Dansexamen voor de jeugd werd ware happening „Opspattend Expositie J. F. Reinhard in bibliotheek Computerdemonstraties verliepen succesvol Kerkdiensten Rijssenaar Arend ten Hove exposeert in AC restaurant P.v.d.A. organiseert openbare vergadering Natuur- en landschapsparken Politie Tplpweekjourndal HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA CDA OVERIJSSEL HOUDT AVOND OVER MEDIANOTA TE HOLTEN DONDERDAG 29 MAART 1984 Tot eind april zal werk van de geboren en getogen Rijssenaar Arend ten Hove te zien zijn in het Holtense AC restaurant Het gaat hier vooral om pentekeningen en olieverfschilderijen. Arend ten Hove volgde nooit officiële lessen, maar werd opge leid door andere amateurkunstenaars. De eerste schreden op het schilderspad zette hij tijdens de oorlogsjaren, maar gedwongen door drukke werkzaamheden en door andere liefhebberijen moest hij het uitoefenen van de schilderskunst al snel laten vallen. Met de uiteindelijke prijsuitreiking door niemand minder dan fïetscross-kampioen Henny Stamsnijder uit Enter en zijn manager Berius Boom, is het vorige week woensdagavond in café-restau rant „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek gehouden jeugdexamen van dansschool Reiners uit Goor, uitgelopen op een grandioze happe ning zonder weerga. In aanwezigheid van ruim 400 ouders en belangstellenden waren die avond de ruim 250 jeugdige deelnemers aan dit examen, af komstig uit Holten, Bathmen, Markelo en Halfsen naar Dijker- hoek getogen, waar in café-restaurant „Het Bonte Paard" de re gionale, danscursussen van dansschool Reiners centraal werden af gesloten. Namens de Nederlandse Bond handen van de Fa. Van Bruggen van Dansleraren werd het exa- te Holten. Het examen werd af men afgenomen door Marcel Ba- genomen in drie series van zes ke uit Hengelo, zelf meervoudig dansparen voor „zilver" en niet danskampioen en zelfs behorend minder dan 21 series voor tot de absolute wereldtop. „brons". Nadat de eerste van Tijdens dit dansfestijn lag de deze series jeugdige dansparen muziekverzorging in vertrouwde zichtbaar zenuwachtig hadden afgedanst is achtereenvolgens de Engelse wals, tango en quick step, werd gedurende de avond de dansvloer enige malen vrij gemaakt voor een letterlijke grandioze demonstratie door een drietal dansparen uit de zgn. „Goudstergroep" van dansschool Reiners, waardoor de aanvanke lijk gespannen stemming bij de kandidaten al snel plaats maak- Door zijn liefde voor de na tuur vatte hij deze echter later weer op en hij begon met het schilderen van oude boerderijen. Daarna brak een periode aan waarin hij zich vooral toelegde op het naschilderen van doeken van oude meesters. De laatste tijd specialiseert hij zich vooral op het maken van pentekenin gen van Oud Rijssen. Als model gebruikt hij daarvoor oude foto's en ansichtkaarten. Ook gaat hij bij zijn pentekeningen uit van schetsen en foto's die hij 's zo mers maakt en gedurende de winter verder uitwerkt. Tijdens de duur van de ten toonstelling is het werk van hem ook te koop. Hij vraagt daarvoor een prijs die slechts kostendekkend is, aangezien hij zijn activiteiten ziet als een hob by. De heer Ten Hove geniet van het feit dat werk van hem nu te zien is tijdens een tentoonstel ling. „Want", zegt hij, „ik had nooit gedacht dat ik op mijn 61ste nog eens werk zou kunnen exposeren". De expositie is dagelijks te be zichtigen tijdens de openings uren van AC Restaurant Holten en de toegang is gratis. Ruim 750 volwassenen en een groot aantal jongeren en kinderen toonden belangstelling voor de vrijdag 23 maart en zaterdag 24 maart gehouden computerdemonstratiedagen voor zij die belang stelling hebben voor „Computers in het onderwijs". 69 vertegen woordigingen van scholen gaven gevolg aan de oproep naar het Parkgebouw in Rijssen te komen. NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. H. J. Ekker (Bevesti ging nieuwe ambtsdragers. 