HalIiRk'sli Anne/sMreL Straks in Moskou Russisch spreken Resultaten Blauw Wit SlagepijeRbv Ingezonden MODE SHOW Veldloop Jaarprogramma C.P.B. Ingezonden De Rietvoorn Bergruiters SV Holten niet goed op dreef OCH speelt blijspel in „Irene" Doe uw voordeel Let op: „Holterberg houdt 14e Nacht om Holter Jubileum judoclub Ski-gym nu k bij Bato oo Clubcross MAC de Holterberg DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD 13 vers mager BRAADVLEES per 500 gram blanke VARKENSFRIKANDO per 500 gram voor een lekkere soep: MAGER POULET per 500 gram 500 gram GEHAKT H.O.H. 500 gram SAUCIJZEN 1 kilo dikke VLEESRIBBEN Deze week samen voor BRAAD- OF BARBECUESCHIJVEN 5 stuks voor UIT EIGEN KEUKEN grote pot ERWTENSOEP nu slechts VERS UIT EIGEN ROKERIJ: MAGER GEROOKT SPEK (zonder knars en zwoerd) 4.50 per 500 gi :?53l Nijverdal Laren I Industrieterrein Holterweg 3 I Geopend vrijdags Geopend iedere vrijdag 1 van 9 tot 6 uur van 9 tot 9 uur en zaterdags van 8 tot 12 uur Ronduit verbijsterend is het dat het gemeentebestuur in zes maan den een vordering opbouwt van f 50.000 met het excuus toeristi sche hotelbelangen te beschermen tegen negatieve landelijke persbe richten in. Verbijsterend, want een burger krijgt bij dreigende betalingsachterstand met zes we ken al een aanmaning. Verbijste rend, dat waarschijnlijk de minima en de uitkeringsgezinnen mee mo gen betalen aan een twee miljoen kostend middeleeuws „luchtkas teel", want dat de constructeurs van de sterfhuisaffaire over de fantasie a la Münchhausen be schikken is wel duidelijk. Nog dit voorjaar stelden zij dat ondanks de gewijzigde ondernemingsvorm de crediteuren niet bezorgd hoe ven te zijn over hun vorderingen, maar de bank was zo verstandig hun garantie in te trekken. Verbij sterend is het dat alleen WD- woordvoerder Spijker de sterf huisconstructie de reinste oplich ting noemde. De bal alleen toespe len naar de wethouder portefeuil lehouder is ons inziens echter niet korrekt Er is immers een driehoof dig college en het is niet aanmer kelijk dat deze zaak intern of in kleine commissie niet eerder zou zijn besproken. Er wordt gesteld: we hebben niet gefaald, dan zal het wel weer een schoonheids foutje zijn. Dan is een goede oplossing f 50.000 minder te be steden voor het nieuwe gemeente huis, dat houdt de herinnering levend. Verbijsterend zou het zijn als de financiële gevolgen mede worden afgewenteld op die gezin nen, voor wie het verpozen in een hotel onbetaalbaar is. Als afdeling FNV zijn wij bijzonder goed op de hoogte met de financiële proble men in vele gezinnen. De gesugge reerde oplossing, een belasting verhoging, zullen wij als een a- sociale oplossing bestrijden. Holten D. J. Schakelaar, voorzitter FNV afdeling Holten G. Hogendom, secretaris EXTRA VOORDEELPAKKET Wierdensestraat 2-6 in onze zaak. Gratis entree. Een zekere nonchalance bepaalt het modebeeld dit najaar. AnneMarèl onderstreept dat nog eens extra met deze 'oversized' blazer. Een tweerij model met zeer modieuze grote knopen. Het dessin - hoe kan het anders - is een forse streep in de tinten zwart en grijs. Een blazer waarin u opvalt. I Op zaterdag 29 september a.s. houden wij Met het Internationale Folklorefes- tival als aanleiding heeft de Scholen gemeenschap Midden-Ussel, avond school voor volwassenenonderwijs gemeend de Holtenaren er op te attenderen dat al sinds jaren de mo gelijkheid bestaat Russisch te leren. De laatste jaren kampt deze school met een groot tekort aan leerlingen voor het vak