deHoltensedoos Stabiele kwaliteit op fokveedag Roodbonten Weekendrecept Groot spektakel in Twenhaarsveld Politie-weekjoumaal HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen "Landelijke Wandeldag" van ANWB Secretaris Interessante demonstratie tingieten DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1984 7 In de weide bij boer B.J. Stevens aan de Espelosedijk hebben zaterdag 8 september 18 veehouders, leden van de Vereniging Veehouderij Be langen (WB) het puikje van hun jonge en oudere roodbonten voorge leid aan een jury die bestond uit de h.h. A.J. Bredenoord, Welsum; H.G. Schrijver, Terwolde, M.L. Vrielink, La ren (G); Joh. van Schooten, Bath- men, ing. M. Sikkema van het consu lentschap rundveehouderij te Zwolle (arbiter) en de aspirant juryleden G. Hoimer te laren en E.J. Weijers te Voorst. Ringmeester waren de h.h. B.J. Boode en Herm. Koopman. Als microfonist fungeerde de heer H. Toorneman. Voorzitter van de fokvereniging Jan Haverslag opende de fokdag met een kort welkomstwoord en sprak een woord van dank tot de fam. Stevens/Boode voor het beschikbaarstellen van het keu- ringsterréin, de inzenders en de schenkers van financiële bijdra gen. Landbouwwerktuigenhandel v.d. Meij uit Bathmen exposeer de op het terrein o.a. een aantal nieuwe tractoren. Door de Meng voedercentrale „D.M.C." Holten werd de hele dag op een gezellig terrasje gratis koffie geschonken en dat werd zeer gewaardeerd. Kampioenen: Kampioen bij de oudere koeien werd Dina 53 KS (een Julius dochter) van M. Rietberg en res. kampioen werd Cobie 13 R van maatschap Meilink. Bij de jonge re koeien was de titel voor Ber tha 126 van G.J. Veneklaas Slots en res. kampioen werd Paulien 22 van H.J.W. Seherperboer. Bij de pinken was het ere-ünt voor Roosje 12 van W.H. Marsman en als res. kamp. werd aangewezen Bertha 80 van J.W. Stevens. Ar biter Sikkema constateerde op deze fokdag stabiliteit in kwali teit. Bij de jonge koeien een aan tal goede rubrieken met veel goede dieren aan de kop. Ook bij de oudere dieren kwamen een vrij groot aantal goed bewaarde dieren in de ringen. Het aantal 2e premies was zeer klein en in enkele rubrieken werden alle die ren gewaardeerd met een eerste premie. Sikkema: „Door de jaren heen heeft de kleine fokvereni ging zich kunnen handhaven door goede samenwerking en en thousiasme en het is mede daar om dat men in Espelo het zilve ren jubileum met tegemoet mag zien". Uitslagen: Productieklasse geb. voor 1 nov. 74 Beste klasse. 1a Willemien 10 eig. G.W. Rensen, 1b Corrie 12 eig. J. Veneklaas, 1c Dirkje 13 eig. W.H. Marsman, 1d Rebekka 18 eig. Maatsch. Boode-Steegink, 1e Dina 87 eig. J.W.G. Bronninkreef, If Clara 44 eig. J. Veneklaas. Promotieklasse geb. na 1/11/74-1/1/ 76: Goede klasse best bewaarde koeien. 1ai Bertha 1 KS eig. H.J.W. Scheperboer, 1b Frieda 31 eig. Boode-Steegink, 1c Corrie 69 KS eig. G.H. Bosman, ld Bertha KS eig. Scheperboer, Ie Johanna 36 eig. Scheper- boer, If Liesbeth 6 eig. Scheperboer. Productie-klasse geb. na 1 jan. 76 Goede klasse: 1a Bertha 1 KS eig. Scheper boer, 1b Janny 10 eig. M. Rietberg, 1c Klaartje S eig. B.J. Stevens, ld Rozetta 23 KS eig. J. Veneklaas, 1e Antje 52 eig. W. Aalpol Melkgevende koeien. Matige klasse: 1a Bertha 101 eig. G.J. Veneklaas Slots, 1b Dina 56 eig. L.H. Rensen, 1c Bertha 102 eig. Veneklaas Slots, 1d Margriet eig. Boode- Steegink Melkgevende koeien geb. na 1-9-79 en voor 2-4-77 Vrij goede klasse. 