Voor de bui binnen HSU Holtens Nieuwsblad Nog dit jaar kans op fusie-plannen van de SG Holten-De Marke Passage verkocht Dagelijks recreatie- kerkewerk Landmeter U ontuangteen fraaie exclusieve tweekleuren- ballpoint als u ons Geslaagd éiÉéééé* PfiiS I Ad,es:-L DALING LEERLINGENTAL BASISSCHOLEN UNANIEM BESLUIT VAN GEMEENTE RAAD Hottens Nieuwsblad Donderdag 28 juni 1984 - 38e jaargang - nr. 26 Abonnementsprijs f 32,92 per jaar/losse nummers 70 cent. Gedrukte oplage 3075 ex. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41, Enschede Tel. 053-32 0141 m mM Het werd vrijdagavond nog even flink doorzwemmen voor de deelnemers aan de Avondzwemvierdaagse om nog voor de bui binnen te zijn. Tenslotte is een nat zwempak heel wat anders dan een nat pak tijdens de medaille-uitreiking. Ondanks de matige weersomstandigheden op de laatste zwemdag kunnen zwembadpersoneel en de leden van de zwemclub Twenhaars- veld met voldoening terugkijken op het zwemevenement, dat dit jaar zijn negende editie beleefde. Weliswaar wat minder deelnemers dan in het voorgaande jaar. maar ruim zevenhonderd zwemmers mag toch een mooi aantal genoemd worden. Evenals vorig jaar was het zwembadpersoneel verantwoordelijk voor het in goede banen leiden van de talrijke zwemmers, terwijl de zwemclub zorgde voor de „aankleding" van het geheel. Zonder al te kritisch te willen zijn: er waren wat klachten van de oudere deelnemers en deelneeemsters die in het vooruitzicht waren gesteld over een vrije baan te kunnen beschikken, buiten het gewoel van het jeugdige zwemvolk. Waar het precies is misgegaan, valt niet na te gaan, maar de jeugd zwom naar hartelust haar baantje door het gehele bad. Misschien iets om op te letten voor het jubileumfeest dat volgend jaar gevierd gaat worden? Zoals elk jaar waren er weer uitersten te huldigen. Zo was de 5-jarige Hans Stam de jongste deelnemer en de dames Veldhuis en KI. Velderman met 68 jaar de oudste deelneemsters die namens de organisatoren een attentie kregen aange boden terwijl alle andere zwemmers in het bezit kwamen van een médaille mits men vier avonden de verplichte afstand had afgelegd (en daar werd nogal eens mee gesmokkeld, lieten wij ons vertellen). Het randgebeuren van de zwemvereniging Twenhaarsveld mocht niet klagen over gebrek aan belangstelling. De saté's en andere hapjes gingen er best in, terwijl de spelletjes door de jeugd hopelijk op prijs werden gesteld. Ook het buurtwaterpolotoernooi viel bijzonder in de smaak bij spelers en publiek. Voor de 19e maal heeft de Inter kerkelijke commissie' Recreatie- werk haar tent opgeslagen op De Borkeld (ingang vanaf de Panne- weg). Vanaf zaterdag 30 juni tot en met 28 augustus zullen bijna dagelijks - zoveel mogelijk in de openlucht - activiteiten worden georganiseerd voor de vakantie gasten, maar ook voor de Holte naren. Dit gebeurt voor vier teams die telkens twee weken hun best zullen doën om een bijdra ge te leveren aan een prettige vakantietijd in Holten. Naast de kindermorgen is er een mid dag- of avondprogramma waar bij iedereen van harte welkom is. Dit recreatiewerk, dat door de vakantiegangers steeds hoog wordt gewaardeerd, wordt mogelijk gemaakt door de geza menlijke kerken van Holten. Het programma voor de week van 30 juni tot 7 juli ziet er als volgt uit: Zaterdagavond vanaf 20.00 uur: Kennismakingsavond. Zondag morgen 10.30 uur: Kampdienst, voorganger ds. R. Visser. Maan dagavond 20.00 uur: Live t.v. (f 1--) Dinsdagmiddag 14.30 uur: Sporttoernooi (f 1.-) 20.00 uur: Lan- denavond. Reizen door Europa (f3.-) Donderdagmiddag 14.30 uur: Kookmiddag (f 2.-) Vrijdagavond 21.30 uur: Kamp- vuur (f 1.-) Elke morgen vanaf tien uur is er kinderrnorgen (kosten twee kwartjes). Het team voor de komende week bestaat uit An- ne-Marie, Ariette, Gerdientje, André, Grytsje en Joke (pasto raal medewerkster). In onze rubriek „Op bezoek bij", praten we deze week met Jaque- line Zwolle, een vlotte, zelfbe wuste jonge vrouw, die vorige week aan de G. J. Hofstede MTS te Hengelo (O) het diploma Land meter behaalde. Jaqueline is daarmee de eerste vrouw in Ne derland sinds vier jaar die deze vierjarige studie heeft volbracht. Gedurende de vier schooljaren was zij steeds het enige meisje tussen alle toekomstige mannelij ke landmeters. Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Advertentie-adviseurs: IV. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18, Nijverdal Tel. 05486-132 64 J. Rozendom Rietmolenstraat 8, Tel. 05483-1305 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad geïnformeerd. een nieuwe abonnee Als abonnee bent u ahiiaaM daarvan verzekerd. UjiyCvl Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: ÖVÏ» J Woonplaats:.1 Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dh„mev,: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 onnpaas 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld I per jaar ad f 32.92 Door de daling van het aantal leerlingen op de kleuter- en basis scholen in Holten, zullen per 1 augustus twee leerkrachten wor den ontslagen. Het lot treft een leerkracht van de o.l. Haarschool en een kleuterleidster van de Haarkleuterschool. Indien het aantal aanmeldingen voor het ko mende schooljaar achter blijft bij de prognose bestaat de kans dat op 1 januari van het komende jaar opnieuw een onderwijzer zijn of haar baan kwijt raakt. Hoewel het aantal leerlingen voor het voortgezet onderwijs dit jaar nog toe neemt, staat nu al vrijwel vast dat ook voor het voortgezet onderwijs in de ko mende jaren het aantal leerlin gen drastisch zal afnemen. Voor dit jaar wordt voor de Scholen gemeenschap Holten een leerlin gen-aantal van ongeveer 1620 verwacht, voor het schooljaar 1986/87 zal dit, naar het zich nu laat aanzien, gedaald zijn tot on geveer 1150 leerlingen. Voor de scholengemeenschap van de O.L.M. De Marke wordt eveneens een flinke teruggang verwacht. Een en ander is aanleiding ge weest voor het college van B en W van Holten om aan de heren drs. P. Bakker en P.H. Camme- raat resp. rector van de scholen gemeenschap en directeur van De Marke opdracht te geven een „praatstuk" op te stellen met als doel de mogelijkheden te onder zoeken voor een nauwere samen werking van beide scholenge meenschappen. Het „praatstuk" zal in eerste instantie de per-" soonlijke visies bevatten van de beide schoolleiders, die als lei draad zullen dienen voor oriënte rende bespreking in de verschil lende medezeggenschapsiaden van beide scholen, de oudercom missie en niet in de laatste plaats de beide schoolbesturen: het gemeentebestuur van Holten en de O.L.M. Medio oktober wordt een eerste aanzet op pa pier verwacht. "Willen wij als school een zo breed mogelijk pakket aan kun nen bieden, dan zullen wij in de toekomst nieuwe wegen moeten zoeken om de daling van het aantal leerlingen het hoofd te bieden" verklaarde desgevraagd burgemeester W.L.F.C. van Rap- pard. „Er kunnen nog graduele verschillen in de prognose ont staan door de komst van nieuwe bewoners in het plan De Haar, en straks in het uitbreidingplan De Beussenberg, maar dat zal niet al te groot zijn. Het aantal kinderen per gezin neemt nog steeds af, en dat zal bij de nieu we gezinnen wel niet anders zijn. Daarom moeten we - voordat het te laat is - ons bezinnen op de toekomst". Een extra handicap bij een eventuele fusie tussen beide scholen is het verschil in school bestuur. Vooralsnog wordt dit door het gemeentebestuur niet als een probleem gezien, dat on overkomelijk is. Tussen beide schoolbesturen bestaat een uit stekend contact, dat onder ande re blijkt uit een soepele verde ling van het aantal beschikbare leslokalen in Holten. Ondanks de sombere prognose voor de volgende schooljaren wordt voor het komende school jaar '84-'85 nog een groei van het aantal leerlingen verwacht op de Scholengemeenschap Holten. De ze week ging de gemeenteraad accoord met de aanschaf van nieuw meubilair voor drie leslo kalen ten bedrage van f20.000. Deze aan schaf is noodzakelijk omdat het meubilair dat nu nog als voor raad her en der is opgeslagen in allerlei gemeentelijke opslag plaatsen te klein is voor de hui dige schooljeugd. De nieuwe ge neratie schoolkinderen is aan merkelijk langer dan tien jaar geleden. Van het beschikbare materiaal zal binnenkort een in ventaris worden opgemaakt en indien nodig worden vervangen. Helma Schildkamp, werkzaam bij bloemisterij Mario in Holten heeft afgelopen week aan de La gere Agrarische School in En schede het diploma bloemist