gemeente holten artSgg wêwm 599.- 498.- 999.- 1791.- Topgroepen present op de „Schuredag" Dorpsfeest start met Vogelschieten Ingezonden: Politie-weekjoumaal Ingezonden HOLTEMS NIEUWSBLAD kmon op studie C0S1A BRAVA M1INI KRETA reisburo Burg. v.d. Borch- HOEU OOK REIST... WIJ VERZORGEN ALLES! MEDEWERK(ST)ER DONDERDAG 5 JULI 1984 Het jaarlijkse Dorpsfeest dat dit jaar voor de dertigste keer in Holten wordt gehouden van dinsdag 17 t.e.m. 20 juli start vrijdagavond 13 juli om 19.30 uur met „Vogelschieten" op een terrein aan de Markeloseweg. Aan het vogelschieten mogen ook vakantiegasten meedoen, met uit zondering van het afschieten van de romp, waarbij het gaat om de titel „Schutterskoning 1984". Voor het afschieten van kop, staart en de beide vleugels zijn geldprijzen beschikbaar gesteld alsmede een herinneringsmedaille. De schutterskoning krijgt een prachtige wisselbeker, een kleine beker als herinnering en de hoofd prijs van f 150.-. Dick Jansen uit de Churchillstraat die in 1982 en 1983 het laatste restantje van de hoge mast knalde zal z'n titel moeten verdedigen en hij zal z'n uiterste best doen om voor de derde achter eenvolgende keer als koning te worden gehuldigd. Touwtrekken In het kader van het „Dorps feest" organiseert de Holtense Touwtrekvereniging „O.K.I.A." (Onze Kracht Is Achteruit"). Za terdagmiddag 14 juli om 13.30 uur in „Kalfstermansweide" aan de Stationsstraat wedstijden voor bedrijven, families, buurten, clubs en verenigingen om het kampioenschap van Holten. Bij de mannen zal de titel worden verdedigd door de zesmansploeg van de Buurtvereniging Dijker- hoek en bij de dames door de Trim- en ontspanningsclub „HO- MA" (Holten-Markelö). Aan het touwtrekken onder auspiciën van de Kon. Ned. Touwtrekkers Bond mogen geen bondsleden meedoen. Zaterdag avond (14/7) zal na het optreden van de Folkloristische Boeren- dansgroep „De Holtense Bóeren- dansers" (vanaf 19.30 u. op Smidsbelt) de Schutterskoning '84 worden gehuldigd en zal om 20.15 uur de Dorpskoningin 1984 worden gekozen door de vakan tiegasten. Na de kroning en hul diging is er op Smidsbelt. een Dick Jansen zal tijdens de schut tersfeesten zijn titel moeten ver dedigen. Reeds in 1982 en 1983 tuist hij de romp van de vogel omlaag te halen, wat hem de titel „Schutterkoning" opleverde. De formatie „Klein Orkest" is een van de groepen die zal op treden op 11 augustus a.s. op de Schuredag. groot hofbal met medewerking van D. J. "Bracula". Als oud-raadslid en oud wethouder van Holten heb ik mij er over verwonderd, dat geen enkel raadslid bezwaar heeft gemaakt tegen het plan om de Smidsbelt te verande ren van een mooi plein in een plein voor auto's, enkel en alleen om de bouwmaat schappijen Dura nit de moei lijkheden te helpen. Zijn b en w en de raadsle den nu al vergeten wat het plan om van de Smidsbelt een mooi plein te maken heeft gekost of hebben b en w te veel aan Dura beloofd wat betreft de parkeerplaat sen? Als Dura voor het begin van de bouw niet heeft gewe ten waar txt de parkeer plaatsen zouden komen, maar desondanks met de bouw is begonnen, heeft dat bedrijf een flinke fout gemaakt. Ver der heeft het mij verbaasd dat Dura oogluikend is toege staan reeds met de definitie ve afsluiting van de passage te beginnen, niettegenstaande dat het bezwaarschrift van de fa. Dikkers toen nog niet in de commissie bezwaar schriften is geweest, Dura nog geen goedkeuring had uitgesproken. Ik begrijp ook niet dat er ten behoeve van de Edah op de Smidsbelt parkeerplaatsen moeten komen, daar op een afstand van 80 90 meter voldoende parkeerplaatsen zijn (tussen gebouw Irene en de Larenseweg of bij de Ge reformeerde kerk, waar de gemeente