Recreatie toernooi weer goed geslaagd Goede tweede plaats Zondags-team Holten Brandweerbeker voor Deventer Okia-C kampioen Schaakbeker voor D. van der Knaap Programma sporthal D. Beldman hogerop als scheidsrechter Wielercracks succesvol in Klassieker D. Scheltens verrassend clubkampioen Holten blijft in de 2e klasse Uitslagen van De Rietvoorn Uitslagen GEZELLIGE SFEER OP SPORTVELD SG I DONDFRDAG 21 JUNI HOLTENS NIEUWSBLAD Het seizoen van de Holtense schaakclub kon worden afgesloten met de volgende resultaten: Club kampioen: Dick van der Knaap, club- snelschaakkampioen: Lex Griffioen, winnaar interne bekercompetitie: nog niet beslist. De strijd gaat tussen Lex Griffioen en Dick van der Knaap. In de externe competitie was Lex Griffioen topscorer. In de externe competitie speel de. Holten 1 in de promotieklasse van de Schaakbond Overijssel. Holten werd vierde. Doordat drie clubs degraderen naar de eerste klasse van de SBO, n.l. nmrs 4, 5, en 6, zal Holten volgend jaar uitkomen in de eerste klasse. Het tweede team speelde voor het eerst mee in de 3e klas van de SBO. Samen met E.N.O. be reikte Holten 2 een gedeelde 6e en 7e plaats uit 8. In de strijd om de SB O-cup werd het Hol tense viertal in de 3e ronde ge wipt met 2V2-IV2 door H.S.C. Hengelo. De vriendschappelijke wedstrijden tegen Lochem wer den gewonnen met 8VMen (V2- %V2. De jeugdafdeling telt momen teel 12 leden. Onder leiding van Jan van Calcar en Dinant van Beek oefenen de jonge schakers in een instructielokaal van de sprothal, verdeeld in twee groe pen. In groep 2 werd Ronald Klein Teeselink onbetwist de sterkste. In groep 1 werd uitein delijk Gerrit Luggenhorst de sterkste, na een felle strijd met •Erik Bogaard. In de externe competitie onnauwkeurigheden, het pupillen en aspiranten-team teruggetrokken worden wegens administratieve onnaukeurighe- den. Volgend seizoen zal er, evenals in '83-'84, weer les worden gege ven voor het pionnen- en toren diploma. De lessen worden op enkele scholen gegeven. Voor het koningsdiploma wordt alleen les gegeven aan de jeugdleden, ter wijl de overige lessen ook open staan voor niet-leden. Het nieu we schaakseizoen start op 27 au gustus op de Meermanskamp 's avonds om acht uur. Lex Grif fioen zal niet meer voor Holten uitkomen, maar de schaakclub rekent op een flinke nieuwe aan was. v.l.n.r.: Ronald KI. Teeselink, D. v.d. Knaap, Lex Griffioen, Gerrit Luggenhorst. Holtenaar Dick Beld man mag van de districts commissie Oost van de KNVB in het volgend sei zoen wedstrijden fluiten in groep 2, de op één na hoogste groep van het za terdagvoetbal. Dick Beld man begon zijn scheids- rechtersloopbaan in 1971 toen hij min of meer noodgedwongen pupillen- wedstrijden moest fluiten bij Blauw Wit. Op zondag 10 juni werd er door de wielervereniging Holten met negen personen (waaronder een vrouw) deelgenomen aan de bekende wie lerklassieker Luik-Bastenaken-Luik. Aan deze 215 km lange tocht namen 5000 toerfietsers deel. De route loopt grotendeels gelijk met het parcours waarop de beroepswielrenners rij den. De gehele dag was het klim men en dalen. Vooral de laatste 60 kilometers waren loodzwaar. Hier zochten twee personen de bezemwagen op. Absolute scher prechters waren de Cöte de Wan ne, Cöte Le Houte Levee en vooral de La Redoute. Op deze berg was het stijgingspercentage op meerdere plaatsen twintig