.08; Mej. A. Klaasses 1.13.54. De resultaten bij de 1/4 traithlon (1 km zwemmen, 42 km fietsen en 13,5 km hardlopen) waren: H. Stevens 2.17.38 (5); G. Beldman 2.21.30 (7); D. Hoekman 2.23.14 (9); D. Markvoort 2.27.56 (16); H. ten Brinke 2.30.18 (21); H. Wardekker 2.33.22 (26); W. Meilink 2.36.49 (30); W. Brinks 2.39.31 (34); H. Penders 2.44.56 (41). In totaal waren er 52 deel nemers. De skigymnastiek van sv Bavo kan nog een aantal enthousiaste mensen gebruiken op de dins dagavond tussen 19.30 en 20.30 uur. De gym staat open voor ie dereen en voor elke leeftijd. Naast grondoefeningen zullen vooral de spieren worden geacti veerd die straks tijdens de ski vakantie het meeste gebruikt wordt. De eerste les die afgelo pen dinsdag werd gegeven werd bezocht door een achttal Holte- naren, die zich na afloop erg en thousiast toonden. Blauw Wit Al-T.V.C.A I Blauw Wit begon met goed combinatievoetbal maar TVC (Tubbergen) probeerde met snel le akties de thuisclub onder druk te zetten. Na 10 minuten zette John Peter Schalk Blauw Wit op 1-0 uit een ingooi. TVC kwam hierna op 1-1 doordat de buitenspelval van Blauw Wit niet goed functioneerde. De snel le spits mocht doorgaan en schoot de bal, die invaller doel man Uelco, niet klemvast had in het net. Na vijf minuten 2de helft kwam Blauw Wit op 2-1 en had even later een paar goede kansen op 3-1 maar die werden helaas niet benut. Succes was er voor de tegenpartij toen na een half uur keeper Uelco ver uit z'n doel komend de bal in de voeten speelde van een aanvaller die van plm. 20 meter inschoot (2-2) Op 13 september vond de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats van Mintonette. Op deze vergade ring, waar 22 leden aanwezig waren, kwamen jaarverslagen van de diver se commissies aan de orde. Het seizoen '83-'84 bleek er één te zijn geweest als vele anderen. Hoogtepunten waren de twee kampioenschappen van heren 3 en één van de miniteams. De door het bestuur voorge stelde contributieverhoging werd door de leden goedgekeurd. In deze vergadering werd afscheid genomen van een aantal mensen. Uit het bestuur vertrokken na vele jaren trouwe dienst, Leo Thiele (voorzitter) en Herman Scholten. Alie Nauta vertrok uit de technische commissie waarin zij acht jaar zitting heeft gehad. Het nieuwe bestuur is met in gang van 13 september als volgt samengesteld: Bert van Harmeien - voorzitter; Leonie Brussee - penningmeeste- resse; Ina Hulleman - secretares se; Henk Kroon - bestuurslid; Jan Metsemakers - bestuurslid. Op maandag 1 oktober a.s. or ganiseert de Vara, afd. Zuid-West Salland een gezellige propagan das vond in zaal Vosman te Hol ten. Als inleider die avond is uitr genodigd Vara-voorzitter dr. A. H. v.d. Heuvel die zal spreken over de ontwikkelingen binnen het omroepsgebeuren als geheel en de plaats daarin van de zgn. zuilomroepen. Ook zal een leuk kraampje worden ingericht met een uitgebreid assortiment Vara- artikelen en propagandamate riaal. Naast een kopje koffie is er die avond tevens een gratis Bingo met leuke prijzen uit het eigen Vara assortiment. Vanaf zeven uur is de zaal geopend. Het pro gramma begint om acht uur. De jongelui van de L.R. „Berg ruiters" die zaterdag 15 sept. deelnamen aan de ponydagen in Almelo hebben de volgende suc cessen behaald. Dressuur B: Ring I: 3 Alieke Aaltink met .Fury" 112 p.; Ring 3: 3. Rianne Veneklaas met .Akimbo" 112 p.; Ring 4: 3. Jan Janssen met „Noran" 121 p. Dressuur L: Ring I: 3 Henri Stegeman met .Dunja" 123 p.; 4. Anita Aanstoot met „Tweedy" 121 p. Springen klasse B: 3. Marie Elise Dolle- kamp met „Pr. Sonja" Springen klasse „Zwaar": 1. Zwennie Vin cent met „Made" Blauw Wit raakte van slag en kwam snel op een 4-2 