Veel Sof voor nieuwe kantine van Blauw Wit Handballers uit Holten verdiend op winst: 15- 9 Veel kado's tijdens open huis Blauw Wit Zaterdagteam tennisclub wint in Haaksbergen Mulderij winnaar Hockey-meisjes kampioen HOLTENS NIEUWSBLAD Achterkamp wint bij Rietvoorn VAN ALBUM TOT AAN TENNISTAFEL DONDERDAG 17 MEI 1984 VLETGOOHl De voltallige bestuurscommissie van Blauw Wit kwam voorafgegaan door muziek van de de Holtense Muziek Vereniging HMV, donderdag avond richting een feestelijk versier de nieuwe kantine. Een ereboog ver sierd met tal van blauwe en witte papieren roosjes werd gepasseerd en binnen volgden de sprekers met stuk voor stuk lovende woorden voor de de fantastische accommodatie elkaar op. „Een accommodatie waar we met z'n allen terecht trots op kunnen zijn", aldus voorzitter Welink. De heer Te Veldhuis sprak over een mijlpaal voor de vereni ging, en een verwezenlijkt ideaal. Hotze Wiersma uit Dokkum, oudspeler en voorzitter sprak over de Holtense vriendschap en gemoedelijkheid binnen de ver eniging. Hij bood een Delfts blauw wandbord aan met als op schrift „Zeggen is niets, maar doen is een ding". Namens de KNVB stak de heer Cor Herdink een pluim op de hoed van het gemeentebe stuur en natuurlijk ook hier feli citaties met het totaal complex. Laatste in een erg lange rij van sprekers was mede-oprichter Jan Wiggers, hij herinnerde aan de raadsvergadering op 28 juni '83, waarin de raad accoord ging met het voorstel van B&W om de tweede fase van het sportpark in uitvoering te nemen. Na afloop van deze vergade ring kwam een aantal leden en supporters bij elkaar in het club huis van Meermanskamp, waar door de heer Wiggers werd toe gezegd dat zijn vrouw een fotore portage zou verzorgen, vanaf het moment van aanleg tot en met de officiële opening. Deze fotore portage is overigens zeker het aanschouwen waard en hangt in verschillende delen van het nieu we pand. Voorzitter Gerrit Wel ink dankte mevrouw Wiggers voor haar prima bijdrage. Een dankwoord was er tevens voor de de mensen achter de vele ge schenken, bloemen en felicita ties. Een klok werd geschonken door de Rabobank, een mini- brandkast door de SV Holten, een radio cassetterecorder door de gezamenlijke aannemers, een klok en een servies met het wa pen van Twente voor de be stuurskamer en erg veel kleine kado's en geldelijke bijdragen. Een gigantische koek van de vol leybalvereniging Mintonette werd geschonken aan bejaardencen trum Diessenplas. Tenslotte be dankte de heer Welink gemeent- bestuur, gemeentewerken de sportcommissie en bouwbedrijf Voordes voor de fijne samenwer king. Blauw Wit's voorzitter Gerrit dat werd aangeboden door me- Welink was erg blij met het al- vrouw Wiggers-Aanstoot. bum met tachtig kleurenfoto's Mulderij uit Apeldoorn heeft zondag de tweede puzzelrit ge wonnen van MAC De Hoiterberg. De uitzetters, de echtparen Klein Teeselink, Tulier en mevr. Bijma, hadden veel eer van hun werk want de 35 deelnemers waren hierover vol lof. 