Crossen: geen rage, 'n volwaardige sport Spectaculaire start Zwijnentoernooi Stratentoernooi met 21 teams op Meermanskamp Prima organisatie wedstrijdenop de nieuwe crossbaan Holten kijkt al vooruit naar nieuwe seizoen Toernooi voor jeugd A. ten Dam winnaar bij Bergvliegers Reserveteam Holten wint Uitstapje bejaarden FIETSCROSSBAAN „LARENSEWEG" GEOPEND PARACHUTISTEN LANDDEN OP SPORTDAL DONDERDAG 24 MEI 1984 7HOLTENS NIEUWSBLAD Aan de wedstrijden ter gelegen heid van de opening van de nieuwe crossbaan op 't Vletgoor van de Holter Trappers namen 140 rijders in 11 klassen deel. De wedstrijden wer den opgeluisterd door een muzikale felicitatie van de HMV en een demon stratie van Henk Groen en twee van zijn clubleden uit Vianen met radio grafisch bestuurde off-the-road au to's. Na afloop van de wedstrijden werden door voorzitter H. van de Keuken van de Holter Trappers de prijzen uitgereikt. De eerste prijs-winnaars kregen bloemen van bloemenmagazijn Maijo, ter wijl één en ander „aan elkaar" werd gepraat door Jan Nikkels via de door de heer Baan be schikbaar gestelde geluidsinstal latie. Na deze eerste wedstrijden kan worden gesteld dat de organisa tie ervan goed is verlopen. Op zaterdag 23 juni zijn er weer wedstrijden op de baan, maar dan tegen de regio-verenigingen Raalte, Nijverdal, Heeten en Zwolle. Op die dag worden 200 rijders verwacht. De uits!agen:1978-1979 en 1980 J+M: 1 Mark v.d. Unde (Holten), 2 Erwin Scholten (NUver- dal), 3 Dieter Hulsken (Holten). 1977 J en 1976 M: 1 Berry Meerman (Holten), 2 Bart Wlllems (Holten), 3 Emlel Hutten (Hee ten). 1976 J en 1975 M: 1 Robin van de Weerd (Raalte). Dave Hakkenberg (Raalte), 3 Roy van Lente (Raalte). 1975 J en 1974 M: Jerry Braakman (Raalte). 2 Peter Bolink (Raalte). 3 Richard Dekker (NU- verdal). 1974 J en 1973 M: 1 Jan DUkman (NUverdal). 2 Sander van de Wiel (Raalte), 3 Nataja v.d. Hulst (Raalte). 1973 J en 1972 M: 1 Mark Hakkenberg (Raalte). 2 Jeroen Grave (Holten). 3 Slmon Ambravo 1972 J en 1971 M: 1 Henk Jan Beldman (Holten), 2 Jarno Hutten (Holten), 3 Gerald Alberts (Diepenveen). 1971 J en 1970 M: 1 Chris Funk (NUverdal), 2 Jeroen Kraay (Holten), 3 Michel Roelofc (Raal te). 1970 J: 1 Jan Willem Plekkenpol (Holten), 2 Johan Steglnk (Diepenveen), 3 Marco Kok (NUverdal). 1969:1 Erik Baan (NUverdal), 2 Peter Aanstoot (Holten), 3 André Weigraven (Raalte). De 352 door de Bergvliegers 1968: l Jan Zwlers (Holten), 2 Remco Roelofe ingekorfde duiven hadden op de (Raalte), 3 Bert Boertjes (r 25 km. vanaf het Belgische Hou- deng naar de „thuisplaat" te kampen met een harde tegen wind. De lossing was om 7.45 uur. De snelste duif (van A. ten Dam) was om 12.04 uur binnen. Een half uur later waren de ze ventig prijswinnaars (1 op 5) binnen. De uitslag: 1, 7, 9, 55, 56 A. ten Dam; 2, 6, 8, 16, 18 H. Willems; 3, 10, 27, 44, 45, M. Lodeweges; 4, 28, 42, 47, 47 H. van Beek; 5, 29 Comb. Baltes; 11, 53 Joh. Veldhuis; 12, 13, 14, 46, 41 Teun Schuppert; 15, 40, 54, 61, 66 H. J. ten Velde; 17, 20, 31, 34, 35 G. Egberts; 21, 32, 42, 67 Comb. Oolbek- kink/Tijhof; 25, 26 Frits Meester en zn.; 30 G. Steunenberg; 36 H. Wansink en zn.; 37, 39, 52 G. J. Koetsier; 50 Comb. Kwinten- berg; 