Tobbedansen spektakelstuk van Premie B woningen op het Köllingserf Aanleg riolerinj nu weer actueel Succes voor DAT en Markus de Waterman" kÉÉËi HOLTENS NIEUWSBLAD Gazan opent Guitar-shop Werkgroep ïdest voor Barbarossa Gevonden voorwerpen Afscheid kleuters van Repelsteeltje Fietscross voor gasten en Holtenaren Resultaten Bergruiters Programma Kerkewerk burgerlijke stand DOOR ONGEVRAAGD RAPPORT GARAGE SCHUPPERT BV "DONDERDAG 5 JULI 1984 13 Sedert.1920 mag het öijkerhoeksé school- "èn"'volksfeest ieder jaar op nieuw uniek genoemd worden, maar dit jaar was dit gebeurén helemaal een happening, Voor de eerste keer werden d© volksspelen afgesloten met het zogenaamde tobbedansen en juist d.it spektakel droeg in hoge mate bij tot het slagen van de dag. Het school- en volksfeest vond 27 juni j.l. plaats op een weiland bij café-restaurant «Het Bonte Paard", Traditiegetrouw begon het fes tijn met de door de oudercommis sie van de Dijkerhoekse lagere schooi georganiseerde optocht. De leerlingen fietsten op speciaal voor deze dag versierde rijwielen van hun school naar het feestterrein. Voor het eerst in de geschiedenis werden de fietsers gevolgd door een karavaan van op carnavaleske wijze versierde wagens, pit idee was spontaan binnen dé Dijker- hoekse gemeenschap opgekomen. De wagens waren versierd met grappige taferelen, waarbij treffen de teksten te lezen vielen. Zo zag men bijvoorbeeld een traktor een bord meevoeren met erop geschil derd de vraag: „Wie rijdt er van avond?" Op de wagen erachter had men een total-loss gereden auto getakeld met de tekst: „Wie reed er gisteravond?" De morgen werd verder gevuld met spelletjes voor de scholieren. Bovendien konden de kinderen gratis genieten van attrakties als een draai- en een zweefmolen; 's Middags'mochten de ouderen hun behendigheid tonen. De mees te belangstelling van de toeschou wers werd getrokken door het grappige spel „Spektakel". De deelnemers moesten geblinddoekt proberen een levende kip te van gen in een, met gaas afgezette ruimte. Het pubpek moedigde de deelnemers luidkeels aan, maar kon af en toe eeh lachsalvo moei lijk onderdrukken. De kippen stel den het gebeuren op minder hoge prijs, wat zij dan ook luid kakelend te kennen gaven. De volksfeesten vonden hun climax in het tobbe dansen. Vanaf een ongeveer vijf meter hoog plateau gleden de deel nemers in hun vaartuigen via een helling in een waterbak, waarbo ven een bal was bevestigd. Wan neer men deze bal had aangeraakt, mocht worden afgemeerd. Drama tisch genoeg hebben vele deelne mers dit einddoel nimmer bereikt. Ettelijke combinaties zonken vroegtijdig naar de bodem van de waterbak, maar het moet deze on- gelukkigen goed hebben gedaan, dat zij door de toeschouwers luid werden toegejuicht. Het meest op zien baarde Bert Wissink, die een wel zeer bijzonder vaartuig had geconstrueerd: een paard. Het ede le dier wierp zijn berijder halverwe ge de helling af, waarna Bert een zaam in de waterbak belandde. De school- en volksfeesten vonden on der ideale weersomstandigheden plaats. Alleen tijdens het tobbe dansen viel er regen, maar dat was toch al een nat gebeuren. Uitstages: KI eaters: twee emmertjes water halen. Eerste prijzen: Wendy Bronsvoort, Rob Rensen, Remko Stevens, Tweede prijzen: Anita Luggenhorst, Wïlco Rensen, Edwin van Schouten, Marlijn ten Wolthuis, Arjan ter Stal, Alicia Heck, Erica Markvoort, Matthijs Toome- tnan. Derde prijzen: Joost Boer, Wilfred Noleboom, Erwin Stevens, Dirk Veneklaas, Monique Poeit, Han- neke Aaftink. Wassen een, twee en drie: Lener-estafcttc: Eerste prijzen: Marco Oosterveld, Betsie Pinker!, Rob Wcch* stapel, Rianne Eggink, Martin Podt, Erik Blumink, Beftiwft Rensea. Tw&Oe