„Tijdperk van stropdas voorbij" Dorpsfeest succes gemeente holten Kerkdiensten Op bezoek bij Medische diensten Programma recreatie kerkewerk Schaken in de openlucht op Smidsbelt Behendigheids- wedstrijd De kleine Maarten Jochem was ge gezelschap dat hem een be- nog geheel onkundig van het ho- soek bracht. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 18 JULI 1984 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer G. J. Agterkamp voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Burg. van der Borchstraat 24; - aan de heer G. H. Markvoort voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Noordenbergstraat 8; - aan Gebr. Jansen voor de bouw van een wagenloods bij het pand Rijssenseweg 1 - aan de heer H. J. Meesterberends voor het vernieuwen van een rundveestal bij het pand Oude Deventerweg 10; - aan de heer D. J. G. Oolbekkink voor het vergroten van de woning Schoolstraat 10; - aan de heer H. Overmeen voor de bouw van een wagenloods bij het pand Dorperdijk 11; - aan de heer A. Poliste voor de bouw van een wagenloods bij het pand Lambooijsweg 1; - aan de heer H. Rietman voor het vergroten van een garage-berging bij de woning Broensweg 1; - aan Ennia Recreatiebedrijven N.V. voor de bouw van 5 recreatiebunga lows op het vakantiecentrum Twenhaarsveld aan de Landuwerweg; 2. het verzoek van de fa. Aanstoot tot opheffing c.q. wijziging van het parkeerverbod voor de panden Larenseweg 8, 10 en 12 afgewezen; 3. aan M.A.C. „de Holterberg" ontheffing verleend voor een behendig heidswedstrijd op 27 juli 1984 op de parkeerplaats aan de Tuinstraat; 4. aan J. S. de Schure vergunning verleend voor een „Schuredag" op 11 augustus 1984; 5. aan secr. A.K.W. te Wierden vergunning verleend voor een Heidetocht op 1 september 1984; 6. aan A. de Boef te Deventer vergunning verleend voor een concert van Golden Earring op 10 november 1984; 7. aan de heer J. A. Aanstoot subsidie toegekend voor het herstel van het rieten dak van het pand Evertjesweg 3. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDEUNG ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De Dorpsfeesten 1984 behoren weer tot het verleden. Ondanks de soms sombere en soms natte weers omstandigheden was de belangstel ling uitstekend voor de diverse eve nementen. Vooral de kermis had niet te klagen over klandizie, evenals de Keunebar van de Karnavalsvereni- ging de Fienpreuvers. Beiden toon den zich dik tevreden over de omzet. Koningin Alisja is weer ge woon Alisja Roodnat, die haar korte koninginnebestaan be schouwt als een reuze grap, waar ze met plezier aan terug zal den ken. Tot een van de taken van de Dorpskoningin behoort het ver welkomen van een nieuwe we reldburger die tijdens de Dorps feesten in Holten is geboren. Op dinsdag 17 juli zag in het St. Geestruidenziekenhuis in Deven ter Maarten Jochem Visser het levenslicht, zoon van Ds. Visser en mevrouw Visser-Locht. Samen met de voorzitter van de Dorps- feestcommisie de heer Jan Wig- gers en bestuurslid de heer H.B. Beltman bracht koningin Alisja een bezoek aan de trotse ouders en hun pasgeboren zoon. Maar ten Jochem is 52 cm. lang en woog bij de geboorte ruim 7 pond. Voor mevrouw Visser had de Dorpskoningin bloemen mee gebracht, terwijl namens de Dorpsfeestcommissie het echt paar Visser een geschenk onder couvert werd overhandigd. Vanzelfsprekend werd het be zoek vereerd op beschuit met muisjes, geserveerd door kraam verzorgster mevrouw M. van Kessel uit Deil. Maarten Jochem hield zich voorbeeldig tijdens het hoge bezoek en gaf geen kik. De kerkgangers in Dijkerhoek en Holten kregen eveneens zondag