„Op reis naar het f was goede monoloog Medische diensten Provinciale tentoonstelling in „Diessenplas" David Smithurst in Galerie Vincent Paasactiviteiten 't Paalhuus landers Aanwinstenlijst bibliotheek Handwerktentoonstelling Plattelandsvrouw Overijssel Lijdensmeditaties in de „Stille week" (16-20 april) in de hervormde kerk Politie Jf§ wcekjoumaal HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND J Gazon maaiers DONDERDAG 5 APRIL 1984 3 Veel belangstelling was er woensdagavond voor de monoloog „Op reis naar het geluk", gespeeld door de theatergroep „Lijn Negen" uit Kampen. De avond was georganiseerd door de Rooie vrouwengroep binnen de afdeling P.v.d.A. Zowel mannen als vrouwen waren welkom maar slechts een handje vol mannen gaf gehoor aan deze uitnodiging. Veel vrouwen toonden wel belang stelling voor deze overigens erg knap gespeelde voorstelling die ruim anderhalf uur duurde en waarbij we getuige waren van de treinreis van een ongehuwde moeder met haar kind. Een kind van een man, die ge- schandaal" zette haar het huis trouwd is met een ander. Deze uit. Zonder man en zonder man drong aan op een abortus, schoolopleiding leeft zij nu in zij heeft dat echter geweigerd, een maatschappij, die het haar Haar vader, bevreesd voor „het alleen maar moeilijker maakt. Haar zoontje moet naar een crè che. Ze ziet hem slechts in de weekends; de rest van de week verdient ze de kost met werk in een atelier. In haar angst werke loos te worden, doet ze haar werk zeer plichtsgetrouw en fa natiek. Maar 's zondags is het feest, want dan zijn moeder en kind weer samen. Het stuk geeft zo'n dag weer: Spelend en bab belend zitten ze beiden in de trein, op reis naar de vader van het kind. Op reis naar het gelu- k.... 1 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. Ph. F. Faber van Batmen Uitgangscoll. Alg. Dia conale doeleinden Oppasdienst: mevr. Admi- raal-Koenders en Héléne Plug gers 19.15 uur Ds. R. Visser (Jeugd dienst) Uitgangscollecte voor Plaatselijk jeugdwerk Geref. Kerk 09.30 uur ds. G. van Wilgenburg van Doesburg 15.00 uur ds. J. R. Zijlstra van Vorden. In beide diensten is de le coll. voor eigen jeugdwerk en de 2de voor rente en aflossing. Kindernevendienst klas 3 en 4 o.l.v. mevr. G. Wolters. Oppasdienst: mevr. Huls- man-Zwie'rs, mevr. Tromop-Nij- kamp, Andrea Schippers (res.) Johanna Faber, mevr. Aan stoot-Stam, Anita Aanstoot (res.). R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" Dijkerhoek 10.00 uur ds. C. T. Mataheru van Bathmen. Okkenbroek 10.00 uur ds. J. van Willigen v.d. Veen van Deventer. Uitgangscol lecte: Algemeen Diaconale doe leinden. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur - zondag: 08.00 en 10.00 uur. Van vrijdag 6 april tot en met donderdag 12 april wordt inJJiessenplas" een tentoonstelling georganiseerd met handvaardigheden gemaakt door bewoners van 12 bejaardentehuizen in de provincie Overijssel. Deze tentoonstelling wordt gehouden naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de Protestantse vereniging van instellingen voor Be jaardenzorg op 25 april aanstaande. De taak van deze vereniging is van een bejaardenhuis een bij- om, zij het op afstand, naast be- drage te leveren aan een goede stuur, directie en medewerkers verzorging voor de bewoners. Op deze provinciale tentoonstelling kunt u o.a. bewonderen poppen, houten speelgoed, houtsnijwerk, doorstopwerk, open naaien, ap- plikatie, kunst, breien, haken, borduren en nog veel meer. Op de tentoonstelling te kun nen bekijken bent u dagelijks welkom tussen 2-5 uur en tussen 19.00 en 21.00 uur. Op zaterdag en zondag tussen 2-5. 