BCH 6 kampioen Holten gelijk Goed bezette internationale motocross Blauw Wit behaalt verdiende zege Tm Houw tegen VESOS Tafeltennisploeg Z.P.C, „Twenhaarsveld" hield vergadering HOLTENS NIEUWSBLAD badmintonclub-holten mes nodi&hadden °m een Indoortoernooi TTV „O.K.I.A." DONDERDAG. 29 MAART 1984 Op het prachtige circuit „De Pieuw" op de Herikerberg aan de weg van Markelo naar Goor organiseert de Markelose Motorclub „Ons Genoegen" op zondag 1 april een internationale motocross voor zijspan sen. int., 500 cc. klasse int. en 250 cc. nationaal. De concurrentie van kampioenswedstrijden in verschillende lan den één de cross om de merkentrofee in België op dezelfde dag is natuurlijk wel van invloed geweest maar zo zei voorzitter Ab Hofhuis uit Holten tijdens de druk bezochte persconferentie in café-rest. „de Poppe" de Nederlandse topcoureurs in zowel de 500 cc. al de zijspanners zijn present en zullen met een aantal zeer sterke rijders uit het buitenland een fel gevecht voeren om de ere-plaatsen. Rijders uit maar liefst acht landen zullen in de internatio nale 500 cc. klasse de (motor)- degens kruisen in deze „voor jaarsklassieker" voordat op 8 april in Frankrijk voor de 250 cc. en op 15 april in Oostenrijk het grandprix geweld zal losbar sten. Maar ook voor de Neder landse zijspannen grandprixge- weld een belangrijk evenement als generale reptitie voor de eer ste Grand-Prix die op 8 april wordt gehouden in Zwitserland en de KNMV-kampioenscross op zondag 15 april op het Zuur- berg-circuit in Holten. Internationalen 500 cc. klasse. Wat deze klasse betreft heeft Kees v.d. Ven inmiddels zijn vi sitekaartje voor het nog prille seizoen 1984 afgegeven. Hij won in de afgelopen weken voor de derde keer op grandioze wijze de strandrace op Le Tourquet in Frankrijk en ook tijdens de Cross der Azen in Sint Anthonis was hij een der sterksten en ook op „de Pieuw" moet hij tot een van de kanshebbers worden ge rekend. Maar er zijn meer ka pers op de kust. Henk Sjekkie Seppenwoolde uit Rijssen, uit stekend teruggekomen na de zeer ernstige blessures aan het begin van het seizoen 1983, mag zonder meer als kanshebber ge zien worden. Natuurlijk is ook de nationale kampioen Toon Karsmaker van de partij en de vice-kampioen, zandspecialist bij uitstek Peter Herlings. Maar er zijn nog meer nationale cracks zoals Gieljo van Zoggel, Sjaak Verwaayen en good-old Frans Sigmans die telkens weer glim lachend verklaart „dat het nog steeds lekker gaat". Al deze Nederlandse coryfeeën zullen op felle duels kunnen re kenen met een aantal sterke buitenlanders w.o. Graham Noy ce (Engeland), vorig jaar goed voor de derde plaats in het we reld kampioenschap, de snelle Fin Jukka Sintonen, de Zweedse Husky-rijders Kennerth Johans son en Hans Nilsson, Uli Korber (Duitsland) en de Oostenrijker Alfred Arn die best wel es voor sensatie zou kunnen zorgen. Wat deelname van oud-wereldkampi oen Danny Laporte betreft blijft het bestuur van „Ons Genoe gen" hopen. Zijn manager en de Amerikaanse bond gingen na overleg met Danny accoord die daarna plotsklaps van het to neel verdween. Z'n mecanici staat met de mo toren in België op hem te wach ten en in Markelo zal men alles in het werk stellen om hem aan de start te krijgen. Aangezien Laporte met „Ons Genoegen" harde afspraken heeft gemaakt Het zesde team bestaande uit: Hermanna Krikkink, Chris Ger- naat, John Jacobs en Pieter Aarsen. Helaas kon trainer-co- zijn om de triomf van zijn team ach Harry Peters niet aanwezig niee te maken. J De thuiswedstrijd tegen het eerste team van A.T.T.C. ging met de kleinst mogelijke cijfers verloren. Door deze nederlaag ver keert het tweede nog steeds in degradatiegevaar. Invaller Rien Lammertink had duidelijk zijn avond niet en verloor alles in twee games. Zowel Arjan Hakkert als Gerard Overvelde wonnen twee en verloren één partij. Het dubbelspel, waarvoor Arjan en Gerard aantraden, ging na een