19.15 u. ds. W. Vons. Uitgangscollecte te voor een flink stuk enthousi- voor Inwendige zending. Oppasdienst: Mevr. Poort- man-Schuitert en Gerdien Slot man 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene". GEREF. KERK 9.30 u en 15.00 uur ds. M. Berg. hi beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Kindernevendienst: klas 1 en 2 o.l.v. van mevr. T. Heusinkveld Oppasdienst: Mevr. Offrin- ga-Werkman, mevr. van Dijk-Aanstoot, mevr. Manen- schijn-Roelofs (res.). Gea Zwiers, Henriëtte Meijerink, Marjan Meijerink (Res.). R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs collecte: Inwendige zending. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouwman. Hei lige doop/Gezinsdienst. Uitgangs collecte voor Plaatselijke diaco nie. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur - zondag: 8.00 u. en 10.00 uur. asme en spontaniteit. Stemming, spontaniteit en enthousiasme hetwelk, tegelijk met de in de zaal snel oplopende tempera tuur, uiteindelijk grote hoogte bereikte bij de mededeling dat niet alleen alle deelnemende kandidaten voor dit schitterend verlopen dansexamen waren ge slaagd, maar velen zelfs nog met „ster" ook. Dit gaf dansschool Reiners ui teraard aanleiding om aan het geheel een soort wedstrijdje te verbinden voor de hoogst ge slaagde ster-kandidaten. Na een spannende finale kregen achter eenvolgens de volgende prijswin naars een fraaie bokaal uitge reikt door Henny Stamsnijder en zijn maneger Bertus Boom: Brons: 1. Erik Hietbrink en Je- anet Markink, 2. Henk van Zeijts en Petra Rijnsaard, 3. Erik Honcoop en Anja Ulfman, 4. Robert Hek en Erika Wolff, 5. André Kers en Rikie Krikkink, 6. Dinant Zwiers en Annet Wille- mink. Zilver: 1. Wim Rensen en Diane Bronsvoort, 2. Remco Diebeis en Nathalie Drabbe, 3. Gerti Schoenmaker en Wilma Pakkert, 4. Sander Pool en Yvonne de Burger. Dansen is plezier voor twee. Wie dat nog niet wist is het bij dit evenement maar al te dui delijk geworden. De diplomau itreiking zal plaats vinden tij dens het op donderdag 5 april a.s. te organiseren slotfeest. Verloren: een bezinedop van een Peugot; een bos sleutels met le deren label; een bos autosleu tels; een trouwring (3-3-73); een herenbril in donker étui; een bruine fietstas; een zwarte he- renportemonnaie met inhoud (o.a. Duits geld). Gevonden: een inbussleutel; een lipssleutel; vier autosleutels (Nis san/Fiat); een rood dekkleed met opschrift Struik Deventer; een hond - Rothweiler, klein model, aan één oog blind. Uit een tijdens de tentoonstel ling gehouden enquête bleek dat maar liefst 73 procent van de ondervraagden het antwoord goed tot uitstekend gaf op hun formulier. Op de tentoonstelling werd de nieuwste ontwikkeling getoond op het gebied van de her- en bijscholing, de combina tie beeldplaat-computer. Een ander nieuwtje werd ge toond in de vorm van de draag bare P 2000 C computer. De heer J. Munk, inspecteur van het Kleuter- en Lageronder- wijs in deze regio haalde in zijn speech even de vergelijking aan met de komst van de eerste wa termolen, die door de boeren vernietigd dreigde te worden en eenzelfde lot zou de eerste stoommachine treffen. „Deze de- monstratiedagen zijn er dan ook ter voorkoming van een soortge lijke herhaling", aldus de heer Munk. De tentoonstelling werd geopend door de burgemeester van Rijssen de heer G. J. Smit. Donderdag 29, vrijdag 30 en za terdag 31 maart grote show Me- chanisatiebedrijf Bloemenkamp. Ten Havesweg 1, Lettele (zie adv.). Vrijdag 30 maart 20.00 uur: Opvoering toneelstuk „Opspattend split" door C.J.V.