M.A.C. „De Holterberg huldigt kampioenen Blauw Wit laat punten in Marle BCH6 houdt kansen ■ail°"°""ie""''""u"' op kampioenschap Resultaten sv Holten Holten 3 blijft winnen Sporthal 't Mossink HOLTENS NIEUWSBLAD PUPILLEN T.T.V. HOLTEN Programma „Blauwe Wit' DONDERDAG 22 MAART 1984 De Holtense Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg" heeft zaterdagavond op de jaar lijkse feestavond in café-rest. „Het Bonte Paard" haar leden gehuldigd die in het seizoen 1983 - prestaties leverden die goed waren voor het kampioen schap. Voorzitter Dirk J. Schoo ien sprak in zijn welkomstwoord zijn vreugde uit over de grote belangstelling en dankte allen die in het afgelopen seizoen zich hebben ingezet voor de club. HU prees verder sportiviteit en strijdlust van de „Maccers" die in binnen - en buitenland niet alleen de naam van hun club maar ook die van Holten heb ben hooggehouden. Op het ere-podium werden hierna de wisselbekers uitgereikt. De club kampioenen zijn: Oriënteringsritten: Sportklasse A: Ab Schuppert Sportklasse B: Gerdien Paal man, Wierden Toerklasse C: Gerrit Jan Agter- kamp Toerklasse D: Wilco Boode. Autocross: Sportklasse A: Gerrit Nijland (Boertje) Sportklasse B: Jan Wevers Special klasse: Eduard van Oe- ne Damesklasse: Jennie Wevers Puntentelling Sport A: Marinus Nijland Puntentelling sport B en Speci aal klasse: Eduard van Oene Puntentelling dames: Jennie We vers Erwin Stevens wisselbeker '83: Johan Stevens Erwin-cross dames: Willie Vin cent. Motorsport: Clubkampioen jeugdcross 50 cc Frank van Dijk Clubkampioen jeugdcross 80 cc René Plekkenpol Ned. Kamp. Enduro klasse 500 cc veelvoudig Henk Poorte Ned. - Kampioen zijspan-cross 1983 Au gust Muller Henk Poorte die in Wales deel name, aan de Zesdaagse finishte als vierde van een schitterende prestatie die met goud werd be loond. Clubkampioen vissen 1983 werd Jan Arfman. Alle kampioenen ontvingen als herinnering aan het behalen de •titel een kleine beker. Bij de ge houden verloting „lonkte" vrou we Fortuna naar Gerrit Jan Ag- terkamp en hij ging met de hoofdprijs een draagbare tv huistoe. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." met majorettes bracht de kampioenen een daverende muzikale felicitatie en deze ex tra opwarmer was voor de bom volle zaal een complete maar zeer hoog gewaardeerde verras sing. Aan de avond werkten mee de bandparodisten John en Graads die met grollen, grappen en puntgave imitaties het bijna onmogelijke vroegen van de lachspieren van de feestgangers. De schitterend geslaagde avond werd besloten met een hoogst gezellig bal (tot in de z.g.n klei ne uurtjes) onder leiding van „The Cherry's". Jan ten Velde In een, in totaliteit gezien, mati ge wedstrijd heeft Blauw Wit afgelopen zaterdag met 2-1 ver loren van MW '69 uit Marle. Weliswaar namen de Holtense gasten een 1-0 voorsprong, maar nog voor de rust was de stand weer gelijk. In de 2e helft nam MW een voorsprong en gaf die niet meer prijs. Onder prima weersomstandighe den, maar wel koud, begonnen op het knusse sportparkje in Marle MW en Blauw Wit, onder leiding van arbiter Albersen, aan hun wedstrijd. De Holtenaren namen het initiatief en creëerden een veldoverwicht. Na 20 minu ten spelen resulteerde dit in een treffer, toen Henk Aanstoot op rechts de bal kreeg, op snelheid een man passeerde en de bal met een knappe schuiver