gemeente holten Ondernemers reageren nuchter op komst supermarkt Kent u ze nog? Blauw Wit na promotie aan 't kroamschudd'n Dondertman zit sinds vandaag in nieuw pand Verdiende winst Holten in goed duel met Heino Vierdaagse ook in Bathmen Zwijnen- toernooi hockeyclub Vrouwen in 'n eigen onderkomen Gemeente boer op met woningen Paradeprijs Bergruitertjes HOLTENS NIEUWSBLAD „NATUURLIJK IS HET NIET ECHT LEUK" Vijf dagen lang „open huis" Wanneer straks inderdaad de EOAH een feit zal zijn in Holten zien eigenlijk vrij weinig ondernemers deze komst als een sterke bedreiging. Zakelijk gezien lijkt het met name voor de plaatselijke supers Dikkers en Wansink een minder aardige ontwikkeling maar ook zij reageren niet al te paniekerig. Dikkers geeft aan dat hij zijn formulewijziging ook zonderde komst van EDAH doorgevoerd zou hebben. Natuurlijk is het niet echt leuk, maar aan dit soort ontwik kelingen, die je overigens overal in Nederland tegenkomt kun je toch niet sleutelen. Misschien heeft het zelfs wel voordelen, want we zullen daardoor waar schijnlijk publiek trekken uit omliggende plaatsen als Laren, Nw. Heeten, Bathmen en Mar- kelo. Dat levert hoogswaar- schijnlijk klandizie op voor de plaatselijke middenstand. Voor deel is verder de invulling van de lege winkelpanden", aldus de heer Dikkers. Over de invulling van deze le ge winkelpanden vindt de heer Wansink (Eurospar): „Aanzien en sfeer vooral rondom een derge lijke zaak zijn over het alge meen tamelijk sfeerloos. Grote dichtgeplakte ramen en een meestal rommelig beeld rondom zijn de realiteit van dergelijke giganten. Dus eerder ontsierend voor het dorpsbeeld dan ander som. Maar dit even los van de (eigen) zakelijke aspecten. Na tuurlijk had ik vooral in de be ginfase moeite om aan het idee te wennen en we zullen dan ook zeker in de nabije toekomst een (zakelijk) weerwoord hierop heb ben. Je kunt niet stil blijven zit ten en in die zin is het mis schien niet zo slecht. Het zet je als ondernemer aan het denken! We zullen vooral aan service en sfeer moeten werken en natuur lijk de prijs". Toerist „Nog even terug naar het dorpsbeeld, ik ben bang dat dat mede door het moeten verdwij nen van een aantal oude pand jes, er niet beter op zal worden. De toerist zal dit zeker missen. Deze vindt een oude kern waar schijnlijker belangrijker dan het al dan niet aanwezigzijn van EDAH. Verder vind ik het een moeilijk te verteren zaak dat nu plotseling wel meer parkeer ruimte kan worden geschapen, terwijl de Holtense middenstand al jaren hiervoor vecht. Dit standpunt wordt ook enigszins gedeeld door de heer Albert Reinaardus, ook hij stelt destijds gevochten te hebben voor meer parkeerruimte ten gunste van de middenstand en nu EDAH een (gering?) bedrag meebetaalt kan het allemaal in eens wel. „Volgens mij is dit duidelijk een kwestie van macht, dus geld". Ook hij vindt het zonde van de Holtense kom, vooral het verdwijnen van de oude panden. Ga je zelf maar na, wanneer je ergens op vakan tie bent zoek je al gauw naar een oude en sfeervolle dorps kern. Nou, daar zal EDAH zeker geen bijdrage aan leveren. Zake lijk gezien moet ik toegeven dat het interessant kan worden. EDAH brengt waarschijnlijk pu bliek mee, dus in die zin zullen we er baat bij hebben". Markt „Wel zou ik het erg jammer vinden als de plaatselijke le vensmiddelenzaken het af zou den moeten laten weten. Fami liebedrijven moeten mijns in ziens bestaansrecht blijven heb ben en ik denk ook wel dat men middels klantenbinding en extra service een EDAH het hoofd kan bieden. Nadeeltje voor het eigen