een flinke parkeer plaats heeft gehuurd). Ik schrijf dit omdat de gemeen te een plan heeft gemaakt om over onze grond naar on ze parkeerplaatsen voor onze supermarkt een openbare weg te maken, die zou aan sluiten op het Zwartepad. De gemeente dacht dat het Zwartepad een openbare weg was. Dat de gemeente hier mede abuis was is baar in middels wel duidelijk ge maakt Ten eerste omdat wij hiertegen een kort geding hebben aangespannen en ge wonnen en ten tweede door de uitspraak van de Hoge Raad. De gemeente had het overigens wel goed met ons voor er zouden voor ons par keerplaatsen komen achter de panden van Vincent Meij- erink, Drent Schuppert en AafUnk; en afstand van 250 meter. Voor klanten van de één een loopafstand van 70 tot 80 meter, voor klanten van de ander 250 meter. Is dat geen meten met twee ma ten? Holten, DU. Waas lak Gestugd voor navw H Boanan Hoheo, B. Broer Goor, R. Degger Bathmen, M. Haafkes Goor, R. Haafkes Goor, G. Heinsünan Goor, E. van Horssen Bathmen, G. KetteUrij Holten, M. Klaassen Holten, TTt. van Meert en Goor, E. J. Nijkanip Okkenbroek, N. OMenhof Goor, R. van der Plas Bathmen, A. Slotman Holten, L. Wiemerink Maikelo, J. Foks Holten, R. van der Kuyl Rijssen. Gedugd voor Havo: B. van Aken Rijssen, A. Bruins Deventer, R. van Enst Goor, V. van Gelder Wierden, W. ter Haar Holten, A. Heitink Goor, t. KI. TeeseÜnk Bathmen, S. Koebrugge Goor, R. Kok Holten, L Ueftink Goor, G. Mengers Nijverdal, E. Nukarnp Holten, H. Objdara Markelo, G. Schoetnaker Bath men, N. Sijbrandij Bathmen, E. Slaghws Goor, M. Slofs Markelo, H. Spenkelmk Goor, E Stukker Holten, A. Udink Markelo. Geslaagd voor Atheaeam: Y. Abrahamsen Holten, B. Bekkering Goor, M. BóUerman Goor, B. Damen Goor, S. Veenstra Bathmen, B. Veltkamp Goor. W enz 7 en 10 daagse touringcarreis van OAD naar Hotel Esplanade te Baden in het Wienerwald. Inclusief vol ledige verzorging en schitterende excursies. 7 dagen per persoon Met eigen auto naar de prima 6 persoons appartementen Neptuno te Blanes van Boot Co. Huurprijs per week vanaf Beeldschoon plaatsje vlakbij het bekende Joegoslavische Pubrovnik, 15 daagse vlieg reis van Phoenix Vakanties met halfpension in Hotel Orlando. Vertrek 18 of 25 augustus. Per persoon 15 daagse vliegreis van Evenementsreizen met half pension in het fraaie A-klasse Hotel Apollonia. Vertrek 5 augustus. Per persoon straat 2, Holten tic £*ïOJJt3 Tel. 05483-2630 Evenals de Hr. Wansink, heb ook ik mij verbaasd, dat de di verse kwesties rondom de vesti ging van een supermarkt, op de ze wijze door onze gemeenteraad, het bestuurlijk hoogste gezagsor gaan in een gemeente, zonder kommentaar werden afgedaan. Kon men zich in het verleden bij zaken van vergelijkbare strekking, min of meer met een dooddoenertje afmaken, deze keer gaat die vlieger toch niet op. Erger nog het is nog niet zolang geleden, dat men in de raadszaal heel stoere geluiden mocht beluisteren en zelfs op an dere plaatsen, wanneer de geach te fraktie-voorzitters meenden geplaatst te zijn, voor hun in ziens, vreemde en aanvechtbare zaken. J Is het in dit geval konkurren- tie angst dat enkelen zich laten horen? Welnee, een goed zaken man schuwt die niet, hij zoekt andere wegen, alhoewel wanneer grootwinkel bedrijven de over hand zouden krijgen, kon Jan met de pet wel is het eerst de pineut zijn. Als Gemeente-bestuur moet men inderdaad open zijn voor nieuwe ontwikkelingen, echter de daarvoor benodigde handelingen kan men niet geforceerd door drukken, of vertrouwde men op de innerlijke verdeeldheid in de middenstandsvereniging, welke al tot uiting komt in haar be stuurssamenstelling. Al met al geen goede zaak voor de verhoudingen, in