prijzen: Rianne MatkvtweC Wichiel de Lange, Memio Bckt. Marcel Kuiper, Mark ten Wolthuis, Kariijn van der Meer, Geert Roeterdink. Derde pnjzen: Dunne Stevens, Tun van der Meer, Marcel Groteboer, Yvorme Veneklaas, Geert Weijers, Hens Janssen, Erwin Noteboom, Wasten vier, vijf en res: hmdemisbaan: Jongens: Eerste prijzen: Jan Janssen, Erwin Eijgendaal, Sibai- tiaan Hen, Marco Rensen, Aart Bielsman. TWeede prijzen: René Groteboer, Wil co Paalman, Hendri Rensen, Rob Gerdzen. Derde prijzen: Gerrit Prins, Dinand Reijlink, Herman Brinkman, Riny Paalman, Hans Pinkert, Wikt» Pinkelt, Wilco Reijlink, Bert Prins. Meisje*: Eerste prijzen: Erna Nikkels, Karin Ulfman, Geja Jansen Manensehijn, Mercedes Wegen. Tweede prijzen: Ellen Kuiper, Lauricn Ulfman, Yvonne Vlogt- man. Derde prijzen: Janet Oosterveld, Rianne Bieït- man, Gea Pinkert, Anita Noteboom, Dianne Pinkert, Sandra Broekhuis. Ringsteken dames: 1. Zwaantje Roeterdink, 2. Bea Jansen, 3. Willy Beldman, 4. Mieneke Tuitert, S. Mini Ulfman, 6. Diny Aaftink. Stoelendans: 1. Flora Delcourt, 2. Diny Aaftink, 3. Ria Tempelman, 4. Alien Sluiter, S. Liesbéth Veneklaas, 6. Jenny Koopman, 7. Genie Rensen. Traktorbehendigheid: 1. Wim Rensen, 2. Herman Nikkels, 3. Henk Klein Teeselink, 4. Herman Paalman, 5. Gerrit Stevens. en Herman Sluiter, 4. Anja Sluiter en Erik Rensen, 5. Zwaantje en Ab Roeterdink, 6. Minie en Jan Ulfman. Individuele hindernis t/m IS jaar: 1. Wilco Vlogtman, 2. Jan Bieleman, 3. Anja Brunnekreeft. Individuele hindernis dames vanaf 16 jaar: 1. Flora Delcourt, 2. Jenny Koopman, 3. Ineke Bosman. Individnele hindernis heren vanaf 16 jaar 1. Jan Nijhof, 2 Ab Roeterdink, 3. Erik Rensen, 4. Bert Wissink. 5. Jan Brunnekreeft, 6. Dinant Klein Teese link. Spektakel dames: 1. Fkna Delcourt, 2. Miep Sluiter, 3. Belinda Eggink, 4. Ria Haverslag, 5. Geke Markvoort. Spektakel h horst, 3. G. H. Rensen, 4. Henk Stevens, i Tuitert, 6. Egbert Wegstapel, 7. Hans Wissink. Vrije baas schieten: 1. Wim Wechstapel, 2. WiBy Beldman, 3. Wim Wissink, 4. Joh an Tuitert, 5. J. W. Stevens, 6. Diny Vlogtman. Nikkels, 3. Erik Wechstapel, Tobbedaasea: 1. Herman Bosman, 2. Jan Meilink, 3. Wim Wissink en Gert-Hendrik Rensen, 4. Anja Sluiter en tngrid Overman, S. Erik Pinkert, 6. Bertus Rensen. Een van de onderdelen van het Dijkerhoekse school- en volks- fesst was het kippevangen. Een lachen werd. Niet door de kip- alternatief spel, waarbij veel ge- pen overigens. Geboren: Bertus Jan z.v. G. J. Volkerink en H. Krikkink. Overleden: D. J. Tiekink, 74 jr., G. J. Nijland 8lj. (overL te Deventer), Gehnwd: C. van Dijk 23j. Holten en J. Mefjerink 22j. Holten, Het Holtense bouwbedrijf Voor des bv start binnenkort met de bouw van 10 premiekoopwonin- gen aan het Köllingserf. Met de realisering van deze wonfcgen is het Köllingserf vrijwel volge bouwd. De woningen worden ge bouwd in opdracht van het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten die ook opdrachtgever is ge weest voor de bouw van de ove rige woningen aan de Köllings erf. Het project omvat een aan tal woningen in een rij en een viertal woningen van het type twee onder één kap en zijn ont worpen door het Architectenburo B. Reuyl en B. Oudega te Eist. Afhankelijk van het type en de kavelgrootte wordt de voorlopige koopprijs geraamd tussen de f129.200 en 143.900.