de Haarstraat in Rijssen laat zaterdag a.s. haar gezicht zien Bouwplannen op plaats „Dikke Steen Turkse schrijver nu vrij Vakantieweek '84 in het teken van De Grote Trek Van school: inschrijven is verplicht Vukkink uit bouwbedrijf Verloren en gevonden Voor een goed slagersprodukt naar A. TRAAIMMAIM tö'NK&lKASï BIJ DE KLEINE ADVERTENTIES EN DIT WEEKB'AD. STRAKS VERKOCHT. DONDERDAG 28 JUNI 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD 13 Parkeren! 4 betalen 1-40 2 30 vertier geboden werd. De fo to's geven duidelijk de enor me belangstelling aan voor dit gebeuren en gezien het grote aantal fietsende bezoe- kers/sters, werden de ruiten van het hotel tijdens de ker mis min of meer dichtgespij kerd om te voorkomen dat deze beschadigd zouden wor den. Hier werd speciaal een timmertnan voor ingehuurd. Het kermisgebeuren op deze plaats hield stand van onge veer 1930 tot 1945. Jaarlijks kwamen dezelfde stands en kramen, zij waren bijvoor beeld afkomstig uit Almelo, Hengelo, Raalte en Apel doorn. Gevonden: Blauw kort kinder- jasje; één-oogs verrekijker; een hondje wit met zwarte vlekken en bruine oortjes reu. Verloren: een adressenboekje, een huissleutel aan lange le deren flap, een langwerpige broche met briljanten, een rij en kentekenbewijs in een mapje, zwarte portemonnaie met inhoud, een gouden da meshorloge met gouden band, giropasje, een plastic zak met daarin o.a. een rode knippor- temmonnaie met inhoud, een zwart hondje reu soort poe del. SLAGERIJ 't VIADUCT Tel. 13 66 b.g.g. 10 57 OINSOAG 500 gr. fijne of grove varkensworst 500 gr. fijne of grove runderworst 100 gr. bamkaas WOENSDAG 500 gr. speklappen tz. 500 gr. schouderkarbonade 100 gr. katenspek DONDERDAG 500 gr. gehakt half om 500 gr. mager rundergehakt 200 gr. leverworst (stuk) VRIJDAG EN ZATERDAG Bij f25.- aan boodschappen 100 gr. ham voor slechts 100 gr. gebr. rosbief 100 gr. achterham 5 slavinken halen jampot augurken pot rozebotteljam Voor werkloze schoolverla ters van 16 en 17 jaar, waarvoor recht op kinderbijslag van toe passing was en de groep in de leeftijd 18 tot en met 20 jaar, eveneens met recht op kinder bijslag, is het belangrijk te we ten, dat zij zich binnen een maand na het verlaten der school, moeten laten inschrij ven bij het Gewestelijk Ar beidsbureau, Pikeursbaan 9, Deventer, tel. 05700-1 09 45. Adviezen om zich later te la ten inschrijven of de inschrij ving niet te verlengen zijn fout, en kunnen het recht op de ver dere doorbetaling van kinder bijslag in gevaar brengen. Immers het recht op RWW- uitkering voor 17- en 16-jarigen is afgeschaft en voor de leeftijd tot en met 20 jaar bestaat een half jaar wachttijd, alvorens men RWW-gerechtigd kan wor den. Het Gewestelijk Arbeidsbu reau geeft u een bewijs van inschrijving, waarmee voor de 16- en 17-jarigen de kinderbij slag veilig gesteld wordt, voor de 18- tot 20-jarigen wordt eerst nog een half jaar kinderbijslag veilig gesteld en daama, mits een geldig inschrijvingsbewijs kan er in het algemeen recht op een RWW-uitkering ontstaan- wanneer geen passend werk gevonden is. Voor thuis inwonenden 18 jaar f332,25 per maand, 19 jaar f340,50, 20 jaar f426,15. Voor niet thuis inwonenden, doet de gemeente een uit spraak. Mocht u toch nog vra gen hebben, belt u gerust de afd. Holten FNV, tel. 24 22. t/m 13 juli Alweer enige tijd geleden be richten wij dat de Amnesty- groep Holten de Turkse schrijver Osman Sahin had geadopteerd. Sahin was gevangen genomen en veroordeeld naar aanleiding van een boekbespreking. Aan gezien dit in strijd is met het recht op vrije meningsuiting, zoals ver meld in art. 10 van de Europese