Na twaalf jaar nu eigen crossterrein voor De Holterberg EHBO Holten kiest voor hart reanimatie „Niemand hoeft, iedereen mag bij ons voetballen" Op bezoek bij J. Hospers, ere-lid van S.V. Holten G. Egberts wint in St. Quentin De brandweer voetbalt in de sporthal Onderlinge wedstrijden DUBBEL FEEST BIJ MOTOR- EN AUTOCLUB DONDERDAG 14 JUNI 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD eerste klas crossterrein is gewor den. „Zelfwerkzaamheid is een begrip in onze vereniging die al jaren vanzelfsprekend is" aldus de voorzitter. Nadat wethouder Stegeman het hek had geopend van de crossbaan, nam de jeugd direct bezit van de baan, niet nadat de wethouder er de leden en het bestuur nogmaals had ge wezen op de strikte (geluidsvoor- waarden) waaraan de MAC De Holterberg zich heeft te houden. De „naaste buren", vooralsnog twee koeien in een naastgelegen weiland, graasden, na aanvanke lijk even te zijn geschrokken van het motorgeweld, weer rustig verder. Na de inwijding van het cros sterrein ging de stoet in omge keerde richting weer terug naar het dorp waar De Koepel, het nieuwe clubhuis werd geopend door het erelid van de vereniging Jo Arfman die uit handen van het jongste lid van de vereniging Elicia Hek de sleutel kreeg over handigd. Ook dit clubgebouw is Na een voorbereiding van maar liefst twaalf jaar, beschikt de Mo tor en Automobiel Club (MAC) De Holterberg nu eindelijk over een eigen crossterrein. Wethouders van Sportzaken H. Rustebiel ver richtte vorige week woensdag onder grote belangstelling de offi ciële opening van De Imhof, aan de Imhofsweg. Als een volleerd gladiator liet de wethouder zich, begeleid door tientallen motorcrossers, staande in de zijspan van een motor, zich vanaf het gemeentehuis naar het crossterrein rijden waar hij werd Schoonen. door voorzitter D.J. pLAATS VAN NIEUWE LEDEN Voorzitter Schoonen ging in zijn welkomstwoord nog eens te rug naar de lange weg vol teleur stellingen die de MAC te verwer ken had gekregen alsvorens op de Imhof definitief te kunnen be schikken over een eigen crosster rein. „Twaalf jaar zijn wij bezig geweest om een geschikt terrein te vinden. De ruilverkaveling bracht uiteindelijk uitkomst". Wethouder Stegeman die dage lijks met de ruilverkaveling te maken heeft, heeft veel tot de oplossing bijgedragen, wist de wethouder te melden. Het terrein aan de Imhofsweg bleek na inspectie te laag, om zonder meer als crossterrein te worden gebruikt. Specialisten op het gebied van grondverzet bin nen de vereniging en een grote dosis enthousiasme van de leden zorgden ervoor dat het nu een geheel door de eigen leden opge knapt en ingericht. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging afd. Overijssel, de heer H. Ezendam feliciteerde de MAC Holterberg met de fraaie vergaderruimte en het nieuwe crossterrein en prees de actieve vereniging voor hun doorzettingsvermogen. Namens de dames van de bestuursleden van de motorclub werd tenslotte een droogbloemstuk aangeboden dat een plaatsje krijgt in De Koepel. Met de wind op de staart werd het voor de 321 ingekorfde duiven vanaf St. Quentin - afstand 350 km - een vlotte vlucht. Om 07.45 uur konden de duiven in vrijheid gesteld worden. Het was G. Eg berts, die om 11.14 uur zijn eerste duif al kon klonken. De gemiddel de snelheid bedroeg meer dan 100 km per uur. de uitslag luidde: 1.2.13.17.28. G. Egberts; 3.7.8.23.32. T. Schup- pert; 4.27. H. J. Paalman; 5. E. Veneklaas; 6. G. J. Koetsier; 9.10.24.25.34. H. Willems; 11. F. Meester en zn; 12.33. 