achter stand. Blauw Wit heeft hard ge werkt maar in het eerste kwar tier van de 2e helft verzuimde men om de volle winst thuis te houden. De Zweef C3-Blauw Wit Cl Beide ploegen waren de eerste helft volkomen aan elkaar ge waagd en om en om werd er gescoord. Rust 3-3. Na de thee liep het bij Blauw Wit veel beter. Er kwamen meer uitgespeelde kansen en met steun van mid denveld en achterhoede won Blauw Wit met 8-4. Hulzense Boys Bl-Blauw Wit BI BI heeft het in Hulsen tegen de Boys niet moeilijk gehad. De uit slag 8-2 spreekt duidelijke (voet- bal)taal. De doelpunten werden gemaakt door Jaap Kruk (4x), Wim Barvelink, Dick Abbink en Jacco Schuppert (lx) en een ei gen doelpunt maakte het achttal vol. De Blauw Wit-verdedigers gooiden er zo af en toe met de pet na en dat leverde de Boys 2 goals op. waarvan er helaas slechts een werd benut door Erik de Velde. (1-1). Na rust begon Blauw Wit goed maar al na 5 minuten ken de de scheidsrechter een discuta bele penalty toe aan Vesos (2-1). Direct hierna werden Ros en Harbers gewisseld voor Sjoers en Veldhuis en dit resulteerde, door hun frisse inzet, tot grote onrust in de thuisclub waarvan Henry Stam doeltreffend profiteerde. Eindstand 2-2. Blauw Wit 9-Markvogels 4 De mannen van aanvoerder „Fidel" startten verrassend en kwamen na ruim een minuut op 1-0 toen een door de doelman weggestompte bal via een eigen speler doeltrof. Toen na plm. een kwartier Herman van Eden met een schuiver 2-0 liet aantekenen dicteerde de thuisclub de wed strijd. Gastspeler John Vogely bepaalde uit een strafschop de ruststand op 3-0 nadat hij bij een lange solo binnen de 16 me ter onderuit was gehaald. De gasten probeerden nog wel wat aan de achterstand te doen maar toen Nico een goed opge zette aanval afrondde met een vierde doelpunt was het met de vogels afgelopen. Herman Dij- kink maakte z'n eerste seizoen streffer (5-1) nadat Markvogels uit een strafschop de eer hadden gered. Blauw Wit 4-Excelsior 11 Na een slecht begin kwam Blauw Wit terecht achter met 1- 0. De vervangende keeper Rudie Drenth die een goede wedstrijd speelde was kansloos. De thuis club bleef ook na deze achter stand zwak spelen maar won toch met 2-1. Mekenkamp nam beide treffers voor z'n rekening. Blauw Wit el moest, door af wezigheid van Wilco Beltman, met tien man spelen tegen SWN 3. De leider van het Nij- verdalse team was zeer sportief en stuurde ook 10 jongens de wei in. In de eerste helft ging het ge lijk op maar na de rust liet de thuisclub het afweten en wonnen de gasten-pups verdiend met 4-0. Blauw Wit dl dat in de uit wedstrijd tegen De Zweef 2 moest aantreden met slechts 9 spelers, was prima op dreef. Door enorme werklust was het Remon die in de 7e minuut scoorde. Hans volgde in de 13e minuut z'n voorbeeld maar zijn treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. Remon zorgde hierna voor 2-0 waarna De Zweef vlak voor rust uit een penalty terug kwam tot 2-1. Remon schoot in de 2e helft nog een keer raak (1-3) waarna de thuisclub na een penalty te hebben gemist de eindstand bepaalde op 2-3. HOLTEN - In café de Biester hield staatssecretaris A. Ploeg gis teravond een spreekbeurt op uitno diging van de WD. Voor de ruim 50 aanhangers hield Ploeg een inlei ding over onder meer de economie, de beloningsstructuur, de jeugd werkloosheid, de superheffing en de kernenergie. In zijn redevoering liet Ploeg zich nogal positief uit over de gang van zaken in Nederland, waar met name de export een steeds grotere plaats inneemt. Ploeg gaat vrijdag als leider van een export commissie mee naar Japan. Bij de superheffing gaf Ploeg een kritische noot aan het adres van de agrari sche instanties, die in plaats van steeds