62 H. J. Paalman; 64 Wim Aaftink. De vijfjarige Monique Scholten ning van de fietscrossbaan „de van de Jïetscrossclub „de Hoüer Larenseweg" mevrouw van Rap- trappers" bood tijdens de ope- pard een bos bloemen aan, on der het toeziend oog van we thouder Rustebiel en de leden van de Holtense sportcommissie. Het tweede team van SV Hol ten speelde een vriendschappelij ke wedstrijd tegen The Knicker bockers uit Groningen. Voor de aftrap werden door de beide aan voerders bloemen aangeboden. In de beginfase nam Holten 2 meteen het initiatief en kwam door Markvoort op 1-0. De gas ten werden hierna onder aanvoe ring van J. Egberts iets sterkers, maar doelpunten bleven uit In de 2e helft schoot uitblinker Markvoort nog drie keer raak en zo won Holten met 4-1. Mogelijk gaat Holten 2 volgend jaar - mits het team bij elkaar blijft naar Groningen. Binnen twee weken tijds was het sportpark 't Vletgoor plaats van han deling voor een feestelijke gebeurte nis. Vorige week werd op feestelijke wijze het clubhuis van de voetbalver eniging Biauw-Wit in gebruik geno men, zaterdag verrichtte burgemees ter W. L F. C. van Rappard de officiële opening van de fietscross-baan van de fiets-crossclub de Hoftertrappers, Ondanks de gemeentelijke er kenning van een nieuwe tak van sport die tot op heden ontbrak in het sportaanbod van Holten, was de opening van de cross baan aanleiding voor voorzitter Hennie van de Keuken enige kri tische woorden te richten tot de vertegenwoordigers van het ge meentelijk apparaat o.a. verte genwoordigd door wethouder H. Rustebiel en de leden van de sportcommissie, en burgemeester W. L. F. C. van Rappard. „Met nadruk wil ik even stil blij ven staan bij de voorwaarden waaronder wij dit terrein hebben gekregen. Met de viering van de opening hangt ook het zwaard van Damocles boven ons hoofd. Immers, bij uitvoering van fase drie van 't Vletgoor is dit terrein bestemd voor de hockey-vereni- ging. Indien noodzakelijk moeten wij hier verdwijnen, tenzij de hockeyvereniging duidelijk te kennen geeft, dat zij geen belang heeft bij dit gedeelte van 't Vlet goor, of zelfs een verhuizing hier naar toe. Momenteel is de zaak nog onduidelijk. Geen der be trokkenen doet een duidelijke uitspraak, hetgeen ik dan ook betreur", aldus voorzitter v.d. de toekomst van cross-baan, al toon den zij zich bijzonder ingenomen met dit nieuwe initiatief op sportgebied. „Fietscross is geen bevlieging, geen rage, maar een volwaardige sport die in deze geweldige en tourage op 't Vletgoor een waar dig onderdeel vorm van de Hol tense sportgemeenschap". De heer Groenewoud liet zijn geluk wensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Burgemeester van Rappard richtte allereerst het woord tot de verzamelde fiets crossers. „Grote mensen houden altijd lange verhalen, maar jullie staan te popelen om te gaan crossen. Jullie zien er fantas tisch uit met die helmen en die prachtige fietsers. Jullie moeten je ouders en alle mensen die hier aan hebben meegewerkt om deze baan te bouwen vanavond maar eens hartelijk bedanken". Tot de volwassenen en het be stuur in het bijzonder zei hij: „Het is moeilijk om niet te rea* deed hij een beroep