Veel waardering voor scheidende groenman „Altijd fluitend aan het werk" Koffieconcerten goede muziek voor iedereen oefenen in Holten Kerkdiensten Van dag tot dag Medische diensten 0p bezoek bij. HOLTENS NIEUWSBLAD Ten Dam wintB^skctb^ËtC^HlS wedvlucht Den Bosch Yoga-cursus Gevonden voorwerpen D. J. PEKKERIET NA 36 JAAR IN VUT ZATERDAG IN SPORTHAL Schakel school ging op kamp kniptip DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1984- Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. H.J. Ekker; 19.00 u. ds. R. Visser Oppasdienst: Fenny Lammers en Jenny Vukkink. Uitgangs- collecte voor gebouw „Irene". 9.30 uur Jongerendienst in „Irene". Woensdag 12 septem ber Diessenplas: Leger des Heils. Geref. Kerk: 9.30 u. Ds. A.E.G. Klap van Doetinchem, 19.15 u. Ds. T Zuidema. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Kinderoppasdienst: klas I: Johanna Faber; klas 2: Mevr. T. Heusinkveld-Hulsman Kinderoppas: Mevr. Beldman- Beltman, Mevr. Scholman- Kolkman, mevr. T. Stam-Bos- schers (res). Hetty Beldman en Anita Stam R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" Dijkerhoek: 9.30 uur ds. R. Visser. Uitgangs- col. voor gebouw „Irene" Okkenbroek: 10.00 u. ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. Plaatselijke diaco nie. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 u. zondag 8.00 en 10.00 uur. Zaterdag 8 september: 9.30 uur Aanvang keuring Fok- veedag Espelo op terrein bij Stevens, Espelod. 7. 17.30 u. en 19.30 u. Demonstratie basket bal in sporthal „'t Mossink". 20.00 uur Jaarlijkse Taptoe Hol- tense Muziekvereniging op sportveld bij de Scholenge meenschap m.m.v. Toporkes ten. Zondag 10 september: 14.00 uur Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" Maandag 10 september: 19.30 uur Eerste ruilavond Hol- tense Postz. club seizoen '84/'85 in rest. „Vosman" Donderdag 13 september: 20.00 uur Gemeenteavond Ned. Herv. Kerk in gebouw „Irene" Zondag 16 september: 7.00-10.00 uur Viswedstrijd H.S.V. „De Rietvoorn" in Twen- thekanaal. Vertrek 6.00 uur vanaf Smidsbelt 14.00 uur Start le deelnemer Oriënteringsrit MAC „De Hol- terberg" bij clubhuis „De Bies- ter" Donderdag 20 september 19.00-21.00 uur: Demonstratie King Fu in gymlokaal Tuin straat 20.00 uur bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Zaal Vosman. Vrijdag 21 september: 20.00 uur Opvoering platte- landscomedie „Beloofd is be loofd" door „O.C.H. op uitnodi ging van CJV „De Vrienden schaar" in gebouw „Irene" Arts: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53 spreeku ren: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 6 t.e.m. 13 sept. C. Bleij- enberg, Holten, tel. 05483-16 62 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundigen elke werkdag van 13.30-14.30 uur. Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. Tandarts: H.F. Steunenberg, Pastorie straat, tel. 05483-14 33. Spreek uur voor spoedgevallen: 17.00- 17.30 u. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 Kleuter- Zuigelingenbureau. Kruiswerk, Gaardenstraat op afspraak. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstr. 29 Maatschappelijke Dienstver lening: Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel. Gaar- denstr. 29, tel. 05483-27 84 Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 urn en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in Het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53 Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk, teL 05483-12 01 of 15 17 Energiebedrijf: Storing elek- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-18 14 Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen, tel. 038-97 12 34 Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht). Geboren: Maria Johanna dv P J Haverhoek en W H Bon- kestoter. Ondertrouwd: M J van Beek, oud 24 jaar, Holten en: H R Temmink, oud 24 jaar, Olst. Gehuwd: J van Beek, oud 21 jaar, Deventer W C Engel, oud 21 jaar, Deventer. Overleden: D. de Vos-Kamps, oud 61 jaar (overl. te DEven- ter). „Het groen blijft, maar Pekkeriet stapt uit. Dat klinkt tegenstrijdig, want