C.J.V. hield jaaroptredens Jaarvergadering ABVA/KABO afd. Holten. Aanwinstenlijst bibliotheek gemeente holten Wandkleden in Diessenplas Resultaten Blauw WK I Holtense E.H.B.O. eerste bij wedstrijd Koor- en samenzang „Batimeüs" in Markelo Holten sluit zaalcompetitie af met winst. SENIOREN HOLTENS NIEUWSBLAD DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. DONDERDAG 22 MAART 1984 De 16-plussers met hun opvoe ring van het stuk ,fienkie" vormden duidelijk de hoofdmoot van de voorstellingen. Op de fo to van links naar rechts: Arnold Groteboer, Bert Aanstoot, Al berta Groteboer en Ingrid Wib- bélink. Tijdens één middag- en twee avondvoorstellingen gaf CJ.V.-T.V. ook dit jaar weer blijk van een professioneel optreden tijdens haar jaarlijkse programma in gebouw „Irene"- Eerst vrijdagmid dag voor de bejaarden en later vrijdag- en zaterdagavond voor de Holtense be- belangstellenden werden tal van voorstellingen door de verschil- mlMtllF rt.s,in een en- Daar kunnen we dan alvast wat laten zien. Het buitengebied is trouwens toch belangrijk voor ons omdat we verwachten daar nog flink wat oudheidkundige lende onderdelen van de vereniging gegeven, met als hoofdmoot na de pauze het stuk „Henkie", opgevoerd door amateurgezel schap van 16-jarigen en ouder, plus bestuur en leiding van C.J.V.. De Vriendenschaar en onder regie van G. Jansen. De rollen in „Henkie" waren als volgt verdeeld: Tante Laura - Alberta Groteboer; Trudi, haar nicht - Rita Vorkink; Carla vriendin van Trudi - Jantina Aanstoot; Mina, dienstbode - Ingrid Wibbelink; Guus Laan - Bert Aanstoot; Henk Verstraten, z n vriend - Arnold Groteboer; Dorus, huisknecht bij Guus - Jan Aan stoot; Regie - Gerrit Jansen; Grime - Wander Drent; Geluid - Wun Rensen Dirk Stoevenbelt. Voorafgaand aan de toneelstukken werd dingen aan te treffen Op 24 een kort jaaroverzicht voorgelezen en werd in de pauze een verlo- maart belegt de voorlopige ting gehouden. Dit het jaarverslag bleek dat C.J.V. 75 leden telt en werkgroep een eerste vergade- 260 donateurs. Tevens werd teruggeblikt op het 130-jang bestaan nng. Belangstellenden tarnen en de uitjes van de verschillende afdelingen. Teruggekeken kan contact opnemen met M. Bos- men stellen weer een prima jaarlijks „toneelfeest" te hebben gehad man-Vrnggink (tel. 33 14) of J. waar zo'n 400 mensen deelgenoot van waren. Smale (tel. 32 5b). Ambtenaren moeten niet denken dat zij nooit in aanraking zul len komen met de WW, de WWV of de Bijstand. Er wordt momen teel op de ministeries gesleuteld aan de wachtgeldregelingen, die de basis vormen voor de uitkeringen bij gedwongen ontslagen en werkloosheid. Als de plannen doorgang vinden zal hen de gang naar de gemeentelijke sociale dienst niet bespaard blijven". Dat zei districtsbestuurder H. ten Brink uit Zwolle in de vrijdag avond in café-restaurant Vosman gehouden jaarvergadering van de afdeling Holten van de ABVA/KABO. De heer Ten Brink sprak over de vakbeweging en de rechtspositie van de ambtenaren. De vakbeweging is plm. honderd jaar geleden ontstaan uit de ziekenkassen en de z.g. dodenkassen door de solidariteit van de arbeiders. Haar streven was o.m. gericht op sociale zekerheid en de vorming van ziekenfondsen. Als de verstrekkingen door de ziekenfondsen