„Schoonmaken meer dan poetsen alleen" „Jong, dat wordt bittere armoe" Expositie Goudse aquarelliste in AC Restaurant Op bezoek bij. Kerkdiensten van dag tot dag Medische diensten Politie-weekjournaal Recreatiewerk weer voorbij Bewoners kopen groenstrook Tammo Lukkien exposeert H0LTER3S NIEUWSBLAD kimiptip (gy esta DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984- Naast de reeds aangekondigde ex posities die momenteel gehouden worden in AC Restaurant Holten, vindt tegelijkertijd op dezelfde loka- tie nog een expositie plaats. Het gaat daarbij om werk van de aquarelliste Margreet van Rooden-Dragt uit Gou da. Reeds op jeugdige leeftijd bleek het grote tekentalent van Margreet van Rooden-Dragt. Het was dan ook duidelijk dat zij zich, na het afsluiten van haar middelbare schoolopleiding, daarin verder zou bekwamen. Ongetwijfeld speelde daarbij ook nog het feit dat zij afkomstig is uit een artistieke familie. Binnen de kortste keren had zij zich de aquareltechniek eigen gemaakt. Naast de zgn. „natte techniek", ontwikkelde zij een, voor deze schildertechniek geheel nieuwe, uitdrukkingsvorm, het pointillis- me. Daardoor creëert zij een gro te mate van doorzichtigheid in het werk. De grote liefde van Magreet van Rooden-Dragt voor de natuur brengt haar ertoe zeer stille en weidse landschappen te creëren, met als enige blikvanger een boom of een groepje bomen. Daardoor wordt de indruk ge wekt dat men zelf in die ruimte aanwezig is. De portretten die door Margreet van Rooden-Dragt zijn gemaakt, zijn van zeer hoge kwaliteit. Naast zelf gekozen „koppen", werkt zij ook in op dracht. Haar werk werd al op veel ver schillende plaatsen tentoonge steld, o.m. in Gorinchem, Gouda, Amsterdam, Sienna en Khar toum. Later dit jaar wordt een expositie van haar werk inge richt te Nairobi (Kenya). De expositie in AC Restaurant Holten is nog te bezichtigen tot en met 21 september a.s., tijdens de normale openingsuren van het restaurant. De toegang is gratis. „Als ik u moet karakteriseren, dan is de term: ouderwetse degelijkheid, op zijn plaats", aldus burgemeester mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard vrijdag in zijn toespraak tot mevrouw E. W. Willems- van der Heide die om gezondheidsredenen afscheid nam van de O.L Dorpsschool. „Verknochtheid aan het werk, dat was bij u zeker van toepas sing. Ik weet hoe moeilijk het voor u is om afscheid te nemen, maar het is beter voor u en hen die u dierbaar zijn, dat u kiest voor het belangrijkste, uw ge zin". Als dank overhandigde de burgemeester mevrouw Willems de tegel van-de gemeente Holten en een fraaie ruiker bloemen. Burgemeester van Rappard ging nog even in op de veranderingen op het sehoonmaakgebied op de scholen. „Toen u begon, was een tien nog nauwelijks voldoende als wij het schoonmaken een cij fer mogen geven. Door de bezui nigingen gedwongen nemen wij nu genoegen met een zeven en een half'. De daad bij het woord voegend veegde wethouder Rus- tebiel zelf met stoffer en blik de scherven op van een vaas die hij per ongeluk van een tafeltje had gestoten. Schoolhoofd J. B. Diemer meende dat alleen een „echte" meester cijfers mocht uitdelen, en hij wilde mevrouw Willems zelfs een tien en een half meege ven op haar eindrapport. „Toen u begon, was u met drie dames 57 en een half uur in touw. Dat is inmiddels teruggedraaid naar 30 uur. Toch is de school niet gekrompen, hoogstens het dak". De heer Diemer noemde schoon maken een zwaar .beroep. „U bent niet alleen schoolschoonma- ker, maar ook dierentuinverzor ger, schoolplein aanveger en wat er zo allemaal nog bij komt kij ken". Mevrouw Willems ontving van schoolleiding en oudercom missie een kleurenfoto van de school. Oud-schoolhoofd de heer Brou wer, speciaal voor deze gelegen heid overgekomen uit zijn huidi ge woonplaats Bennekom, wees op de opvoedkundige kwaliteiten van de schoolschoonmaaksters". Het is van grote waarde voor de schoolkinderen dat zij zien dat alles netjes is. Dat is van groot belang voor de opvoeding". Me vrouw Willems dankte tot slot de sprekers voor hun waarderen de woorden. Voor burgemeester van Rappard