in het doel deponeerde (0-1). Blauw Wit leek hiermee tevreden en de thuisclub reageerde meteen. Nauwelijks vijf minuten later lag de gelijkmaker achter Eddy van Dijk. Het rechter-verdedigings- blok lette even niet op, een solo van Kleinjan besloten met een schot bracht de 1-1 stand op het bord. Het spél vervlakte nu zien derogen en tot de rust hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Na de hervatting een beter spe lend MW. De gastheren, ge traind door oud Blauw Wit trai ner Willems uit Nijverdal, dron gen Blauw Wit terug en onvol doende ingrijpen van de Blauw Wit verdediging na een vrije trap gaf in de 10e minuut Hazelhorst gelegenheid om te scoren (2-1). Na deze treffer moest Blauw Wit wat terug doen, maar de ploeg bleek onmachtig. Vanuit het middenveld kwamen onvoldoen de impulsen en de snelle vleugel spitsen Aanstoot en Beldman kwamen op het kleine veld niet in hun spel. Ook wissels brach ten niet het gewenste resultaat, want Vruggink voor Pim Boog en Bolink voor R. Beldman kon den de Blauw Witters niet uit de impasse halen. Met een, over het geheel gezien, verdiende neder laag moesten de gasten de terug reis aanvaarden. Blauw Wit: doel: van Dijk; ach ter: G. Stam, H. ten Wolthuis, J. Pruntel en J. Paalman; midden: A. Kolkman, H. Stam en P. Boog; voor: H. Aanstoot, F. Hul- leman en R. Beldman. Stand le klasse A: D.O.S. '37 13-24 Vesos 11-17 Denekamp 13-17 Markvogels 11-16 Daarle 14-15 Sportlust 13-13 Blauw Wit 13-12 Oldenzaal 12-11 MW '69 14-11 ZW '82 14-8 Rietvogels 12-5 Boswinkel 12-3 Het derde team van de tafeltennisvereniging blijft het uitstekend doen. In de op 9 maart gespeelde inhaalwedstrijd tegen A.B.S. kwamen Rien Lammertink, Henk Hendriks en Robert Klein Wassink na een 0-2 achterstand sterk terug. Via winst van Robert in zijn eerste single en een door Rien en Robert gewonnen dubbel werd de stand gelijk getrokken. Door verlies van Henk in de vijfde partij kwam Holten nog weer even achter te staan, maar daarna werden de zaken resoluut aangepak t door de resterende vijf partijden te winnen. Einduitslag 7-3, waarbij Robert een belangrijk aandeel in deze overwinning had doorzijn drie partijen alle in winst om te zetten, terwijl hij ook nog zijn steentje bijdroeg aan de winst in het dubbelspel. Holten 3-Colmschate 2 (6-4) Na de nederlaag tegen het Zwolse Hanze '83, heeft het zes de team de kansen op een kam pioenschap in eigen hand. Wan neer op 24 maart a.s. tegen SAS uit Deventer thuis wordt gewon nen, zijn ze alsnog in staat het kampioenschap in hun klasse te behalen. Gezien het gelijke spel in de uitwedstrijd moet dit kun nen, mits men op volle sterkte aan kan treden, en er voldoende steun is in de vorm van suppor ters. Dus allemaal naar de gym zaal aan de Vrijheidslaan op za terdag a.s. om 10.00 uur! BCH 2-Hardenberg 4 Met de overwinning van de vo rige week nog in gedachten, ge sterkt door het feit dat het twee de team weer compleet was, trad men thuis volledig gemotiveerd in het strijdperk tegen Harden- berg, waar in de eerste competi tiehelft ook al van gewonnen werd. En het werd een complete herhaling van die eerste ontmoe ting. Weer werden alle enkelpar tijen vlot beslist in het voordeel Voor de week van 24 maart 1984 tot en met 30 maart 1984 Zaterdag 08.30-12.00 Sallandse Bank 12.00-13.00 s.v. Holten, afd. Handbal 13.00-18.00 Badmintonclub Holten 20.00-21.00 A. Wissink 21.00-22.00 G. Meijerink Zondag 10.00-13.00 N.H.V. 13.00-18.00 s.v. Holten, afd, handbal Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.30 Badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.30 Badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit instructielokaal: 19.00-21.00 s.v. Holten, afd. schaken. Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.30-18.30 't Klavier 18.30-23.00 Badmintonclub Holten Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 K.N.V.B. 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toe stel 25), en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. van Holten en weer had alleen de eerste Holtense dame, i.e. Sopja de Roos, drie games nodig om tot een overwinning te ko men, met de ietwat-merkwaardi- ge uitslagen 10-12, 11-1, 11-1. Het eerste gemengde dubbel liep weer niet zoals het moest, hoe wel het niet veel scheelde, het tweede gemengde dubbel eindig de in een overwinning voor Hol ten. De dames Sonja de Roos en Jet de Beus wonnen hun dubbel, de heren Tony ten Broeke en Theo Aarsen zagen ondanks al hun goede bedoelingen en in spanningen voor de zoveelste keer geen kans om tot scoren te komen. Alles bij elkaar opgeteld, precies dezelfde stand als in de uitwedstrijd: 6-2. SVT 4-BCH 4 Na de nederlaag van vorige week, was het vierde erop ge brand zichzelf en anderen te be wijzen dat ze er nog wat van konden. Het slachtoffer van deze dadendrang heette SVI. Sijtze Meinsma won zijn enkel vrij ge makkelijk. Harry Dul, die zijn opponent thuis slechts 8 game- punten toestond, won zijn partij nu met enige moeite in drie ga mes. Tiny v.d. Runstaat viel ook op, door na thuis nog van dezelf de dame verloren te hebben, nu met 11-1, 11-1 van haar te win nen. Ook Gea Beldman gunde haar tegenstandster weinig pun ten, zodat 4-0 na de enkelspelen al duidelijk maakte wat de mo gelijkheden waren. Alle dubbels werden daarna in twee games door Holten gewonnen; hierbi; moet vooral het damesdubbe. gememoreerd worden, daar zij ir. Holten slechts na zware strijd ir, drie games de overwinning in de wacht wisten te slepen en nu in een gladde tweegamer het punt wisten te scoren. Na een slokje fris uit een bekertje, het geheel speelde zich in een school af, keerde men toch alleszins tevre den huiswaarts, met de 8-0 over winning op zak. Hanze '83 2-BCH 6 De uitwedstrijd tegen Hanze '83 werd met enige zorg tege moet gezien, daar men thuis met moeite met 5-3 de overwinning veilig had weten te stellen en men het nu zonder de eerste heer (John Jacobs) moest doen, die een toernooi in Almelo moest spelen. Ondanks dit alles ging men vol goede moed op stap naar Zwolle, met Dinant Schip pers als invaller en met als trou we coach en begeleider, Harry Peters. Hoewel iedereen zich vol ledig inzette, moest men uitein delijk genoegen nemen met een 5-3 stand in het voordeel van de Zwollenaren. Met deze nederlaag staat het zesde team op de twee de plaats van hun klasse, zodat de laatste wedstrijd tegen SAS gewonnen moet worden om het ene puntje meer weer op het conto te krijgen en het kam pioenschap binnen te halen. Har ry Peters vond het na de wat ongelukkige nederlaag nodig zijn pupillen te troosten en zette hen allen een bakje patat met saté saus voor, waarvan gezegd moet worden dat het' goed smaakte en dus aan zijn