worden beperkt zoals door het CDA en de WD wordt beoogd, dan zal tegen deze plannen, voorspelde de heer Ten Brink, door de vakbeweging heftig worden gereageerd. Alle gemeenten, hebben mo- wezig te. zijn, sloot zijn boeken menteel te maken met ernstige af met een voordelig saldo. De bezuinigingen, waarbij het perso- kascommissie keurde zijn werk neel niet buiten beschouwing zal goed. G. Jansen werd lid van de worden gelaten. Als voorbeeld commissie in de plaats van G. noemde spreker de gemeente Wittenberg. Enschede waar tussen nu en RpStUijr 1989 een derde van het perso- neelsbestand zal moeten verdwij- Bij de bestuursverkiezing wer- nen. Vele, vooral de grotere, ge- den de periodiek aftredende be- meenten kampen met deze pro- stuursleden K. Reitsema, J. Oos- blemen. Door de ABVA/KABO terkamp en H. Wansink, bij en- éT\~wordt alles gedaan om gedwon- kele kandidaatstelling herkozen. i/UQllClQKai 1 lCl gen ontslagen te voorkomen. De Bi de gemeentelijke commissie districtsbestuurder wees ten- v°or het Georganiseerd Overleg, slotte nog op het moeilijke pro- werd B. Groot Obbmk, die rijk- bleem van het derde arbeidscir- sambtenaar wordt, opgevolgd cuit, het verrichten van werk door W. Leemans. Tot plaatsver- met behoud van uitkering. De vangend üd werd aarfgewezen H. huidige bezuinigingen zijn een Wansink. Bij de rondvraag werd ramp voor de werkloze jongeren, medegedeeld dat er bij sommige Het is een ernstige noodzaak leden bezwaren bestaan tegen aan deze uitzichtloze toestand de regelmatige contributieverho- wat te doen, aldus Ten Brink, gingen. Ten Brink beaamde dat er laatstelijk een bescheiden ver- Jaarverslag hoging heeft plaats gehad. De In deze, niet druk bezochte, bond telt 250.000 leden met 44 feestelijke jaarvergadering, onder bezoldigde bestuurders. Als die leiding van voorzitter H. W. hun werk goed zullen doen dan Goorman, bracht secretaris C. moet daar geld voor zijn. Er Reitsema, het jaarverslag uit. werd nog gevraagd om meer De afdeling telde aan het eind contacten met de ouderen in de van het jaar 98 leden; twee kwa- regio en om een beter overleg- men er bij, drie gingen er af. De stelsel over het afvloeien in de aanwas van jonge leden is ge- VUT. Hieraan, zal aandacht wor- ring. De ABVA/KABO heeft het den besteed, been stijf gehouden bij de 3% salarisverlaging van het afgelo pen jaar. Minder loon en het le ven duurder, aldus Reitsema, die nog de hoop uitsprak, dat de regering wat zorgvuldiger te werk zal gaan bij de ondergra- De oudheidkamer in Holten krijt vastere vormen. Nadat een eerste peiling naar de belang- volking resulteerde in een en thousiaste groep van zes geïnte resseerden wordt er nu gezocht naar een ruimte waar activitei ten kunnen worden ontplooid. Bingo Na afloop van het zakelijk ge deelte vermaakte het gezelschap zich met èen aantal spelletjes Bingo met aantrekkelijke prijzen en in een gezellige sfeer.. De In de laatste wedstrijd voor de zaalhandbalcompetitie heeft Holten zo 25-3; Dames J uit tegen tegen Zwolle 2 punten gepakt. In de uitwedstrijd, die in Hattem werd W.S.V. (in Holten) om 11.05. gespeeld, leek het er lange tijd op, dat Holten door Zwolle zou worden Standen: overtroefd. Beide teams startten met een hoog tempo, waarbij yerdedi- In