Gerrit Jan Beldman schutterskoning 1984 Wisselbeker voor team SV Holten m Wisselend succes op laatste trekdag OKIA-Holten Flinke deelname regio fietscross Schaken in Holten Bridge-les HOLTENS NIEUWSBLAD D-toemooi tennisclubs geslaagd Eerste plaats handballers SV. Holten Dijkerhoekse jeugd dook stuivertjes Goede prestatie Holter atleten Competitie Blauw-Wit Oplevering 't Vletgoor Uitslag verloting zwemclub Resultaten Bergvliegers Rensen-Podt wint puzzel en fietstocht SCHUTTERSFEEST IN DIJKERHOEK WATERPOLOTOERNOOI EINDIGT IN DE REGEN DONDERDAG 28 JUNI 1984 Voor de touwtrekvereniging OKIA, was zondag 24 juni de laatste compe- titiedag. Deze keer werd er getrok- ken bij de Bisons te Beltrum. Het B-team begon met twee gelijke spelen tegen Vorden en Oosterwijk. Tegen DES werd verloren. Vervolgens was er weer de taaie wedstrijd tegen Bath- men die in een gelijke stand ein digde. Tegen de Hofboys werd de volle winst behaald en ook de laatste twee wedstrijden tegen EHTC en Eibergen werden met weinig moeite gewonnen. OKIA behaalde in totaal 9 punten. Jammer dat dit team aan het begin van de competitie wat traag op dreef kwam, anders was men vast verzekerd geweest van een plaats in de nacompetitie. Nu moest men zich tevreden stellen met een vierde plaats. De Tennisclub Holten heeft van 18 t/m 24 juni ].l. een zeer geslaagd toernooi georganiseerd D-spelers en speelsters. Ruim 60 dubbels hadden zich daarvoor aangemeld, waaronder zo'n 50% deelnemers van buiten Hol ten. Mede begunstigd door goede weersomstandigheden was er een goede stemming op en rond de banen; menigmaal kwam de kreet Hoppah uit één der kelen, als bewijs van opluchting na een moeilijke slagenwisseling. Aange zien de toemooicommissie had gekozen voor een poule-systeem, kwam elk koppel meerdere ma len op de baan hetgeen ook de gezelligheid ten goede kwam. In de herendubbel werd het een aangelegenheid tussen „buiten landers", waarbij de le prijs naar Arjen Ekelenkamp en Marcel Na huis uit Nijverdal ging en Eddy Verdriet en John Blaset genoe gen moesten nemen met de 2e prijs (standen 4-6, 6-4 en 7-6). De mixed-dubbel gaf een over winning te zien van de familie Willemsen tegen het gelegen heidskoppel Bekhuis/Pagrach (standen 6-3 en 6-2). De dames- dubbel werd door middel van een poule uitgevochten. Toen de rookwolken waren opgetrokken bleek het dubbel Diny Kramer/ Maiy Pagrach de eerste plaats te hebben bereikt, gevolgd door het koppel Corry v. Gorsel/Meriam Kuipers uit Bathmen. Al met al waren het gezellige wedstrijden die gladjes waren ge regeld door de toemooicommis sie. Het C-team had deze keer niets meer te verliezen. Zij hadden al zo'n voorsprong opgebouwd dat ze vorige week al officeus kam pioen waren. De eerste trekbeurt tegen Erichem werd snel gewon nen. Tegen Bathmen werd het een gelijkspel, evenals tegen Treklust. Tegen Bekveld wist OKIA weer te winnen. In de spannende wedstrijd tegen Heure - wat een erg sterk team had ingezet, werd verloren en de laatste wedstrijd tegen DES ein digde in een gelijkspel. In totaal dus 7 punten. Het D-team had deze keer een trage start. De eerste twee wed strijden tegen Vorden en EHTC werden verloren. Er zat kracht genoeg in dit team, maar het kwam er toch niet volledig uit. De wedstrijd tegen Treklust was een afmattende strijd. De eerste trekbeurt was winst voor Treklust, de tweede voor OKIA; in de beslissingwedstrijd was Treklust de sterkste. OKIA was na deze wedstrijd volledig los, zodat de laatste twee partijen te gen de Bisons en Oosterwijk glansrijk werden gewonnen. To taal werden 7 punten behaald. In