„Dit heb ik altijd al graag gewild" Paardenfokdag in Dijkerhoek „Er was altijd 'n goed vertrouwen" 1 Canadese organist geeft concerten in De Kandelaar Op bezoek bij van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Programma Recreatietent Geen lek in dakbedekking dorpsschool HOLTENS NIEUWSBLAD GARAGE SCHUPPERT BV ANDRÉ DEKKER GAAT LES GEVEN OP ARUBA: DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 Schuppert Woensdag 15 augustus 19.00 uur Demonstratie Formu le 1 race; radiografisch bestuur de minituurauto's Dorpsstraat. Zondag 19 augustus 13.30 uur Fietspuzzeltocht CJ.V. de Vriendenschaar. Start bij gebouw Irene Maandag 30 augustus 19.00-21.00 uur Viswedstrijd H.S.V. „De Rietvoorn" in de BerkeL Vertrek; 18.00 u. vanaf Smidsbelt De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eó. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 Vrijdag 24 augustus 19.30 uur Jaarlijkse Feestavond Schooikring Espelo in tent bij Stevens aan de Espelodijk. Re vue „Splo löt zich wier höm" Zaterdag 25 augustus Jaarlijks School- en Volksfeest in Espelo Woensdag 29 augustus Clubwedstrijd Land. Rijv. „Bergmiters" op terrein aan de Borkeldweg DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtwe- g 18, tel. 05483-20 04. Kleuter en zuigelingenburo: Stichting Kruiswerk Gaarden- straat op afspraak. Fysiotherapie: Alle werkda gen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing elec- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-18 14. Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55. Na 18 uur bellen teL 038-97 12 34. Brandweer Tel. 0011 (dag en nacht). NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. R. Visser 19.00 uur ds. H. J. Ekker Uitgangscollecte Zendlngs- bussenzondag. Oppasdienst: Joke Vogely en Frieda van Zon. DIESSENPLAS: Woensdag 15 aug. 19.00 uur. Ds. M. Berg (Hei lig Avondmaal) GEREF. KERK 9.30 u. ds. G. van Wilgenburg van Doesburg. 19.15 u. ds. C. Gros van Aalten. In beide diensten is de le col! voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst Karin Beldman mevr. Beldman-Staman, mevr. Kolkman-Bolink (res.). Na de morgendienst koffie-uurtje met de gasten in het „Voorhuis" Koffieschenken: mevr. Stam- Ebrecht en mevr. Abbink-Dü- lrink R.K. KERK (Gebouw „Irene") 10.00 uur Heilige Mis DUKERHOEK 930 uur ds. H. J. Ekker. Uitr g.colL Zendingsbussenzondag OKKENBROEK 930 uur Ds. K. Pruijsen van Deventer. Uitgangscoil. Zen dingsbussenzondag. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00 en 10.00 u. Geboren: René zvG JM Nij- land en L J Rechterschot; Charon Lorraine dv I Esmeij- er en E E Reterink; Hermina Jentina dv B D Lubberdink en J Oldenhuis (geb te De venter). Overleden: J D van Setten, oud 53 jaar; J Schuppert, oud 89 jaar. Gehuwd: J G Coster, oud 25 jaar, Den Ham en: G H Gro- teboer, oud 24 jaar, Holten; J J de Bie, oud 24 jaar, Rijssen en: G J Bolink, oud 22 jaar, Holten. Het tweede zomeravondconcert in de Gereformeerde kerk De Kandelaar wordt op zaterdag 11 augustus verzorgd door de Cana dese organist André Knevel. Een interessant programma geeft ondermeer gelegenheid om eens iets te proeven van de Amerikaanse orgelcultuur. Daar toe staan op het programma werken van de Amerikaanse componisten Gordon Young, Ar thur Foote en Charles Ives. Ver der worden er werken gespeeld van Bach, Krebs, Mozart en van de concertgever zelf. Ondermeer zal Knevel improviseren over het thema uit de 9e symfonie van Beethoven, terwijl hij het con cert zal besluiten met een impro visatie over het Nederlandse èn het Canadese volkslied. Knevel werd in 1950 geboren in het Nederlandse