1. ques. Guest, Judith; Thuisko men/ (vert, uit het Engels door E. C. C. Kramer-Plokker) Utrecht (etc): Veen, cop. 1983. Hun betrokkenheid bij het lot van een elfjarige jongen, een voogdijkind, brengt een advocaat en een oudere vrouw nader tot elkaar. 2. keul. Keulen, Mensje van; De ketting/ Amsterdam: Arbeider pers, cop 1983. Verhalen. 3. stel. Steiner, George; Het transport van Adolf H. naar San Cristobal/Goossens, cop 1983, Door omstandigheden gedwon gen berechten zes Israëlische Na zi-jagers de door hen in Brazilië gevangen genomen Adolf Hitler ter plekke. 4a. morr Morris, Neil; Van wie is de gouden bel?/ Huizen: Goede Boek Educatief, cop 1983. Emmie en Bert proberen een nar zijn verloren belletje terug te ge ven. Kijk en aanwijsboek met grote gekleurde platen voor kin deren vanaf ca. 4 jaar. 5a. vanc. Van Camp, Gaston; Je roen en de ridder met de groene ogen/ Tilburg Zwijsen, cop. 1983 Op een dag loopt Jeroen bij zijn baas weg. Dan staat hij alleen in de wereld. Maar gelukkig heeft hij zijn eigen liedje. 6b. vers. Verschoor, Diet; Evi, de zwarte muis/ Haarlem: Holland, cop 1983. Evi is een speelgoedmuis die van dichtbij meemaakt hoe haar baasje Roos op school wordt ge plaagd en na een logeerpartij bij oma is verdwenen. 7c, hols. Holst, Kirsten; ook na jaren nog/ Den Haag: Leopold 1984. De weg naar volwassenheid van een 17-jarig meisje, dochter van een Deense middenstander, wordt erg zwaar als haar moeder ongeneeslijk ziek wordt en de zaak van haar vader niet meer loopt. 8.625.6 klif. Klift-Tellegen, Hen- riëtte van der; Nederlandse vis serstruien De Bilt: Cantecleer, cop. 1983. Oude foto's van Nederlandse vis sers staan model voor veertig patronen van visserstruien. 9.657.3 brad. Bradford, Tony; Handboek caravan/ le dr. - Utrecht (etc) Spectrum, 1983. 10.945.3 mart. Marton, Kati; Wallenberg: de tragische levens loop van de Zweedse bevrijder van duizenden joden in Boeda pest, die achter het IJzeren Gor dijn verdween Baam: Hollan- dia, 1983. Arts J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 5 t.e.m. 12 april: Zr. D. Klein Velderman, Laren, tel. 05738-12 92 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundigen in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.00-14.30 uur; tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnarti kelen. Diëtiste-spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts N. A. Bakx, Reggestraat 14, En ter, tel. 05478-27 74. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00- 17.30 uur. Dierenarts Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15 Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. St. voor Maatsch. dienstverle ning Midden-Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen- Consultatie-bureau Elke donderdag van 8.15- 11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beflen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht). De provinciale jaarlijkse hand werktentoonstelling van Neder landse Bond van Plattelands vrouwen wordt evenals voor gaande jaren weer gehouden in Zwolle in Hotel Wientjes. De en tree bedraagt drie gulden en de tentoonstelling is op 10 april 's avonds tussen 19.00 uur en 22.00 uur, 11 april tussen 9.00 uur en 22.00 uur en op 12 april van 9.00 uur tot 13.00 uur toegankelijk. Ook is er een demonstratie kantklossen. Iedereen is van harte welkom! Van donderdag 5 tot en met woensdag 28 april exposeert de Engelsman David Smithurst in Galerie Vincent. David Smithurst geboren in 1943 in het Engelse graafschap Lei cestershire is van oorsprong grafisch ontwerper. Als natuurlief hebber legde hij zich meer en meer toe op het schilderen van vogels in hun directe omgeving en hij kreeg daardoor snel be kendheid. De preciese weergave en het gevoel voor detail zijn kenmerkend voor zijn