„Sparen moeilijker doordat inkomen Holtenaren daalde" Koffieconcert Voldaan gevoel na veel klanten" met muziek van Holtenaren Van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Op bezoek bij... Afscheid voorzitter st. ziekenvervoer Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Simone met Birgit derde Actieweek voor vrede in Holten Ds. Vous in Dijkerhoek Gazon maaiers labo-directeur Van Wingerden: Issiiqoi^jBhsvsi ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11 en 16 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 26/4-3/5: M. Koggel, De venter. Tel. 05700-2 57 57 b.g.g. 2 27 00. kunt de wijkverpleeg kundigen in ieder geval bereiken 's morgens vèör 7.00 uur Stich ting" Kruiswerk Gaardenstraat- 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werk dag van 13.00-14.30 uur; tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS J. H. Went, M. Samuëlstr. 3, En ter, tel. 05478-16 53. Spreekuur voor spoedgevallen: 17-17.30 u. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- str. 5, tel. 05483-15 15. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29. 276St. voor Maatsch. dienstver lening Midden-Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag tot vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdagvan8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 00 11 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen- Consultatie-bureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteit- en gasvoor- ziening, tel. 1814. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER Telefoon 0011 (dag en nacht). verkoop slijpen en onderhoud DONDERDAG 26 APRIL 1984 Ned. Herv. Kerk lOuurds. R. Visser (Bed. Heilige Doop), 19.15 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll. voor de plaatselij ke vrouwenverenigingen. Oppasdienst: Diny Aalpol en Jorien Verboom. Wijziging aanvang diensten: Met ingang van zondag 6 mei zal de morgendienst beginnen om half tien en de avond dienst om 19 uur. GEREF. KERK 9.30 uur ds. M. Berg. 19.15uurds. M. Berg: Jeugddienst met muzi kale omlijsting van Jenny Beks en Paul Wiersema, Emmeloord. In beide diensten is de le collec te voor het binnenlands diaco naat (Va) en het werelddiaconaat (Va) en de 2e voor rente en aflos sing. Kindernevcndienst klas 1 en 2 o.l.v. mevr. J. Stam-Slot- boom. Voorzitter van het bestuur de heer Stegeman opende maandag 16 april le jaarlijkse ledenvergadering van de Rabobank Holten met een welkomst woord waarin hij enkele aktuele ont wikkelingen binnen de Rabobank en de Rabo-organisatie aanroerde. Hij memoreerde even het vertrek van de leer Robers als voorzitter van het bestuur en verwees daarbij naar de in oktobervan het vorig jaargezamenlijk uitgegeven persverklaring. de middelen heeft kunnen boe ken verwacht Van Wingerden dat deze ontwikkeling zich ge matigd zal voortzetten. „Het vrij besteedbare inkomen van veel Holtenaren is verminderd, zodat sparen dan moeilijk wordt". An dere oorzaken zijn de Staat die tegen hoge rente haar flnancie- Bestuur en raad van toezicht geven ten aanzien van de ontsta ne vacature er de voorkeur aan deze in te vullen met een niet- agrarische kandidaat. Directeur Van Wingerden gaf een toelich- ing op de jaarstukken over het aar '83, middels een vergelijking met de gang van zaken over '82. De aan de bank toevertrouwde middelen liepen met 0,3 miljoen gulden terug tot 92,5 miljoen. In 12 stegen de toevertrouwde mid- elen nog met 4,7 miljoen ofwel ,3 procent. De aan kliënten uit- eleende gelden stegen in '83 met 7.2 miljoen tot 72,4 miljoen. '82 daalde het uitstaande be- rag aan leningen en kredieten aarentegen met 