't Was een prachtige rit. De prijzen werden in cafe De Preuter uitgereikt door Henk Oolbekkink. De uitslagen: A-klasse: 1. Mulderij, Apel- doorn 5 str. p.; 2. Horsting, Vor- den 30; 3. H. Oolbekkink, Holten 31; 4. Mennink, Ruurlo 42; C-klasse: l.J. C. Timmers, Al melo 73; 2. W. Pongers, Rijssen 103; 3. Hannink, Raalte 115; 4. Veldhuis, Wijhe 165; 5. H. Mooi- weer, Holten 175; 6. G Schuur man, Rijssen 186. D-klasse: 1. M. Deten, Holten 283. Gert Leusink uit Wierden „puz zelde" 378 strafpunten bij elkaar en die warer goed voor de poe delprijs. Vrijdagmiddag werd onder grote belangstelling nog eens open huis gehouden in het nieuwe clubhuis van Blauw Wit. Door de heer G. Dikkers werden namens de Mengunie drie vlagge masten aangeboden, waaraan tijdens de feestweek de vlaggen wapperden van de afdeling Twenthe KNVB, het rood-wit-blauw (een geschenk van de Holtense sportcommissie) en de clubvlag. Harry ten Wolthuis bood na mens de selectiegroep samen met trainer Ton Scholten een bedrag van 1000 gulden aan plus een complete tafeltennistafel en een instructiebord. Zeven senio renelftallen boden enveloppen met inhoud aan en onder andere een staande kapstok. Voor de montage op Meermanskamp en het opnieuw aanbrengen op het nieuwe kantinegebouw van de clubnaam op de muur van de voorgevel zorgden Jan Beldman en Jan Dijkink Medewerkersavond In het kader van de feestweek werd zaterdagavond in het club huis van Blauw Wit de jaarlijkse avond voor medewerkers/sters gehouden en ook deze werd erg druk bezocht. Voorzitter de heer Gerrit Welink droeg na zijn wel komswoord de leiding over aan ceremoniemeester Dick Beldman. Na een historisch overzicht van Renger Veldhuis die samen met Dick Beldman verantwoordelijk was voor de organisatie van de feestweek, werden de verschillen de mensen onderscheiden met de „Orde van waardering". De heer Kremer, voorzitter van de club huiscommissie dankte een ieder die had bijgedragen en in de loop der jaren had meegewerkt aan een goed functioneren van het clubhuis, „dat nooit een kroeg mag worden" Kado's wer den nog aangeboden namens de verschillende afdelingen. Jan Stam stond garant voor een flink stukje humor, verkleed als emeritus dominee, die met zijn „toehoorders" een aantal lach wekkende dingen doornam waar mee hij onder andere het be stuur eens flink op de hak nam. Hulde bracht hij aan de COC'er Johan Stam. Diederik Bosschers en Diederik Kruimelaar, kregen de lachers op hun hand met hun babbel in dialect. Bloemen wer den tussen de bedrijven door aangeboden aan Douwe Kortle- ve, Bernie Aanstoot en Hannie Kruimelaar, die bij de onlangs gehouden verkoop van loten res pectievelijk 20, 94 en 90 scoor den. „Sleutelbewaarster" van de oude kantine, mevrouw Aan- stoot-Beldman kreeg eveneens een bloemstukje. Koffie en kren- tenwegge werd het afscheid van deze feestelijke avond. Voor de pupillen (zonder hen geen toekomst voor de voetballe rij werd zaterdagmorgen een feestje gebouwd. Er werden een paar minipartijtjes gespeeld, die later op video werden getoond. Er kon middels het raden van het aantal knikkers in een gla zen stolp een bal worden gewon nen en natuurlijk werd er