M Oostelijke top aan start Holtense wielerronde Sterke mannen trekken touw om kampioenstitel De Grote Trek goed begonnen SV Holten traint op Sportcentrum Politie-weekjournaal Programma Kerkeweek Snorkelduiken in zwembad Twenhaarsveld ZWEMBAD HOLTEN Wiliems wint St. Maxence Holten dicht tijdens ronde Fietscross wedstrijden op 't Vletgoor M.A.C. houdt jaarlijkse autocross Kalligrafie en geometrie in Galerie Badmeesters in het nieuw HOLTENS NIEUWSBLAD mm ZESTIG RONDEN DOOR HET CENTRUM Triathlon-training DONDERDAG 12 JULI 1984 11 Ook dit jaar brengt een groep jeugdleden van de s.v. Holten een trainingsweek door op het KNVB Sportcentrum in Zeist. Vol goede moed zijn maandagmorgen veertien voetballertjes vertrokken, uitgewuifd van het sportpark Meermanskamp om na een inspannende week zater dagmorgen terug te keren. De belangstelling voor het trai ningskamp is altijd erg groot, want niet alleen krijgen de jeugdleden een uitgebreid trainingsprogram ma voorgeschoteld dat bij de jon gens goed in de smaak valt, ook lopen ze kans beroemde voetbal lers in levende lijve aan het werk te kunnen zien. In de zomer is het KNVB-sportcentrum vaak gast verblijf voor buitenlands topvoet- ballers. Om die reden gaat er altijd een flinke hoeveelheid stickers mee richting Zeist om te kunnen „onderhandelen". Hoofddoel blijft echter de jongens een week lang te trainen in voetbal en vaardigheids- proeven o.a. 1 kilometer veldloop, verspringen, hardlopen, bal inwer pen, trapvangbal, zuiver plaatsen, voetbalcircuit en voetbaldribbel. Het programma is zodanig opge zet, dat het de gehele dag beslaat; alleen de woensdagmiddag is vrij. In de avonduren worden vaak spel letjes georganiseerd ter afwisse ling. Het sportkamp wordt afgeslo ten met een diploma-uitreiking, waarin de behaalde resultaten worden vermeld. Vanzelfsprekend wordt er tijdens de kampweek veel gevoetbald, o.a. tegen andere groe pen die op het sportcomplex ver blijven. Een druk, bijna overladen pro gramma, dat veel aandacht vraagt van de jongens, maar ook van de begeleiders. Vandaar dat er 's mid dags een verplichte rustpauze is ingelast van een uur. Desondanks zal de ploeg zaterdag na thuis komst best een beetje moe zijn. HOLTEN/NI JVERDAL - Het dauwzwemmen, dat dit jaar op Hemelvaartsdag voor het eerst in het zwembad Twenhaarsveld in Holten werd gehouden, heeft de organisatoren opnieuw op een goed idee gebracht. Het zwem badpersoneel wil nu in de vakan tie een cursus snorkelduiken houden met als afsluiting .een er kend examen van de Nederland se Onderwatersportbond. De cur sus wordt gehouden op dinsdag en donderdag en begint om half twaalf. Vereist is dat de deelnemers in het bezit zijn van diploma B. Wie meer wil weten over deze cursus kan contact opnemen met het zwembad, telefoon 05483-16 55. Door de PV „De Bergvliegers" werden 214 duiven ingekorfd voor de vlucht vanaf Pt. St. Ma xence. De lossing had plaats om 7 uur. H. Wiliems klokte de eer ste duif om 12.56 uur en dat betekende dat de afstand van ruim 429 was afgelegd met een gemiddelde van 74 kilometer per uur. Het was een vlotte vlucht. De uitslag: 1-3-4-5-8 H Wiliems; 2-13-25-37-40 Comb. Oolbekkink- Tijhof; 6-7-17-23-25 Teun Schup- pert; 9-30-41-44-50 G. Egberts; 11- 21-27-34-38 M. Lodeweges; 14-54 Wim Aaftink; 15 Comb. Kwinten- berg; 16 Ronald Kolkman; 18 Jan Aaftink; 