Stiltekring: een stil protest tegen de bewapeningwedloop Oud-Holten en te Informatiebord wijst de weg in en rond Holten leen in 'bieb X Mooi succes voor bejaardenkoor van De Diessenplas gemeente holten 2450.- X 9000.- 7500.- 3850.- 4950.-* w Showroomkeukens voor een habbekrats gratis MUI KUNSTSTOFKEUKEN 270 cm PRESTIGE KEUKEN PR0N0RM KEUKEN MASSIEF GRENEN KEUKEN PALLAS DE LUXE INRUILKEUKEN 350 cm lang kunststof, compleet met koelkast, oven en kookplaat rnn eenmalige prijs I 3UU« *V00RTMAN GEEFT BIJ ALLE KEUKENS DE TEGELS VOOR DE ACHTERWAND DONDERDAG 14 JUNI 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 (ramruisflfN Temidden van de kraampjes en hekken van het van naderende Schaapscheerdersfeest hield de Vre- deswerkgroep Holten algelopen za terdagmorgen voor de laatste keer dit seizoen een Stiltekring op het Smidsbelt. Veertig Holtenaren, af komstig uit alle groeperingen van Holten en van verschillende leeftij den, stonden voor de laatste keer voorlopig een half uur roerloos tus sen de opbouw van het braderiege- beuren als een stil protest tegen de bewapeningswedloop in in de we reld. De Stiltekring is een van de vele activiteiten die de Vredes- werkgroep Holten organiseert met als doel bewust te worden van de werkelijke noden in de wereld om zodoende het oorlogs- denken te doorbreken. Zoals ge zegd, de Vredeswerkgroep be hoort tot geen enkele politieke partij of kerk, maar staat open voor iedere Holtenaar. „Wij willen juist met onze Vre deswerkgroep de polarisatie te gengaan", verklaren de initiatief nemers van de stiltekring. „Wij willen in ons stille protest na denken over de zinloze bewape ningswedloop. Stil staan bij de kolossale geld- en materiaalver spilling van de bewapeningswed loop als een schandelijk onrecht tegen de achtergrond van de ar moede en ellende van miljoenen op onze aarde. Wij hebben juist voor deze manier van proteste ren gekozen omdat wij van me ning zijn, Adat stilte even zo krachtig kan werken als het schreeuwen van de daken. Daar bij is gebleken dat de deelne mers deze vorm van demonstre ren als zinvol hebben ervaren. Een half uur „stilstaan" bij vre- desdenken heeft voor ons een louterende werking". Opmerkelijk was het grote aantal zeer jeugdigen dat aan deze stiltekring heeft deelgeno men. Velen van hen waren alle twaalf zaterdagochtenden waar- De openbare bibliotheek in Holten beschikt sinds enige tijd over een speciale „Holten-hoek". Hoewel nog niet geheel volledig - zo moet het speciale plakkaat nog worden opge hangen - geeft de verzameling een aardig beeld van wat er over Holten en Holtenaren in de loop der tijd op schrift is verschenen. Het idee om alles over Holten onder te brengen in een speciaal hoekje van de biblio theek is afkomstig van bibliotheca resse Karen Penne waard. „Wij kregen veel verzoeken van onze lezers om informatie over allerhande Holtense aange legenheden, maar dat was voor de mensen altijd een hele zoek- partij. Zo waren de boeken over de geschiedenis van Holten on dergebracht in de afdeling His torie terwijl alles over de na tuur, zoals de Holterberg weer was te vinden in de afdeling na- een veel gevraagd leenartucei. „Wij krfjgen veel positieve reac ties van de mensen. Ook al ken nen ze Holten op hun duimpje, graag willen ze thuis er wat meer over lezen". Naast de boeken, die voor le den van de openbare bibliotheek te leen zijn, vindt u in de „Hol ten-hoek" allerhande informatie over Holten's actuele zaken. In twee mappen worden alle kran tenartikelen die over Holten zijn verschenen bewaard. De knipsel- boeken zijn nu nog dim, maar Karen Pennewaard hoopt op den duur jaarboeken samen te kunnen stellen over nieuws uit Holten. Daarnaast zijn de club bladen van de Holtense sport verenigingen in de „Hol ten-hoek" opgenomen en de ver slagen van de raadsvergaderin gen, zodat men zich een goed beeld kan vormen van allerlei die Holten te bieden tuur. Dat was niet zo overzichte lijk. Door nu alles bij elkaar te facetten plaatsen is het makkelijk te vin- heeft, den". Contributie Het oudste boek uit de collec- Karen Pennewaard wil de ge- tie is een klein boekje, uitgege- legenheid te baat nemen om ven in 1918 met als titel: „Uit nogmaals te wijzen op de contri- het archief der Marke van Hol- butiegelden. ten". Daarnaast heeft Karen Pennewaard alle liederenbundels van het voormalig hoofd van de Holtense Dorpsschool, de heer B. H. Brouwer verzameld en vanzelfsprekend de uitgaven van Kees Bos, het nieuwste boek over Holten in oorlogstijd en het boekje Holten in oude ansich ten. Vooral dit laatste boekje is „Nog steeds heerst het misver stand dat de jeugd moet betalen voor het lidmaatschap. Zij ko men met de portemonnee in de hand zich bij ons aanmelden. Tot achttien jaar is het lidmaat schap geheel gratis. Volwassenen betalen f 18.