de competitie goed voor een 4e plaats. In de vrije klasse, waarvoor geen gewichtslimiet geldt, deed het team van de Espelose Jongeren vereniging „de Bouwers" mee. Zij bleken helaas niet opgewassen tegen de zware teams, maar wist ondanks het geringe gewicht toch nog een 5e plaats te behalen. De kam pioensteams, waaronder OKIA-C, werden na afloop gehuldigd. De eindstand luidt als volgt: B-klasse: 1. DES, 92 pnt; 2. Bathmen, 82 pnt; 3. Oosterwijk, 79 pnt,; 4. OKIA, 71 pnt; 5. Vor den, 46 pnt.; 6. Hofboys, 45 pnt.; 7. EHTC, 28 pnt; 8. Eibergen. C-klasse: 1. OKIA, 82 pnt; 2. Heure, 68 pnt; 3. Treklust, 64 pnt.; 4. Bekveld, 43 pnt.; 5. Eri chem, 34 pnt; 6. Bathmen, 24 pnt; 7. DES, 21 pnt. D-klasse: 1. Bisons, 90 pnt; 2. Oosterwijk, 74 pnt; 3. EHTC, 72 pnt; 4. OKIA, "64 pnt.; 5. Treklust, 23 pnt.; 6. Vorden, 22 pnt. Op 1, 2 en 3 augustus a.s. wordt er door .de Schaakvereni ging Holten op het Smidsbelt een openlucht-schaaktoernooi ge houden. De inschrijving staat open voor iedereen, dus ook voor de vakantiegangers in Holten. Inschrijven of verdere inlichtin gen bij: Jan van Calcar, Canada- straat 53, tel. 25 90, of Dick van der Knaap, Canadastraat 97, tel. 37 42., Wim Nijland heeft de „hattrick" waar hij zozeer op had gerekend niet 'gehaald. De schutterskoning van 1982 en 1983 werd onttroond na slechts 220 schoten door Gerrit Jan Beldman die de romp van de houten vogel naar beneden haalde en zich daarmee schutterskoning 1984 mag noemen. De organisatie van het Schut tersfeest in Dijkerhoek was als vanouds in handen van de schietvereniging De Zaagmolen en de schoolfeestcommissie en vormt de voorloper van het jaar lijkse school- en volksfeest dat deze week wordt gevierd. Na het openingswoord van voorzitter L. 'H. Rensen van De Zaagmolen viel Wim Nijland de eer te beurt om het eerste schot te lossen. Al na 18 schoten werd de kop van de vogel naar beneden geschoten door Wim Rensen. De rechter vleugel viel door het schot van Jan Sluiter na 39 schoten en de staart na het 89e schot, afge vuurd door Jan Ulfman. Gerrit Jan Beldman voltooide het schuttersfeest door na 220 scho ten de romp van de paal af te schieten. Een knappe prestatie, want meestal zijn er meer dan 300 schoten nodig voordat de vo gel zich gewonnen geeft. De or ganisatoren toonden zich bijzon- Ter afsluiting van het handbal seizoen, namen de heren van Holten deel aan een toumooi in Bathmen. A.B.S. had een spor- tuitwisseling met West Kappeln uit Duitsland en had voor een onderling toumooi Heeten en Holten uitgenodigd. Holten moest enkele spelers die reeds op vakantie waren mis sen. In de eerste wedstrijd tegen A.B.S. speelde Holten goed en werd zonder al te veel proble men met 9-1 gewonnen. Ook de tweede wedstrijd tegen Heeten werd met ruime winst afgesloten. 15-6. Aangezien West Kappeln ook twee wedstrijden in winst had omgezet, moest de wedstrijd tussen Holten en de Duitse ploeg de beslissing brengen. Na 5 minuten, waarin de stand 1-1 was geworden, brak een regenbui los, zodat het kunststofveld van A.B.S. na de wolkbreuk niet Tijdens het Koningsschieten in Dijkerhoek lieten de dames van Dijkerhoek zien dat zij ook in deze sport hun „mannetje ston den". der tevreden over het stijgende aantal deelnemers, waaronder een groot aantal jeugdige schut ters, terwijl ook het aantal da mes dat zich aansluit bij de schietvereniging een verheugen de groei teziengeeft. Schuttersko ning Beldman kreeg na afloop in Het Bonte paard de beker over handigd uit handen van voorzit ter Rensen van de schietvereni ging. Het school- en volksfeest is bij het ter perse