1a Olga 77 eig. B.J. Stevens, 1b Roza 92 eig. Boode-Steegink, 1c Corrie 88 eig. G.H. Rensen, 1d Rebekka 24 eig. Boode-Steegink, 1e Julia 38 eig. G.W. Rensen Melkgevende koeien geb. na 1-4-78 t.m. 1 nov. 78 Goede klasse met beste kop. 1a Anna 74 KS eig. Scheperboer, 1b Bertha 113 eig. Veneklaas Slots, 1c Wilma 3 eig. Bronnin kreef, 1d Ciska 8 eig. M. Rietberg, 1e Dina 129 eig. Bronninkreef Melkgevende koeien geb. na 1-11-78 t.m. 1 maart 79 Goede aanhoudende klasse met goede kopgroep: 1a Cobie eig. Maatsch. Meilink, lb Clara 48 eig. J. Veneklaas, 1c Jantje 82 eig. M. Rietberg, 1d Truus 208 eig. M. Rietberg, 1e Sientje 24 eig. G.H. Bosman, 1f Annie 8 eig. B.J. Stevens. Melkgevende koeien geb. na 1 maart 79 tm. 1 sept. 79 Gewone klass: la Jolanda 3 eig. W. Aalpol, 1b Anna 77 eig. Scheperboer, 1c Gerrie 23 eig. W.H. Marsman, 1d Corrie 103 eig. G.H. Bosman, 1e Bontje 36 eig. B.J. Stevens, 1f Emma 15 eig. W.H. Marsman. Droogstaande koeien Vrij goede klasse met 2 knappe kopnummers 1a Hanna 31 eig. Boode-Steegink, 1b Roos je 26 eig. W. Aalpol, 1c Lida eig. L.H. Rensen, 1d Marie 213 eig. H. ten Dam. 1e Reina 2 eig. B.J. Stevens. Melkgevende koeien geb. na 1-9-79 t.m. 1 febr. '80 Iets gewone klasse. 1a Rozetta 33 eig. J. Veneklaas, 1b Ansje 5 eig. Bronninkreef, 1c Corrie 108 eig. G.H. Bosman, 1d Bertha 4 eig. Scheperboer Melkgevende koeien geb. na 1 febr. '80 tm. 31 mei '80 Beste klasse met 2 goede kopnummers 1a Roosje 32 eig. W. Aalpol, 1b Gerda 2 eig. L.H. Rensen, 1c Roza 106 eig. Boode- Steegink, 1d Dina 43 eig. G.H. Bosman, 1e Bontje 44 eig. B.J. Stevens Melkgevende koeien geb. na 31 mei t.m. 1 nov. '80. Goede klasse: 1a Bertha 126 eig. G.J. Veneklaas Slots, 1b Marie 37 eig. Scheper boer, 1c Willemien 20 eig. Boode-Steegihk, 1d Liesbeth 13 eig. Scheperboer, 1e Jantje 97 eig. M. Rietberg, 1f Mina 119 eig. Mts. Meilink. Melkgevende koeien geb. na 1 nov. '80 tm. 1 febr. '81 Gewone klasse met beste kop: 1a Gorrie 27 eig. J. Veneklaas, 1b Nellie 67 eig. W. Aalpol, 1c Sjacelien 20 eig. W.H. Marsman, ld Roosje 11 eig. W.H. Marsman, 1e Leen- tje eig. A.G. Nijland, 1f Bertha 132 eig. Veneklaas Slots. Melkgevende koeien geb. na 1 febr. '81 tm. 1 juni '81 Vrij goede klasse. 1a Bertha 7 eig. Scheper boer, 1b Corrie 29 eig. J. Veneklaas, 1c Roza 1 eig. Scheperboer, 1d Corrie 123 eig. G.H. Bosman. Melkgevende koeien geb. na 1 juni '81 tm. 20 sept. '81 Goede aanhoudende klasse: 1a Paulien 22 eig. Scheperboer, 1b Johanna 62 eig. Sche perboer, 1c Ammie 23 eig. M. Rietberg, 1d Gerrie 27 eig. W.H. Marsman, 1e Corrie 40 eig. B.J. Stevens, 1f Anna 84 eig. Scheper boer, 1g Olga 104 eig. B.J. Stevens, 1h Anna 4 eig. Scheperboer. Melkgevende koeien geb. na 20 sept. '81 tm. 31 dec. '81 Goede rubriek: 1a Elsje 110 eig. Veneklaas Slots, 1b Beatrix eig. Bronninkreef, 1c Corrie 135 eig. G.H. Bosman, 1d Corrie 134 eig. G.H. Bosman, 1e Corrie 131 eig. G.H. Bosman, 1f Antje 80 eig. W. Aalpol, 1g Corrie 136 eig. G.H. Bosman Melkgevende vaarzen geb. na 1 jan. '82 1 a Jantje 111 eig. M. Rietberg, 1 b Bontje 52 eig. B.J. Stevens, 1c Bertha 10 eig. Sche perboer, 1d Marijke 50 eig. B.J. Stevens, 1e Ans eig. H. ten Dam. Dragende vaarzen geb. voor 1 juni 1982; Goede klasse met zeer goede kop. 1a Roosje 12 eig. W.H. Marsman, 1b Mineke 14 eig. G.H. Blarikena, 1c Roosje 39 eig. G.H. Blankema, 1d Mineke 15 eig. G.H. Blankema. Pinken Geb. na 1 aug. '82 t.m. 31 dec. '82 Gewone klasse. 1a Elsje 12 eig. G.H. Blan kema, 1b Bertha 146 eig. Veneklaas Slots, 1c Dini 33 eig. A.G. Nijland. Pinken geb. na 1 jan. '83 Goede klasse. 