Houthakkersfeest viel in het water Perfect orgelspel Peter Eilander Ik had om na veel tijd te denken f Politie-weekjournaal Op bezoek bij.. Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag mwm Open huis kinderkoor „Mozaiek" Zondag start 9e Oost'n Rit Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Voordat het onweer losbarstte was er volop belangstelling voor het spijkers slaan op het houthakkersfeest. HOLTEN - Het laatste houthak kersfeest van dit seizoen, dat gister avond werd gehouden, is letterlijk in het water gevallen. Toen tegen half negen de bui boven Holten losbarstte vloog iedereen naar bin nen. De jury wees tenslotte camping De Haspel als winnaar aan. Een aantal spelletjes kon vanwege de regen niet doorgaan. De tweede aflevering van de Hou thakkersfeesten vonden afgelopen dinsdagavond onder heel wat gunsti ger weersomstandigheden plaats dan enkele weken. Geen wolkje aan de lucht boven het Smidsbelt zodat het programma in zijn geheel kon worden afgewerkt. Presentator Koos Schut was weer present om het publiek - naar schatting zo'n paar honderd man - van het verloop van de wedstrijd op de hoogte te houden. Ondanks zijn enthousiaste aan moedigingen bleef het maar stil letjes rond de hekken. De toe schouwers geloofden het allemaal wel. Slechts het onderdeel met de ladder zorgde voor de nodige hila riteit, en ook de oude Flintstone- auto die weer van stal was gehaald bleek het nog uitstekend te doen. Het onderdeel kruiwagenlopen was van het programma ge schrapt, nadat in de eerste editie van de Houthakkersfeesten was gebleken dat de wielen van de kruiwagen niet bestand waren te gen de grote last houtblokken op de wagen. Als pauzenummer trad op de volksdansgroep Vila de Madrid, een van de dansgroepen die tijdens het Folklore festival zoveel bijval had geoogst. Professioneel en tot in de puntjes verzorgd brachten de Madrilenen ook op het Smidsbelt een schitterende show die hen een donderend applaus opleverde van het publiek. De deelnemende ploe gen van het houthakkersfeest wa ren dit keer vakantiegangers van camping de Holterberg, de Haspel, De poppe en het personeel van het AC restaurant dat voor deze gele genheid keurig in het witte koks- pak was verschenen. De training van het team van de Poppe leverde het succes op waar.naar toe was gewerkt. Met 130 punten mochten zij de beker mee nemen naar de camping, terwijl het AC restaurant er nog een etentje voor alle teamle den aan toevoegde. Goede tweede werd het team van de Haspel. Op de derde plaats eindigden de men sen van de Holterberg en hekken sluiters waren de personeelsleden van het AC restaurant. De sterkste man tenslotte was Rudolf de Vis ser die met 120 punten een ruime voorsprong had op nummer twee, de sterke man van de Holterberg met 65 punten. De man van de Poppe behaalde 50 punten en van het AC restaurant 35 punten. De volgende Houthakkersfeesten wor den gehouden op 31 juU en 7 au gustus a,s. Nu de vakantie er bijna weer opzit begint ook het Interk. Kin derkoor „Mozaiek" weer met de repetities, 't Is nog wel een beetje vroeg in het seizoen maar aangezien er al gauw moet wor den meegewerkt aan verschillen de kerkdiensten is het de hoog ste tijd om met de repetities te beginnen. De eerste repetitie is op dinsdag 7 aug. 's middags van 5 tot 6 uur in de hal van de school „De Schakel", School straat. Deze repetitie is vooral voor kinderen van 8-14 jaar, maar ook vaders, moeders, opa's en oma's broertjes en zusjes zijn hartelijk welkom om te kijken en/of mee te zingen. Het koor heeft nieuwe leden erg had nodig. Jongens en meisjes: kom kijken en zingen. Als je nog meer wilt weten over het koor kom dan gerust even langs bij Eline Paalman, Mossinkserf 8. De afgelopen twee weken wer den er in de gemeente Holten 7 fietsen gestolen waarvan er in middels 2 door de politie bij de eigenaren konden worden terug bezorgd. Als alle fietsen van een postcode voorzien waren geweest dan had dit aantal wellicht ho ger kunnen zijn. Nu hebben de fietseigenaren vaak nog te wei nig gegevens over hun bezit waardoor de opsporing wordt be moeilijkt. Om op 17 juli de wielerronde te ontwijken kozen twee automo bilisten de Aalpolsweg als slui proute. Dat deze smalle weg ook niet alles is bleek toen zij, ko mende uit tegengestelde richting, met elkaar in botsing kwamen. Gelukkig