procent. Vermoeid en met diep ontzag voor de wielerprofs stap ten de Holtense renners na elf uur beulswerk in de Ardennen weer van de fiets. maandag gesloten i.v.m. vloerwerkzaamheden dinsdag gesloten i.v.m. vloerwerkzaamheden woensdag gesloten i.v.m. werkzaamheden donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 20.00-21.00 s.v. Holten, AH Stars vrijdag fl408.10-15.30 scholengemeenschap Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. de jeugd van de Tennisclub Hol ten gehouden. De grootste ver rassing die daarbij plaatsvond was de onttroning van Carla Heemstra door Daniëlle Schel tens. In een partij die meer dan 2 uur duurde versloeg zij haar met de cijfers 6-4, 0-6 en 6-4. Bij de jongens wist Edwin Brouwer voor de tweede keer jeugdkam pioen te worden door Erik Ho- vingh met 6-2 en 6-2 te verslaan. Voor de veldcompetitie speelde Holten afgelopen weekend de be slissingswedstrijden met V. K. en Raalte om uit te maken wie er komend seizoen naar de 3 e klasse moest afdalen. Holten startte seizoen tegen V. K. uitstekend. Vlot combinerend en vele kansrijke situaties goed be nuttend nam Holten al vlot een 4-1 voorsprong. Deze groeide nog uit tot 8-4 bij rust. Na rust was het voor V. K. al een duidelijk verloren zaak. Holten ging goed door en gaf V. K. weinig kans. Via 12-6 liep Holten uiteindelijk uit tot de alleszeggende 18-8 winst. Door deze winst was Hol ten al zeker van klassebehoud, maar moest de wedstrijd tegen Raalte toch wel gespeeld wor den. In deze wedstrijd was Hol ten duidelijk iets minder gemoti veerd en kon Raalte zelfs bij rust een 5-4 voorsprong nemen. Raalte bleef Holten goed partij bieden en leek zelfs nog de winst te kunnen pakken. Holten kwam in de laatste minuten toch nog terug maar moest onnodig 1 punt aan Raalte geven. Eind stand 10-10. In de laatste wed strijd won Raalte met 10-6 van V K., zodat de laatste het vol gend seizoen in de 3e klasse zal moeten uitkomen. Plakken, liften, duwen: het mocht allemaal tijdens het Buitenvolleybaf toernooi voor recratieteams dat Min- tonette afgelopen zaterdag had geor ganiseerd op de sportvelden van de scholengemeenschap. Ook bij voet- fouten en andere overtredingen die normaal gesproken een snerpende terechtwijzing van de stoel opleve ren, werden tijdens dit gezelligheids toernooi welwillend door de scheids rechter door de vingers gezien. Im mer, voorop stond hef plezier, hef samen gezellig oen partijtje volley ballen. Hoewel de weersomstandighe den, zeker in de ochtenduren, niet al te veel meewerkten was het gezellige boel; werd er soms fanatiek gestreden om de over winning, maar werd er ook veel gelachen. Niet alleen door de spelers maar ook door de toe schouwers langs de lijn, die zich soms konden verbazen over de wonderlijke capriolen van de be ginnende volleyballers. In totaal namen 24 teams aan dit recrea- tietoemooi deel onder de meest fantasierijke namen, zoals Koude Kikkers, Vrijbuiters, Fuifnum mers, Alle B.H., terwijl ook het A-team had ingeschreven. Door de wedstrijdleiding werden de teams zodanig ingedeeld, dat ie dereen volop gelegenheid kreeg om te spelen. Na de eerste wed strijden werden de poules op nieuw ingedeeld, waarbij reke ning gehouden werd met de sterkte van de teams, zodat monsterzege's vrijwel achterwege bleven. „Het gaat ons er om de mensen een gezellige dag te be zorgen, en we hopen dat