had zij nog een kleine verrassing: de sleutel van het schoolgebouw waar ze twaalf en een half jaar met zoveel ple zier had gewerkt. TÖYÖTA Schuppert GARAGE SCHUPPERT BV De garantie voor service i én kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 Met een kampdienst in de re- creatietent wordt a.s. zondag het Recreatiewerk van de gemeen schappelijke kerken van Holten voor dit jaar weer afgesloten. Voorganger in de dienst, die om 10.15 uur begint, is pastoor Pouw. Voordien wordt op donderdag een spelenmiddag gehouden en op vrijdagmiddag een vossejacht. Regenfoto's... als u niet opziet tegen een natte jas is het best leuk eens een regen reportage te maken. Op 14 augustus vond er een aanrijding plaats op de Kerk- hofsweg. Een personenauto week naar links uit om een parkeerha ven in te rijden en kwam daarbij in botsing met een bromfietser die juist aan het inhalen was. Er ontstond alleen materiële scha de. Doordat een vrachtauto te hoog was beladen met oud pa pier, kwam de lading in aanra king met de onderkant van het viaduct van de Dorpsstraat. Toen de auto het viaduct was gepasseerd, was de lading niet meer te hoog, daar een gedeelte van de vrachtauto was gevallen. Personeel van gemeentewerken ruimde een en ander op. Tegen de vrachtwagenbestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Op de Al vond op 15 augustus een dergelijk geval plaats. Een vrachtwagen beladen met puin verloor onderweg een gedeelte van de lading. Hierdoor werd één personenauto bij het passe ren beschadigd. Op diverse ande re plaatsen lag ook puin op de rijbaan. Deze bestuurder kon ook worden achterhaald en ook hij kreeg een bon. Omstreeks kwart over zeven in de avond van de 15de augustus werd er langs de Al getankt zon der te betalen. Het kenteken van de auto werd echter opgenomen en met assistentie van de Rijks politie van Rijssen en Wierden konden de daders dezelfde avond nog worden aangehouden. De be stuurder bleek tevens onder in- Als kind al wilde de heer G. J. Mekkelholt niets liever dan schilderen en tekenen. Reke nen en taal interesseerde hem niet zo op school, maar bij ae tekenles was hij een van de beste. Als zoon van een Ensche- dese textielarbeider kwam het niet in hem op om verder te gaan in die richting, daarvoor was het geld te krap, maar als huisschilder, net als zijn oom, dat leek hem wel wat. Oom werkte in de huizenbouw als schilder, waarbij nogal eens te diep in het glaasje werd geke ken. De kleine Mekkelholt kreeg dan ook stevast van zijn ouders te horen: „Jong, dat wordt beslist bittere armoe, leer üever een vak, daar heb je meer aan". Mekkelholt werd naar de Ambachtschool ge stuurd waar hij leerde voor smid-bankwerker. Achteraf ge zien een niet zo beste keus, want hij werd, zoals hij zelf zegt: geen ster. „Ik was veel te onhandig voor dit vak", weet hij zich te herin neren. Inmiddels had de crisis de textielarbeiders in een wur gende greep. „Je hebt nu werk tijdverkorting, maar toen, in de crisis jaren was er óók werktijd verkorting. Toen mochten mijn vader en mijn drie broers per gratie Gods twee dagen in de week komen werken. Ze kregen dan ook maar twee dagen uit betaald. Kunt u nagaan hoe het bij ons thuis gesteld was." Als speciale gunst mocht de jonge Mekkelholt na het mislukte avontuur in de smidse met zijn vader en broers mee naar de Jabriek", de Nijverheid in En schede. Op loonsverhoging hoefde nooit gerekend te wor den, want volgens de baas ver- dienden ze maar mooi met z'n vieren het loon. Het tekenen, zijn grote liefde, deed hij in de avonduren, maar ook bij de Nij verheid kreeg men in de gaten dat die jonge Mekkelholt wel wat meer kon, dan achter de machine staan. In de oorlog volgde hij een cursus reclame- tekenen en etaleren en ontwer pen en toen de industrie in de naoorlogse tijd weer wat aan trok, kreeg Mekkelholt zijn kans om zijn creativiteit te to nen door het inrichten van beurzen, en etalage's. Inmid dels kwam de fusiedrift in de Enschedese textiel opzetten, wat leidde tot het samengaan van de Nijverheid met Ramie Union, op zijn beurt gevolgd tot een samenwerking met de Boe- kelose