op de in stanties en verenigingen die bij de uitvoering zijn betrokken om de fase drie te herzien. „Het moet dan mogelijk zijn om te komen tot een nieuw plan waar in voor onze vereniging een plaats is en vermoedelijk ook voor onze nieuwe buren, de touwtrekvereniging OKIA. Als vereniging zullen wij daaraan blijven werken. Met het presen teren van deze baan, en het or ganiseren van een aantal wed strijden willen wij bewijzen, dat fietscross in onze gemeente een bestaansrecht heeft". Voorzitter v.d. Keuken dankte alle leden van het eerste uur die door hun inzet de aanleg van de baan mogelijk hadden gemaakt. Tevens sprak hij de hoop uit dat het terrein aangesloten zal wor den op het electra-net, als erken ning voor de vereniging en een beloning voor de zelfwerkzaam heid waar menige vereniging een voorbeeld aan kan nemen. Volwaardig Noch de burgemeester, noch de heer Groenewoud die namens de gemeentelijke sportcommissie de ge lukwensen uitsprak, lieten zich verlei den tot definitieve uitspraken omtrent Hoewel het spel van Holten meer inhoud had, vochten de USV-ers uit Nieuwleusen «als leeuwen" voor het behoud van het vierde klasserschap. Deze manier van spelen resulteerde in nogal wat overtredingen waarbij vooral de enkels van de thuisspelen- de rood-zwarten het moesten ontgel den. De uitstekend leidende scheids rechter Snoeyer zorgde er echter voor dat het in deze in 0-0 eindigende wedstrijd niet uit de hand liep. De eerste helft bracht weinig reële scoringsmogelijkheden. Her man Deyk was er nog het dicht ste bij, toen hij na een half uur spelen uitstekend inschoot, maar de keeper stompte de bal met veel moeite tot hoekschop. Daarna was het de beurt aan USV, maar doelman S tukker heeft zich in de loop van het seizoen ontwikkeld tot een be trouwbaar sluitstuk van de rood zwarte verdediging, al moest An dré Jalving hem vijf minuten voor de rust een keer assisteren door de bal van de doellijn te koppen. Na de rust ontwikkelde zich een zelfde spelbéeld, al moet ge zegd worden dat USV toen enke le keren heel dicht bij een treffer is geweest. De eerste mogelijk heid was echter voor Holten, toen Daniël Saamangun na een kwartier spelen een uitstekende voorzet gaf, die op een haar na gemist werd door aanvoerder Jo han Huzen. Na een half uur spelen was het Henk Warrink, die nog eens van de doellijn redde terwijl een af standsschot van zeker 30 meter Keuken. Namens de vereniging geren op wat u zojuist hebt ge zegd. In principe ben ik het er best mee eens. We zullen zien, wat voor mogelijkheden er ge vonden kunnen worden. Wat in het vat zit, verzuurt niet moet u maar denken". de lat boven Stukker deed tril len. De bal bleef echter vóór de doellijn. Met dit gelijkspel stelde USV het vierde klasserschap echter veilig, omdat UD bij Lemelen/eld niet verder was gekomen dan een gelijkspel. Het betekende dat 4H zijn kampioen kende (Heeten) en zijn degradant, de Kon. UD, dat na een éénjarig verblijf in de KNVB het weer opnieuw moet proberen in de af deling Gelderland. Trainer Veenstra kan starten met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Daarbij zal hij het moeten stellen zonder aan voerder Johan Huzen, die het