Verenigingen moeten werk over doen JUBILEUMACTIE HHV Nauwelijks fenol in lekwater school, dus geen gevaar gemeente holten Stunt in sociëteit Dagschool volwassenen houdt een „open huis Praten over Europees Parlement Concert in Kandelaar Openbaar groen Meester en zn. winnen bij Bergvliegers Holterbergrit wielerclub HOLTENS NIEUWSBLAD AANVRAGEN SUBSIDIES —MMS UIT ONDERZOEK BLIJKT: WM ■aA:! DONDERDAG 10 MEI 19S4 De onduidelijkheid was groot afge lopen maandag tijdens de vergade ring van de Commissie Sociaal-Cultu reel Werk. Voor een aantal Holtense verenigingen stond de definitieve vaststelling van de subsidie over 1983 op de agenda, maar aangezien de commissie in de voorstellen van het dagelijks bestuur nogal wat gegevens miste zullen met name de Speeltuin vereniging De Kol, het Holtens Ge mengd Koor, Speeltuinvereniging De Gaarden en het Holtense Mannen koor hun financiële wel en wee nog eens nader moeten verklaren. Alleen de Stichting Paardrij den Gehandicapten kan rekenen op een positief advies aan B en W voor de 1965 gulden subsidie over 1983. Maar dit voorstel was In het kader van de komende Europese verkiezingen houdt me vrouw Annie Krouwel-Vlam op woensdag 16 mei een inleiding voor de PvdA in zaal Vosman. Mevrouw Krouwel is lid van het Europees Parlement met als spe cialisatie milieubeheer, volksge zondheid en consumentenbe- i scherming. Daarnaast is zij on dermeer lid van de onderzoeks commissie voor de rechten van de vrouw. Zij staat voor de ko mende verkiezingen op een tien de (verkiesbare) plaats op de PvdA-lijst. Deze openbare avond wordt gehouden op initiatief van de af deling Holten van de Rooie Vrouwen. Aanvang 20 uur. Het Holtens Mannenkoor o.l.v. Bert van Jaarsveld, het gemengd koor Tavenu uit Goor o.l.v. B. G. A. Weeink en de accordeon club „VIOS" uit Harfsen onder directie van Arie Zweverink zul len op vrijdag 18 mei vanaf 20.00 uur concerteren in het kerkelijk centrum De Kandelaar aan de Stationsstraat. Het is het eerste van drie uit wisselingsconcerten waarvan het tweede en derde dit najaar en volgend vooijaar gegeven zullen worden in respectievelijk Goor en Harfsen. dan ook al eens teruggenomen door het DB. Commissielid H. J. Dul wilde bij de volgende voor stellen meer gegevens om te kunnen bepalen of de subsidie terecht was. Met name miste hij bij de meeste verenigingen een begroting van 1983 en een ba lans. Alleen de Waardenborgh- groep Scouting Holten kon die overleggen. Dul wilde niet het risico lopen te subsidiëren in po sitieve saldi. Het dagelijks bestuur stak ge deeltelijk de hand in eigen boe zem door de formulieren waarop subsidie moet worden aange vraagd ter discussie te stellen. Die zouden te moeilijk zijn voor de kleinere vereniging. Voor vol gend jaar wil men dan ook een voudiger formulieren gebruiken en de verenigingen bij het invul len daarvan wat meer begelei ding geven. Wethouder H. Rus- tebiel stelde voor alle verenigin gen voor 1983 om een vereen- voudige balans te vragen en als daartoe aanleiding bestaat in de commissie terug te komen met gewijzigde voorstellen. Iedereen kon daarmee akkoord gaan. Onder het motto „Holten, winkelen in 'tgroene hartvan Overijssel" wordttot en metwoensdag 30 mei dejubileumactie van de Holtense Handelsvereniging gehouden. De klanten ontvangen bij de deelnemers aan de actie bij iedere bestedetien gulden een stempel op de daarvoorgratis verstrekte kaarten. Mettwaalf stempelserop kunnen deze kaarten (voorzien van