er vol gend jaar nog meer teams zullen inschrijven. Zo'n volleybal-happe ning is uitermate geschikt om als buren elkaar eens op een an dere manier te leren kennen. Het plezierige van het recreatietoer- nooi is ook dat we spelen met gemengde teams „dat maakt het allemaal wat minder fanatiek", verklaarde een van de organisa toren van de volleybalvereniging Mintonette. De uiteindelijke overwinnaar was het team Labyellov (het om gekeerde van volleybal), tweede werden de Jansens (gevormd o.a. door de familie Kroon uit Dijker- hoek) en derde het team van de Houtweg. De drie taarten gingen naar Labyellov, nr. 11, Meindert Jongmanstraat en de hekkeslui- ters, Canadastraat. Onder leiding van Marie Rus- tebiel werden van 4 t.m. 17 juni de clubkampioenschappen voor De Rietvoorn viste op 12 juni in het Twentekanaal. De uitslag was: Senioren: G. Brands 279 cm; 2. B. Gr. Obbink 149 cm; 3. H. Achterkamp 95 cm; 4. J. v. Ave- saath 85 cm; 5. R. Slotman 78 cm; 6. J. Tvitert 73 cm; 7. J. Oremus 63 cm; 8. A. Ligtenberg 58 cm; 9. W. Neyenhuis 53 cm; 10. Beeftink 43 cm. Jeugdwedstrijd Schipbeek 18 ju ni: 1. R. Neyenhuis 54 cm; 2. M. Neyenhuis 29Va cm; 3. M. Spren- kelink 27Va cm; 4. H. Achter kamp 12V2 cm; 5. J. W. Plekken- pol 11 cm,. Stand na 3 wedstrijden jeugd: 1. J. W. Plekkenpol 187,9 cm; 2. A. van Langen 146,5 cm; 3. R. Ave- saath 72,5 cm; 4. M. Spekelink 63,5 cm; 5. R. Neyenhuis 54 cm,. De uitslagen waren: A. Poula Daniëlle Scheltens Carla Heemstra 6-4 0-6 6-4; Daniëlle Scheltens/Maud v. Geel-Carla Heemstra/ Corina v. Iperen 6-3 6-4; Corine v. Iperen/Edwin Brouwer-Daniëlle Scheltens/Jac Spelman 63 62; Edwin Brouwer-Erik Hovingh 62 6-2; Edwin Brou- wer/Michel Huiskamp-Erik Hovingh/Jac Speelman 6-0 62. B. poule: Bettina Kramer-Annemieke Klijnsma 61 64; Bettine Kramer/Karin Damink-Annemiek Klijnsma/Marja hoek 7-6 7-6; Annemiek Klijnsma/ Marco Willemsen-Kittima Jannink/Han Berghuis 1-6 61 6-0; Marco Willemsen-Han Berghuis 62 2-6 6-4; Marco Willemsen/Olaf Akkerman-A'jen Willemsen/Eilard Bruins 3-6 67. VerReaersronde Hans Erik Lukkien-Siep v.d. Meulen 6-4 3-6 62; Cornelie Heemstra-Floortje Driessen 63 63; Pim Beukenkamp-Arjan Wissink 63 62; Jo Ann Abra- hamsen-lnge Kooy 62 6-4. Met twee vluchten op één dag was het voor de leden van de „Bergvliegers" een bezette zater- Afgelopen zondag werd het zevende touwtrektoumooi georganiseerd door de T.T.V. Des te Zieuwent. O.K.I.A. ging er met volle moed tegen aan des te meer omdat O.K.I.A. C kampioen kon worden. Als O.K.I.A. 8 punten behaalde wa ren ze door Heure, die op de tweede plaats staan, niet meer in te halen. O.K.I.A. moest di rect de openingsbeurt beginnen tegen Bathmen, deze werd zon der moeite gewonnen. Erichem en Des werden zonder proble men verslagen. Tegen Heure moest men nog 1 punt behalen. Heure had een sterk team opge steld om de tweede plaats te behouden, want na 6 toumooi- en was het verschil tussen Heu re en Treklust 2 punten. De trekbeurt werd met enige in spanning toch gewonnen, en O.K.I.A. kon zich kampioen noemen. Uiteindelijk leverde O.K.I.A. 1 punt in bij Treklust zodat ook de dagoverwinning nog binnen werd gehaald. In de B klasse ging het er ook spannend aan toe. Des stond met 70 punten boven aan ge volgd door Bathmen met 65 punten, Oosterwijk met 57 pun ten en O.K.I.A. met 52 punten. O.K.IA. kon de derde plaats nog bereiken, door 