de Holtense doos Politie niet blij met dienstfiets gemeente holten Zomerse eindspurt maakt zwemseizoen alsnog goed Drive- in- bank HOLTENS NIEUWSBLAD Halve eeuw zwemmen in Holten Jaarlijkse boottocht Rode Kruis VAKANTIEGANGERS LATEN WEER VERSTEK GAAN DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 De groep Rijkspolitie Holten krijgt nog deze week de beschikking over drie eigentijdse dienstfietsen. De dienstfiets is van hogerhand voorge schreven als uitvloeisel van de be sparingen die ook het korps Rijkspo litie treffen. Afgezien van de bespa ringen die dit dit moet opleveren, is het de bedoeling dat de dienstfiets gebruikt wordt bij het surveillance- werk, waardoor de agent op de fiets dichter bij de burger staat, beter aanspreekbaar is, en zodoende beter in staat is zijn werk te doen. Voor de groep Holten dreigt de invoering van de dienstfiets het tegendeel te bewerkstelligen. Ad judant Oberink: „De soep zal wel niet zo heet gegeten worden als hij wordt opgediend, maar de kans bestaat dat we straks meer en meer de auto moeten gaan gebruiken. Wij gaan namelijk te rug van 15 fietsen naar drie. Dat komt de mobiliteit niet ten goe de". Tot nu toe ontvingen de poli tiemensen maandelijks een fiets- toelage van twintig gulden voor het gebruik van hun eigen kar retje. Dit komt met de invoering van de dienstfiets te vervallen. Adjudant Oberink kan zich in denken dat sommige agenten niet meer bereid zijn om hun eigen fiets te gebruiken voor het surveillance werk. Daarnaast vindt hij drie fietsen absoluut niet voldoende om adequaat te kunnen werken. „Wij hebben twee vrouwelijke agenten, daar- Het ziet er naar uit dat het seizoen van het zwembad Twenhaarsveld, toch nog tot de betere genoemd kan worden. Tot het eind van de maand juii was de belangstelling gering, wat niet verwonderlijk was bij de herfst- temperaturen. De eerste weken van augustus maken tot nu toe veel goed van een seizoen dat als verloren werd beschouwd. Gemiddeld werd in de eerste zomermaanden een bezoekers aantal van 3500 geregistreerd. Voor de eerste twee weken van augustus was dat het dubbele, ruim 7000 terwijl de achter ons liggende week een absolute top per was met 7500 bezoekers, in clusief het schoolzwemmen dat nu weer is begonnen. Werd uit eindelijk gerekend op een bezoe kersaantal van rond de 61.000, nu denkt men aan het eind van het seizoen zo'n 75.000 bezoekers te hebben gehad. „Een aantal dat in vergelijking met vorig jaar gering is", verklaart de heer J. A. Wissink, secretaris van de Sportcommissie. „Men moet ech ter niet vergeten dat 1983 een uitzonderlijk mooie zomer was. Ook 1982 sprong er wat dat be treft uit. We hadden toen zelfs 93.000 bezoekers. Kijken we ech ter verder terug, dan zien we heel wat mindere cijfers". Het fi nanciële plaatje kan pas worden opgemaakt als op 15 september het Twenhaarsveld de winters laap weer ingaat. Kassier B. J. IJspeert, kijkt heel wat vrolijker dan een maand geleden. „Dat was een vervelende tijd. Gewoonweg knudde. Je zat de hele tijd in het hokje, terwijl er geen mens kwam. Zo erg had ik het nog niet meegemaakt, 's Morgens is het nooit zo druk, dan komt al leen de vaste kern, een groepje vijftig plussers zwemmen, maar verder lieten de zwemmers ons tijdens de vakantieweken lelijk in de steek. Ik ben blij dat we nu weer een gezellige drukte hebben". Ondanks het slechte seizoen heeft de heer IJspeert zich niet verveeld. „Ik heb nogal wat liefhebberijen. Daarnaast had ik de tijd om rustig mijn krantje te lezen. Ook heb ik uit gebreid naar de verslagen van de Tour de France en de Olympi sche spelen op de radio geluis terd. Zo kwam de tijd toch wel vol". Het is de heer IJspeert ook dit jaar weer opgevallen, dat de