Maandag start fietsvierdaagse Concert Muziekcorps verdiende beter lot aaïa? Niet concurreren maar aan vullen Kerkdiensten Van dag tot dag Op bezoek bij.. Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Midzomerfeest in de Schure ADVERTENTIE Dura-passage maandag in gemeenteraad DONDERDAG 21 JUNI De avond fietsvierdaagse die aan* staande maandag weer in Holten van start gaat, heeft nog niet de belang stelling die de organisatoren, de Wie lervereniging Holten, zou wensen. Bij de voorinschrijving, jongstleden vrij dag in de sporthal 't Mossink werden 135 inschrijvingen genoteerd. Aan merkelijk minder dan in voorgaande jaren. Nu het weer wat beter is ge worden verwachten de mensen van de wielervereniging dat zich maandag, en dinsdag, de twee dagen waarop inschrijvingen voor de start eveneens mogelijk is, zich nog tal van fietsliefheb- bers zullen melden. De tocht is voor iedereen die der. trappers rond kan krijgen te berijden, doordat gereden wordt in een rustig tempo over verharde we gen, weg van de hoofdwegen. Voor het eerst dit jaar kan ge bruik gemaakt worden van het nieuwe fietspad naar Bathmen, langs de Schipbeek. De totale lengte van elke rit bedraagt ca. 25 kilometer, wat neer komt op een uurtje fietsen. In elke tocht is één controlepost opgenomen en krijgen de deelnemers halver wege de tocht een verversing aangeboden. Alle routes zijn voorzien van duidelijke aanwijzingen, terwijl de routes tevens zijn verzameld in een handzaam boekje waar door men later de routes nog eens na kan rijden. Elke avond kan er gestart wor den tussen zeven en acht uur 's avonds vanaf de sporthal. Om in bezit te komen van de faaie her innering (die niet verplicht is), moet men vier van de vijf avonden hebben gereden. Op vrijdag worden de doorzetters in gehaald met muziek. De kosten bedragen f6.50 met herinnering, en f4.- zonder aandenken. NED HERV. KERK: 9.30 U ds. W. Vons (Bed. Heilige Doop), 19.00 u ds. R. Visser. Bejaar dencentrum Diesenplas: woensdag 27/6: Pastoor Pouw. Uit-gangscollecte: Algemeen Kerkwerk. Oppasdienst: Mevr. Teeselink- Scheperboer en Rita Meilink. GEREF. KERK: 8.30 en 10.30 u (Viering Heilig Avondmaal) ds. M. Berg 19.15 u ds. M. Berg (Nabetrachting). Collectes: le coll. voor de kerk, 2e voor rente en aflos sing Avondmaalcoll. voor de diaconie. Oppasdienst: Annemie Tro- mop, Petra Koning, Jolanda Stam en Tiny Stroeve. R.K. KERK: Zondag 10 uur H. Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 9.30 u ds. R. Visser. Uitgangscoll. Alge meen Kerkewerk. OKKENBROEK: 9.30 u ds. G. Bouman. Gezinsdienst met af scheid zondagsschool kinde ren. uitgangscoll. kerkvoogdij. NIEUW-HEETEN: Zaterdag: 19.00 u, zondag: 8.00 en 10.00 Donderdag 21 juni: 19.00 u. demonstratie schaapsscheren en braderie; Kerkstraat nabij Ned. Herv. Kerk. Tennistoer- Op uitnodiging van de Holten- se Muziekvereniging HMV con certeerde donderdagavond de Gorsselse Muziekvereniging Kunstmin, samen met de gast- vereniging op het Smidsbelt. Het initiatief van dirigent H. Frans- sen, die dirigent is van beide muziekverenigingen, had echter een beter lot verdient. Zowel voor de spelers als de - weinige toeschouwers - was de entourage van het volledig op z'n kop staande dorpsplein geen goed vi- sitiekaartje voor de spreekwoor delijke Holtense gastvrijheid. Met moeite wisten de muzikan ten zich een plaatsje te verove ren, pal tegen de voormalige ga rage van Müller, terwijl de toe schouwers verspreid stonden tus- sende steenhopen die momenteel het Smidsbelt „sieren". Dat de voetbalwedstrijden op de televi sie en het koude, sombere weer, de mensen thuis hield, maakte