De bedden staan gespreid voor de Holtense gasten RESTAURANT Programma HOLTENS NIEUWSBLAD HONDERDEN MAALTIJDEN PER DAG IN GEBOUW IRENE NT- FOLKLORE FESTIVAL J HOLTEN Holtense inwoners alvast hartstikke bedankt. 9 &„^7.l98i - Boeren*^* AU Pl& TftOÊP /VAAR UÉKKER e£/S«AVEN ^estivaf i/AAX werkt iCI 1 -7'K txj festiva; Donderdag 19 juli: 14.00 uur Officiële opening 2e Internationale Folklore Festi val van Holten door de burge meester van de gemeente Hol ten Mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard. 14.15 uur Feestelijke Internat. Folkloremiddag voor de geeste lijk gehandicapte jeugd van Holten e.o. en uit diverse inter naten uit de regio. 20.00 uur Twentse boerenconfe- rence-show „Ie blieft Lachen" m.m.vd. John en Graads, de Noabert uut Zieuwent, Ruum- pot en Gait uut 't Klooster. Vrijdag 20 Juli: 10.00 uur Antiek, oude ambach ten, oud-Hollandse en vogel tjesmarkt. 20.00 uur Artiestenavond, m.m.v. Bob East Show Band, duo Maywood, Frank en Mirel- la. 01.00 uur sluiting. Zaterdag 21 juli: 10.30 uur Officiële ontvangst en verwelkoming namens de ge meente Holten van delegaties van alle deelnemende groepen ten gemeentehuize door B en W van Holten. 13.30 uur Folkloristische op tocht door Holten. 15.00 uur Optreden/show van alle deelnemende groepen in de tent. 20.30 uur Verbroederingsbal der Naties in de feesttent mjn.v. showorkest „Excaliber". 01.00 uur Sluiting. Zondag 22 juli: 9.30 uur deelnemers in kleder dracht naar de kerk 11.30 uur koffieconcert in de feesttent. Maandag 23 juli: 14,00 uur Bejaardenmiddag in de grote feesttent voor alle 65+ van Holten en uit diverse be jaardencentra uit de regio. 19.00 uur District folklore festi val met deelnemende groepen uit Nederland. 23.30 uur Uitslag dansjury. Zoals u allen inmiddels wel zult weten, zal Holten van don derdag 19 juli tot woensdag 25 juli 1984 voor de tweede maal in het teken staan van het „in ternationale folklore festival Holten"; een uniek folkloristi sche evenement, dat om de vijf jaar plaatsvindt. Dit jaar komen er ruim 1.000 deelnemers naar Holten, waar onder 750 buitenlanders die alle- De 750 buitenlandse gasten van de Holtense Boerendansers kunnen ge rust zijn: hun bedjes staan gespreid. maal moeten worden onderge bracht in Holten e.o., na de enorme hulp van de gemeente die wij als Holtense vereniging mochten ontvangen wil ik nu al bij deze al die gastgezinnen die zo spontaan hebben gereageerd op onze oproep om gasten onder te brengen bij deze alvast harte lijk bedanken. Wij hadden gehoopt dat wij in deze vakantietijd enkele groe pen zouden kunnen onderbren gen bij de inwoners van Holten, maar dat u voor ons in zo grote getale hebt gereageerd om onze gasten onder te brengen hadden wij alleen maar mogen hopen, ruim 350 gasten verblijven bij u thuis, wij vinden dit geweldig. Wij wensen u dan ook bij deze heel veel plezier en gezelligheid toe met uw gasten en hopen dat hierdoor vele en lange vriend schapsbanden zullen onstaan tussen de gasten en de inwoners van Holten. Wij wensen u te vens veel plezier bij een van de vele shows die de groepen in de week van 19 juli tot 25 juli zul len laten zien en natuurlijk bij de grote optocht op 21 juli 1984. Dick Plekkenpol, Alg. leider. zorgen ervoor dat onze gasten een goede kijk krijgen op de Neder landse keuken", aldus de kok. De betekent elke dag een warme maaltijd van