0,6 miljoen. De heer Van Wingerden ver wacht dat de lijn van '83 zich in '84 zal voortzetten. De bank ver wacht nog een aardig bedrag te kunnen uitlenen onder andere door bedrijfsovername, overna men van kliënten van andere banken en de bouw van de wo ningen aan de Haar en de Kol. Hoewel de bank in het eerste kwartaal van dit jaar weer een lichte toename van toevertrouw- In een B-wedstrijd van de Oos- terhofruiters in Rijssen behaalde Simone Bruggeman met Birgit met 125 punten een derde plaats. Hetty Jonkman met Prin cess en Ingrid van Dijk met •Orange de France kwamen tot respectievelijk 123 en 121 pun ten. Op woensdag 18 april om streeks 16 uur vond er een steek partij plaats op het Beukenlaan tje in Holten. Een 72-jarige inwo ner van Holten liep daar met zijn hond te wandelen. Een vier tal jongelui uit het westen des lands fietste langs de man en zongen daarbij het hoogste lied, hetgeen echter beledigend bij de man overkwam. Hij riep iets in het Sallands dialect, waarop een verwarrende woordenwisseling ontstond. De man maakte een eind aan de spraakverwarring door met een mes op één van de jongens in te steken. Eén van de jongens werd ter hoogte van een long geraakt, maar er werden geen vitale delen geraakt. Het slachtoffer werd in een zieken huis in Deventer behandeld. De man werd door de politie aange houden en de volgende dag voor geleid bij de rechter-commissaris. Op 19 april werd op de Al tussen de afslag Holten en afslag Lochem een middelgrote zwarte langharige hond doodgereden. De politie zou graag in contact komen met de eigenaar van dit dier. Op 20 april werd bü een tank station aan de Al weer eens ge tankt zonder te betalen. Ditmaal was het één van onze oosterbu ren die het op zijn geweten had. De bestuurder kon niet achter haald worden. Op 21 april werd een ree dood gereden op de Al. Op 23 april eveneens op de Rijssenseweg na bij camping Prins. In het tweede geval liep de auto behoorlijke schade op. ringstekort probeert te dekken, waardoor spaargelden afvloeien. Na toevoegingen aan voorzie ningen en rentebijschrijving over het eigen vermogen resteerde een netto-winst van 0,3 miljoen. Besloten werd deze netto-winst aan de algemene reserve toe te voegen. In de nacht van 21 op 22 april vervoerde een taxe twee mannen van Nijverdal naar Holten. De taxichauffeur werd wat angstig door het verwarrende gepraat van de twee passagiers en liet de politie waarschuwen. Bfj onder zoek bleek dat beide mannen met hun echtgenotes een „voet tocht" maakten van Groningen naar Maastricht. De vrouwen hadden ze maar laten lopen. Na een lang verhaal bleek dat de mannen de jeugdherberg in Nij verdal zochten. Door tussen komst van de politie werden ze daar gedropt. De dames zullen inmiddels wel in de buurt van Maastricht lopen. Op 22 april ontstond er een bermbrand langs de Al ter hoog te van de afslag Holten. De brand werd veroorzaakt door een weggeworpen sigaret. De brand zou in de eerste instantie nog wel door de veroorzakers te blus sen zijn geweest, maar toen zij de politie ontwaarden namen zij de benen, zodat de brandweer er aan te pas moest komen. Dank zij de postcode kon op 23 april een gevonden fiets weer bij de eigenaar worden bezorgd. Dezelfde dag (nacht) werd een onafgesloten niet gecodeerde fiets gestolen bij de Schure. Enkele baldadige jongelui ver plaatsten 23 april 's avonds een zware shovel die in de berm van de Oude Larenseweg stond. Na enkele meters botste het gevaar te tegen een boom. Er was geen noemenswaardige schade. Kinderen van het personeel van het AC-restaurant Holten zochten naar ongeveer tachtig eieren die de Paashaas