36.40.58. Comb. Baltes; 14.15.22.44.47. M. Lodeweges; 16.18.20.46.50. A. ten Dam; 19.21.45.64. Comb. Kwin- tenberg; 26. H. Wansink en Zn.; 29.61. H. J. ten Velde; 30. R. Kolksman; 40.48.59. Comb. Ool- bekkink-Tijhof; 43. G. Steunen berg; 63. W. Aaftink. Dat Henny Willems goede duiven heeft, is algemeen bekend. Ook nu weer draait hij in de top mee. Zo staat hij thans weer in het rayon ,3erg en Dal" (5 verenigingen met zo'n 340 leden) boven aan. In tegenstelling tot andere jaren zal de afdeling Holten van de Ned. ver eniging voor E.H.B.O. in het komende seizoen geen basis - cursus eerste hulp bij ongelukken organiseren. In plaats daarvan zal in Holten een cursus hart - reanimatie worden ge geven. Dit deelde voorzitter G. Jan sen mee tijdens de algemene leden vergadering die vorige week dinsdag werd gehouden in café - restaurant Vosman. Het bestuur van de E.H.B.O. is tot dit besluit gekomen omdat de vorig vorig jaar gehouden cursus hartreanimatie niet het gewenste resultaat had gehad, wat mede veroorzaakt werd door een gebrekkige voorbereiding. Toen Arie Ongena zich zo'n jaar of negen geleden vestigde in Holten was er, zoals hij zelf zegt: „weinig te beleven in het dorp". Je had er de voetbalwed strijden van beide plaatselijke verenigingen, maar daar hield het wel mee op. Wie eens tegen een balletje wilde trappen bui ten de bekende kleuren Blauw wit of Rood-Zwart kon in Hol ten niet terecht. Dagelijks reed hij in die tijd met zijn makker Jan Foks op en neer voor de boterham naar Deventer, en zo als dat gebruikelijk is met fo rensen: de tijd wordt gedood met het leggen van een kaartje en het bespreken van het nieuws. In die ritjes van en naar Deventer werd uiteindelijk de eerste start gemaakt van het stratenvoetbaltoernooi. „Ik hou van organiseren, van dingen regelen, en toen het idee ontstond om een voetbaltoer nooi te gaan houden dat open zou staan voor iedereen, was het bijna vanzelfsprekend dat ik de organisatie in handen zou nemen. Ik heb direct Jan Foks erbij gevraagd, want als rege laar ben ik niet geschikt om dingen op papier te zetten, dat ligt meer in Jan zijn lijn". Toch was niet de onvrede hoofdmotief van Ongena om aan een dergelijke klus te be ginnen. „Als niet-Holtenaar - ik ben afkomstig uit Goor - ben ik geweldig goed ontvangen door de mensen in Holten, dat waar deer ik nog steeds. Daarom wil ik graag wat voor de mensen terug doen", verklaart Arie On gena. Inmiddels is het zevende stra tenvoetbaltoernooi al weer suc cesvol afgesloten, zoals u vorige week in onze krant heb kunnen lezen. De organisatie verliep weer vlekkeloos. „Na acht jaar is dat ook niet zo moeilijk meer. Je weet ongeveer hoeveel teams er zullen deelnemen, al was het dit jaar wat minder dat in andere jaren. Wij hebben ook wel eens toernooien met 26 teams gehad. Dan wordt het even rekenen om alles op rol letjes te laten verlopen". Meestal wordt in februari de eerste start gemaakt voor het nieuwe seizoen. Sommige vaste teams melden zich al vroeg aan, al verklaart Ongena nogmaals met nadruk dat het toernooi openstaat voor iedereen, on geacht de afkomst. „Niemand hoeft, maar iedereen mag". En of dat nu geoefende voetballers zijn of mensen die alleen tijdens het stratentoernooi de voetbal schoenen aantrekken, dat maakt ons niets uit". De onaf hankelijkheid van de sportver enigingen wordt nog eens bena drukt door de stichtingsvorm waarin het evenement is gego ten. „Ik hou van regelen, maar niet van pottekijkers. Zodra horden mensen zich er mee gaan bemoeien, gaat het mis. Wfj willen niet gebonden zijn aan welke vereniging dan ook. Daarom hebben wij onze stich ting notarieel vast laten leggen en tot nu toe heeft er niemand wat te klagen gehad". In de loop der tijd is het toernooi eenmaal - op advies van de doktoren - wegens de hitte afge last en eenmaal moest de strijd voortijdig gestaakt worden we gens een enorme onweersbui, maar de overige toernooien konden altijd rekenen op mooi weer. „Dat bestellen wij altijd", grapt