spannende strijd in drie games verloren. In de nog resterende wedstrijden zal moeten worden uitgemaakt of dit team het hoofd boven het degradatiewater zal weten te houden. De situatie is nog niet hopeloos maar begint, ook door het vergevorderde stadium van de competitie, in de kritieke fase te komen. Het zesde team van BCH, te vens het meest jeugdige, is in de laatste wedstrijd van het sei zoen kampioen van hun klasse geworden. Tegen mede-titelkan didaat SAS 6 uit Deventer wer den na een uiterst spannende en nerveuze strijd de twee nodige wedstrijdpunten in de wacht ge sleept. John Jacobs wist in zijn enkel partij de eerste game vrij ge makkelijk te winnen, maar had in de tweede aanzienlijk meer moeite met zijn tegenstander, die pas in de verlenging het punt af moest staan. Holtens tweede heer, Pieter Aarsen, had het erg moeilijk tegen een tech nisch en taktisch sterk spelende Deventer heer; Pieter verloor dan ook in twee games. Her manna Krikkink verloor in haar single de eerste game (zenu wen?), maar herstelde zich uit stekend door de twee andere ga mes duidelijk te winnen. Chris Gemaat speelde een sterke par tij en verwees haar tegenstand ster al weer vrij snel zonder punten naar de bank. Tussen stand na de enkelspelen dus 3-1, en er was nog van alles moge lijk. Het gemengde dubbel van Chris en Pieter werd door hen te „lief' gespeeld, zodat de te genstanders de mogelijkheid kre gen om aan te vallen, waar ze dan ook gretig gebruik van maakten en zodoende de winst wisten te behalen. Hermanna en John deden het gelukkig beter, hoewel zij er drie spannende ga mes voor nodig hadden om te winnen. Tussenstand nu dus 4-2; een gelijk spel was nu al be haald, maar zou niet voldoende zijn om het kampioenschap vei lig te stellen, één van de twee dubbels moest nu nog gewonnen worden. John en Pieter konden dat in hun dubbel niet, maar Hermanna en Chris wisten in een enerverende drie-gamer uit eindelijk de winst naar zich toe te trekken. Eindstand dus 5-3 in het voordeel van Holten, waar mee het kampioenschap van de 5e klasse C een feit was. Profi ciat! Dit laatste geldt zeker ook trainer Harry Peters, die in het afgelopen seizoen veel tijd en energie in „zijn" team gestoken heeft. Harry bedankt. En Blok 4-BCH 2 Zaterdagmiddag 24 maart ver trok het 2e team, met invaller Bert Postma voor Tony ten «BUIUIUWUVWv uwwu punt binnen te halen> en zo_ doende de eindstand op 5-3 voor En Blok te bepalen. BCH 3-Allotria 1 Broeke, richting Ommen, om het aldaar op te nemen tegen En Blok 4. De thuiswedstrijd was met 5-3 gewonnen, dus het zou een zware dobber worden, zeker nu het team niet compleet was, waarmee natuurlijk niets ten kwade van de invaller is ge zegd. Theo Aarsen begon met zijn enkelpartij en na één uur spelen wist hij in de derde game na een verlenging (17-18) het eerste winstpunt voor Holten binnen te halen. Sopja de Roos had geen kind aan haar tegen standster in het enkelspel en won moeiteloos. Jet de Beus kreeg een invalster tegenover zich, welke zeker een versterking voor En Blok betekende, en waar Jet na drie games haar meerdere in moest erkennen. Bert Postma had weinig in te brengen bij zijn opponent en moest het punt in twee games aan de gasten afstaan. Met de tussenstand 2-2 was nog van alles mogelijk, maar he laas, de beide gemengde dubbels werden verloren, zodat het da mes- en herendubbel beide ge wonnen moesten worden om er nog een gelijk spel uit te halen. Theo en Bert hadden heel wei nig in te brengen, terwijl Jet en Sonja bijna een uur en drie ga- De één na laatste wedstrijd van dit seizoen vond plaats op 19 maart tegen Allotria uit Has selt. Theo Nieuwveld speelde nu eerste heer, want Jan Jacobs is nog steeds geblesseerd. Theo had het erg moeilijk, en de par tij was dan ook snel bekeken (1- 15, 2-15). Pieter Aarsen, die voor Jan Jacobs inviel, speelde een gran dioze partij en bracht het eerste puntje voor Holten binnen. Ria Groeneveld verloor haar enkel partij hoewel zij er nog bijna een derde game uit had ge sleept. Heike v. 