— per jaar. C.J.P.- houders en 65-plussers betalen f 12.50 per jaar. op een Stiltekring werd gehou den, present. Alle deelnemers hebben het deelnemen als een aparte beleving ervaren. De reac ties van de Holtense bevolking waren positief, met een spoor van terughoudendheid. „Als wij stil in de kring stonden, kregen wij vrijwel geen reacties. Sommi gen lazen ter plekke onze pam fletten die wij uitdeelden. Enke len traden spontaan toe tot onze Stiltekring om enige tijd samen met ons te demonstreren in stil te. anderen liepen door, na ons te hebben aangekeken. Hoe dan ook wij zijn er van overtuigd dat we ook anderen aan het denken hebben gezet," vertelt een van de initiatiefiiemers. Tijdens de zomermaanden wor den de aktiviteiten van de vre deswerkgroep voor enige tijd op geschort. In het najaar komt de Vredeswerkgroep weer bij elkaar om door middel van lezingen, filmavonden etc. te pleiten voor een wereld, waarin het vredes- denken de plaats in zal nemen van het oorlogsdenken. Of dan opnieuw de Stiltekring op het Smidsbelt op zaterdgmorgen wordt gehouden, wordt nog on derling besproken. De kans is echter groot, dat ook volgend jaar op een dergelijke manier in het openbaar uiting wordt gege ven aan de verontrusting die ook in Holten leeft over de wereld problematiek. Nog voor het begin van het vakantieseizoen heeft de dienst gemeentewerken van de ge meente Holten op vier invalswe gen naar het dorp de nieuwe informatieborden geplaatst. De borden staan aan het begin van de Raalterweg, de Deventerweg, de Larenseweg en nabij het sta tion. Een vijfde bord zal nog wor den geplaatst aan het begin van de Oranjestraat, nabij garage Rouwenhorst. Het wachten is hier op de definitieve plannen van Rijkswaterstaat met betrekking tot de reconstructie van het kruis punt. De informatieborden zullen naast een plattegrond van de kom van de gemeente Holten, met alle straatnamen en de be langrijkste gebouwen, worden voorzien van een vrij gedetail leerde kaart vanhet buitenge bied van de gemeente Holten. Deze kaart is samengesteld in nauwe samenwerking met de plaatselijke VW en vermeldt al le campings,hotels, zomerhuis- DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 5 JUN11984 VERLEENDE VERGUNNINGEN ETC. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer J. Megelink vergunning verleend voor de bouw van een wagenloods op het perceel Borkeldsweg 95; 2. aan de heer J. H. J. Murris vergunning verleend voor het innemen van een standplaats bij het perceel Holterbergweg 14 voor de verkoop van ijs; 3. aan de Holtense Handelsvereniging vergunning verleend voor het organiseren van verschillende aktiviteiten in de zomermaanden; SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN Wethouder Stegeman is verhinderd maandag 18 juni a.s. spreekuur te houden. INFORMATIE-DAGEN ALGEHELE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat in verband met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan buitengebied voor belanghebbenden informatie-dagen zullen worden belegd en wel op; - maandag 18 juni 1984 van 13.00-17.00 uur in het buurthuis „het Trefpunt", Valeweg 2; - dinsdag 19 juni 1984 van 9.00-17.00 uur in café-restaurant „Het Bonte Paard", Deventerweg 87; - woensdag 20 juni 1984 van 9.00-17.00 uur in hotel Vosman, Oranjestraat 36. Op deze data en plaatsen kan een ieder informatie krijgen omtrent de in het ontwerp-plan aan zijn gronden en/of ojsstallen gegeven bestemming en eventuele bouwmogelijkheden. Het is dringend gewenst, dat een ieder die bij het buitengebied betrokken is van deze mogelijkheid gebruik maakt. Volledigheidshalve wordt hierbij nog opgemerkt dat in het plangebied niet zijn begrepen de bebouwde kom van Holten en Dijkerhoek, alsmede de grote rekreatieterreinen Twenhaarsveld, de Haspel, de Prins en de Holterberg. Diegenen die om bepaalde redenen beslist niet in de gelegenheid zijn een van deze informatie-dagen te bezoeken, kunnen telefonisch een afspraak maken met de gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken (de heren de Blaauwof IJmkerLtel. 