zo her en der „verlo ren" had. Tussen hopen stro, pollen gras, boomstammen en bladeren werd druk gezocht naar de mooi gekleurde eieren. Nadat alle eieren waren gevonden, bood de Paashaas de kinderen in het restaurant versnaperingen aan en werd er naar enkele tekenfilms gekeken. Tevens reikte de Paashaas prijsjes uit aan de kinderen die de meeste eieren hadden gevonden. Voorzitter L.C. van de Bo- venkamp van de stichting Zieke- n- en Ambulancevervoer Holten e.o. heeft als zodanig afscheid genomen tijdens een vergadering van het bestuur vorige week. Omdat de heer Van de Bo- venkamp om statutaire redenen niet herkiesbaar was, werd de heer H.J. Dikkers (Houtweg 14) tot nieuwe voorzitter gekozen. De heer H. Rozendom dankte de scheidende voorzitter voor het vele door hem verrichte werk, vooral met betrekking tot de be sprekingen over de tarief-vast stelling voor het ambulancever voer. De heer Van de Bovenkamp dankte het dagelijks bestuur voor de goede samenwerking en wenste de nieuwe voorzitter en het bestuur toe dat men over ongeveer twee jaar de aanschaf van de nieuwe en modernste am bulance-auto kan verwezenlijken. Oppasdienst: Mevr. Samson, Els van Winger- den, Anja Paalman (res.). Mevr. Smid-Manenschijn, mevr. Saal- mink-Stam, mevr. Veldhuis-Wil- lems (res). R. K. KERK 10 uur Heilige Mis in gebouw Irene DUKERHOEK 10 uur ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Uitgangscollecte voor plaatselijke vrouwenver enigingen. Met ingang van zondag 6 mei zal de dienst aanvangen om 9.30 uur. OKKENBROEK 10 uur ds. G. Bouman. Uitgangs collecte: Kerkvoogdij. Met in- gang van zondag 6 mei zal de dienst aanvangen om 9.30 uur. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur. Zondag 8 en 19 uur. WOENSDAG 2 MEI 20.00 uur Vergadering oud-strij ders, Indonesië, verzetsmensen en binnenlandse strijdkrachten in bo venzaal rest. .Vosman". Aller op komst wordt zeer op prijs gesteld. MAANDAG 7 MEI 15.00 uur Offlciele opening sportpark 't Vletgoor door de heer Dijkema, lid van de Ged. Staten van de prov. Overijssel. DONDERDAG 10 MEI 19.45 uur Officiële opening club gebouw „Blauw Wit" op sport park „'t Vletgoor" ZATERDAG 12 MEI 13.00-15.00 uur „Ópen-Huis" Z. V: V. Blauw Wit in nieuwe club huis. Alle Holtenaren zijn harte lijk welkom! Gevonden voorwerpen: een sierwieldop van een Mazda; een blauw bedrukte tas; een bos sleutels met o.a. een Ci- troën-sleutel; één sleutel merk Nemef; een dames armband horloge; een middelgrote bas taard hond, zwart met bruine poten. Verloren voorwerpen: een gouden armband; een zwarte helm met daarin de naam „Tommy"; een lichtbruine portemonnee met inhoud; Volvo-sleuteis; een groene trui; een doublé polshorloge met zwarte band; een rode portemonnee met als inhoud o.a. een bankpasje; een zilve ren schakelarmband. Klantenbinding, verantwoordelijkheid aandurveneneenlekkerelange rij voorde kassa, dat zijn drie elementaire zaken voor cassière JokeLammers(18),diewein onze rubriek „Op bezoek bijaan het woord laten. Zij werkt gedurende twee jaar in vaste dienst bij Centra Dikkers en kent inmiddels een groot aantal vaste klanten. Zo'n zes tot zeven duizend klanten per week rollen de super van Dikkers binnen, maar nieuwe gezichten worden vrijwel direct gesignaleerd. „Je hebt vrij snel inde peilingof het gaat om nieuwe, eventueel blij vende klanten of om vakantiegangers. Ik denk dan niet alleen aan uiterlijk en gedragingen van de mensen, maar ook hun boodschappenpakketisvrij toonaangevend. Drukke dagen voor ons zijn uiteraard de donderdag, vrijdag en zaterdag, maar de tijdstippen hangen vooreen grootdeel af van de buitentemperatuur. Neem