bedrijf is nog even het tijdelijk verplaatsen van de markt tijdens de aktivi- teiten rondom EDAH". Met zijn viswagen staat Albert op vrij dagmiddag wekelijks in Holten en zijn plaats zal gewijzigd wor den, zij het tijdelijk „Mijn erva ring is echter dat het in de praktijk minstens een half jaar duurt voor de „loop" er weer is". Echte zorgen maakt hij zich evenals de andere ondernemers eigenlijk niet zo. Met man en macht wordt ge werkt en gekeken naar de in brand staande molen van Mul ler aan de Rijssenseweg. Dit alles vond plaats op zondag 21 juni 1961. Holten werd hiermee een stukje historie armer want de molen werd volledig in de as gelegd. In plaats hiervan kwam een moderne silo en dat gaf wel even een heel ander beeld aan dit stukje Holten. Howel het eerste zaalvoetbalteam geen kampioen meer kon wor den heeft dit team met een sterke eindsprint toch de tweede plaats in de competitie behouden, hetgeen promotie betekent. Vooral in de laatste wedstrijd tegen SC Rijssen, die op de stan- denlijst een puntje voorstonden, heeft Blauw Wit er alles aange daan en de gasten met een 2-1 nederlaag huis toe gestuurd. De 2-1 was reeds met de rust bereikt en de 2e helft was dan ook uiter mate spannend maar door goed verdedigen van Jan v.d. Berg en klassewerk van Doelman Gerrit Paalman kon de comp. winnend worden afgesloten. Doordat de uitslagen van andere competitie wedstrijden pas later bekend worden heeft het zaalvoetbalteam de promotie gevierd sa men met de pas geboren dochter Yvonne van Ineke en Gerrit Paalman, die hoewel ze over voetbal nog niet kon mee praten wel met Blauw Witters op de foto wilde. Het landbouwmechanisatiebedrijf Dondertman BV neemt op donder dag 17 mei haar nieuwe pand aan de Stoomdijk 13-15 in Laren in gebruik. Ing. L van Loo van het consulent schap voor landbouwwerktuigen en arbeid in Wageningen zal om 14 uur de officiële opening verrichten. Van donderdag 17 tot en met maandag 21 mei is er dagelijks .open huis". Dit Larense bedrijf is er met het nieuwe pand duidelijk op vooruitgegaan. Men heeft nu de beschikking over twee ruime hal len met een uitermate praktische indeling. Daarin zijn te vinden twee kantoren, een gezellige kan tine en een overzichtelijke show room voor motorkettingzagen, veiligheidskleding, gezonmaaiers en hogedrukreinigers. Op de scheiding van de beide hallen is een goed geoutilleerd magazijn geplaatst met rond de honderd duizend overzichtelijk gerang schikte onderdelen. Komend weekeinde houdt de hockeyclub Holten weer het Wil de Zwijnen-toernooi in het Sport- dal. Het zal opnieuw een drukte van belang worden op de velden en in het clubhuis tijdens dit toernooi met deelname van clubs uit het gehele land. Het toernooi staat ditmaal in het teken van het „vliegende zwijn". De Holten se bevolking wordt door de hoc keyclub Holten dan ook aangera den om op zaterdagmorgen rond 11 uur te letten op „vliegende voorwerpen" boven het dorp. Geïnteresseerden in de hockey- sport worden door de hockey club Holten uitgenodigd om in het komende weekeinde een kfjKje te nemen in het Soortdal. In een goede eerste helft en een matige twee drie kwartier heeft Hol ten ook Heino achter zich laten. Voor al in technisch opzicht waren de rood zwarten de beteren. De verdediging liet zien dat zij moeilijk uit haar even wicht is te brengen. Theo Deyk, als vervanger van Erwin Stukker had een vrij rustige middag. Met de wind in de rug ver overde Holten al vrij snel een veldoverwicht. De scoringskan sen bleven aanvankelijk beperkt en de schoten uit de tweede lijn misten net de goede richting