holtens nieuwsblad Bezuinigingen treffen de consultatiebureaus Bibliotheek koopt eigen gebouw en inventaris aan Nieuwe exposities in Het Blauwe Winkeltje MichaelLovesmith Rank File silent Running -3 gemeente holten DIENSTVERLENING BLIJFT GEHANDHAAFD Expositie in Bibliotheek Juiste datum Bridge-les Opknapbeurt voor Oude Deventerweg Bejaarden bezoeken een kaasboerderij DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1984 Ondanks de bezuinigingen, die ook in de eerstelijns gezondheidszorg moet worden doorgevoerd, zullen de kruisverenigingen dit zoveel moge lijk laten geschieden, zonder dat de betrokkenen er de dupe van zullen worden. De kruisvereniging West- Overijssel, waaronder acht regionale kruisverenigingen ressorteren, on dermeer Zuid-West-Overijssel, met de gemeenten Deventer, Diepen veen, Bathmen, Holten, Olst en Raal- te, gaan met ingang van 1 september hun diensten efficiënter maken. Ook het consultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters vallen onder de nieu we regeling. Verleden jaar kwamen er - al leen al in West Overijssel - onge veer 7000 zuigelingen en ruim 18.000 kleuters op de zittingsu ren van deze bureaus. Het doel is, zuigelingen en kleuters te be geleiden in hun groei en psycho motorische ontwikkeling. De kin deren worden regelmatig geme ten en gewogen, mogelijke stoor nissen worden door middel van onderzoek vroegtijdig opge spoord. De ouders kunnen er te recht met al hun vragen en hun twijfels. In de afgelopen periode van welvaart stegen de kosten van de consultatiebureaus van jaar tot jaar. Er werd steeds meer tijd uitgetrokken voor elk kind en er was meer aandacht voor een zo uitgebreid mogelijke zorg,, dan voor de kosten. Nu er aller wegen bezuinigd moet worden, ontkomen ook de kruisverenigin gen er niet aan. Vanaf 1 septem ber moeten de kosten van de bureaus met gemiddeld 15 pro cent worden' teruggedrongen ten opzichte van 1983. Dienstverlening Dit betekent echter niet, dat nu ook de dienstverlening met vijftien procent wordt terugge schroefd. De opzet is, om effi ciënter om te gaan met de be schikbare tijd. Dit lukt echter al leen indien de ouders hieraan een belangrijke bijdrage leveren. Zo zal vanaf heden het „Holtens kwartiertje" achterwege moeten blijven, zodat arts en wijkver pleegkundige hun afspraken vlot achter elkaar kunnen afwerken, zonder hun tijd te verdoen met wachten. Door zo snel mogelijk bericht van verhindering te ge ven, kan iemand anders voor de gereserveerde tijd worden opge roepen. Door vragen voor de arts of de zuster thuis op te schrij ven. Het gesprek kan dan vlotter verlopen. Voordeel daarbij is ook, dat niets wordt vergeten en er tijd wordt bespaard. De mogelijkheid van extra tijd op het consultatiebureau of een extra bezoek, wanneer dat nodig blijkt zal ook na 1 september blijven bestaan. Ook kan de wijkverpleegkundige op huisbe zoek komen, wanneer er iets bij-, zonders met een kind is, bij twij fels of ongerustheid. De kruisver enigingen willen ook in een tijd van bezuinigingen een goede be geleiding geven, maar de mede werking van de ouders zelf kan daarbij niet gemist worden. De zorg voor zuigeling en kleuter blijft als voorheen, het belangrijkste. De leden van de gemeentelijke commissie financiën hebben una niem het voorstel goed gekeurd het vermogen van de Openbare Bibliotheek aan te wenden voor de aankoop van gebouw en in ventaris van het pand aan de Rörinkstraat. Deze aankoop is het gevolg van het besluit van Provinciale Staten van Overijssel om te komen tot een verdeling van het vermogen van de Pro vinciale Bibliotheekdienst ten gunste van alle aangesloten bi bliotheken. Alle vestigingen, waaronder ook Holten, hebben daartoe een bestedingsplan inge diend. Holten krijgt een bedrag van f420.100 gulden, waarvan 225.000 wordt uitgetrokken voor de aankoop van het gebouw en de inventaris. De rente van het resterende bedrag wordt ge bruikt voor de bouw van een overdekte fietsenstalling ten be hoeve van het personeel en de automatisering van de