doel beantwoord. Rest nog te vermelden, dat in valler Dinant het prima heeft ge daan en zeker zijn steentje heeft bijgedragen aan de sfeer en de gezelligheid van deze wedstrijd dag en dat laatste is natuurlijk ook heel erg belangrijk. Succes voor zaterdag gewenst! Programma: 23 maart: BCH 4 uit tegen De venter 8 24 maart: BCH 2 uit tegen En Blok 4 BCH 6 thuis tegen SAS 6 26 maart: BCH 3 thuis tegen Diepenveen 3 28 maart: BCH 5 thuis tegen Witte Veder 3 Senioren: Blauw Wit 1 - Vesos 1 2.30 u.; SWN 4 - Blauw Wit 3 12.45 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit 4 - Vesos 5 12.45 u.; DVO 4 - Blauw Wit 5 12.45 u. V. 11.45 u.; SC Rijssen 4 - Blauw Wit 6 12.45 u. V. 11.45 u.; Kloosterhaar 7 - Blauw Wit 7 11.00 u. V. 10.00 u.; Blauw Wit 8 - Excelsior 15 12.45 u. Junioren: Bomerbroek Al - BI. Wit Al 14.30 u. V. 13.30 u.; Den Ham BI - BI. Wit BI 12.30 u. V. 11.30 u.; BI. Wit B2 - SWN B2 13.00 u.; BI. Wit B3 - Markvo gels B2 10.00 u.; BI. Wit Cl - S.O.S. Cl 12.45 u.; Excelsior C7 - BI. Wit C2 9.45 U. V. 9.00 u. Dinsdag 27 maart Z.V.V. Al - BI. Wit Al 18.15 u. V. 17.15 U. Pupillen: Blauw Wit Dl is vrij; Wierden D2 - Blauw Wit D2 9.00 u. V. 8.15 u.; Blauw Wit El - GFC E2 10.00 u.; Vesos F1 - Blauw Wit F1 10.15 u. V. 9.30 u. Door deze overwinning op me de-titelkandidaat Colmschate maakt het derde een uitstekende kans op de zo felbegeerde pro motie naar de vierde klasse. Ten opzichte van de wedstrijd tegen A.B.S. was de teamsamenstelling op één plaats gewijzigd, want Jan Nikkels speelde in de plaats van Robert Klein Wassink. Het scoreverloop in deze ontmoeting bracht een spanning met zich mee, die normaal gesproken slechts wordt aangetroffen bij het betere genre thrillers. Nadat Henk en Rien beiden hun eerste partij met veel tegenslag verlo ren hadden, was het Jan die in een spannende partij orde op za ken begon te stellen en het eer ste punt binnenhaalde. Het dub bel, gespeeld door Henk en Rien, vertoonde veel pieken en dalen. Na een zenuwslopende strijd kon toch het tweede Holtense punt worden bijgeschreven. (21-13; 19- 21 en 21-19). Hierna wist Rien Holten op voorsprong te zetten door in twee games te winnen. Dat dit geen sinecure was geven de standen aan: 23-21 en 25-23. Henk werd gedurende de gehele wedstrijd door pech achtervolgd en verloor buiten het dubbel, al zijn partijen, ondanks het goede spel dat hij liet zien. Het on waarschijnlijk hoge aantal on haalbare kant- en netballen dat hij tegen kreeg, is in tegen spraak met alle wetten, zoals die tot aan deze wedstrijd in de kansberekening werden gehan teerd. Jan Nikkels echter was deze avond weer eens onver slaanbaar en omdat ook Rien met twee winstpartijen en één verliespunt aan de goede kant van de score bleef, kon deze zo belangrijke overwinning gereali seerd worden. Indien de huidige vorm gehandhaafd kan worden zijn de vooruitzichten voor het Holten B2-Omhoog B2 In deze wedstrijd was het Hol ten die de toon aan gaf. Omhoog kwam er letterlijk en figuurlijk niet aan te pas. In de eerste helft werd er zes keer gescoord, waarvan drie doelpunten door J. Speelman. Na de thee het zelfde spelbeeld met nog maar liefst Des F1 - Holten F2 Holten F2 is na het behaalde kampioenschap van de vorige competitie de winterstop niet goed doorgekomen. Een sterk spelend Des begon in de eerste helft met vol offensief op het doel