werk. Davids mag gerekend worden tot een van de snel opkomende Engelse birdpainters. Hij illustreerde boeken, verzorgde limited editions van prints en kalenders en heeft sinds enige jaren een eigen studio. Hij exposeerde met succes in Engeland en in Nederland. Openingstijden: do. 14-17 u., 19-21 u., vr. 14-17 u„ za. 10-12 u., 14-17 u. Ook na afspraak: 05483-16 60 In de paasvakantie organiseert 't Paalhuus aktiviteiten voor de kinderen van de kleuter- en lagere school. Straattekenwedstrijden Dinsdag 17 april zijn er straattekenwedstrijden. Hier mee kun je leuke prijzen win nen en er is natuurlijk een echte jury aanwezig. Christiaans jeugdshow Op woensdag 18 april is er in 't Paalhuus Christiaans jeugdshow, die o.a. voor ons gaat goochelen, poppenthea ter, goochelen met duiven, ballon figuren maken, bloeme- n-show en nog veel meer. Eieren zoeken en vliegers ma ken Dan kunnen jullie op donder dagmorgen 19 april leuke vliegers maken, 's Middags gaan we dan eieren zoeken, als alle eieren gevonden zijn kunnen jullie ook nog lekkere broodjes bakken. Talentenjacht En op dinsdag 24 april is de jaarlijkse talentenjacht. Kun je goed play-backen, dansen, zingen, goochelen, buikspre ken of imiteren doe dan mee. Heb je hulp nodig bij het be denken of muziek of iets an ders, dan is de groep altijd bereid om jullie te helpen. Kleutermiddag Dan is er op woensdag 25 april nog een kleutermiddag in 't Kolnus. Als er erg veel opgaves zijn dan houden wij in de week vóór Pasen de voorrondes! Je kunt je nu al voor deze aktiviteiten opge ven bij 't Paalhuus tel.: 27 55. Volgende week kun je meer lezen over de paasaktivitei- ten, de tijden, de kosten enz. Hou het dus in de gaten. Er gaan waarschijnlijk ook nog folders langs de scholen. Ook dit jaar zullen in de „Stille Week" (tussen Palmzondag en Pasen) lijdensmeditaties worden gehouden. De samenkomsten op maandag 16, dinsdag 17 en woensdag 18 april zullen onge veer een half uur duren. Maandag 16 april 19.30 uur: ds. R. Visser zal spreken n.a.v. 2 Corinthe 5 vers 11-21 met als thema „Verzoening". Het Hol- tens Gemengd Koor zal mede werking verlenen. Dinsdag 17 april 19.30 uur: Ds. M. Berg spreekt n.a.v. Genesis 3 vers 1-9 en Johannes 18 vers 1-9 met als thema „Vergeving." Me dewerking wordt verleend door het RK Mannenkoor Nieuw Hee ten. Woensdag 18 april 19.30 uur: pastoor A. J. Rademaker zal spreken n.a.v. Mattheüs 26 vers 36-46 met als thema „Navol ging". Het koor „Perspectief' zal medewerking "verlenen. Donderdag 19 april 19.30 uur zal het Heilig Avondmaal wor den gevierd. Voorganger ds W. Vons. In deze dienst zijn allen, die behoren tot één der organi serende kerkgenootschappen, van harte welkom!! Vrijdag 20 april 19.30 uur zal als afsluiting van de „Stille Week" het „Holtens Mannen koor" passiemuziek naar het Jo- hannes-evangelie zingen. In de loop der jaren is de be langstelling voor deze avonden steeds toegenomen en de orga nisatoren hopen dat ook dit jaar weer velen in de „Stille Week" de weg naar de Her vormde Kerk zullen weten te vinden. De Liturgiecommissie van de Hervormde Gemeente Holten in samenwerking met vertegen woordigers van de Gerefor meerde Kerk Holten en de R.K. Parochie Holten. AGENDA Donderdag 5 april 19.30 uur: Forumavond CDA re gio Overijssel in kerkelijkcen- trum kerkelijk Kandelaar". The ma „Christelijke levenbeschou wing en Mediabeleid". 20.30 uur: Ledenvergadering ZW „Blauw Wit" in clubhuis „Meermans kamp". Zaterdag 7 april 9.00 uur: Start tourtocht Wieler vereniging Holten bij sporthal 't Mossink. Zondag 8 april 14.00 uur: Start le deelnemer puzzelrit MAC „De Holterberg" bij „De Biester" (zie adv. en be richt). 