winkelier behaald op de afdeling bloemschikken en binden. Wie van de - voor Holten ongekend groot aantal toehoorders maandag avond naar de vergadering van de Gemeenteraad was gekomen met de verwachting dat het agendapunt twaalf: de onttrekking van de passa ge naar het Smidsbelt aan het open baar verkeer en de verkoop daarvan voor een symbolisch bedrag van één één gulden aan de firma Dura, kwam bedrogen uit. Zonder een stem tegen werd het voorstel door de raad aan genomen. Daarmee kwam (voorloping) een einde aan de verbinding van het parkeerterrein aan de zijde van de Larenseweg en het Smidsbelt. Tegen deze afsluiting hadden twee bedrijven, het win kelbedrijf C 1000 van de heer Dikkers en de firma Aanstoot bezwaar aangetekend. In een hoorzitting van de commissie Beroepen en Bezwaar hebben de reclamanten hun argumenten te gen de sluiting op tafel gebracht. Voorzitter J. Warrink van de commissie Beroepen en Bezwa ren verklaarde dat, ondanks het begrip dat de commisie heeft voor het standpunt van de beide reclamanten, na zorgvuldige overweging de beroepsschriften niet ontvankelijk had verklaard. Een compromis, zoals dat was voorgesteld door de heer Dikkers door een nieuwe passage te creë ren tussen het pand van de Du- ra en speelgoedhandel Van der Maat werd door de huurder van het Dura-pand afgewezen, zodat de commissie unaniem adviseer de om de verkoop volgens het voorstel door te laten gaan. Heel wat minder te spreken waren verchillende raadsleden over de brief die het College van b en w had verstuurd aan de bewoners van de .Oude Hellen- doomseweg in antwoord op hun verzoek tot verkeersbeperkende maatregelen. „Dat is nu een schoolvoorbeeld hoe je mensen met een kluitje in het riet stuurt", aldus de PvdA-er J. van der Harst. „U had de suggesties die door de bewoners zijn aange dragen nader moeten onderzoe ken in plaats van hen af te sche pen met een niets-zeggend brief je". De WD-er M. F. Spijker vroeg zich af waarom het college de bewoners had afgescheept met een antwoord dat nergens op sloeg, terwijl de motivatie die aan het antwoord tengrondslag had gelegen, het Nationaal Park in aanleg, nog niet door de Raad was behandeld. Burgemeester mr. W. L. F. C. van Rappard meende dat het probleem van de Oude Hellendoomseweg welis waar in de droge zomer van 1983 veel stóf had doen opwaaien, maar dat het allemaal best mee viel. „De Oude Hellendoomseweg is altijd gen zandweg geweest, dus het probleem is niet nieuw te noemen. Daarnaast zijn er nog zo een vijftal wegen op te noemen waar soortgelijke proble men spelen. Ik denk dat we deze wegen in een groter verband moeten gaan bekijken, meer be leidsmatig, juist met het oog op het Nationaal Park". Verder wer den door de raadleden Dui (CDA), Warrink (Gemeentebelan gen) en v.d. Harst (PvdA) enige kritische kanttekeningen gezet bij het Om Niet verhuren van de woning naast de o.l.s. Espelo aan het schoolhoofd, terwijl vorig jaar nog tien procent huursver hoging werd gevraagd aan de toenmalige bewoner. Burgemees ter van Rappard kon de heren verzekeren dat een en ander was geschied uit oogpunt van snel kunnen handelen als de raad be sluit tot vernieuwing van de school in Espelö. Afscheid In de laatste raadvergadering voor de zomervakantie werd af scheid genomen van ffaktie-voor- zitter Andries Moeiliker van de PvdA en werd zijn opvolger, W J. Dalhuisen geïnstalleerd. Bur gemeester van Rappard roemde de kwaliteit van de heer Moeili ker in zijn functie van voorzitter van de commissie voor Beroepen en Bezwaren. „Door een zorgvul dig afgewogen oordeel slaagde u er in recht te doen aan de bur ger, en wist u in veel gevallen suggesties en alternatieven aan te dragen die een oplossing als nog mogelijk maakte." Tot zijn opvolger zei de bur gervader dat hij als eerste de raad betreedt met twee petten: als werknemer (onderwijzer) en als raadslid. De heer Dalshuizen verzekerde dat hij de twee pet ten zorgvuldig gescheiden aan de kapstok zou hangen, zodat er geen verwisseling mogelijk zou zijn. De heer Moeiliker tenslotte bedankte het college en de raadsleden voor de prettige sa menwerking, die - ondanks te politieke tegenstellingen altijd positief was geweest.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1