toen de meesten van ons 36 jaar geleden nog met de rammelaar speelden, was Pekkeriet al in dienst van de plantsoenendienst. Door zelf studie heeft hij zich opgewerkt tot opzichter van een dienst die lang niet die waardering krijgt die ze verdient. Vaak wordt er gezegd, dat kan ik ook omdat we zelf wel eens in ons tuintje werken, maar het vak van groenbe- heersing is wel wat meer. Daarvoor is kennis, gevraagd die Pekkeriet op geheel eigen wijze tentoon heeft ge spreid", aldus directeur gemeente werken, de heer S. K. de Jong in zijn toespraak tot de scheidende voor man van de plantsoenendienst, de heer D. J. Pekkeriet vrijdagmiddag in een overvolle kantine van gemeente werken. Op de kop af heeft de heer Pekkeriet vijf en dertig jaar en acht maanden volgemaakt in dienst van de gemeente Holten om nu gebruik te maken van de VUT-regeling. Samen met zijn vrouw en kinderen werd hij door het gemeentebestuur van Holten uitgebreid in het zonnetje gezet. De kleinkinderen moesten helaas verstek laten gaan wegens ge brek aan ruimte in de kantine. Naast het voltallige college van b en w en tal van raadsleden was ook oud-burgemeester mr. W. H. Enklaar present. Burge meester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard keek in zijn toe spraak even terug naar de begin tijd van de lange loopbaan van de heer Pekkeriet. „Begonnen als men. Na afloop van het officiële gedeelte vertrok het gezelschap naar café de Biester om het feest, samen met de kleinkinde ren nog enige tijd voort te zet ten. doodgraver, een taak die u de gehele tijd hebt vervuld. U deed dat op een speciale stijlvolle ma nier. Daarnaast kwam het accent steeds meer te liggen op de plantsoenendienst. Even leek het er op dat u de gemeente zou gaan ruilen voor de Soweco. Wij zijn blij, dat u tenslotte toch voor de gemeente Holten heeft gekozen", aldus mr. Van Rap pard, die er aan toevoegde dat de plantsoenendienst het visite kaartje van de gemeente is. „U hebt een belangrijke bijdrage ge leverd aan hoe Holten er nu uit ziet". Verder stond de burgerva- vluchten begon al met een Om direct al met een uitzonde- ring te beginnen, wordt het eer- ste „koffieconcert" gehouden op zaterdag 22 september. Dan zal het Classic Jazz Collegium uit stemd op het „einde jaar". Het Praag het seizoen openen. Ener- blaasensemble Ad Libitum speel zijds omdat jazzmuziek niet zo op 10 februari en op 17 maart zo leent voor een beschouwende wordt de pianist Jan Jaap Nui- zondagmorgen, anderzijds om ver verwacht met een concert -nogmaals- kennis te maken met voor elk wat wils. Het slot van deze geweldige jazzmusici, is het concertseizoen wordt ook dit voor één keer uitgeweken naar jaar weer gevormd door een con- de zaterdagavond. Zoals gebrui- eert voor en door Holtenaren, kelijk zal het Holtens Nieuws- Deze afsluiting van Holtenaren blad in de week, voorafgaande onder elkaar is altijd weer een aan de concerten een korte im- publiekstrekker. Ook dit seizoen pressie geven van musici en hun hebben de Holtense musici toe repertoire. gezegd hun medewerking te ver- Op zondag vier november spe- lenen. Evenals vorig jaar zal de len Evelyn Heuvelmans hobo, en mogelijkheid bestaan om vooraf Inge Lulifs piano, muziekstukken plaatskaarten te kopen. Nadere gekozen in de romantisch Vlak gegevens daaromtrent, evenals stijl, vlak voor de jaarwisseling, over de toegangsprijs en aan- op 30 december komt het En- vangstijd worden vermeld in het semble Pleysant uit Goor met Holtens Nieuwsblad en op de af- een programma dat zal zijn afge- fiches. De eerste van de 4 na-tour- der nog even stil bij de bezuini gingsmaatregelen waaraan ook plaatsing van Roermond naar den Bosch omdat Roermond we de dienst gemeentewerken niet gens mist dicht zat. Het aantal kan ontkomen. „Het huidige be leid heeft niet uw instemming, dat weet ik. Het moet allemaal goedkoper, al zullen wij zoveel mogelijk verder gaan in uw stijl, al zal het naar uw maatstaven niet altijd een tien meer krij gen". Namens het gemeentebe stuur overhandigde de burge meester mevrouw Pekkeriet een ruiker bloemen. Voor de heer duiven van 805 betekende een record. Afstand 105 km. Lossing om 13.20 uur. 