't Holt was enorm in vorm en maakte er een driegamer van, welke zij in winst om wist te zetten, vooral de derde game (11-0) was een staaltje van overmacht. Het gemengddubbel van Heike en Pieter ging na een span nende partij helaas in drie ga mes verloren. Ria en Theo had den er maar twee games voor nodig om het punt in te leveren. Toen daarna zowel het heren als het damesdubbel ook verlo ren werd was de eindstand pre cies hetzelfde als in de vorige ontmoeting tussenbeide teams, nl. 2-6. Volgende week tegen Diepenveen zit er misschien wat meer in, in ieder geval succes gewenst. Holten 1-W.S.V. 1 (3-7) Het eerste moest tegen W.S.V. een duidelijke nederlaag incasse ren. Fred Hulleman had tegen deze tegenstander nog het meest in de melk te brokkelen met twee gewonnen partijen. Nico Valk wist daar nog één winst punt voor Holten aan toe te voegen, maar daarmee was de puntenkoek op. Jan van Heun kon niet tot winst komen in de ze wedstrijd ondanks de taaie tegenstand die hü bood. In al zijn partijen waren de verschil len slechts klein, maar op de een of andere mysterieuze ma nier gingen de punten uiteinde lijk steeds naar W.S.V. Het dub bel, dat gespeeld werd door Fred en Nico, had een spectacu lair verloop. Ondanks de des kundige tactische tips van de toeschouwers om het spel kort te houden, ging het punt op het nippertje verloren. De krachtver- schillen in deze ontmoeting wa ren niet erg groot; doordat de spelers van W.S.V. echter op be slissende momenten net dat on- derfinieerbare ietsje meer op de tafel konden brengen, kwam het tot deze afgetekende nederlaag. M.T.C. 4-Holten 3 (4-6) Teneinde de koppositie niet in gevaar te brengen mocht het derde, bestaande uit Robert Klein Wassink, Rien Lammer tink en Jan Nikkels, in deze uit wedstrijd geen punten verliezen. Zo op het oog niet zo'n moei lijke opgave aangezien het vier de van M.T.C. met slechts één punt troosteloos onderaan stond. Dat een bal vreemd kan rollen is ook uit andere sporten reéds genoegzaam bekend, maar dat Vrijdagavond 23 maart j.l. hield de zwem- en poloclub de jaarlijkse jaarvergadering in ge bouw 't Trefpunt. Rond half ze ven kwamen de kinderen bijeen bij de dorpsschool waarna ze per auto naar het Trefpunt werden gebracht. De opkomst was min der groot dan in voorgaande ja ren, er werden slechts 59 leden geteld. Voorzitter Tulier heette iedereen een hartelijk welkom en opende de vergadering waarna secreta resse mevr. Pinkert de notulen en het jaarverslag voorlas. Door ziekte was penningmeester mevr. Oolbekking verhinderd en de voorzitter nodigde iedereen uit die belangstelling had om in de pauze het financiële gedeelte door te lezen dat werd goedge keurd door de kascommissie. Mevr. Overmeen was als lid van de kascommissie aftredend en de hr. van Eijck werd met een geweldige meerderheid van stemmen aangenomen om samen met mevr. Steenbergen het ko mende jaar de kas te controle ren. Als bestuurslid was aftredend en niet herkiesbaar de hr. Jansen, ook een tafeltennisballetje vreemd terecht kan komen, blijkt uit de onverwacht sterke tegenstand die in deze wedstrijd moest worden overwonnen. Dat dit uiteindelijke toch gelukt is kwam door het sterke spel van vooral Jan en Rien, die ieder twee van hun drie partijen won nen. Doordat ook Robert een punt wist binnen te halen en hij samen met Rien ook het dubbel naar Holten toe trok, werd de zege veilig gesteld. Met nog twee wedstrijden voor de boeg en twee punten voorsprong op de nummer twee, Colmschate, ligt het derde nog steeds voorop in de race om het kampioen schap. Na de zwakke vertoning vo rige week tegen MW heeft Blauw Wit zich afgelopen zater dag tegen het Hellendoornse VESOS volledig gerehabiliteerd. Gedurende de gehele wedstrijd bepaalden de Holtenaren het spel en als wat nauwkeuriger met de kansen was omgespron