19-49-52 G. J. Koet sier; 28 H. van Beek; 32 H. J. Paalman; 42 R. Bannink; 45 Frits Meester en Zn. 47 A ten Dam 2, 48 H. J. ten Velde Gedurende de wielerronde die de wielervereniging CC 75 uit Nijverdal en de IJsclub „Noord pool" op dinsdagavond 17 juli or ganiseren zal het centrum van Holten volledig afgesloten zijn voor het verkeer. Het parcours dat de renners volgen is: Dorps straat, Larenseweg, Pastorie- straat, Rietmolenstraat, Oranje straat. Deze straten zijn vanaf 18.00 uur tot 's avonds plm. 22.00 uur afgesloten. Alle bewo ners langs het parcours hebben inmiddels bericht ontvangen van de organisatoren om hun auto's voor die tijd buiten het parcours te zetten indien men die avond weg wil. Ook hebben de organi-, satoren de bewoners aan de rou te gevraagd de huisdieren vast te houden en de kinderen te waarschuwen extra voorzichtig te zijn met oversteken. Het door gaande verkeer wordt door de Rijkspolitie omgeleid. In het kader van de Dorpsfees ten 1984 zullen op zaterdag 14 juli a.s. de sterkste touwtrekploe- gen gaan strijden op het kam pioenschap van Holten. De wed strijden gehouden op de Kalfs- termansweide en beginnen om half twee. Het team van de buurtvereni ging Dijkerhoek zullen alles in het werk stellen om hun titel van het vorig jaar te prolonge ren. De sterke mannen uit Dij kerhoek weten dat het een zware strijd zal worden, want de oud kampioenen Buesenberg en MAC De Holterberg zijn eveneens goe de kandidaten voor de wisselbo kaal die door manége Snorre- wind beschikbaar is gesteld. 1 De fietscross-wedstrijden die in het kader van de zomeractiviteiten op het fietscrossterrein 't Vletgoor aan de Larenseweg worden gehouden op vrijdag 13 juli en vrijdag 20 juli belo ven een spannende strijd te zien te geven. Tal van Holtenaren, maar ook vakantiegangers hebben zich inmid dels al aangemeld, terwijl ook van diverse verenigingen al inschrijvin gen zijn binnen gekomen. Zoals wij in onze editie van vori ge week reeds meldden, staat de inschrijving open voor vakantie gangers en inwoners van Holten. Inschrijving vindt plaats bij de fa. Stam, Oranjestraat, fa. Aanstoot, Larenseweg, 't Klavier, Dorpstraat en bij het VW-kantoor. Men kan zich opgeven tot op de dag van de wedstrijd vóopr tien uur bij éen van bovengenoemde adressen. De voorrondes beginnen 's mid dags op 15.00 uur, terwijl men van af 14.00 uur mag oefenei.. De fina les worden 's avonds om 19.00 uur verreden. Deelnemende verenigin gen en vakantiebedrijven dienen om 18.30 uur aanwezig te zijn. Nogmaals vermelden wij dat voor vakantiegangers en kinderen zonder crossfiets gratis fietsen en helmen beschikbaar zijn. Het in schrijfgeld bedraagt f 2,50 en moet bij opgave worden voldaan. Tij dens de crosswedstrijden wordt een loterij gehouden met een aan tal leuke prijzen. Henk Boeve won vorig jaar de nationale wielerronde voor amateurs in Holten. De Holtense wielerronbde die dins dagavond 17 juli in het kader van het Dorpsfeest Holten wordt verreden, belooft een spannende strijd te wor den. Het is de organisatoren, de IJsclub Noordpool en de wielerver eniging CC 75 uit Nijverdal wederom gelukt vrijwel alle oostelijke promi nenten aan de start te krijgen. Naast de winnaar van vorig jaar, Henk Boeve uit Nijverdal, verschij nen o.a. Hans Boom uit Enter, de gebroeders Hassink uit Neede, Han Vaanhold uit Haaksbergen, Herman