Tennisclub uit Holten heeft 2 kampioensteams Jeugd breekt door in BCH's clubwedstrijden „Paradebeker"voor de Bergruitertjes Prima touwtrekdag op Meermanskamp Team Look wint stratentoernooi sports Puzzebrit voor automobilisten Derby's in toernooi BW Gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD GOEDE BELANGSTELLING KRINGCONCOURS DONDERDAG 7 JUNI 1984 li Zaterdag 2 juni was een vreugde volle dag voor de tennisclub. Het 2e mixteam werd kampioen en promo veert naar de 2e klas van de zaterdag competitie terwijl het meisjesteam t.m. 15 jaar ook een bijzondere presta tie leverde door maar liefst met 31 punten de eerste plaats voor zich op te eisen. Terecht kwam voor onze jongste dames een taart, bloemen en een fotograaf. Vorig jaar werd dit zelfde team vierde in de zelfde afde ling. Het 2e mixteam van de zater dagcompetitie, bestaande uit Gatse Heeres, Han Muizebelt, Trees Colee en Ineke Willemse, moest tegen T.C. Luctor uit Al melo. Het was een wedstrijd tus sen de nummers 1 en 2 van de ranglijst. Beide ploegen moesten met 3-2 winnen om zich kampi oen te kunnen noemen en dus te promoveren naar de 2e klas se. Holten begon zeer voorspoedig door na de beide enkelspelen een voorsprong van 2-0 te ne men. Zowel Gatse als Trees ver sloegen hun tegenstanders dui delijk. In de daarop volgende gemengd dubbel zou reeds een beslissende 3-0 voorsprong geno men kunnen worden. Ineke en Han namen in deze partü een 5-2 voorsprong in de derde set maar moesten desondanks toe zien dat Luctor zeer sterk terug kwam en het gemengd dubbel toch nog wist te winnen. Hier door verkleinde Luctor de ach terstand tot 2-1. Tot slot werden gelijktijdig de dames en de he ren dubbelwedstrijden gespeeld. Onder grote spanning leek het er op dat Holten deze beide par tijen zou gaan winnen. De Hol- tense dames, Ineke en Trees wonnen hun wedstrijd inderdaad waardoor Holten een beslissende 3-1 voorsprong nam en daarmee kampioen werd. Dat de heren een 4-0 voorsprong in de 3e set toen alsnog uit handen gaven was meer een gevolg van con centratie verlies. Hiermee was de promotie naar de tweede klasse een feit, zodat Holten dus volgend jaar met maar liefst twee teams in die 2e klasse zit. Het le mixteam uitkomende in de 2e klasse van de zaterdag competitie heeft een zeer ener verende spelreeks achter de rug. Het team, bestaande uit Ria Bo- gers, Wil Speelman, Dick Ho- vingh en Hans Tutert, was inge deeld in een poule waar de on derlinge verschillen minimaal waren. Van de 28 gespeelde par tijen eindigden er 22 in een 3-2 uitslag. Met name de prestaties van de beide dames waren erg goed. Wil verloor slechts een partij en de dames-dubbel ging ook slechts een maal verloren. De kompetitie werd afgesloten met een uitstekende 2e plaats. T.C. Delden werd kampioen. Net niet Mix 4 heeft na een spannende competitiestrijd en met 27 pun ten uit 7 wedstrijden het kampi oenschap net niet kunnen beha len. Door in de laatste wedstrijd met 5-0 te winnen van Luctor kwamen zij één punt te kort. Ondanks de winst vorige week op Vriezenveen is dit team met één punt boven Holten geëin digd en dus kampioen gewor den. Heren 1 toonde op het juiste moment weer z'n ware karakter en klopte Drijvers T.C. met 3-2, hetgeen wel niet voldoende was voor een kampioenschap maar hierdoor wel een degradatie wist te voorkomen. Martien Willem- sen haalde in een spannende 3-setter in zijn single het le punt binnen 3-6, 6-4 en 6-2. Ge rard Damink die in zijn single goed van start ging en met 4 games voor kwam, moest helaas in 2 sets toch zijn partij gewon- nen geven met 5-7 en 3-6. De heren-dubbel De Roos/Kramer kon helaas geen vat krijgen op De Holtense motor- en