volgend seizoen zal uitkomen voor de SV. Epe en zonder Jan Bert Wissink, die vanwege studie niet beschikbaar is. Mogelijk kunnen we de comeback begroe ten van André Dekker, die na een langdurige blessure de trai ning heeft hervat en zich al en kele keren heeft getest in het 2e elftal. Daarnaast heeft de aan voerder Koopman van Wesepe overschrijving aangevraagd naar Holten. Tenslotte zal een aantal jeugdspelers nu moeten bewijzen dat talent en ambitie bij hen wel degelijk aanwezig zijn. Holten 1 en 2 spelen tenslotte op donderdag 7 juni in het kader van het nederlaag-toernooi van Blauw-Wit op het Vletgoor tegen respectievelijk Blauw Wit 1 en 2. Een puur Holtense derby, waar bij die avond tevens wordt be slist wie er winnaar wordt van dit toernooi. De veertig bejaarden van de bejaardensociëteit Holten maak ten met de bus hun jaarlijkse uitstapje. Via Laren, Almen en Vorden werd naar het kleinste stadje in Nederland Bronkhorst gereden waar in de herberg De Gouden Leeuw werd genoten van een kopje koffie. Na een korte wandeling door het stadje werd onder leiding van de be jaarde koster de gerestaureerde kapel uit 1344 bezichtigd. Het prachtige kabinetorgel werd be speeld door mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel. Vervolgens werd restaurant De Knots in Di= dam bezocht. Het einddoel van het „uitje" was Gouden Handen in 's Heer- enberg, 's werelds grootste hob bycentrum. Het Stratenvoetbaltoemooi Is een jaarlijks terugkomend gebeuren dat steeds opnieuw veel belangstelling trekt. Ditmaal doen er liefst 21 teams mee uit Holten en de buurtschappen rond Holten. Het Stratenvoetbaltoer- nooi '84 wordt op zaterdag 2 juni gehouden op het sportpark Meer manskamp. Het volledige wedstrijdprogram ma luidt: 8.30 uur: Dijkerhoek I-Kene- mansstraat, Köllingserf-Oranje- straat, Ab Jansenstr.-Beuseberg 2; 9.03 uur: Holterbroek-Kolweg, Gaardenstraat-Kozakkenstr., Espelo-Larenseweg; 9.36 uur: Borkeld-Hoffestraat, Canadastr.- Look, Beuseberg I-Mossinkserf, Dijkerhoek I-Oranjestraat; 10.09 uur: Holterbroek-Dorpsstraat, Gaardenstraatr-Dijkerhoek 2, Espelo-Noordenbargstraat, Kene- mansstr.-Ab. Jansenstr.; 10.42 uur: Kolweg-Borkeld, Kozakken- str.-Oanadastr., Larenseweg-Beu- seberg I, Köllingserf-Beuseberg 2; 11.15 uur: Hoffesstr.-Dorpsstr., Look-Dijkerhoek 2, Mossinkserf- Noordenbargstr.; 11.48 uur: Dij kerhoek I-Beuseberg 2, Kene- mansstr.-Oranjestraat, Rollings- erf-Ab Jansenstr.; 12.21 uur: Hol- terbroek-Borkeld, Gaarden- straatr-Canadastraat, Espelo- Beuseberg I; 12.54 uur Kolweg- Hoffestraat, Kozakkenstr.-Look, Larenseweg-Mossinkserf, Dijker hoek 1-Ab. Jansenstraat; 13.27 uur: Borkeld-Dorpsstraat, Cana- dastr.-Dijkerhoek 2, Beuseberg I-Noordenbargstraat, Kenemans- str.-Köllingserf; 14 uur: Holter- broek-Hoffesstraat, Gaarden- straatr-Look, Espelo-Mossinkserf, Oranjestraat-Beuseberg 2; 14.33 uur Kolweg-Dorpsstraat, Kozak- kenstr.-Dijkerhoek 2, Larensewe- g-Noordenbargstr.; 15.06 uur: Dijkerhoek I-Köllingserf, Kene- mansstr.-Beuseberg 2, Oranje- straat-Ab. Jansenstraat. 