naar Brussel en Den Haag te wijzen zich eerder hadden moeten realiseren dat een blijvende investe ring op lange termijn niet zinnig is. Na de pauze was er gelegenheid tot discussie. Blauw-wit pupillen In de uitwedstrijd tegen Excel sior ging het in de eerste helft allemaal wat moeizaam. Dankzij het goede spel van de keeper bleef het tot de rust 0-0. Na rust had Ronnie aan enkele kansjes genoeg om via twee doelpunten de eindstand aan te tekenen: 2-0. BZSV 5-Blauw-Wit 5 De eerste uitwedstrijd van Blau w-Wit 5 duurde eigenlijk slechts 45 minuten, want in de eerste helft werd de einduitslag al be reikt 0-4. Vanaf het begin pakte Blauw-Wit de zaken furieus aan en overspeelde de Borner gasthe ren. Toch duurde het nog tot de 20e minuut voordat de openings treffer door Wim Stam werd ge scoord (0-1). Wim kreeg de smaak te pakken en bracht 0-2 op het scorebord door zeer at tent de verdediging van BZSV te snel af te zijn en de bal onhoud baar in te schieten. Daarmee be wees Wim dat hij inmiddels zijn draai in het voor hem nieuwe elftal heeft gevonden. Een paar minuten later soleerde Anton Beldsnijder door de defensie van BZSV en verraste de keeper met een lob (0-3). Bij deze stand werd door Blau w-Wit het gas iets teruggenomen. BZSV had echter niet het ver mogen om aanvallend iets terug te doen. Wel kreeg Seino Lohuis nog een kleine kans, die hij uit stekend benutte. Vanaf ongeveer 18 meter schoot hij hard en laag in (0-4). Na de rust probeerden bijna alle Blauw-Witters een doelpunt te maken, met als re sultaat dat de samenwerking te wensen overliet. Blauw-Wit kon niet meer tot scoren komen. BZSV was niet meer in staat een vuist te ballen, zodat de wed strijd, naarmate de 2e helft vor derde, doodbloedde. Michael Lovesmitb De in St. Louis geboren en in een zeer muzikale familie opgegroeide Michael Lovesmith kwam in 1975 in Los Angeles terecht en werd lid van de Holland-Dozier-Holland organisatie. Al vrij snel werd bij bekend toen the Jackson 5 drie composities van hem opnamen voor hunMoving violation" elpee. Door deze samenwerking raakte hij bevriend met Jermaine jackson en toen deze op het solopad ging nam hij voor z'n eerste lp de Lovesmith songs .Let's be young tonight" en „My touch of madness" op. Andere producties voor het Motown label volgden (o.a. Thelma Houston en the Temptations) en hij werd een protégé van Motown-baas Berry Gordy jr. die hem zowel muzikaal als zakelijk het nodige bijbracht. Met „Diamond in the raw" is sinds kort Michael Lovesmith's tweede album verschenen waarvoor hij alle nummers componeer de en arrangeerde terwijl hij het geheel samen met Steve Barri ook produceerde. Overigens stonden enkele van deze songs ook al op zijn debuutelpee „I can make it happen". Het toepasselijk geheten „Fast girls" is de eerste song op de lp en blijkt een pittig, uptempo danswerkje met veel rockinvloeden. Ook in de overige nummers begeeft Michael zich qua sounds behoorlijk op het rock-pad, structuur en arrangementen van zijn composities lijken meer beïnvloedt door blanke rock/pop als door zwarte r&b/soul.Lucky in love" is ook zo'n rockerig gebeuren waarna „Sweetness" wat meer de discorichting opgaat, vooral het mechanische basspel zorgt daarvoor; „Gotta get out tonight" en Lapped" zijn uitste kende uptempo werkstukken die grote hitkansen bezitten. Even eens voorzien van een hoge swing-graad is het funky schitterende uptempo song (en al weer eentje met hitpotentie). ,J can't give her up" en „He only looks the part" zorgen vervolgens voor enig uiterst dansbaar funky vuurwerk; ter afsluiting volgt _A promise is a promise", 'n midtempo ballad met een lekker refrein. Dat Berry Gordy jr. niet ten onrechte vertrouwen