TOYOTA Schuppert GARAGE SCHUPPERT BV De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 de sfeer nog matter. Het is te hopen dat - na de heropening van het Smidsbelt - de HMV de kans krijgt om in optimale om standigheden met de Gorsselse kunstvrienden te laten horen wat ze in hun mars hebben. Openbare les Vorige week vrijdag hield de HMV een openbare les, waarin aandacht werd geschonken aan de opleiding van de Holtense jeugd. De heren Bouwhuis, Klei- neschaars Voordes en Paalman vertelden de belangstellenden wat er bij HMV zoal gedaan wordt om de jeugd zo goed mo gelijk op te leiden. Henk Bouw huis sprak de verduidelijkende toelichting bij het spelen uit de methode van Hans Lussenburg. Peter Kleineschaars vertelde wat belangrijk is voor de jongste jeugd met betrekking tot het be spelen van een blaasinstrument. De openbare les werd muzikaal opgefleurd door de oudere jeugd die enkele werkjes ten gehore bracht. Na de les kreeg belang stellend Holten de kans om zich als lid op te geven van HMV. Wie deze openbare les heeft ge mist, maar toch graag lid wil worden, kan zich aanmelden bij de heer R. Kuipers, Dorpsstraat- 47, tel. 34 88. Wie liever eerst een keer wil komen luisteren naar de jeugd, kan dat elke vrij dagavond om kwart over zes in het oude gymnastieklokaal ach ter de AMRO-bank. Zo rond de langste dag van het jaar organiseert De Schure hun traditionele Midzomemacht- feest. Het Midzomemachtfeest stamt uit de tijd dat de Batavie ren bij Lobith Nederland binnen kwamen en de Goden dankten voor de overvloedige zon. Cen traal stond gezelligheid bij die feesten. Gezelligheid staat ook a.s. za terdag troef in de Schure. Er is live-muziek van Eric Pettinga. Daarnaast is er een barbecue en een aantal verrassingen zal de avond completeren. Het feest be gint om half negen en de entree bedraagt fl.50. pagina 8 HOLTEN - Ondertrouwd: J. C. de Bie 24 j Rijssen en G. J. Bolink 21 j Holten. Getrouwd: P. J. van den Hul 40 j Holten en M. Luns hof 27 j Holten. Overleden: H. Rensen-Riet- berg 93 j, J. H. Jansen 63 j. De doelstelling van de werk groep „Vrouwenontmoetings centrum" is: „Een bijdrage te leveren aan de vorming, eman cipatie en bewustwording van de vrouwelijke bevolking van de gemeente Holten". De werk groep wil dat doen door een bijdrage te leveren aan de be wustwording van de eigen woon-werk- en leefsituatie van de vrouw en de daarin voorko mende waarden en normen. Zij bieden een ruimte waarin vrou wen elkaar kunnen ontmoeten. Verder stelt de werkgroep zich tot doel door middel van dis cussies met andere vrouwen van gedachte te wisselen, open te staan voor alle vrouwen, af komstig uit alle geledingen van de Holtense bevolking. „Het is een misverstand te denken dat wij willen concure- ren met de bestaande vrouwen verenigingen in Holten", zegt Martien Sarink. „Wij willen juist een aanvulling zijn op de andere vrouwengroeperingen. Daarom hebben wij bij de start van onze ontmoetingsavonden alle vrouwenverenigingen uit genodigd om eens een kijkje te komen nemen. Ondanks de soms negatieve opmerkingen die wij in het dorp wel eens horen, is een verheugend aantal vrouwen gekomen. Dat heeft onze mening versterkt dat er in Holten plaats is voor een ont moetingsruimte voor vrouwen. Een ruimte waar zij zonder eni ge verplichtingen eens binnen kunnen lopen om met andere vrouwen te praten over onder werpen die hen bezighouden". Martien wil ook nog wel even kwijt, dat de Werkgroep geen plannen heeft om een Vrouwen café te openen, zoals door som migen in Holten wordt gesugge reerd. „Wij willen zoveel moge lijk vrouwen de kans geven om met elkaar