Holten helpt Polen Jaarvergadering C.B.T.B. Informatieavond „Jeugd onder Dak ISl De Baby De Kerkstraat Resultaten sv Hotten Resultaten Blauw Wit gemeente holten Hotel-Müller verkocht Kent u de ligfiets al? HOLTENS NIEUWSBLAD HOZON 5? Gazon- SENIOREN Vraag naar gebruikte fietsen stijgt DONDERDAG 29 MAART 1984 ?.ü*r Het is zover! Vandaag wordt er geladen en vrijdag 30 maart rijdt de vrachtwagen van de fa. Muller-Oolbekkink naar Byd goszcz in Polen. Een stad van 400.000 inwoners. In de vrachtwagen is 70 m3 aan hulpgoederen o.a. kleding, schoeisel, dekens, gordijnen, kin derwagens, ledikanten, matras sen, speelgoed enz. Er is voor plm. f2500 aan le vensmiddelen geschonken en er kon voor f1500 aan medicijnen meegenomen worden. 5 Holtena ren rijden eveneens naar Polen om de goederen aan de kerk aan te bieden en blijven nog een paar dagen om hun „adop tiegezinnen" en enige kinderzie kenhuizen te bezoeken. Daar worden door hen nog enige goe deren afgegeven. Okkenbroek heeft j.l. zaterdag huis-aan-huis nog ingezameld en heeft een belangrijke bijdrage geleverd. Het welslgaen van de actie is te danken aan het enthousiasme van de medewerkers, de scholen, de financiële steun van de bur gerij, maar vooral aan de kerken in Holten en Okkenbroek. De heer Klein Velderman heeft ons gastvrij een warm on derdak verleend in de Halm voor het inzamelen en inpakken van de goederen, waarvoor de fa. Wonnink de tafels beschik baar stelde. De Wavin schonk ons de dozen om de goederen in te pakken. De fa. Muller-Oolbekkink hielp ons bij het plaatselijk transport, evenals Muller-Verhuizingen. De stichting Soc. Cultureel Werk heeft ons bijzonder gehol pen bij het drukken van de cir culaires. We danken hierbij een ieder die heeft bijgedragen de vracht wagen met goederen te „vullen" en ons in staat heeft gesteld de wagen te laten rollen. Het comité In de vrij goed bezochte jaarvergadering van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) heeft voorzitter Egb. Stam in zijn openingswoord herinnerd aan het natte voorjaar van 1953 waardoor o.a. de mais te laat werd gezaaid en de groeipe riode te kort was. Ook kwam de eerste snede gras te laat in de kuil. Daarna kwam de extra droge zomer met een groot tekort aan gras waardoor zo hier en daar het pas gewonnen hooi al moest worden aangesproken c.q. hooi gekocht moest worden. Ge lukkig heeft de herfst nog veel goed gemaakt en kon het vee nog tot begin november in de wei blijven. Stam vroeg verder aandacht voor de superheffing op melk en de dreigende mislukking van het overleg van de ministers van landbouw in Brussel wat op kor te termijn ernstige politieke en financiële gevolgen kan hebben voor de Europese gemeenschap. Hij sprak verder een woord van welkom waarbij hij zich in 't bij zonder richtte tot een vijftal da mes van de leden, en de heren Vorkink en Struik als afgevaar digden van de plaatselijke afde ling van de Overijsselsche Land- bouwmaatschappij (O.L.M.). Bestuursverkiezing. Bij de gehouden schriftelijke stemming werden als bestuursle den herkozen de heren J. Meijer en J. W. Hulsman. Verslagen. Uit het jaarverslag van secre taris J. W. Hulsman bleek o.m. dat het ledental over 1983 met 1 was gedaald wegens verhuizing. De afdeling telt momenteel 42 leden. In het afgelopen jaar wer den door de afd. weer tal van activiteiten ontwikkeld, weaar- van verschillende in samenwer king* met de afd. O.L.M. Pen ningmeester E. Stam Mzn. rap porteerde een batig saldo van f 187,92. De inkomsten en uitga ven bedroegen resp. f 10932.72 en f 10744.80.