volop getrakteerd. In de belangrijke wedstrijd tegen mededegradatiekandidaat V. K. heeft Holten duidelijk laten zien, niet voor degradatie in aanmerking te hoeven komen. Holten begon zeer voortvarend en kwam met goed uit gespeelde aanvallen binnen 10 minu ten op een ruime 6-0 voorprong. V. K. had weinig meer doen, dan op steeds hardere wijze te gaan verdedi gen. Ondanks dat hield Holten het spel goed in handen en stond het bij rust met 11-4 voor. Na rust konden beide teams geen vuist meer maken. Vooral door rommelig verdedigen met onnodig veel fysiek contact - waartegen door de scheidsrech ters te weinig werd opgetreden - kwam er van de spelopbouw wei nig meer terecht. Toch scoorde Holten nog 4 maal. Ook V K scoorde enkele malen, maar kon de grote voorsprong van Holten uit de eerste helft op geen enke le manier bedreigen. Holten won dan ook verdiend met 15-9. Doel punten: Pim Neuteboom 5; Nico Vorst 4; Jan van de Hoff, Frans v. Gennep, Meino v. Beek 2. Door deze winst en het verlies van V. «Sc K. en Raalte van vori ge week, heeft Holten nu een 4e plaats ingenomen met evenveel punten (4) als V. «Sc K. en Raalte, die echter 1 resp. 2 wedstrijden meer gespeeld hebben. Als de Holtense dames de kans hadden gehad weer eens een overwinning te boeken, dan was het wel tegen Raalte ge weest. Helaas waren er in de na dagen van de competitie enkele dames die er maar een lolletje van maakten. Via een voor sprong van 1-0 kwam Holten met 1-2 achter. Daarna kwam Holten weer voor. Een voor sprong die tot 6-4 bleef bestaan, naar huis. Pupillen Cl was vrij! Door het weinig serieuze spel kwam Raalte toch kort voor tijd zelfs nog met 6-7 voor. In de laatste minuten werd wat serieu zer gespeeld hetgeen 1 minuut voor tijd toch nog een gelijk spel op leverde. Treffers: Janneke Nij- enhuis 2; Frieda Meilink 2; Tan- ja Hess, Erna Aaftink, Ria Jan sen 1. Dubieus De junioren-dames speelden ook tegen V. «Sc K. Een rare wed strijd waarbij Holten bij rust met 6-2 achterstond na onder andere drie zeer dubieuze straf- worpen voor V. «Sc K. Toch gaf Holten het niet op en bleef het vooral na de rust goed spelen. Na een achterstand van 7-2 be gon Holten aan een opmars die helaas bij 9-7 bleef steken. Een onverdiend verlies aangezien er goed gespeeld werd. Al speelde thuis een stevige wedstrijd tegen Apeldoorn '80. Uit was er een nipte winst ge weest. Thuis liet Holten blijken duidelijk sterker te zijn. Een ver diende winst met 9-3 door goed spel en inzet. BI deed het tegen rode-lantarendrager S.D.O.L. ook prima. Voeg daarbij dat ook de Holtense keepster een prima dag had en de ruime 13-7 winst is verklaard. B2 had het moeilijk tegen koploper IJsselstars. Tot de rust bleef Holten goed bij, 3-4, maar na rust waren de gas ten beter en wonnen zij met 4-8. Jongens B kon het tegen Achilles niet bolwerken. De gast heren waren iets beter. Holten miste nog 2 strafworpen en moest met een 10-15 nederlaag In het Twentekanaal werd maandag gevist door de hengel sportvereniging De Rietvoorn. De uitslag: 1. H. Achterkamp met 50 cm; 2. A. Drent, 