„Samenstellen van programma's gaan we weer zelf doen Expositie van wildkenner Bos „Er is vaste kern badgenieters" Kerkdiensten van dag tot dag Op bezoek bij.. Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD 55 Brandweer vereniging opgericht Toertocht w.v. Holten 'n succes Gevonden voorwerpen WERKGROEP KOFFIECONCERTEN BESLUIT: GARAGE SCHUPPERT BV b'liF om na de vakant'es met Gazon maaiers DONDERDAG 17 MEI 1984 Een terugblik op het afgelopen koffieconcertseizoen geeft een vrij stabiel beeld aan ten aanzien van de voorgaande jaren. Kosten van het geheel bedroegn over vijf concerten rond de 3500 gulden. „Een bedrag dat ook voorgaande jaren van toepassing was", aldus de heer H. van Wingerden, actief in de Werkgroep koffieconcerten. „Wel is het zo dat we jaarlijks weer afhankelijk zijn van subsi dies, dit jaar zowel van gemeen te als provincie. De stichting So ciaal Cultureel Werk stond ga rant voor een bedrag van 1250 gulden en de provincie Overijssel heeft in het kader van de Rege ling Subsidiëring Culturele Mani festaties een garantiesubsidie in het vooruitzicht gesteld. Uiter aard tot een bepaald bedrag, maar hier komen we mee rond. Het totaal tekort bedraagt ruim 2000 gulden, maar dat is een be drag waar we jaarlijks ongeveer mee te maken hebben. Een be roep kunnen doen op de provin cie is dit jaar nieuw voor ons en erg prettig, want in het kader van de bezuinigingen zit het er in dat we volgend seizoen vanuit de Holtense Stichting geen sub sidie meer zullen krijgen. De pro vincie zal in principe wel weer een subsidie verschaffen. Dit ge beurt echter pas na overleg van contracten met musici en ook moeten we aan bepaalde voor waarden voldoen. Het moet bij- voorbeelds gaan om manifesta ties die ook buiten Holten aan gekondigd worden, er mogen geen commerciële zaken spelen, het moet gaan om beroepsgezel schappen en zo zijn er nog een paar voorwaarden waar aan vol daan moet worden. We doen dat ruimschoots, dus de kans dat we ook het volgende seizoen in aan merking komen voor deze gelde lijke steun lijkt vrij waarschijn lijk", aldus de heer Van Winger den. Enthousiasme „Het bezoekersaantal lag de af gelopen vijf concerten gemiddeld op zo'n 75 per concert. Dit ljjkt nog net een goed uitgangspunt. Is er minder belangstelling, dan kunnen we de opzet wel staken. Dat zou uiteraard een jammerlij ke zaak zijn, gezien het enthou siasme waarmee we als team werken en ook vanwege de posi tieve reakties van mensen die komen kijken. Toegegeven, het blijft een selecte groep, waarvan bijna de helft uit vaste bezoekers bestaat, maar deze mensen doe je er dan ook een enorm plezier mee. We gaan er vanuit dat de mogelijkheid van het gaan naar een koffieconcert in Holten moet blijven bestaan. Weer zelf Voor het komende seizoen is niet meer gekozen voor een sa menwerking met „Life music now". We gaan weer zelf onze programma's samenstellen en de musici contracteren. Als werk groep is het prettig direct con tacten te hebben met de mensen die voor ons gaan optreden. Dat geeft toch een extra dimensie aan het geheel. Door het uit handen geven aan, in ons geval „Life music now", mis je toch de directe band en dat werd het afgelopen seizoen als een gemis ervaren. Het programma zal voor het seizoen '84-'85 iets minder spe cialistisch en daardoor waar schijnlijk iets minder zwaar zijn.' Voor wat betreft de concerten lo pen er contacten, maar het juis te programma is nog niet vastge steld. Accommodatie en prijzen zullen gelijk blijven", aluds de werkgroep. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 In de kantine van gemeentewerken vond maandag onder leiding van commandant W. J. Eshuis de oprichtingsvergadering plaats van een brandweervereniging, waarvan lid kunnen zijn actieve brandweerlieden en oud-brandweermensen, die om welke reden dan ook het korps hebben verlaten. Het doel van de vereniging is het brandweerwezen in onze gemeente te ondersteunen en activiteiten te ontplooien ter bevordering van de onderlinge band en een goede verstandhouding. Tijdens de vergadering werden voorlopige statuten en de contributie vastgesteld. Verschillende suggesties voor te houden activiteiten kwamen tijdens de vergadering naar voren. Als voorlopige bestuursleden werden gekozen: j. W. W. Bluemink, voorzitter, P. B. Muller, secretaris, G. H. Broekhuis, T. D. Doornink en G. J. Fokker. Deze laatst* bullen de overige functies ierling verdelen. Het vWpig bestuur komt spoedig aflfp-onde voorstellen te komen. Wildkenner, preparateur en kunstenaar Kees Bos uit Holten exposeert tot eind mei zijn schilderijen in het bezoekerscentrum Het Aardhuis te Hoog Soeren. In dit