-. De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. A. Dijkink en G. Kolkman had boeken en bescheiden in or de bevonden. Kascontrole etc. zal in 1984 plaats hebben door de heren G. Kolkman en Gerh. Stam. Door de h.h. Hm. Beid- man en H. Landeweerd, die op familiebezoek in Albertha en Ontario waren, werden een groot aantal prachtige kleurendia's vertoond over deze Canadese ge bieden. Voorzitter Stam bracht hen hiervoor dank en bood een attentieaan. Na gehouden rond vraag werd de jaarvergadering door de heer J. W. Hulsman met dankgebed beëindigd. ZONWERING Dé oplossing voor alle zonproblemen. Voor elk gebouwen iedere gevel Buiten zonwering Zeer uitgebreide kollektie zonneschermen in elke gewenste maat. In vele kleuren en dessins. NIEUW! Vertikale buiten zonwering Doorkijk, alleen van binnen naar buiten. Ongevoelig voor wind. Weerbestendig materiaal. Isolerende j rolluiken In aluminium en PVC, dubbelwandig en opgevuld metpolyurethaan.lnelk j kozijn te plaatsen, Vertikale 1 jalouzieën Elegante zonbeschermers i van vloer tot aan plafond. Rolgordijnen In alle maten. Prachtige dessins. Ook effen. Jutestraat 6, Rijssen Tel. 05480-1 67 85. Op woensdag 4 april om 20.00 uur houdt de werkgroep J.O.D. Holten een informatieavond in restaurant Vosman over opvang van kind of jongere in het pleeggezin. Er zfjn vele vormen van pleegzorg en over deze mo gelijkheden wil de werkgroep J.O.D. u inlichten. Ten overstaan van notaris F. van Schooten te Rijssen en ten verzoeke van de Westland-Utrecht Hypotheekbank had dinsdag avond onder zeer grote belangstelling in café „De Biester" de toeslag plaats van hotel-restaurant Müller met erf en tuin aan de Deventerweg 61 te Holten groot 8.54 are. Voor het pand dat 14 dagen geleden werd ingezet op 200.000 gul den door de Bouw- en Exploitatiemaatschappij Deska XIII te Am sterdam toonde geen van de aanwezigen belangstelling en zo werd het voor de prijs van inzet gegund aan de Amsterdamse maatschappij. Wat er in de naaste toekomst met het hotel zal gebeuren is niet bekend. De heer Bayer van de Bouw- en Exploitatie Mij., die het pand op 13 maart „mijnde" en toen verklaarde een serieuze gega digde te hebben uit de omgeving was op de verkoop niet aanwe zig. Onder ideale weersomstandig heden konden zondag jX de tal tegen Wierden één van haar betere wedstrijden, maar evenals beloven nog een spannend com- petitieslot. DOS 3-Holten 2 2-1. Aan de ver re reis naar Denekamp hield het reserve-elftal een flinke kater over. Vrouwe Fortuna was be paald niet op de hand van de Holtenaren. Maar liefst 7 keer werden paal en lat geraakt, maar bleef de bal buiten het doelvlak. Holten 3-NEO 6 3-0. Wat een ge makkelijke prooi leek te worden was in werkelijkheid een taaie tegenstander. Ondanks de hope loze positie vervulden de Borne- naren hun sportieve plicht en boden behoorlijk tegenstand. De klasse van het derde en het zelf vertrouwen is echter zo groot dat toch een beslissing in hun voordeel uitvalt. Luctor 3-Holten 4 3-1. Opnieuw een nederlaag voor de Lu- cas-boys, maar toch positieve berichten uit Almelo. Keihard werken is één van de voorwaar den om tot resultaat te komen. En er werd geknokt, gejaagd en geschoten. Het was Eg Wissink, die met een Koeman-goal de eer redde. Nijverdal 3-Holten 5 1-2. Op weg naar de derde plaats werd het onderaanstaande Nijverdal met 2-1 aan de kant gezet. Hol ten 5 had in Wilco Kwintenberg deze zondag hun beste speler en verdienden de andere 10 spelers ook een ruime voldoende. PH 10-Holten 6 6-2. PH uit of thuis is een verschil van dag en nacht. Het is onbegrijpelijk hoe deze vereniging het telkens klaar speelt elftallen op de been te brengen, die op de Schelf horst niet te verslaan zijn. Holten 7-Wierden 2 1-2. Ook de ze keer speelde het zevende elf- verkoop slijpen en onderhoud Alle informatie is geheel vrij blijvend en verplicht tot niets. Wilt u er iets meer van weten kom dan gerust eens met de werkgroep praten. Contactpersonen zijn: Ever dien Spakman, Beuseberger- weg 41 tel. 05731-2 30 of Annie Rensen, Bessinkpasstr. 