drie gangen tijdens de lunchpauze en 's avonds een „aangeklede" lichte maaltijd. Geen geringe opgave als men be denkt dat elke dag zo'n 400 dan sers aan tafel zullen verschijnen. In tegenstelling tot het eerste lus trum kunnen alle deelnemers ge lijktijdig aan tafel. Elke tafel krijgt 'n eigen vignet van de groep zodat het geen verwarring kan geven tussen de groepen. Een uitgekiend draaiboek moet er voor zorgen dat het allemaal op rolletjes verloopt. De organisatoren hebben bij deze toch wel spectaculaire operatie de medewerking van de Holtense Middenstand en tal van andere De strechbedden uit het depot Borne van de dienst Bescher ming Bevolking doen uiteindelijk toch nog dienst voor vreedzame doeleinden. O.a. de Russen en Tsjechoslowaken zullen in een van de gymzalen slapen. terwijl sf ook gezorgd wordt voor hun natje en droogje. Afgelopen maandag zijn de eerste 125 bedden, ter beschikking gesteld door de dienst Bescherming Bevolking, in het gymnastieklokaal nabij Irene uitge zet In de komende dagen zullen de overige bedden worden opgehaald die een plaats krijgen in drie andere gymzalen in Holten. Als goede gastheren zorgen de Holtense Boerendansers ervoor dat de bedden keurig gedekt staan als de gasten arriveren. Een enorm karwei, dat geheel voor rekening komt van de dames van de dans groep. In totaal zullen 400 buiten landse gasten in groepsverband in Zweden; „Grangesbergs Kem- bygdsgilles Folksdanslag". Deze in Zweden zeer populaire dansgroep werd opgericht in 1974, momenteel telt deze dans groep 60 aktieve dansleden en nog eens 80 aktieve dansende kinderen. Deze groep is in Zweden zeer populair en wordt veel gevraagd voor optredens tijdens grote fes tiviteiten. Behalve met dansen houdt de groep zich ook bezig met hand werken, men geeft les in knopen, weven en borduren. De groep oe fent één keer per week, een maal per jaar kunnen er nieuwe dan sers tot de groep toetreden, dit kan na de in Zweden zo bekende „Midsummer" feesten. De groep zetelt in „Granges- berg" een dorpje van 5.000 inwo ners, er zijn geen bijzondere at- trakties voor tourisme in dit dorp, 's winters wordt er veel wintersport bedreven. Het is de eerste keer dat deze groep naar Nederland komt, wel hebben ze al toumee's gemaakt naar Bel gië, Frankrijk en Engeland. De groep staat o.l.v. Mej. Anette Göransson en Anita Nitsche. Holtense Boerendansers niet altijd het geluk aan hun zijde hebben bleek vorige week toen een van de muzikanten, Frits Hulshof tijdens zijn werkzaamheden in Polen van een stellage viel. Resultaat: een aantal gekneusde ribben. Deson danks wil hij het feest beslist niet missen. „Al zullen ze me er heen moeten dragen, ik speel". In de optocht laat hij echter verstek gaan. Een aanstaande geboorte van het kind van de muzikante van de Belgische groep De Rose- laar, bezorgde de aanstaande moe der zoveel problemen dat van deel name werd afgezien. Gelukkig stond de Antwerpse groep Den Dries al te popelen om in te vallen. Twee groepen waarvan veel ver wacht wordt, zijn inmiddels al in Nederland gearriveerd en treden a.s. vrijdag op tijdens het Interna tionale Folklore Festival in Bruns- sum dat door de KRO televisie wordt uitgezonden. „Dan kunnen de laatste twijfelaars zelf eens zien dat we niet teveel hebben gezegd, dat wij in Holten het beste van het beste te zien krijgen". de gymnastieklokalen worden