gaan van deze krant alweer verleden tijd. Dins dagavond bracht de toneelver eniging D.A.T. het blijspel Mar kus de Waterman en woensdag stond in het teken van de volks spelen, terwijl de ochtend gere serveerd was voor de school jeugd. In onze editie van volgen de week komen wij daar op te rug. meer te bespelen was. De leiding besloot de wedstrijd, die tot die tijd weliswaar stevig, maar spor tief gespeeld was, niet uit te spe len. Daardoor eindigden West- kappeln en Holten samen op een gedeelde eerste plaats met 5 punten uit 3 wedstrijden: waarbij West Kappeln door een beter doelgemiddelde de hoofdprijs mee mocht nemen. In het afgelopen weekeinde werden in de Looërmark de jaar lijkse zwemwedstrijden van de Dijkerhoekse school gehouden. Na spannende series, waarin de jongelui flink hoorbaar werden aangemoedigd door ouders en klasgenootjes, behaalden in de fi nale bij de meisjes Geja Jansen Manenschijn en bij de jongens Marco Rensen de eerste plaats. Tweede werden Yvonne Vlogt- man en Hendri Rensen, terwijl de derde prijzen waren voor Mer cedes Wegen en René Groote- boer. Badmeester Theo Stokman reikte met een toepasselijk toe spraakje de medailles uit. Voor kinderen uit ae eerste en tweede klas, die al gediplomeerd zijn werden aparte wedstrijden gehouden. Hier was de eerste prijs voor Marcel Grooteboer, ge volgd door Tim v.d. Meer en Mi- chiel de Lange. Ook zij kregen een prijsje. Voor de niet-geoefen- de zwemmers was een hindemis- baan in het ondiepe uitgezet. Het vlugste liep Betsie Pinkert door de hoepels, gevolgd door Rob Wechstapel en Marco Oos- terveld. Het laatste hoogtepunt van het zwemfestijn was het „stuivertje duiken". Heel wat geldstukjes werden uit het water gehaald die bij dit spel vaak de den denken aan „flipper", in het Dolfinarium. De Holtense atleten die zater dag deelnamen aan wedstrijden in Lochem en Harfsen hebben goede prestaties geleverd. In de z.g.n. „Tusselerloop" in Lochem liep Egbert Veneklaas de 8 km. in 25.02 en dat betekende de 5e plaats. Hij finishte slechts 1 minuut achter de winnaar en werd in de bloemetjes gezet. Na een wat zwakke start werd Henk Reitse- ma 14e (26.17) en Dinant Mark- Het eerste buurt-waterpolotoer- mooi, dat vorige week tijdens de Avondzwemvierdaagse werd gehou den is een overwinning geworden voor het team van SV Holten. Zij mochten vrijdagavond in de stro mende regen de beker in ontvangst nemen van de firma Beltman. Aanvankelijk hadden zestien teams voor het toernooi inge schreven, maar later trokken zich twee teams terug. Vertegen woordigd waren teams uit de buurtschappen, verenigingen en straten. Opzet van het toernooi was om de waterpolosport wat meer bekendheid te geven in Holten. De spelregels werden aangepast, terwijl de speeltijd flink was ingekort. Desondanks was het voor veel deelnemers toch nog eerst wennen en erg vermoeiend. De leiding van het toernooi was in handen van de polosecretaris H. Veldwijk. Scheidsrechters waren de heren A. Wissink en B.D. Pekkeriet. De winnende teams van de wedstrijden van maandag tot en met woensdag, die onder uitste kende weersomstandigheden ge speeld konden worden, werden automatisch in de kwartfinale van donderdag geplaatst. Onder grote hilariteit eindigde de eerste wedstrijd in de kwartfinale, die tussen het team Deventerweg en het badpersoneel/bestuur, in een gelijk spel. Maar uiteindelijk werd deze wedstrijd toch in het voordeel van de Deventerweg be slist. Verder eindigden de teams Kollingserf, SV Holten en Mooi- weer in de halve finale, die vrij dagavond werd gespeeld. Onder barre omstandigheden