Schuredag geslaagd ondanks afzegging Perfect kamp van Scouting Holten VBfifcf asSs Eigentijds spel van André Knevel in de Kandelaar Kerkdiensten Medische diensten Op bezoek bij. „Tijd voor jezelf moet je plannen van dag tot dag Politie-weekjoumoal Wandeltocht Wandelkring HOLTENS NIEUWSBLAD HET GOEDE DOEL REDT POPCONCERT GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1984- Even dreigde er paniek uit te breken bij de organisatoren van de Schure dag toen donderdagmiddag de hoofdschotel van het jaarlijks terug kerende feest Het Klein Orkest we gens familie omstandigheden moest afzeggen. Een lange telefonade langs de verschillende impressario's lever de op het laatste nippertje een waar dige vervanger op, want hoewel de groep over zijn hoogtepunt heen is, bleken de tophits van toen goed aan te slaan bij het duizendkoppige pu bliek. Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 Ondanks het slechte weer, -de regen viel de gehele avond ge staag, werd de Schuredag weer een bijzonder sfeervol gebeuren. Nadat The Nits weer eens had den bewezen meer in hun mars te hebben dan hun plaats in het voorgramma aangaf, vooral de hits „Sketches of Spain" en „Nescio", brachten de handen op elkaar, was het de beurt aan Het Goede Doel om de opengevallen plaats van Het Klein Orkest op te vullen. Geen geringe opgave om als invaller de'bezoekers te overtuigen. Niettemin gaf de groep een overtuigend optreden, waarbij de gebaande paden van de oude successen zoveel moge lijk werd vermeden. Het publiek was het daar lang niet altijd mee eens; vooral de hit Sin terklaas werd node door hen ge mist Halverwege het optreden van de groep dreigde opnieuw het noodlot toe te slaan bij de Schuredag toen het gestaag val lende regenwater kortsluiting veroorzaakte in de geluidsappa ratuur. De geweldig sportieve sfeer onder het publiek zorgde er voor dat ook dit mankement zonder problemen werd overwon nen. Ondanks de financiële strop van zo'n vijfduizend gulden, ais gevolg van het verschil in hono rering van de ene groep en de andere toonden de vrijwilligers van de jongerensociëteit De Schure zich na afloop bijzonder tevreden. Vooral was men ver heugd dat het publiek zonder al te veel morren de inwisseling van Het Klein Orkest voor Het Goede Doel had aanvaard. De recital recording organist, mu sic instructor André Knevel uit St. Catharines (Canada) heeft zaterdag avond het redelijk opgekomen pu bliek in de Kandelaarkerk op het elektronisch orgel intens geboeid met eigentijds sterk ritmisch orgel spel. Zijn inleiding over Beethovens' thema „Alle Menschen werden Brüder" bewees zijn klassieke or gelopleiding met muzikaal-artis- tieke vondsten in de improvisa tie, die met klokjesmotieven dichtbij de amusementsmuziek kwam. Associërend met Jingle Bells, qua thema ook met terts beginnend. De Bach-prelude „Aus der Tiefe ruf ich" werd met muzikale vrij heid gespeeld, waarbij de lange pedaalnoten werden gerepereerd met kwartnoten. Dit kwam ook tot uitdrukking in de herderszang „Schafe können sicher weiden" ook bewerkt met ritmisch pedaalspel, die ook in Mozarts fantasie voortgang kreeg. Het adagio met spiekende fluitstemmen, bijna volmaakt geimiteerd, mede door tremulant en zwelkast. Het allegro stuwend en het adagio bezonken spel op leverend, waarin fluiten en gam ba's transparant tot klinken kwamen. De prelude en fuga van Krebs kreeg statisch pedaalspel volgens notatie. Young's kerkso- nate had met kerkelijk orgelspel geen binding, ritmiek domineer de in de prelude, de aria luchtig en lichtvoetig met moderne kwarten en kwinten-gangen. Op effekt berekend was de toccate, een virtuoos klokjesspel. Chromatisch sterk gekleurd was de pastorale van Foote, waarbij de herderszang een door stromend ritme kreeg. Marsfrag menten uit de America-variaties van Ives kregen hoogstandjes op de manvalen en het pedaal met overwonnen techniek geen pro blemen in de uitvoering gevende. Het Wilhelmus en het Canadese volkslied passeerden ook nog de revue,'het eerste alleen fragmen tarisch met staccato-omlijsting, het tweede vollediger met nimn- mer aflatende ijver en spirit ni veau gevend. Nog niet eerder werd het „or gel" ten voeten uit zo gepresen teerd en alle mogelijkheden wer den benut om de muzikale span ning er in te houden. De toehoorders toonden hun waar dering in een langdurige staande ovatie. Een toegift kreeg bewo gen voordracht in het bekende koraal „Jezus, leven van mijn le ven", een onverwachte hommage aan de veelal „unknown soldiers" op de Canadese begraafplaats op de Holterberg. Gotze Kaspersma. NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. W. Vons. Viering Heilig Avondmaal. 