't Was een trage vlucht. 1-11-36-62-84 A. ten Dam (2); 2- 12-15-17-18 H. Willems; 3-4-13-42- 50 E. Veneklaas; 5-9-20-21-47 comb. Kwintenberg; 6-141-158-161 W. v.d. Pluym; 7-48-106-109-113 H. Paalman; 8-14-24-31-52 Frits Meester en Zn.; 10-32-86-145 H. Pekkeriet was er de tegel met wansink en Zn.';' 16-137-155 J. a. gemeentewapen en een schenkbon. Het grootste ge schenk echter kon slechts sym bolisch worden overhandigd: de toezegging van het gemeentebe stuur dat de familie Pekkeriet mag blijven wonen in de woning naast de begraafplaats. Namens de collega's kreeg de heer Pek keriet eveneens een geschenkbon en zijn eigen schop, fraai opge doft met een boeket droogbloe- Jansen; 22-25-26-29-111 Teun Schuppert; 28-46-49-112-148 Ro nald Kolkman; 35-38-66-80-81 M. Lodeweges; 37-39-43-45-55 G. Eg berts; 53-64-105-116 H. J. ten Vel de; 59-73 Gert Steunenberg; 63- 123 Joh. Veldhuis; 75-160 Wim Aaftink; 77-103 H. van Beek; 98- 101 A. ten Dam (1); 111-117-120- 124 Comb. Oolbekkink/Tijhof; 121-130-149 Jan Aaftink; 126 G. J. Koetsier; 144 E. Dikkers. HOLTEN - Na enige voorberei ding is het s.v. BATO gelukt om een heuse basketballwedstrijd in Holten te krijgen. Aanstaande za terdag 8 september om 19.30 uur 's-avonds treden Basketiers uit Zevenaar aan voor een wedstrijd tegen Red Giants uit Meppel. Beide teams spelen hier in het kader van hun oefenpro gramma. Basketiers is debu tant in de eerste divisie van de Nederlandse Basketball Bond. Het vorig seizoen 83/84 is Bas ketiers na een zware wedstrijd tegen ORCA's uit Urk kam pioen geworden in de hoofd klasse van RAYON-OOST NBB. Het team van-Basketiers bestaat uit spelers, die hun spo ren in de basketballerij reeds hebben verdiend. Namen als Krooshof, Peter van de Riet, Erik Snijders (ex-eredivisie) zijn geen onbekende in de bas ketballwereld. Red Giants speelt sinds 1 jaar in de eerste divisie A. Vorig jaar zijn zij op de tweede plaats Als Bemd Pfeffer in 1972 niet op het eiland Borkum zijn (Ne derlandse) vrouw had leren kennen, dan was hij wellicht nu nog wat hij toen was: beroeps officier bij de Duitse Bundes- marine, belast met de controle over een radarunit, alhoewel hij toendertijd al niet zo enthou siast meer was over zijn loop baan bij het Duitse leger. „Het werk op zich, dat ging nog wel, maar al dat papierwerk. Alles in drievoud invullen, daar kon ik niet best tegen". Zonder veel verdriet nam hij afscheid van de wapenrok en volgde zijn vrouw naar Nederland. Om snel op de hoogte te zijn van de electronica in Holland, volgde hij een jaar lang een cursus aan de HTS in Enschede. Toen stond al voor hem vast, dat electronica hem niet zou blij ven boeien tot zijn pensione ring. „Ik wilde meer met mijn handen gaan werken, tekenen, bouwen, werken met levende materialen. Hij volgde een spoedcursus bouwkunde en kon daarna onmiddellijk aan de slag op een architectenbu reau in Almelo. „Dat was nog in de tijd dat de opdrachten als vanzelf binnen kwamen. We kregen de ene opdracht na de andere en in die tijd heb ik veel geleerd". De tijden veranderen echter en door gebrek aan een goede aquisitie ging het bergaf waarts met het architecten bu reau en Bemd Pfeffer viel als laatst aangestelde buiten de boot. Eigenlijk kon ik toen pas doen wat ik altijd al had gewild: voor mezelf beginnen. Ik heb nog een half jaar in de WW gelopen tot ik de definitieve stap heb genomen. Als aanloop heb ik nog wat opdrachten ge daan voor een architectenburo in Deventer. Bemd legde zich toe op bouwkundige adviezen en ontwerpen van bedrijfsge bouwen. „Dat bleek een gat in de markt", vertelt hij. „Vèel on dernemers weten niet tot wie zij zich moeten wenden als er in hun bedrijf wat verbouwd moet worden omdat de architecten niet zijn ingesteld op dit soort opdrachten. Zo heb ik onlangs nog een nieuwe showroom voor een firma ontworpen. Ik beperk me niet alleen tot het gebouw, maar geef ook adviezen voor de inrichting en dergelijke". Ook voor de verbouw van