verklaring van de Rechten van de Mens, werd Amnesty Interna tional ingeschakeld. Brieven werden geschreven aan o.a.: ex-president Evren, de Turkse ambassade in Nederland, het Europese parlement, de Turkse krant waarin het bericht van Sahins arrestatie was afge drukt en later, na bekendmaking van zijn verblijfplaats, ook aan Osman Sahin zelf. In hoeverre deze brieven tot zijn vrijlating hebben bijgedra gen is moeilijk te zeggen, maar het feit dat Osman vrij is, is natuurlijk bijzonder positief te noemen. Voor de leden van de Amensty-groep Holten een sti mulans om door te gaan met hun opdracht: alle gewetensge vangenen vrij. De adoptie-actie voor Osmar Sahin is afgesloten. In verband met het uittreden van de heer Vukkink, wordt het bouwbedrijf Vukkink-Jansen BV voortgezet door de heer Jansen. Het adres wordt Larenseweg 33. De werkplaats blijft gevestigd aan de Deventerweg 71. (Rijssenseweg) zou mogelijk een extra geluidsisolatie noodzakelijk zijn". De situatieschets van het bouwplan en de woningen is vooralsnog een suggestie-plan, dat nog bijgeschaafd kan worden indien de gemeente Holten daar om vraagt. Het plan gaat uit van 16 vrijstaande woningen met een gemiddelde kaveloppervlakte van 360 mJ. Afhankelijk van het grondoppervlak komen de prij zen van de huizen te liggen rond de 150.000 gulden. Naar van de wens van de toekomstige eige naar kan de woning worden ge bouwd als semi-bungalow, met vier slaapkamers, of als woning met drie slaapkamers op de eer ste verdieping en een berging. Ook kan er een keuze gemaakt worden uit de bouw van een ga rage of een carport tegen meer prijs. Indien de wijziging bestem ming niet al te veel protesten oplevert, hoopt het bouwbedrijf in het vooqaar van 1985 met de bouw te kunnen beginnen. Bij de opzet van het plan is voor De Dikke Steen, die nu nog naast het voormalige hotel staat, een plaatsje gedacht op het nieuwe woonerfje. waaraan de woningen zijn gegroepeerd al zullen er deze keer wel geen olifanten aan te pas moeten komen om de steen te verplaatsen, zoals in het verle den. Het bouwbedrijf Ter Harmsel uit Rijssen heeft plannen uitgewerkt voor de bouw van 16 vrijstaande woningen in de vrije sector op een terrein aan de Rijssenseweg, nabij De Dikke Steen. Indien door de gemeente toe stemming zal worden verleend, zal het voormalige, gelijknamige hotel De Dikke Steen van de dames Nieuwenhuis worden afge broken. Het bouwbedrijf is in middels met de familie een prin- cipeaccoord overeengekomen. Voor het zover is, zal echter door de gemeente Holten toestem ming moeten worden verleend voor een bestemmingsplan-wijzi ging. Momenteel rust er nog een horeca-bestemming op het 0,8 ha grote terrein. Bouwer Harmsen hoop via een artikel 19-procedu- re de bestemming te laten wijzi gen in een woonbestemming, mits er geen bezwaren worden ingediend tegen het plan. Een ander bezwaar dat eventu eel de wijziging kan verhinderen is het feit dat in de directe woonomgeving van de nieuwe huizen een grote silo van meelfa brikant Müller staat, die vrijwel aansluit op de achtertuin van de woningen. Volgens de ontwerper van het plan, architect G. J. Bakker van het Bouwkundig Diensten Centrum bv in Rijssen, is er terdege rekening gehouden met de aanwezigheid van de meefabrikant en de bedrijvigheid die zo'n fabriek met zich mee brengt. „Wij hebben voordat wij onze plannen hebben uitgewerkt, verschillende malen contact ge had met de heer Müller om te zien welke problemen wij tegen zouden komen. Dat blijkt alle maal reuze mee te vallen. Spe ciaal voor de huizen die het dichtst bij de meelfabriek zijn gesitueerd hebben wij een ver