1a Bertha 80 eig. J.W. Stevens, 1b Leentje 1 eig. A.G. Nijland, 1c Jantina 102 eig. G.W. Rensen Vaarskalveren geb. voor 1 dec. '81. Matige rubriek. 1a Janny 61 (kamp) eig. J.W Stevens. Vaarskalveren geb. na 1 jan, '84 Goede klasse: 1a Truus 3 (res. kamp) eig. J.W.G. Bronninkreef, 1b Mina 183 eig. Mts. Meilink, 1c Willy 7 eig. G.J. Lubbersen. Koe met beste uier oudere koeien; Rozetta 23 KS eig. J. Veneklaas. Bij jongere koeien: Marie 37 eig. Scheperboer. Bedrijfsgroepen Pinken 4 st. 1a goede groep eig. G.H. Blankema. Fokfamilies (moeder 2 of 3 dochters alleen. 1a Scheperboer, 1b Veneklaas Slots, 1c J. Veneklaas. Bedrijfsgroepen koeien (5 st). Goede klasse met beste kopgroep. 1a J. Veneklaas, 1b J.W.H. Bronninkreef, 1c G.H. Bosman, 1d W.H. Marsman, Ie G.H. Bos man Bedrijfsgroepen koeien (6 st). 1a Mts. Boode-Steegink, 1b W. Aalpol, 1c Mts Meilink. Bedrijfsgroepen koeien (6 stuks). 1a Scheperboer, 1b Veneklaas Slots, 1c M. Rietberg, 1d Scheperboer Bedrijfsgroepen koeien (7 stuks) 1a B.J. Stevens, 1b G.W. Rensen. In totaal werden 120 eerste en 47 tweede premies toegekend. HOLTEN - De ANWB houdt in samenwerking met de AVRO, de VW's, de NS en de gezamenlijke Wandelsportbonden op zaterdag 15 september voor de tweede maal de „Landelijke Wandeldag". Men wil met deze wandeling landelijke be langstelling wekken voor natuur, stad en landschap. Tevens probeert men in te haken op de steeds groter Geroosterde karbonaden Reken voor het roosteren van kleine malse stukken vlees op een roostertijd van 5 a 8 minu ten (afhankelijk van de dikte) wanneer het van binnen nog rood of rose dient te zijn. Grote stukken vlees, zoals rollades en rosbief vragen een roostertijd van 20 minuten per 500 gram. Voor varkensvlees, dat geheel gaar geroosterd dient te worden, Uit het archief van Jan Smale komt deze foto van de Stationsstraat anno 1900. Zo te zien is van een echte „straat" nog geen sprake. Voordien maakte de straat deel uit van het Beukenlaan tje. De Stationsstraat werd in 1886 als zodanig in gebruik gesteld na de aanleg van de spoorlijn en de bouw van het stationsgebouwop de foto nog zonder ivitte pleisterlaag. Op de voorgrond staat een aantal Holtenaren, de vrou wen in de traditionele kleding van toen. De namen van deze mensen heeft Jan Smale niet weten te achterhalen. Wellicht dat lezers hierover meer gege vens hebben, evenals over de boerderij, die niet op de foto is te zien, maar aan de hooi berg te oordelen, net buiten het schootsveld van de foto graaf is gebleven. Ook over de maker van de foto en het precieze jaartal zijn geen ge gevens bekend. foto fotot be hoort tot het bezit van de Oudheidkamer Holten. Wie thuis nog foto's uit de oude doos heeft, die geschikt zijn voor opname in het archief van de Oudheidkamer, kan contact opnemen met Jan Smale, lageweg 19, tel. 32 56. rekent men 35 minuten per 500 gram. Laat het vlees na het roosteren altijd even rusten. Een biefstuk je, entrecöte of kotelet niet veel langer dan 2 minuten op de snij plank laten liggen. Voor 4 personen heeft u nodig: 4 flinke schouderkarbonaden (sa men ca. 700 gram>, 2 eetlepels (zonnebloem-) olie, stukje ci troenschil, zout en peper. Maak het vlees droog en wrijf het in met een stukje citroen schil. Bestrijk het vlees daarna met olie. Rooster het vlees in contactgrill, onder elektrische grill of boven een gloeiend houtskoolbed, aan weerskanten mooi bruin. Reken op een totale roostertijd van 15 a 20 minuten. Strooi er na het roosteren wat zout en peper over. Tip: geroosterde karbonaden smaken erg lekk; bij