vakantiegasten het laten afwe ten. „Ik ken zo langzamerhand de mensen wel die komen zwem men. Ik zag toch weinig vreemde gezichten daarbij. Vreemd toch, dat de vakantiegangers wegblij ven. Waar dat aan ligt, weet ik zo niet. Als ik zelf op vakantie ga, dan ga ik op zoek naar het plaatselijk zwembad. Op Twen haarsveld blijft het vaak beperkt tot de campinggasten van de camping Twenhaarsveld. Wel licht moeten we wat meer propa ganda maken voor ons prachtige bad". Verder filosoferend meent de man achter de kassa dat er nog wel wat te verbeteren valt aan de publiciteit en herken baarheid van het zwembad. Zo denkt hij dat een samenwerking met bijvoorbeeld de Holtense middenstand evenementen te or ganiseren zijn zoals het houthak- kersfeest die de vakantiegasten wellicht naar het zwembad kun nen brengen. „Zoiets moet toch kunnen. Water doet het atijd goed bij dergelijke spelen, en dat hebben we genoeg voorhanden", grapt IJspeert. Toekomstvisie In de toekomstvisie van het zwembad werden in drie fases een aantal aanbevelingen gedaan om het publiek weer naar het zwembad te lokken, zoals een betere reclame en bewegwijze ring, deelname aan eventuele in het kader van Holten Promotion te voeren akties, sport- en spel activiteiten en een betere her kenbaarheid van het badperso- neel. Terugblikkend op het bijna voorbije seizoen, is er nog niet veel van de plannen gerealiseerd. Voor de nieuwe vakantiegasten tal jonge mensen in het zwem bad die inzien, dat er best wat meer activiteiten georganiseerd kunnen worden. Daaruit is ook het dauwzwemmen voortgeko men, maar voor de verdere acti viteiten moeten zij zich wel ge steund weten door het overige personeel". Aan de hand van de beschik bare gegevens gaat de inmiddels gevormde werkgroep aan de slag om voor het seizoen 1985 een aanzet te maken voor een betere promotie van het zwembad Twenhaarsveld. De plannen, neergelegd in het rapport klin ken aantrekkelijk genoeg om het zwembad Twenhaarsveld terug te brengen in de belangstelling. De hartekreet van de heer IJs peert komt overeen met de visie zoals die is vastgelegd in het rapport dat in het begin van het seizoen is verschenen omtrent de versterking van de recreatieve functie van het zwembad Twen haarsveld. „Wat IJspeert zegt, klopt in grote lijnen", zegt secre taris van de Sportcommissie de heer J. A. Wissink, een van de samenstellers van het rapport. „Zoals wij in onze visie reeds constateerden, moet er wat ge beuren op recreatief gebied, wil gasten een zwembad zondermeer aan te bieden; de mensen willen vermaakt worden". met alleen een bak met water. Je moet het zwembadgebeuren een beetje aankleden, dan komt men wel; ook als het eens wat minder mooi weer is". is de bewegwijzering naar het len wij het zwembezoek aantrek- zwembad een studie apart, ter wijl de sportactiviteiten zich be perkt hebben tot de traditionele zwemvierdaagse en het dauw- zwemmen op Hemelvaartsdag. „Veel van de activiteiten zijn af hankelijk van het zwembadper soneel", verklaart de heer Wis sink. „Een iedereen is daar ge lukkig mee. We hebben een aan- kelijk maken. De vakantiegasten kunnen in andere plaatsen vaak kiezen uit meerdere zwembaden of recreatiepiassen. Vaak worden daar waterspelen gehouden, of heeft men ten behoeve van de zwemmers allerlei attributen aangeschaft, zoals superglij banen en bubbelbaden. Inderdaad is het niet meer voldoende om de Deze maand is het precies vijftig jaar geleden dat in Hol ten het eerste zwembad werd geopend. Dat bestond slechts uit het plaatsen van een aantal badhokjes aan een met touwen afgezet stuk van de Schipbeek. In een gemeentelijke adverten tie uit die dagen werd uitdruk kelijk er op gewezen dat bij gemengd baden, toegestaan tij den de