31, teL 05483-34 00. De ligfiets is een fiets met een normaal achterwiel, een klein voorwiel en een kuipzetting, waaronder de indirecte stuurin richting is geplaatst. Overleden: E. C. Verkerk-Mar kus, oud 32 jaar, (overl. te Nij megen). Ondertrouwd: M. G. van Essen, oud 26 jaar, Dronten en: A. Markvoort, oud 23 jaar, Holten; J. A. Huzen, oud 25 jaar. Holten en: L. M. Pennewaard, oud 21 jaar, Holten; M. J. Koopman, oud 27 jaar, Holten en: G. F. Ophof, oud 22 jaar, Holten. Blauw wit 8-Excelsior 15. Voor sommige elftallen is het wel eens goed om te verliezen. Dit geldt dan nu voor het acht ste. Na de laatste overwinningen werd men iets overmoedig. Het vijftiende elftal van Excelsior heeft dit deskundig afgestraft, via een 5-3 nederlaag. En indien men de geboden of uitgespeelde kansen deskundig uitgebuit had het zelfs in de dubbele cijfers kunnen lopen. Aan de andere kant, indien de mannen van het achtste de kansen hadden benut had er zelfs nog een gelijk spel ingezeten. Excelsior 15 wist al snel een 1-0 voorsprong te ne men. Het achtste probeerde hier wel iets tegen terug te doen maar het was Excelsior dat nog voor rust tot 2-0 en 3-0 wist uit uit te lopen. De mannen van Rijk wisten voor rust, via Nico, nog tot 3-1 terug te komen. Di- rekt na rust „maaide" de keeper bij het uitkomen na een gevaar lijke uitval van Excelsior, over de bal en kon de Excelsior-spe- ler de bal simpel in het doel lo pen, 4-1. De Blauwwitters besef ten dat er iets moet gebeuren en konden via Dick Schipper nog 4-2 scoren, de keeper liet de bal na een afstandsschot los en Dick rondde het karwei goed af. Het was echter wederom Excel sior dat wist te scoren, 5-2. Het achtste wist via Nico nog tot 3-5 terug te komen en daarmee was ook alle kruit verschoten. Al had men bij een afstandsschot van Henk Nijkamp pech dat de bal buiten bereik van de keeper tegen de staander ging. Het ge hele elftal speelde abominabel slecht met uitzondering van Herman van Eden. Hij speelde wellicht wel de beste wedstrijd van het seizoen. voetballers hun hart ophalen, de eerste competitiedag bleven Ondanks één uur slaap minder de roodzwarten wel met lege was iedereen vol goeie moed. De handen. Met deze instelling de resultaten waren hoopgevend en laatste 5 wedstrijden spelen, dan kunnen we nog op enkele ver rassingen verwachten. Holten 8-PH 18 1-1. In deze ont- moe ting heeft Holten 8 bewezen voor geen enkele ploeg in de vijfde klasse onder te hoeven doen. De zo met spanning tege- moetgeziene strijd tegen de kop loper heeft alles gebracht wat een voetballer gelukkig maakt. Holten 9-Haarle 7 1-0. Holten heeft op een duidelijke manier revanche op haar tegenstander en op haar zelf genomen. Met een grote dosis inzet en fraai sa menspel werd Haarle op eigen helft gehouden. Bolderjan werd de matchwinner maar daarnaast mag het goede spel van nieuw komer Wissink niet onvermeld blijven. Nijverdal 4-Holten 10 1-4. Na de misstap van vorige week werd de draad der triompfen tegen de groenzwarten weer opgepakt De 4-1 eindstand was