auto mobielclub De Holterberg houdt op zondag 17 juni de derde puz- zelrit van dit seizoen. De deelne mers kunnen vanaf 14 uur star ten in zowel de A-klasse (sport) als de B-klasse (toer) voor een rit van 40 kilometer binnen de gemeente Holten. Inschrijven vanaf 13.30 uur bij café De Bies- ter aan de Stationsstraat. Deze puzzelrit is uitgezet door de clubleden H. Oolbekkink, Johan van Bruggen eri Dirk J. Schoo ien. zijn tegenstanders en verloren deze partij met 1-6 en 3-6. Ger Roos/Martien Willemsen maak ten in de 2e dubbelpartij korte metten met hun tegenstanders en wonnen deze partij met 6-4 en 7-5. In de 3e heren-dubbel gespeeld door het koppel Da- mink/Kramer steeg de spanning ten top waarbij de le set verlo ren ging voor de Holtenaren, de 2e gewonnen in tea-break en in de 3e set met de tegenstander werd afgerekend, 4-6, 7-6 en 6-2. Uitslagen senioren 7-atcrdag: Mix 1-Haaksbergcn 3-2. Mix 2-Luctor 3-2 (kampioen). Mix 3 DLTC 1-4. Mix 4-l.uctor 50. Mix 5-Schapekolk 2-3. Mix 6-Bome 0-5. Mix 7-De Mosscndam 2-3. Heren l-Onjvers 3-2. Zondag Mix 1-Keady 5-3, Mix 2-Salland 6-2. Dinsdag Dames 1-Smash 4-1, Dames 2-Goorsc TC 2-3, Dames 3-Hcino 0-5. Het kampioenschap van de meisjes t.m. 15 jaar is natuurlijk het grootst mogelijke succes wat denkbaar is, maar ook het mix team t.m. 15 jaar met Maud, Corinne, Barend en Barend Jan hebben het prima gedaan. Een tweede plaats met 27 punten is werkelijk grandioos. Park Bra- band werd eerste met 29 pun ten. Mix 2, met Bart, Andre, Nynke en Floor zijn in de mid denmoot geëindigd. Het mix team t.m. 17 jaar had dit sei zoen niet zoveel succes, mis schien is dit te wijten aan het twee keer moeten spelen met in vallers. Volgende week zullen we weten hoe de jongste jeugd, die op woensdag speelt, het er dit seizoen heeft afgebracht. Voorlo pig zijn we tevreden met de re sultaten die de jongelui onder leiding van trainster Marianne Rensen hebben behaald. Uilslagen jeugd: zaterdag: Mix 1 t.m. 18 jr.-TC Lucky 1-4. Mix 1 t.m. 15 jr.-DLTC 3-2, Mix 2 t.m. 15 jr.-P.Braband 0-5, Meisjes t.m. 15 jr.-Losser 4-1 (kam pioen). Onder auspiciën van het bestuur van Kring 4 van de Prov. Bond van Landelijke Rijverenigingen had de ponyclub „de Bergruitertjes" op He melvaartsdag op het terrein aan de Borkeldweg het jaarlijkse kringcon cours georganiseerd waaraan werd deelgenomen door p.c. „de Eschrui- tertjes" uit Wierden, „de Hertruiter tjes" uit Hellendoorn, „de Looleerui- ters" uit Almelo, „Markelo", „de Oosterhofruitertjes" uit Rijssen en de organiserende vereniging de „Berg ruitertjes". Als juryleden fungeerden W. Aal- tink, Holten; B. J. Holterman, Haarle; E. H. Lammers, Raalte, G. Schotman en H. B. Schot man, Maliënheem, G. A. M. Stol- meijer-Cremer en A. J. Weysche- de, Nijverdal. De touwtrekvereniging OKIA kan terugzien op een goed geslaagd touwtrektoernooi dat zondag voor het eerst sinds jaren in de eigen ge meente plaats kon vinden. Niet min der dan 40 teams afkomstig uit geheel Overijssel namen aan dit toernooi dat gehouden werd op het sportcomplex Meermanskamp, deel. De weersom standigheden waren voor het touw trekken grandioos: niet te warm en niet te zonnig, zodat het publiek kon genieten van uitstekende wedstrij den. 's Morgens om half tien be gonnen de 720 kg-klasse en de 600 kg-klasse met het wegen. In de 720 kg-klasse was het Bek veld dat met 10 pnt. de eerste plaats behaalde. Tweede werd Heure en derde EHTC. In de 600 kg-klasse werd Eibergen eer ste met in zijn kielzog Vorden. Derde werd Heure. 