De beuk gaat er in I Holtens Nieuwsblad Holten haalt zomer binnen met braderie en schaapsscheren km lct-m 5 Deze week Uitvaart Inzameling kleding het Leger Holten weer vier avonden op de fiets ÜV,, II Winkelactie succesvol afgesloten Uontvangteen fraaie exclusieve tweekleuren ballpointalsuons TWINTIG KRAAMPJES IN DE KERKSTRAAT «y ga Holtens Nieuwsblad Donderdag 7 juni 1984 - 38e jaargang - nr. 23 Abonnementsprijs f32,92 per jaar/losse nummers 70 cent. Gedrukte oplage 3075 ex. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41, Enschede Tel. 053-32 01 41 Op donderdag 14 juni zal er tijdens de verkiezing van het Eu ro-parlement in Bethanië, door de Hervormde vrouwengroep een inzameling worden gehouden van in goede staat zijnde kleding, kinderkleding en schoeisel ten bate van het Leger des Heils. De kleding kan gebracht worden tot 's middags 5 uiir. In hoeverre de gemeenteraad van Holten vorige week een juiste beslissing heeft genomen, door in te stemmen met de reconstructie van het Smidsbelt en de afbraak van een aantal panden in de onmiddellijke omgeving van het dorpscentrum, ligt - zoals dat zo mooi wordt genoemd: in de schoot van de toekomst verborgen. Het is echter een vaststaand feit dat door deze beslissing de dorpskern van Holten binnen afzienbare tijd een ander „gezicht" zal krijgen. Bij het ter perse gaan van deze krant was de firma Korrelmij uit Rijssen al behoorlijk ver gevorderd met de sloop van het pand Kerkstraat 4, dat als eerste ten offer viel aan de slopershamer om straks plaats te kunnen maken voor de moderne tijd. Bij het zien van deze kaalslag zal menige Holtenaar de tekst van het lied van Wim Sonneveld over de vooruitgang in „Het Dorp" te binnenschieten. Voor de heer A. Westerik (77), nu wonende aan de Vrijheidslaan 14, is de afbraak van Kerkstraat 4 een gebeurtenis die hij met gemengde gevoelens heeft bekeken. Als kleine jongen heeft hij in 1924 de eerste steen gelegd, die ingemetseld werd in de voorpui van het nieuwe ouderlijke huis. Vanzelfsprekend was de oude heer Westerik er onmid- delijk bij om die herinnering aan zijn jeugdjaren te redden uit de handen van de slopers. Veel verdriet over de sloop van het huis waar hij zoveel jaar heeft gewoond heeft hij niet. „Alles heeft zijn bestemde tijd", zegt hij ,^e kimt de klok niet terugdraaien, maar er ging wel iets door me heen toen ik het vertrouwde huis er zo bij zag staan". Als alles goed verloopt zal de sloopoperatie binnen een week zijn afgerond. Omtrent de verdere sloopplannen die nog verder zullen ingrijpen in het dorpshart, bestaat nog onzekerheid. Met de bewoners van die panden wordt nog onderhandeld over vervangende woonruimte. Van maandag 25 juni tot en met vrijdag 29 juni orga niseert de Wielervereni ging Holten voor de vijfde keer in successie de avond vierdaagse. Vorig jaar na men 550 Holtenaren aan de sportieve evenement deel, en voor dit jaar wordt eveneens een grote deel name verwacht. Gedurende de fietsweek heb ben de deelnemers de keuze uit vijf fietsavonden met dien ver stande dat tenminste vier avonden gefietst moeten wor den. De extra dag is bedoeld als inhaaldag. Uiteraard kan men ook iedere avond deelnemen. De afstand van de route be draagt telkens ongeveer 25 kilo meter. Er kan gestart worden tussen 19.00 en 20.00 uur bfj sporthal 't Morssink. Evenals voorgaande jaren zijn de deelnamekosten weer laag gehouden: zonder herinne ring f'4,- en met herinnering f 6,50. Bij voorinschrijving krijgt men een korting van f 1,-. De voorinschrijving staat open op woensdag 13 juni en donder dag 14 juni tussen 19.30 en 21.30 uur in het restaurant van sport hal 't Morssink. Deze week brachten wij een bezoek aan Henk Koopman, een geboren en getogen Holtenaar met een uitzonderlijk moeilijk, vaak ook eenzaam, maar vooral verantwoordelijk beroep: uit vaartverzorger. „Als kind komen we op de wereld; eens gaan we er ook weer af. Hopelijk heel laat; mijn taak is het om ook die laat ste tocht zo correct mogelijk te laten verlopen", aldus Henk Koopman die er aan toevoegt dat zonder liefde voor de mens hij dit zware vak niet zou kunnen uitoe fenen. Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: donderdag- en vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Advertentie-adviseurs: IV. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18, Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Rietmolenstraat 8, Tel. 05483-13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad geïnformeerd. een nieuwe abonnee A/s abonnee bent u anmaaM daarvan verzekerd. U£jyvwli» Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: pAH I M,es: S» 1 a j Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een 1 Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhrlme Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 onnpaas 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld I per jaar ad f 32,92 Met het Schaapsscheerdersfeest, dat aanstaande zaterdag 9 juni wordt gehouden in de Kerkstraat in Holten, wordt een begin gemaakt met de zomeractiviteiten die ook dit jaar er weer voor