Russisch, waardoor con tinuering onzeker wordt. Russisch is een schitterende taal, die in de Oosteuropese lan den een internationale omgang staal is. De literatuur uit Rus land behoort tot één van de rijkste ter wereld, en tal van we tenschappelijke publikaties ver schijnen in het Russisch. Vooral met de contacten die tijdens het Folklorefestival zijn gelegd tus sen de dansers uit Rusland en de Holtenaren, en met het be zoek in 1986 van de Holtense Boerendansers aan Moskou, is kennis van de Russische taal een groot voordeel. De lessen worden een maal per week gege ven in de school in Deventer, gedurende drie jaar op Havo-ni veau. Voor huiswerk wordt gere kend op 2 a drie uur per week. In de eerste twee jaar komen de verschillende aspecten van de In de nacht van 6 op 7 okto ber organiseert de M.A.C. „De Holterberg" voor de 14e keer de puzzelrit, bekend als de „Nacht om Holten". Deze rit die volgens route beschrijving zal worden ge reden, is uitgezet door de cluble den H. Paalman, J. Paalman, G Agterkamp en H. Bekkernens. Iedereen kan aan deze nachtpuz- zelrit, die binnen de gemeente Holten is uitgezet over een tota le lengte van plm. 90 kilometer, meedoen. De gemiddelde snel heid bedraagt 20 km/uur en de eerste deelnemer start om 20.00 uur bij clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat, terwijl de rust pauze van een uur en de finish in/bij zaal „Vosman" is in de Oranjestraat. Tijdens de rit zal aan de deelnemers gratis koffie worden aangeboden. Alle deelne mers ontvangen een rallybord en een jaar-schildje en er zijn zo als gewoonlijk weer heel veel waar devolle prijzen te winnen. Het inschrijfgeld bedraagt bij voor-inschrijving (sluiting maan dag 24 september!) f 15,-. Voor verdere inlichtingen en voor-in schrijving kan men terecht bij Henk Oolbekkink, Schuttersweg 17, tel. 05483-34 83. taal aan de orde, later gaat de literatuur deel uitmaken van het lesprogramma. Aan het eind van de cursus kan men redelijk Rus sisch lezen. Daarnaast kan men zich redden met spreken en luis teren. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Scholengemeenschap Mid den IJssel, tel. 05700-3 08 25. De leden van de Holtense vis vereniging de Rietvoorn visten in het Twentekanaal. De resulta ten waren: 1. A. Ulfinan, 194 cm.; 2. H. Kers, 155 cm.; 3. G. Slot man, 155 cm.; 4. H. Kettelarij, 139 cm.; 5. J. Avesaath, 130 cm.; 6. G. Jansen, 127 cm.; 8. H. Ste- geman, 121 cm.; 9. D. Klunder, 106 cm.; 10. R. Slotman, 101 cm. Uitslag viswedstrijd Catsmeer jeugd: 1. J. W. Plekkenpol, 209 cm.; 2. F. Efting, 124,5 cm.; 3. A. van Langen, 92,5 cm.; 4. M. Neij- enhuis, 66,5 cm.; R. Neijenhuis 54 cm.; M. Wansink, 34,5 cm.; H. Achterkamp, 18.5 cm.; 8. M. Meierman, 18 cm. Eindstand jeugd: 1. J. W. Plek kenpol, 479,5 cm.; 2. A. van Lan gen, 239 cm.; 3. F. Efting, 180 cm.; 4. M. Neijenhuis 149 cm.; 5. R. Neijenhuis 108 cm.; 6. M. Meierman, 87,5 cm.; 7. R. Ave saath, 72,5 cm.; 8. M. Sprenke ling 63,5 cm.; 9. J. Kruk, 35 cm.; 10. M. Wansink, 34.5 cm.; 11. H. Achterkamp, 31 cm.; 12. D. Da- men, 21 cm.; 13. M. van Langen, 21 cm.; 14. F. Friederichs 9.5 cm. Op twee opeenvolgende woens dagavonden (29 aug. en 5 sept.) zijn door de L.R. „Bergruiters" op het eigen terrein op de Bor- keld 2 onderdelen van het 8 on derdelen tellende clubkampioen schap 1984 verreden. Beide avonden was het weer gunstig en hadden de wedstrijden een vlot verloop. Uitslagen: Dressuur: 1. Alna Mulder met Punette 124 p.; 2. T. Volkers met Karan 123 p.; 3. Si- mone Bruggeman met Birgit 