van Holten te drukken, wat resulteerde in drie doelpunten. Via één van de weinige counters kon Holten lx tegenscoren. De tweede helft gaf hefzelfde spel beeld als de eerste. Des had het heft goed in handen en scoorde nog twee keer. Een verdiende overwinning voor Des, maar toch zijn nog enkele lichtpuntjes waargenomen, zodat met goede moed naar de volgende wedstrijd kan worden uitgezien. Holten F3 - Nw. Heeten F2 Het was afgelopen met de lan ge winterstop en het ging goed met de jongste pupillen,ze waren gretig aan de bal. Ondanks het geringe balverlies kon Nw. Hee ten een enkele kans crëeren om voor doelman M. ten Wolthuis te verschijnen. Na de rust was de thuisclub de betere ploeg en dat resulteerde in de 12e minuut in een doelpunt toen R. Wechstapel twee man omspeelde en raak schoot 1-0. Dit was ook meteen de einduitslag, zodat de F3 boy's, de eerste twee punten weer bin nen hebben. Goed gedaan jon gens! Holten F1 - De Zweef F1 De eerste wedstrijd na de win terstop zit er weer op. Na het beginsignaal bouwde Holten een licht veldoverwicht op en zo kwam uit een fraaie aanval het eerste doelpunt tot stand. Uit enkele tegenaanvallen werd er kort voor de rust tegengescoord. Na de pauze nam zowaar De Zweef de leiding over. Vanaf dat moment werd er door de Holten se pubs nog harder gewerkt en dat leverde wel hoekschoppen op, maar geen doelpunten. Tot ongeveer drie minuten voor het eind werd de gelijkmaker ge scoord. En zowaar, in de laatste seconden, kwam de eerste over winning (3-2) tot stand door een fraai afstandsschot. Goed gedaan jongens, zo zie je dat volhouden toch beloond kan worden. vijf doelpunten, zodat de einduit slag een dik verdiende 11-0 werd. Hiermee behoudt Holten B2 de koppositie. Holten Al-Vroomh.Boys Al Holten begon aanvallend zeer sterk en kreeg in het begin van de wedstrijd vier hoekschoppen op rij, maar hier uit werd niet gescoord. Na 30 minuten spelen ging Edwin goed door en gaf een goede voorzet op Jan, die met een raak schoot 1-0. Hiervoor werd al een doelpunt afgekeurd. 5 minuten na de openingstreffer kwam er een mooie voorzet van Harry, die door Rob schitterend werd ingekopt 2-0. In de tweede helft weer een sterker Holten, maar toch kwam er een sterke terugval in het spel en kon Vr.Boys Holten in de verdediging drukken. Enkele keren moest er door een Holtense verdediger de bal van de doellijn gehaald wor den, omdat de keeper reeds ge passeerd was. Holten kwam ech ter weer terug en in de 26e mi nuut ging Jan goed door tot de doellijn en speelde toen de bal op Rob die raak schoot 3-0, zo dat de wedstrijd was beslist. Hierna kreeg Holten nog enkele goede kansen, maar die werden gemist. Met deze uitslag werd de derde overwinning op rij behaald na de winterstop, en zit Holten Al weer stevig in de lift naar boven. SVZW C3-Holten C3 In een spannende wedstrijd gingen beide partijen gelijk op. Eerst was het SVZW die scoorde 1-0. Toch kwam Holten met veel inzet terug en werd de gelijkma ker aangetekend door T. Geer- ling zodat de 1-1 stand terecht was. derde bepaald rooskleurig te noemen. De Maten 1-Holten 1(6-4) In de eerste wedstrijd van de, tweede competitiehelft kon het eerste het net niet redden tegen deze sterke tegenstander. Hoewel de thuiswedstrijd al met 6-4 was verloren, achtte men zich toch niet kansloos voor de uitwed strijd. De reden