een copy van 11 sept. jX Holten 12-De Zweef 10 0-7. De bezoekers hadden nog volop kans op promotie en hebben dat in Holten niet uit handen willen geven. Na een 0-3 ruststand wer den de douches opgezocht bij de stand 0-7. Holten 13-SDOL 7 0-0. Een ver rassende uitslag voor een neu trale toeschouwer. Met A-junior- keeper Bert Wissink onder de lat heeft Holten practisch geen kans weggegeven. IntegendeeL Holten had de beste kans op de eindzege, maar Joop Nijland liet een unieke mogelijkheid liggen door van elf meter te missen. Het is een verstandige zet om nu al af en toe jeugd te laten proeven aan het grote werk, maar of het verstandig is om dat bij vfjfde-klassers te doen waag ik te betwijfelen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1.VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. W. Marsman voor de bouw van een werktuigenberging bij het perceel Schapendijk 3 - aan de heer G. J. Vorkink voor het veranderen van een tanklokaal bij het perceel Maneschijnsweg 11 2. aan de heren Gebr. Mulder, Kolweg 35 en J. Haverslag, Burg. van der Borchstraat 16 vergunning verleend voor het innemen van een stand plaats voor de vérkoop van ijs, alsmede aan de heer G. J. Tielbeke, Kerkstraat 44 te Lemelerveld. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN Wethouder Stegeman is verhinderd op maandag 2 en 9 april a.s. spreekuur te houden. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 2 april 1984 om 15.15 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - nota herbestratingscriteria; - concept-raadsvoorstel tot aankoop van grond van de Erven ten Velde te Holten; - concept-raadsvoorstel tot verkoop van het voormalig schoollokaal aan de Slachthuisstraat. De commissie financiën vergadert op dinsdag 3 april 1984 om 16.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel tot vervanging compressoren t.b.v. airconditio ning gemeentehuis; - concept-raadsvoorstel tot aankoop van containers t.b.v. de reinigings dienst; - concept-raadsvoorstel tot beschikbaarstelling krediet t.b.v. subsidiëring van rieten daken; - concept-raadsvoorstel tot aankoop van grond van de Erven ten Velde te Holten; - concept-raadsvoorstel tot verkoop van het voormalig schoollokaal aan de Slachthuisstraat. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEN De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 3 april 1984 en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Voordelen van de ligfiets: De comfortabele zithouding, enigs zins achterover met een steun in de rug zonder dat de buik ,4n de knel" zit. Deze houding is eveneens gunstiger voor de ademhaling; Het kuipje bete kent: nooit meer zadelpijn; Door de gunstige wijze van kracht zetten en de verminderde lucht- weerstand kan men sneUeT rij den dan wel met minder energie een bepaalde snelheid bereiken; Het zicht is uitstekend. Doordat men het hoofd rechtop houdt, kan het verkeer beter worden overzien; Het is mogelijk zeer krachtig te remmen zonder dat men in het stuur belandt of zelfs over de kop slaat; De han den bevinden zich in een com fortabele ruststand; Handen en voeten bevinden zich op een zo danige plaats (dichter bij de grond) dat ze snel in een afweer positie zijn bij vallen of een on geval; Men kan in de bocht doortrappen: de trappers raken de grond dan niet; Er hoeft niet moeizaam opnieuw fietsen te worden geleerd. Tot nu toe reed iedereen zo op de ligfiets weg. Een overblijfsel uit de oorlog door alle doorstane ellende die ik mee gemaakt heb is dat ik aan flauwtes lijd, mede door het verlies van mijn