's Middags was het de beurt aan de 640 kg-klasse. Hierin trekt ook OKIA, met een B- C- en een D-team. In de vrije klas se, waarin recreatie-touwtrekkers het tegen elkaar opnamen, na men drie ploegen uit Holten en een team uit Vorden deel. In de 640 kg-klasse was het een hevige strijd tussen Eiber gen en Bisons-Beltrum. Eiber gen, de ongeslagen kampioen van Nederland kan nu Bisons zelfs niet meer bijhouden. De uitslag: 1 ex aequo: Bisons en Eibergen 12 pnt., ETHC 9 pnt. Na 6 wedstrijden: 1 Bisons 78 pnt., 2 Eibergen 65 pnt., 3 Vorden 57 pnt. In de 640 klasse trekt ook OKIA A. Het team van OKIA behaalde een gedeelde eerste plaats met DES. De eerste 2 wedstrijden tegen resp. DES en Bathmen kwamen tot een gelijk spel, de overige trekbeurten wer den gewonnen. Eerste werden OKIA A en DES met 12 pnt., derde werd Bathmen met 11 pnt. De stand na 6 wedstrijden: 1 DES 54 pnt., 2 Bathmen 65 pnt., 3 Oosterwijk 57 pnt. en 4 OKIA 54 pnt. Lukt het OKIA A om in de eindstand op een der de plaats te komen, dan kan men nog in de nacompetitie ko men. Het C-team behoefde ook deze keer slechts 1 pnt. te ver hezen, nl. tegen Treklust kwam het tot een gelijk spel. De an dere trekbeurten werden gewon nen. Zoals het er nu uitziet wordt dit een kampioensteam. De uitslag: 1 OKIA 11 pnt., 2 Bekveld 10 pnt., 3 Erichem 8 pnt. De stand na 6 wedstrijden: OKLA 64 pnt,, 2 Heure 47 pnt,, 3 Treklust 45 pnt. Met nog 2 wedstrijden voor de boeg kan het C-team niet meer verhezen. Het D-team van OKIA trekt nog steeds in de middenmoot. De eerste wedstrijden werden waren: gewonnen. De 3e en 4e wedstrijd werd na verlenging gewonnen en de laatste trekbeurt werd verlo- Het parcours was met kennis van zaken gebouwd door de heer H. Beunk uit Rijssen. Pauhne Wansink hield via de geluidsin stallatie, voor deze gelegenheid beschikbaar gesteld door de M.A.C. „de Holterberg" het pu bhek van het wedstrijdverloop op de hoogte. Parade Het middagprogramma, waar voor een goede belangstelling be stond, opende met een parade die werd geïnspecteerd door bur gemeester W. L. F. C. van Rap- pard, federatie-vertegenwoordiger G. van Os uit Enschede en de voorzitter van „de Bergruiter tjes", de heer F. W. H. Dolle- kamp. De prachtige beker, die als Paradeprijs beschikbaar was gesteld, werd door de jury toege kend aan de Bergruitertjes. De leiding van de parade was in handen van Toon Broekhuis, in structeur van „de Bergruitertjes". In een korte toespraak zei bur gemeester Van Rappard blij te zijn met de prachtige accommo datie waarover de rijvereniging en de ponyclub thans beschikt, echt om jaloers op te zijn. De burgemeester wees er op, dat nu de financiën wat minder worden gemeentebestuur en verenigingen nauwer moeten blijven samen werken om voor de toekomst te kunnen blijven werken voor de sport in Holten. De stand: 1 Oosterwijk 15 pnt., 2 EHTC 10 pnt., OKIA 10 pnt. De stand na 6 wedstrijden: 1 Bison 71 pnt., 2 Oosterwijk 58 pnt., 3 EHTC 54 pnt., 4 OKIA 51 pnt. De vrije klasse telde slechts 4 teams. De beker werd gewonnen door Espelo. OKIA was tweede, de derde plaats was voor Vor den en de vierde plaats voor de jongens uit de Beuseberg. De clubkampioenschappen van badmintonclub BCH kenmerkten zich door een redelijke deelname, een goede, sportieve sfeer, goed tot uit stekend spel èn een doorbraak van de jeugd in verschillende spelsoor- ten. Dit jaar was gekozen voor een afvalsysteem, met dien verstande, dat ieder ervan verzekerd was mini maal twee wedstrijden te kunnen spelen. Helemaal bevredigend bleek het systeem niet te zijn, zodat voor volgend jaar naar een iets andere opzet gezocht zal worden, waarbij ieder wat meer wedstrijden tegen meer gelijkwaardige tegenstanders kan spelen. Begonnen werd zaterdag met de gemengde dubbels. Twaalf kop pels hadden zich hiervoor inge schreven, waaronder verschillende „vaste" -, maar ook diverse „gele- genheids"-dubbels. Na een aantal rondes, bleek de strijd te gaan tussen een viertal dubbels, waarin zowel de jeugd, als de meer ervaren oudere spelers vertegenwoordigd waren. Uiteindelijk kwamen hier Heike van 't Holt en John Jacobs als overwinnaars uit de bus, met als goede tweede Erna en Eddy Willemink. Na de middagpauze werd het programma voortgezet met de dames- en herendubbels. Ook hier weer duo's die meer of minder vaak als zodanig acteren. Bij de dames waren het Gea Beid- man en Jetty Dorresteijn die voor een verrassing zorgden, door in deze spelsoort de eerste plaats voor zich op te eisen. In de finale liep het bij hen juist erg goed, terwijl Jet de Beus en Sonja de Roos niet goed in hun spel konden komen. Bij het herendubbel waren er eigenlijk geen verrassingen. Zoals verwacht ging de eindstrijd tussen John Jacobs en Eddy Willemink enerzijds en Sijtze Meinsma en Hans Zuethoff anderzijds. In een spannende flnalepartij in drie ga mes wisten eerstgenoemden de strijd in hun voordeel te beslissen. Leuk was het hier ook vader en zoon Aarsen aan het werk te zien; in goede harmonie wisten zij be slag te leggen op de derde plaats. Zondag werden de enkelspelen afgewerkt. Hier werd in twee pou les gespeeld. Helaas was de in schrijving in de B-poules niet zo groot als wel gehoopt en gewenst was. Desalniettemin werd er met inzet van alle krachten en kunnen gespeeld, hoewel het resultaat niet altijd navenant was. Vooral bij de enkelspelen was het de jeugd die de boventoon voerde: alle winnaars en winnares sen bleken jonger dan 20 jaar te zijn. Voorzitter Gerrit de Roos reikte de prijzen uit. De eindstanden: Damesenkel: 1. Chris Gemaat, 2. Sonja de Roos, 3. Hermanna Krikkink. (poule B): 1. Ivonne Hanenburg, 2. Willie Aan stoot, 3. Wilma Stegink. Herenenkel: 1. John Jacobs, 2. Eddy Willemink, 3. Tony ten Broe- ke. (poule B): 1. Jan-Erik Jansen, 2. Arjan Kramer, 3. Eric Hanenburg. Damesdubbel: 1. Gea Beldman/ Jetty Dorresteijn, 2. Sonja de Roos/Jet de Beus, 3. Ans Jacobs/ Tiny v.d. Runstraat. Herendubbel: 1. Eddy Willemin- k/John Jacobs, 2. Sijtze Meinsma/ Hans Zuethoff, 3. TTieo en Pieter Aarsen. Gemengddubbel: 1. Heike v. 't Holt/John Jacobs, 2. Ema en Eddy Willemink, 3. Gea Beldman/Sijtze Meinsma. De uitslagen van de wedstrijden B-draesuur ring I: 1. Daphne Echtermeijer, Lool- eeruiters 129,2. Wilfred Pa», Oosterhof ruiters 125. Ring 2:1Joziene v.d. Linde, Oosterhofruiters 130, 2. Dorothé Slaghekke, Oosterhofruiters 125, 3. e.e. Marie Elise Dollekamp, Bergruitertjes 124, Viola v.d. Akker, Bergruitertjes 124. Ring 3 L-dressuur: 1. Carolien Poffer, Hertruiter tjes 127, 2. Jolanda Bolink, Bergruitertjes 123, 3. Melanie Huiskamp.. Bergruitertjes 122. Ring IV U en L2-dre»suur: 1. Zwennie Vincent, Bergruitertjes 126, 2. Marianne Borkent, Ooster hofruitertjes 124, 3. Sandra Dieperink, Bergruiter tjes 123. Ring V WZ dressuur: 1. Herman Lodeweges, Bergruitertjes 135,2. Ester Grafen FC Markelo 124. Dressuur-achttallen: 1. FC Oosterruitertjes, Rijs sen 126. Uitslagen springen klasse L eet A/B: 1. Francis Donders, Looleeruiters 0 str.p. 62.36 sec. L-springen Cat C/D: 1. Margreet Getkate, Looleer uiters 0 str.p. 49.65 sec., 7. Jolanda Bolink, Berg ruitertjes 4 str.p. 57.49 sec., 8. Alisja Roodnat, Bergruitertjes 4 str.p. 69.91 sec. Klasse M. cat C/D: 1. Jurgen v.d. Woude. Looleer uiters 0 str.p. 43.89 sec., 2. Jan Stokman, Hertrui tertjes 4 str.p. 45.69 sec. Klasse Z cat C/D: 1. Zwennie Vincent, Bergruiter tjes 4 str.p. 41.30 sec., 2. Claudia Beverdam, Looleeruiters 7 str.p. 58.80 sec., 3. Esther Grafen PC Markelo, 8 str.p. 41.94. Klasse B cat A/B: 1. Naomi