Poppen en echte Holterbergjes in Blauwe Winkeltje Supermarkt durft concurrentie aan 't Vletgoor kreeg eigen naambordje „Naar de burger meer openheid" Op bezoek bij Van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Pro Foto in bibliotheek HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 5 JULI 1984 3 tiging openen. In het geval van Holten hebben wij terdege reke ning gehouden met de concurren tie van de reeds aanwezige kruide niers. Wij menen dat er een redelijk rendement mogelijk is. Voor onze concurrenten is het zaak om in plaats van defensief via protesten de publiciteit te halen, offensief aan klantenwerving te doen". In- hoeverre de plaatselijke EDAH zich aansluit bij de Holtense han delsvereniging, waarin vrijwel alle middenstanders zijn verenigd kon de heer Wolf niet meedelen. Ook over de samenwerking op het ge bied van braderieën etc. kon de directiesecretaris nog weinig con creets meedelen. „Als groot con cern met een gestroomlijnde for mule laten wij de samenwerking met andere middenstanders af hangen van de activiteit. Wij bekij ken dit van geval tot geval. Ook in Holten handelen wij zo". In het 450 m2 grote winkelpand zullen 15 mensen werk vinden, in de zomer aangevuld met werkne mers uit andere vestigingen om de vakantiedrukte op te kunnen van gen. De Holtense vestiging is ad ministratief ondergebracht in een rayongroep met als kantoor Epe. NED. HERV. KERK 9.30 uur ds H. J. Ekker. 19.00 uur ds W. Vons (Heilig Avondmaal). Woensdag 11 juli 19.30 uur Dies- senplas ds De Vrijer. Uitgangscollecte: Interkerke lijk recreatiewerk Holten. Oppasdienst: Mevr. Admiraal- Koenders en Hélène Pluygers.. GEREF. KERK 9.30 uur en 19.15 uur ds M. Berg. Na de morgendienst „koffie- uurtje" met de vakantiegasten in het „Voorhuis" gastvrouwen: mevr. Stroeve en mevr. Van Zeijts. Collectes: In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Harbers- Potman, mevr. Jansen-Stam en mevr. Lubberdink-Olden- huis (res.), Wilma Poliste, mevr. Baerends-Norder, Anja Veldhuis (res.) R.K. KERK Zondag 10'uur H. Mis in ge bouw Irene. DUKERHOEK 9.30 uur ds W. Vons (Heilig Avondmaal). Uitgangscoll. In- terk. Recreatiewerk Holten. OKKENBROEK Ned. Herv. gem. 9.30 uur ds G, Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW-HEETEN R.K. kerk Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 en 10.00 uur. VRIJDAG 6 juli 13.30-17.30 u. Wekelijkse waren- Galerie Het Blauwe Winkeltje heeft 1 in de korte tijd van haar bestaan al een vaste plaats gekregen in Holten. Tal van belangstellenden komen re gelmatig bij de beide, eigenaressen, Rita Bos en Wil Smit in het winkeltje aan de Oude Deventerweg 7 een kijk je nemen, al blijft de belangstelling vanuit Holten zelf nog wat achter. „De mensen denken vaak dat wij slechts dure spullen verkopen, of denken dat kijken gelijk ook kopen betekent, ledereen is vrij om bij ons binnen te lopen om te zien waarmee we bezig zijn". Voor de komende zomermaan den hebben de kunstenaressen ge zorgd voor een aantrekkelijke ex positie van kunstenaars van ver schillende pluimage. Naast het ei gen „blauwe" werk van Rita en Wil, en de zijden handbedrukte shawls en buttons vervaardigd door de echtgenoot van Rita Bos, exposeert deze zomer de Ensche- dese kunstschilder Jukkema zijn aquarellen, voornamelijk stille vens en landschappen, en de Diep- enveense kunstschilder J. F. Spie ring aquarellen die wonderwel pas sen in het kleurengamma van het Blauwe Winkeltje. Daarnaast ex poseert Marijke Visser haar collec tie poppen die door modellering en aankleding de grote kunstvaardig heid van de maakster verraden. Dat ook deze poppen passen in de sfeer van het winkeltje spreekt haast vanzelf. „Wij