bleef het bij blikscha de. Nadat de politie door een in woonster was gebeld dat zij overlast ondervond van een in haar tuin lopende pauw werd het beest met behulp van „des kundigen" gevangen. Hierna werd het overgebracht naar een tijdelijk onderkomen in afwach ting van de eigenaar. Nadat een toerist met zijn au to op 20 juli de Weustenweg in reed zag hij plotseling het bordje „Touristisch Fietspad". Denken de dat dit voor het hele zandpad gold reed hij snel achterwaarts terug de Vijfhuizenweg op kenne lijk bevreesd voor een botsing met de hermandad. Nu leverde dit een botsing op met een vrachtwagen die over de Vijfhui zenweg reed! In de avond van 22 juli moest het verkeer gedurende enige uren geregeld worden bij de spoorwegovergang in de Rijssen- seweg. Een legertje rode bosmie ren was in een relais gekropen en veroorzaakte zo kortsluiting waardoor de overweg uitviel. De mieren hebben het gebeuren niet overleefd. De kruising Dorpstraat - La- renseweg - Stationsstraat was op 23 juli weer eens het toneel van een aanrijding. Een bestuur der wilde, komende vanaf de La- renseweg, de Stationsstraat inrij den. Daar van rechts een bus naderde moest hij wachten. De buschauffeur was zo vriendelijk hem voor te laten gaan omdat hij zelf de draai niet kon halen. Jammer genoeg zag de van de Larensweg komende bestuurder niet dat er van links ook nog een automobilist naderde waarna hij met deze in aanrijding kwam. Laatst genoemde kon deze scha de er nog wel bij hebben omdat hij de dag tevoren ook al een aanrijding had gehad met een ree! Op 25 juli werd gemeld dat in de omgeving Oude Stationsweg een z.g. schennispleger zich ver toonde aan voorbijgangers. Enige bescheidenheid was de jongeman toch niet vreemd! Hij bleef n.l. niet wachten op de politie die ook een kijkje kwam nemen. In de nacht van 25 op 26 juli werd door de politie een controle gehouden waarbij een der colle ga's ternauwernood het vege lijf wist te redden. Een automobilist negeerde zijn stopteken en reed met volle snelheid op hem in. Een snoeksprong was nodig om tijdig op rij te komen. Hierbij viel de door hem gehanteerde lamp op de motorkap van de auto en vervolgens door de ruit. De bestuurder was hierdoor ge dwongen te stoppen. Hij bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. Een spookrijder zorgde laat in de avond van 26 juli voor de nodige opschudding. De man reed, nadat hij bij de Chevron getankt had met rijn auto in de verkeerde richting de autosnel weg op. Met behulp van collega's uit Rijssen kon hij tot staan worden gebracht. Ook hier was drank de oorzaak! De jonge Apeldoornse organist etaleerde rijn verworven conser vatorium-opleiding voor ruim honderd toehoorders op een elec- tronisch apparaat van een be kend merk, hetwelk t.z.t. door een pijporgel zal worden vervan gen. Op zich eist omschakeling van mechanische tractuur naar inductietonen aanpassing, waar bij het programma nog meer aan het Kandelaar „orgel" kan wor den gespitst. De inleiding over „Heilig, hei lig" gaf geen muzikale spanning Eer !->ar heeft 52 weken, be- hab - 4 .t jaar voor August Mül- ler (2ö). Drie maanden na het ernstige ongeluk dat hem en rijn bakkenist Henk van Heek uit Rijssen overkwam in april tijdens de rijspan-crosswed- strijd in Holten is de sportieve Holtenaar nog lichtelijk ver baasd over het feit dat hij zelf geen beelden meer kan oproe pen over het doe en wat van die dag. „Ik weet dat ik van huis ben gegaan, naar de wedstrijd, maar daarmee houdt mijn her innering op. Ik ben domweg een week kwijt geraakt. Dat is een hele gekke gewaarwording". De herinnering van de rij- spankampioen 1983 gaat weer werken een week nadat hij in het ziekenhuis in Deventer is ingeleverd met o.a. een zware hersenschudding en „een stijve nek". Twee en een halve week moet hij plat blijven liggen, maar het genezingsproces ver loopt voorspoedig, zodat hij zich daarna als lopend patiënt vrij door het ziekenhuis mocht bewegen. Alleen de stijve nek wilde maar niet overgaan. „De fysiotherapeute, die mij behan delde voor mijn nek kon er geen oorzaak voor vinden, dus wer den er foto's gemaakt. Gedacht werd aan een kneuzing, maar de foto's wezen uit dat ik twee halswervels gebroken had, de eerste en de zevende. Voor dat ik het wist, lag ik weer plat in het ziekenhuisbed. Een gewel dige