122 p.; 4. e.e. Ineke Termaat met Twilight en Roelvien Lindenaar met Paraat 118 p. Springen: 1. Michel Huiskam met Otello 0 f. 29.1 sec., 2. Ingrid van Dijk met Sander 0 f. 31.3 sec., 3. Sandra Dieperink met Sander 0 f. 33.2 sec., 4. Wim Mul der met Punette 7 str.p., 5. Het ty Jonkman met Prinses 8 str.p. Blauw Wit 2 heeft in de thuis wedstrijd tegen DES 4 een ver diende 4-1 zege behaald. In een prima partij voetbal met name in de le helft kwamen de gasten bijna niet aan bod en de rust stand 2-0 door doelpunten van Henk Aanstoot en Gerald Stam was juist. Na de thee verslapte Blauw Wit en DES kwam terug tot 2-1. Blauw Wit nam hierna weer het initiatief er kwamen kansen o.a. voor Jan Ros die te gen lat en paal knalde. Harry Sjoers (in de le helft ingevallen voor Gerrit Stam) had wat meer geluk en bepaalde met twee tref fers de eindstand op 4-1. Blauw Wit 4 - Oranje Nassau 7. Blauw Wit 4, dat bepaald niet kan bogen op een goede oefenperiode, heeft met het gelijke spel tegen ON (Almelo) goed gepresteerd. De thuisclub kwam na een goed begin op ongelukkige wijze op achter stand maar wist met goede combi naties en strijdlust een puntje thuis te houden. (1-1). De goed spelende J. ter Hoeven was de maker. Excelsior 15 - Blauw Wit 9 Blauw Wit probeerde met voorzich tig opbouwend spel de openings treffer te scoren. Er kwamen een paar kansjes maar de Rijssenaren kwamen op 1-0 en bepaalden de ruststand op 2-0. Nico Beldman zorgde na plm. 1 kwartier voor de z.g.n. „anschluss" treffer. Helaas was de vreugde hierover van korte duur want Excelsior profiteerde doeltreffend van een misverstand in de Blauw Wit-defensie en won met 3-1. Blauw Wit 5 G.F.C. .1: 6-0 De eerste klap is èen daalder waard. Het vijfde elftal van Blauw-Wit, dat ten opzichte van vorig seizoen op vier plaatsen is gewijzigd, is de competitie be gonnen met een 6-0 overwinning op het zaterdagelftal van G.F.C. uit Goor. Binnen een kwartier was het al 2-0, mede door een eigen treffer van een G.F.C. verdediger. De verdediging van het 5e met aan het hoofd de nieuwe aanvoerder, Gerard Kolkman hield het hoofd koel. Na de rust werd het 3-0 door een fraaie kopbal van Eg- bert Beldman. Anton Beldman wist daarna nog driemaal te sco ren; eindstand 6-0. Zaterdag a.s. gaat het 5e naar B.Z.S.V. 5 in Borne. De C.P.B. afdeling Holten heeft het programma voor het seizoen 1984/85 weer gereed. De C.P.B. is een vereniging, die vanuit haar christelijke identiteit vrouwen bewust wil laten bezig zijn in gezin, maatschappij en andere levensverbanden. Naast de plaat selijke, zijn er ook provinciale en landelijke activiteiten met o.a. studieweekends en studiedagen voor vrouwen uit de plaatselijke afdelingen, die op deze manier met anderen kennis maken en daarmede hun inzichten verbre den. Ook plaatselijk worden er cursussen en praatgroepen geor ganiseerd, waarbij eigen initiatie ven van de leden bijzonder op prijs worden gesteld. Voor meer informatie kan men zich wenden tot: mevrouw M. van Engbrink- Ramaker, Holterenkstraat 8, tel. 15 28 (presidente) en mevr. M. F. Groenewegen-Goud, Köllingserf 27, tel. 38 59 (secretaresse). Het jaarprogramma ziet er als volgt uit: 27 september: De heer G. J. Lambers Heerspink, Nijverdal over „De levensloop van Paulus". 