willen alleen werk exposeren waar we zelf ach ter staan, en dat past bij onze eigen werkstukken", aldus Wil en Rita. Slechts één uitzondering valt te bewonderen en wel de „Holter bergjes", kleine aquarellen van de hand van mevrouw' Fürsten die qua kleur afwijken van het Blauwe Winkeltje, maar door hun uitstra ling en herkenbaarheid toch goed op hun plaats zijn. Voor de komen de vakantie tijd staan er plannen op stapel om diverse kunstenaars een demonstratie van hun technie ken te geven, terwijl Het Blauwe Winkeltje ook op de braderie en het schaapscheerdersfeest weer present zal zijn. De openingstijden zijn: maandag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag gesloten, woensdag van 13.00 tot 17.00 uur, vrijdag 13.00 tot 17.00 uur en 5 van 10.00 tot 17.00 uur. markt in de Kerkstraat ZATERDAG 7 JULI 19.30 uur Openluchtspel „Vakantie aan de Bodensee" door C.O.C. en O.C.H. Parkeer terrein Beltman/Schuppert, Dorpsstraat. ZONDAG 8 JULI 14.00 uur Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" 19.30 uur Dansen in bar-dan- cing „Boode" Bathmen MAANDAG 9 - VRIJDAG 13 JULI KINDERVAKANTIEWEEK DINSDAG 10 JULI 06.00 uur en 10.00 u. Wandel tocht Staatsbosbeheer. Van 06.00 uur opgave bij VW en vertrek v.a. bezoekerscentrum. Tocht van 10.00 u vertrek vanaf Eelerberg. 19.30 u. Houthakkersfeest-Mini- zeskamp op Smidsbeltr WOENSDAG 11 JULI 14.00 u. Start fietstocht WV- Holten (plm. 25 km. Volw. f 1.50) 10.00 u. Wandeltocht Staats bosbeheer vanaf dagcamping Holterberg 19.30 u. Openluchtspel .„Vakan tie aan de Bodensee" (zie onder 7 juli) DONDERDAG 12 JULI 10.00 u. Start wandeltocht Staatsbosbeheer vanaf bezoek- serscentrum. VRIJDAG 13 JULI 13.30 - 17.30 u. Warenmarkt op Smidsbelt 19.30 uur Koningsschieten aan de Markeloseweg. ZATERDAG 14 JULI 13.30 u. Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten in Kalfstermansweide. 20.15 Verkiezing Dorpskonin gin 1984 op Smidsbelt met aan sluitend Hofbal m.m.v. D. J. „Bracula" MAANDAG 16 JULI 18.45 uur Fietscrosswedstrijd crossbaan Vletgoor. DINSDAG 17 JULI 14.30 uur Opening Dorpsfeest 1984 op Smidsbeld 18.15 uur Grote Nationale Wie lerronde voor nieuwelingen en amateurs rond het feestterrein. 20.00 uur Live optreden „Swing Masters" in 't Klavier. ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 5 t.e.m. 12 juli: Zr. M. Koggel, Deventer, tel. 05700-2 57 57 b.g.g. 2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13.00- 14.30 uur. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van maga zijnartikelen. Diëtiste-spreek uur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS J. A. Groot, Aaltinksweg 6, Hol ten, tel. 05483-28 84. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtwe- g 18, tel. 05483-20 04. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29» MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Over ijssel: Gaardenstraat 29, tel 05483-27 84. Voor maatschappe lijk werk, gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Krui- s-gebouw, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 00 11 of dienst doende arts, tel 05483-35,53, BEJAARDENWERK Voor inlichtingen over het „open" bejaardenwerk:tel. 05483-12 01 of 15 17. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN EN KLEUTERS Telefonische afspraken: Ó5483- 4436. -Élke donderdag van 8.15-11.30 uur in het gebouw van de Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij het Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 18 14. POLITIE Tel. 05483-13 52 en 26 55. Na 18 uur bellen tel. 038-97 12 34. BRANDWEER Tel. 00 11 (dag en nacht). „Eigenlijk verandert er voor mij niet zoveel", meent het nieuwe raadslid Wim Dalhuisen (34), als we met hem praten over zijn activiteiten als lid van de ge meenteraad in Holten. „Het enige verschil dat ik in eerste instantie kan bedenken is, dat ik nu de mening van de partij in het openbaar kan verdedigen in plaats van in de schaduw-ffac- tie zoals tot nu toe het geval is". Dalhuisen verklaart dat het binnen de PvdA gebruikelijk is dat alle punten van enig belang van de gemeenteraadsvergade ring vooraf met de fraktie in de gemeenteraad en de schaduw- fractie worden doorgesproken. „Ik kan rustig stellen dat ieder een bij ons een inbreng heeft op alle terreinen. Wij hebben geen strikte scheiding tussen de ver schillende portefeuilles". Pu bliekelijk heeft hij zich gebon den aan de belofte om zich als onderwijzer (5e klas van de Kol- school) verre te houden van de commissie onderwijs. „U bent een man met twee petten", voegde tijdens de installatie burgemeester Van Rappard hem toe. „Zorg er voor dat u deze twee niet verwisselt". Wim Dalhuisen. ziet die pro blemen niet zo. „Door de wets wijziging, waardoor het moge lijk is geworden dat onderwij zers van het openbaar onder wijs nu lid mogen worden van een gemeenteraad is het einde lijk een stuk rechtsongelijkheid met onderwijzend personeel van het bijzonder onderwijs recht getrokken", aldus Dalhui sen. „In mijn vorige woonplaats Ambt Delden, was een hoofdon derwijzer van een school voor bijzonder onderwijs lid van de raad. Niemand heeft er moeite mee gehad dat hij zich met onderwijszaken bezig hield. In de gemeenteraad van Holten zal ik de commissie onderwijs niet ambiëren, tenslotte heb ben wij in Janneke Metsema- kers een uitstekende onderwijs- specialiste, maar vanzelfspre kend zal ik mijn kennis op het gebied van onderwijszaken in brengen in de fraktie-vergade- ringen. De burgemeester heeft in het verleden nogal wat moei te gehad met deze ontwikke ling. maar ik denk dat het een Op donderdag 28 juni vondt de eerste oplevering plaats van het sportveldencomplex 't Vletgoor. Ter gelegenheid hiervan onthulde wet houder van Sportzaken, H. Rustebiel het naambord met de tekst „Sport complex 't Vletgoor". Het naambord, dat stevig verankerd is in een stenen muurtje werd de gemeente Holten aangeboden door ir. R. Veldhuis, hoofd van de Grontmij, afdeling Overijssel en ing. J. Brands, directeur buitenprojecten van de Soweco. Precies twintig jaar geleden, op 30 juni 19.64 begon de Grontmij met het eerste bodemonderzoek op basis waarvan de gemeente Holten de eerste start werd ge maakt voor het sportveldencöm- plex. De lange tijd van voorberei ding lag vooral aan het feit dat in eerste instantie de sportvelden aan de Meermanskamp werden uitgebreid, voordat men definitief besloot tot de aanleg van een sportcomplex waarin plaats was voor alle sporten. Momenteel is ongeveer tachtig procent van het complex gerealiseerd. Alleen de hockeyvelden dienen nog te wor den aangelegd, terwijl ook de touwtrekvereniging plannen heeft ingediend voor een plaats op 't Vletgoor, die vermoedelijk volgend seizoen gerealiseerd zullen wor den. Voor de Soweco was de aanleg van 't Vletgoor de eerste opdracht die verkregen was door inschrij ving. Directeur Brands toonde zich bijzonder tevreden omdat de So weco hiermee heeft bewezen te kunnen werken op dezelfde voor waarden als het bedrijfsleven. „Lange tijd kregen wij slechts op drachten „toegeschoven", maar werden wij niét in staat gesteld om zelfstandig in te schrijven op een project. Ook ontbrak liet in eerste instantie aan een vakbekwame lei ding die projecten van dergelijke omvang konden uitvoeren. Vaak werd ons ook concurrentieverval sing verweten. Door de aanleg van 't Vletgoor hebben wij bewezen dat wij als volwaardig partner van het gewone bedrijfsleven