schoolge bouwen heeft hij al een aantal ontwerpen gemaakt. Het zelf standig ondernemersschap be valt hem uitstekend. „Ik ben elke dag fluitend aan het werk, dat is me nog nooit gebeurd. Door de eigen verantwoorde lijkheid met je goed presteren". Als bouwkundig adviseur heeft hij zijn eigen mening over de centrumbouw in Holten. „Te grootschalig voor Holten en te dicht bij de straat. Zo trekje de duizenden toeristen niet uit tenten of bungalow's. Er moe ten kleine winkels en terrassen komen. Een kleine aanzet is er al en als dit ook nog geïnter- greerd wordt in het ontwerp van het nieuwe gemeentehuis, dan zijn wij op de goede weg. Anders ben ik bang dat het centrumpleintje niet aan zijn eigenlijke bestemming vol doet". geëindigd. De wedstrijd wordt gespeeld om 19.30 uur in sport hal 't Mossink. Voorafgaande aan deze top per zal een wedstrijd tussen de dames van Uitsmijters uit Al melo en Red Giants uit Meppel worden gespeeld. Deze wed strijd vindt ook plaats in sport hal 't Mossink. Aanvang 17.30 uur. BATO ziet deze unieke de monstratie als eerste kennis making van de Holtense inwo ners met de basketballsport in hun eigen dorp. Iedereen, die deze grandioze sport wil bezich- tingen is welkom. Rayon-Oost van de Nederlanse Basketball Bond zal zorgen voor een herin nering voor de jeugd, die naar deze wedstrijden komen. De en tree is gratis. Evenals voorgaande jaren gingen de kinderen van „De Schakel" enkele weken na het begin van de nieuwe cursus een paar dagen op kamp. Dit jaar gingen zij naar „De Heksenlaak" in Barchem. Klas 6 ging vier dagen, de klassen 2 t/m 5 gingen twee dagen en klas 1 ging 1 dag. De zesde klas ging per fiets naar de kampeerboerderij. On derweg werd een bezoek ge bracht aan een brandweermu seum. Deze klas verzorgde ook het gezamenlijke spel dat ge speeld werd met alle kinderen van klas 2 t/m 6, n.l. een vossen jacht. De kinderen waren zonder uitzondering erg enthousiast. Hierna werd boven vuurtjes van denneappels stokbrood gebak ken. Tot slot van de avond was er een groot kampvuur. Na nog een traktatie gingen de kinderen naar bed. Slapen echter bleek veel moeilijker te gaan... De volgende dag vertrok klas 6 om een uur of tien via een mooie route weer naar Holten. De andere kinderen deden nog spelletjes in het bos en mochten nog gaan zwemmen. Na de lunch was het opruimen geblazen en koffers pakken. Einde van een zeer geslaagd kamp! Erg moe, maar ook erg voldaan ging ieder een daarna naar huis. De afd. Yoga van s.v. Bato start haar nieuwe cursus op woensdagmorgen 12 september. Tijden: 9.30-10.30 uur en van 10.45-11.45 uur. Plaats: gymlokaal aan de Dorpsstraat. Op donderdagavond 13 sept, van 19.15-20.15 uur en van 20.30-21.30 uur. Plaats: hal van de Schakel - Schoolstraat 1. Voor opgave en inlichtingen kunt u zich wenden tot het secretariaat van s.v. BA TO - mw. M. G. Eggink-ten Vel de, tel. 20 00. Evenals voorgaande jaren zal er in de komende wintermaanden in de aula van de Scholengemeenschap Holten een serie koffieconcerten worden gegeven. De werkgroep Kof fieconcerten Holten heeft onder het motto „Muziek van niveau, geschikt voor de zondagmorgen", weer een aantrekkelijk programma weten sa men te stellen. Gevonden: een zonnebril met goudkleurig montuur; een sleu teltje no. 40; een fietssleutel; een witte helm; een portemon- naie inhoudende o.a. een pasje T.H. Delft; een verrekijker in doos; een zwarte portemonnaie met enig kleingeld en rookge rei. Verloren: drie sleutels aan ring; een groen zomerjack; een zwemkaart; een blauwe par kiet; een blauwe regenjas in verpakking; een giropasje; een stalen naamplaatje; een witte jas en katoenen jack; een blau w/wit kinderjasje; drie bankbil jetten van f 100.-; een licht blauw spijkeijack; een porte monnaie met inhoud o.a. pas Euro-Rabobank; een zwarte portemonnaie inhoud o.a. f 50.- en pasfoto's; een wit koffertje inhoudende o.a. thermosfles. Een combi-koffer om alle fotospullen overzichtelijk in op te bergen... daar heb je als fotograaf veel plezier van.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3