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv Maandag 9 april 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Holten Ned. Rode Kruis in café „De Biester". Dinsdag 10 april 9.30 uur: Koffie-ochtend afd. Dij kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Het Bonte Paard". Donderdag 12 april Uitstapje afd. Holten Chr. Platte landsvrouwen Bond naar Oud heidkamer Rijssen. Vertrek vanaf „De Kandelaar" per fiets 13.30 u. per auto 13.45 uur. 19.45 uur: Paaswijding Herv. Vrouwengroep „Ora et Labora" in „Irene". Vrijdag 13 april 20.00 uur: Laatste Klaveijaswed- strijd '83/'84 „Blauw Wit" in club huis (zie ber.). Zaterdag 14 april 20.00 uur: Gezellige avond H.S.V. „De Rietvoorn" in café-rest. „De Poppe" (zie adv.). Maandag 16 april 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espe- lo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt". Medewer king A.N.W.B. 20.00 uur: Jaarver gadering Rabobank Holten in café „De Biester". Woensdag 18 april 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dij kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Het Bonte Paard" m.m.v. Gew. Arbeidsbu reau. Onderwerp „Werkloosheid bij jongeren". 20.00 uur: Bijeen komst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman" Solo-toneelavond door mevr. Aafje Top met „De dame met de Camelia's". Geboren: Anne-Lise Joseffa Ja- nine dv J. A. M. Kamphuis en J. H. Schuppert (geb. te Deven ter); Bart zv A. G. H. Vincent en A. van Ark (geb. te Deven ter); Rick zv G. J. Schooien en M. Kolkman (geb. te Deventer): Gerritdina Maria dv W. A. Wijn berg en B. Podt. Gehuwd: D. J. Paalman, oud 30 jaar, Holten en G. A. Ulfman, oud 21 jaar, Holten. Overleden: J. Brinks, oud 78 jaar; J. H. H. Tjoonk-Weijers, oud 66 jaar; G. W. Klein Tees- elink-Reilink, oud 94 jaar; J. Stoffer, oud 92 jaar; G. H. Meij- er-Teeselink, oud 60 jaar. verkoop slijpen en onderhoud ijzerhandel Op 26 maart vond er een aanrijding plaats op de kruising Waagweg- Industriestraat tussen twee personenauto's, doordat geen voorrang werd verleend. Beide voertuigen waren zo goed als nieuw en liepen flinke schade op. Er vielen geen gewonden. Op 31 maart vond er een aanrijding plaats op de kruising Larenseweg- Aaltinksweg. Een personenauto komende vanuit de richting Lochem sloeg ter plaatse linksaf en belemmerde daarbij de doorgang van een bromfietser die richting centrum reed op het rijwielpad. De bromfietser werd hierbij gewond in het gezicht en liep tevens een lichte hersenschud ding op. Hij werd voor behandeling overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Op deze dag werd ook aangifte gedaan van diefstal van een fiets welke niet was afgesloten. De fiets had gestaan bij 't Klavertje. Op 2 april vond er een verkeersongeval plaats op de Oranjestraat tussen een personenauto en een fietser. De fietser die uit de richting Markelo kwam sloeg plotseling linksaf, terwijl uit de tegenovergestelde richting de auto kwam. De fietser, een dertienjarige knaap uit Goor, brak daardoor zijn been en werd overgebracht naar het St. Geertruidenziekenhuis te Deventer. Eveneens op twee april liet een onbekend voertuig een oliespoorachter op Toeristenweg over een afstand van enkele kilometers. Enkele wielren ners konden daardoor ter nauwer nood aan een buiteling ontsnappen, omdat het wegdek glad was geworden. Personeel van de gemeentewerken namen de nodige maatregelen, zodat erger werd voorkomen. De afgelopen week werden vier inwoners van de gemeente Holten bekeurd terzake illegaal kappen van bomen. Het kappen van bomen is alleen toegestaan indien een vergunning is verkregen van de overheid. Voor nadere inlichtingen gelieven men zich te wenden tot de gemeente.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3