naam en adres van de inzender) worden ingeleverd in de bekende rode bussen bij Dollekamp, Wansink, Heusinkveld en Nijkamp inDijkerhoek.Dedeelnemende winkelierszijn herkenbaaraan het raambiljetvande jubileumactie van de HHV. Uit de rode bussen wordtop diensdag, woensdag,donderdag, vrijdag en zaterdag steeds één kaartgetrokken. De inzendervan diekaartontvangtvoor250gulden aan waardebonnen dienaareigen keuze besteed kunnen worden bij dedeelnemendewinkeliers. Deeerstetrekkingvandeze jubileumactie werd afgelopen maandag verricht uitde stempelkaatendieopvrijdagen zaterdag al waren ingeleverd. De eerste winnaars waren mevrouw Th. de Jong, Tolweg 1en de heer G. D. Klein Horstman, Oude Deventerweg 29. Op de foto Namens het bestuurvan de Holtense Handelsvereniging reikten de heren H. B. Beltman en J. van Wingerden maandag de waardebonnen uitaan mevrouw De Jong in de hal van de Rabobank. Uit een onderzoek van de Keurings dienst van Waren blijkt dat de concen tratie van het desinfecterend giftig middel fenol in het lekwater van het dak van de Dorpsschool zeker niet onrustbarend is. Integendeel, de mon sters die Gemeentewerken heeft op gestuurd naar de Keuringsdienst blij ken zelfs beneden de detectiegrens van die dienst te zitten. Het fenolge halte is zo'n 80 a 100 maal minder dan het wettelijk toegestane. Deze gegevens maakte direc teur Gemeentewerken S. K. de Jong afgelopen maandag bekend tijdens de vergadering van de Commissie Gemeentewerken. N.a.v. verontruste berichten van met name het onderwijsgevend personeel van de Dorpsschool heeft de gemeente een onder zoek laten instellen naar de aan wezigheid van fenol in het water dat door de lekkage in het dak van de Dorpsschool naar bene den komt. Overigens is die lek kage nu definitief verholpen. Het lekwater dat nu nog aanwezig is In het kader van onze rubriek „Kent u ze nog?" dit keer geen plaatje met personen maar meer met het oog op de achter ons liggende herdenking op vier mei en de viering van de bevrijding op vijf mei een beeld van de rand van Holten in die dagen. Een Canadees tentenkamp achter het toenmalige Hotel „de Dikke Steen", nu nog bewoond door moeder en dochter Nieuwenhui- s-Wansink. Deze Canadese ten tenkampen waren van april tot ongeveer oktober 1945 in Holten een prettig verschijnsel, nazove- le bezettingsjaren. De negende april '45 was voor Holten dé dag van de bevrijding en werden vlaggen, oranje hoeden en alles wat maar even het „rood-wit- blauw" vertolkte uitbundig naar buiten gebracht. Op de achter grond staat fier de Holtense kerktoren, terwijl op de voor grond een drassige aarde de zwa re regenval tijdens de vooraf gaande dagen weergeeft. Holten werd vechtend bevrijd, iets waar we op vier mei massaal bij stil stonden. De vreugde van de vrijheid wordt slechts door enkelen als zodanig ervaren. Juist daarom lijkt het goed aan dacht aan de tweede wereldoor log te blijven besteden. Het oog in oog staan met de eerste Cana dezen blijkt bij veel Holtenaren een diepe indruk te hebben ach tergelaten. komt vrij door het langzaam drogen van de dakconstructie. Die constructie blijkt overigens in tegenstelling tot eerdere ver moedens „pertinent niet lek" te zijn maar bevat wel veel vocht. Dat is het resultaat van een on derzoek dat onlangs is verricht door een onafhankelijk bureau. Commissielid J. van der Harst die destijds de hele zaak van het lekkend dak van de Dorps school heeft aangezwengeld drong er bij Gemeentewerken op