Blauw-Wit start het seizoen tegen v.v. Eversberg Autocross weereen perfect spektakel Kleine Sabine zwemt af in Twenhaarsveld rass?®?:gSSS* 855.- 745.- 325.- 981.- gemeente holten reisburo de globe Oefenprogramma Blauw-Wit Mac Puzzelrit voor van Beek SV Holten Ruim honderd sollicitanten HOLTENS NIEUWSBLAD GARDAMEER TORREMOLINOS COTE PAZUR 1ENERIFE GARAGE SCHUPPERT BV ZWEMDIPLOMA VOOR OOSTENRIJKS MEISJE HOEU OOK REIST... WIJ VERZORGEN ALLES! DRIE UUR SPANNING EN SENSATIE DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1984- Oe zesde cross die de MAC .De Holterberg" woensdagavond 18 juli in het kader van het Dorpsfeest 1984 organiseerde op een gemeentelijk terrein aan de Beusebergerweg heeft de ptm. duizend bezoekers 3 uur geboden, waarvoor ze waren geko men, spanning en sensatie. De ruim 80 coureurs waaron der 15 dames waren stuk voor stuk strijdlustig en probeerden met totaalinzet zich te plaatsen voor de finale en de vele prachti ge prijzen die door het MAC-be- stuur beschikbaar waren gesteld. De deelnemers schuwden risico's niet en dat betekende vooral bij de start en in de 4 scherpe boch ten knallende botsingen, waar door verschillende „bolides" ave rij opliepen of muurvast kwamen te zitten in de aarden wal of in de veiligheidsgreppel rond de piste zodat de tractoren er aan te pas moesten komen om sleep diensten te verrichten. Sommige rijders en rijdsters zetten er met hun pk's zoveel vaart achter dat ze in de al spoedig rul geworden en uitgereden bochten heen en weer zwalkten als een stuurloos bootje op de woelige baren. Bij sommige sprints ging het zo hard tegen hard dat op een ge geven ogenblik 4 of 5 wagens in grote moeilijkheden geraakten. Om hieruit te komen demon steerden verschillende coureurs schitterende staaltjes van stuur manskunst en taktiek. Dinant Veneman gaf van het sportieve evenement via de mAC-geluids- installatie een verslag en hield de bezoekers met de stand van zaken volledig op de hoogte. Aan Dorpsfeestkoningin Alisja die het spektakel van begin tot einde bijwoonde werden door clubvoorzitter Schooien bloemen aangeboden. Prijsuitreiking De prijsuitreiking had plaats in zaal „Voskam" door de heer Schooien die tevens een woord van dank sprak tot de afd. Hol ten EHBO, het gemeentebestuur, de Holtense Middenstand voor het beschikbaar stellen van pre mies en prijzen, de rijkspolitie te Holten, de grondeigenaren voor het beschikbaar stellen van par keerterreinen richtte zich in 't bijzonder tot de clubleden Be rend Jan Paalman en z'n vrouw Gerda die i.v.m. de cross 1984 weer zeer veel belangrijk werk hebben verricht. De uitslag: Dames: 1. Laura Reints, Teuge; 2. Willemien Cents, Haarle; 3. Gerry Kleinjan, Marie; 4. Janny Bakker, Bathmen; 5. Mieke Kroes, Markelo; 6. Jenny Wevers, Holten; 7. Henny ten Berge, Rijs- sen; 8. Willy Timmer, Okker- broek. 10 en 17 daagse touringcarreizen van de Oad naar de pittoreske plaatsjes Torbole en Limone aan het Gardameer. Incl. volledige verzorging en tochten naar o.a. Venetië, Riva en Dolomieten. 10 dagen per persoon vanaf Vertrek 9.11,16 of 18 augustus voor een 8- of 15 daagse vliegreis van NRV Holiday naar de apparte menten Ecuador te Torremolinos. 15 dagen per persoon vanaf 915,- 8 dagen per persoon vanaf Met eigen auto naarde uitstekende appartementen Les Trois Rivières van Boot Co. te Mandelieu. Tot 25/8 huurprijs p.w. v.a. 840.- 25/8 -1/9 huurprijs p.w. v.a. 625.- 1/9 - 22/9 huurprijs p.w. v.a. 480.