Ongena die best een beetje trots mag zijn op zijn toernooi. „Ik denk dat we de mensen op een idee hebben ge bracht, kijk maar naar het bad- mintontoernooi en nu ook het waterpolotoernooi die georga niseerd gaan worden buiten clubverband. Om de kwaliteit van de E.H.B.O. - lessen zo groot mogelijk te ma ken, zal in het komende seizoen meer aandacht worden besteed aan de vervolgcursus, die ook dit jaar weer staat onder leiding van dr. Loman. De E.H.B.O. afdeling Holten kan terug zien op een druk ver enigingsjaar. Bij tal van sport wedstrijden waren leden aanwe zig, al blijkt het steeds moeilij ker om vrijwilligers te vinden die gedurende de activiteiten in Hol ten beschikbaar willen zijn, zo bleek uit het zeer uitgebreide jaarverslag van secretaris H. Ro- zendom. Samen met de brand weer van Holten zijn twee groot scheepse oefeningen gehouden die zeer succesvol zijn verlopen. Bij de laatste oefening met het „busongeluk" viel zelfs een echt slachtoffer te betreuren die door de goede zorgen van de E.H.B.O. - ers snel naar het ziekenhuis in Deventer kon worden vervoerd. In de wedstrijden was Holten dit jaar minder gelukkig. Bij de kringwedstrijden in Diepenveen werd Holten zevende en laatste; de wedstrijd in Markelo maakte weer veel goed. Daar behaalde de ploeg een eervolle eerste plaats. In totaal heeft de afde ling Holten nu 146 leden. Secretaris Rozedom stond even stil bij de voortreffelijke presta ties van D. Lichtenberg die met zeer goede resultaten het eerste deel van de kadertraining heeft afgesloten, waardoor hij nu be voegd is les te geven aan de jeugdleden. Per acclamatie werden de af tredende bestuursleden herkozen. Eveneens met algemene stem men werd mevrouw E. H. C. Ool- bekkink benoemd tot tweede se cretaresse. Zij zal volgend jaar secretaris Rozendom gaan opvol gen, die na dertig jaar zijn func tie beschikbaar wil stellen. Bur gemeester W. L. F. C. van Rap- pard had zich bereid getoond de diploma's en E.H.B.O. tassen uit te reiken. Hij beschouwde dit niet als een verplicht nummer, zoals hij zei maar als een voor recht omdat de vereniging E.H .B.O. zich telkens belangeloos in zet voor de medemens. De bur gemeester keek nog motoronge luk terug naar de grote bos brand in April en het mototon- geluk bij de crosswedstrijden, bij welke calamiteiten de E.H.B.O. - ers toonden snel en adequaat te kunnen handelen. Namens het gemeentebestuur bracht de bur gemeester de dank en waarde ring over. De diploma's werden behaald door: mevr. Saalmink - Stam, mevr. Meester - Berends, mevr. Kok - v.d. Veen; en de heren Huzen, Jaltena, v.d. Pluim en Stegeman. De E.H.B.O. - tassen waren voor: mej. Krikkink, mej. Sims, mej. Groteboer, mevr. Tuintert, mej. Haze, mevr. Lindenberg, mej. Nijland, mej. den Ham, mej. Markvoor, mej. Bosman, mevr. Paalman, mevr. Groteboer, mej. Pekkeriet, mej. v.d. Berg, mevr. Veneklaas, mej. Pasop, mej. Tempelman, de heer Paalman, de heer Rensen, mevr. Oolbek- kink, mevr. van Zetten, mej. Broekman. Afgelopen donderdag nam de heer J. Hospers, sinds de oprichting pen ningmeester van de afdeling handbal van de S.V. Holten afscheid uit het bestuur van deze afdeling. De heer Hospers, die recentelijk 65 jaar werd, vond het - terecht - tijd worden dat een jongere deze functie eens over- Op zaterdag 16 juni wordt in de sporthal 't Mossink een indoorvoet- baltoernooi gehouden waaraan zul len deelnemen de tien brandweer korpsen die zijn* aangesloten bij de kring Midden-Ussel. Het toernooi wordt georganiseerd door het brand weerkorps Holten, die tevens het initiatief hebben genomen voor dit sportieve evenement. De wedstrijden beginnen 's middags om één uur. De prijsuit reiking wordt verwacht om zeven uur. Gestreden wordt om de wis seltrofee, die beschikbaar