avondopenstelling, een „volledig" badpak verplicht was, voor heren en dames. Op de overige openingstijden wer den de zwemmers en zwemsters nog keurig gescheiden gehou den. Holten bleek in die tijd vrij voorlijk te zijn; in tegenstelling tot de zwembaden in omliggen de gemeenten was het zwem bad ook op zondag geopend. Het was weer gezellig druk, de laatste dagen in het zwembad Twenhaarsveld. KNIPT1P Regenfoto's... als u niet opziet tegen een natte jas isj best leuk eens een re genreportage te maken. Na bijna zestig jaar is het dorpsbeeld rond de Ned. Herv. kerk weer bijna eender als op de oude aanzichts- kaart uit het archief van Jan Smale, een van de actieve le den van de Oudheidkamer Holten, nu de woning van Ab Vfestrik is verdwenenEnig verschil is wel te constateren, want in de afgelopen zeventig jaar zijn de kleine kastanje bomen op de foto uitgegroeid tot de volwassen reuzen die nu de kerk met hun blader- pracht omringen. Vroeger was er een echt „kerkhof' rond de toren. Vele honderden zullen hier begra ven zijn. Dat bleek uit de op gravingen die Jan Smale hier verrichtte. De eerste graven zullen zich onder de kerk vloer bevinden, later werd werd er rond de toeren be graven. De begraafplaats deed dienst tot en met 31 de cember 1828. Met ingang van 1 januari 1829 kwam de be graafplaats achter de firma Beltman gereed. Ook heeft Jan Smale nog een 24 tal na men weten te achterhalen van Holtenaren die daar het eerst zijn begraven in de pe riode van januari tot april 1929. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 14 AUGUSTUS 1984 VERLEENDE VERGFUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. Laan Ter Steege's Bouwbedrijf te Rijssen vergunning verleend voor de bouw van 17 woningen aan de Kolweg-Lageweg; 2. aan de Waterleiding Maatschappij .Overijssel" N.V. vergunning verleend voor het leggen van een p.v.c.-leiding van het pompstation Holten naar de Molenbelterweg; 3. aan de heer mr. S. J. Timminga vergunning verleend voor het kappen van enkele eikebomen bij het perceel Postweg 55a. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. HINDERWET voor komt een damesfiets. Ook Terinzagelegging beschikking de adjudant heeft altijd een fiets tot zijn beschikking; blijft er nog één fiets over voor het eigenlijke werk. Als we volgens de letter van de wet te werk moeten gaan, wordt het weer autorijden. Ik voor mijzelf ben verknocht aan mijn eigen fiets, dat geldt voor de anderen net zo, dus het zal allemaal wel weer op z'n pootjes terecht komen, maar vreemd blijft het wel". Op 18 september organiseert het Nederlandse Rode Kruis haar jaarlijkst boottocht. Deze dagtocht is bestemd voor minder valide mensen en voor mensen die moeilijk op eigen gelegenheid een uitstapje kunnen maken. Be langstellenden voor deze mooie tocht met de Rode Kruisboot dienen zichzelf aan te melden. Op deze manier hoopt het be stuur van het Rode Kruis afde ling Holten zoveel mogelijk men sen te bereiken. Inlichtingen en aanmelding kan geschieden bij mevrouw J. H. Koopman-Bouw huis, Burg. v.d. Borchstraat 47, Holten, tel. 130 30. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 24 juli 1984 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer J. A. Paalman, Evertjesweg 9 te Holten a. tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en mestvar- kensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van diesel-olie in een bovengrondse tank, inhoud 1200 liter (betreft bedrijfsgedeelte aan de noordzijde Evertjesweg); b. tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en mestvar- kensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van huisbrandolie in een ondergrondse tank, inhoud 3000 liter (betreft bedrijfsgedeelte aan de zuidzijde Evertjesweg); 2. de heer M. T. Veltkamp, Oude Stationsweg 14 te Holten om een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie -1000 liter bovengronds - en opslag van huisbrandolie - 6000 liter ondergronds) omvattende vergun ning. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (v.a. 27 augustus 1984) op de gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; c. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisge ving van terinzagelegging, derhalve vóór 27 september 1984, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. 1. B. dame: Damen, Suus; je kunt niet altijd lief zyn/ill. van Liselot Ribbens. - Den Haag: Omniboek, cop 1983. Sander ontdekt dat het lang niet meevalt om altijd even lief en aardig te zijn, vooral wanneer er thuis veel gebeurt wat moeilijk te begrijpen valt. 2. dans.: Dans; Dans om de einder/Zwolle: La Riviére Voorhoeve, cop. 1984. Bevat: De drie Dekkers/Jac. Broessen.- oorspr. uitg.: Hoorn Westfriesland, 1955. Laat licht/C. J. Ooms-Vinckers. Ie dr.: 1956. De eeuwige driffrEwout Speelman. Oorspr. uitg.: Hoorn: Westfriesland 1953. 3. plai.: Plain, Belva; Brandend Paradijs/Beiva Plain: (vert, uit het Engels door Parma van Loon). Baarn: De Kern, cop 1983. Vert. van. Eden burning. - New York: Dclacorte, 1982. Geweld, politieke intriges en hartstocht rond een invloedrijke familie op een Caraï< bisch eilandje. 4. J 928.4 maru.: Maruki, Toshi; Die dag in Hiroshima/Haarlem: Gottmer, cop 1983. Prentenboek met tekst over de gruwelijke gevolgen van de atoombom, die in 1945 werd gegooid op de Japanse stad Hiroshima. Geschikt om in klassikaal verband te gebruiken. Begeleiding vereist. 5. J 868.7 van: Van; van A tot Z/naar een idee en onder red. van A. Rampen Den Bosch: Malmberg, (1982). Bundel korte verhalen en versjes over fantasievolle en werkelijke gebeurtenissen. 6. J 605.16 werd: Werd, Mickey de; Niks voor Kim/Mickey de Werd: ill. René Pullens. Amsterdam Meulenhoff informatief, cop. 1982. Een meisje in het vakantiekamp heeft zuikerziekte. In het begin vinden de anderen het raar dat Kim zo gauw moe is en zichzelf spuiten geeft. 7.462.3 baks: Baks, J. M.; Over kinderen die men mongooltjes noemt/J. M. Baks. - Arnhem: Ciba-Geigy, cop. 1983. Beschrijving van mongoloïde kinderen, hun levenswijze en opvangmogelijkhe den. 8.615.7 stop: Stoppard, Miriam; Becht's Babyboek/Miriam Stop- pard: (vert. uit het Engels door Joke en Peter Fiedeldij Dop) fotogr. Anthea Sieveking; ill. Edwina Keene: Amsterdam. Becht, cop. 1983. Babyverzorging/Peuterverzorging. 9.605.6 klin.: Klinkhamer-Zwartjes. Gerda: Geslachtsziekten: alles over gonorroe, syfillis, herpes, schaamluis, aids en vele andere seksueel overdraagbare aandoeningen/G. Klinkhamer-Zwartjes (adviseur: R. A. Coutinho). Amsterdam (etc.): Elsevier 1984. Een aanzienlijke schade is ontstaan toen dinsdagmorgen rond half zeven twee militairen met hun jeep midden in de voorpui van de Ned. Midden- standsbank aan de Oranje straat belandden. Vermoedelijk door te hoge snelheid raakte de jeep de stoe prand en boorde zich daarna in de voorgevel van de bank. De klap was zo hevig, dat de nacht kluis geheel werd ontzet, terwijl de publieksruimte van de bank en een gedeelte van de voorge vel van het gebouw werden ver nield. Gelukkig bleken de beide militairen slechts licht gewond. „We hebben nu wat meer frisse lucht, dan voorheen", was de nuchtere reactie van bankem ployé Brussee. "Onze bank staat bekend om zijn goede ser vice, maar wij zijn nog geen drive-in-bank". Hoeveel de exacte schade be draagt kon men bij de Ned. Middenstandsbank niet becijfe- ren, al zou het volgens de eerste' schatting flink in de papieren gaan lopen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5