15.50 uur: Winnaar poule I-win naar poule 2, 15.50 uur: Winnaar poule 3-winnaar poule 4; 16.30 uur: Verliezer poule 1/2-verliezer poule 3/4; 16.30 uur: Winnaar poule 1/2-winnaar poule 3/4. Rond 17 uur zal door één der firmanten van sporthuis Beltman de Beltmancup worden uitge reikt Zaterdag 26 en zondag 27 mei houdt de SV Holten weer haar jaarlijkse All ar d van Brug- gen-jeugdvoetbaltoemooi. Aan dit evenement zullen deelnemen Victoria'28 uit Enschede, SV Schalkhaar en de SV Holten met alle jeugdelftallen. Op zaterdag wordt het junio ren-programma afgewerkt en op zondag strijden de pupillen om de hoogste eer. De prijsuitrei king zal plaats vinden op zon dag rond 15 uur door de fam. Van Bruggen. Zaterdag 26 mei: Holten Cl, Holten C2, Holten C3 en Holten B3 om 9 u aanwezig zijn. Zondag 27 mei: Alle pupillen van Dl t/m F3 om 10 uur aan wezig zijn. Precies op de juiste plaats en de afgesproken tijd daalden zater dagmorgen de vier leden van het Parachuting team Teuge uit een vrijwel onbewolkte hemel neer op het hockeyveld van de hockey club Holten ter opluistering van het negende Wilde Zwijnentoer nooi. Auke van Agteren, Jan Beu- mer. Rob en Henk Greven spron gen van een hoogte van 4000 voet (3Y2 km.) met een vrije val en openden hun parachutes na 10 seconden op een hoogte van 2500 voet (800 meter) waarna ze on danks de flinke bries in de nabij heid van de markeringsstip wis ten te landen. Grote hilariteit bij het talrij ke publiek toen bleek dat zich onder de parachutisten een „blindganger" bevond, die na een moeizame tocht door het struikgewas naar het midden terrein strompelde. „Miss Pig gy", de mascotte van het Wilde Zwijnen-toernooi was gearri veerd en na een korte toe spraak van bestuurslid J. G. Zoet - waarin hij de aandacht vestigde op de slechte kleedac commodatie - verrichtte burge meester W. L. F. C. van Rap pard samen met miss Piggy de opening. In totaal namen 12 teams deel aan dit tweedaagse toer nooi voor veteranen-mix-re creatie hockey. Tal van clubs zijn al jaren vaste gasten op dit toernooi, waarin de gezelligheid centraal staat. Zaterdagavond De parachutisten van het Pa- rashutingteam Teuge zorgden zaterdag voor een spectaculaire opening van het Wilde Zwijnen toernooi van de Holtense Hoc keyclub. ontmoetten spelers en gastge zinnen elkaar tijdens de feest avond waar „zwijn-aan-het- spit" een van de hoogtepunten was van dit geslaagde Wilde Zwijnen-toernooi. A De eindstand van het toernooi was: 1. Wage- ningen, 2. Holten, 3. Deventer, 4. Bleiswijk, 5. Lochem, 6. Ame- rongen, 7. Maarssen, 8. Alphen a/d Rijn, 9. Woerden, 10. Delft, 11. Soest, 12. Gorinchem. SPORTHAL HET MOSSINK Voor de week van 26 mei tot en met 1 juni: Zaterdag: 9-18 Badmintonclub Holten, 18-19 A.C. Restaurant. Zondag: 9-18 Badmintonclub Holten. Maandag: 8.10-15.30 Scholenge meenschap, 18-20 Badminton club Holten, instruktielokaal: 20- 23 Badmintonclub Holten. Dinsdag: 8.10-15.30 scholenge meenschap, 16-22.30 Mintonette, instruktielokaal: 19-21 SV Hol ten, afd. schaken. Woensdag: 8.10-15.30 Scholenge meenschap, 18.30-22 Badminton club Holten. Donderdag: 20-21 SV Holten, All Stars. Vrijdag: 18.30-23 Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnzaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 9 en 12 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7