- Na 22/9 huurprijs per week vanaf Na 15/9 geldt: 3 weken huren 2 weken betalen. Vertrek op 26/8 of 2,9 of 30/9 voor een 15-daagse vliegreis met Gulliver Flytours naar de 2 kamer app. Caribe. Bij 2 personen prijs per persoon Burg. v.d. Borch- straat 2, Holten Tel. 05483-2630 Vooruitlopend op het nieuwe sei zoen begint de voetbalvereniging Biauw WK op zaterdag 28 juli a.s. met de training. Voordat de competi tie start zullen het eerste en tweede elftal een aantal oefenwedstrijden spelen om de vakantiemoeheid weer uK de benen te krijgen. De eerste wedstrijd wordt ge speeld op zaterdag 11 augustus tegen Eversberg, op 16 augustus wordt Nieuw Heeten op het Vlet- goor verwacht. De 18e gaan de Holtenaren naar Harfsen en op donderdag 23 augustus speelt men thuis tegen Sportclub Eef- de. In Almen speelt men op de 25e, waarna de Witkampers op dinsdag 28 augustus naar Holten komen. Het eerste duel in het Bekerprogramma wordt gespeeld op zaterdag 1 september terwijl Blauw-Wit 2 op dinsdag 4 sep tember speelt tegen S.V.V.N. 4. Trainer is ook dit jaar A. H. Scholten uit Zutphen die de se lectie van Blauw-Wit al weer vier jaar onder zjn hoede heeft. De selectie van het eerste en tweede elftal bestaat o.a. uit de volgen de spelers: Henk Aanstoot, Ri chard Beldman, Henk Bolink, Pim Boog, Ed van Dijk, Jan Harvers, Fred Hulleman, Albert Kolkman, Harry Kolkman, Jan Paalman, Gerald Stam, Hans Stam, Henry Stam, Johan Stam, André Schuppert, Jan Verwerda en Harry ten Wolthuis. Verdwe nen uit de selectie zijn: Jan Pruntel, Teun Hofman en Harry Paalman. Blauw-Wit traint op maandag en donderdag op het sportpark 't Vletgoor. Klasse 1600 cc: 1. Henk Reints, Teuge; 2. Martijn Buitenhuis, Teuge; 3. Luuk Veldhuis, Teuge; 4. Henny Heerink, Okkenbroek; 5. Gerrit Schreurs, Markelo; 6. Henk Mensink, Markelo; 7. Jo han Stevens, Holten; 8. Benny Evers, Okkenbroek. Sportklasse 2000 cc: 1. Erik Bos veld, Raalte; 2. Gerhard Pleizier, Okkenbroek; 3. Wim Bakker Bathmen; 4. Terry Kroes, Marke lo; 5. Bennie Markvoort, Holten; 6. Joop Hutten, Nieuw Heeten; 7. Gert Stoel, Marle; 8. Eduard van Oene, Holten. Super klasse; 1. Kees Jonkers, Loenen; 2. Wouter v.d. Berg, Teuge; 3. Jan Jansen, Loenen; 4. Roel Poelarends, Loenen; 5. Be rend Pekkeriet, Marle; 6. Henk Dubbjnk, Marle; 7, Willy Blom, Loenen; 8. Jan Wevers, Holten. Alle 132 coureurs die in de fi nale een hoogst sportieve strijd voerden kregen een prachtige be ker met inscriptie en een boeket bloemen. De cross-avond werd besloten met een gezellig bal o.l.v. het muzikale duo „Sun". Behendigheid Voor de behendigheidswed strijd per auto die de M.A.C. „De Holterberg" vrijdagavond op het parkeerterrein in de Tuinstraat organiseerde in het kader van het VW-Vacantieprogramma be stond een goede belangstelling. Het evenement stelde aan de ruim" 30 deelnemers zeer hoge ei sen wat betreft stuurmanskunst en het lukte dan ook slechts en kele „coureurs" om de DAF 66 bj. '69, die door Jan Baltes van de Helhuizerweg beschikbaar was gesteld, zonder botsingen met de markeringspionnen, bin nen te loodsen. Er moest op tijd worden gereden waarbij voor ge maakte fouten strafseconden werden opgeteld. Verschillende deelnemers raakten bij hun inzet voor een snelle tijd uit de koers, kegelden pionnen ondersteboven, misten de plank of ramden bij de achteruitrijden de uit stroba len opgebouwde garage. Het was tenslotte Johan Ste vens van de Deventerweg die met een tijd van 1 minuut en 25 seconden winnaar werd en hij mocht in café-bar „De Steile Trap", waar de prijsuitreiking plaats had, de beker in ont vangst nemen van MAC-bestuur- der Berend J. Paalman. Speaker Jan Luesink gaf op de hem ei gen wijze een met humor „door spekt" verslag en leverde zo een bijdrage aan het welslagen van de eerste behendigheidswedstrijd van de "M.A.C.". TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 Zaterdag 11 aug. Eversberg 1- Blauw Wit 1, Eversberg 2-Blauw Wit 2, Eversberg 3-Blauw Wit 3, DES 7-Blauw Wit 7 11.00 u. 10.U. Blauw Wit 5-DES 9 2.30 u., Blauw Wit Al-Nw. Heeten Al 2.30 u., Haarle Bl-Blauw Wit BI 2.30 u. V. 13.45 u., Blauw Wit B2-Nw. Heeten 1.00 u., Blauw Wit Cl-Nw. Heeten