25 oktober: „Alles over vis en visprodukten", door de heer A. J. Reinardus, Holten. Het herenteam van sv Holten heeft afgelopen zondag een forse neder laag geleden. Een sterk gehavende ploeg trad aan tegen W.S.V. '38. Tot de rust hield het redelijk stand, 6-4. Na rust had W.S.V. '38 de zwakke plek van de invalkeeper ontdekt en daar werd gunstig gebruik van ge maakt. De eindstand was 21-8. Voor de dames senioren was er •niet veel meer geluk. Met maar net genoeg speelsters werd voor de rust al een achterstand van 4-0 toegebracht door Achilles Apeldoorn. De Apeldoomse da mes gingen snel door en wonnen met 8-1. De dames junioren gin gen op volle sterke naar Lettele. Zij gingen fel van start wat al spoedig een gele kaart opleverde voor de gehele verdediging. Een strafworp werd gestopt door een goed op dreef zijnde keepster, maar twee minuten straf bracht het team in verwarring, zodat.de eindstand uiteindelijk een 5-2 ne derlaag liet zien. Op 15 september a.s. wordt de dertiende veldloop van de P.J.G.O. gehouden. Start en finish zijn aan de Traasterdijk nabij manege 't Ruiter kamp te Bathmen. Deelname staat open voor iedereen. Gestart wordt om 13.30 uur: 900 meter voor deelnemers tot elf jaar. Om kwart voor twee is de start over 5 kilometer voor lopers en loopsters vanaf twaalf jaar. Om 14.20 uur star ten jongens tot 16 jaar, meisjes en dames over een afstand van 2,5 km. De tien kilometer die open staat voor iedereen, start om 14.45 uur. Op het parcours kan niet op spikes gelopen worden. Alle deelnemers die een loop volbrengen ontvangen na af loop een herinneringsmedaille. Daar naast zijn er extra prijzen voor de eerste drie aankomenden op de 5 en 10 kilometer, alsmede de eerste Bathmenaar bij deze afstanden. Inschrijven kan uitsluitend op za terdag 15 september vanaf 12.30 uur in manege 't Ruiterkamp tot vijftien minuten voor de aanvang van de betreffende loop. De inschrijfkosten bedragen f 2,25 voor de loop over 900 meter; de overige afstanden: f2,50 voor lopers tot 16 jaar, f 4.00 voor 16 jaar en ouder. Manege 't Ruiterkamp staat in Bathmen aangegeven met borden. De deelnemers dienen zo veel mogelijk is sportkleding naar de manege te komen daar de kleedgele genheid beperkt is. Ter gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan van de Judovereni- ging „Riessen Oönderoet" organi seert deze vereniging een groot jubileumtoemooi, dat zal worden gehouden op zaterdag 15 sep tember 1984 van 09.00 tot 18.00 uur in sporthal „De Reggehal", Nieuwlandsweg 1 te Rijssen. Aan dit toernooi zullen tevens deelnemen judoverenigingen/ clubs uit Almelo - Delden - Diep- enheim - Enschede - Enter - Hengevelde - Holten - Nijverdal - Oldenzaal - Ruurlo - Vrooms- hoop en Wierden. Naar schatting zullen dan 250 judoka's aldaar de strijd met elkaar aanbinden. Tussen de wedstrijden door zul len de prijzen worden uitgereikt. Eveneens zal tussen de wedstrij den door een jiu jitsu-team uit Almelo een demonstratie in zelf verdediging geven. Het wedstrijdprogramma is als volgt: Judoka's t/m 8 jaar: van 09.00 uur tot 11.00 uur; 9-10 jaar: van 11.00 uur tot 13.00 uur; 11-12 jaar: van 13.30 uur tot 15.30 uur; 13-14 jaar: van 15.30 uur tot 17.00 uur; 15-16 jaar: van 09.00 uur tot 11.00 uur; 17 jaar en ouder: van 11.00 uur tot 13.00 uur. De toegang is vrij, docht jeugdi ge personen beneden de leeftijd van 10 jaar alleen toegang onder geleide. november: Rayonvergadering in „Het Anker" te Wierden; spre ker dr. de Vries, zenuwarts te Almelo met als onderwerp: „Fo bieën". 22 november: „Inbraakpreventie en colportage" door de heer Dierkx, Rijkspolitie te Zwolle. 17 december: Kerstavond met dia's van Bijbelclub „Geef mij kracht" te Wierden en Vriezen- veen. 24 januari: Jaarvergadering met o.a. mevrouw Hoogakker en de heer H. Beltman omtrent de ac tie „Hulp aan Polen". 