een beschuit met muisjes van de trotse vader. Traditiegetrouw vindt er deze zo mer weer een tweetal zomeravond concerten plaats in de Ger. kerk De Kandelaar te Holten. Het eerste con cert wordt op zaterdag 28 juli a.s. gegeven door organist Peter Eilan der. Deze jonge musicus is inmiddels voor Holten en omgeving geen onbe kende meer. Reeds vijf maal eerder verzorgde hij in Holten zomeravond concerten. Dit jaar wordt hij bijge staan door de Canadese organist André Knevel die het tweede concert op 11 augustus voor zijn rekening zal nemen. Peter Eilander werd geboren in 1957 waar hij reeds op zesjarige leeftijd begon met het volgen van orgelles. Zijn studie vond achtereenvolgens plaats bij Hey- men van 't Einde, Piet en Wil lem Hendrik Zwart, terwijl hij op het conservatorium te Zwolle studeerde bij mej. Dorthy de Rooy. In 1981 studeerde hij af voor het B-diploma. Nadien ont- Peter Eilander aan het orgel van de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Op 28 juli a.s. speelt de jonge musicus in de Kande laar. (Programma 26/7 - 2/8) Donderdag 26 juli* juli: u. Gezel- „De meeste mensen hebben nauwelijks enig idee hoe het in een hotelbedrijf toegaat. Ze vragen dan: „en wat doe je zo de hele dag", met in hun achter hoofd het idee dat het allemaal vanzelf loopt. Een hotel runnen, zodat de gasten zich thuis voe len, betekent zeven dagen in de week hard werken, het hele jaar door", aldus mevrouw M. E. R. R. Murris-Breukers, sinds kort eigenaresse van het bekende hotel op de Holterberg het Los se Hoes. Zij vervolgt: „De men sen hebben vaak ook zo'n ro mantisch beeld van ons vak. Altijd mooi gekleed en gekapt, gezellig met de gasten een praatje maken, maar ze verge ten het vele werk dat achter de schermen gedaan moet worden. Vanzelfsprekend ben ik goed gekleed en gekapt. Het zou te genover de gasten niet juist zijn als ik hen in spijkerbroek zou ontvangen. In mijn schaarse vrije tyd thuis met de kinderen draag ik wel graag gemakkelij ke kleding, maar ik hou ervan verzorgd uit te zien. Het Losse Hoes heeft van oudsher de naam „chic" te zijn, een image die nogal wat drem pelvrees oplevert bij de Holte naren. „Toch stellen wij ons niet elitair op. De tijd dat de gasten slechts gewenst waren als zij een stropdas droegen, is allang voorbij. Dat past niet meer in deze tijd. Alles is wat losser en soepeler geworden; het hotelbedrijf heeft zich daar bij aangepast". Het hotel is sinds jaren in het bezit geweest van de firma Murris, bestaande uit vader en zoon Murris. Door een ingrijpende verbouwing vijf jaar geleden werd het hotel aangepast aan de eisen van de tijd. De verbouwing bracht nog al wat gebreken aan het licht en door de bar slechte winter, werd de oplevertermijn steeds verder uitgesteld. Een en ander leidde er toe dat de oorspronke lijke begroting flink werd over schreden. Aanvankelijk had den hoteliers nog de goede ver wachting dat het met de bezui nigingen allemaal nog wel los zou lopen, zodat de gasten zou den blijven komen. Het liep echter anders. De inkomsten van de gasten liepen terug, wat te merken was aan het vermin derd aantal reserveringen. Door het instellen van speciale attractieve aanbiedingen, zoals gratis overnachten na een uit gebreid diner, gooide het Lösse Hoes het roer om. De uitgaven waren door de verbouwing zo groot geworden, dat de inkom sten het verlies niet goed maak te. „Als je elke maand 1500 gulden uit moet geven, en er komen maar 1000 binnen dan gaat het vroeger of later fout", verklaart mevrouw Murris. Na een uitgebreid familie-beraad en het gedegen advies van een financieel adviseur werd