6 punten meer te behalen als Oosterwijk. De eerst twee trekbeurten wer den gewonnen van EHTC en Hofboys. Van Bathmen werd verloren. De partijen tegen Vor- den, Eibergen en koploper Des werden weer gewonnen. Van Oosterwijk werd jammer ge noeg verloren ondanks dat O.K.I.A. goed tegenstand bood. Oosterwijk liep dus dit toernooi 1 punt uit op O.K.I.A., zodat O.K.LA. het laatste toernooi al les moet geven om nog derde te worden. De derde plaats is goed voor de promotie toumooien in augustus. Doordat enkele O.K.I.A. leden geblesseerd wa ren kon het D team niet in de sterkste opstelling aan het touw verschijnen. Tegen Treklust en Vorden werd ge wonnen, de andere partijen werden verloren. Wanneer O.K.LA. in de D klasse nog derde wil worden moeten ze 6 punten goed maken op EHTC. Stand na 7 toemooien:B klas se: 1. Des 81 punten, 2. Bath men 75 punten, 3. Oosterwijk 68 punten, 4. O.K.I.A. 62 punten. C klasse: 1. O.K.I.A. 75 pun ten (kampioen), 2. Heure 56 punten, 3. Treklust 55 punten, 4. Bekveld 39 punten. D. klasse: 1. Bisons 86 pun ten, 2. Oosterwijk 70 punten, 3. EHTC 63 punten, 4, O.K.I.A. 57 punten. dag. Allereerst moest worden uit gekeken naar de 224 duiven, die om 9.20 uur in Houdeng - af stand 254 km - waren gelost. Om 12.36 uur wat het Ronald Kolk man die de eerste duif meldde. Veertien minuten later waren al le 45 prijsviiegende duiven bin nen. Gemiddelde snelheid van de eerste duif was ruim 77 km per uur. In Orleans - afstand 584 km - werden 159 duiven in vrijheid ge steld. De lossing geschiedde om 08.30 uur. Anton ten Dam kon om 16.31 uur de eerste duif klok ken. Deze duif vloog over deze afstand een gemiddelde van bij na 73 km per uur. Beide vluch ten verliepen vlot. Uitslag Houdeng: 1. R. Kolk man; 2.3.12.21.32. T. Schuppert; 4.10.13.28.20. G. Egberts; 5.16.18.22.24. G. J. Koetsier; 6.9.11.23.37. H. Willems; 7.8.15.30.36. M. Lodeweges; 14.31.35.39. A. ten Dam 2; 17. J. Aaftink; 19. H. van Beek; 20.25.27.34. Comb. Kwintenberg; 33. F. Meester en zn; 41. Comb; Baltes; 42. Joh. Veldhuis; 45. J, G. Jansen. Uitslag Orleans: 1.14.5. A. ten Dam 2; 2.5.10.12.13. H. Willems; 3.11.20.32. M. Lodeweges; 6.30.34.44.46. T. Schuppert; 7.16.29.35.48. Comb. Oolbekkink- Tijhof; 8.45. G, J. Koetsier; 9.19.36.39. G. Egberts; 18. H. J. ten Velde; 22.25.52. Comb. Bal tes; 24.31.38. Comb. Kwinten- berg; 27. G. Steunenberg; 28.41. J. Aaftink; 33.50. W. Aaftink; 40. H. J. Paalman; 42. F. Meester en zn. Nadat er een paar competitiedagen verregend waren bij de zondagcom petitie, konden de laatste wedstrij den gespeeld worden op 3 juli j.l. Spannende wedstrijden waren er de ze zondag te zien op het tennispark in Holten. Veel publiek was er deze keer rond de baan, want het 1e gemengde team, bestaande uit Da niëlle Scheltens, Carla Heemstra, Ed win Brouwer en aanvoerder Joost Bogers had nog wel een kleine kans op het kampioenschap in de 3e klas se, doch dan moest er wél met 7-1 gewonnen worden van het bezoe kende team OLTC uit Oldenzaal. Dit team had echter aan 2 puntjes ge noeg om zich kampioen te mogen noemen. Van de vier singles ging alleen een dames-single verloren, voor Holten, zodat de wedstrijd nog spannend bleef. De herendubbel van Joost en Edwin was een spectaculaire wedstrijd en werd door de Holtenaren in 3 sets ge wonnen. Op dat moment was de stand dus 4-1 in het voordeel van Holten. Daar