bezoekerscentrum werd ook dit jaar opnieuw een voorlichtingstentoonstelling ingericht over de fauna en de flora van de Veluwe. De expositie „Natuur en Kunst" is hiervan een wisselend onderdeel. In dit kader geeft Kees Bos als eerste een fraaie tentoonstelling van olieverfschilderijen. Op een treffende wijze weet Kees Bos weer te geven wat hij in de natuur ziet. In Het Aardhuis wordt dit jaar verder aandacht gegeven aan het leven van de das, aan het reewild, aan de Veluwse sprengen en beken en aan de bijenteelt. Maar ook het bij Het Aardhuis behorend wildpark is in deze tijd van het jaar zeker een bezoekje waard. Immers de pas geboren jonge wilde zwijntjes en wellicht ook de hertekalveren zijn daar in hun natuurlijke omgeving te observeren en wellicht ook te fotograferen. Het Aardhuis, het in 1881 gebouwde Jachtchalet van Koning Willem in, is dagelijks geopend van 10-17 uur. In de maanden mei en juni echter op maandag gesloten. /fa /fa NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. R. Visser, 19.00 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll.: kerkinterieur. Oppasdienst: Jo ke en Alie Tempelman. GEREF. KERK 9.30 uur ds. Th. P. van Belzen van Nunspeet. 19.15 uur ds. H. Lenters van Apeldoorn. In bei de diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst klas 3 en 4 o.l.v. mevr. T. Heu- sinkveld-Hulsman. Oppas dienst: mevr. T. Stam-Bos- schers, mevr. Beldman-Belt- man, mevr. Scholman-Kolk man (res.), Hetty Beldman en Anita Stam. R.K. kerk 10.00 uur Heilige mis in gebouw „Irene". DUKERHOEKDUKERHOEK 9.30 uur ds. H.J. Ekker. Uit gangscollecte: kerkinterieur. OKKENBROEK 9.30 uur ds. G. Bouman. Zen dingsbussen by de uitgang. NIEUW-HEETEN Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. BURGERLIJKE STAND Overleden: W. Keizer, oud 80 jaar. H. G. Ebrecht-Ribbink, oud 89 jaar. Ondertrouwd: H. Scholten, oud 27 jaar, Markelo en J. M. Nijland, oud 22 jaar, Holten. C. van Middendorp, oud 21 jaar, Holten en A. F. G. Pel- gröm, oud 20 jaar, Voorst. Gehuwd: M. G. van Essen, oud 26 jaar, Dronten en A. Markvoort, oud 23 jaar, Hol ten. DONDERDAG 17 MEI 19.00 uur: Start fietstocht afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bij rest. „Vosman". Na de tocht verto ning van dia's over Holten door de heer G. J. Gervedink Nijhuis. Ook voor het laatste koffiecon cert bestond er voldoende be- Aan de „vooravond" van een hopenlijk druk zwemseizoen gingen we op bezoek bij één van de vier badmeesters van zwem bad „Twenhaarsveld", de heer Hans Luchies uit Enschede. Het valt overigens op dat geen van deze vier nieuw aangestel de mensen uit Holten afkom stig zijn, want zo luidt de prak tijk, aangesteld worden in je eigen woonomgeving is echt een uiterst zeldzame zaak. Hans werkt dit seizoen voor de tweede maal in Holten en als zodanig heeft hij een aardig idee over de werkzaamheden en de dagelijkse bezoekers. Per dienst werken twee badmees ters. Er is een ochtend- en een middagdienst, te weten 's mor gens van 7 tot 13 uur en 's middags van 13 tot rond 20 uur. Het sluitingstijdstip is overi gens behoorlijk afhankelijk van de weersomstandigheden. Om badmeester te kunnen worden moet je een tweejaarlijkse cur sus volgen en Hans deed dit in Enschede. Theoretische vak ken zijn ondermeer; technische installatie, methodiek zwem men, werken met groepen en bijvakken als EHBO. Een full time functie is alleen mogelijk in een overdekt zwembad, dus deze mogelijkheid is tamelijk gering. Het organiseren van aktivi- teiten tijdens het seizoen op Twenhaarsveld is veelal een zaak van de badmeesters, maar sterk afhankelijk van weersom standigheden. „Met een bezet ting van vier man en een zo mers vol bad lijken de mogelijk heden gering en dat is wel eens jammer. Nu moet je niet den ken dat er dan niets gebeurt, Het Holtens Mannenkoor geeft met medewerking van het Goorse koor Avenu een concert in De Kandelaar. Archieffoto: het Holtens Mannenkoor tijdens een koffieconcert in januari. want we haken natuurlijk in op situatie's. Proberen met kinde ren leuke dingen te doen, door het uitlenen van snorkels, ban den, speelplaten en ballen, dus in die zin gebeurt er toch iets. Wordt het evenals vorig jaar weer een erg warme en drukke tijd, dan heeft men over het algemeen ook niet zoveel be langstelling voor extra's. Daar komt bij datje steeds weer met verschillende belangen te ma ken hebt. Er komen mensen voor zwemlessen, voor recrea tieve doeleinden en ook om ge woon rustig een baantje te kun nen trekken. Als je deze groe pen van elkaar gaat scheiden krijg je te maken met een zeer steriele situatie belangen lopen een beetje in elkaar over. Dit maakt het