RockinDopsie Talk Talk Irma Thomas WOLHUIS NIJVERDAIj VOORTMAN BEWUST UW GOEDE SMAAK Vrouwenontmoetingsruimte in Holten 1 gulden 755.00 Haarstraat 37 Rijssen tel. 05480-1 24 69 Jubileumjaar sv Bato show, spel en sport OP IS OP OP IS OP GROTESTRAAT 206 TEIEF. 05486-1 28 46 j WOLHUIS Donderdag koopavond Dinsdag gesloten. 1 Afgebeelde japon is afkomstig uit onze kollekties. DONDERDAG 5 APRIL 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD Nadat Clifton Chenier jarenlang degene was die de Zydeco en/of Cajun muziek bekend maakte en hield in Europa wordt zijn rol sinds enige tijd overgenomen door Rockin' Dopsie. Zeker sinds Clifton door ziekte geveld geweest is en een paar mensen uit zijn groep bij Rockin' Dopsie's Cajun Twisters terecht zijn gekomen, lukt het de laatste aardig de bekendste Cajun-vertolker te worden. Met nu o.a. John Hart/saxofoon en Paul Senegal/gitaar in z'n band heeft Dopsie middels „Good rockin'" zijn vijfde langspeler uitge bracht. Behalve op deze eigen elpees zijn ook nog Rockin' Dopsie nummers te beluisteren op de verzamelelpee „French style" op SonetSNTF872metverdero.a.deBalfaBrothers.Dezenieuwe-door Sam Charters geproduceerde- lp begint met het prachtige en uiterst swingende „They all ask for you"; gevolgd door de r&b klassieker „I hear you knocking", oorspronkelijk van Smiley Lewis en jaren geleden al eens in een toch wat betere versie door Clifton op de plaat gezet. Met ,,1'm walkin" volgt nog een New Orleans gouwe-ouwe, bekend van Fats Domino en redelijk gecovered; na het prachtige, bluesy „I'm a country boy" wordt kant 1 in een pittig tempo afgesloten middels „Zydeco round the world". Joe Pitre" is weer een prima uptempo accordeon-swinger, terwijl „Ever since my baby left me" het tweede bluesy intermezzo betekent. Dan volgt het stevig swingende „Whole lot ofloving", hetmidtempo „Driving wheel" en de schitterende „second-line" rocker „Look out mr. Heartache". Drie prachtige en uiterst dansbare nummers die een prima klinkende cajun-elpee afsluiten, het definitieve bewijs dat Rockin' Dopsie aan de top van de Zydeco-hitlijst staat. Rockin' Dopsie/Good rockin' Sonet SNTF 905 Met het eerste concert dat Mark Hollis/vocals, Lee Harris/drums en Paul Webb/bass onder de naam Talk Talk in september '81 in Londen gaven -ze bestonden toen 5 maanden- vielen ze zogezegd met de deur in huis. Als gevolg van dit plankendebuut werden ze namelijk uitgenodigd voor live-shows op Radio One en Capital Radio terwijl ook de heren van Duran Duran geïnteresseerd raakten. Juli '82 volgt dan de debuutelpee „The party's over" met daarop onder andere de hitsingles „Today" en „Talk Talk", welke laatste voor veel radio-promotie in de V.S. zorgde. Vervolgens toerden ze als supporting actvan Elvis Costello door Amerika gedurende augustu s/september '82 en in '83 besteedden ze een groot deel van hun tijd aan de opnames van de tweede elpee „It's my life". Het drietal wordt daarop geassisteerd door Tim Friese-Greene (tevens de producer), Ian Cumow, Phil Ramocon, Robbie Mcintosh, Morris Pert en Henry Lowther. Na een goede start via „Dum dum girl", een fraai gearran geerd werkstuk en een prima compositie, valt „Such a shame" wat tegen: een zwakke compositie die ook niet gered wordt door het redelijke refrein. Vervolgens is' het echter genieten geblazen in „Renée", een prachtige ballad met een zeer fraai sfeertj e; hun nieuwe singlehit „It's my life" is een schitterende popsong die nog vele jaren als gouwe ouwe op de radio te beluisteren zal zijn: klasse„Tomorrow S-^ar^^" een Prac^^Se> melancholiek klinkende song; „The last- time"-en „Call in the night" zijn 2 midtempo nummers die lekker „wegswingen". Of Caroline het weet zou ik niet durven zeggen maar „Does Caroline know?" is een van de beste songs op dit album, een prima'compositie met dito percussiewerk van Morris Pert waarna „It's over" enigszins teleurstelt. Al met al een prima tweede langspe ler van Talk Talk, enkele songs zijn wat minder maar dat wordt ruimschoots gecompenseerd door enkele andere uitschieters Talk Talk/It's my life EMI 2400021 Een van de bekendere nummers uit het rijke hitverleden van de Rolling Stones is ongetwijfeld „Time is on my side", in Chicago door het vijftal opgenomen en september '64 op single verschenen met als gevolg een dikke hit. Oorspronkelijk stond deze song echter op de b-kant van de