19.00 u. ds. H. J. Ekker. Uit- gangscoll. Plaatselijk jeugd werk. Oppasdienst: mevr. Tui- tert en Astrid v.d. Wiel. „Dies- senplas" woensdag 22 aug. 19.30 uur pastoor Pouw. GEREF. KERK 9.30 u. ds. M. Berg, 19.15 uur ds. H. Leijsen van Hattem. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Na de morgendienst „koffie-uurtje" met de gasten in het „Voorhuis". Koffieschen- ken: mevr. Poliste-Kruimelaar en mevr. Heinen-Bremer. Oppasdienst: mevr. Withaar- Stam, mevr. Stam-de Waard, mevr. Kors-van Dijk (res.). Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat) DUKERHOEK 9.30 uur ds. H. J. Ekker. Uit- gangscoll. Plaatselijk jeugd werk OKKENBROEK 9.30 u. ds. G. Bouman. Viering Heilig AvondmaaL Zendings bussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur - zondag 8.00 en 10.00 uur. ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 16-23 aug. W. Marcus, Bathmen, tel. 05704-14 92 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13.30- 14.30 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Te vens dan afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op af- De Almelose Wandelkring (A.W.K.) houdt 1 september a.s. een wandeltocht in de omgeving van Holten. De te lopen afstan den zijn 5, 10, 15 en 20 kilome ter. Startplaats is café de Bies- tert tegenover het station. Ge start kan worden vanaf 11 uur voor de individuele wandelaars. Groepen met of zonder jury beoordeling kunnen starten 's middags om twee uur. Inschrijf geld bedraagt f3,- voor leden van de wandelbonden; f3,50 voor niet leden van wandelbonden. Junioren betalen f2,75 vdor le den en f3,- voor niet leden. Ie- De Waardenborchgoep Scouting Holten, afdeling verkenners en pad- Als het aan Anna Kok ligt, gaat iedere volwassene in Hol ten die vroeger om welke reden dan ook geen of te weinig ver volgopleiding heeft genoten weer naar school. Vooral huis vrouwen zou ze willen toeroe pen wat tijd voor zichzelf te reserveren om een cursus te gaan volgen. „Door het volgen van een cursus of een studie, krijgen de vrouwen een kans hun gezichtskring te verbreden. De motivatie om weer te gaan leren is soms heel verschillend. De een wil wat meer gaan doen buiten de directe sfeer van het huisgezin, de ander komt echt voor de studie. Vooral bij die groep zie je veel doorstromers naar de middelbare beroepsop leidingen. Weer een ander be gint aan een studie om bij te blijven met de kinderen. Ook krijgen we veel cursisten die een taal willen leren om straks een gesprek te kunnen voeren tijdens de vakantie in het bui tenland. Echter voor allé cursis ten telt dat ze iets gaan doen voor zichzelf. Vooral voor huis vrouwen geeft dat soms proble men. Niet zozeer met de leden van het huisgezin, als wel met henzelf. Wij huisvrouwen - want ook ik betrap me er tel kens weer op - zijn vaak ge neigd té zorgzaam te zijn voor onze huisgenoten. Wij kunnen moeilijk zeggen dat we ook wel eens tijd voor onszelf willen hebben. Daarom kost het moei te om voor jezelf een plek en tijd in je eigen huis te veroveren waarover je zelf kimt beschik ken. Ik zeg altijd tegen de cur sisten: als je met een studie begint, zorg dan datje er van te voren naar toe leeft, dat je het inplant in het rooster van je gezin. Voorkom dat je je tijds planning ontregelt. Laat het ge zinsleven er aan wennen". Ondanks het feit dat dat de 55 opleiding volwassenen onder wijs in Holten al zes jaar draait, bestaan er nog tal van misver standen omtrent de opleidings mogelijkheden. Als coördinatri ce van de Hoitense afdeling weet Anna Kok er alles van. „Wij krijgen vaak te horen: als de cursus er komt, dan schrij ven we in. Dat gaat wel op voor de dagmavo van onze kinderen, maar bij de opleiding voor vol wassenen is dat juist omge keerd. Wij volgen een beetje de markt, binnen de strenge wet telijke grenzen die aan onze schoolsoort zijn gesteld". Zo zou Anna Kok graag dit jaar een tweejarige cursus economie en geschiedenis in Holten van start laten gaan. Dat kan alleen indien er voldoende belangstel ling voor is. Inmiddels hebben zich al een aantal kandidaten gemeld, maar nog niet voldoen de. Ook voor de cursus Engels op havo-niveau, die vorig jaar zou worden gestart bestond in eer ste instantie veel belangstel ling, maar uiteindelijk bleek het vereiste aantal niet gehaald en werd de cursus alsnog afge last. „Ik hoop dat we dit jaar toch voldoende deelnemers krijgen om de tweejarige cursus te starten. Ik hoop ook dat de mensen die zich vorig jaar heb ben ingeschreven zich even bij mij melden, zodat we kunnen zien hoever we komen". Daar naast wil de coördinatrice nog even wijzen op de mogelijkheid voor gezakten van de „norma le" Mavo's om via deelcertifica ten op de volwassenen-oplei ding toch in het bezit te komen van het begeerde diploma. „Dat kan uitstekend, want onze ma vo is qua opleiding volkomen gelijk aan alle andere opleidin