Bussum. Zijn leermeesters waren hier Rutger van Mazijk, Willem H. Zwart en drs. Van Stokkum. Op 20-jarige leeftijd werd hij aangesteld als organist te Hilversum. In 1975 emigreerde hij naar Canada waar hij zijn studie voortzette en verschillende prij zen in de wacht sleepte door deel te nemen aan orgelconcour sen. Knevel heeft inmiddels zes orgel-LP's op zijn naam staan. Regelmatig geeft hij concerten in Canada, USA en Europa. Zo wel in eigen land als daarbuiten wordt hij steeds meer gevraagd voor het maken van radio- en plaatopnamen. Naast het spelen van grote meesters valt Knevel vooral op in improvisaties op psalmen en geestelijke liederen. Op dit moment is André Knevel weer in Nederland voor het ge ven van een serie orgelbespelin gen. Het tweede concert vindt dus plaats in Holten, op 11 au gustus. Aanvang 20.00 uur, toegangs prijs is f5,-, kinderen onder de 13 jaar mogen gratis deze voor Holten unieke orgelbespeling bij wonen. Voor Holtenaar André Dekker en zijn gezin ziet de toekomst er zonnig uit. Op 23 augstus vertrekt de docent Engels aan de Holtense Scholenge meenschap samen met zijn vrouw en zoon voor een periode van drie jaar naar Aruba, een van de Nederlandse Antillen-eilanden in de Caribische Zee. Uitgezonden door de rijksover heid zal hij daar gaan les geven aan een middelbare school en een lera renopleiding. Met de volledige in stemming van zijn werkgever, de gemeente Holten, die hem voor die drie jaar buitengewoon verlof heeft gegeven. „Dit het ik altijd al graag ge wild" verklaarde André Dekker (32) wanneer we hem naar het hoe en waarom van deze grote oversteek vragen. „En nu kan het nog. Onze zoon is IV2 jaar oud en wanneer we terugkomen kan hij hier naar school. Waarbij we ervan uitgaan dat het con tract voor drie jaar niet verlengd wordt. Het was trouwens best nog wel spannend. Er waren erg veel sollicitanten voor deze baan en we zijn extra vroeg thuis ge komen van vakantie om de uit slag te vernemen. Nee, veel kan ik er verder nog niet van vertel len. Tot nu toe weet ik alleen nog maar dat ik het grootste ge deelte van mijn tijd les zal geven aan een middelbare school en een paar uur aan een lerarenop leiding. Ik hoop dat ik de in drukken die ik daar op doe later weer kan gebruiken bij mijn les geven hier in Nederland. Een paar jaar geleden heb ik met een beurs ook een seminar van twee maanden in de Verenigde Staten gevolgd. Wat ik toen over de Amerikaanse literatuur heb ge leerd is terug te vinden in de lessen die ik hier aan de Scho lengemeenschap geef. Dat is denk ik ook het voordeel voor de gemeente Holten, mijn werk gever. Drie jaar buitengewoon verlof is natuurlijk niet niks, maar ik hoop dat ik er na die tijd wat voor terug kan doen." Bredere horizon Desgevraagd blijkt burgemees ter W.L.F.C. Ridder van Rappard inderdaad blij met docenten die op deze manier hun horizon wil len verbreden. Van Rappard: „Wij werken hier graag aan mee. Het is alleen maar goed voor de kwaliteit van ons docentenkorps wanneer er op deze manier nieu we ideeën of methoden van les geven worden geïntroduceerd. Ik hoop dat we dit in de toekomst vaker kunnen doen". Voor het gezin Dekker staat de keuze van de vakantiebestem ming voor de komende drie jaar in ieder geval vast: Nederland. Elke zomer in de grote school vakantie willen zij familie, ken nissen en vrienden een bezoek brengen. Het Holtens Nieuws blad zal tegen die tijd André Dekker nog eens vragen naar zijn belevenissen in het „verre westen". Donderdag 9 aug. 20.00 u. Vol leybal Vrijdag 10 aug. 20.00 u. Bonte avond (fl.00) Zaterdag 11 aug. 20.00 