uitleenad ministratie. De WD-er M. F. Spijker poog de medestanders te krijgen voor zijn plan het geld te gebruiken voor „leukere dingen, dan een dood gebouw", zoals boeken, een video-uitleen, grammofoonplaten, betere boeken en een spel-o- theek. Voorzitter H. Rustebiel becijferde dat uitbreiding van de leenmogelijkheden, automatisch uitbreiding van het gebouw bete kent. „Ik ben bang dat we met dié opzet straks geen gebouw meer hebben, maar wel de boe ken. Dat kan niet uw bedoeling zijn". De heer Spijker ging met die uitleg wel accoord, al bleef hij het „zonde van de centen" vinden. De aankoop heeft geen financiële gevolgen voor de ge meente. De Bejaarden-sociëteit Holten begint het nieuwe seizoen met een middagreisje op dinsdag 2 oktober a.s. Doel van de tocht is de kaasmakerij te Buurse, waar na in café-restaurant Het Wapen van Beckum in Beckum koffie met krentenwegge geserveerd wordt. Vertrokken wordt om 13.30 uur vanaf gebouw Irene. Tevoren is er gelegenheid om bij de Diessenplas op te stappen. De terugkomst is omstreeks 18.00 uur. De kosten bedragen f 16.00 per persoon. Opgave voor deelneming is mogelijk bij de VW, tel. 153 33 tot uiterlijk 28 september a.s. Vanaf 10 september tot en met 19 oktober exposeert mevrouw Loes van de Voorde-Was uit Deventer pasteltekeningen in de bibliotheek Holten. Loes van de Voorde kreeg haar opleiding aan de Rietveldakade- mie te Amsterdam, afdeling mo de. Na haar huwelijk verhuisde zij naar Deventer. Haar mode opleiding rondde zij af op de AKI in Enschede. Naast haar in teresse voor mode en kleding hield zij zich bezig met tekenen en aquarelleren, later aangevuld met pasteltekeningen. Deze kunstvorm gaf haar zoveel vol doening dat zij zich daar de laat ste tijd volledig op toelegt. Haar werk werd o.a. tentoongesteld in de eigen woonplaats Deventer in de expositieruimte van de Berg kerk. Verder exposeerde zij in Arnhem en in Enschede. Veel van haar tekeningen en aquarel len zijn te vinden in de kunstuit leen, zoals de Arthoteek in Den Haag, en de kunstuitleen in Lelystad en Arnhem. De exposi tie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. In ons bericht omtrent de brid ge-lessen die binnenkort van start gaan in het instructielokaal van sporthal 't Mossink, is door een technische fout de datum onvolledig vermeld. De lessen, die gegeven worden door de heer S. J. v.d. Meulen, in samenwerking met mevrouw Scholtens, beginnen op woens dag 19 september a.s. 's middags om half twee. Aanmelden is nog mogelijk op tel. 05483-23 72. Indien de raad accoord gaat, zal volgend jaar een begin ge maakt worden met de- recon structie van de Oude Deventer weg. De weg zal worden voorzien van een nieuwe deklaag en tot aan de kruising Jeurlinksweg met een meter worden verbreed tot vier meter. De Jeurlinksweg zal in het plan worden „meege nomen" en eveneèns van een nieuwe deklaag worden voorzien. De kosten voor de opknapbeurt worden gehaald uit het reserve potje voor wegenonderhoud. Het voorstel van b. en w. zal voorge legd worden aan de raadscom missie om vervolgens als raads voorstel op de agenda te worden geplaatst. Het eerste zomerseizoen van gale rie Het Blauwe Winkeltje aan de Deventerweg zit er op en al blijft er nog veel te wensen over, de beide eigenaressen Rita Bos en Wil Smit zijn dik tevreden over de belangstel ling. Vooral de vakantiegasten heb ben de weg naar de Deventerweg gevonden. De Holtenaren lieten het nog wat afweten, al verwachten de kunstenaressen dat de drempelvrees van voorbijgaande aard is. De wat exentrische ligging, achter de tunnel, is wellicht een handicap. „Wij hebben soms het idee dat voor de Holtenaren het dorp ophoudt bij de tunnel zo dat alles wat daarbuiten is, aan hun aandacht ontsnapt". Naast het eigen werk van Rita en Wil, hebben een aantal kunstenaars deze zomer hun werk geëxpo seerd. Aanvankelijk lag het in de bedoeling als afsluiting van het zomerseizoen een kunstmarkt te organiseren op het grote par keerterrein voor de winkel, maar dit kon door een te