bijvoorbeeld het afgelopen Paasweekeinde toen stond er 'smorgens om half negen al een fikse rij voor de deur. We werken dan met vier kassa's waarvan twee met dubbele bediening. Eén meisje slaat de prijzen aan, terwijl een tweede zich hoofdzakelijk met de afrekeningbemoeit. Onder hoogspanningwerken, een lekkere lange rij voor de kassa, datlevertnaafloop een voldaan gevoel op", vertelt Joke. „Spanningis er altijd weeraan heteindevandedag.wanneerde Deactieweekvoorhet „vredesdenken" begint in Holten op zondag 6 mei met een „vredeswake" in de NH-kerk om 10.45 uur, directna de ochtenddienst. Daarbij is iedereen die zich wil concentreren op het „vredesdenken" hartelijk welkom. In dezelfde actieweek wordt door de Hol tense Vredeswerkgroep de film „The day afterTrinity" vertoond op donderdag 10 mei om 22 uur in het gebouw Irene. Daarnaast is er elke zaterdagochtend van 11 tot 11.30 uur een stiltekring op de Smidesbelt. De HGV Dijkerhoek in Betha- nië houdt op dinsdag 1 mei de laatste vergadering van het sei zoen, waarin ds. Vous zal spre ken over het onderwerp „Gods macht en ons gebed". Iedereen is welkom. DONDERDAG 26 APRIL 19.45 uur Bijeenkomst H.V.G. „Ora et Labora" in gebouw „Ire ne". Sluitingavond seizoen. 20.30 uur Trekking verloting Blauw Wit in clubhuis „Meer manskamp" DONDERDAG 26/EN VRIJDAG 27 APRIL 20.00 uur Jaarfeest C.J.V. „Im- manuël" Dijkerhoek in gebouw „Bethanië" ZATERDAG 28 APRIL Slagerij Brands de gehele dag gesloten wegens 25 jarig huwe lijksfeest ZONDAG 29 APRIL 11.00 uur Koffieconcert Holtense musici in aula Scholengemeen schap DINSDAG 1 MEI 14.30 uur Bejaardensociëteit Holten in gebouw „Irene" 20.00 uur Laatste bijeenkomst seizoen H.V.G. Dijkerhoek in Bethanië Spr. ds. W. Vons On- derw. „Gods macht en ons ge bed". Iedereen is welkom! kas geteld wordt. Een marge van ongeveer vijf gulden wordt aangehouden,maarwanneer het om grotere tekorten gaat raken we toch lichtelijkin paniek!". Centra Dikkers zal de komende tijd een verandering ondergaan in die zin dat de formule gewijzigd wordt. Routing en indeling worden gewijzigd, evenals de prijzen, die iets lager zullen komen te liggen. Het pakket producten blijft nagenoeghetzelfde. Om de zaak intern te veranderen zal deze vanmaandag 14mei toten met woensdagde zestiende gesloten zijn. Voor de vijf vaste cassières veranderterweinig, hetaantal kassablokken blijft gelij k alleen de opstellingzal veranderd worden. Joke Lammers blijftzo het zich laat aanzien voorlopig op haar post en ziet de komende vakantiedruktemetplezier tegemoet. „Eenvoorproefje hebben we inmiddels gehad en werd met succes doorstaan. We zijner klaarvoor!". Musici, woonachtig, werkzaam of op andere wijze verbonden met Hol ten treden op op zondag 29 april. Dit laatste koffieconcert van het sei zoen inde reeks van koffieconcerten in de Aula van de Scholengemeenschap Holten kent vele talentvolle en ama teurmusici. De medewerkenden zijn: Lotje Driessen op viool, Erna Fransen op piano, Marieke Schuppert op fluit, Marjanka van Maurik en Boukje Jonkheer op blokfluit, Annemarie van Hoof op gitaar, Rudolph van Calcar op piano en André de Graaf op contrabas. Ook vocaal is er een unieke bijdrage door het uit zeven broers bestaande familiekoor Gerritsen. Een slotprogramma vol afwisseling dus. Het concert begint om 11.30 uur en duurt tot ongeveer 13 uur. De zaal is om 11 uur open en de toegangsprijs bedraagt in clusief een kop koffie vijf gulden (drie gulden voor kinderen tot en met 14 jaar en CJP-kaarthou- ders). Voorverkoop bij de VW, bij 't Paalhuus en de Rabobank in Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3