streden tenslotte Mooiweer en SV Holten om de eerste prijs. De eerste pe riode werd afgesloten met een 1-0 voorsprong voor SV Holten; de eindstand werd tenslotte 5-0 De uitslag was: 1. SV Holten 2. Mooiweer; .3. Kollingserf; 4 Deventerweg. Voor het jubileum jaar van de Avondzwemvierdaag se wordt opnieuw een buurtwa terpolo-toemooi georganiseerd. voort ging als 22ste over de streep (29.06). Bij de niet>KNAU- ers werd Dirk Hoekman 5e in 27.42 en Gerard Wennemers 20s- te tijd 32.04). Meindert Koopman geplaagd door verkoudheid, gaf halverwe ge de race. de pijp aan Maarten. Zaterdagavond waren in Harfsen de wisselbeker (voor de 2e keer) en de bloemen voor Bertus Ste vens. Hij maakte de tien kilome ter af in 32.55 min. en ging met de prachtige beker huistoe. Gerard Markvoort liep in de goede tijd van 36.40 min. naar een zeer verdienstelijke 4e plaats. Op de 5 km. werden Wim Klein Baltdnk en Henk Stevens resp. derde en zesde. Geslaagd In Delft is aan de Tech. Hoge school geslaagd voor het inge nieurs diploma Civiele-techniek (weg- en waterbouwkunde) Dick Kevelam, Larenseweg. Aan de Katholieke Universiteit te Nijme gen is geslaagd voor het docto- raal-medisch examen Liesbeth Oostenbrug, Diessenplasstraat 5. Marianne Brands, Larenseweg slaagde te Utrecht voor Slagers- vakdiploma. Te Arnhem slaagde voor de opleiding Bejaarden- en gezinsverzorgster MSPO Frieda van Zon, Rijssenseweg. Onze ou d-plaatsgenoot Ronald Schmets is op 16 juni j. in 's Gravenhage geslaagd voor het examen gra fisch ontwerper aan de Konink lijke Academie voor Beeldende kunsten. Het eerste van de ZW „Blauw Wit", dat evenals voorgaande ja ren voor de competitie 1984/'85 weer is ingedeeld in de eerste klasse A. van de Twentse Voet balbond, moet in totaal 26 wed strijden spelen tegen Boswinkel (Enschede), Drienerlo (Enschede), De Eversberg (Nijverdal), Mark vogels (Markelo), M.V.V. 69 (Mar ie), Oldenzaal, Rietvolgels (Alme lo), Sportclub Daarle. Sportclub Denekamp, Sportlust Glaner- brug, VABO (Almelo), Vesos (Hellendoom) en ZW '82 (Del den). Drienerlo (een club van de T.H.) en Eversberg die degra deerden uit de 4e klasse KNVB zijn „oude bekenden" van Blauw Wit, de Almelose vereniging VA BO speelde voorheen in de zon dagcompetitie van de Twentse bond. Uitslagen van de regio-fiets- crosswedstrijd gehouden op za terdag 23 juni 1984 op de baan „Vletgoor" te Holten. Er waren 170 inschrijvingen. Het geheel werd aan elkaar gepraat door Dinant Veneman Uitslagen: 5 jr en jonger: 1e: Giacomo v.d. Vegt-Nijverdal; 2e: Irma Krommendijk-Nijverdal; 3e: Dieter Huis ken-Holten 6 jarigen: Ie: Bart Willems-Holten; 2e: Harmen Klein Velderman-Holten; 3e Dennis van de Keuke n-Holten. 7 jarigen: 1e: Berry Meerman-Holten; 2e: Robin de Weerd-Raalte; 3e: Marco Grave-Holten. 8 jarigen: 1e: Laurens Jannink-Nijverdal; 2e: Maryn in de Wal-Raalte; 3a Richard Oekker- Nijverdal. 9 Jarigen: 1e: Jan Dijkman-Nijverdal; 2e: Roy Eektimmerman; 3e: Sander van de Wiel-Raalte. 9-10 jar. meisjes: Ie: Simone Kalsbeek-Raatte; 2e Karin Luttenberg-Nijverdal; 3e: Natasja van de Hulst-Raalte. 10 jarigen: Ie: Henrico Nijboer-Nijverdal; 2e: Oscar Grooten-Nijverdal; 3e: Maikel Bos-Raalte. 11 jarigen: Ie: Mark Kakkenberg-Raalte; 2e: Leon Bartel-Nijverdal; 3e: Jamo Hutten-Nijveraai. 12 jarigen: 1e: Cris Funk-Nijverdal; 2e: Jan Bruggink-Nijverdal; 3e: Remco de Boer-Raalte. 13 jarigen: 1e: Edward Fokkert-Nijverdal; 2e: Gerard Boumans-Zwollo; 3e: Sandor Kruiswijk- Holten 14 jarigen: 1e: Erik Baan-Nijverdal; 2e: Peter Aanstoot-Holten; 3e: Djago Ambravo-Raalte. 