hiervoor was, dat men via de in het tafelten- niswereldje uitstekend functione rende rimboetelegraaf, had ver nomen dat één van de sterkste spelers van De Maten wegens verhuizing had afgehaakt. De speler die hiervoor in de plaats kwam bleek echter in het geheel geen verzwakking. Hierbij kwam ook nog dat de speler die in de voorgaande ontmoeting zwak fi gureerde, in korte tijd veel bleek te hebben bijgeleerd. Aangezien echter Jan van Heun, Fred Hul- leman en Nico Valk niet van zins waren snel te capituleren, ontstond een spannende en aan trekkelijke ontmoeting die uit eindelijk met het kleinst mogelij ke verschil werd verloren. Vooral Fred acteerde sterk door twee partijen te winnen. Dat er aan zijn wedstrijdmentaliteit niets mankeerde blijkt wel uit het feit dat al zijn partijen uit drie ga mes bestonden. De Maten bleek één van de zeldzame tegenstan ders te zijn die niet al te veel problemen had met het defensie ve" spelletje van Jan, want hij kon, tegen rijn gewoonte in, deze avond geen punten aan de Hol tense score toevoegen. Via nog een winstpartij van Nico en de winst in het weer goed gespeelde dubbel werd de eindstand van 4-6 in het voordeel van de Apel- doorners bereikt. Holten 1- De Toekomst 4 (0-10), meisjescompetitie Anita en Ka rin Beldman en Ans Kolkman hadden in deze thuiswedstrijd te gen de Lochemse tegenstanders het geluk bepaald niet aan hun kant. Vijf van de tien partijen duurden drie games, terwijl bij de in twee games verloren sets uitslagen van 20-22 en 21-23 meer regel dan uitzondering le ken. Op te merken dat de uit slag geflatteerd is, betekent niet alleen het op ruwe wijze openen van een niet afgesloten deur, maar is tevens een veel te zwak ke uitdrukking in deze situatie. Zeker gezien het vertoonde spel hadden de Holtense dames een andere uitslag meer dan ver diend. Holten 1-M.T.C. 1 (4-6) Een onverwacht verlies tegen de nummer twee van de rang lijst. Doordat enkele van de heren in gedachten al met het kam pioenschap bezig waren, ontbrak op beslissende momenten de noodzakelijke concentratie wel eens en werd er niet zo gemoti veerd gespeeld als we van dit toch sterke team gewend zijn. Teunis Rensen had zijn positie ven er nog het beste bij en kwam twee maal tot winst. Ste fan Trentelman speelde ongeveer vijftig procent onder zijn norma le niveau en won slechts één partij, hetgeen zijn gemiddelde fors naar beneden haalt. De twee resterende punten liet hij, beide keren in drie games bij de tegen partij liggen. Henk Jan Beldman speelde goed, maar kon dit nog niet in winst omzetten. Het dub bel, gespeeld door Teunis en Ste fan, liep ook al niet zo gesmeerd als te doen gebruikelijk, maar werd toch nog op het nippertje gewonnen, (laatste game 23-21). De begeleider bij deze wedstrijd, het alom tegenwoordige be stuurslid Rien Lammertink, heeft tijdens het gebeuren dan ook heel wat afgeleden en gaf na af loop als zijn mening te kennen dat er, ondanks de sterkte van dit team, nog hard geknokt 2al moeten worden, willen de heren het kampioenschap binnenhalen. Verder sprak hij de hoop uit dat spelers en trainer via deze uit slag weer met alle beschikbare benen op moeder aarde waren teruggekeerd. Kortom; er is nog niets definitief beslist, maar om bovenaan te eindigen zal er wel getafeltennist moeten worden.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7