gerechten uit de Italiaanse 1 ïken, bijvoor beeld macaroni met tomaten saus. Bel de telefonische recepten- dienst, voor iedere dag een an der recept: 070-26 23 11. Op 4 september was er de eer ste bijeenkomst van dit seizoen van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, afd. Dijkerhoek. De bijeenkomst werd geopend door presidente, mevrouw D. Rensen-Podt. De presidente maakte het programma voor het nieuwe seizoen bekend. Zo gaan de dames op 18 september op de fiets naar de Oudheidkamer te Rijssen; vertrek 's middags om 13.00 uur vanaf het Bonte Paard. De excursie naar Johma salades in Losser en Sorbo in Vorden, die gepland staat voor 9 oktober vertrekt 's morgens om half ne gen. De cursus handwerken be gint op 12 september a.s. Voor de cursus Yoga kan men zich op eigen gelegenheid opgeven bij mevrouw Eggink-te Velde, tel. 20 00. De eerste bijeenkomst werd opgeluisterd met een demonstra tie tingieten door het echtpaar Roessingh-van Itersom uit Was senaar. Zij toonden tal van tin nen voorwerpen en hun ge bruiksmogelijkheden. Ook gaven zij achtergrondinformatie over het ontstaan van tin. Na afloop was er gelegenheid om tinnen voorwerpen te kopen. wordende behoefte aan lichaamsbe weging. Er zijn 75 wandelingen uitge zet, variërend in lengte van 5 tot 15 kilometer en de kosten zijn f3,- per wandelroute, waarvan een deel ten goede komt aan de „Nederlandse Hartstichting". Men kan vertrekken tussen 09.00 uur en 14.00 uur, zodat de wan- deltijd zelf bepaald kan worden. Na afloop van de wandeling wordt een herinneringsmedaille (met jaarhanger) uitgereikt, mits men vóór 17.00 uur weer terug Op 5 september vond er een aanrijding plaats op de kruising Vijfhuizenweg-Weustenweg tus sen twee personenauto's, doordat geen voorrang werd verleend. Eén van de bestuurders werd voor nader onderzoek overge bracht naar een ziekenhuis te Deventer. Beide auto's waren rijp voor de sloop. Op dezelfde dag vond er een aanrijding plaats op de kruising Aaltinksweg-Larenseweg tussen een vrachtauto en een bromfiet ser. De vrachtauto sloeg linksaf de Aaltinksweg op. De bestuur der van deze auto zag daarbij een bromfietser, die over het fietspad reed in de richting Hol ten, over het hoofd. Dit ongeval liep nog redelijk goed af. De bromfietser werd licht gewond, terwijl zijn bromfiets ernstig werd beschadigd. De vrachtauto liep lichte schade op. Op 6 september ontstond er een aanrijding op de Deventer- weg. Een vrachtauto stond links voorgesorteerd. Een achterko- mende auto remde daarvoor af. Een tweede auto zag dit te laat en botste tegen deze auto, waar door beide voertuigen schade op liepen. Eveneens op deze datum be keurde de politie vier jongelui die op de Kolweg de vluchtheu vel aan de verkeerde kant pas seerden. De poütie zal in de toe komst de touwtjes wat strakker gaan aantrekken voor wat ber- teft verkeersovertredingen ge pleegd door jeugdigen. Op 7 september ontstond er een aanrijding op de Dorperdijk tussën een bromfietser en enkele wielrijders. De bromfietser zat, vanwege de regen, voorovergedo- ken op zijn bromfiets en lette daarbij niet op het overige ver keer, waardoor hij op een groep fietsers die voor hem reed, in dook. Eén van de fietsers werd daarbij licht gewond. De brom fiets bleek te zijn opgevoerd. Een automobilist die zijn auto 's morgens had geparkeerd langs de Larenseweg, kwam 's middags toen hij bij zijn voertuig parkeer de, tot de ontdekking dat men gepoogd had in te breken in zijn auto. Het slot van één der por tieren