kunnen func tioneren. Dat past in de ontwikke ling van de sociale werkvoorzie ning". Na de onthulling van het naam bord maakten de beide wethou ders van de gemeente Holten sa men met de heren van de Grontmij en Soweco een uitgebreide inspec tietocht over het terrein. In de Openbare bibliotheek in Holten exposeert gedurende de maand juli de Holtense fotoclub Pro Foto werk van eigen leden. De expositie bestaat voorname lijk uit werk dat door de Holten se amateurfotografen gemaakt is in het afgelopen seizoen. De ten toonstelling is te bezichtigen tot en met 30 juli tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. goede zaak is dat onderwijzers nu in staat zijn hun aktief kies recht om te zetten in een pas sief kiesrecht. Als vakbonds man vind ik het een leuk suc ces, de gelijkschakeling met het bijzonder onderwijs". In het dorp heeft Wim Dalhuisen de bijnaam van „D'n rooie onder- wieser", een bijnaam die hij naar zijn zeggen met ere draagt. „Ik ben wat je noemt een echte socialist. Van huis uit meege kregen en geïntensiveerd tij dens de periode op de kweek school, waar ik me een tijdlang bezig gehouden heb met de op richting van de studentenvak bond". Na zijn kweekschooltijd raakte Wim Dalhuisen nauw betrok ken bij het vakbondswerk van de ABOP en de FNV, waarvan waar hij anderhalfjaar plaatse lijk voorzitter is geweest. „Ik heb nooit bewust gestreefd naar een raadsfunktie, maar als je je mond open doet, weten ze je al gauw te vinden". De sfeer in de Holtense raad beschrijft hij als vriendelijk en zakelijk. „Het valt mij op dat de politieke geschillen gescheiden blijven van de persoonlijke, in formele contacten. Je hebt in Holten een bepaalde constella tie; daar moet je rekening mee houden. Je hebt er niets aan om Lochemse toestanden binnen te halen, al zal de PvdA, als het moet, gerust weer de knuppel in het hok gooien". Het nieuwe raadslid zal zich vooral in gaan zetten voor meer openbaarheid naar de burger toe. „Ik ben van mening dat alle gemeentelijke commissies - be halve die waar over persoonlij ke zaken wordt gesproken - openbaar moeten zijn. Dat ver levendigt de politiek en geeft de burger kans om mee te praten. Ik denk dan ook dat elke bur ger spreekrecht moet krijgen. Ook moet het mogelijk zijn om als lid van een commissie je bij te laten staan door deskundi gen. Het zittende college heeft daar behoorlijk moeite mee, en ziet-alleen maar negatieve kan ten. Ik denk dat het allemaal best meevalt, en dat het de politieke interesse van de bur ger alleen maar ten goede komt". De veel omstreden vestiging van de grootgrutter Edah heeft vanmor gen- haar deuren voor het publiek geopend. Nog voor de opening zorg de de supermarkt voor de nodige verwarring: in de huis aan huis ver spreide folder werd vrijdag aangege ven als koopavond. .Een jammerlijke vergissing en beslist geen opzet", verklaart directiesecretaris J. Wolf van het EDAH-concern. „Wij zijn net als alle andere winkels gebonden aan de door de gemeente vastgestelde koopavond en zijn beslist niet van plan op eigen houtje een koopavond te gaan houden". De concemdirectie heeft overi gens geen slapeloze nachten gehad van de deining rond de 289e vesti ging van het supermarktconcern. „Wij kunnen ons best voorstellen dat met name de kruideniers in Holten niet hebben staan springen van plezier over onze komst", al dus de heer Wolf. „Gelukkig is het in Nederland nog zo dat we min of meer vrije concurrentie hebben, zodat het nog maar de vraag is of al die protesten wel redelijk zijn. Voordat wij ons vestigen in een plaats kijken we wel drie keer uit voordat we daadwerkelijk een ves-

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3