gen was de zege veel ruimer ge weest dan de 1-0 stand waar mee nu de wedstrijd beëindigd werd. Vanaf het begin was duidelijk dat de thuisclub wat had goed te maken. Er werd met grote in zet gestreden en dit resulteerde in een veldoverzicht van de Blauw Witten. Het middenveld spel was veel beter verzorgd en met name Henri Stam en Albert Kolkman waren hun tegenstan ders voortdurend de baas. Door dit overwicht, verstrekt door het windvoordeel, bleef het VE- SOS-doel onder druk, maar tot scoren kwam het niet. In de 16e minuut leed Blauw Wit een ge voelig verlies toen Henk Aan stoot met een schouderblessure moest uitvallen. De groei in de breedte van de Blauw Wit selec tie werd opnieuw aangetoond toen zijn vervanger Harry Kolk man moeiteloos zijn taak over nam. Ook linksback Gerald Stam toont al enige weken aan dat er bij Blauw Wit zeer veel belovende jonge spelers aanwe zig zijn en zette de reeks In de wedstrijd tegen Z.A.C. werd het geen enkel moment dui delijk dat het hier het duel betrof tussen de nummer één en de nummer laatst van de ranglijst. In tegendeel, Z.A.C. dankte het in belangrijke mate aan haar doelman dat ze niet met lege handen naar Zwolle hoefden te vertrekken. prestaties ook zaterdag weer voort. Tot de pauze zagen de Hol- tense aanvallers geen kans om het overwicht in doelpunten uit te drukken, al waren er goede kansen voor Richard Beldman en Henri Stam. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Ondanks dat de thuisclub nu te gen de wind in speelde bleef zij het beste van het spel behou den. Opnieuw waren er kanser om te scoren, maar het duurde tot de 59e minuut alvorens Hen ri Stam met een ziedend schot van 20 meter afstand de bal in de rechterbovenhoek joeg (1-0). Ook na deze treffer verander den de gasten hun taktiek niet. maar bleven vanuit een verdedi gend concept spelen, waardoor het voor Blauw Wit redelijk een voudig was om overeind te blij ven. In de 67e minuut wisselde trainer Scholten de moegestre den Albert Kolkman,, hij was al licht geblesseerd aan de wed strijd begonnen, tegen Jan Har- bers, die met zijn rust en rou tine het voor de VESOS-voor- waartsen nog moeilijker maakte Ook de laatste minuten, toen Blauw Wit Pim Boog, die zich verstapte, was kwijt geraakt en met 10 man het alles-of-niets of fensief van VESOS moest weer staan werd er door de gasten niet gescoord en bij het eindsig naal van de voortreffelijk lei dende scheidsrechter Vos uit Vroosmhoop had Blauw Wit de revanche voor de beide nederla gen in het vorige seizoen tegen de Hellendoomers. Stand: DOS 13-24, Denekamp 14-18, Vesos 12-17, Markvogels 12-17, Daarle 14-15, Blauw Wit 14-14, Sportlust 14-14, Oldenzaal 13-12, Marle 14-11, ZW 14-8. Rietvogels 13-6, Boswinkel 13-3. hiervoor werd mevr. Knapen-ter Hoeven aangenomen, zij is belast met het welzijn van het dames- waterpoloteam. Na de pauze was er een geva rieerd programma, eerst kregen de leden een consumptie aange boden waarna Eric Rensen uit Dijkerhoek optrad met een ge weldige playback show, hierna verzorgde Andries Ligtenberg eenyuurtje disco dat erg goed in de smaak viel. Na nog een consumptie en een versnapering aangeboden te heb ben was het kwart voor negen en de voorzitter beëindigde de traditionele jaarvergadering. De wedstrijd was vooral gedu rende de eerste drie kwartier van een matig gehalte. Holten speelde teveel stilstaand voetbal en had kennelijk teveel ontzag voor de tegenstander. Beide ploegen wisten zich weinig sco ringskansen te scheppen, omdat men aanvallend over te weinig mankracht beschikte. Het hoog tepunt in de eerste helft werd dan ook gevormd door het doel punt van de roodzwarten dat vijf minuten voor de rust werd gescoord. Uit een voorzet van rechts kopte Holtens uitblinker Jan van Mullum de bal onhoud baar in de rechter hoek. Na de thee speelde Holten aanvallend met iets meer durf. Toch was het Z.A.C. dat na tien minuten spelen de gelijkmaker