Snoeyink uit Denekamp en Gerrit Möhlman uit Apeldoorn aan de start. In totaal rijden 100 renners bij de amateurs, terwijl bij de nieuwelingen tachtig renners aan de start verschijnen. De be langstelling was zo groot dat er 60 overschrijvingen waren. Evenals vorig jaar is het par cours uitgezet in het centrum van Holten, wat voor de toeschouwers bijzonder aantrekkelijk is. Vorig jaar werd voor het eerst gereden in het centrum, een experiment, dat zowel bij de renners, de orgenisato- ren, de politie en het publiek in goede aarde is gevallen. Het par cours omzoomt als het ware het feestterrein van het Dorpsfeest op het Smidsbelt: Dorpsstraat, La renseweg, Pastoriestraat, Rietmo lenstraat, Oranjestraat. Geduren de de gehele avond is het parcours voor al het verkeer afgesloten. De organisatoren hebben bij de bewa king van het parcours de medewer king van 15 parcourswachten die nauwlettend er voor zullen waken dat het parcours vrij zal zijn voor de renners. Voor het eerst dit jaar zal de MAC met twee motoren voor de renners uitrijden. De EHBO staat met 14 vrijwilligers paraat. Tevens is er voortdurend een zie kenauto en een arts beschikbaar voor eventuele ongevallen. Deze extra veiligheid is door de organi satoren ingelast als gevolg van het vrij vervelende ongeluk dat vorig jaar geschiedde met één van de Zweedse deelneemsters die in een bocht onderuit ging en met een fikse hoofdwond overgebracht moest worden naar het ziekenhuis in Deventer. Het meisje is gelukkig volledig hersteld. Voor het publiek is langs het gehele 1300 meter lange parcours de wedstrijd goed te volgen via de geluidsinstallatie. De nieuwelin gen starten om 18.15 uur en rijden 30 ronden; de amateurs rijden 60 ronden en starten om 19.15 uur. De finish wordt verwacht rond half tien. De wielerronde wordt gespon sord door de OAD en de Holtense Handelsvereniging. Mede door enkele artikelen in de krant kon een inwoner van Holten de politie een belangrijke tip geven, waarna de politie een ernstige zaak kon oplossen. Het betrof hier de bedreiging met een pistool van een 15-jarige jongen op 19 mei 1984. De dader wilde van het slachtoffer dal deze zich uitkleedde. De attente in woner uit Holten zag enige tijd gele den, dat de bestuurder van een rode Visa zich vreemd gedroeg. Omdat de dader ook zo'n auto bij zich had meldde hij het kenteken bij de politie. Ook bleek het signalement te klop pen. De politie van de woonplaats van de dader zorgde ervoor dat hij in Holten kwam. Bij het verhoor beken de hij. Op 3 juli 1984 vond er op het Zwartepad een aanrijding plaats tussen twee achteruitrijdende au to's. Eén van de bestuurders zag de andere komen en stopte. De ande re zag dit echter niet en reed tegen de gestopte auto. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Nabij het villaterrein „het Loo': werd door een jongen een gewonde ree gevonden. Hij waarschuwde een jachtopzichter, die samen met de politie het ree onderzocht. Waarschijnlijk was het ree enige tijd geleden betrokken geweest bij een aanrijding. Hij was nu sterk vermagerd en ernstig gewond. Daar het beest niet meer te redden was werd het uit zijn lijden verlost. Zaterdag 14 juli: 20.00 uur Ken nismakingsavond (gratis). Zondag 15 juli: 10.15 uur Kamp dienst. Voorganger ds. M. Berg. Maandag 16 juli: 20.00 uur Eten van en uit de natuur (fl.