aan de resultaten van het on derzoek naar het fenolgehalte in het lekwater zo snel mogelijk wereldkundig te maken om zo doende de onrust bij onderwij zend personeel en ouders weg te nemen. Rietsubsidie De Commissie Gemeentewer ken boog zich ook over de nieu we verordening Subsidiëring Rieten Daken. Die houdt in dat aanvragen daarvoor voortaan voor 1 maart van het betref fende jaar moeten worden inge diend en dat het beschikbaar gestelde geld evenredig wordt verdeeld over het aantal vier kante meters dat voor subsidië ring in aanmerking komt. De commissie had daar weinig moeite mee zij het dat H. J. Ro- bers (WD) het standpunt van zijn partij in deze nog eens naar voren haalde en erop aandrong om geen onderscheid te maken tussen landbouwbedrijven en particulieren. „Het gaat immers om het instand houden van het landschapsaanzien" aldus Ro- bers. De Commissie Gemeentewer ken is akkoord met de sloop van enkele gemeentelijke pan den in de kom van het dorp ten behoeve van de bouw van een nieuw gemeentehuis. Het gaat hier om de panden Kerkplein 4, Binnenstraat 6-8 en Binnen straat 4 die door de Korrelmij voor de somma van 6.900 gulden (exclusief) tegen de vlakte zullen worden gewerkt. Hierdoor ont staat een doorstroommogelijk heid vanaf het Smidsbelt tot aan de NH Kerk die kan wor den gebruikt voor parkeerplaat sen. Op een vraag van E. M. van Schooten (Gemeentewerken) wanneer de rest van de beno digde panden voor bouw van een nieuw gemeentehuis wordt Wethouder H. Stegeman: erst verantwoorde huisvesting zoeken voor de huurders gesloopt antwoordde wethou der-voorzitter H. Stegeman dat eerst naar vervangende huisves ting voor de huurders daarvan gezocht moet worden en dat de noodzaak daarvoor nu zeker nog niet aanwezig is. De gemeente Holten zal als nog voldoen aan een lang gele den ingediend verzoek van de bewoners van de Schouten straat 25 Vm 31. Voortaan mo gen de bewoners een strook openbaar groen achter hun wo ningen in gebruik nemen. Hoe wel het verzoek een jaar geleden werd ingediend moest het col lege wachten op de definitieve plannen met het garagecomplex van Schipper aan de Kolweg. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VER GUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer W. ten Berge voor de bouw van een garage bij de woning Enkweg 1 - aan de heer J. A. Aanstoot voor het veranderen (vernieuwen dak en maken dakkapellen op de veestal), bij het perceel pvertjesweg 3 2. aan de Holtense Handelsvereniging toestemming verleend voor het aan brengen van vlaggen aan winkels, vlaggetjes over straten en het plaatsen van poorten bij de invalswegen; 3. aan de heer J. Beltman vergunning verleend voor het kappen van een berk bij de woning Tuinstraat 12; 4. aan de S.V. Holten vergunning verleend voor het houden van „trapcarra- ces" op het parkeerterrein sportcomplex Meermanskamp op 12 mei 1984; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE- ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. I lllllllllllllltllllllllllllllllll BBBBBSB j» De Dagschool voor volwassenen in Holten houdt van maandag 21 tot en met donderdag 24 mei „open huis", waarbij belangstellenden in de gele genheid worden gesteld om de lessen bij te wonen. Dat kan bij de les in textiele werkvormen op maandag morgen van 8.30 tot 9.50 uur In de scholengemeenschap Holten aan de Haarstraat (lokaal B8). Alle andere vakken worden ge geven in de dorpsschool aan de Tuinstraat. Dat is op maandag ochtend