of vonden een tegenstander op hun weg. Bij één van deze pogingen ging de voorstopper van gasthe ren K.O. op een schot van Henk Warrink. Herman Deyk miste daarna een goede kans na goed aange ven van Johan Huzen. Na een half uur spelen werd de score echter geopend. Uit een voorzet van Henk Veeneklaas belandde de bal via Herman Deyk bij rechtsbuiten Daniël Saamangun. Van dicht bij joeg hij de bal in de touwen. Een vrije trap op slag van rust genomen door Henk Warrink, werd door Henk Veeneklaas in eens ingetikt. De keeper kon met een reflex de bal tot hoekschop werken. De aanvallen van Heino waren te onzuiver om veel gevaar op te ^leveren. De tweede helft was bedui dend slechter van kwaliteit dan de eerste. Heino drong Holten terug op eigen helft, maar on danks dit veldoverwicht bleven de betere kansen voor de rood zwarten. Te zelfzuchtig spel van met name Daniël Saamangun stond echter verdere successen in de weg. Toen enkele minuten voor het eindsignaal Daniël de bal fraai voor trok was het Her man Deyk, die te zacht inschoot om de Heino goalie te verrassen. De 1-0 zege bij het laatste fluit signaal was op grond van een technische meerderheid echter ruim verdiend. Zondag speelt Holten haar laatste competitieduel tegen U.S.V. uit Nieuwleusen. In te genstelling tot andere berichten vindt de wedstrijd normaal plaats om 14.30 uur op Meer manskamp. U.S.V. is samen met Broekland, Kon. U.D. en in min dere mate VENO nog gegadigde voor de laatste plaats. Dat bete kent dat de belangen van U.S.V. te groot zijn om de wedstrijd reeds op zaterdag te spelen. De stand: V.E.N.O. 21-16; U.S.V. 21-15; Broekland 21-14; Kon. UD 21-14. De eerste avond van de vrouwe nontmoetingsruimte in Holten is een succes geworden. De Werkgroep was erg blij met de komst van 19 vrouwen. Nadat de Werkgroep zich zingend voorgesteld had, nam Hilda Poortman namens de groep het woord. Zij vertelde in het kort wat tot nu toe gedaan is. Daarnaast nodigde zij alle aan wezigen uit door middel van een vragenlijst te vertellen wat men van het initiatief vindt en voor welke activiteiten belangstelling De achterste hal bevat de rui me werkplaats van 360 vierkante meter met de grote roldeuren waardoor men zo met de zelfrij- dende maishakselaar naar bin nen kan rijden. Reparaties die vroeger buiten moesten gebeu ren, kunnen dus nu in de hal plaatsvinden. Aansluitend aan' deze grote werkplaats zijn er een afdeling smederij voor las- en constructiewerkzaamheden en een afdeling voor bos- en tuin- bouwmachines, compleet met een eigen onderdelenmagaziin. De heer Dondertman vertelt dat hij de vergunning voor de bouw heeft verkregen op voor waarde dat er een vijf meter bre de groenstrook om het terrein zal komen waardoor de ingeruil de machines aan het oog worden onttrokken. Rondom het bedrijf is zo'n 4500 vierkante meter be strating aangelegd zodat er ruimte genoeg is voor expositie van tractoren en machines. Op de hoek Stoomdijk-Ooldse- laan is men nog bezig een huis te bouwen voor werkplaatschef Henk Dondertman, een neef van de eigenaar, die voor noodgeval len na sluitingstijd daar bereik baar zal zijn. Het „open huis" is op donder dag van 15 tot 22 uur, op vrijdag en zaterdag van 10 tot 22 uur en op zondag en maandag van 10 tot 17 uur. Hierna werd door de vrouwen gesproken over hoe het verder zal gaan met de vrouwenontmoe tingsruimte, onder de aanwezi gen werd de start van een derge lijke ontmoetingsruimte vrouwe nontmoetingsruimte in Holten als positief ervaren. Gedachten en ideeën over de invulling er van werden tot laat in de avond