- De wonin gen komen in aanmerking voor de premie-B regeling. Deze rijks bijdrage is afhankelijk van het inkomen. De woningen krijgen drie slaapkamers met op de zol derverdieping een mogelijkheid voor een vierde slaapkamer. Door de positieve resultaten van een - vrijblijvend - rapport van het ingenieursbureau Dwars, Hederik en Verweij (DHV), is de riolering van delen van het buitengebied van Hol ten weer actueel geworden. Reeds acht jaar geleden werd een onder zoek verricht naar de mogelijkheden van riolering voor een aantal gebie den buiten de bebouwde kom, met name voor bet zomerhuisjes-gebied in De Borkeld en enkele woningen in de omgving van de Raaltense weg. De uitvoering van het toenmalige plan stuitte op de weigering van een aantal eigenaren van zomerhuisjes. Een tweede poging vier jaar geleden onderging een zelfde lot. „De meeste bewoners stonden toen, en ook nu, positief tegenover de aanleg van riolering, maar de uitvoering wordt verhinderd door een aantal eigenaren die wij maar moeilijk te pakken kunnen krijgen en slechts enkele weken in Holten verblijven, aldus wethouder H. Stegeman. „Vaak verwisselen de huisjes binnen enkele maanden weer van eigenaar, zodat het on doenlijk is om die mensen op tijd op te sporen. Daarnaast kunnen langdurige beroepsprocedure de aanlegkosten flink omhoog jagen". Ondanks de nu reeds bekende problemen heeft het gemeentebe stuur besloten intern de zaken nog eens op een rijtje te zetten samen met de uitkomsten van het rap port van het ingenieursbureau, „Bij de aanleg van een riolerings stelsel hebben wij niet alleen het gemak van de bewoners op het oog, maar kijken wij ook naar de mogelijkheden voor een betere brandbestrijding. De grote brand in maart heeft ons geleerd dat de brandbeveiliging in het buitenge bied lang niet optimaal is. Als er in het gebied van de Borkveld een dergelijke brand uitbreekt, dan kunnen we er maar moeilijk bij, en zijn de gevolgen niet te overzien. Daarom heeft de aanleg van de riolering en brandputten alle aan dacht". Wethouder Stegeman voegde er nog aan toe dat ook uit milieuoverwegingen de gemeente Holten grote waarde hecht aan de aanleg van de riolering in het bui tengebied. voorgevel bouwri.t tot «n net 6 Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 Het Dijkerhoekse Amateur Toneel IDAT), heeft in de grote zaal van «Het Bonte Paard" aan de vooravond van het jaarlijkse school- en volksfeest met de opvöering van het blijspel in drie bedrfjvën: „Markus de Water man" van Dick Maasland beste beurt gemaakt. Het talrijke publiek liet zijn waardering blijken met een spon taan applaus na het eerste en tweede bedrijf en een staande ova tie aan het slot. Bijzonder opvallend was de goe- hele de typering yan alle spelers. Het stuk werd in vlot^tempo over het voetlicht gebracht. Het toneelstuk speelde zich af tenhuize van de familie John en Betty Feyten (Thea en Dirk Luggenhorst) die bezoek krijgen van hun familie Evert en Louise Feytens (Henk Pinkeft en Willy Stevens). Al gauw gaat het gesprek over de per ver gissing geadopteerde, drie maan den oude baby Markus die door niemand wordt gewenst. Doch wanneer dokter Vogel (Hans Steu nenberg) en zijn jonge geliefde Elza (Jennie Koopman) binnenkomen en laten weten dat zij de baby wel willen adopteren zijn ook de beide echtparen Feytens hiertoe bereid. De drie echtparen gaan na een langdurig gesprek accoord met het oordeel van rechter Thelma Bec kers (Jannie ten Wolthuis-Meijer- man) waarbij als pleegouders van de kleine Markus worden aange wezen John en Betty. De regie was bij Bets Veneklaas in goede han den. Kapper Wander Drent zorgde voor de juiste grime, en verlichting en geluid van Wim Wegstapel en Jan Noteboom lieten niets te wen sen over. De bekende musicus Herman Ga zan uit Holten heeft deze week zon der al te veel ophef in het pand Oranjestraat 4 de Guitar Workshop geopend. In de Workshop kunnen muziekliefhebbers terecht voor alle onderdelen van muziekinstrumen ten. Bij het opzetten van deze unieke zaak heeft Herman, die drie jaar werkloos was, enige financiële hulp