beslo ten de firma Murris op te heffen. „Om erger te voorkomen". Sa men met een familielid kocht mevrouw Murris het hotel en maakte er een besloten ven nootschap van. „Eigenlijk is al les bij het oude gebleven", meent de hotelierster. „Mijn man blijft directeur. Dit hotel, waar zijn familie zoveel werk en ideeën in heeft gestoken wilden we tot alle prijs behouden. Zoiets wordt een stuk van je zelf'. Momenteel heerst er rust in het hotel. Juli behoort tot de minst drukke maanden van het jaar. Na half augustus verwacht men weer de gasten die komen voor een rustige vakantie in een mooie omgeving. plooide hij zich tot een veelzijdig musicus. Hij werd benoemd als docent aan de muziekschool te Holten, zwaait de muzikale scep ter over het Chr. gem. koor Can tate Deo terwijl de rest van zijn tijd in beslag wordt genomen door steeds meer orgelconcerten. Inmiddels maakte hij een twee tal concerttoemees naar de VS en Canada, werd er van zijn hand een langspeelplaat uitgege ven, terwijl ook zijn eerste com positie op bladmuziek het licht zag. In 1981 werd Peter Eilander aangesteld als organist van de Ned. Herv. buitengewone wijkge- meente te Apeldoorn. Daarvoor was hij organist in Vaassen en Heerde. Het programma voor 28 juli bevat werken van J. S. Bach, W. Walond, F. Mendels sohn, Gringhuis, K. J. Mulder, A. Foote, C. M. Widor, M. Leclerc terwijl het concert wordt ge opend en besloten met koraalim provisaties. De aanvang is om 20.00 uur, de toegang bedraagt f5.- en voor kinderen onder 13 jaar is deze gratis. lige avond met muziek en spel letjes (f 1,-) Vrijdag 27 juli: 14.30 u. Vosse- jacht (f 1,-) Zaterdag 28 juli: 20.00 u. Kennis makingsavond (gratis) Zondag 29 juli: 10.15 u. Kamp dienst. Ds. H. J. Bouwhuis. Maandag 30 juli: 20.00 Volksdan sen Dinsdag 31 juli: 14.30 u. Spel- middag. Woensdag 1 aug.: 18.00 u. Twent se koffietafel. Donderdag 2 aug.: 15.00 u. Sportmiddag Vrijdag 3 aug.: 14.30 u. Vosse- jacht. Van maandag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 uur Kindermor gen voor kinderen van 5 t.e.m. 12 jaar. U bent hartelijk welkom bij: Ivo, Johanna, Tanja, Hermanna en Bea. Op woensdag 1, donderdag 2 en vrijdag 3 augustus zullen op het schaakbord op het Smids belt schaakwedstrijden worden gehouden. Zowel Holtenaren als vakantiegangers kunnen aan dit openluchtschaakevene ment deelnemen. De organisa tie is in handen van de plaatse lijke schaakvereniging. Op don derdag en vrijdag worden de voorrondes gespeeld en op vrij dag de finales. Voor de winnaar is een leuke prijs beschikbaar. De wedstrijden beginnen 's avonds om zeven uur. Er wordt gespeeld tot het invallen van de duisternis plm. half tien. Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij de VW Holten, waar men zich te vens in kan schrijven. Ook kan men zich inschrjven bij foto ten Velde en de firma v.d. Maat op het Smidsbelt. Arts W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uren: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 26 juli-2 aug. Zr. D. Klein Velderman, Laren, tel. 05738-12 92 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13.30- 14.30 u. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste-spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts F. G. Koop, Spoorstraat 3, Goor, tel. 05470-13 50. Spreek uur voor spoedgevallen: 17.00- 17.30 u. Dierenarts W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Maatschappelijke Dienstverlening Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Over ijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappe lijk werk, gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag XJm vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 05483-35 53. Bejaardenwerk Voor inlichtingen over het „open" bejaardenwerk tel. 05483-12 01 of 15 17. Consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het gebouw van de Stich ting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij het Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 18 14. Politie Tel. 05483-13 52. en 26 55. Na 18 uur bellen tel. 038-97 12 34. Brandweer Tel. 0011 (dag en nacht). DONDERDAG 26 JULI 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD De Holtense Motor- en Auto mobielclub De Holterberg heeft voor vrijdag 27 juli een behen digheidswedstrijd per auto geor ganiseerd. Holtenaren en vakan tiegangers kunnen aan deze wed strijd deelnemen. Het circuit is uitgezet op het parkeerterrein aan de Boschkampstraat en de deelnemers zullen het parcours allemaal in dezelfde auto afleg gen. De auto wordt beschikbaar gesteld door de MAC. In het par cours worden diverse hindernis sen opgenomen zoals een wip, wat extra aandacht en behendig heid vraagt van de rijders. De wedstrijd begint 's avonds om 19.00 uur. De toegang is gratis. Geboren - Janine Louise dv. P A Blok en M G W M Kerckhoffs (geb. te Deventer); Maarten Jochem zv. R Visser en H Locht (geb. te Deventer) Overleden: H J Reterink, oud 64 jaar. NED. HERV. KERK: 9.30 u. en 19.00 u. ds. R. Visser; Bej. Centrum „Diessenplas", woensdag 1 aug. 19.30 u. Ds. R. Visser; Uitgangscollecte: Alg. Kerkewerk (Kerk en sa menleving); Oppasdienst: mevr. Wolters-Teeselink en An- net Vukkink. GEREF. KERK: 9.30 u. en 19.15 u. ds. G. J. Mink van Arnemuiden. Collectes: le coll. voor de kerk, 2de voor rente en aflossing. Na de mor gendienst „koffie-uurtje" met de gasten in het „Voorhuis" Koffieschenken: mevr. Wolter- s-Markvoort en mevr. Hosper- s-Klomp. Oppasdienst: mevr. van Dijk-Aanstoot, mevr. Ma- nenschijn-Roelofs, mevr. Of- fringa-Werkman (res.), mevr. Oosterveld-Potman, mevr. Im- mink-Bartels, Anita Aanstoot (res.). R.K. KERK: Zondag 10 uur H. Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. J. H. Israël Uitgangscollecte: Al gemeen Kerkewerk (Kerk en samenleving) OKKENBROEK: 9.30 u. ds. G. Bouman Uitgangscollecte: Kerkvoogdij NIEUW-HEETEN: Zaterdag: 19.00 u. Zondag: 8.00 en 10.00 uur. Tot en met 14 september Ten toonstelling Oud-Holten in Dij- kerhoekse molen. Vrijdag 27 juli 19.00 uur Behendigheidswed- strijd per auto op circuit Bosch- kampsstraat (zie adv. en ber.) Dropping J.S. „De Schure" Beusebergerweg. Inschrijven tot 22.00 uur. Zaterdag 28 juli: 20.00 uur: Orgelconcert Peter Eilander in „De Kandelaar" (Stationsstraat) Zondag 29 juli: 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv).; 19.00 uur Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 30 juli: 15.00 uur Fietscrosswedstrijden FCC „De Holtertrappers" cross baan „Vletgoor" Dinsdag 31 juli: 19.30 uur: Houthakkersfeest/ Mini-Zeskamp op „Smidsbelt" Woensdag 1 augustus: 19.00-21.30 uur: Eerste ronde re creatie-schaaktoernooi op Smidsbelt. Aanmelden: foto ten Velde, tel. 18 50 Donderdag 2 augustus: 19.00-21.30 uur: Tweede ronde recreatie-schaaktournooi op Smidsbelt Vrijdag 3 augustus: 19.00-21.30 uur: Derde ronde re creatie schaaktournooi op Smidsbelt Dinsdag 7 augustus: 19.30 uur: Laatste Houthak- kersfeest/Mini Zeskamp sei zoen '84 op Smidsbelt Zaterdag 11 augustus: 9.00 uur: Aanvang keuring jaar lijkse Paardenfokdag „Holba- ■theo" bij „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek 20.00 uur: Orgelconcert André Knevel (Canada) in „De Kande laar"

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3