u. Ken nismakingsavond (gratis) Zondag 12 aug. 10.00 uur: Kamp dienst: Voorg. Mieke Groen. Wilt u i.v.m. radio-opname op tijd zijn?!! Maandag 13 aug. 14.30 u. foto speurtocht (fl.00) Dinsdag 14 aug. 14.30 u. Muziek instrumenten maken (fl.00) Woensdag 15 aug. 20.00 u. Lan- den-avond/Zweden (fl.00) Donderdag 16 aug. 14.30 u. Zes kamp (fl.00) Vrijdag 17 aug. 11.30 u. Picknick (fl.00). Zelf brood meenemen! (Geen kindermorgen). Elke mor gen (behalve 17/8) kindermorgen van 10.00 tot 12.00 uur. In Dijkerhoek zal op een terrein bij „Het Bonte Paard" op zaterdag 11 augustus voor de 34ste keer. de jaar lijkse paardenfokdag van de Vereni ging „Holbalheo" (Holten-Bathmen en omstreken) worden gehouden. In verband met de grote aanvoer van warmbloedpaarden uit de ge meenten Holten, Bathmen, Diepen- „Al moet ik een maand voor niks werken, dat maakt me niets uit. Als ik maar weer kan werken; tussen de kinderen zijn", bezwoer mevrouw E. W. Willems-van der Heide de con trolerend geneesheer. Het hielp niet. De dokter bleef onverbid delijk: niet meer werken. Afge keurd voor de volle honderd procent. De rheumatische aan doening was van dien aard dat de actieve schoonmaakster van o.l. Dorpsschool van het ene moment op het andere ge doemd werd tot nietsdoen. De tranen springen haar in de ogen als ze er over vertelt. „Negentien jaar lang heb ik met plezier gewerkt, eerst op de kleuterschool aan de overkant (Tuinstraat) en later op de Dorpsschool. Elke middag om half vier trok ik de deur achter me dicht. Was één van de kin deren ziek, dan legde ik hem in een becfje voor het raam, zodat ik af en toe even naar hem kon kijken. De kleinste nam ik mee naar school. Met mooi weer speelde hij buiten in de zand bak of anders ging hij mee naar binnen. Later speelden ze in de tussentijd tot mijn man thuis kwam op straat of bij vriendjes. Nooit leverde dat problemen op. Nu ben ik al lang uit de kleine kinderen en zou het alle maal veel gemakkelijker moe ten gaan, maar speelt de ge zondheid me parten. Ik moet nog vijftig worden en dan al helemaal afgeschreven". Mevrouw Willems heeft zich nog lang niet neergelegd bij haar lot om haar verdere leven als kasplantje door te brengen. „Daarvoor ben ik veel te actief zegt ze. „Lichamelijk wil het allemaal niet meer zo. Ik heb al wel een kruiwagen vol pillen geslikt, zonder dat ik er veel mee ben opgeschoten; vandaag heb ik ook weer nieuwe gekre gen. Kijken of die helpen. Ik weiger om zomaar aan de kant te gaan staan. Daarom heb ik nu van mijn man een electro- nisch orgel gekregen. Daar fie del ik nu zo'n beetje op. Daar naast wandel ik graag met de hond een blokje om en borduur en brei ik veel. Op school kom ik niet meer, dan hou ik ze alleen maar van het werk. Ik heb er ook niets meer te zoeken. Dat zou me alleen maar pijn doen". Op 17 augustus a.s. wordt tijdens een bijeenkomst in de o.l. Dorpsschool, 's mid dags om vier uur, afscheid ge nomen van mevrouw Willems. „Ik zie er erg tegenop, maar aan de andere kant krijg ik de gele genheid om iedereen te bedan ken waar ik al die jaren zo prettig mee heb samen ge werkt. Vooral mijn collega's de dames v.d. Stouwen en me vrouw Elbrecht, maar ook het onderwijzend personeel en de beide hoofden van de school die ik heb meegemaakt. Er was altijd een goed vertrouwen, dat was juist zo fijn. Wij konden onze eigen gang gaan, als het maar schoon was. Het was soms hard aanpoten, dat kan ik verzekeren. Wij keken dan ook niet op een kwartiertje. Wat schoon moet, dat moet schoon, zeiden wij altijd tegen elkaar. Ik heb het altijd met erg veel plezier gedaan. Het was dank baar