47 cm; 3. en 4. Martin Scheperman en E. Aanstoot, beide 41 cm; 5. Flier- man, 39 cm; 6. W. Pinkert, 36 cm; 7. G. Driezes, 35 cm; 8. Spenkelink, 35 cm; 9. D. Zan ting, 32 cm; en 10. A. Lichten berg, 27 cm. Het aantal deelnemers was met 42 goed, maar er werd slecht gevangen. Het eerste zaterdagteam heren van zame start. De ploeg verloor de tennisclub Holten heeft een sterk met 5-0 en 3-2 van Bathmen en gemotiveerd Haaksbergen tegenover Enter. Daarna begon het beter zich gekregen. Haaksbergen wist Hol- te lopen. Eerst werd van Rijssen ten drie punten te ontfutselen. Daar met 4-1 gewonnen en afgelopen staan twee winstpartijen tegenover. Jan Kramer wist samen met Ger Roos zijn dubbel in de derde set duidelijk met 6-1 te beslissen. Het tweede punt behaalde Gerard Damink vlot en over tuigend met 6-4 en 6-1. Martien Willemsem, in voor gaande wedstrijden telkens min stens een punt halend, faalde. zaterdag werd M.T.V. '65 even eens met 4-1 aan de zegekar ge bonden. Zij blijven optimistisch en denken toch aan een kampi oenschap. Marjo Speelman en Dick Hovingh jr. waren ge trouwe invallers. Mix 3 op zaterdagen betaande uit Renee Klijnsma, Ria en Leo Zowel zijn enkel- als dubbelpar- Thiele en Jan Hut, heeft er nu 3 tij met Ger Roos werd verloren. In beide laatste dubbels begon competitiedagen opzitten. Dit team doet het vrij goed, maar Holten sterk door ver uit te lo- de tegenstand is erg groot. He pen. Doch hun nog wat jeugdige laas is één zondag verregend. overmoed bleek toen funest, waardoor een vrij grote voor sprong toch in verlies werd om gezet. Einduitslag: Haaksbergen 3, Holten 2. Mix 3, in de 5e klasse op za terdag met als aanvoerster Jo- landa Lukkien, had een moei- S.V. HOLTEN Senioren: Holten 1-U.S.V. 14.30 u. Jeugdtoernooien (zat. 19 mei): Holten A I naar Enter Vooruit v. 10.15 u. Holten B 1 naar Enter Vooruit v. 9.00 u. Holten B 2 naar Wierden v. 11.30 u. Holten B 3 naar Wierden v. 12 u. Holten C 1 naar Wierden v. 11.30 u. Holten C 2 naar Wierden v. 7.30 u. Holten C 3 naar Wierden v. 9.30 u. Holten F1 naar GFC (Goor) v. 8.30 u. Holten F2 naar GFC v. 8.15 u. Holten F3 naar G.F.C. v. 8.15 u. Holten E 1 naar Haarle v. 7.30 u. Holten E 2 naar Haarle v. 7.45 u. Holten E 3 naar PH (Almelo) v. 8.30 u. Holten D 3 naar Eversberg (Nijv.) v. 8.45 u. Zondag 20 mei: Holten A 2 naar GFC v. 12.45 u. Holten D i naar GFC v. 8.30 u. Holten D2 naar GFC v. 8.30 u. BLAUW WIT Nederlaagtoernooi, sportpark 't Vletgoor: Donderdag 17 mei 19 uur: Blauw Wit I-Haarle I; Blauw Wit 2-Haarle 2. Donderdag 24 mei 19 uur: Blauw Wit I-KOSC I; Blauw Wit 2-KOSC 2, Pupillen: Zaterdag 19 mei: Blauw Wit Dl naar toernooi SC Daarle 9 u. v. 8 u. vanaf 't Vletgoor. D2, Blauw Wit El en Blauw Wit F1 zijn vrij. Blauw Wit junioren (zaterdag 19 mei): Blauw Wit BI en Cl naar toernooi sportclub Daarle. Vertrek Cl 8.30 u., vertrek BI 12.15 u.. TENNISCLUB HOLTEN Zaterdag 19 mei: A I uit tegen Achilles om 14 uur. Vertrek 12.30 uur; B 1 thuis tegen Raal te om 14 uur; B 2 thuis tegen Kwiek om 13 uur; JB 1 uit te gen Zwolle om 13 uur. Vertrek 12.30 