Russische uitnodiging Holtense Boerendansers Afstand verkleinen Huismerk Holten in nieuw jasje gestoken Russische Holtens Nieuwsblad Deze week bon Coureur Holten krijgt eigen apotheek Kerkewerk Verhoging van huren gehandhaafd Overmacht OVER TWEE JAAR NAAR MOSKOU MET HOLTERBERG EN BUURTSCHAPPEN Uontvangteen fraaie exclusieve tweekleuren- ballpoint als u ons oltens Nieuwsblad Donderdag 2 augustus 1984 - 36e jaargang nr. 31 Abonnementsprijs f 32,92 per jaar/losse nummers 70 cent. Gedrukte oplage 3075 ex. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41, Enschede Tel053-32 0141 Het huismerk van de gemeente Holten heeft onlangs een gedaante wisseling ondergaan. Gedurende ve le jaren was het wapen van Holten te vinden op alle gemeentelijke stuk ken, het briefpapier etc. Al bij zijn komst, vijf jaar geleden, was burge meester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard „niet erg gelukkig" met het huismerk van de gemeente. „Wat mij vooral stoorde, was de hoeveelheid, soms, onnuttige informatie die op het briefpapier was te vinden. Ik denk dat de mensen er weinig boodschap aan hebben, bij welke banken de ge meente Holten allemaal rekenin gen heeft lopen, en wat het giro nummer is. Verder zag het er allemaal wat fantasieloos uit". De hoeveelheid briefpapier die nog in voorraad was, bleek ech ter groter dan verwacht, zodat HOLTEN - De gemeente Holten krijgt een apotheek. J. F. Vroom uit Apeldoorn heeft overeenstemming bereikt met de Holtense huisartsen, die er nu nog zelf een apotheek op na houden. Vroom zal zich gaan vestigen naast het medisch centrum aan de Vrijheidslaan. Daar ligt een stuk gemeentegrond, waarop eer tijds een boerderij stond. De ge meente heeft geen problemen met een apotheek op die plek, omdat vestiging daar geheel in overeen stemming is met de geldende be stemming. het tot begin van dit jaar duur de voordat de bodem ervan in zicht was. Samen met de „huis drukkerij" Prisma uit Almelo is men op het gemeentehuis toen op zoek gegaan naar een nieuw ontwerp dat het huismerk van Holten een wat eigentijdser aan zien moest geven. „Dat viel om den drommel nog niet mee", weet de burgemeester zich te herinneren. „Je bent als gemeen te natuurlijk beperkt in je moge lijkheden. Het mag niet al te op vallend zijn, maar toch een beeld geven dat zich onderscheidt van andere gemeenten. Als de men sen een brief ontvangen moeten ze onmiddellijk kunnen zien dat hij afkomstig is uit Holten". Sa men met ontwerper de heer Pie per, werden vellen vol getekend en weer in de prullemand ge gooid tot tenslotte het huidige ontwerp voldeed aan de gestelde eisen. „Ik denk dat we daarin aardig geslaagd zijn", meent Hol tens burgervader. „Door de gebo gen lijn symboliseren wij de Hol- terberg, die ons duidelijk onder scheidt van andere gemeenten en met de negen boompjes sybo- liseren wij Holten met haar acht buurtschappen, zodat de mensen uit Dijkerhoek, Espelo en de an dere buurtschappen zich ook vertegenwoordigd weten". Voor het officiële papier, het zoge naamde „burgemeesterspapier" blijft het gemeentewapen ge handhaafd als beeldmerk. Postbus 13. 7450 AA Holten Donderdag 2 aug. 14.30 uur: Sportmiddag (fl.00). Vrijdag 3 aug. 6.30 uur: Ochten- wandeling op de Holterberg. Ver trek vanaf de tent. Wilt u zo mogelijk uw auto meenemen? (f 1.00). 15.00 uur: Vossenjacht (f 1.00). Zaterdag 4 aug. 20.00 uur: Ken nismakingsavond (gratis). Zondag 5 aug. 10.15 uur: Kamp dienst o.l.v. ds. Mataheru van Bathmen. Maandag 6 aug. 20.00 uur: Zigeu neravond (f2.00). Dinsdag 7 aug. 14.30 uur: Kin derkennis (f 0.25 per attractie). Woensdag 8 aug. 22.00 uur: Grie- zelspel (f 1.00). Kinderen onder 12 jaar onder begeleiding van een minstens 16-jarige. Donderdag 9 aug. 11.00 uur: Picknick (f 1.00). Zelf brood mee nemen (Kindermorgen vervalt). 