-). Dinsdag 17 juli: 14.30 uur Crea tieve middag (fl.-). Woensdag 18 juli: 20.00 uur Lan- denavond Amerika (f2.-). Donderdag 19 juli: 14.30 uur Ge zinsspeurtocht (fl.- ouderen, f 0.50 kinderen). Vrijdag 20 juli: 20.00 uur Kamp vuur (kosten afhankelijk van wat er precies gaat gebeuren). Zaterdag 21 juli: 20.00 uur Ken nismakingsavond. Zondag 22 juli: 10.15 uur ds Schipper. Maandag tot en met vrijdag is er van 10.00 uur tot 12.00 uur kin- NIJVERDAL - Zo omstreeks half augustus a.s. gaat de Nij- verdalse Stichting All-Sports een nieuwe training starten. Dit zal zijn in de vorm van de popu lair wordende Triathlon-sport. Na het grandioze „Kwarttriath- lon-succes", dat de voetbalver eniging Nijverdal onlangs boek te, is Ben Middelkamp van All- Sports met een aantal sport mensen om de tafel gaan zitten om triathlontrainingen voor sportievelingen uit Nijverdal en omgeving professioneler te gaan opzetten. Het ligt in de bedoeling om op recreatieve basis te gaan beginnen, het is n.l. gebleken dat trainen voor de triathlon een erg prettige manier van sportbeoefening kan zijn. dermorgen. Kinderen van 5 tot en met 12 jaar zijn welkom. Teamleden zijn Harmanna, Ivo, Johanna, Tanja en pastoraal me dewerkster is Bea. Ze zullen u heel graag begroeten in de tent op de Borkeld. De Holtense Motor- en Automo bielclub «De Holterberg" organiseert in het kader van de Dorpsfeestweek op woensdagavond 18 juli op een terrein van de gemeente aan de Beu- sebergerweg de jaarlijkse autocross. Om 18.30 uur zal daar het eerste startsein worden gegeven en zullen coureurs uit o.a. Holten, Markelo, Bathmen, Okkenbroek, Bame- veld, Laren, Twello enz. tot plm. half tien weer zorgen voor een boeiend spektakel. De wedstrijden worden verreden in vier klassen te weten: da mesklasse, 1600 en 2000 c.c. en de super-sprintersklasse. Op het terrein is een circuit aan gelegd dat aan alle veiligheidsei sen voldoet. Het rennerskwartier is geheel afgescheiden, terwijl vlak bij het terrein plaats is gemaakt voor de EHBO, de brandweer- en de sleeptractoren die evenals voor gaande jaren weer meer dan eens in actie zullen komen om de ge kreukelde wagens uit elkaar te trekken of uit de greppel te halen waarin ze bij het nemen van al te veel risico of na een botsing zijn beland. Alle „ingrediënten" zijn aanwezig voor een spannend en sensationeel evenement. De orga nisatoren rekenen ook deze keer weer op een grote publieke belang stelling. Niet minder dan zeven huifkarren vol vertrokken maandagmorgen van uit Holten op zoek naar het avontuur in het Wilde Westen. De Grote Trek was begonnen, op zoek naar Lucky Luke, de held van het Wilde Westen. De kindervakantieweek begon onder welhaast tropische omstan digheden, maar ondanks de ver lokkingen van het zwembad waren er maandagmorgen heel wat kan didaten present bij de scholen om per huifkar te worden opgehaald voor het grote avontuur. De eerste dag werd doorgebracht op de dag camping op de Holterberg, die be reikt werd na een avontuurlijke reis langs goudzoekersvelden. Na de middag reisde de karavaan ver der om Lucky Luke te gaan zoe ken. Nadat de held uiteindelijk was gevonden, bleken de huifkar ren gestolen, evenals het „goud", terwijl de koetsiers door onverla ten waren vastgebonden. Onder leiding van Lucky wordt een be vrijdingsplan opgezet en worden de vier Daltons op de