Politie is attent bij afwezigheid tijdens vakantie Een boeiende show vol gratie en souplesse „Landmeten was vanzelfsprekend" Kerkdiensten Medische diensten Op bezoek bij.. van dag tot dag AFWEZIGHEIDSMELDING I r Warrink naar Doetinchem Extra gift Rode Kruis HOLTENS NIEUWSBLAD KI ROLSCHAATSREVUE PRIMA START JUBILEUM Gazon- maaiers GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 28 JUNI 1984 3 Het begin van de feestelijkheden rond het zestigjarige bestaan van de Sportvereniging Bij Aanhouden tot Overwinning (BATO) kan meteen een succes worden genoemd. Dat bleek zaterdagavond overduidelijk uit het regelmatig klinkende applaus voor de kunstrolschaatsvereniging „EWK de Molenstad" uit Winschoten, met haar unieke revue .Holiday on Wheels'*. De ongeveer vijfentwintig jeug dige rolschaatsers schotelden het massaal toegestroomde publiek een wervelende show voor. Aan vankelijk zou de voorstelling op het parkeerterrein voor de Amro- bank plaatsvinden, maar vanwe ge het slechte weer moest wor den uitgeweken naar de sport hal. Het schouwspel op de spe ciale rolschaatsvloer kenmerkte zich door gratie en souplesse. Met name de Nederlandse show kampioenen 1983-1984 José Drenth en Robert van Dijk ver maakten de toeschouwers met gedurfde akrobatiek. De fleurige kleding van de artiesten op de vier wieltjes en de populair klin kende muzikale begeleiding ver hoogden de amusementswaarde van de show. Door de prima kwaliteit van de voorstelling en de afwisseling, die er in was aan gebracht, verveelde het publiek zich geen moment. De kunstrolschaatsvereniging „EWK de Molenstad" brengt reeds vijfentwintig jaar een volle dig middag- of avondvullend pro gramma. De mensen uit Win schoten hebben de kunst welis waar afgekeken van „Holiday on Ice", maar him ijsrevue ge schiedt op wieltjes. Het zijn amateurs, die in het gehele land optreden en zelfs hun kunsten in België en Duitsland hebben ge demonstreerd. zij brengen elk jaar een nieuw programma. De SV Bato staat altijd open voor nieuwe ideeën en- sporten en zodoende werden de rol schaatsers uit Winschoten naar Holten gehaald. Voor en na de show en tijdens de pauze zorgde de Holtense muziekgroep „Day break" voor de muzikale omlij sting. De country and westem- muziek van deze formatie mis stond zeker niet bij het profes sionele optreden van de rol schaatsers. Na de show van „EWK de Molenstad" wordt on getwijfeld reikhalzend uitgekeken naar de komende festiviteiten: 18 augustus: Aerobicshow op de Smidsbelt. 8 september: Een basketbaltoemooi waaraan top- ploegen deelnemen. 13 oktober: receptie van 16-18 uur. 19 en 20 oktober: gymnastiekshow. In de cember een regionaal judo-toer nooi en in januari een ballet show. Over een aantal dagen begint weer de jaarlijkse grote landverhuizing. Tal van Holtenaren veriaten huis en haard om elders hun vakantie door te brengen, terwijl andere delen weer in drommen de zomerhuisjes, caravans etc. gaan bevolken. Voor de Rijkspo litie drukke tijden, want juist in de vakantieweken gaat het aantal inbra ken met sprongen omhoog. Vaak worden de inbraken gepleegd in wo ningen waaraan duidelijk vanaf de straat al te zien is dat de bewoners een paar weken weg zijn: de gordij nen gesloten en een overvolle brie venbus. Aanleiding voor opperwacht meester Frowijn om de vakantie- gaanders er nogmaals op te wij zen, dat men toch vooral moet voorkomen dat de woning een onbewoonde indruk maakt. „Wij adviseren altijd de mensen om met de