korte voor bereidingstijd niet gerealiseerd worden. Volgend jaar zal dit eve nement onderdeel uitmaken van de vakantieactiviteiten in Hol ten. „In andere vakantieplaatsen is zo'n kunstmarkt altijd een reuze succes. Wij denken dat er ook in Holten een goede markt voor is". Als voorbeeld noemen de galeriehoudsters de belang stelling die er bestond voor de kraam van Het Blauwe Winkeltje tijdens de Schaapsscheerders- feesten op het Smidsvelt. Voor de komende periode, tot en met 31 oktober exposeren een tweetal kunstenaressen in Het Blauwe Winkeltje. Na een perio de van stilstand heeft Beppy Knapen uit Deventer letterlijk en figuurlijk de draad weer opge- en zilverdraad, dat zij steek voor steek vastzet en tot een schilde rij bijeen voegt. De kleuren van 'haar werk passen wonderwel bij het werk van Rita en Wil, het geen niet verwonderlijk is daar de schilderes werkt met zijde die afkomstig is uit Het Blauwe Winkeltje. Geheel verschillend, maar toch goed passend in het winkeltje is het werk van Marjolein Selles uit Arnhem. Marjolein is werkzaam bij het kinderblad Bobo, waar zij verantwoordelijk is voor de illu straties. Dezelfde eenvoud die zij in het kinderblad laat zien, is ook terug te vinden in haar te ken en krijtwerk in het winkel tje. Minutieus tekent zij haar on derwerpen, die zy vooral zoekt in pakt, wat zij vertaald heeft in de wereld van het kind. De gale- een groot aantal bijzonder mooie rie is vrij toegankelijk en dage- „schilderijen". Beppy Knapen lijks geopend, behalve dinsdags, maakt bij haar composities uit- van 13.00 tot 17.00 uur. Op zater- sluitend gebruik van zijde, kant dag van 10.00 tot 17.00 uur. Door burgemeester en wethouders op 4 september 1984 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H. A. Hendriks en B. J. Oplaat voor de bouw van een dubbele berging bij de woningen Noordenbergstraat 5 en 7; - aan de heer H. A. de Herder voor de bouw van een carport bij de woning Motieweg 17; 2. aan mevr. N. M. Blokland-Kühler toestemming verleend voor het plaatsen van een prefab-schuurtje bij de woning Vianenweg 112; 3. aan de heer J. H. Vruggink toestemming verleend voor het maken van een rookgasafvoerkanaal in de woning Canadastraat 27; 4. aan de heer C. A. Müller vergunning verleend voor het kappen van een berkeboom bij het perceel Molenbelterweg 20; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Michael Lovesmith De in St. Louis geboren en in een zeer muzikale familie opgegroeide Michael Lovesmith kwam in 1975 in Los Angeles terecht en werd lid van de Holland-Dozier-Holland organisatie. Al vrij snel werd bij bekend toen the Jackson 5 drie composities van hem opnamen voor hun „Moving violation" elpee. Door deze samenwerking raakte hij bevriend met Jermaine jackson en toen deze op het solopad ging nam hij voor z'n eerste lp de Lovesmith songs „Let's be young tonight" en „My touch of madness" op. Andere producties voor het Motown label volgden (o.a. Thelma Houston en the Temptations) en hij werd een protégé van Motown-baas Berry Gordy jr. die hem zowel muzikaal als zakelijk het nodige bijbracht. Met „Diamond in the raw" is sinds kort Michael Lovesmith's tweede album verschenen waarvoor hij alle nummers componeer de en arrangeerde terwijl hij het geheel samen met Steve Barri ook produceerde. Overigens stonden enkele van deze songs ook al op zijn debuutelpee „I can make it happen". Het toepasselijk geheten „Fast girls" is de eerste song op de lp en blijkt een pittig, uptempo danswerkje met veel rockinvloeden. Ook in de overige nummers begeeft Michael zich qua sounds behoorüjk op het rock-pad, structuur en arrangementen van zijn composities lijken meer beïnvloedt door blanke rock/pop als door zwarte r&b/soul. „Lucky in love" is ook zo'n rockerig gebeuren waarna „Sweetness" wat meer de discorichting opgaat, vooral het mechanische basspel zorgt daarvoor; „Gotta get out tonight" en „Zapped" zijn uitste kende uptempo werkstukken die grote hitkansen bezitten. Even eens voorzien van een hoge swing-graad