Cl 1.00 u. Dinsdag 14 aug. Blauw Wit 3- Lemele 3 19.00 u. Harrie van Beek uit Waalre heeft woensdagavond 25 juli de jaarlijkse vacantie-puzzelrit gewonnen die door MAC-leden Jo Arfman, Henk Egberts, Henk Heijink en Dirk Jan Schooien over een afstand van 36 kilometer was uitgezet binnen de gemeentegrenzen van Holten. De „uitzetters" hadden het de 33 automobilisten, waaronder een aantal vakantiegasten, niet al te moeilijk gemaakt en zo werd het voor allen een leuk re creatief ritje. De prijzen werden door club- voorzitter Schooien uitgereikt in clubhuis café „De Biester". De uitslag: 1. Harry van Beek, Waalre 2 str.p.; 2. Jan Paalman, Haarle 2 str.p.; 3. H. J. Cortine, Toldijk 5 str.p.; 4. Henk Oolbek- kink, Holten 5 str.p.; 5. Frits Haan, Markelo 6 str.p.; 6. W. Aalbers, Nijverdal 10 str.p.; 7. G. Krijgsman, Holten 11 str.p,; 8. Mans v.d. Beid, Rijssen 12 str.p.; 9. Renger van Lindenberg, Rijs sen 13 str.p. De Holtenaar J. Landeweerd „poedelde" 94 strafpunten bij el kaar en hij ging met de „poedel prijs" huiswaarts. Woensdag 8 aug.: Holten 1-Hera- cles 2 (C-team) 19.00 u. Zondag 12 aug.: Holten 2-Achil- les 2 14.30 u., Holten 3-Holten 4 10.00 u., Holten 6 naar toumooi RKSV, Holten 11 naar tournooi R.K.S.V. Woensdag 15 aug.: Holten 1-Go Ahead 2 (C-team) 19.00 u., Hol ten 2-Heeten 2 19.00 u. Kleine Sabine mag als eerste het water in voor het gekleed zwem men. Een beetje eng vindt ze het wel. Donderdag 16 aug. Blauw Wit 1-Nw. Heeten 1 19.00 u., Blauw Wit 2-Nw. Heeten 2 19.00 u. Barbequeavond „Bergruiters" Zaterdagavond 11 augustus wordt er voor de leden, ere-le- den, oud-leden, donateurs, abon nees en adverteerders clubblad, introducéés, kortom voor ieder een die van gezelligheid (en smullen houdt) een barbecue met kampvuur georganiseerd bij het clubhuis van de L.R. „De Bergruiters" op het terrein op de Borkeld. Er is live-muziek van de Hol tense Country-band „Daybreak". Het inleggeld bedraagt f 12.50 p.p., de consumpties zijn voor ei gen rekening. In verband met het bestellen van vlees gaarne opgave vóór 4 augustus onder betaling van het inleggeld bij Dries Willems, Keizersweg 68, tel. 19 00. Door burgemeester en wethouders op 24 juli 1984 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer A. Brilman voor de bouw van een woning aan de Larenseweg; - aan het gemeentelijk energiebedrijf voor de bouw van een transforma- torkast aan de Fliermatenweg. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaarschrift of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecre tarie. Spreekuur wethouder Stegeman Wethouder Stegeman is verhinderd maandag 6 augustus a.s. spreekuur te houden. Openbare commissievergaderingen De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 6 augustus 1984 om 15.15 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - aanvraag rietsubsidie voor de panden Beumersteeg 9 en Espelodijk 9; - concept-raadsvoorstel tot het verlenen van recht van opstal op gemeen tegrond aan de sportvereniging „Holten"; - concept-raadsvoorstel tot het instellen van een geluidmeetdienst; - concept-raadsvoorstel tot verkoop van stroken grond aan bewoners aan de Schoutenstraat. De geplande openbare vergadering van de commissie financiën op dinsdag 7 augustus 1984 gaat niet door. Toepassing artikel 19 W.R.O. en artikel 50, lid 8 Woningwet Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door Bouwbe drijf Paalman-Tempelman, Maneschijnsweg 32 te Holten, een aanvraag om vergunning is ingediend voor de bouw van 2 woningen met garage/berging op het perceel kadastraal gemeente Holten, sectie F nr. 4106 (ged.), gelegen aan het Köllingserf te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „de Haar", partieel plan 1976, daar een dubbele woning in plaats van toegestane vrijstaande woningen zal worden ge bouwd. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met het herverkavelingsplan voor dit gebied en een in voorbereiding zijnde gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmingsplan, bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende plan en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 6 augustus 1984, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het bouw plan van voornoemd bouwbedrijf bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestem mingsplan „de Haar", partieel plan 1976 en het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van (de voorschriften van) genoemd bestemmings plan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 2 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris Voor de tienjarige Sabine Dworniko- vish uit Wenen, was het vrijdag jongstleden een bijzondere dag. Sa men met een flink aantal medekandi daten behaalde zij in het zwembad Twenhaarsveld het zwemdiploma A. Voor de Hollandse watterratten een fluitje van een cent, maar voor Sabi ne een hele gebeurtenis in haar tot nu toe niet al te vrolijke leventje. De jonge Weense brengt al sinds drie jaar een aantal weken door in Nederland bü de familie v.d. Hulst. Sinds kort woont de familie in Holten. Sabine is een van de kinderen uit een van de vele woonkazernes in de Oosten rijkse hoofdstad, die door de Stichting Europa Kinderhulp voor een paar weken in de zo mervakantie naar Nederland worden gehaald om wat op ver haal te komen. De kinderen stammen meestal uit gezinnen met grote sociale problemen. Ook Sabines zusje komt in de zomermaanden naar Nederland. De kinderen worden in de gast gezinnen behandeld als eigen kinderen, zodat de familie v.d Hulst Sabine direct aanmeldden voor zwemles. In Oostenrijk staat zwemmen niet op het les rooster, terwijl het in de waterrij ke omgeving van de vorige woonplaats van het gezin v.d. Hulst een „must" was. Twee jaar geleden werd met de lessen gestart; doordat Sabines ouders te arm zijn om het meis- ke in Wenen zwemles te geven, moest vorig jaar opnieuw gestart worden. Na een paar weken had ze de schoolslag onder de knie, maar bij het rugzwemmen ging het telkens hopeloos mis. Dit jaar werd opnieuw een poging ondernomen, en ziedaar: na een week les in het Holtense zwem bad werd Sabine zover klaarge stoomd dat ze samen met de Hollandse kinderen op een kou de vrijdagmiddag, bibberend en wel, het - verwarmde - water van het zwembad in kon springen voor de verplichte baantjes/Al les verliep naar wens, zelfs het watertrappen tot slot, zodat Sa bine straks vol trots haar eerste diploma mee kan nemen haar Wenen. Omdat het ook voor de Nederlandse kinderen altijd weer een groot evenement is, zo'n eer ste stap naar de diplomajacht, brengen wij volledigheidshalve de namen van alle diploma- zwemmertjes. Diploma A: Yvonne Plantinga: Yvonne Aaftink; Thirza Kuipers: Liesbeth v. Schooten; Karin Lug- genhorst; Bert Rylink; Marieke Kappert; Henri Achterkamp: Frank Mensink; Bennie Beltman: Rianne Achterkamp; Sabine Dwomikovich; Marloes Wolters; Hans Stam. Dioloma B: Henrieke Pieffers; Gerrit Jan Broekmaat; Rik v.d Bos; Jantina Dam-Wiechers Marcel Nijland; Tom Kruisdijk Gerben Beltman; Dianka Muzen: Jamom v.d. Belt. Diploma A en B: Erwin Vrug- gink; Christiaan Arends; Nardine Arends. Niet minder dan 145 sollici tanten hebben gereageerd op de vakatore van medewerk ster op het gemeentehuis van Holten, zoals die enige weken geleden in het Holtens Nieuwsblad stond vermeld. „Een opmerkelijk groot aan tal", verklaarde de gemeente secretaris, de heer J. P. Ste geman. „Wij hebben nog niet alle brieven kunnen lezen, en de kandidaten op hun kwali teiten kunnen beoordelen, maar we zuilen zo spoedig mogelijk de eerste selectie maken"

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5