bleek te zijn geforceerd. Of het nu om de auto of om goederen in die auto te doen is geweest, is niet duidelijk gewor den. De auto was voorzien van een portierslot. Er werd niets vermist. Op 8 september werd er een „stille" radarcontrole gehouden op de Deventerweg en op de La renseweg. Op de Deventerweg werden maar liefst 62 personen op kenteken bekeurd. Op de La renseweg was er niet één zon daar. Op 9 september werd er aangifte gedaan van doorrijden na een aanrijding. Een bestuur der had die morgen zijn auto geparkeerd aan de Keizersweg. Toen hij een uurtje later bij zijn auto terug kwam, bleek het lin- kerachterportier te zijn bescha digd. Tot op heden ligt de dader nog op 't kerkhof. De heer G. J. Wennemers is de nieuwe secretaris van de Stich ting Sociaal Cultureel Werk Hol ten. Hij volgt de heer A. Moeli- ker op die onlangs naar Ensche de is verhuisd. De startplaats van de „Lande lijke Wandeling" voor Holten en omgeving is: NS-station in Nij- verdal. Bij deze wandeling moet men er echter rekening mee hou den dat het geen rondgaande wandelroute is. Het eindpunt ligt namelijk in Holten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: drie sleutels waar van één van een bromfiets; een zilverkleurige Parkerpen met inscriptie; een oranje re genpak; een jong zwart hond je met een oranje touw om de nek. Verloren: twee honden, te we ten een jonge Fox, kleur zwart/wit en een ongeveer ze ven weken oude schippers- hondje, kleur zwart, een witte valkparkiet; een grijze nappa tas; een bruine fietstas met schoolboeken; een blauw beu- gelslot; een blauw vest (reeds verloren ongeveer half augus tus); een legerjack; een gehoorapparaat in een zwart doosje; een rode portemon- naie met inhoud. HOLTEN/NIJVERDAL - Het actieve badpersoneel van het zwembad Twenhaarsveld is er alles aan gelegen om het komen de weekeinde, wanneer het zwembad voor het laatst dit jaar open is, de bezoekers op een goede en leuke manier te verwelkomen. Dat gebeurt in de vorm van een twee daagse waarbij iedereen gratis en voor niets zich op een sportieve ma nier kan uitleven in het zwem bad. Het begint allemaal op zater dagochtend wanneer er in de vroege ochtend uren diploma wordt gezwommen en de ver schillende zwemvaardigheden (om precies te zijn 1, 2, 3 en 4) op het examen onder de loep worden genomen. 's Middags om twee uur barst het spektakel dan los. Op het programma staan onder meer snorkelen, touwklimmen, wors thappen, verkleed zwemmen (tot en met 8 jaar), kano-varen (tot en met 12 jaar) en het onder water-hockey. Gezien de variatie die er in deze programma-onder delen zit, belooft het een gebeu ren vanjewelste te worden. Ook de zondag is goed gevuld als het op activiteiten aankomt. Er wordt badminton gespeeld, waarvoor de liefhebbers zich tot en met 15 september in de toren van het zwembad kunnen opge ven. Er kan zowel in het enkel als in het dubbelspel worden meegedaan. Daarnaast is er eei recordjacht waarbij de organisa toren hopen dat de records plankhangen, verspringen onder water en snelzwemmen worden verbroken. Natuurlijk staan er nog meer onderdelen op het pro gramma, maar dat blijft een ge heim. Op het zwembad weten de mannelijke en vrouwelijke bad meesters er echter wel meer van. Behalve deze activiteiten zullen ook de vrijwillige brandweer uit Holten en de duikersvereniging hun welwillende medewerking verlenen aan dit geweldige spek takel. Het actieve badpersoneel van het zwembad Twenhaarsveld.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7