„De Boer Op": gastvrij onthaal Holtense boeren Noodweer maakt eind aan Houthakkersfeest j Insekten te kijk in Bos Dierenwereld „Twee zien altijd meer dan één" Kerkdiensten Medische diensten Op bezoek bij. van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Animo voor dumpplaats valt tegen DONDERDAG 12 JULI 1984 Lange tijd leek het goed te gaan bij het eerste Houthakkersfeest van dit zomerseizoen. Een aangenaam zon netje, volop publiek, gemotiveerde ploegen en de mogelijkheid om her en der een hapje en een drankje te nuttigen zorgden op het Smidsbelt voor een gezellige entourage. Maar naarmate de strijd tussen de vier Holtense campings vorderde stapel den donkere wolken zich op boven de dorpskom van Holten. Donkere wolken die gepaard met fikse wind stoten een voortijdig einde maakten aan het Houthakkersfeest van afgelo pen dinsdag. Terwijl de organisatoren van de Holtense Handelsvereniging inder haast de attributen in veiligheid stelden voor het naderend onweer en de vele toeschouwers ijlings hun toevlucht zochten in veiliger oorden slaagde presentator Koos Schut er nog maar ternaüwérnood in de voortijdig tot stand gekomen einduitslag kenbaar te maken aan de enkeling die het dreigende noodweer eigenwijs trotseerde. Coach Jan Smit van camping De Holterberg mocht in een inder haast geïmproviseerde ceremonie protocolaire de beker mee naar huis nemen. Zijn ploeg verzamelde 80 punten gevolgd door De Prins met 50 punten, De Haspel met 40 punten en De Poppe met 20 pun ten. Gezien de aanloopproblemen met het eerste spel (het schijven stapelen) waarin zowel de kruiwa gens als de ski's het begaven wa ren de resultaten daarvan niet meegeteld in de einduitslag. Maar wie maakte zich daar druk om? Krachtpatser Jan van Steyn in ieder geval niet. Deze vakantiegast van camping De Haspel werd uit geroepen tot De Sterkste Man van Holten. Voor deze avond tenminste, want er volgen nog meer Houthak kersfeesten op 24 juli, 31 juli en 17 augustus. Ook dan zal er weer worden gestapeld, gezaagd, gedra gen, geworpen, geheven en gesla gen. En natuurlijk wordt dan ook weer het „ladderspel" gespeeld. Een nieuwigheid tijdens de Hou thakkersfeesten waarbij de deelne mers uiteindelijk de letters HHV op het bord moeten brengen. Het is voor de 50-jarige Holtense Han delsvereniging te hopen dat naast een grote publieke belangstelling nu ook de weersomstandigheden zullen bijdragen tot een geslaagd Houthakkersfeest. De gemeentelijke Snzamel- plaats voor chemisch afval aan de Vt/aagweg, dat op 13 mei met enig officieel vertoon door wethouder Stegeman werd geopend, blijkt bij de Holtenaar nog niet de be kendheid te hebben die ervan verwacht werd. Beheerder H. J. Aanstoot vertelde dat eF nog maar mondjesmaat gebruik ge maakt wordt van de mogelijheid het chemisch afval te dumpen. „Misschien hebben de men sen wel geen chemisch afval, dat valt niet te controleren", aldus de heer Aanstoot. „Feit is wel dat we bijvoorbeeld deze week niets binnen hebben ge kregen. Eerlijk gezegd valt ons de belangstelling wel tegen". Het chemisch afval waarvoor het depot is ingericht bestaat uit droge batterijen, medicijnen (geneesmiddelen voor dieren, cosmetica, verf, lijm, oplosmid delen, bestrijdingsmiddelen, bijtende stoffen en fotochemi- caliën). Het depot aan de Waagstraat is dagelijks voor particulieren geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Het bestaat uit een soort aan gepaste garage die voorzien is van een vloeistofdrempel, een brandveilige deur en speciale schappen die het doorlekken van de opgeslagen chemicaliën onmogelijk maken. Afgelopen winter heeft beheerder Aan stoot een speciale cursus ge volgd die hem de bevoegdheid gaf het chemicaliën-depot te beheren. „Wij kunnen niet bij de men sen binnen kijken om te contro leren of ze ook schadelijke che micaliën in huis hebben, dat zou te gek zijn, maar wellicht is het goed de Holtenaren