werk. Ik had graag de 25 jaar volgemaakt net als mijn man die dit voorjaar werd ge huldigd als gemeenteambte naar. Het heeft niet zo mogen wezen. Als ik wist dat ik mor gen weer beter was, begon ik zo weer opnieuw". veen, Deventer, Raalte, Gorssel, Lo- chem en Hellendoom zal de jury reeds om 9.00 uur met de voorselec tie beginnen. De jury bestaat uit de heren G. J. Griemerink, H. Pothof, J. A. G. ter Mors, E. Kloosterboer, J. Laarhuis, W. Voogd en J. Zandman, inspecteur Warmbloed Paard Neder land (W.P.N.) algemeen arbiter. Het programma vermeldt naast de gewone keuring (voorbrengen aan de hand) het nummer rijden onder het zadel en het aangespannen tuig- paard. Voor de vele zomergasten een unie ke mogelijkheid om veulentjes van enkele maanden oud, jonge en oude re paarden van heel dicht bij te bekijken. De toegang is gratis. Uit een onderzoek van de firma Vebidak uit Nieuwegein is gebleken dat de dakbedekking van de O. L Dorpsschool uitstekend aan de ge stelde eisen voldoet. Eventuele lek ken in de dakbedekking konden, on danks een nauwgezet onderzoek, niet worden vastgesteld. Als oorzaak van de lekkages in de school wordt genoemd een opeenhoping van water in de constructie van het dak, dat ver oorzaakt is door hevige regenval tijdens de laatste renovatiewerk zaamheden. De hoeveelheid wa ter in de constructie heeft het verzadigingspunt overschreden en zoekt nu een weg naar bene den. De firma Vebidak meent aan de hand van het onderzoek te moeten concluderen dat de lekkageverschijnselen „vanzelf zullen ophouden en dat de tijds duur van de vochtverschijnselen aanzienlijk beperkt kan worden door het schoolgebouw goed en consequent te ventileren. Ook raadt zij aan ventilatieroosters in de klaslokalen aan te brengen. Een onderzoek door de Keu ringsdienst van Waren te En schede omtrent de hoeveelheid fenol in het lekwater heeft uitge wezen dat de gevonden concen traties dermate laag zijn, dat de ze geen nadelige invloeden op de gezondheid van de aanwezigen in het gebouw hebben. ARTS W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uren 11.00 u. en 16.00 u. WIJKVERPLEGING Dienst 9 t.ejn. 16 aug.: M. Kog- gel, Dev. tel. 05700-2 57 57 bgg. 2 27 00. Spreekuur wijkver pleegkundigen elke werkdag van 13.30-14.30 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijn artikelen. Diëtiste spreekuur (of afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. TANDARTS J. H. Went, Mare. Samuëlstr. 3, Enter, tel. 05487-16 53. Spreek uur voor spoedgevallen: 17.00 u-17.30 u. Maatschappelijke Dienstver lening: Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel Gaarden straat 29, teL 05483-27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag tm vrijdag van 830-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, teL 05483-35 53. Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk teL 05483-12 01 of 15 17. Vrijdag 10 augustus 1330 uur Warenmarkt op Smidsbelt Zaterdag 11 augustus 9.00 u Aanvang Paardenfokdag .Holbatheo" bij „Het Bonte Paard", Dijkerhoek 20.00 uur Orgelconcert Canade se organist André Knevel in „De Kandelaar" (Stat.str) 20.00 uur Popconcert The Nits en Klein Orkest in tent bij Jeugdsoos „De Schure" Beuse- bergerweg. 20.00 uur Barbecue-avond Land. Rijv. „Bergruiters" op ei gen terrein „De Borkeld" Zondag 12 augustus 14.00 uur Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv). 19.30 uur Dansen in bar-dan- cing „Boode", Bathmen (zie adv). Donderdag 9 augustus 10.00 a Wandeltocht Staats bosbeheer vanaf bezoekerscen trum Noetsele (Nijverdal)

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3