van 10.15 tot 11.45 uur Frans voor gevorderden en op maandagmiddag van 13.30 tot 15 uur Frans voor beginners. Op dinsdagochtend van 8.40 tot 10.10 uur Engels voer begin ners en op woensdagochtend van 8.10 uur tot 10.10 uur Engels voor beginners en op woensdag ochtend van 10.25 tot 11.55 uur Door de leden van de p.v. „De Bergvliegers" waren voor de vlucht Roermond 445 duiven in- gekorfd. Hoewel het helder en zonnig weer was, hadden de dui ven het niet makkelijk in deze eerste vlucht van het seizoen 1984. Ze moesten tegen een straf fe zuid-ooster in en deden over de 125 kilometer bijna 2 uur. Frits Meester en zoon (een nieu we ster?) klokten de eerste duif om 12.26 uur. De uitslag: 1, 4, 24 F. Meester en zn.; 2, 3, 5 H. Willems; 10 H. Wansink en zn.; 11, 28, 53 M. Lodeweges; 13, 56 H. J. ten Vel de; 14, 35, 62 H. van Beek; 16, 55 H. J. Paalman; 17, 50 Wim Aaf- tink; 18 comb. Oolbekkink-Tij- hof; 20, 21, 22 G. Egberts; 23, 32, 45 Teun Schuppert; 25, 27, 29 comb. Kwintenberg; 39, 46, 67 comb. Baltes; 41, 47, 52 G. J. Koetsier; 42 Jan Aaftink; 55, 66, 76 A. ten Dam; 77 J. G. Jansen; 82, 85 R. Kolkman; 89 Gert Steunenberg. Engels voor de middengroep. Ne derlands voor de middengroep wordt op woensdagochtend gege ven van 8.40 tot 10.10 uur, ge volgd door Nederlands voor be ginners van 10.25 tot 11.40 uur. Voor Duits voor beginners kan met op donderdagochtend van 9 tot 10.10 uur terecht. De biolo gieles wordt donderdagochtend van 10.25 tot 11.55 uur gegeven. In het komende cursusjaar wil men ook graag een groep voor economie en één voor geschiede nis willen beginnen. In overleg met de docenten kunnen nieuwe leerlingen „instromen" in bepaal de groepen. Er kan ook „per vak" worden gestudeerd. De wielervereniging Holten houdt op zaterdag 12 mei de jaarlijkse Holterbergrit waarbij men kan kiezen uit de afstan den 100, 150 en 200 kilometer. In samenwerking met OAD-rei- zen is er al veel gedaan aan de publiciteit voor deze toertocht. Dat is dan ook goed te merken aan het aantal aanmeldingen uit het hele land. Alle routes lopen de eerste 70 kilometer samen. Men passeert dan de Holterberg, de Hellendoornseberg, de Leme- lerberg en de prachtige omge ving rond Ommen. Bij Den Ham splitsen zich de diverse routes. De 100 kilometer-tocht gaat via de Hellendoornseberg terug naar Holten, terwijl de 150 kilome ter-tocht via Nijverdal en Rijs- sen richting Markelo gaat om vervolgens samen te lopen met het laatste deel van de tocht over 200 kilometer. De langste tocht gaat vanaf Den Ham in de richting van de Duitse grens (Ootmarsum). Voor de 100 en 150 kilometer kan men tussen 8 en 10 uur starten bij sporthal 't Mossink, waar men voor de 200 kilometer al tussen 7.30 en 8.30 uur te recht kan. Alle routes zijn aan gegeven door pijlen, maar de deelnemers ontvangen ook nog eens een routebeschrijving. De nieuwe band Stunt uit Deventer treedt za terdag op in De Schure. De groep Stunt is vorig najaar ontstaan en bestaat uit vier ervaren en enthousiaste musici, die ook het visuele aspect van het optreden een grote rol laten spelen. De groep wordt bijgestaan door twee zangeressen. Stunt brengt swingende Nederlandstalige muziek waarbij de gitaar-synthesizer voor een echt ei gen geluid zorgt. Het optreden van Stunt in De Schure begint om ongeveer 22 uur en duurt rond een uur. En tree vijf gulden voor achttienjarigen en ouder; jongeren onder de achttien drie gulden.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5