er nog eens op te wijzen dat ze elke middag aan de Waagweg te recht kunnen voor de afgewerk te spullen. Vooral als straks de vakantiefoto's afgewerkt wor den, komt er heel wat vrij, ik hoop dat men die troep niet door de gootsteen spoelt, maar bij ons inlevert, zodat het op verantwoorde manier verwerkt kan worden". Beheerder Aan stoot voegt er nog aan toe dat de automobilisten al wèl de weg gevonden hebben en hun afge werkte motorolie regelmatig in de speciale tank komen dum pen. Op donderdag 26 juli a.s. zullen verschillende boerderijen rond Hol ten hun deuren gastvrij open zetten voor het publiek in het kader van de actie «De Boer Op". Op die dag kan men een kijkje nemen achter de schermen van het boerenbedrijf. De open dag rond Holten is op touw gezet door de plaatselijke landbouworganisaties en de nieuwe Stichting Kijk op Land- en Tuinbouw Overijssel. Ook de VW Holten stak de hel pende hand toe. Zo is een aantrek kelijke route uitgestippeld, waarin diverse fraaie plekjes uit de omge ving van Holten zijn opgenomen. De tocht is bedoeld voor fietsers, maar men kan de route eventueel ook per auto afleggen. De route is vanaf donderdag 12 juli verkrijg baar bij de VW. Bij de VW kan men donderdagmorgen 26 juli ook starten. Van 10 uur 's morgens tot 4 uur 's middags zijn de belangstel lenden welkom bij de deelnemen de boerderijen. In de route zijn verschillende soorten bedrijven opgenomen, zo dat men een goed beeld krijgt van het leven op de boerderij. In de eerste plaats is dat het „beesten spul", dat bij jong en oud in trek is. Daarnaast scoren machines en ook de moderne aanpak op de land bouwbedrijven hoog. De gastvrije ontvangst, die men op de boerderij te wachten staat levert altijd veel waardering op. De boer en boerin zal ook in Holten graag laten zien hoe het in het de land- en tuin bouw werkelijk toegaat. Daarover bestaan nogal eens misverstan den. De open dag is bedoeld om een juist beeld te geven van de gang van zaken in de agrarische sector. Daarnaast willen boeren en tuinders op deze manier een brug slaan tussen stad- en platteland. Voor de Holtenaren wellicht een overbodige toevoeging, omdat de dorpsbevolking en de boerenbe volking sinds jaar en dag nauw met elkaar verbonden zijn. In de route Holten is als speciale attraktie de vertoning van een film opgenomen. De film wordt ge draaid in het gebouw van Staats bosbeheer aan de Borkeldsweg. De bedrijven die hun deuren gastvrij openen zijn: Rundveebedrijf Twenhaar, Broensweg2; Kippen- bedrijf Oolbekking, Geskesdijk 34; Rundveebedrijf Veltkamp, Bor keldsweg 14; Staatbosbeheer, Bor keldsweg; Meststierenbedrijf De Boer, Beusenberg41. De wereldberoemde internatio nale volksdansers uit de Ameri kaanse staat Utah zijn voor Hol ten een grote attraktie. Mevrouw Mary Bee Jensen, in de Verenig de Staten een erkende experte op het gebied van volksdansen, voert haar disipelen in Holten (Ov), ten tonele. De veertig jongelui van het ge zelschap zullen hier dan ook graag geziene gasten zijn. Het re pertoire is geheel verjongd en aangevuld met ideeën, opgedaan tijdens de vele wereldreizen die men maakte. Vorig jaar maakte de groep een tournee van zes weken door de landen van Oost- Europa. Traditionele indianendansen zullen evenwel niet aan het pro gramma ontbreken. Aan de uni versiteit van Brigham studeren immers zo'n 700 leerlingen van indiaanse afkomst. Ruimschoots vertegenwoordigd in de dans groep zullen zij hun afkomst niet verloochenen. Door overal ter wereld hun artistieke kunnen te tonen trachten de Internationale Folk Dancers een steentje bij te dragen aan de bevordering van goodwill en wereldvrede. Ned. Herv. kerk 9.30 u en 19.00 u. ds. R. Visser. Diesenplas woensdag 18 Juli 19.30 uur ds. de Vrijer. Uitgangscollecte: Gebouw Ire ne Oppasdienst: mevr. Schoolen- Aanstoot en Carla en Cornelie Heemstra. GEREF. KERK 9.30 u. en 19.15 u. ds. J. G. Marseille, Lochem. Collectes: In beide diensten le coll. voor Interk. plaatse lijk recreatiewerk en 2e colL voor rente en aflossing. Oppasdients: Mevr. Tromop- v.d. Meulen, Jenny Nijkamp, mevr. Smit-Paalman, mevr. Dul-de Fockert, Marion Dul, mevr. Paalman-Zwiers (res.) R.K. KERK Zondag 10 uur H. Mis in ge bouw Irene. DLIKERHOEK 9.30 u. ds. A. v.d. Lee van Nijver- dal Uitgangscoll. voor gebouw Ire ne. OKKENBROEK 9.30 u. ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Uitgangscoll. Kerk en Samenle ving. NIEUW-HEETEN Zaterdag: 19.00 urn- Zondag: 8.00 u. en 10.00 uur. ARTS W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uren: 11.00 u. en 16.00 u. WIJKVERPLEGING Dienst: 12 t.e.m. 19 juli: Zr. A. van Beem, Bathmen, tel. 05704- 30 92 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag 13.30-14.30 uur. Tevens dan afhalen en te rugbezorgen van magazijnarti kelen. Diëtiste-spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS T. van Noort, Scherpenzeelse- weg 13, Goor, tel. 05470-53 17. Spreekuur voor spoedgeval- lenb: 17.00-17.30 u. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Over ijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappe lijk werk, gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10 uur in het Groene Kruis-ge- bouw, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 05483-35 53. BEJAARDENWERK Voor inlichtingen over het „open" bejaardenwerk: tel. 05483-12 01 of 15 17. Voor wachtmeester Jet Rinks (bijna 24) stond het al sinds haar twaalfde jaar zo vast als een huis: later werd ze agente. Het werd uiteindelijk wacht meester bij de Rijkspolitie te Holten. „Een gradueel verschil, al blijft het werk hetzelfde. Een agente maakt deel uit van het gemeentelijk politiekorps, bij de Rijkspolitie ben je wacht meester", verklaart Jet. „Ik heb het altijd al een fascinerend beroep gevonden", vertelt ze. „Waarom weet ik eigenlijk niet, maar het bevalt me nog steeds prima". Na de Mavo-opleiding in haar geboorteplaats Almelo werd Jet Rinks één van de jongste aspirant-wachtmeesters op de politieschool in Harlingen. Na haar opleiding werd ze be noemd in Limburg. Achteraf gezien een waardevolle periode, maar haar voorkeur ging toch uit naar een post in de omge ving van haar geboorteplaats. „De mentaliteit van de Twente naren ligt me nu eenmaal beter. Dat komt de verstandhouding tussen jezelf en het publiek ten goede". Zij vroeg overplaatsing aan naar het district Zwplle met als voorkeur het groepsbu- reau in Holten. „Tijdens mijn stageperiode heb ik een week „meegelopen" in Holten. Na tuurlijk is zo'n week niet vol doende om de mensen en het werk te kunnen beoordelen, maar ik was hier zo goed opge vangen dat ik graag in Holten geplaatst wilde worden". Het verzoek werd wonder boven wonder ingewilligd (normaal gesproken heb je geen enkel recht op een voorkeursplaats, zegt ze). Sinds drie jaar is wachtmeester Rinke een ver trouwde figuur in het Holtense straatbeeld. Samen met haar collega's draait ze alle diensten mee. „Gelukkig wordt er geen enkel onderscheid gemaakt tussen mannen en vrouwen bij de Rijkspolitie. Wij, mijn vrou welijke collega en ik, hebben dezelfde rechten en plichten als onze mannelijke collega's, dat betekent dat wij alle werk zaamheden verrichten als de mannen, dus ook patrouille rij den en nachtdiensten". De Rijkspolitie Holten pa trouilleert altijd in ploegen van twee. „Wij doen dit doelbewust. Twee weten meer dan één, en vooral bij het observeren is dat belangrijk. Wat de één ziet als slingerend rijden, kan de ander zien als rechtuitrijden. Dan is het goed dat je samen met een collega een beslissing neemt". Volgens wachtmeester Rinks valt het met de criminaliteit in Holten wel mee. „Het gaat er hier wat rustiger aan toe. Alles verloopt wat gemoedelijker, al moeten we soms echt wel eens optreden". De sfeer op het bu reau is uitstekend. „Dat is wel eens anders op