hoogde groenwal geprojecteerd die het fabrieksgebeuren aan het gezicht onttrekt. Via metingen weten wij dat de geluidshinder vanaf de fabriekszijde te ver waarlozen valt. Alleen voor de woningen aan de straatzijde Tot vlak na de Tweede We reldoorlog was het achter ho tel ,JJe Dikke Steen", aan de Rijssenseweg gebruikelijk dat eigenaar Marinus Wansink zijn gasten, maar ook Holten en de regio jaarlijks op Twee de Paasdag een grootse ker mis voorschotelde. Uit Rijs sen, Nijverdal en Wierden toonde men belangstelling voor dit spektakel, waar gra tis in en uit gelopen kon wor den, met dien verstande dat alleen voor de attracties be taalt diende te worden. At tracties waren er in de vorm van een zweefmolen, een draaimolen, een schiettent, de ook toen al bekende Kop van Jut, het ballengooien en eet tentjes als een oliebollen- kraam, een viskraam en een koekkraam. Dit festijn op tweede Paasdag duurde van 's middags één uur tot 's avonds elf uur. De politie hield een oogje in het zeil om al te lastige klanten van het terrein af te zetten. Het was in die tijd (deze foto dateert uit 1943) gebruikelijk dat de kermisexploitanten niet eerder het veld op moch ten dan wanneer de pacht was afgedragen. In combina tie met de kermis werd ook regelmatig een danstent ge plaatst en zo werd het een compleet feest voor die da gen, waar elders nauwelijks sckssl iasoo De vakantieweek staat dit jaar in het teken van de pioniersgeest van het wilde westen. We gaan op pad met maar liefst 7 huifkarren en op zoek naar een plaats om ons defini tief te vestigen. Maar voor dit uitei- delijk lukt: moeten we het opnemen tegen diepe wateren, moerassen, maar ook tegen het gespuis van de Daltons. Ook moeten we een bloed- broedersproef afleggen bij de Sioux- indianen. Het is voor onze karavaan een geiuk dat we LuckyLuke tegen het lijf lopen, want zonder hem krij gen we het een en ander nooit voor elkaar. Het thema „De grote trek..." biedt mogelijkheden te over om er voor de kinderen (en de lei ding) weer een grandioze week van te maken. We beginnen ie dere dag om ongeveer tien uur. De kinderen worden dan met de 7 huifkarren van de scholen ge haald: Maandag 9 juli worden we be laagd door een stel boeven, dins dag 10 juli staat in het teken van de bloedbroedersproef, woensdag 11 juli moet er goud gevonden worden, donderdag 12 juli wordt er een dorp gebouwd ter ere van Lucky Luke en de vrijdag 13 juli worden de Dal tons berecht en blijkt er ook nog een spion onder de stoet te heb ben vertoefd. Iedere dag eten we in het open veld. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf een lunchpakket meenemen, ter aanvulling van wat ze van ons krijgen, 's Mid dags om vier uur wordt er een punt achter gezet om de volgen de dag weer verder te gaan. Er zijn vier opstapplaatsen, te weten: Haarschool (9.15 uur), Dorpsschool (9.25), Kolschool (9.35) en ols Dijkerhoek (9.50 uur). Op de vrijdag, worden alle ou ders, familieleden en andere be langstellenden uitgenodigd om te komen kijken en om de recht zaak bij te wonen en te eindigen met het openingsfeest van het stadje. i Als je mee wilt doen dan moet je je zo snel mogelijk opgeven bij 't Paalhuus (telefoon 27 55), Beusebérgerweg 27. Want er is een beperkt aantal plaatsen. En wie het eerst komt, wie het eerst maalt!! Neem dan wel geld mee (f 12,50 per kind en ieder derde en volgende kind van een gezin f7,50). Je krijgt dan een button met Lucky Luke als betalingsbe wijs. Op de woensdagen van 15.00-16.00 uur kun je je ook op geven bij het Kolnus aan de Hoffesstraat la, telefoon 24 63.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13