ons, zo politiek goed, verdeeld dorp. D.J. Schakelaar Maandagmiddag 25 juni ont stond er een schoorsteenbrand aan de Korhoenderweg. De brandweer kon het vuur doven en veegde uit voorzorg tevens de schoorsteen. Dezelfde middag betrapte een restauranthouder een inwoner uit Deventer bij een poging om een speelautomaat open te bre ken. De man piepte er tussenuit, doch kon in de loop van de dag door de politie van Deventer worden aangehouden. Hij beken de het feit. Op 26 juni werd er aangifte gedaan van inbraak in twee zo merhuisjes. Uit beide huisjes werd een kleuren T.V. wegge haald. Men was binnengekomen door een slot te forceren. In de Dorpsstraat vond die dag een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een personen auto. Dë personenauto kwam vanaf een parkeerplaats de Dorpsstraat opgereden en ver leende geen voorrang aan de bromfietser. De bromfietser werd hierbij licht gewond. Op 28 juni ontstond er een aanrijding in de Dorpsstraat ter hoogte van de Keizersweg. Een personenauto werd afgeremd om een parkeerplaats op te rijden. De bestuurder van een achterop komende auto botste tegen de achterzijde van deze auto, omdat de voet van deze man van het rempedaal afgleed. Beide auto's werden behoorlijk beschadigd, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Eveneens op 28 juni werd een vrachtauto uit het verkeer geno men. Het voertuig vertoonde di verse technische gebreken. Te vens bleek de auto niet te zijn gekeurd. De vrachtauto is voor de sloop weggevoerd. Tegen de bestuurder/eigenaar werd proces verbaal opgemaakt. Op 29 juni werd er door een automobilist aangifte gedaan van doorrijden na een aanrijding. Hij had zijn auto geparkeerd aan de Stationsweg. Toen hij even later terug kwam ondekte hij een deuk in zijn auto. De dader had geen briefje achtergelaten. Hij is ook bij de politie nog niet bekend. In de avond van 29ste juni reed een automobilist uit Nijver dal op de Toeristenweg nabij de dagcamping rechtdoor in plaats van de bocht te nemen. Hij ploegde zich door de berm heen en belandde in het bos. Aanvan kelijk wist de bestuurder toch verder te rijden tot aan Nijver dal, doch toen gaf zijn voertuig de geest. De auto bleek zwaar beschadigd te zijn. In de nacht van 30 juni op 1 juli werden door enkele jongelui twee verkeersborden weggeno men. Een getuige kon het kente ken van de betreffende auto op nemen. Aanvankelijk kon de po litie niet waarnemen welke bor den er weg waren, gezien de let terlijke puinhoop die er ter plaatse (Smidsbelt) heerste. Op 2 juli konden enige jongelui wor den aangehouden. Het betrof hier vakantiegangers uit Duiven- drecht. Zij bekenden het feit te hebben gepleegd. Op 1 juli vond er een verkeers ongeval plaats op de Deventer- weg onder Dijkerhoek. Een bromfietsbestuurder kwam te vallen vermoedelijk als gevolg van een aanval van epilepsie. Hij werd metvrij ernstige verwon dingen overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Het be trof hier een 49-jarige inwoner uit Colmschate. Op 2 juli werd een langwerpig voorwerp, lijkende op een pro jectiel, naar het politiebureau gebracht De politie nam het ze kere maar voor het onzekere en waarschuwde de Explosieven Opruimingsdienst. Of het hier inderdaad een projectiel betreft, was bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet bekend. Gelet echter op dit voorval wil de politie nogmaals een waarschuwende vinger opste ken. Indien u voorwerpen ont dekt, waarvan het vermoeden bestaat dat het oorlogstuig is, laat deze voorwerpen dan onge moeid, doch markeer de vind plaats op duidelijk wijze en waarschuw onmiddelijk de poli tie. Het vervoer van deze voor werpen is namelijk levensge