15 jaar en ouder: Ie: Jan Zwiers-Holten; 2e Andre Welgraven-Raalte; 3e: Remco Roelofs-Raalte. Met ingang van 1 oktober a.s. zullen in Holten bridgelessen worden gegeven door de heren S. Van der Meulen (onlangs geslaagd voor het examen bridgedocent van de Ned. Bridgebond) en A. Dekker (gediplo meerd jeugdinstructeur van de N.B.B.) Er zullen twee cursussen wor den gegeven: één voor beginners op maandagmiddag van 15.00 uur tot 17.00 uur, en één voor wat gevorder den op maandagavond van 19.30 - 22.00 uur. Beide cursussen beslaan tien lessen. De beginnerscursus zal gege ven worden aan de hand van het boekje: „Van start tot finish", deel 1, Behandeld worden de vol gende onderwerpen: speelslagen maken, elementair bieden vol- Vandaag zal om 16.30 uur de eerste oplevering plaats vinden van het sportveldencomplex 't Vletgoor. Bij deze gelegenheid zal tevens de naamaanduiding van het complex onthuld wor den. De naamaanduiding is een geschenk van de Grontmij en SoWeCo aan de gemeente Hol ten, ter gelegenheid van de ope ning en ingebruikneming van het complex. gens het ACOL-systeem; het te genspel. De cursus voor gevorderden is bedoeld voor diegene die al wel' enige basiskennis van het brid- gesspel heeft, maar het bied- en speeltechniek wil verbeteren. De meest voorkomende biedconven- ties worden behandeld en er zal dieper worden ingegaan op af- en tegenspel. Beide cursussen worden besloten met een drive. Voor aanmelden en/of inlichtin gen: 05483-23 72 (Van der Meu len) of 05483-38 38 (Dekker). De uitslag van de verloting van de Z.P.C. Twenhaarsveld, die gehouden werd tijdens de Avondzwemvierdaagse is als volgt: Blauw: 21, 22, 36, 47, 49, 50, 128, 136, 139, 166, 189, 529, 728, 732, 738, 757, 771, 804, 811, 813, 815. Geel: 57, 89, 112, 134, 284, 320, 329, 348, 356, 365, 386, 387, 400, 403. De prijzen zijn af te halen bij: Oolbekkink, Schuttersweg 17, tel. 34 83. De naam van de pop was Miran da en is gewonnen door Jessica Alons. In Troyes (Fr.) werden onder don kere weersomstandigheden 258 dui ven van De Bergvliegers losgelaten. Om 7 uur begonnen de duiven aan de afstand van 473 km. Het was 14.12 uur dat H. Willems de eerste duif kon klokken. De laatste prijsvliegende duif (nr. 65) kwam om 14.50 uur binnen. De uitslag luidde: 1.5.7.9.11. H. Willems; 2. G. Steunenberg; 3.8.15.21.22. G. Egberts; 4.10.14.24.44 A. ten Dam 2: 6.18.23.59. T. Schuppert; 12.20.28 H. J. Paalman; 13.39.41.55. Comb. Oolbekkink-Tijhof; 17.58. F. Meester en Zn.; 19.29. G. J. Koetsier; 27.30.47.52.60. M. Lode- weges; 34.57. W. Aaftink; 38.46. H. J. ten Velde; 42. Joh. Veld huis. Opgemerkt zij nog dat H. Wil lems van de 29 meevliegende duiven 18 stuks bij de 65 prijs vliegende duiven had, en G. Eg- bert van de 32 ingekorfde duiven 13 stuks. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Dijker hoek hield op woensdag 20 juni een fiets-puzzeltocht, die was uit gezet door de heren J.W. Baltes, A. Roeterdink en G. Stevens. Vier en veertig dames fietsten en puzzelden onder ideale weersom standigheden door Dijkerhoek en Flishoek met als eindpunt Het •Bonte Paard. Bij terugkomst werd nog even nagepraat onder het genot van koffie met kren tenbrood. De eerste prijs ging naar me vrouw D. Rensen-Podt, tweede werd mevr. G. Wagenvoort-Nijen- huis, de derde prijs was voor mevr. J. Koops-Strijker en de 4e prijs voor mevr. H. Luggenhorst- Stegink. De poedelprijs was voor F. wissink-Aaitinit, namens de deelnemende dames bedankte de tweede presidente, mevr. D. Arf- man-Huiskes de heren voor de mooie tocht die zij hadden uitge zet.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9