van gedachte te wis selen op een ongedwongen wij ze. Dat we daarbij niet op een droogje zitten is begrijpelijk, maar wij staan open voor ieder een. Een vrouwencafé heeft an dere doelstellingen. De Werkgroep heeft in eerste instantie vier „starf'-avonden gepland in gebouw Irene. Vori ge week werd de voorlaatste gehouden. Het bezoekstersaan tal viel wat tegen, mede door de avondvullende uitzending van de Kamerdebatten én het voet- balgebeuren. „Wij denken dat deze avond geen goede graad meter was voor de belangstel ling. Gezien het enthousiasme van de twee voorgaande avond en denken wij toch over een voldoende basis te beschikken om door te gaan". De laatste van de vier start avonden in Irene wordt gehou den op woensdag 27 juni a.s. Dan zal fotografe Wil Flokstra het een en ander vertellen over het maken van foto's thuis en op vakantie. Daarnaast zullen de tot nu toe geopperde ideeën over hoe het verder moet gaan, in een voorstel verwerkt door de Werkgroep, gepresenteerd worden. Want één ding staat vast: de vrouwenontmoetings ruimte gaat door. „Wij zijn er van overtuigd, dat de Holtense vrouwen naast hun vaste bezig heden behoefte hebben af en toe op andere wijze met elkaar in contact te komen", aldus Martien. Holiday on Wheels, dat zaterdagavond om acht. uur een optreden verzorgt in het leader van het 60-jarig bestaan van SVBato, beschikt over een eigen demontabele rolschaatsvloer van 15 meter breed en 20 meter diep. Deze zal geplaatst worden op het parkeerterrein voor de Amro- bank. De Kunst-rolschaatsvereniging E.W.K. De Molenstad uit Winscho ten treedt al meer dan 25 jaar op door het gehele land met deze spectaculaire show, en kan vergeleken worden met een Usrevue, maar dan op wieletjes. Bij slecht weer wijkt men uit naar de sporthal 't Mossink. nooi Meermanskamp. Zwem bad Twenhaarsveld: zwem- vierdaagse. Tennistoernooi Meermanskamp. Vrijdag 22 juni: Zwembad Twenhaarsveld: slotavond zwemvierdaagse. Zaterdag 23 juni: 10.00 u. Terrein fa. Jalink, Waagweg: rommelmarkt t.b.v. Holtens muziekvereniging. Tennistoer nooi Meermanskamp, kwart en halve finales. 20.00 u. Ter rein voor AMRO-bank: optre den Holidy on Weels t.g.v. 60- jarig bestaan SV BATO. 20.00 u. afhalen kaarten feestavond Dijkerhoek in „Het Bonte Paard. 19.00 u. Vogelschieten S.V. De Zaagmolen. Zondag 24 juni: 14.00 u. dan sen in bar-dancing De Wip- pert. Tennistoernooi Meer manskamp finales. 19.30 u. dansen in bar-dancing Boode, Bathmen. Maandag 25 juni: Avondfiets- vierdaagse, start sporthal 't Mossink. Dinsdag 26 juni: 20.00 u. Feestavond Schoolkring Dij kerhoek in Het Bonte Paard. Avondfietsvierdaagse, start sporthal 't Mossink. Woens dag 25 juni. Avondfietsvier daagse, start sporthal 't Mos sink. Donderdag 26 juni: avond- fietsvierdaagse, start sporthal 't Mossink. Vrijdag 27 juni: avondfiets vierdaagse, start sporthal 't Mossink. Zaterdag 30 juni:terrein naast kledinghuis Betman: eerste opvoering blijspel „De Zwem- kampioen". Tijdens de komende raadsvergade ring, die gehouden wordt op maan dag 25 juni, zal de gemeenteraad de beslissing nemen over de verkoop voor een symbolisch bedrag van de openbare passage in het Dura-pand aan de Smidsbelt. De beslissing die aanvankelijk werd gezien als een hamerstuk, heeft door het protest van supermarkt-eigenaar H. Dikkers weer aan politieke actualiteit gewon nen. De heer Dikkers, die - zoals bekend - protest heeft aangete kend tegen de afsluiting, heeft inmiddels een alternatief ter ta fel gebracht. De supermarkt-eige naar heeft geen bezwaar tegen afsluiting van de huidige door gang naar het Smidsbelt, mits op meen andere