vaarlijk. Op 11 augustus a.s. wordt op hat terrein van de Jeugdsociëteit De Schure weer de „Schuredag" gehou den waaraan een tweetal van top groepen hun medewerking zullen verlenen, in de grote feesttent die op het terrein aan de Beusenbergweg verrijst zullen o.s. optreden „The Wits", en „Klein Orkest", twee orkes ten die garant zullen staan voor waar een gezellig avondje uit. De formatie „The Nits" bestaat inmiddels 10 jaar, maar het succes kwam pas in '79 met de single „Tutti Regazza" en de LP „Tent". In de loop der jaren ontwikkelde „The Nits" een zeer eigen geluid en veroverde een eigen plaats in de Engelstalige afdeling van de Ne derpop. Robert-Jan Stips (Cuby the Blizzards, Golden Earing en Sweet d'Buster) is één van de ge- luidsbepalende mensen in „The Nits", zonder echt op de voorgrond te treden, In maart '83 kwamen „The Nits" opnieuw sterk voor de dag. In de over het algemeen korte songs werkt de groep op basis van weinig woorden en een sterke me lodie. De Nitsiaanse avonturen te „Omsk" beleven een hoogtepunt door de top-tien hit „Nescio". Snel ler dan gebruikelijk komen ze met nieuw materiaal, de mini-elpee „Kilo". Deze plaats werd terecht bekroond met een Edison. Naast „The Nits" zal het „Klein Orkest" op het Schuredagpodium staan. „Klein Orkest" maakt Nederlands talige popmuziek. Al sinds 1979, vér voor „Nederlandstalig" in de mode kwam. Het „Klein Orkest" werd meegezogen door het succes van „Doe Maar" en „Toontje La ger". Toch zou „Klein Orkest" het overleven. Dat is ook niet zo vreemd; de teksten gaan altijd er gens over en de muziek verrast. Dat bewezen 2 LP's: uit juli '82 „Het Leed Versierd", waarvan de hit „Laat mij maar alleen" werd getrokken, terwijl in de zomer van 1983 massa's schoolverlaters wer den aangesproken met het num mer „Koos Werkeloos". In mei 1984 verscheen de tweede LP getiteld „Later is al lang begonnen". Op de Lp staat ook het monumentale „Over de muur". Maandenlang stond dit nummer hoog genoteerd in Vara's Verrukkelijke Vijftien en op het ogenblik beloofd het de hit van '84 te worden. „Klein Orkest" trekt op deze tweede LP de lijn van de eerste door: vrolijke teksten en swingende muziek, afgewisseld met meer poëtische nummers. Het thema van de plaat komt het best tot uitdrukking in de titelsong „Later is al lang begonnen": spa rend voor later raak je nu je toe komst kwijt. De tent is open vanaf 19.00 uur, het programma begint om 20.00 uur. De voorverkoop start 7 juli. Kaarten zijn verkrijgbaar bfi Pand 11 in Rijssen, de VW's in Holten, Almelo, Markelo, Nijverdal en Zutphen en bij de Schure. Door burgemeester en wethouders op 26 juni 1984 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Verleende bouwvergunningen: - aan Autobedrijf Dries Willems voor de verbouw van de showroom-luifel van het bedrijfspand Keizersweg 61; - aan de heer A A Eggink, voor het plaatsen van een schuurtje met schutting bij de woning Korte Diessenplasstraat 1; - aan de heer G. H. Oosterveld voor de verbouw van een wagenloods bij het pand Vonderschottenweg 6; - aan de heer J. Oostervelt voor het vervangen van een berging bij de woning Boschkampsstraat 24; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wet over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentsecretarie. Bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar 11" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat het bij raadsbesluit van 16 februari 1981, nr. 11/iJm, vastgestelde bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II", gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Overijssel bij besluit van 16 maart 1982. no. 118517, afdeling 2, middels in hoger beroep bij Koninklijk