buren goede afspraken te maken door op tijd de brieven bus te laten legen, de bloemetjes water te geven en af en toe eens een lamp te laten branden. Het is natuurlijk geen garantie dat er dan niet wordt ingebroken, maar het kan veel ellende voorkomen. Daarnaast houden wij een oogje in het zeil tijdens de patrouille, mits men ons daarom vraagt. Het geeft altijd een veilig gevoel als je weet dat de politie een oogje in het zeil houdt, terwijl de ongenode gasten worden afge schrikt wanneer er op gezette tij den een politie-patrouille langs komt. De mensen waarderen de ze service altijd heel erg". Van de gratis service wordt al jaren intensief gebruik gemaakt. Het probleem daarbij was, dat de benodigde gegevens over vakantieadres, adres en telefoon nummer van de buren en ander bijzonderheden op de meest uit eenlopende papieren werden ge noteerd, wat voor de betrokken politiemensen de nodige proble men opleverde. In navolging van hun collega's in Diepeveen, die al enige Jaren met dit systeem werken, wil de Rijkspolitie Hol ten alle vakantdegegevens op uniforme wijze noteren, waarvoor het Holtens Nieuwsblad graag medewerking verleent Op de „Afwezigheidsmelding", zoals die in onze krant is afgedrukt kunt u alle gegevens noteren, die van belang zijn tijdens uw vakantie. Vergeet u vooral niet tijdig voor uw vertrek de bon in te leveren of op te sturen aan de Groeps commandant der Rijkspolitie Holten, Reilinksweg2, 7451 CR Holten, die u ook alle inlichtin gen verstrekt. Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. W. Vons 19.00 u. ds. R. Visser, woensdag 1 juli: 19.30 u. Wijdingsdienst „Diessenplas": Ds. D. J. Ekker Uitgangscollecte: In beide kerk diensten voor Inwendige zen ding Oppasdienst: Mevr. Poortman- Schuitert en Gerdien Slotman Geref. kerk 9.30 u ds. J. H. G. Schout, Lo- chem, 19.15 u. ds. H. Hessels van Dieren. Na de morgen dienst „koffieuurtje met de vakantiegasten in het „Voor huis". Gastvrouwen: mevr. Aanstoot-Meijerink en mevr. Aanstoot-Ettingen. Collectes: In beide diensten voor de kerk en rente en aflos sing Oppasdienst: Mevr. Rietman- Jansen, Ina Stam, Ingrid Jan sen (res), Mevr. Heiner-Bremer, Hannie Stam, mevr. Zwiers- Berkel (res.) R.K. Kerk: Zondag 10 uur H. Mis in gebouw Irene. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. R. Vis ser. Uitgangscollecte' Inwendi ge zending. Okkenbroek: 9.30 u. ds. G. Bouwman, m.m.v. Chr. Gem. Zangvereniging „Oktava" uit Doetinchem. Uitgangscoll. Zuiderzeefonds. Na de dienst koffiedrinken. Nieuw-Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 u. ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 28 juni t/m 5 juli: W. Marcus, Bathmen, tel. 05704- 14 92 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13.30- 14.30 u. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste-spreekuur (op verkoop slijpen en onderhoud Haam: Postcode: AdresWoonplaats Afwezig van: tot: Evttelefoonnutnmer Wie kan er bij onraad worden gewaarschuwd: Naam: Naam: Adres: Adres: tel.: tel.: Is op bovengenoemd adres een sleutel van uw woning? ja/neen. Eventuele bijzonderheden: Bent u met een auto onderweg? ja/neen. Merk: Kleur: Kent.: TIJDIG INLEVEREN BIJ DE RIJKSPOLITIE IN UW WOONPLAATS. Het vak van Landmeter is voor velen van ons synoniem met mannen, gekleed in dikke duffelse jassen en grote laarzen, die om voor ons onduidelijke redenen via onbegrijpelijke in strumenten turen naar mannen in de verte die een lange rood met witte stok