uur. C 1 thuis tegen Nw. Heeten om 12 uur. Zondag 20 mei: Dames J. thuis tegen W.S.V. '38 om 11.55 uur; Dames S thuis tegen Actief om 13.15 uur; Heren S thuis tegen Tyfoon om 12 uur. Op donderdagavond om 21 uur speelt Holten de derde be- gemeenschap; 18-22 u. Badmin tonclub Holten. Dinsdag: 8.10-15.30 u. scholenge meenschap; 16-22.30 u. Minto nette; 22.30-23.30 u. Blauw-Wit. Instruktielokaal: 19.00-21.00 s.v. Holten afd. schaken. Woensdag: 8.10-15.30 u. scholen gemeenschap; 18.30-22 u. Bad mintonclub Holten. Donderdag: 8.10-16.30 u. scholen gemeenschap; 19-20 u. Nieuw- Heeten; 20-21 u. s.v. Holten, All Stars; 21-22.15 u. s.v. Holten, afd. handbal. Vrijdag: 8.10-15.30 u. scholenge- zodat een prognose omtrent de eindstand nog moeilijk te ma ken is. Onder leiding van Leo Thiele speelt dit team in de 5e klasse en heeft tot nu toe twee wedstrijden verloren. (Schape- kolk 6-2 en Rijssen 5-3), terwijl de tweede wedstraijd tegen Rijs sen met 5-3 werd gewonnen. UITSLAGEN: Dames 1-T.C. Delden 4-1; Dames 2-'t Stedeke 3-2. Zaterdag: Mix 1-Vriezenveen 2-3; Mix 2-T.C Delden 4-1; Mix 3-P.M.T.V. '65 4-1; Mix 4-Gevise 1-4; Mix 5-P. Brabant 2-3; Mix 7-'t Everhuisje 3-2; Heren 1-Haaksbergen 2-3. Zondag: Mix 1-T.O.P. 5-3; Mix2-Rijssen 3-5; Mix 3-Rijssen 5-3; Heren 1-Bathmen 2-4; Heren 2-Mar kelo 6-0. Zaterdag jeugd: Mix 1 (15jr,)-D.l.T.C. 4-1; Mix 2 (15 jr.j-Hengelo 2-3; Mix 1 (17 jr.)-Rijssen 1-4; Meisjes (15 jr.)- Borne 5-0. De touwtrekkersvereniging OKIA heeft een begin gemaakt met de aanleg van een wedstrijd- veld op 't Vletgoor. Met zwaar materiaal werd het braakliggen de terrein geploegd en vervol gens geëgaliseerd, zodat het kan worden ingezaaid. Zo zal OKIA volgend seizoen kunnen beschik ken over voldoende trainings- er. wedstrijdruimte. kerwedstrijd tegen Achilles uit nieenschap; 18.30-20.30 u. Minto- Apeldoorn. Een zware tegenstan- nette, der die in de competitie onge slagen kampioen werd in de tweede klasse A. De wedstrijd we"ekeinde, 'kan i^TdSTranS urnrm. trpsnpp n in snnrr.nal 'f. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde wordt gespeeld in sporthal Mossink. SPORTHAL 't MOSSINK Voor de week van 19 tot en met 25 mei. Maandag: 8.10-15.30 u. scholen- vrijdagmiddag 12 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige re serveringen uitsluitend via het Na spannende weken waarin ze beurtelings één, Holtense meisjes de kracht om terug te komen Bij twee of dne op de ranglysthebben gestaan, maak- het laatste fluitsignaal was de stand 3-2 in het te het meisjesteam Dl van de hockeyclub Holten in VOordeel van Holten een wedstrijd tegen PW Enschede duidelijk wie de Gelukkinp kinderen c/rrr/öt)Wö gemeentehuis (afd. welzijnsza- ware kampioenen zijnTot de laatste seconde bleef luchte coaches konden een vrniako f ken, tel. 16 66 toestel 25), en in- de spanning er echter in. ^ThetHoltLtfjLoT l 8 teruStocht dien mogelijk tussen 9'en !2 Tweemaal liep het team Tfzutr ^fe^bTeert uur. een achterstand op, maar steeds weer vonden de kampioensvaantjes.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7