- theatergroep in gebouw „Irene" (zie ber.). Zondag 1 april 14.00 uur: Dansen in dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 Dansen Dansing in bar-dancing „Boode" te Bath men (zie adv.). Woensdag 4 april 9.30 uur: Koffie-ochtend afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen in zaal „Vosman". Onderwerp „Het saunagebeuren" Spr. de heer A. L. M. van Well. 20.00 uur: Informatie-avond „Jeugd Onder Dak" in restau rant „Vosman". Donderdag 5 april 19.30 uur: Forumavond CDA re gio Overijssel in Kerkelijk cen trum „De Kandelaar". Thema Christelijke levensbeschouwing en Mediabeleid". Maandag 9 april 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Dinsdag 10 april 9.30 uur: Koffie-ochtend afd Plattelandsvrouwen Dijkerhoek in „Het Bonte Paard". Donderdag 12 april Uitstapje afd. Holten Chr. Plat telandsvrouwen Bond naar Oud heidkamer te Rijssen. Vertrek vanaf „De Kandelaar" per fiets: 13.30 u., per auto: 13.45 uur. Vrijdag 13 april 20.00 uur: Laatste Klaverjaswed- strijd seizoen '83/'84 „Blauw Wit" in clubhuis sportpark „Meermanskamp". Het CJV theater, bestaande uit elf werkloze jongeren, school verlaters, CJV-ers, heeft zich het afgelopen jaar bezig gehouden met de maatschappelijke proble men, waar vooral jongere men sen hinder van ondervinden, als het bijvoorbeeld gaat om het voor! vinden van een baan, een kamer of gewoon een vriendenkring. Aan de hand van eigen ervarin gen, en improvisaties werd het verhaal „Afscheid" gemaakt, Af scheid van je jeugd, je wilt het „volle" leven in en dat bestaat uit mensen zoals je ouders en die hebben het toch goed met je Het ziet er naar uit dat in -Den Haag binnen afzienbare tijd belangrijke beslissingen worden genomen die voor de toekomst van Holten, als belangrijke landbouw-, recreatie- en toeristenge meente, uitermate belangrijk zullen zijn...!! Het gaat hier om een stuk wetgeving betreffende aanwijzing van bepaalde in ons land gelegen gebieden tot natuur- en/of land schapspark, waaronder ook onze Holterberg en direkte omgeving komt te vallen. Wat is de achterliggende reden dat 's lands regering tot dit stuk wetgeving wil komen? Wel ke concrete gevolgen vloeien hieruit voort voor een gemeente als Holten? Welke nieuwe moge lijkheden dienen zich hierbij aan en welke beperkingen zijn hier van het gevolg??? Blijft de Toeristenweg gehand haafd of zal die worden opgebro ken? Zullen de zandwegen wor den afgesloten voor het gemoto riseerd verkeer? Waar komen de grenzen van dit natuurgebied te >n welke beperkingen worden binnen die grenzen op gelegd aan landbouwers en allen die daar wonen??? Teneinde op al dit soort vra gen een beetje zicht te krijgen organiseert de afdeling Holten van de P.v.d.A. op maandag 2 april a.s. een openbare vergade ring in Hotel Vosman. Aanvang 8 uur. Als spreker die avond is uitge nodigd de heer B. Meffert uit Zwolle. Meffert is werkzaam bij het Oversticht en lid van de P.v.d.A. fraktie in de Provinciale Staten van Overijssel en kan uit dien hoofde als behoorlijk des kundig worden gezien. Nou, dat valt dan mooi tegen, dus neem je het volgende af scheid en dan probeer jé er wat van te maken, samen met je vrienden en leef- tijd(probleem)genoten. Vrijdag 30 maart is het zover, dan speelt CJV het stuk „Opspattend split" in gebouw „Irene" de uitvoering begint om acht uur en kost een rijksdaalder entree. ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 29 maart t.e.m. 5 april: zr. A. van Beem, Zutphen, tel. 05750-1 29 50 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundigen in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.00-14.30 uur; tevens afhalen en terugbezorgen van magazij nartikelen. Diëtiste-spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. TANDARTS E. R. M. Bijlsma, Grotestraat 19, Diepenheim, tel. 05475-2010. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. ST. VOOR MAATSCH. DIENSTVERLENING MIDDEN-OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 1517. ZUIGELINGEN CONSULTATIE-BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk. Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 0011 (dag en nacht). Op 22 maart werd er bij de politie aangifte gedaan van diefstal van vier sierdoppen van een auto. Op 23 maart vond een landbouwer bij werkzaamheden op het land weer een projectiel. De explosievenopruimingsdienst zal het ding onschadelijk maken. Op 22 maart raakte de stoptrein Almelo-Deventer nabij de Rijs- senseweg onklaar, waardoor die tot stilstand kwam. De spoorbo men op de Rijssenseweg bleven daardoor gesloten. De sneltrein kon even later de stoptrein koppelen zodat het geheel zijn weg kon vervolgen richting Deventer. Op 23 maart werd er aangifte gedaan van vernieling aan een vrachtauto die geparkeerd had gestaan op het industrieterrein op De Kol. Van de auto werd met geweld een luchthoorn verwijderd alsmede een Michilinpop. Eveneens werd op deze dag aangifte gedaan van diefstal van een fiets. De fiets stond „geparkeerd" bij de scholengemeenschap. Op 24 maart vond er een aanrijding plaats op de Larenseweg. Een autobestuurder moest afremmen voor een voor hem rijdende auto die linksaf wilde. Hierdoor begon eerstgenoemde auto te slippen en kwam daarbij in botsing met een geparkeerde auto. Er onstond alleen materiële schade. Op 25 maart werd een bewoner aan de Oude Deventerweg opge schrikt door een angstig geblaat van een moederschaap. Toen hij ging kijken bleek dat één van de lammetjes verdwenen was. Tot nu toe nog onbekende personen hadden kennelijk even te voren het lam meegenomen. Donderdag 5 april houdt het CDA, regio Overijssel in samen werking met de provinciale Christen Democratische bezinnings- groep Overijssel een openbare bijeenkomst met als thema: „Chris telijk levensbeschouwing en Mediabeleid". De bijeenkomst die om 19.30 uur begint, wordt gehouden in het kerkelijk centrum De Kandelaar te Holten. De inleiders voor deze avond zijn: de heer drs. M. Beinema, 2-kamerlid van het CDA; de heer drs. Glimmerveen, hoofd afde ling Planning en Onderzoek van de NCRV. Vanaf 26 maart exposeert de heer J. F. Reinhard, geboren Rot terdammer, maar sinds 2 Vt jaar woonachtig in Holten in de bi bliotheek met een 13 tal olieverfschilderijen, in prijs variërend tussen de 250 en 850 gulden, inclusief de lijst. De heer Reinhard is wat zijn kunst betreft een beetje een laatbloeier want pas vanaf het jaar 1975 hanteert hij de schilderskwast en het schil dersmes. „Vroeger in mijn baan als ken zijn voornamelijk zeegezich- elektrotechnisch projectleider ten, met zuiderzeeschepen en had ik daar gewoon geen tijd een aantal bloemstukjes. Hij voor", zo vertelt hij. Zijn stuk- heeft veel gewerkt met schepen en een woonperiode in Dronten wakkerde zijn belangstelling voor de zuiderzeeschepen nog eens extra aan. De heer Rein hard exposeerde eerder in 's-Heerenberg op de tentoonstel ling „Gouden Handen" en in Dronten. Op de foto toont hij het schildersstuk „Wachtend op wind", rechts hangt een bloem- stukje met pioenrozen. De ten toonstelling duurt tot 4 mei. Het forum dat na de pauze gevormd wordt, zal naast boven genoemde heren bestaan uit: de heer J. Lub, adj. dir. courant drukkerij Twentse Courant; de heer B. Groot, dir. van de Re gionale Omroep-Oost. De leiding van deze avond be rust bij de heer mr. drs. H. G. van Beek, voorzitter van het CDA-Overijssel. De avond wordt afgesloten door mevr. G. G. Berg-Laninga, lid van het CDA-Vrouwenberaad. In de hal van het centrum zullen stands aanwezig zijn van de omroepverenigingen KRO en NCRV, terwijl er ook een stand van de Regionale omroep zal zijn. Het wordt een zeer belang rijke forumbijeenkomst, waar ze ker aan de orde komen: de ka- bel-tv en de omroepen: de plaats van de omroepen en het derde net; de commercie en het omroepbestel; de plaats van de regionale en lokale omroepen in onze samenleving. Het bestuur van de afdeling Holten van het CDA wekt haar leden op om de ze forumavond te bezoeken. KNIPTIP Een combi-koffer om alle fotospullen overzichte lijk in op te bergen., daar hebjealsfoto- graaf veel plezier van.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3