naast zich in de grond hebben geplant. Af en toe wordt er wat opgeschreven en verplaatsen de mannen zich naar een andere plek waar het gehele pantomimespel zich her haalt. Voor Jaqueline Zwolle (22) die met haar ouders en zus woont aan de Houtweg 10 in Holten, een volkomen begrijpe lijk beeld, want sinds vorige week is zij gediplomeerd land meter. De eerste sinds vier ja ren in Nederland. Vorig jaar had zij het theoretisch gedeelte van haar opleiding al succesvol afgesloten. Het afgelopen jaar was een stagejaar, dat Jaqueli ne heeft doorgebracht bij het Waterschap Regge en Dinkel en het Provinciale Kadaster te Zwolle. „Het buitenwerk, zoals de mensen dat kennen met de meetinstrumenten en de sja- lons (de wit met rode stokken) maakt slechts een gedeelte van het werk uit. Wat wij in het veld noteren moet later op kantoor in kaart worden gebracht. „Dat is juist het boeiende van het vak. In het veldwerk kom je in aanraking met allerhande men sen terwijl ik met het uitwerken van de gegevens mijn liefde voor het tekenvak in praktijk kan brengen". Tijdens haar stage jaar stond Jaqueline, net als de andere landmeters onder de meest uit eenlopende weersomstandighe den in het veld. Bij het Water schap betrof dit vaak een wa terloop die opnieuw in kaart moest worden gebracht en bij het Kadaster werkte zij in de Noordoostpolder. Aanvankelijk had zij - in tegenstelling tot haar schoolperiode - wel eens te N m kampen met opmerkingen van haar mannelijke assistenten, maar toen die tot de ontdek king kwamen dat de charmante Jaqueline haar mannetje stond, leverde dat verder geen proble men op. „Het enige waar ik in het veld bang voor ben zijn stieren en schrikdraad", vertelt Jaqueline. ,Jk heb wel eens in een weiland gestaan met vijf stieren. Dat was even benauwd. Ik ben toen heel rustig blijven staan om de beesten vooral niet op te schrikken". Aanvankelijk zag het er ove rigens helemaal niet naar uit dat de Holtense zich gediplo meerd landmeter zou kunnen noemen. Aangestoken door het enthousiasme van haar zusje, ging Jaqueline naar de LHNO- administratieve richting. Ze doorliep de school met glanzen de cijfers, zodat een vervolgop leiding vanzelfsprekend was. „Ik hou erg van tekenen en heb een goed gevoel voor orde en systematiek. Dat wilde ik graag in een opleiding verder uitdie pen", verklaart Jaqueline. „De opleiding landmeten was bijna vanzelfsprekend voor mij". Zij meldde zich aan bij de MTS, maar werd terugverwezen. Zij mistte het juiste vakkenpakket en kreeg het advies om eerst maar het MAVO-diploma te gaan halen. „Dat heb ik toen maar gedaan", zegt ze. Jaqueli ne wist in één jaar tijd haar achterstand weg te werken en werd alsnog aangenomen. „Als het moet ben ik een echte door zetter". Voorlopig gaat de nieuwe landmeter (of landmeetster) ge nieten van een welverdiende vakantie. Wat ze daarna gaat doen, hangt af van de arbeids markt, aangevuld met een aan tal cursussen op het gebied van computerkunde om zodoende op de hoogte te blijven van de allernieuwste ontwikkelingen in haar vakgebied. „Die redt het wel", is de mening van fami lie en kennissen van Jaqueline. Met ingang van 1 juli is de heer J. Warrink benoemd tot in specteur van de vleeskeurings dienst voor de Achterhoek. De heer Warrink, die namens de partij Gemeentebelangen zitting heeft in de Holtense gemeente raad, werkt momenteel bij de zelfde dienst in Almelo. Het is de bedoeling dat de heer Warrink, na de landelijke