Besluit van 24 mei 1984, no. 18, gedane uitspraak onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt met bijbehorende bescheiden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 5 juli 1984. De burgemeester voornoemd, H. Stegeman, l.b. Verkeersmaatregelen Kerkstraat Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 29 juni 1984, nr. 1/IJm, gewijzigde verkeersmaatregelen voorde Kerkstraat hebben vastgesteld en wel in die zin dat: de Kerkstraat over een lengte van 19 meter, gemeten uit de as van de Oranjestraat (d.w.z. vanaf het parkeerterrein van de fa. Wonnink tot aan de Oranjestraat), in de richting van en tot aan de Oranjestraat gesloten is verklaard voor alle verkeer (éénrichtingsverkeer), met uitzondering van voetgangers, fietsers en bromfietsers. Het bovenstaande houdt derhalve in dat inrijden van de Kerkstraat vanaf de Larenseweg weer mogelijk wordt en dat op het overige gedeelte van de Kerkstraat (d.w.z. vanaf de Larenseweg tot aan het pand van de fa. Wonnink) tweerichtingsverkeer is toegestaan. Het bovenvermeld besluit vervangt het besluit van 19 april 1983, nr. 8/IJm. Het besluit ligt vanaf heden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Van dit besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht Het beroepschrift moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle, worden ingediend. Holten, 5 juli 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Stegeman, loco-burgemeester. J. P. Stegeman, secretaris. Storten landbouwplastics. In de periode van 27 april tot 11 mei j.l. is van gemeentewege een inzameling van „zwart" - landbouwplastic gehouden. Deze inzamel-aktie heeft tot resultaat gehad, dat in deze gemeente 20 ton landbouwplastic is ingezameld. Belanghebbenden worden erop gewezen, dat, ook buiten genoemde inzamelperiode, er nog gelegenheid is om „zwart" landbouwplasic in te leveren. De mogelijkheid tot het storten van „zwart" -landbouwplastic wordt geboden in de speciaal daartoe geplaatste container bij de werf Gemeentewerken, Waagweg 4 te Holten. Met nadruk wordt verzocht de plastics in deze afzonderlijke container te storten en de plastics niet mee te geven aan de huisvuil-ophaaldienst tijdens de Buitengebied-route. Bij de administratie van Gemeentewerken kan wegens verleend zwangerschapsverlof aan de huidige medewerkster, op korte termijn worden geplaatst een voor 20 uur per week. Algemene informatie De administratie van Gemeentewerken telt in totaal 2 medewerkers. Daarnaast zijn naast de direkteur op het kantoor van Gemeentewerken 5 technische ambtenaren werkzaam. Functie-Informatie De aan te trekken medewerk(st)erzal op vrij zelfstandige wijze eenvoudige administratieve werkzaamheden moeten kunnen verrichten, w.o. telefoonbediening, typewerk en verzorging van het archief. Functie-vereisten - Mavo of Havo-vooropleiding - typediploma en zo mogelijk stenografie kennis of de bereidheid daarvoor een cursus te volgen - enige kantoorervaring en kennis van archiefverzorging strekt tot aanbeveling. Aanstelling/salaris In eerste instantie zal voor de duur van het zwangerschapsverlof van de huidige medewerkster een arbeidsovereenkomst worden aangegaan. De mogelijkheid is aanwezig dat vervolgens zal worden overgegaan tot aanstelling in ambtelijke dienst. Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring wordt een salaris geboden van maximaal f 2.334.- bruto per maand (bij een 40-urige werkweek). Sollicitaties Belangstellenden worden verzocht hun sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan Burgemeester en wethouders van Holten, Dorpsstraat 27,7451 BR Holten. mdLn

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5