plaats, en wel naast de speelgoedzaak van Van de Maat een nieuwe wordt ge creëerd. In de commissie Be zwaar en Beroepschriften, die donderdag daarover in gesloten zitting vergaderde heeft de heer Dikkers zijn voorstel bepleit. Aan de hand van cijfers meent hij te kunnen aan tonen dat de ze nieuwe onderdoorgang de nieuwe grootgrutter 45 meter winkelruimte gaat kosten, die door een andere opstelling van de winkelvakken, winkelvakken, gemakkelijk kan worden opge vangen. De commissie heeft het gemeentebestuur geadviseerd nog maar eens met de huurder aan tafel te gaan zitten om te kijken in hoeverre deze nieuwe passage haalbaar is, al heeft een eerder verzoek van het gemeen tebestuur aan Edah in die rich ting geen enkel resultaat opgele verd. Het protest van de heer Dik kers heeft op de Dura-mensen tot nu toe geen enkele indruk gemaakt. De werkzaamheden gaan gewoon door. Zelfs op z aterdag wordt er gewerkt, terwijl de houten wandjes die de passa ge nu afsluiten, al worden ver vangen door oen stenen muur. 21 t/m 28 juni: zr. J., de Bont, Deventer, tel. 05700-3 26 96 b.g.g. 2 27 00. De wijkverpleegkundigen zijn in ieder geval 's morgens vóór 7 uur te bereiken bij de Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13-14.30 uur. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijn artikelen. Diëtiste-spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: H. F. Steunen berg, Pastoriestraat 42, tel. 05483-14 33. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. DIERENARTS: W. C. W. Wa- melink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. FYSIOTHERAPIE: alle werk dagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING: Stich ting voor Maatsch. Dienstver lening Midden-Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Voor maatschappelijk Gevonden: een luchtdrukpi stool; zes cassettebandjes en plastic tas; bruin sleutel-e'tui met zes sleutels; een sleutel tje merk Amker; een zwem- kaart t.n.v. Meurs; een bruine portemonnaie met fietssleutel; een speelgoedvrachtauto; een bruine knipportemonnaie met Belgisch geld; een sleutel, no. HS 31741; "een zilveren ketting met luciferpen en hockeys tick; een bankbiljet; een blau we kinderschoen; een licht blauw/grijs kindeijack; een fietssleutel; een bankbiljet; een bril met gouden montuur; een paardezweep; een arm band met brede schakels werk, gezins- en bejaardenver zorging. Spreekuren maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 8.30-10 uur in het Groene Kruis-gebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER: Alarm nummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 36 53. BEJAARDENWERK: Voor in lichtingen over het „open" be- jaardenwerk: tel. 05483-12 01 of 15 17. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het gebouw van de Stich ting Kruiswerk, Gaarden straat 29. ENERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gasvoorzie- ning melden bij het Gem. Energiebedrijf, tel. 05483-18 14. POLITIE: Tel. 05483-13 52 en 26 55. Na 18 uur bellen teL n?R-Q7 19 R4 BRANDWEER: Tel. 0011 (dag en nacht). „Linda"; een zwarte langhari ge teckel/spaniel met riem; twee roodbonte pinken. Verloren: een groen regenpak in plastic tas; een zilveren armband; een rode hand schoen van een fietscrosser; Eurocard No. 54133002222153; een tuinharlqe; een nylon tas met sportbroek en shirt; een zwart étui met twee sleutel tjes; een rode lederen porte monnaie met inhoud; een rood regenpak; een bril met donkerrood montuur; een zwart Adidas sporttasje met balletkleding; een roodbruine damesportemonnaie met in houd,

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3