wist te scoren. Uit een comer op rechts werd de bal onvol doende weg gewerkt en toen de rood-zwarte verdediging teveel een afwachtende houding aan nam kon Bert Hovenkamp vanaf de 16 meter lijn onhoudbaar in schieten. Daarna kregen de pu pillen van Jan Veenstra verre weg de beste scoringsmogelijk- heden, doch de Z.A.C. doelman vormde het grote struikelblok, door achtereenvolgens schoten te pareren van Henk Warrink, Daniël Saamangun en Evert Da lemans. De 1-1 stand bleef tot het eindsignaal van scheids- rechgter Rekers gehandhaafd. Wanneer de pupillen van Jan Veenstra in in de komende wed strijden met iets meer overleg spelen en de aanvallende posi ties beter in de gaten houden dan hoeven ze voor geen enkele tegenstander in 4H ontzag te hebben. Senioren: D.O.S. '37 I-Blauw Wit 1 2.30 u. V. 1.00 u.; Voorwaarts 5-Blauw Wit 2 11.00 u. V. 10.00 u.; Blauw Wit 3-SC Daarle 2 2.30 u.; Eversberg 3-Blauw Wit 4 12.30 u. V. 11.30 u.; Blauw Wit 5-O.N. 8 12.45 u.; Blauw Wit 7- SWN 8 12.45 u.; SWN 9-Blauw Wit 8 2.30 u. V. 1.30 u. Junioren (31 maart): Blauw Wit Al-Haarle A2 14.30 u.; Blauw Wit Bl-DOS '37 BI 13.00 u.; S.V.Z.W. B2-Blauw Wit B2 12.45 u. V. 11.45 u.; Enter B2-Blauw Wit B3 14.30 u. V. 13.45 u.; Nij- verdal Cl-Blauw Wit Cl 13.00 u. V. 12.00 u.;-Blauw Wit. C2-DOS '37 C3 10.00 u. Dinsdag 3 april: Blauw Wit Al- Holten A2 18.15 u. Pupillen (31 maart): Twenthe Dl-Blauw Wit Dl 11.45 u. V. 11.00 u.; Blauw Wit D2-Enter D3 10.00 u.; SDOL E2-Blauw Wit El 11.00 u. V. 10.00 u.; Blauw Wit Fl-Excelsior F2 11.00 u. In manege „Snorrewind" orga niseerde de Touwtrekvereniging; „O.KJ.A." vrijdagavond een toernooi waaraan door 13 teams werd deelgenomen in de 640 kg. klasse en drie in de 720 kg. klasse. „O.K.I.A." zelf was met 3 teams vertegenwoordigd in de 640 kg. klasse die verdeeld was over 2 poules met OKIA 1 en 2 in de a-poule en OKIA 3 in de b-pou le. OKIA 1 werd 4de, OKIA 2 6de en aangezien GKIA 3 niet verder kwam dan een vierde plaats misten alle teams de fi nale waarvoor alleen de eerste drie uit elke poule in aanmer king kwamen. In de finale wa ren verschillende teams volko men aan elkaar en was er vaak volop spanning. Uiteindelijk werd Eibergen 1 winnaar in de 640 kg. klasse en bij de zware jongens waren de beker en de bloemen voor de Bizons I uit Beltrum. Uitslag: 640 kg. klasse: 1. Eiber gen I; 2. Bisons; 3. TTV Ooster- wijk. 740 kg. klasse: 1, Bisons; 2. Heure; 3. Noordijk. Er bestond voor het evene ment een matige belangstelling mag hij op 1 april nergens an ders rijden dan in Markelo. Zijspannen Naast het internationale solop rogramma 500 cc. biedt Markelo een senioren zijspanwedstrijd met alle Nederlandse troeven aan de start. De nationale kam pioen onze plaatsgenoot August Muller met als bakkenist Henk van Heek uit Rijssen zal zeer zeker in deze „thuiswedstrijd" alles op alles zetten voor een hoge klassering. Hij kan ge duchte tegenstand verwachten van de combinaties Bakens-v.d. Bijl, Hans van Goch/Sies Hurk- mans, Wil v.d. Laan/Kees Hoger- vorst, de gebroeders Jack en Ton Maessen en ook ex-wereld- kampioen Ton van Heugten is echt nog wel een mannetje om in de gaten te houden. Bij de zijspannen starten ver der o.m. nog Henk Lammertink (Rijssen), Berrie Vruwink (Hol ten), Wim Hones (Nijverdal) en Johan Smit (Markelo). Het crossgebeuren begint om 1.00 uur met de klasse 250 cc. nationaal waarvoor in totaal 94 rijders hebben ingeschreven. Jeugd Door de KNMV-Regio Oost Nationaal Kampioen 1983. August Muller en bakkenist Henk van Heek (Rijssen). worden op zaterdag in Markelo wedstrijden georganiseerd voor de jeugdige crossers waaraan door 2 rijders uit Holten zal worden deelgenomen. Bij de mi ni's 80 cc. gaat Herman ter Beest van start en in klasse V (80 cc., grote wielen) zal Wim Bouwhuis z'n best doen om een van de vier beschikbare bekers in z'n prijzenkast te riiden. Jan Wiggers

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7