on dergebracht. De overige 350 vin den een gastvrij onthaal in de Hol tense gezinnen. „Wij hebben nu alle gasten ondergebracht, gewel dig die spontane medewerking van de mensen", zegt voorzitter Plek kenpol. Tijdens de feestweek zal het ge bouw Irene als centraal punt fun geren. Daar zal kok Jan Schone- veld, samen met een aantal vrijwil ligers en vakantiewerkers zorg dra gen voor de inwendige mens. „We ondernemers die hun mensen en materiaal gratis beschikbaar stel len. Zo zal een koelwagen van de firma Unema dienst doen als bui tenmodel koelkast die dagelijks bijgevuld wordt door de firma's Dikkers, Wansink en Aaftink. Het AC-restaurant zorgt er voor al het bestek en de borden en de firma Hokatex levert de lakens voor de bedden en het tafel „linnen". Naast de bedden van de BB worden bed den geleend van het Rode Kruis Hengelo en Deventer. Dat ook de Gepensioneerd leger-kok Jan Schoneveld trekt voor het Inter nationale Folklorefestival nog weer even zijn kokspak aan, om de hongerige gasten een echte Hollandse maaltijd te kunnen voorschotelen. Jan-werd gekiekt voor het gebouw Irene bij het grote uithangbord dat boven op de luifel zal worden geplaatst. Zonder (Franse) taalfout die nog even snel zal worden overge schilderd. De wereldberoemde internatio nale volksdansers uit de Ameri kaanse staat Utah zijn voor Hol ten een grote attraktie. Mevrouw Mary Bee Jensen, in de Verenig de Staten een erkende experte op het gebied van volksdansen, voert haar disipelen in Holten (Ov), ten tonele. De veertig jongelui van het ge zelschap zullen hier dan ook graag geziene gasten zijn. Het re pertoire is geheel verjongd en aangevuld met ideeën, opgedaan tijdens de vele wereldreizen die men maakte. Vorig jaar maakte de groep een tournee van zes weken door de landen van Oost- Europa. Traditionele indianendansen zullen evenwel niet aan het pro gramma ontbreken. Aan de uni versiteit van Brigham studeren immers zo'n 700 leerlingen van indiaanse afkomst. Ruimschoots vertegenwoordigd in de dans groep zullen zij hun afkomst niet verloochenen. Door overal ter wereld hun artistieke kunnen te tonen trachten de Internationale Folk Dancers een steentje bij te dragen aan de bevordering van goodwill en wereldvrede. ..VOOR 0LAPUJIS,-rcS£N SPINT", 6Tt...6Tc...PUS? Dinsdag 24 juli: 14.00 uur kinderprogramma met disco 19.00 uur Houthakkersfeest 20.30 uur Sluitingsbal der Na ties, feestelijk afscheid van de gastgezinnen m.m.v. orkest „Satunus". 22.00 uur Officiële sluiting 2e internationale Folklore Festi val Holten. 24.00 uur Sluiting dans-/af- scheidsavond. Frankrijk; De groep La „Soyotte" uit Saint- Dié. Deze kleurrijke en gezellige dansgroep komt uit de Vogezen uit de stad Saint-Dié. Saint-Dié wordt ook wel de hoofdstad van het Vogezen ge bergte genoemd en telt 18.000 in woners. La Soyotte is opgericht in 1955 en heeft zich in de afgelopen ja ren een goede naam opgebouwd in Frankrijk. Het is de eerste keer dat deze groep naar Neder land komt, wel hebben ze aan een tal van grote festivals deel genomen in andere landen o.a. Kröv, Zürich, München, Middels- borough en Venetië. De groep heeft 24 dansen op hun repertoire en brengt een folkloreshow uit de Vogezen van ca. twee en een half uur. De groep staat onder leiding van hun eminente voorzitter Mon sieur J. Bernard,

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9