single „Anyone who knows what love is" van Irma Thomas, de „Soul Queen of New Orleans". Irma werd in '58 ontdekt door orkestleider Tommy Ridgley en kreeg via hem een platencon tract wat haar in '60 een top-30 hit opleverde met„Don't mess with my man". Na te hebben getekend bij het Minet label bleef ze een vaste gast in de Amerikaanse r&b en pop hitlijsten met o.a. „It's rainin'" (later een grote hit via The Darts), „Wish someone would care", „Times have changed" en „He's my guy". Vanaf het midden van de jaren zestig ging het commercieel wat minder en begon ze regelmatig van label te wisselen waarbij ze in '73 b.v. de lp „In between tears" opnam met good-old Jerry „Swamp Dogg" Williams als producer. Uit de periode '63-'67 stammen de songs die nu terug te vinden zijn op de verzamelelpee „Time is on my side" en hoewel in deze rubriek tot op heden altijd platen zijn besproken die in Nederland zijn uitgebracht, maak ik bij deze een uitzondering. Pit in Engeland uitgebrachte album van Irma Thomas is namelijk perfect: hoewel nooit bekend geweest in Europa was Irma een van de allerbeste r&b zangeressen, een vergelijking met Dionne Warwick gaat volledig op. Het bewijs daarvoor levert ze op deze elpee in alle 16 nummers:*van „Take a look" tot en met „I want a true true love" klinkt het allemaal even schitterend. Naast „Time is on my side" en „It's rainin'" heeft ook „Breakaway" een andere artiest een fikse hit bezorgd: Tracey Ullman nam het nummer -bijna- ongewijzigd op en haalde een gigantische hit binnen. De lp „Time is on my side" is in de betere importzaken te vinden en mocht dat niet lukken dan kim je 'm bestellen bij Blues Record Centre, Postbus 15531,1001 NA Amster dam, tel. 020-24 47 97. En een eventueel brieve of telefoontje is de moeite volledig waard! Irma Thoipas/Time is on my side Kent 010 Henk Oldenhof Het begon zo.In november '83 zitten twee vrouwen bij el kaar en voor de zoveelste keer praten zij over hun behoefte aan een eigen plek voor vrouwen; een plek waar vrouwen, onder elkaar, met elkaar in kontakt kunnen komen. Ruim een maand later, op 11 januari '84 komt voor het eerst de Werkgroep Vrouwenontmoe tingsruimte Holten bijeen. Een groep van vijf vrouwen, die zich in wil zetten voor de tot-stand- koming van een vrouwenontmoe tingsruimte in Holten. De groep is enthousiast en er wordt hard gewerkt. Binnenkort is het zo ver! Wij willen alle vrouwen van Holten graag laten zien wat onze plan nen zijn. Natuurlijk zijn we heel benieuwd naar ieders reaktie. Als iemand leuke plannen of ideeën heeft; als iemand een be paalde aktiviteit heel graag in Holten zou willen hebben dan willen we dat heel graag horen. Dat kan nu al bij Hilda Poort man, Churchillstraat 101, telefoon 30 43. Dat kan ook op een van onze bijeenkomsten. Het is onze bedoeling om in mei te starten en wel op woensdag avond 9 mei van 20.00 tot 23.00 uur. De plaats waar we samen willen komen is nog niet defini tief bekend op dit ogenblik. Dat wordt nog aangekondigd in Hol- tens Nieuwsblad. Hilda Poortman (kontakten) Martien Sarink (publiciteit) In het teken van 60 jaar sv Bato organiseert deze vereni ging op zaterdag 23 juni een soort show, spel en sportmani festatie op Smidsbelt, 's avonds tussen acht en tien uur. Op een houten vloer van 15 bij 15 me ter zal een groep van 30 mensen een voorstelling geven op rol schaatsen in de vorm van Holi day on Wheels. De entree is vrij en er om heen zullen tal van aktiviteiten worden georganiseerd. De groep van 30 rolschaatsers/sters is af komstig uit Winschoten en zij traden o.a. op in Den Helder, Delfzijl, Enkhuizen, Alkmaar, Arnhem, Groningen, Meppel en Steenwijk. Als het allemaal echt gaat „spelen" komen we er nog ruimschoots op terug! Deze week weer manden vol BOLLEN per bol voor slechts NEVEDAWQL O CO 85% wol, 15% linnen. Normale prijs 5.45, nu per bolO v w 10 bollen voor maar30.00 Dagelijks demonstratie van Passap breimachines GROFBREIMACHINE al vanaf Voortman voor damesmode in de betere merken Goede smaak en exclusiviteit gaan bijna altijd samen. Wij hebben met zorg onze vooïjaarskollekties samenge steld. Fraaie mantels, modieuze sets, japonnen, rokken, blou ses, alles in exclusieve model len en de nieuwe vooijaars- kleuren. In onze hoedenafdeling hebt u een grote keuze exclusieve, bijpassende hoeden!

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11