v.d. Woude, Looleerul- ters 0 str.p. 63 p., 2. Jolanda Hutterd, Hertruiters 0 str.p. 58 p.. Klasse B. cat C/D: 1. Ellen ter Keurs, Looleeruiters 0 str.p. 60 sec., 2. Hermien Bronsvoort, Bergruiter tjes 4 str.p. 63 sec. Springen klasse B. cat. D: 1. Dorothé Slaghekke, Oosterhofruiters 0 str.p. 75 p., 2. Herman ten Brinke, Oosterhofruiters 0 str.p. 72 p.. 4. Viola v.d. Akker, Bergruitertjes 0 str.p. 68 p.. 6. Willy van Coevorden, Bergruitertjes 0 str.p. 65 p. Progressief springen: 1. Marion Verweg, Looleer- uitertjes, 2. Zwennie Vincent, Bergruitertjes, 3. Christel Donders, Looleeruiters. Verloting: Ter bestrijding van de hoge onkosten werd een verloting gehouden met als hoofdprijs een 5-daagse reis voor 2 personen naar Parijs met do ,OAD". Bij de trekking was vrouwe Fortuna op de hand van het echtpaar Wegstapel. Dijkerhoek- seweg 2. De 2e t.e.m. de 10e prijs vielen op de lotnummers: 156, 3465, 760, 551, 2786, 1311, 2976, 1536 en 1902. Het zevende Straten voetbaltoer nooi dat zaterdag op het sportpark Meermanskamp werd gehouden was weer een zeer sportief en spannend gebeuren. De organisatoren Arie On- gena en Jan Foks hadden hard ge werkt aan de voorbereiding voor het welslagen en het moet gezegd: het evenement liep als een „trein". Een pluim ook op de hoed van de spelers die met grote inzet maar fair hebben gestreden om de punten en de bokaal die door sporthuis Beltman beschik baar werd gesteld. Als poulewinnaars kwamen uit de bus de teams Look, Holter- broek, Noordenbergstraat en Oranjestraat. In de halve finale had Look een „makkie" aan Hol- terbroek (4-0) en won de Oranje straat, met technisch wat meer kwaliteit in huis van de Noor- denbargers, met 2-0. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Holterbroek en de Noor- denbargstraat eindigde onbeslist maar bij het nemen van straf schoppen (elke speler één) werd de Noordenberg met 7-6 winnaar. De finale tussen Look en Oran jestraat was van de eerste tot en met de veertigste minuut niet al leen boordevol spanning maar er werd ook goed gevoetbald. Het Oranjeteam kwam voor met 2-1 maar vlak voor rust scoorde Look de gelijkmaker. In de 2e helft was Look wat sterker, wist zich ook meer kansen te schep pen maar Erwin Stukker keepte prima en zo bleef het 2-2. Bij het nemen van strafschoppen was Look met 5-4 doeltreffender en won de beker die door Jan Belt man werd uitgereikt. De Oranje straat kon in de finale niet be schikken over Jan Bert Wissink en Anton TTaanman, die eerder op de dag wegens een blessure moesten stoppen. Als scheidsrechters fungeerden Jan van Avezaath, Jan Wegsta pel, Jannes Hogenkamp, Wim Klein Velderman, Henk Westerik, Luuk Schipper, Gert Welink, Fons Akkerman, Eddy de Jong en Herman Schutte. Ook voor hen was het een prettige en goe de dag want de keren dat ze een speler vijf minuten naar de kant stuurden waren op de vingers van één hand te tellen. Het nederlaagtoernooi dat de voetbalvereniging Blauw Wit ter afsluiting van het seizoen houdt op het sportpark 't Vletgoor, wordt vanavond om 19 uur beëindigd met de westrijden Blauw Wit 1 tegen Holten 1 en Blauw Wit 2 tegen Holten 2. De uitslagen van reeds gespeelde wedstrijden: Blauw Wit 1 - Om hoog 1 4-1; Blauw Wit 1 - Ma liënheem 1 2-4; Blauw Wit 1 - Haarle 1 2-4; KOSC 1 - Blauw Wit 1 1-7. Bij het weer in orde brengen van de kantine en de kleedka mers en een inspectie van de velden bleek dat er het één en ander was blijven üggen na het Stratenvoetbaltoernooi. Onder de gevonden spullen onder andere vrijwel nieuwe voetbalschoenen en jacks. De spullen kunnen worden afgehaald bij de heer Ongena, Kozakkenstraat 6.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11