reorganisatie, die bij de vlees keuringsdiensten wordt doorge voerd, directeur wordt bij de rijksdienst voor vee en vlees. Het kantoor is gevestigd in Doetin chem. De heer Warrink blijft in Holten wonen. DEN HAAG - H.K.H. Prinses Juliana heeft een extra gift ge daan aan het Nederlandse Rode Kruis naar aanleiding van de na tionale collectecampagne, die dit jaar van 28 mei tot en met 10 juli werd gehouden. De campagne werd gevoerd met als thema „Met veertien mil joen mensen zijn we toch goed voor veertien miljoen gulden?" De eerste reacties die bij het hoofdbureau in Den Haag bin nenkomen, wijzen erop dat de inzet van de vele tienduizenden collectanten succesvol blijkt te zijn geweest Of de veertien mil joen gehaald worden, kan men nog niet zeggen. Wel is al duide lijk dat de giften op het centrale gironummer 6868 een sterke stij- ging te zien geven. H.K.H. Prin ses Juliana is beschermvrouwe van het Nederlandse Rode Kruis. Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Oft. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS E. R. M. Bijlsma, Grotestraat- 19, Diepenheim, tel. 05475- 2010. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Over ijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappe lijk werk, gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10 uur in het Groene Kruis-ge- bouw, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-35 53. BEJAARDENWERK Voor inlichtingen over het „open" bejaardenwerk: teL 05483-12 01 of 15 17. CONSULTATIEBUREAU Afspraken voor zuigeling- en kleuterburo. VOOR ZUIGELINGEN telefonisch: 05483-14 36. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij het Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 1814. POLITIE Tel. 05483-13 52 en 26 55. Na 18 uur bellen tel. 038-97 12 34. BRANDWEER Tel. 0011 (dag en nacht). burgerlijke stand Geboren: Rutger, z.v. H. M. G. Riemsdijk en G. Bosch (geb. te Almelo); Bram Ber nard Benjamin, z.v. B. H. Bronsvoort en A. M. L Kie- bert (geb. te Deventer). Gehuwd: J. Meilink, oud 26 jaar, Holten en: J. W. Huzen, oud 24 jaar, Holten; W. R. Brouwer, oud 26 jaar, Holten en: G. B. Lodeweges, oud 21 jaar, Holten. Overleden: Jhr. A. G. van Coeverden, oud 75 jaar. Donderdag 28 juni: Avond- fietsvierdaagse, start sporthal 't Mossink. Vrijdag 29 juni: Avondfiets- vierdaagse slotavond. Zaterdag 30 juni: Openlucht spel Vakantie aan de Boden- see, aanv. 19.30. Parkeerter rein Beltman/Schuppert Zaterdag 7 juli: Openlucht spel, aanvang 19.30 uur. Maandag 9 juli: Kindervakan tieweek (t/m 13 juli). Dinsdag 10 juli: Houthakkers- feest/minizeskamp in Cen trum. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 11 juli: Openlucht spel Vakantie aan de Boden- see, aanv. 19.30 uur. Parkeer terrein Beltman/Schuppert Wandeltocht Staatsbosbeheer. Start 10 uur Dagcamping Holterberg. Fietstocht VVV- Holten, vertrek 14.00 uur. Vrijdag 13 juli: Koningsschie- ten. Kruising Rijssenseweg/ Markeloseweg. Zaterdag 14 juli: Touwtrek ken Kalfstemansweide, aanv. 13.30 uur. Koninginneverkie- zing, Smidsbelt aanv. 20.00 uur. Geborenr Rutger, z.v. H. M. G. Riemsdijk en G. Bosch (geb. te Almelo); Bram Ber nard Benjamin, z.v. B. H. Bronsvoort en A, M. L. Kie- bert (geb. te Deventer). Gehuwd: J. Meilink, oud 26 jaar, Holten en: J. W. Huzen, oud 24 jaar, Holten; W. R. Brouwer, oud 26 jaar, Holten en: G. B. Lodeweges, oud 21 jaar, Holten. Overleden: Jhr. A. G. van Coeverden, oud 75 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3