Stoomblekerij. Na een kort uitstapje naar Gilze Rijen, belandde hij in Boekelo, waar hij als een soort reizend etaleur het nieuwe product plakplastic hielp promoten. Toen in de ja ren zeventig de mammoet-be drijven deels failliet gingen en anderen op kleinere schaal al leen verder gingen, bleek Mek kelholt tussen de wal en het schip te zijn gevallen. Hij ver huisde naar Holten en kreeg werk bij de Wavin, waar hij tot zijn pensionering werkte. Pas toen kreeg hij eindelijk volop gelegenheid creatief bezig te zijn. Het resultaat is te bewon deren in de bibliotheek. In ver gelijking met andere kunste naars, zoals Anton Pieck, noemt hü zichzelf een „prut ser", een hobbyist die nu een maal niet laten kan, zijn creati viteit toe te verouwen aan het papier onder het motto: „wat een ander kan, kan ik ook". vloed van alcohol te verkeren. Ook daarvoor kreeg hij een pro ces-verbaal. Op 16 augustus werd er aangif te gedaan van het feit dat een bromfietser op 13 augustus met zijn bromfiets was gevallen door dat een hond achter zijn brom fiets aanrende. Door het mulle zand kon de bestuurder zijn bromfiets niet meer onder con trole houden. Er ontstond een schade van ongeveer f 1000.-. Eén en ander gebeurde op de Veen- weg. Op 18 augustus stak een her dershond de Larenseweg over nabij het Catsmeer. De auto werd daardoor vrij ernstig be schadigd. De hond werd gewond. Daar nog niet achterhaald kon worden van wie die hond was, het dier overgebracht naar een asiel. Het betrof hier een goed verzorgde herdershond, reu, met een vlooienband om. De politie verzoekt de eigenaar van deze hond om contact met de politie op te nemen. Op 19 augustus kwam een be woner van de Haarstraat bij de politie met de mededeling dat hij hedenmorgen een dode kana rie in zijn volière had gevonden. Op zich zelf geen feit om te ver melden, doch het dier bleek te zijn gedood door een bukskogel. De politie is er nog niet achter uit welke buks die kogel is geko men. Gevonden en verloren voorwer pen. Gevonden: een kleurenfilmpje van de Hema; een armband met ovale balletjes; een quartz horlo ge merk Omac zonder band; een sleuteltje; een sleutel van een Zündapp; een bankbiljet; twee keer een herdershond. Verloren: een zwarte portemon nee inhoudende o.a. een tiener tour; een zonnebril met metalen montuur; een Polaroid zonnebril; een vis-leefnet; een kleine bas taard tekkel. Nadat in eerdere instantie hun verzoek was afgewezen, mogen vier bewoners aan de Schouten- straat een strook grond grenzend aan hun achtertuin kopen. De strook grond is eigendom van de gemeente en behoort tot het „openbaar groen". Reeds meerde re malen hadden de bewoners gevraagd het stukje grond ter grootte van plm 40 m2 te mogen kopen, welke als afscherming dient tussen het parkeerterrein aan de Schoutenstraat en de aangrenzende tuinen. Aanvanke lijk zag het gemeentebestuur daar geen heil in, maar inmid dels is de opvatting omtrent de verkoop van het openbaar groen gewijzigd. De verminderde finan ciële draagkracht van de ge meente is daar niet vreemd aan. De bewoners krijgen het stukje grond aangeboden voor de prijs van f50,- per m2. NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. R. Visser, Bed. Heili ge Doop. 19.00 u. ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Kerkkoor/ Helicon. Oppasdienst: Joke en Alie Tempelman. DIESSENPLAS Woensdag 29 aug. 19.30 u. ds. M. Berg. GEREF. KERK 9.30 u. en 19.15 u. ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de zending en de 2e voor rente en aflossing. Na de mor gendienst koffie-uurtje met de gasten in het „Voorhuis". Kof- fieschenken mevr. Smit-Krui melaar en mevr. Wiggers-Aan- stoot. Oppasdienst: Els van Wingerden, Anja Paalman, mevr. Samson (res.), Ans Paal man en Betty Aanstoot. R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat) DUKERHOEK 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangs- coll. Kerkkoor en Helicon. OKKENBROEK 9.30 u. ds. G. Bouman. Doop- en gezinsdienst. UitgangscolL Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. VRIJDAG 24 AUGUSTUS 19.30 u. Jaarlijkse feestavond Schoolkring Espelo in tent bij Stevens aan de Espelodijk. Revue „Splo lót zich wier höm" ZATERDAG 25 AUGUSTUS School- en volksfeest in Espe lo. 9.00 u. Vertrek optocht vanaf de school. 