20.00 uur: Volleybal. Vrijdag 10 aug. 20.00 uur: Bonte avond (fl.00). Zaterdag 11 aug. 20.00 uur: Ken nismakingsavond (gratis). Zondag 12 aug. 10 uur: Kamp dienst. Voorg. Mieke Groen. Wilt u i.v.m. radio-opname op tijd zijn?!! We hopen u in de tent aan de Borkeldweg te zien. Ie dereen is van harte welkom! De Holtense Boerendansers heb ben een uitnodiging ontvangen om in 1986 een bezoek te brengen aan de Sovjet-Unie. In Moskou zullen zij en kele optredens verzorgen. Deze uit nodiging kregen de Boerendansers als dank voor de goede ontvangst van de Sovjet-Russische dansgroep Dischdanis uit Letland die, zoals be kend, deelnam aan het Internationale Folklorefestival in Holten. Voorzitter Dick Plekkenpol ontving de uitnodi ging van Sovje-ambassadeur V. N. Beletsky hoogst persoonlijk tijdens een ontvangst vorige week vrijdag in de Sovjet-ambassade in Den Haag. Samen met Helen Hogeslag, de begeleidster van de dansgroep gedurende het festival met de dansers uit Letland bracht voor zitter Plekkenpol een bezoek aan de ambassade aan het einde van een „dagje Holland". Op speciaal verzoek van de Russische dan sers had hij een rondrit door Ne derland georganiseerd met o.a. een bezoek aan Amsterdam en Rotterdam waarin de rondvaart door de grachten van Amster dam en de havens van Rotter dam niet ontbraken. Aanvanke lijk was er geen sprake van dat een bezoek aan de ambassade op het programma zou staan. Plekkenpol: „Naar mate het fes tival vorderde kregen wij een steeds beter contact met de Rus sische deelnemers. Wij kunnen rustig zeggen dat het onze vrien den zijn geworden. Dat is kenne lijk doorgegeven naar Den Haag, waarna vorige week de vererende uitnodiging kwam om een be zoek te brengen aan Den Haag". De Sovjet-ambassadeur onder hield zich, samen met zijn secre taris, een uur lang met de Holte- naren en de dansers. „Het was bijzonder gezellig, vertelde Plek kenpol. „We kregen thee uit het deftige Russische servies, heerlij ke snoepjes en koekjes en na afloop cognac. Gelijkertijd deed de culturele attaché Rafaél Rus- tomov, die de dansgroep gedu rende hun toernee langs de ver schillende folklorefestivals bege leidt zijn verslag aan ambassa deur Beletsky. Deze vertelde dat hij in Holten voor het eerst werd gezien in zijn werkelijke hoeda nigheid, cultureel vertegenwoor diger van de Sovjet-Russische re gering en niet als de zogenaam de KGB-man. „In andere plaat sen stond ik met foto's in de krant afgebeeld als vertegen woordiger van de Russische ge heime dienst. In Holten was daar geen spra ke van. Daar kon ik me voor het eerst vrij tussen de bevolking mengen, zonder met argwaan te worden bekeken. Dat heeft me heel erg goed gedaan", aldus de man uit Moskou. Dick Plekken pol voegde er nog aan toe dat Rafael Rustomov tranen in zijn ogen had bij het afscheid, even als de Russische dansers. Uit he: gesprek met de ambassadeu bleek dat de uitnodiging orr. naar Rusland te komen niet ai leen was genomen aan de hanc van het verslag van de culturee attaché. Vanuit Den Haag wa: tijdens het grote evenement op zaterdag een aantal vertegen woordigers van de ambassadt naar Holten gekomen die ano niem de optredens in de tent ei de optocht nauwgezet hebber gevolgd. Erkenning „Dit is zonder meer een erken ning voor voorzitter Plekkenpol verklaarde burgemeester mr. W L. F. C. Ridder van Rapparci desgevraagd. „Ik ben blij verrast te horen dat onze Russische gas ten zo positief over het festival hebben gesproken. Zelf kreeg ik de indruk dat ze wel wat meer vrijheid wilden om eens alleen het dorp in te gaan". Hü voegde er onmiddellijk aan toe dat hi; zich graag beschikbaar wildf stellen om over twee jaar als be geleider mee te gaan naar Mos kou. Holtens Nieuwsblad geïnformeerd. een nieuwe abonnee Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Ugf^GtSTl. Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32.92 Geef dat ook eens aan een ander door! Gehmik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I „Ik geloof dat het allemaal jongetjes zijn, maar waar komt nu de melk vandaan", fluisterde een kleine jongen vorige week donderdag tegen zijn vader in de stal van de stierenmesterij De Boer aan dè Beuseberg 41. Geduldig legde deze uit dat het hier handelde om jonge stieren, waarop het jongetje hevig teleurgesteld naar zijn moeder liep om te vertellen dat: „die stomme beesten nog niet eens melk gaven". Stieren- mester De Boer kon er om lachen. „Wij krijgen hier heel wat vreemde vragen. De meeste mensen hebben geen flauw benul wat er zoal omgaat in een boerenbedrijf. Daarom is zo'n open dag een goede gelegenheid voor hen om eens kennis te maken, en voor ons een kans om misverstanden uit de wereld te helpen". Stierenmester De Boer was een van de vijf Holtense agrarische bedrijven die gastvrij hun deuren hadden opengezet in het kader van de actie „De Boer Op". Vooral vakantiegasten maakten van de gelegenheid gebruik om eens een kijkje achter de staldeuren te nemen. In totaal werden zo'n 150 belangstellen den geteld. „Jammer, dat er zo weinig Holtenaren niet weten hoe een boerenbedrijf in elkaar steekt, al wonen ze nog zo dichtbij", meende mevrouw Aaltink van de boerderij Twenhaar. Samen met haar man toonde ze vol trots hun bedrijf en schonk de bezoekers een glaasje Hollandse gezondheid, zo van de koe. In het bezoekerscentrum van het Staatsbosbeheer, dat eveneens in de route was opgenomen werden de gasten verwelkomd met een lekker stukje kaas. De heer Groenewegen van de O.L.M. toonde een dia-serie over de diverse takken van het agrarisch bedrijf; een leerzaam rustpunt in de route. „Ik hoop dat de mensen er wat van opsteken, waardoor de afstand tussen boer en consument wordt verkleind. Dat is tenslotte de bedoeling van de actie De Boer Op", aldus de heer Groenewegen. De bewoners van de huurwo ningen aan de Burg. v.d. Borch- straat hebben bezwaar aange tekend tegen de zes procent huurverhoging per 1 juli j.l. Zij menen dat deze huurverhoging evenredig hoog is vergeleken bij andere woningen. Verder zijn de bewoners van mening dat zij, nadat de wonin gen enkele jaren geleden zijn gerenoveerd, reeds een flinke huurverhoging hebben gekre gen. In hun brief aan b en w van Holten wijzen zij er op dat gere noveerde woningen elders in het land dit jaar slechts een huurverhoging krijgen toege meten van drie procent en zij vragen zich dan ook af waarom in Holten het dubbele wordt gevraagd. Volgens burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard heeft de gemeente Holten juist gehandeld en de huurtabellen correct gehanteerd. „De bewo ners hebben zich in hun argu mentatie vergist. De woningen die vorig jaar gerenoveerd zijn komen inderdaad in aanmer king voor een lagere huurverho ging; woningen die in een eer der stadium zijn vernieuwd val len onder de normale huurrege- ling. Wij hebben niets anders ge daan dan aan de hand van het puntensysteem de huurverho ging vaststellen. Daarbij moet ik nog opmerken dat de wonin gen aan de Burg. v.d. Borch- straat nog laag zijn in vergelijk met andere huurwoningen met hetzelfde comfort". De bewo ners hebben inmiddels een brief ontvangen waarin hun verzoek is afgewezen. In verband met plaatsgebrek heeft u vorige week een groot deel van de copy in onze krant moeten missen. Zoveel mogelijk zullen wij de versla gen van de evenementen in deze editie plaatsen. Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 i Advertentie-adviseurs: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18, Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J. Rozen dom Rietmolenstraat 8, Tel. 05483-13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen \Larenseweg 3, tel. 12 24 ifot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur In onze rubriek „op bezoek bij", spraken wij deze week met Au gust Muller. In april van dit jaar raakte de Nederlands kampioen zijspancrosser ernstig gewonfl tij dens crosswedstrijden in Holten. Nu, na drie maanden is het ergste leed geleden en denkt hij voor zichtig al weer aan het volgende seizoen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1