21 februari; „Drankbestrijding", door mevrouw G. J. Bongers- Kaastra uit Arnhem. 21 maart: „Vrouw is haar naam", mevrouw A. Burgers te Wagenin- gen over de positie van de vrouw vanuit de Bijbel gezien. De ledenvergadering wordt ge houden in „De Kandelaar", Sta tionsstraat, aanvang 20.00 uur. SV Bato start op 18 september a.s. een cursus ski-gymnastiek. De cursus wordt gegeven in de gymzaal aan de Lageweg van 19.30-20.30 uur. Met deze cursus komt Bato te gemoet aan de wens om in eigen omgeving alvast wat conditie op te doen voor de skivakantie. Alle spieren die extra belast worden bij het skiën, en dat geldt zowel voor langlaufen als alpine skiën krijgen extra aandacht, waardoor de kans op blessures aanmerke lijk minder wordt. Een getrainde skiër breekt vrijwel nooit een en kel of been, terwijl de ongeoefen de skiër extra vatbaar is voor blessures, hetgeen de overvolle repatriëringsvliegtuigen van de ANWB elk jaar weer tonen. De skicursus van sv Bato wordt ge geven onder deskundige leiding en staat open voor iedereen. Zaterdag a.s. houdt de cross club van de MAC de Holterberg haar vierde clubcross. Er zal worden gereden in de klassen 50cc mini en automaten, 50cc grote wielen, 80cc kleine wielen, 80cc grote wielen, 125cc en een overige klasse van alles boven de 125cc. Iedereen kan tegen een kleine vergoeding aan deze wed strijden deelnemen. Men dient echter wel - in het bezit te zijn van een trainingspas der KNMV. Er zijn voor iedere klasse een aantal mooie bekers beschik baar. Inschrijven kan men zich vanaf elf uur en de trainingen beginnen om twaalf uur. De wed strijden vangen aan om één uur. Het terrein is gelegen aan de Imhofsweg, komende vanaf Hol ten is het de eerste zandweg links van de Larense weg. Geen verhoging onr. goedbelas- ting in 1985. In de openbare vergadering Fi nanciën is de mindere winst van het G.E.B. besproken. Hierbij bleek dat op een mindere op brengst van f50.000,- moet wor den gerekend. Bovendien hebben wij uit persberichten vernomen dat het raadslid Spijker (WD) dit tekort mogelijk wil opvangen door het komende jaar de onroe rend goedbelasting te gaan ver hogen. Wij vinden deze oplossing een belediging voor de inwoners van Holten. Wij waren reeds van mening dat de ingezetenen in deze tijd, waarin ze steeds zwaarder belast worden, niet nog eens extra mo gen worden opgescheept met een verhoging van de onroerend goedbelasting voor het komende jaar. Bij de laatste Algemene Be schouwingen hebben wij dit krachtig bepleit. Ook voor het komende jaar wijzen wij een ver hoging van de onroerend goedbe lasting af. Namens de Kieskring Gemeen tebelangen. De Ontspannings Club Holten (O.C.H.), zal op vrijdag 21 september de plattelandscomedie „Beloofd is Beloofd" ten tonele voeren op uitno diging van de C.J.V. de Vrienden schaar. Gespeefd wordt in gebouw Irene, aanvang precies om 20.00 uur. Donateurs en genodigden heb ben enige tijd geleden een oranje uitnodigingskaart in de bus ge kregen die recht geeft op gratis toegang. Voor iedereen die geen donateur of genodigde is, be draagt de entree f3,- per per soon. C.J.V. De Vriendenschaar roept alle Holtenaren op om de „ei gen" toneelspelers in actie te gaan zien en te genieten van het blijspel in drie bedrijven dat ge schreven is door mevrouw J. Hemmink-Kamp. KIMIPTlP Vang de herfstkleuren in foto's want de natuur is maar korte tijd zo mooi.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13