vlucht ge- De Grote Trek: de naam zegt het al, alle dagen worden doorge bracht op andere plaatsen, waar telkens weer nieuwe avonturen worden beleefd. Zo ging men dins dag door een indianenreservaat waarbij voor Lucky Luke weer een heldenrol was weggelegd en de kinderen vrede sluiten met de in dianen. Woensdag werd er gezocht naar een geschikte plaats om zich te vestigen, wat natuurlijk ook met tal van omzwervingen en avontu ren gepaard ging en donderdag werd „het dorp" ingericht. Morgen, vrijdag wordt het afsluitfeest ge houden waarbij de ouders een kijk je mogen nemen. Zij zullen dan o.a. getuige kunnen zijn van de recht zaak tegen de vier Daltons. Daar na is het feest met barbecue, pan nekoeken en limonade. In de afgelopen dagen werden weer enkele fietsen gestolen. Dit gebeurde in de late avonduren en Vroege nachturen. Aangeraden wordt de fietsen in ieder geval goed af te sluiten. Om de kans een gestolen fiets terug te vinden te vergroten wordt aangeraden de fiets te voorzien van de postcode plus huisnummer. Dit graveren kimt u laten doen bij de plaatselij ke fietshandelaren. De bestuurder van een Volkswa gen reed op 6 juli 1984 over de Dorpsstraat en wilde linksaf een inrit inrijden. Vanuit de Gaarden- straat kwam een bromfietser, die de Dorpsstraat wilde inrijden. Toen hij de VW zag probeerde hij deze nog te ontwijken, doch botste met zijn bromfiets tegen de rech terkant van de auto. Op dezelfde dag, omstreeks 19.30 uur, vond er een aanrijding plaats op de Deventerweg, nabij de Mane- schijnweg. De bestuurder van een bromfiets was van het fietspad ge raakt en kwam in de bermsloot terecht. Hij werd ernstig gewond aan het gezicht. Hij werd per zie kenauto naar het St. Geertruiden- ziekenhuis te Deventer gebracht. Daar vermoed werd dat de man te veel alcohol had gedronken werd van hem ook een bloedproef geno men. Gedurende de maand juli ex poseert in Galerie Vincent aan het Smidsbelt Geerke Meijerink. De kunstenaresse is geboren in Nijmegen en woont sinds enige jaren in Deventer. Zij ontving haar tekenopleiding bij de Leid- se Onderwijs Instellingen en vol tooide deze met de akte M.O. tekenen. Haar werk bestaat uit kalligrafie, abstrakte geometri sche figuren etsen, heraldiek en schilderijen. Bij Galerie Vincent exposeert Geerke Meijerink een overzicht van al haar gebruikte technieken, waarbij het stadsge zicht op Deventer en de geome trische figuren een goed voor beeld zijn van haar veelzijdig heid. Sedert enkele dagen, toevalli gerwijze samenvallend met een aanzienlijke weersverbetering, draagt het personeel van het zwembad Twenhaarsveld een uniform T-shirt met daarop het eveneens dit seizoen ingevoer de embleem van het zwembad. Aanleiding voor dit uniform, was de klacht van bezoekers dat bij grote drukte het perso neel altijd snel herkenbaar is. Vooral bfi ongelukjes en andere situaties is een directe herken baarheid nuttig. Het zwembad personeel is nu herkenbaar aan een wit T-shirt met daarop het zonnetje van Holten. Ondanks de weersverbete ring is de drukte de laatste dagen in het zwembad toch niet overweldigend geweest. Afgelo pen zaterdag werden 1200 be zoekers geteld en zondag 1500. Weliswaar voor dit jaar record cijfers, maar volgens een woordvoerder van de gemeente normale aantallen voor zomer se dagen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11