uitgewisseld. Voor de vrouwe nontmoetingsruimte, die in het dorp al heel wat stof heeft doen opwaaien, is de kop er af. De Werkgroep hoopt op woens dag 23 mei nog meer vrouwen te kunnen verwelkomen. Deze avond kan men ook terecht dan in gebouw Irene van 20 tot 23 uur. Zeer waarschijnlijk zal op deze avond een film worden ge draaid. Deze film zal ongeveer een uur duren. Vrouwen die geen zin hebben om de film te zien zijn vanaf 21 uur van harte wel kom. Natuurlijk is er dan ook gelegenheid om met de werk groep te praten over de verdere invulling van de vrouwenontmoe tingsruimte. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDER STEGEMAN De burgemeester en wethouder Stegeman zijn beiden verhinderd op maandag 21 mei a.s. spreekuurte houden. HUISVUILOPHAALDIENST In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 31 mei (Hemelvaartsdag) wordt opgehaald op woensdag 30 mei. Het grof vuil van de vrijdagroute wordt niet op 1 juni maar op 8 juni opgehaald. Wel wordt op 1 juni het normale huisvuil opgehaald. Het huisvuil van de maandagroute op 11 juni (2e Pinksterdag) wordt opgehaald op dinsdag 12 juni. De container aan de Waagweg (gemeentewerfis gesloten op donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 1 juni en op maandag 11 juni (2e Pinksterdag). INZAMELING LANDBOUWPLASTIC Degenen die nog landbouwplastic willen afvoeren kunnen dit deponeren in hiervoor op de gemeentewerf aan de Waagweg geplaatste containers. Op 7 mei vond er een eenzijdig verkeersongeval plaats op de AI. Een inwoner uit Vaassen reed met zijn personenauto de berm in en kwam in een droge sloot tot stilstand. De man bleek een aanval van epilepsie te hebben gehad. Nadat de auto uit de sloot was gehaald en de bestuur der door een arts was onder zocht, kon de man zijn weg ver volgen. De auto had nagenoeg geen schade opgelopen. Op 8 mei werd een automobi list bekeurd die een vals deel III op de voorruit had. Het kente ken op dit deel Hl kwam niet overeen met het kenteken dat de auto voerde. De bestuurder ver klaarde dat hij dit deel m opzet telijk achter de voorruit had ge daan, omdat hij niet in het bezit was van het juiste deel m. In de nacht van 8 op 9 mei werd een ree aangereden op de Holterbergweg. Het dier werd ge dood. De auto werd licht bescha digd. Op 9 mei werd een automobi list bekeurd, die reed met een verlopen rijbewijs. Ook zijn auto was niet voorzien van een juiste deel m van het kentekenbewijs. Op 11 mei werd er melding gemaakt van vernieling in de volkstuintjes aan de Beukenlaan. Enige kroppen sla waren uit de grond gerukt en tevens werd een hek scheef getrokken. Op 12 mei werd er melding gemaakt van een begin van brand in de bossen nabij Espelo. De eigenaar van de grond liep daar te wandelen, toen plotseling enige vlammen omhoog sloegen in een vlak stuk bosgrond. De vlammen konden door de ont dekker direct gedoofd worden, zodat erger kon worden voorko men. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Op 13 mei werd er een klacht ontvangen over baldadige jeugd, die op de daken van de garages aan de Lageweg zouden klimmen en met stenen naar auto's gooi en. Eén auto werd hierdoor be schadigd. Op 13 mei werd op klaarlichte dag ingebroken in een woning De Vierdaagse in Bathmen gaat op woensdag 23 mei van start. Het is de zestiende keer dat de PJGO in Bathmen deze vierdaagse organiseert onder auspiciën van de NUW. De wan delaars kunnen ook ditmaal weer kiezen uit de afstanden 3x7,5 en 1x10 km, 3x10 en 1x15 km of 3x15 en 1x20 km. Ook kan men één of meerdere avonden meedoen. Op de woensdagavond wordt er gestart by café Boode in Bathmen en op donderdag en vrijdag gebeurt dat by café De Koerkamp in Lettele. 