Carla zich nog al ziek voelde, speelde Ria Bo gers voor haar de dubbels. Ook Ria speelde samen met Daniëlle een geweldige partij, maar de dames uit Oldenzaal bleken toch sterker te zijn. OLTC had zijn twee puntjes en was dus kam pioen. Ook de herendubbels wa ren nog twee mooie partijen, maar de spanning was er een beetje af. Holten won met 5-3 en behaalde daardoor een zeer ver diende 2e plaats. De dames Ria Thiele en Rene Klijnsma en de heren Jan Hut en aanvoerder Leo Thiele vorm den het 2e gemengde team. Ook zij speelden deze laatste compe titiedag thuis en wel tegen de tennisclub Sail and uit Bathmen. Het Holtense team won deze wedstrijd met 6-2, nadat ze een zondag eerder van deze club hadden verloren met 5-3. Tegen Deventer werden 2 moeilijke wedstrijden gespeeld, waarbij de eerste wedstrijd door Deventer met 6-2 gewonnen werd doch in de thuiswedstrijd wist Holten in een aantal lange partijen een ge lijk spel af te dwingen. Tegen Rijssen werden de punten ver deeld; ieder won op eigen terrein zijn partij met 5-3. Uiteindelijk kwam het Holtense team op een 3e plaats met slechts enkele puntjes achterstand op de nr's 1 en 2. Het 3e gemengde team, be staande uit Margo Kramer, Pe tra v. Setten, Sven Kurz en aan voerder Michel Huiskamp be haalde eveneens een 3e plaats. Zij wonnen 1 partij tegen T.C. Rijssen, speelden 2 wedstrijden gelijk en verloren er 3. Tevens moest er een paar keer gebruik gemaakt worden van een inval ler, waardoor de dubbels niet ge heel op elkaar ingespeeld raak ten. In de zondagcompetitie speel den 2 heren teams. Het le heren team bestaande uit Wouter Jan Bolkestein, Tom Bontje, Wim Dogterom en aanvoerder Wim Hartkamp verloor 4 wedstrijden, won 1 partij en speelde 1 partij gelijk. Daar op het moment van schrijven nog niet alle gegevens binnen waren, was er niet be kend op welke plaats dit team eindigde. Het 2e heren team speelde evenals het le in de 6e klasse. Dit team bestaande uit aanvoer der Jac Speelman, Siebrand v.d. Meulen, Hans Erik Lukkien en Lesley Scheltens had een zware poule dit seizoen. Zij wonnen 2 partijen tegenover een verlies van 4. Dit team behaalde dit sei zoen een 3e plaats. Het indoor voetbaltoernooi dat zaterdagmiddag door de Holten se brandweer was georganiseerd, heeft een overwinning opgeleverd voor de Deventer brandweer. In de finale versloegen zij het team van de brandweer Midden-IJssel, dat bestond uit niet uitrukkende personeelsleden van de brand weer, achtereenvolgens met 4-3 en 5-0. Uit handen van burge meester W.L.F.C. van Rappard mochten zij de wisseltrofee in ontvangst nemen, die door het gemeentebestuur van Holten ter beschikking was gesteld. Aan het toernooi, dat in de toekomst een jaarlijks terugkeren evene ment zal worden, namen negen brandweercorpsen uit de regio deel. zij zorgden voor in totaal twaalf deelnemende teams. De poulewinnaars waren Mid- den-IJssel, Diepeveen en Deven ter. De kruisfinale tussen Midde- n-IJssel eindigde in een overwin ning van Diepeveen op. Midden- IJssel dolf ook het onderspit te gen Deventer, zodat DEventer als overwinnaar uit de bus kwam. Het ligt in de bedoeling dat het toernooi ieder jaar op een ander plaats in de regio wordt gespeeld. Voor de week van 23 juni tot en met 29 juni 1984. zaterdag zondag 11.00-12.00 s.v. Holten, damesvoetbal

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7