gehad van de gemeente Holten. Vooruitlopend op zijn eigen zaak heeft Herman Gazan thuis al een start gemaakt met het opbouwen van een klantenkring, zodat hij de toekomst met vertrouwen tege moet ziet. „Ik denk dat ik met mijn Guitar Workshop een gat in de markt vul", aldus Gazan. „Wel vraag ik de medewerking van de mensen om aan fce geven welke onderdelen en voor welke instrumenten er vraag is in Holten. Op guitaargebied heb ik ervaring genoeg, maar het is moeilijk in te schatten welke mer ken instrumenten er in Holten bij de mensen in gebruik zijn". Het ligt in de bedoeling van de enthou siaste ondernemer dat de mu ziekliefhebbers de Workshop gaan zien als een trefpunt waar men ervaring met elkaar kan uitwisse len en waar men zelf zijn muziekin strument kan repareren. Ook wil hij na verloop van tijd „open da gen" organiseren waarop musici met elkaar muziek kunnen maken. De werkgroep Vrouwenontmoe tingsruimte heeft besloten om door te gaan met haar plannen voor een eigen ontmoetingsruim te voor vrouwen. Dit is besloten tijdens de laatste van de vier startavonden die vorige week woensdag werd gehouden in ge bouw Irene. De reacties van de aanwezige vrouwen waren posi tief. Besloten is om na de zomer elke tweede en vierde woensdag van de maand bij elkaar te ko men in het kegelcentrum Barba rossa: dit in tegenstelling tot een eerder plan dat uitging van een ontmoetingsruimte in De Schure. Gevonden: Zwarte portemon- naie met inhoud, een trai- ningsjasje (vestje) grijs blauw groen, een leren bal, een stel sleutels (gevonden bfj/in het postkantoor), een zonnebril met groen glas, een poes met jongen (moeder poes met de kleuren bmin-zwart-wit). Verloren: een dameshorloge Quarts merk Commodore, een rode portemonnaie (knip) met inhoud, één sleutel met han ger „M". een rode portemon naie met klitband, een hon denlijn met twee haken, een groene brievenbus (PTT), een groene legerpukkel inhouden de een zwembroek, een rood kop-kardinaal parkiet, een bankbiljet van f10, een don kerrood regenpak in etui, een moederpoes met één jonge (moeder is voorzien van een vlooienband). Dinsdagavond 28 juni was voor de oudste kleuters van „Repel steeltje" een spannend moment. Deze avond, met als hoogtepunt de musical „De Speelman", was voor hen de afsluiting van hun kleuterschoolperiode. De musical waar alle kleuters aan mee de den werden op een ontzettend leuke manier aan de ouders voorgedragen. Nadat door de kleuters een ca deau aan de juffrouw was over handigd kregen de kleuters een „echt" getuigschrift toebedeeld. Onder het genot van koffie met koek en de kinderen limonade werd er nog gezellig even nage praat. Woensdagmiddag 29 mei was voor de kleuters een ware happe ning. Samen met juf en enkele leden van de oudercommissie re den ze naar het A.C. Rest. waar ze werden opgewacht door een echte kok, om daar hun af scheidsetentje te nuttigen. De buikjes werden lekker rondgege- ten met patat en veel mayonnai se, bitterballen en appelmoes. Ijs met saus en slagroom maakte de maaltijd compleet. Als extra ver rassing kregen de kinderen een rondleiding door het gehele res taurant inclusief keuken. Uitgezwaaid door de kok togen 16 zeer tevreden kindertjes naar school terug, waar ze door hun moeders werden opgewacht. In het kader van de zomeractivi- teiten organiseert de Holtense Handelsvereniging in samenwer king met de FC de Holtertrappers fietscrosswedstrijden op 16 juli en 30 juli a.s. De wedstrijden zullen worden gehouden op het fietscrosster- rein aan de Larenseweg. In schrijven kunnen zowel vakan tiegangers als de Holtense jeugd bij de volgende adressen: Fa. Stam, Oranjestraat, Fa. Aanstoot, Larenseweg, 't Kla vier, Dorpsstraat en bij het VW-kantoor. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 cn moet bfj op gave worden voldaan. De voorrondes beginnen 'smiddags om 15.00 uur, terwijl men vanaf 14.00 uur mag trai nen. De finales zullen 's avonds worden gehouden. Ook zullen 's avonds diverse campings en verenigingen op de twee wed strijdavonden gaan uitmaken wie het sterkste team heeft. Dit laatste onderdeel van de open fietscrosswedstrijden staat al leen open voor deelnemers bo ven de 18 jaar. Dus volop span ning en sensatie. Een verloting zal het geheel completeren. Hiervoor zijn diverse leuke prij zen te winnen. Voor de vakantiegangers en kinderen zonder crossfiets zijn gratis fietsen en helmen be schikbaar. Nadere mededelin gen over de wedstrijden vindt u in het Holtens Nieuwsblad van volgende week. Tijdens het avondconcours-hip- pique van de Oosterhofruiters te Rijssen behaalden de Bergruiters goede resultaten. In de dressuur klasse B behaalde Ingrid van Dijk met Orange de France de eerste prijs (131 punten), Hetty Jonkman met Princess won eveneens een eerste prijs (127 punten). Sandra Dieperink met Sander reed bij het springen klasse B zowel de eerste manche als de barrage foutloos en kon met stijlcijfer 62 de zesde prijs in ontvangst nemen (90 deelne mers). Manege „Snorrewind" organi seerde op 29 en 30 juni de jaar lijkse wedstrijden waarvoor een goede belangstelling bestond. Er werd goed gesprongen en ook de dressuur stond op goed peil. De resultaten van beide onderdelen waren bepalend voor de eind klassering. Als juryleden fungeer den de heren W. Aaltink en H. W. G. Vixseboxse met assistentie van Ria en Fenny Rietman en Aline Valster. Ringmeester wa ren op beide dagen Ellen v.cL Pauw en Rikus Bronsvoort. Zo wel in dressuur als springen le verde Hermien Bronsvoort met haar pony „Sabine" de beste prestatie en ze was erg gelukkig met de prachtige beker. De uitslagen: DRESSUUR B- JEUGD: 1. Sandra Holl met „Snorrewind", 2. Natasja Ave- resch met „Pino", 3. Anja Stolk met „Lady D", 4. e.e. Barbara Sibenius Trip met „Aprice", Ka rin Spanjersberg met „Hussel". DRESSUUR KLASSE B: 1. Mar jolein Dasselaar met „Aprice", 2. Rita Dollen met „Castello" DRESSUUR KLASSE L-JEUGD: 1. Hermien Bronsvoort met Sabi ne", 2. Minke Murre met „Katin- ka", 3. Lianne Veneklaas met Akimbo", 4. e.e. Wilfred Pas met „Julius", Leonieke van Emb- den met „Vriendin", DRESSUUR KLASSE L: 1 Lia Mensink met .Meteoor", 2. Silvia Holl met „Danny", 3. Gert Mid delkamp met Mark", 4. Henk Lammers met „Wemona". SPRINGEN JEUGD B: 1. Nicole Bazuin met „Sabine", 2. Lilian ten Hove met „Aprice", 3. Lianne Veneklaas met „Akimbo", 4. Jea- nette Wegstapel met „Aprice", SPRINGEN KLASSE B: 1. Her mien Bronsvoort met „Sabine", 2. Maijella Koolbergen met „Sa bine", 3. Henk Lammers met „Wemona", 4. Rita Dollen met „Castello". SPRINGEN KLASSE L: 1. Viola v.d. Akker met „Kenchi", 2. Ro nald Elias met Meteoor". 3. Paula Loorbach met „Randolph", Het programma van het Inter kerkelijk Recreatiewerk in de grote recreatietent op de Bor keld voor de week van 7 tot en met 15 juli is als volgt: 7 juli: 20.00 uur. Kennismakings- avond; 8 juli: 10.15 uur, Kamp dienst Voorganger pastor Rade maker nun.v. Amnesty Interna tional; 9 juli: 06.30 uur, Ochten- wandeling, 14.30 uur, Waterfeest (fl,-); 10 juli: 20.00 uur, Volks dansavond (f 1,-); 11 juli: 14.30 uur, Vliegermiddag (f2.50); 12 ju li: 22.00 uur, Griezelnacht (f 1.50); 13 juli: 14.30 uur, Vossejacht (f 1,- 14 juli: 20.00 uur, Kennisma kingsavond; 15 juli: 10.15 uur, Voorganger ds. M. Berg. Het team van deze week bestaat uit André, Anne-Marie, Ariêtte, Ger- dien, Grytske en Joke ,-.*a»$sÉ£Ér

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13