moeten zorgen dat Holten een vakantieplaats is, waar men niet alleen kan genieten van de fraaie natuur, maar ook van een aantal aantrekkelijke evenementen die uit nodigen tot een bezoek aan het cen trum van Holten en de daar gevestig de middenstand. Vandaar dat de Handelsvereniging Holten ook dit jaar weer gezorgd heeft voor een aantrekkelijk programma met veel nostalgische trekjes onder het mot to: Holten haalt de zomer binnen. Het Schaapsscheerdersfeest be gint zaterdagmiddag om half twee en zal duren tot een uur of vijf. Burgemeester W.L.V.C. van Rappard zal de officiële opening verrichten. Plaats van handeling is dit jaar de Kerkstraat en niet, zoals vorig jaar het Smidsbelt dat wegens de reconstructieplan nen, tenminste voor dit jaar, niet beschikbaar was. Schaapsscheerdersfeest, de naam zegt het al: een aantal schapen zal van hun „wolletje" worden ontdaan. Ab Schepers uit Holten zal samen met een collega een zestal schapen op de originele wijze met de hand van hun wolvracht verlossen. Een scheerapparaat komt er niet aan te pas. Jammergenoeg is het de organisatoren ook dit jaar niet gelukt de schaapskudde naar Holten te lokken, maar ook met een geringer aantal schapen krijgt men een goed beeld van het aloude handwerk. Mans ut Hooltn is ook dit jaar de organisator van het Schaaps scheerdersfeest. - -4 Rond het schapenscheren wordt een braderie opgebouwd, waaraan een 20-tal plaatselijke winkeliers hun medewerking hebben toegezegd alsmede enke le particulieren die hun creatieve producten aan de man/vrouw zullen brengen en demonstraties zullen verzorgen. Zo is er een demonstratie pottenbakken, glas- graveren, houtdraaiwerk en Hin deloper-schilderkunst. Ook zal een hoefsmid enkele paarden be slaan. Het gehele programma wordt aan elkaar gepraat door „Mans ut Hooltn" die ook dit jaar weer tekent voor de organi satie. „Mans ut Hooltn" wordt bijge staan door het „dweilorkest" van de Holtense Muziekvereniging, dat gedurende het Schaaps scheerdersfeest als straatorkest telkens zijn muzikale ronde zal maken. Tevens zal, evenals vorig jaar, de H.M.V. vertegtenwoor- digd zijn met een kraam met 2e hands spullen. Gedurende de braderie zullen ook de Holtense t-shirts in alle maten, zowel voor kinderen als volwassenen, te koop zijn. Her man Maats, één van de initiatief nemers van de T-shirtactie ver telt dat er ruim duizend bedruk te shirts voorradig zijn, die hij als het even kan zo spoedig mo gelijk van eigenaar ziet verwisse len, om daarmee Holten als win kelhart van Overijssel te promo ten. Tevens hoopt hij, dat inwo ners van Holten die menen over creatieve gaven te beschikken en mee willen werken aan het wel slagen van het eerste Schaaps scheerdersfeest, zaterdagmiddag naar de Kerkstraat komen om deel te nemen aan dit echte Hol tense feest. De enige voorwaarde die daarbij gesteld wordt is, dat men zorg draagt voor een eigen kraam Gezellig In het Hemelvaartsweekend be leefde Holten de eerste „invasie" van zomergasten. „Gezellig druk" noem de VW-man Willems het. „Wat ons opviel, was het grote aantal mensen dat op het laatste moment naar Hol ten kwam. Het mooie weer speelde daarbij zeker een rol". Ook de winke liers waren niet ontevreden over de eerste vakantiepiek. „We hebben leuk verkocht, en nu maar hopen dat deze zomer een mooie zomer wordt. Wij van onze kant doen er alles aan om Holten voor de vacantieganger zo aantrekkelijk mogelijk te maken", al dus de middenstanders. Alhoewel de juiste cijfers nog niet bekend zijn, en het bestuur van de Holtense Handelsvereniging, mede door het drukke Hemelvaartsweek end, nog geen gelegenheid heeft ge had de resultaten met elkaar te ver gelijken, kan nu al wel geconcludeerd worden dat de winkelactie: „Holten het groene winkelhart van Overijs sel" bijzonder goed geslaagd is. „De reacties die wij hebben ge kregen van het publiek, zijn bij zonder positief', vertelt voorzit ter V.d. Maat van de Handelsver eniging. „Aanvankelijk waren wij van plan om vier dagprijzen van elk vijftig gulden uit te loven, maar achteraf gezien is de keuze voor één enkele dagprijs van f250,- een goede keuze geweest. Zo'n bedrag ontvangen, zonder dat je er ingewikkelde slagzinnen of iets dergelijks moet bedenken, was voor de winnaars een leuk meevallertje". Gedurende de ge hele maand mei- de periode waarin de actie werd gehouden - was winkelend Holten gewapend met de bekende actiekaarten die bij inlevering meedongen naar de dagprijzen. De prijswinnaars van de laatste actieweken waren: 16/5: M. Boode, Vijfhuizenweg 3, Holten; 17/5: de heer Meester, In dustriestraat 11, Holton; 18/5: Mevr. J. Vincent, Weverstraat 15, Holten; 19/5: J. Aanstoot, Kol weg 36, Holten; 22/5: fam. Bleu- mink, Beumersteeg 2, Holten; 23/ 5: F. Klein Lebbink, Rijssense- weg 38, Holten; 24/5: H.J. Heu velmans, Churchillstraat 103, Holten; 25/5: J. Aanstoot, Waar- derborchstraat 9, Holten; 26/5: J. Stoevenbelt, Beusebergweg 35, Holten; 29/5: F. Borgsteyn, Hol- terbergweg 2, Holten; 30/5: H. Heiting-Haas, Diessenplasstraat 30, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1