man en al mijn familie. Plotseling gaat het bloed uit mijn hersenen (hoe dat mogelijk is wanneer je geen hersenen hebt is mij ook een raadsel) en plof dan lig ik met alle gevolgen van dien. Zo trok ik in een val eens een marmeren tafeltje mee precies op een voet, die barst zei. Acht weken op krukken en in gewapend beton. Twee jaar later begon mij die voet weer te pesten. Mijn huisarts zei laat nog maar eens een foto maken. Op de röntgenafdeling dartelde een heel jong ding rond. Ze zei me, „doe uw schoenen en kousen maar even uit in dat hokje". In dat hokje hing een plaatje van een baarmoeder met een pas beginnend te ontluiken vruchtje er in. Er onder stond als u zwanger bent of denkt in verwachting te zijn moet u dat melden. Ze haalt me op en poot me op het röntgen apparaat. Ik zeg tegen haar u moet er wel aan denken ik ben zwanger Ze schrikt en antwoord dan moet ik wel even de dokter waarschu wen, en loopt richting deur. Ik roep haar na, zeg hem dan wel dat het Maria's onbevlekte ontvangenis wordt", „Dat zal ik doen mevrouw", zegt ze. Voor ze de plaat poetste naar de arts riep ik haar terug en zei „kijk mij eens goed aan sinds wanneer kan een vrouw van zevenenzestig jaar nog een kindje krijgen". Met een onnozel gezicht maar in volle ernst zegt ze „O maar mevrouw tegenwoordig kunnen ze zoveel". Dat roepen van de arts ging niet door vanzelf, en de baby zal helaas wel nooit komen. Holten Maart 1984 BC de Haas-Boekbinder Ik was met mijn drie kleine hondjes op weg naar de drogist. Toen er een auto naast mij stopte. Een heer draait het portier raampje naar beneden en vraagt mij „Mevrouw kunt u mij mis schien zeggen waar de Kerkstraat is". Ik stond te peinzen, schud de mijn hoofd en zei: „Ik woon al tweeëndertig jaar in Holten, maar ik heb nog nooit van de Kerkstraat gehoord, er is in die tijd een nieuw bebouwd gedeelte bij Holten gekomen dat heet „De Haar", ik ben daar niet zo goed bekend daar zal het wel ergens zijn. „Nee, zei de man het moet toch wel in de dorpskom zijn". „Ik vroeg hem als u kwijt wilt bij wie u zijn moet gaat mij misschien een licht op". „Ik moet bij het electronischbureau Van Bruggen zijn. Waarop ik begin te stikken van het lachen. De man wordt spinnijdig, blaft me toe, „Is dat zo bijzonder dat u me daarom moet uitlachen". „Nee zei ik hem, ik lach u niet uit maar ik lach omdat ikzelf zo'n enorme kluns bent, want ik woon nota- bene tegenover van Bruggen in de Kerkstraat. Slijtage van het benul zeggen ze hier in Holten. HOLTEN, maart 1984. B.C. de Haas Boekbinder Gebruikte fietsen zijn „in". De fietsenhandel kan de vraag naar deze fietsen nauwelijks aan. In 1981 werden 412.000 tweede hands fietsen verhandeld en in 1982 was dit aantal al opgelopen tot 743.000 stuks en daarna is de vraag nog groter geworden. Vooral gebruikte kinderfietsen worden veel gevraagd, maar ook de leeftijdsgroep achttien- tot veertig-jarigen is goed voor 39% van het aanbod in tweedehands Fietsen worden op het ogenblik sneller vervangen dan vroeger en dat speelt deze handel in de kaart. De fietsenhandel waar schuwt er wel voor dat het bij aankoop van een gebruikte fiets aanbeveling verdient deze eerst een uitvoerige opknapbeurt te geven om de fiets in veilige staat te brengen. Bij de tweede hands fietsen, die bij de fietsen- vakman worden gekocht, ge beurt dat automatisch. Daar gaat geen onveilige fiets de deur Regenfoto's... als u niet opziet tegen een natte jas is het best leuk eens U\\W\ een re9en~ reportage te maken.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5