gen. Wij hebben dezelfde lande lijke examens en dezelfde diplo ma's. Ook daarover bestaat nog tvel eens enig misverstand". vindsters hebben tijdens het zomer kamp, dat van zeven tot en met 16 juli j.l. werd gehouden op Vlieland weer een staaltje perfect traditioneel kamperen laten zien. Bepakt en bezakt vertrok de groep op zaterdag 7 juli in alle vroegte om op tijd de boot te kunnen halen naar het mooie wadden eiland. De omvangrijke bagage die o.a. bestond uit fiet sen tenten en wat er zo meer komt kijken by een kampeer- vakantie was reeds op een nog vroeger tijdstip per vrachtauto richting Harlingen gegaan. Ook dit jaar had de firma Krekel weer gratis de vrachtwagen be schikbaar gesteld. Op Vlieland stonden de oud gedienden Martin Hols, Dik Ke- velam en later ook Theo Maats gereed om de scouting-groep met hun bagage af te leveren op het groepsterrein van de Lange Paal en kon worden begonnen aan de opbouw van het kamp. In de daarop volgende tien dagen werd een omvangrijk programma afge werkt met o.a. fietsen, wandelen, pionieren, sport en spel wad-lo pen, souveniers gemaakt en van zelfsprekend het eigen potje ge kookt. De laatste avond op het eiland was de bonte avond met zang, toneel en leuke sketches. De leiding van de scouting groep toonde zich na afloop ui termate tevreden over de goede sfeer tijdens het zomerkamp en zien met verlangen uit naar het volgende kamp. spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS 275R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen, tel. 05480-1 31 94. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. KLEUTER/ ZUIGELINGENBUREAU Stichting Kruiswerk Gaarden straat op afspraak. Fysiotherapie: Alle werkda gen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Maatschappelijke Dienstver lening: Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel, Gaarden straat 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk, tel. 05483-12 01 of 15 17. Energiebedrijf: Storing elec- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-18 14. Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen tel. 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (dag én nacht). Zondag 19 augustus Vanaf 9.00 uur start Motortoer tocht MAC „De Holterberg" bij café-rest. „Het Bonte Paard" 13.30-14.15 u. Start fietspuzzel- tocht CJV „De Vrienden schaar" bij gebouw „Irene". 14.00 uur Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" 19.30 uur Dansen in bar-dan- cing ,3oode" Bathmen Maandag 20 augustus 19.00-21.00 u. Viswedstrijd HSV „De Rietvoorn" in de Berkel. Vertrek 18.00 uur vanaf Smids belt. Vrijdag 24 augustus 19.30 uur Jaarlijkse feestavond Schoolkring Espelo in tent bij Stevens aan de Espelodijk. Re vue „Splo löt zich wier höm" (zie bericht). Zaterdag 25 augustus Jaarlijks school- en volksfeest in Espelo (zie bericht) Woensdag 29 augustus Club wedstrijd Land. Rijv. „Bergruiters" op terrein aan de Borkeldweg Zaterdag 1 en zondag 2 sep tember Uitnodigingsconcours Land. Rijv. „Bergruiters" op terrein aan de Borkeldweg. Op 9 augustus ontstond er een autobrand aan de Deventerweg, vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting. De binnenkant van de auto werd vernield. De brand weer van Holten wist de brand te blussen. Op 10 augustus werd op de Al een personenauto aangetroffen die bij nader onderzoek in En schede bleek te zijn gestolen. Doordat de benzine op was, werd het voertuig maar achter gelaten. De eigenaar kon de auto weer afhalen bij het politiebu reau van Holten. Voor de zoVfeelste keer bleven op 11 augustus de overwegbomen op de Rijssenseweg weer eens gesloten nadat er een trein was gepasseerd. De NS stelde een uitvoerig onderzoek in, want ook zfi willen wel eens af van de toch wel gevaarlijke situatie. Op H augustus werd een klein kind van ongeveer 2 jaar door omwonenden van de Churchill- straat van de straat gepikt. Het kind was kennelijk verdwaald. Ofschoon politiemensen veel moeite deden om een naam los te peuteren bij dit kind, lukte dit niet. Nadien bleek dat dit niet zo verwonderlijk was, daar het jochie uit Zuidafrika bleek te komen en alleen maar Engels sprak. Na verloop van enige tijd werd de peuter door opa van het politiebureau gehaald. In de nacht van 11 op 12 augus tus werd door enkele jongelui een lantaarnpaal vernield aan de Beusebergerweg. Toen de daders de politie ontdekten, vluchtten zij het maïsveld in. Een andere vorm van ergerlijke baldadigheid vond die nacht plaats aan de Pasopsweg. Aldaar had men een pink losgelaten door een touw door te snijden. Tevens had men een weidepomp vernield en een hek losgemaakt zodat het dier de weg op kon. Doordat één en ander tijdig werd ontdekt konden ongeluk ken worden voorkomen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3