16 66. HINDERWET Ter inzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 18 juni 1984 tot en met 18 juli 1984 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. de heer J. A. Paalman, Evertjesweg 9 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 1200 liter). De aanvraag heeft betrekking op het bedrijfsgedeelte ten noorden van de Evertjesweg. 2. de heer J. A. Paalman, Evertjesweg 9 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden mestopslag, annex opslag van huisbrandolie in een ondergrondse tank (inhoud 3000 liter). De aanvraag heeft betrekking op het bedrijfsgedeelte ten zuiden van de Evertjesweg. 3. de heer M. T. Veltkamp, Oude Stationsweg 14 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie (inhoud tank 1000 liter) en huisbrandolie (inhoud tank 6000 liter ondergronds) omvattende vergunning. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal „'t Mossink", (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 18 juli 1984 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij'gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 11 juli 1984 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. jesterreinen etc. bij naam. De kaart zal nog deze week een plaatsje krijgen in de kasten. Ook nog deze week zullen op enkele honderden meters vóór de informatieborden de zogenaamde waarschuwingsborden met de be kende „I" er op worden geplaatst die de automobilisten en fietsers opmerkzaam moeten maken op de informatieborden. Tevens zal nog deze week de verlichting worden aangesloten. Met de in stallatie van deze borden komt de gemeente Holten tegemoet aan de wens van de gemeente raad, VW en Handelsvereniging, om het dorp Holten voor de re creanten en andere bezoekers zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het bejaardenkoor van de Dies senplas heeft vorige week don derdag een zeer eervolle tweede prijs behaald op het grote Zang- concours voor bejaardenkoren dat gehouden werd in 't Trefpunt in Gorssel. Verdeeld over drie dagen namen maar liefst 58 be jaarden-koren uit het gehele land deel aan dit evenement. Voor het 18 leden tellende koor uit Holten was het de eer ste keer dat men deelnam aan een zangconcours. De prestatie van de Holtenaren krijgt nog een extra gouden randje, omdat het slechts één enkel puntje verwij derd was van de eerste prijs. De bejaardenkoren waren in drie ca- tegoriën ingedeeld, variërend in moeilijkheidsgraad. Het koor van de Diessenplas dat sinds twee jaar onder leiding staat van de heer H. J. van Engberink, hoofd van de school Het Kompas, en dat op de piano wordt begeleid door mevrouw Evers, had geko zen voor de categorie A. Dirigent van Engberink had samen met de koorleden twee liederen inge studeerd: Als het klokje klinkt van Jos Reckens en het meer stemmige lied De Golven, waar van de componist onbekend is. In hun klasse moesten de Holte naren het opnemen tegen koren met aanmerkelijk meer zangers - sommige koren hadden 50 tot zestig leden - en aanmerkelijk meer ervaring. Desondanks maakte het koor een uitstekende indruk op de jury, bestaande uit Dirk Jan Zwart, T. R. Heymen van 't Einde en A. de Waal, wat werd beloond met 299 punten, slechts één punt onder de eerste prijs. Tijdens een gezellige bijeen komst in de recreatiezaal van de Diessenplas zong het koor vrij dagmiddag voor de bewoners en het personeel nog eens de win nende liederen, terwijl directeur E. A. Postma van de Diessenplas de „kapitein en machinist van het koor", de heer Engebink eiv pianiste mevrouw Evers met een ruiker bloemen bedankte voor alle tijd en moeite die zij belan geloos beschikbaar stellen voor het koor. met eiken afgerond compleet met kast kookplaat en wasemkap koel- uitbreiding mogelijk Bruynzeel hoekkeuken zeer compleet: met o.a. ATAG koelkast MIELE vaatwasser PELGRIM gas-elektrocomb. Tegelblad Hoge bovenkasten Normale prijs 18.495.- Als showroomkeuken Massief eiken hoekkeuken ook zeer compleet met o.a. SIEMENS koelkast SIEMENS elektro kookplaat SIEMENS oven SIEMENS wasemkap KUNSTSTOF blad enz. 210x280 cm Normale prijs 15000.- Als showroomkeuken een prima keuken, veelvuldig door ons ver kocht, compleet met ATAG apparatuur o.a. oven kookplaat wasemkap koel kast tegelblad enz. Nu als showroomkeuken Bruynzeel keuken topkwaliteit kunststof met eiken handgrepen, in 3 kleuren leverbaar. Compleet met koelkast oven kook plaat wasemkap 1 L Keukens/Playuizen/Hout/Beton/Bouwmaterialen Nijverheidsstraat 40 Rijssen - Tel. 05480-1 50 55 Vlijtseweg 210 - Apeldoorn - Tel. 055-22 19 77 Geopend van 7.30-18.30 uur. Donderdag lor 21.00 uur. Zaterdag van 8.30-16.00 ut

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7