is ge steld door het gemeentebestuur van Holten. Burgemeester W. L. F. C. van Rappard is gevraagd de prijzen uit te reiken. Het ligt in de bedoeling het voetbaltoer nooi tot een jaarlijks terugke rend evenement te maken. nam. Daarnaast fungeerde de heer Hospers ook al zo'n zes jaar als jeugdleider en verrichtte hij veel an dere werkzaamheden voor de afde ling. In de zestiger jaren was de heer Hospers net zo actief, maar toen binnen de enige tak van sport die de S.V. toen nog ken de, nl. de voetbal. De heer Hos pers was dan ook zeer aange naam verrast toen de voorzitter van de afdeling hanbal bekend maakte dat het afdelingsbestuur in overleg met het algemeen be stuur besloten had voor te stel len hem te benoemen tot erelid. Allen op de ledenvergadering aanwezige leden steunden dit voorstel, dat de vergadering ge heel buiten medeweten van de heer Hospers, was rondgegaan, zodat afdelingsvoorzitter Andries Moeliker een volkomen verraste Hospers de erespeld kon opspel den. Voor mevrouw Hospers, die haar man vaak moest afstaan aan de sport was er een fraai boeket bloemen. Met veel belangstelling van de ou ders hield de SV BATO haar jaarlijkse clubkampioenschappen judo. De lei ding van het evenement was bij de heer H. Wijnholds uit Almelo in goe de handen. Er werd met groot enthousias me gewerkt. Als poulewinnaars kwamen uit de bus: Poule I 1. Gusta Bouwhuis, 2. Gerry van Lies. Poule 2: 1. Martijn Berg man, 2. Marcel de Beus. Poule 3: 1. Pim Beukenkamp, 2. Peter Blijleven. Poule 4: 1. Henk Jan Beldman, 2. Eddy Kruk. Poule 5: 1. Tinus van Lies, 2. Henny Aan stoot. In uw blad van 24 mei j.l., stond een foto van de Ontspan- nings Club Holten (O.C.H,). De foto opzich is goed: iedereen is goed herkenbaar maar... het onderschrift, daar mankeert wel iets aan. Om te beginnen één naam van de spelers ont breekt, n.l. Willem Oosterkamp (geheel rechts). Naatje Witman moet zijn (Naatje Arfinan. O.C.H. is niet opgericht in 1947 maar op 12 augustus 1945. U schrijft van chr. O.C.H., dit is niet juist. Iedereen kon lid wor den en O.C.H. heeft dan ook nooit Chr. voor haar naam ge had. Wel is zij opgericht door leden en oud-leden van de C. J.V. De repetities werden niet wekelijks gehouden in Amiei- tia, maar in gebouw Irene. Van grote stukken in Amicitia en kleine(re) stukken in Irene is mij totaal niets bekend. .O.C.H. speelde haar toneelstukken zo wel in Irene als in Amicitia. Iedere zaal had in die jaren haar eigen publiek. Het verlof B van Irene speelde hierin een grote rol. Repetities hebben we later in wat kleinere ruimtes moeten houden (goedkoper), o.a. in bakkerij Hartsuiker, leegstaande winkel van Slots (nu Slaatje) en toen pas hebben we een vast onderkomen gekre gen in 't Blauwe kamertje van Hotel Holterman en wanneer er geen bruiloft of een uitvoering was konden we op het toneel repeteren in Amicitia. Dat is gebleven tot de afbraak toe, „Vlak na de oprichting in 1947 werd deze groepsfoto ge maakt", schrijft u. Fout. Deze foto is bijna 5 jaar na oprichting gemaakt en wel op 28 januari 1950 (met het Noorse toneelspel „En de bossen zingen hun lied". Elbe Koopman staat aange duid als voorzitter, dat moet zijn souffleur. Ondergetekende was toen reeds enkele jaren voorzitter. Jan Oosterkamp voorzitter O.C.H. Noot red.: namen en data's gaan in de herinnering van mensen vaak een eigen leven leiden, zonder dat er van opzet sprake is. Onze informant, die belangeloos ons de foto afstond en de bijbehorende geschiede nis vertelde, ging daarbij af op de verhalen die zij thuis had gehoord over ontstaan en bloei van O.C.H. Heeft u oude foto's over Holten in vroegere tijd, met het bijbehorende - juiste - verhaal, dan bent u van harte welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5