's Avonds wordt er gestart vanaf 18.30 uur. De start - om 15.30 uur - op zaterdag is tijdens de VBO-bra- derie op de brink in Bathmen. Daar is op zaterdagmiddag ook het einde van deze Vierdaagse. Orpheus zal muzikaal deze in tocht begeleiden, 's Avonds tre den de Langebarger Muzikan ten op. De voorinschrijving is op vrij dag 18 mei yan 19 tot 21 uur bij café Boode in Bathmen, café Jachtlust in Loo-Bathmen en café De Koerkamp in Lettele. Ook kan men zich op woensdag vóór de start laten inschrijven vanaf 18 uur. Voor inlichtingen kan men terecht bij E. Hart man, tel. 05704-14 63, of bij J. Harmelink, tel. 05704-15 10. aan de Heideweg. Men kwam vermoedelijk binnen door ge bruik te maken van een valse sleutel. Uit een doosje dat in de slaapkamer stond werden diverse sieraden ontvreemd met een to tale waarde van ongeveer f 5000,- In de omgeving zijn vier ver dachte personen gesignaleerd, te weten twee mannen en twee vrouwen. De technische recher che stelde ter plaatse een onder zoek in. De politie zou graag in lichtingen ontvangen van perso nen die op 12 of 13 mei in die omgeving verdachte personen hebben waargenomen. Op 14 mei werden twee auto mobilisten bekeurd die op de AI met hun voertuigen aan het „spelen" waren, door voortdu rend op de vluchtstrook te gaan rijden of geheel links te blijven rijden, zodat andere automobilis ten genoodzaakt waren om rechts in te halen. De gemeente Holten gaat de boer op met een aantal huurwoningen dat zo'n hoge huur moet opbrengen dat er nauwelijks belangstelling voor is. Op die manier hoopt men leegstand in met name de Nagelhoutstraat en de Kenemansstraat te voorkomen. Huren van boven de 500 gulden blij ken daar te hoog. Al eerder volgde de gemeente Holten een dergelijke procedure. Voor de huurwoningen aan het Mossinkserf, die in huur variëren van 600 tot 750 gulden werd een werfingscampagne op poten ge zet met als resultaat dat alle 18 woningen daar nu verhuurd zijn. Via persoonlijk aanschrijven en advertenties in de plaatselijke, regionale en later zelfs de lande lijke pers werden kandidaten be naderd die niet per se hoefden te voldoen aan de eis van soci aal-economische gebondenheid. Wethouder H. Rustebiel: „Die procedure willen we ook nu weer volgen. Het blijkt gewoon dat huren boven de 500 gulden steeds moeilijker- zijn op te brengen. Leegstand is dan niet meer denkbeeldig. Daarom ma ken we alvast een lijst van geïn teresseerde huurders die geen sociale of economische binding hoeven te hebben. Wanneer de nood aan de man is gaan we met die lijst werken". Het college richt zyn plannen vooral op de woningen in de Nagelhoutstraat en de Kene mansstraat die in huur variëren van 516 tot 556 gulden en waar veel verloop in optreedt. Als mogelijke huurders wordt vooral gedacht aan oud-Holtenaren die nu buiten Holten wonen. Door de Bergruitertjes werd op het kringconcours in Markelo de paradeprijs gewonnen. Individu eel werden de volgende resulta ten behaald: Dressuur: Ring 2: 1. Herman Lo- deweges met Azman, 124 p. Ring 3: 4. Sandra Dieperink met Am ber, 123 p. Ring 5: 5. Silvia Holl met Danny, 117 p. Ring 7: 5. Jan Jansen met Noran, 120 p. Ring 8: 3. Henry Stegeman met Pr. Dunja, 121 p., 4. Marie Elise Dol- lekamp. Springen: KI. B. cat. B: 2. Huub Brands met Coy. KI. B cat. C: 1. Hermien Bronsvoort met Sabine. KI. B. cat. D: 2. Melanie Huiskamp met Glenn. KI. Z cat. D: 1. Zwennie Vincent met Mark.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5