is het funky schitterende uptempo song (en al weer eentje met hitpotentie). „I can't give her up" en „He only looks the part" zorgen vervolgens voor enig uiterst dansbaar funky vuurwerk; ter afsluiting volgt „A promise is a promise", 'n midtempo ballad met een lekker refrein. Dat Berry Gordy jr. niet ten onrechte vertrouwen heeft in Michael Lovesmith bewijst laatstgenoemde met zijn debuutalbum waarop hij laat horen een uitstekend componist/toetsenist;zanger te zijn. Michael Lovesmith/Diamond in the raw Motown ZL 72192 RANK FILE Langzamerhand begint het Amerikaanse Slash-label zich te ontwikkelen tot de bakermat van een nieuwe stroming in de Amerikaanse rockmuziek. Na de wereld te hebben verblijd met de r&b rockers the Blasters (waarvan overigens binnenkort een nieuw album verschijnt) laten nu de vier heren van Rank File horen wat ze kunnen. Dat deden ze trouwens ook al in 1983 toen hun debuutelpee „Sundown" werd uitgebracht, daarvoor kregen ze al juichende kritieken in b.v. Rolling Stone en het viertal Chip Kinman/vocals- guitar-harmonica-six string bass, Tony Kinman/vocals-bass, Ale jandro Escovedo/guitar en Slim Evans/drums maakte vervolgens een uiterst succesvolle toemee door de V.S. terwijl ze ook in Engeland uitstekend voor de dag kwamen als voorprogramma van Elvis Costello. Er volgden enkele wisselingen in de samenstelling en Rank File bestaat momenteel uit de gebroeders Kinman, Jeff Ross/guitar en Bobby Kahr/drums; op hun nieuwe elpee „Long gone dead" verder bijgestaan door Stan Lynch (drummer van Tom Petty's Heartbreakers), Peter Grant/guitar, Richard Greene/fiddle en „man-van-de-wind" Bill Meyers. Als eerste swingt het titelnum mer uit de groeven, een prachtsong die laat horen hoe de Eagles zouden kunnen hebben klinken; vervolgens krijgt Lefty Frizell's „I'm an old old man" een schitterende rockende uitvoering. Het op single uitgebrachte „Sound of the rain" is een zeer fraaie rocksong evenals „Hot wind", beide nummers zijn ijzersterke composities en worden evenzo fraai uitgevoerd. „Teil her I love her" laat samen zang horen waarop Poco trots zou zijn (geweest); in „Saddest girl in the world" geeft het kwartet blijk van enige r&b invloeden en het resultaat is een vlotte rocker die op geen enkele hitparade zou misstaan. „Timeless love" is het tegenovergestelde, kwaliteit evengoed maar wel een langzame ballad; „John Brown" is een bijna folksong-achtig werkje waarna „Last night I dreamed" een volgend rocknummer blijkt. Echte country valt vervolgens te beluisteren in „It don't matter", een vlotte melodie die met veel verve en steel-guitar wordt uitgevoerd. De manier waarop the Blasters rhythm blues verwerken tot uitmuntende jaren '80 rock wordt nu door de Rank and File heren gecopieërd maar dan met country als uitgangspunt. Hoe goed ze dat inderdaad doen is te constateren op hun tweede lp „Long gone dead", een plaat die de groep vele fans behoort op te leveren. Rank File/Long gone dead London/Slash 820 094-1 SILENT RUNNING De naam Silent Running zegt in ons land nog maar weinigen iets maar in Engeland hebben radio en t.v. optredens al voor enige bekendheid gezorgd. Van Tony Scott/gitaar, Alex White/toetsen, Peter Gamble/zang, Ian Gault/drums en Richard Collett/bas is nu met „Shades of liberty" de eerste lp verschenen. Op deze door Peter Walsh geproduceerde plaat staan negen eigen songs van de groep: uptempo werk zoals „Home is where the heart is", Sticks and stones", „That's life (in the real world)" en „Shades of liberty" lijkt te zijn beïnvloedt door punkmuziek anno jaren zeventig. De rustigere songs „One-in-a-million day", „Crim son days", „Young hearts" en vooral het uitstekende „Go for the heart" zijn veel meer van een eigen sound voorzien en zorgen voor het kwalitatiefrbetere deel van dit album. Een interessant maar onevenwichtig debuut van de oorspronkelijk uit Noord Ierland afkomstige formatie Silent Running. Silent Running/Shades of liberty EMI 2401171 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5