andere bureaus. Wij hebben een hartelijke sfeer onder elkaar, echt collegiaal". Deze tijd is de drukste tijd voor de Holtense politiemensen. Er wordt tien dagen achtereen dienst gedaan met aansluitend vier dagen vrij. ..In de tijd datje dienst hebt, ben je dag en nacht inzetbaar, al wordt er natuur lijk wel rekening gehouden met je persoonlijke wensen". Onder de titel „de Vrienden van de Bloemen", exposeren John Pootjes en Cor Nagel in het museum „Bos Dierenwereld" een selektie uit hun collektie insekten-foto's, welke zij van deze dieren in hun natuurlijke omgeving hebben gemaakt. Zij maakten him dia's in binnen- en buitenland in allerlei natuurge bieden. De dieren werden daarbij niet gestoord, nog door bespuiting verdoofd of iets dergelijks. De be doeling van beide amateurfotogra fen en natuurliefhebbers is de be zoekers van de tentoonstelling te laten zien dat er zoveel mooie die ren in de natuur leven, die men bijna niet kan zien omdat ze zo klein zyn. Op de tentoonstelling kunt u zeldzame krabspinnen be wonderen naast veel voorkomende vlinders, torren, kevers, wantsen, bijen, libellen enz. De expositie is in Bos Dierenwe reld te bewonderen van 14 juli tot en met 12 augustus. De openings tijden zijn: maandag bm zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur en op zon dag van 11.00 tot 18.00 uur. Deze fototentoonstelling trok eerder dit jaar in het bezoekerscentrum Cor- versbos van de Vereniging voor Natuurmonumenten maar liefst 6300 kijkers. Op zaterdag 14 juli zullen de beide fotografen tussen 15.00 en 17.00 uur aanwezig zijn in het mu seum om eventuele vragen van belangstellenden te beantwoor den. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN EN KLEUTERS Elke dond. van 8.15-11.30 u. St. Kruiswerk, Gaardenstr. 29. Te lefonische afspraken: 05483- 14 36. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gas- voorziening melden by het Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 18 14 POLITIE Tel. 05483-13 52 en 26 55. Na 18 uur bellen tel. 038-9712 34. BRANDWEER Tel. 0011 (dag en nacht). Donderdag 12 juli 10.00 uur Start wandeltocht Staatsbosbeheer vanaf bezoe kerscentrum. Vrijdag 13 juli 13.30-17.30 uur Warenmarkt in de Kerkstraat. 19.00 uur Aanvang Konings- schieten, terrein Markeloseweg. Zaterdag 14 juli 13.30 uur Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten in Kalfstermansweide. Zaterdag 14 juli t.em. 12 aug. tentoonstelling „Vrienden van de bloemen" in Bos-Dierenwe- reld. Zondag 15 juli 14.00 uur Dansen in bar-dan- cing De Wippert. 19.30 uur Dansen in bar-dan- cing Boode te Bathmen. Maandag 16 juli 18.45 uur Fietscrosswedstrijd crossbaan 't Vletgoor. Dinsdag 17 juli 06.00 uur en 10.00 uur Wande ling Staatsbosbeheer. Voor 06.00 uur opgave VW (start bij bezoekerscentrum). Start 10.00 uur Eelerveld. 14.30 uur Opening Dorpsfeest '84 op Smidsbelt. plm. 18.00 uur Start grote natio nale wielerronde voor nieuwe lingen en amateurs rond hei feestterrein. 20.00 uur Live optreden Swing Masters in t Klavier. Woensdag 18 juli 10.00 uur Wandeltocht Staats bosbeheer vanaf dagcamping Holterberg. 14.00 uur Fietstocht (25 km vanaf kantoor VW. 10.00 uur Kleinveemarkt in Kalfstermansweide. 10.00 uur Rommelmarkt Hool- ters Daansers op parkeerter rein achter Kledinghuis Belt man (Dorpsstraat). Tot 24.00 uur Dansen in bar- dancing De Waag. Donderdag 19 juli 14.00 uur Opening Intern. Folk lore Festival met aansluitend folkloremiddag voor geest, ge handicapte kind. in tent Kalfs termansweide. 20.00 uur Twentse boerenconfe- rence-avond in de feesttent Vrijdag 20 juli Dansen in bar-dancing De Waag. Zaterdag 21 juli Dansen in bar-dancing De Waag. Zondag 22 juli Dansen in bar-dancing De Geboren: Margerita Wilke Berdien, d.v. W. Zandjans en E, Olde Beklonk (geb. te De venter). Overleden: G. Udink-Maats, oud 89 jaar; E. Wissink. oud 79 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3