10.00-12.00 u. Feest voor de kinderen 11.30 u. Aanvang volksspelen. 20.00 u. Groot bal in de feest tent m.m.v. Madigo Combo. ZONDAG 26 AUGUSTUS 14.00 uur Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" MAANDAG 27 AUGUSTUS 19.30 uur Openbare raadsver gadering ten gemeentehuize. DINSDAG 28 AUGUSTUS 10.00 uur Start Start wandel tocht vanaf Eelerberg WOENSDAG 29 AUGUSTUS Clubwedstrijd Land. Rijv. „Bergruiters" op terrein a.d. Borkeldweg 10.00 uur Start wandeltocht vanaf dagcamping Holterberg 13.30 u. Voorlichtingsbijeen komst i.v.m. Watervoorzie ningsplan Espelo in café-rest „Het Bonte Paard" DONDERDAG 30 AUGUSTUS 10.00 u. Start wandeltocht vanaf bezoekerscentrum Staatsbosbeheer Noetsele, Njj- verdal. ZATERDAG 1 EN ZONDAG 2 SEPTEMBER Uitnodigingsconcours Land. Rijv. „Bergruiters" op terrein a.d. Borkeldweg ZATERDAG 1 SEPTEMBER 14.00 uur Feestmiddag voor alle kinderen van de lijstteke- naars School- en Volksfeest Espelo in gebouw „Trefpunt". ZONDAG 2 SEPTEMBER 7.00-10.00 uur Viswedstrijd H.S.V. „De Rietvoorn" in Twentekanaal. Vertrek 6.00 uur vanaf Smidsbelt. ZATERDAG 8 SEPTEMBER 9.30 uur Aanvang keuring fokveedag Espelo. Terrein Stevens, Espelodijk 7 20.00 uur Nationale Taptoe Holten op speelweide bij de Scholengemeenschap. ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 23 t.m. 30 aug. J. de Bont, Deventer, tel. 05700- 3 26 96 b.g.g. 2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundigen elke werkdag van 13.30-14.30 uur. Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. TANDARTS H. L. Mees ten Oever,Nd. Achtereschweg 8a, Markelo, 05476-29 92. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenburg, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. KLEUTER- ZUIGELINGENBUREAU Stichting Kruiswerk Gaarden- straat op afspraak. Fysiotherapie: Alle werkda gen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Maatschappelijke Dienstver lening: Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel, Gaarden straat 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds:Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in Het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk, tel. 05483-12 01 of 15 17. Energiebedrijf: Storing elek- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-1814. Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen tel. 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). Overleden: J.G. Kersten-van den Berg, oud 85 jaar. Gehuwd: G.H. Rensen, oud 29 jaar, Holten en H.H. Nijenhuis, oud 25 jaar, Holten. De Holtense kunstschilder Tammo Lukkien is een van de kunstenaars die in de maand augustus exposeren in het Bezoekerscentrum .Het Aard- huis" te Hoog Soeren van de Stich ting Wildbeheer Veluwe. Naast Luk kien is het werk te zien van de Engelsman David Smithurst. Beide schilderen de fauna, maar tussen beide kunstenaars is er qua stijl een groot verschil en dat maakt een bezoek aan deze expositie juist erg aantrek kelijk. Tammq Lukkien schildert de natuur zoals die zich voor doet, „opdringt", zegt hij zelf. Zijn landschappen „met beest jes" zijn voor velen herkenningen van zelf beleefde momenten. Men zien beweging en kleur, dan wel een combinatie van de twee. Da vid Smithurst is een vogelschil der op hoog niveau. De preciese weergave en het gevoel voor de tail zijn kenmerkend voor zijn werk. Zijn schilderijen wekken de indruk gedrukt te zijn, maar de bezoeker zal weldra bemerken dat alle kleuren met waterverf, nauwgezet, streek voor streek met een zeer fijn penseel zijn op gezet. Deze expositie van beide kun stenaars, die een onderdeel vormt van de totale expositie over flora en fauna op de Velu we, is even als de voorgaande in dit seizoen zeker de moeite van het bezoeken waard. Het Bezoe kerscentrum „Het Aardhuis" met bijbehorend wildpark is in au gustus dagelijks geopend van 10.00 tot 17.QQ uur. In de maan den september en oktober zijn de poorten 's maandags gesloten.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3