teleurstelling, alsof ik een hamer op mijn kop kreeg. On middellijk werd ik in het harnas gezet, waarmee ik nu al drie maanden rondloop". De eerste weken waren voor August een marteling: geen slaap, veel pijn en een behoor lijke portie onvrede over het verloren seizoen. „Ik was echt van plan dit jaar de vruchten te plukken van het kampioen schap van 1983. Je moet als sportsman altijd eerst investe ren, voordatje werkelijk aan de top kimt meedraaien. Henk en ik hadden daar helemaal naar toe gewerkt. Jammer dat het anders liep. Dit jaar is helemaal verloren, ook voor Henk die eveneens nog met de gevolgen van het ongeluk kampt. In het begin ben ik vreselijk kwaad op mezelf geworden, maar nu sta ik er vrij nuchter tegenover. Tenslotte heb ik tijd genoeg gehad om er over na te den ken". Gedurende zijn verblijf in het ziekenhuis maar ook daarna heeft hij veel belangstelling on dervonden van zijn supporters, maar ook van Holtenaren die niet regelmatig te vinden rijn langs de wedstrijdbaan. „Dat heeft me enorm goed gedaan. Sommige mensen die ik alleen maar ken van hallo zeggen, kwamen even langs in het ziekenhuis om een praatje te maken. Dat is een hele fijne gewaarwording". Tijdens de af gelopen festiviteiten in Holten behoorde August Müller met zijn ijzeren harnas tot de be zienswaardigheden. Vooral de kleine jongetjes uit het dorp keken met ontzag naar hem op. „Het was voor het eerst sinds jaren dat ik de zomerfeesten heb meegemaakt. Normaal ge sproken ben ik in deze tijd op weg naar wedstrijden of bezig met de voorbereiding. Dan heb ik geen tijd om met mijn vrien den gezellig op stap te gaan. Topsport bedrijven betekent veel trainen, dag in dag uit; zomer en winter door. Toch zal ik blij zijn als ik volgend jaar weer aan de slag kan". De uit slag van het onderzoek dat deze week in het ziekenhuis wordt gehouden zal er over beslissen of August verlost wordt van rijn ijzeren knelgeest. Zelf schat hij de toekomst positief in. en eindigde in pp. overigens met uitstekende omspeling van de melodie. De Bachwerken kwamen exact tot klinken, de prelude en fuga in e-moll, knap technisch op ma nualen en pedaal, met duidelijk geprononceerd pedaalthema. Va- ter unser in Himmelreich kreeg door zwelkast en tremulant geen stijlvolle realisatie, doch kwam bij het publiek goed over. Ro mantisch was Mendelssohn's al legro serioso, nogal ritmisch sterk geaccentueerd. Dichtbij de amusementsmuziek lag de Wa- lond-toccata, zelf bewerkt, een toetsenstuk met stuwende pe daalpartij, die ook in de Festi valmars met nogal veel sequen- zen, trompetsignalen en wat dies meer rij, effekten opleverde, ple zierig beluisterd. De Widor-frag- menten kwamen goed tot hun recht, immers de Franse orgel- stijl doet een pijporgel vergeten. De koralen bewerkt door Gring- huis en Klaas Jan Mulder bleken functioneel voor toepassing bij het kerkgezang. Met Lecler's Toccata, vaardig gespeeld vol gens het patroon van Dubois en dergelijke, werd van het bladspe- len beëindigd. De improvisatie over Prijst den Heer met blijde galmen uit Psalm 146 bewees rijn affiniteit voor kerkelijk or gelspel, stijlvol de gemeente in spirerend tot lofprijzing en aan bidding. Gotze Kaspersma Op zondag 5 augustus wordt de 9e Oost'n Rit verreden. Door 18 afdelingen van de P.J.G.O. Jong Gelre en K.P.J., rijn in Twente, Salland en Achterhoek vier verschillende toeristische au toroutes uitgezet. Elke route heeft 7 controleposten, waar men een spelletje op opdracht dient uit te voeren. Hiermee rijn enke le prijzen te winnen. Bij inschrij ving ontvangt men een route-be schrijving die gezien moet wor den als een voorkeurroute, zodat men niet verplicht is deze te vol gen. Wel dienen alle controle posten bezocht te woren i.v.m. de opdrachten. Iedere deelnemer ontvangt in elk geval een aan denken. Inschrijven voor de rit kan tussen 09.00 en 13.00 uur. De inschrijvingen geschieden niet per auto, maar per deelne mer, d.w.z. dat er in één auto meedere deelnemers kunnen rit ten. De opdrachten zijn namelijk individueel. In Holten kan men starten bij het „Stationskoffie huis", Stationstraat 9, Ned. herv. kerk: 9.30 u. ds. H. J. Ekker, 19.00 u. ds. R. Vis ser. Uitgangscollecte: Vluchtelin gen Libanon. Oppasdienst: Diny Aalpol en Jorien Verboom. „Diessenplas" 8 aug. 19.30 uur Avondwijding te verzorgen door het Leger des Heils. Geref. kerk: 9.30 en 19.15 u. ds. H. J. Mulder van Oenkerk. In beide diensten le coll. voor Evangelisatie in Ned.; 2e coll. voor rente en aflossing. Na de morgendienst koffie drinken met de gasten in het „Voor huis" Koffieschenken mevr. Kolkman-v.d. Bos en mevr Dijkink-Bolink. Oppasdienst: Mevr. Tromop- Nijkamp, Andrea Schipper, mevr. Hulsman-Zwiers (res.), Mevr. Schuttert-Beltman, Es ter en Marian. R.k. kerk (geb. Irene): 10.00 uur Heilige Mis. Dijkerhoek: 9.30 u. ds. R. Vis ser. Uitg. coll. Vluchtelingen Libanon. Okkenbroek: 9.30 u. ds. Ros bergen van Deventer. Uitg. coll. Plaatselijke diakonie. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 u. zondag: 8.00 en 10.00 uur. Arts: J. H. A. Bruins, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst 2 t.m. 9 aug. H. Assies (Dev.) tel. 05700-3 01 90 b.g.g. 2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13.30- 14.30 uur. Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijn artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: W. Pot, Bilderdijk- straat3, Goor, tel. 05470-22 79. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. W. Wame- link, Houtweg 18, tel. 05483- 20 04. Kleuter en zuigelingenburo: Stichting Kruiswerk Gaarden straat op afspraak. KNIPTTP Regenfoto's... als u niet opziet tegen een natte jas is A x 1 hö* hoc4 lm its eens een re- te maken Fysiotherapie; Alle werkda gen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Maatschappelijke Dienstver lening: Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel Gaarden straat 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tèl. 05483-35 53. Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk tel. 05483-12 01 of 15 17. Energiebedrijf: Storing elec- triciteits- en gasvoorriening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-1814. Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55. na 18 uur bellen tel. 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). Donderdag 2 augustus: 19.00- 21.30 uur. Tweede ronde re- cratie-schaaktournooi op „Smidsbelt". Vrijdag 3 augustus: 19.00- 21.30 uur. Laatste ronde re- creatie-schaaktoumooi op Smidsbelt. Zondag 5 augustus: Oost'n rit. Start tussen 9.00 en 13.00 uur bij Stationskoffiehuis Kalfsterman, Stationsstraat. 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert". 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen. Dinsdag 7 augustus: 17.00- 18.00 uur: „Open-Huis" Inter kerkelijk Kinderkoor „Mo zaiek" in school „De Schakel" 19.30 uur. Laatste Houthak- kersfeest/Mini-Zeskamp sei zoen '84 op Smidsbelt. Zaterdag 11 augustus: 9.00 uur. Aanvang keuring Paar- denfokdag „Holbatheo" bij „Het Bonte Paard" Dijker- hoek. 20.00 uur: Orgelconcert door Canadese organist André Knevel in „De Kandelaar". 20.30 uur. Barbecue-avond L.R. „De Bergruiters" op ei gen terrein op de Borkeld. Maandag 13 augustus: 19.30 uur. Ruilbeurs Holtense Post zegelclub in café-rest. „Vos man". Geboren: Laura d.v. G. J. M. van ^Kesteren en C. H, Koster. Overleden: H. Leppink- Leussenkamp, oud 83 jaar (overt, te Gorssel). fototoestel Agfamatic 50; een pauw; kleine bruine leren hon- deriem; sleutels in bruin mapje; 1 lips sleutel, nummer 107; ver rekijker; zilverkleurige wieldop van een Ford personenauto; een huissleutel; blauw nylon windjack, maat 42/44; autosleu tel antenne sleutel; digital horloge; Zündappsleutels aan sleutelhanger; konijn, zwart/ grijs/bruin. Verloren voorwerpen: vanaf 10 juli 1984 blauwe nylontas met gele bie zen, inhoud: blauwe tas met schoen en scheerapparaat en scheergerei; zwart etui met zes sleutels, 1 met opschrift "Hen gelo komt"; zwarte portemon- naie met f 100,- en fietssleutel; fietssleutel van Assa-slot; zwart quartz horloge merk Commo- door met zwart bandje; 5 video cassettes en 3 speelcassettes; zilveren dameshorloge, merk Union, met schakelarmband, nr. 1486004; donker rode vouw portemonnaie, inhoud: onge veer f 45,-, codocil en pasje post giro; babysok met kunststof zool; dameshorloge merk Pon- tiac, met wijzerplaat; sleutel hanger met klein mesje; berg- wandelstok met plaatjes; zwar te integraalhelm; 1 streng bloe- d-koralen met dubbele gouden sluiting; 6 a 7 sleutels met dub bele gouden sluiting; karton nen koker met foto, op de koker een adres in Afrika,

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3