heeft in Michael Lovesmith bewijst laatstgenoemde met zijn debuutalbum waarop hij laat horen een uitstekend componist/toetsenist/zanger te zijn. Michael Lovesmith/Diamond in the raw Motown ZL 72192 RANK FILE Langzamerhand begint het Amerikaanse Slash-label zich te ontwikkelen tot de bakermat van een nieuwe stroming in de Amerikaanse rockmuziek. Na de wereld te hebben verblijd met de r&b rockers the Blasters (waarvan overigens binnenkort een nieuw album verschijnt) laten nu de vier heren van Rank File horen wat ze kunnen. Dat deden ze trouwens ook al in 1983 toen hun debuutelpee „Sundown" werd uitgebracht, daarvoor kregen ze al juichende kritieken in b.v. Rolling Stone en het viertal Chip Kinman/vocals- guitar-harmonica-six string bass, Tony Kinman/vocals-bass, Ale jandro Escovedo/guitar en Slim Evans/drums maakte vervolgens een uiterst succesvolle toemee door de V.S. terwijl ze ook in Engeland uitstekend voor de dag kwamen als voorprogramma van Elvis Costello. Er volgden enkele wisselingen in de samenstelling en Rank File bestaat momenteel uit de gebroeders Kinman, Jeff Ross/guitar en Bobby Kahr/drums; op hun nieuwe elpee „Long gone dead" verder bijgestaan door Stan Lynch (drummer van Tom Petty's Heartbreakers), Peter Grant/guitar, Richard Greene/fiddle en „man-van-de-wind" Bill Meyers. Als eerste swingt het titelnum mer uit de groeven, een prachtsong die laat horen hoe de Eagles zouden kunnen hebben klinken; vervolgens krijgt Lefty Frizell's „I'm an old old man" een schitterende rockende uitvoering. Het op single uitgebrachte „Sound of the rain" is een zeer fraaie rocksong evenals „Hot wind", beide nummers zijn ijzersterke composities en worden evenzo fraai uitgevoerd. „Teil her I love her" laat samen zang horen waarop Poco trots zou zijn (geweest); in „Saddest girl in the world" geeft het kwartet blijk van enige r&b invloeden en het resultaat is een vlotte rocker die op geen enkele hitparade zou misstaan. „Timeless love" is het tegenovergestelde, kwaliteit evengoed maar wel een langzame ballad; „John Brown" is een bijna folksong-achtig werkje waarna „Last night I dreamed" een volgend rocknummer blijkt. Echte country valt vervolgens te beluisteren in „It don't matter", een vlotte melodie die met veel verve en steel-guitar wordt uitgevoerd. De manier waarop the Blasters rhythm blues verwerken tot uitmuntende jaren '80 rock wordt nu door de Rank and File heren gecopieërd maar dan met country als uitgangspunt. Hoe goed ze dat inderdaad doen is te constateren op hun tweede lp „Long gone dead", een plaat die de groep vele fans behoort op te leveren. Rank File/Long gone dead London/Slash 820 094-1 SILENT RUNNING De naam Silent Running zegt in ons land nog maar weinigen iets maar in Engeland hebben radio en t.v. optredens al voor enige bekendheid gezorgd. Van Tony ScotVgitaar, Alex White/toetsen, Peter Gamble/zang, Ian Gault/drums en Richard Collett/bas is nu met „Shades of liberty" de eerste lp verschenen. Op deze door Peter Walsh geproduceerde plaat staan negen eigen songs van de groep: uptempo werk zoals „Home is where the heart is", Sticks and stones", „That's life (in the real world)" en „Shades of liberty" lijkt te zijn beïnvloedt door punkmuziek anno jaren zeventig. De rustigere songs „One-in-a-million day", „Crim son days", „Young hearts" en vooral het uitstekende „Go for the heart" zijn veel meer van een eigen sound voorzien en zorgen voor het kwalitatief betere deel van dit album. Een interessant maar onevenwichtig debuut van de oorspronkelijk uit Noord Ierland afkomstige formatie Silent Running. Silent Running/Shades of liberty EMI 2401171 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13