organiseren van iets soms moeilijk. Als gevaar geeft hij aan de tendens naar het steeds minder volgens regels willen zwemmen, in die zin dat men in een ge meentelijk bad met regels te maken heeft en in een natuur bad of natuurplas eigenlijk nauwelijks. Dat betekent een verloop richting de laatste cate gorie. Toch blijft er een vaste kern „zwambadgenieten", denk bijvoorbeeld aan de vaste ploeg ouderen die komen zwemmen, de mensen met minder snel ver voer en de jeugd die dagelijks te vinden is in het bad. Als aktivi- teit voor de komende juni maand staat al aangegeven de Zwemvierdaagse van 18 tot en met 22 juni. „Echte voorberei dingen voor hét seizoen zijn er niet we laten het op ons afko men en zijn voldoende onder richt om in te kunnen haken op problemen die zich straks kun nen voordoen". Afgelopen zaterdag deden 437 tourfietsers mee aan de Holter- berg tour die georganiseerd werd door de Wielervereniging Holten. Dit aantal ligt ongeveer gelijk met vorig jaar. Opvallend was echter het grote aantal deelnemers dat van ver kwam, van het zuiden van Brabant tot het noorden van Friesland. Men was enthousiast over verschil lende uitgezette routes. De straf fe wind en ook de vrije lage temperatuur maakten echter menige steile klim tot een zware opgave, denk bijvoorbeeld aan de Motieweg enkele kilometers van de finish. Voor de eerste maal was er nu ook een 200 ki lometerroute uitgestippeld, een afstand waar overigens erg veel belangstelling voor bestond. Fietsenfabrikant Koga-Miyata was aanwezig met een service wagen om eventuele pech snel te verhelpen. Op het parkeerter rein van de sporthal kon na af loop de OAD-fietsbus bekeken worden. verkoop slijpen en onderhoud ijzerhandel VRUDAG 18 MEI 20.00 uur: Concert Holtens Mannenkoor, gemengd koor „Tavenu" (Goor) en accorde onclub „Vios" uit Harfsen in „de Kandelaar". ZATERDAG 19 MEI 9.00 uur Seniorentoemooi voor lagere elftallen op sport park 't Vletgoor (zie ber.). 12.30 uur: Officiële opening crossbaan fietscrossclub „Hol- tertrappers" door burgemees ter mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. 13.00 uur: Aanvang crosswed- starijden op sportpark 't Vletgoor. ZONDAG 20 MEI 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing ,De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Bode" te Bathmen. (zie adv.). DINSDAG 22 MEI Reisje Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek. Vertrek 8 uur vanaf Bethanië. ZATERDAG 26 MEI Jaarlijkse Totaal-Sportdag, Blauw Wit op sportpark 't Vletgoor. 19.30 uur: Start gezelligheids- rit Supp.ver. S.V. Holten, vanaf „Meermanskamp" (zie ber.). DONDERDAG 31 MEI Concourshippigue Ponyclub ..De Bergruiters". Terrein: Borkeldweg. ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11 en 16 uur. Dokter J. F. Sijtsema is afwezig tot 1 juni. WIJKVERPLEGING Dienst 17 t/m 24 mei: zr. C. Bleijenberg, Holten, tel. 05483- 16 22 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundigen in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.00-14.30 uur; tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Diëtiste-spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS T. van Noort, Scherpenzeelse- weg 13, Goor, tel.05470-53 17. Spreekuur voor spoedgevallen: 17-17.30 u. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtwe- g 18, tel. 05483-20 04. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. St. voor Maatsch. dienstverlening Midden-Overijssel, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardénverzorging. Spreekuren maandag tot vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 00 11 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen teL 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN- CONSULTATIE-BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit- en gas- voorziening, tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER Telefoon 00 11 (dag en nacht). Gevonden: een zak kunst mest; een blauwe tas inhou dende o.a. een trui, snoep goed,. plattegrond van Am sterdam; een zilverkleurig da meshorloge merk Tusal; een herenbril merk Olympic; een sleutelbos met fluit; een zilve ren kettinkje met zwart han gertje; een kleine langharige zwarte hond, teef; een parkiet met rode kop; een Rottweiler; een bonte exotische vogel Verloren: een rood kinder fietsje; een donker bruine por tefeuille inhoudende f500,- tot f 1000,—; een zilveren han ger met inscr. „Jeroen"; een sleutelbos (acht sleutels); een kleine zwarte portemonnaie met inhoud; een wit dames horloge merk Velona; een NS jaarkaart; een sleutelbos met 3 4 ringetjes; een tas met rijbewijs en broodtrommel.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3