de 2e klasse B is D.S.C. kam- gend de nodige steken vielen. Aanvallend waren er kansen genoeg, pioen geworden. Er moeten nog waarbij Zwolle duidelijk beter profiteerde. Al vlug kwam Zwolle met 6-2 enkele wedstrijden worden ge- voor en later met 9-5. Holten kreeg geen grip op het spel en stond bij rust speeld, maar Holten is zeker van terecht met 10-6 achter. In de 2e helft trapte Holten uit een vaatje. Er werd een 4e plaats. Mocht Voorwaarts in de aanval beter gecombineerd en door 5 scores op rij kwam Holten naast de laatste wedstrijd verliezen, Zwolle 13-13. De wedstrijd ging gelijk op, maar Zwolle moest steeds vaker dan eindigt Holten zelfs nog als aan de noodrem trekken. Jan de Wit (3x) en Frans van Gennep scoorden 4 3e. maal uit strafworpen tijdens de wedstrijd. Zwolle kwam echter toch nog Bekercompetitie met 16-15 voor. Daarna nam Holten de wedstrijd de laatste 5 minuten in In de komende weken neemt handen. 2 Goed uitgespeelde aanvallen en een strafworp beslisten de het herenteam van Holten deel wedstrijd in het voordeel van Holten. Eindstand 16-18. Treffers voor aan de bekercompetitie van de Holten-Jan de Wit 6; Frans v. Gennep, Nico Vorst 3; Jan van'tHoff,Johan afdeling IJsselstreek. Holten ving van de rechtspositie der heer Ten Brink werd als dank ambtenaren. Penningmeester J. voor zijn komst een „krenten- Oosterkamp, verhinderd om aan- wegge" aangeboden. Plantinga 2; Meino v. Beek, John Lamping 1. Jeugd. Adspiranten A speelde een goede wedstrijd tegen Overwete- ring. Tot de rust ging het gelijk op (3-2). Na rust besliste een be tere inzet en goed veldspel de wedstrijd voor Holten. Verdiend werd met 12-8 gewonnen. BI speelde een harde wedstrijd. Te gen Heeten dat hoger geplaatst staat werd hard gewerkt en al bij rust een 6-3 voorsprong geno men. Na de rust hield Holten de voorsprong nu wel eens goed vast en won verdiend met 7-5. B2 speelde een goede eerste helft tegen S.D.O.L. (2-4). Na rust ble ken de Holtense meisjes condi tioneel te kort te komen. S.D.O.L. benutte dat goed en won met 10-4. De jongens B ad- spiranten stonden bij rust tegen Achilles nog voor met 4-3. In de 2e helft liep het niet allemaal even goed en kon Achilles de winst met 6-5 in eigen huis hou den. Cl speelde een goede wed strijd tegen A.B.S. Tot de rust bleef de score beperkt (1-0), na de rust scoorde Holten nog 3 maal en won met 4-0. Programma: y za Za 24-3: B 2 uit tegen Heeten in Heino om 9.00 Vertrek 8.00! speelt alle wedstrijden thuis. De eerste wedstrijd is op 19 april tegen L.H.C. om 20.55 in sport hal 't Mossink. Verder treft Hol ten nog 2 le klasse teams aan - Actief en H.H.Z.D. - en de kam pioen van de 2e klasse A, Achil les 2. De wedstrijden voor de be ker zijn gratis bij te wonen. Vesos 7 - Blauw Wit 8 Om de buitengewoon goede posi tie op de ranglijst vast te hou den diende het achtste te win nen. Of dit feit debet was aan het ongewoon slechte spel Van het achtste? Wie weet! Men be gon wel met aanvallend voetbal wat al direkt in enkele kansjes resulteerde. Maar misschien lag dit ook wel aan de tegenstander. Aan de andere kant kreeg ook Vesos enkele scoringskansen, doch keeper Henk Aanstoot was deze keer goed in vorm. Hij keepte een goede wedstrijd. Het een gelijk spel neergelegd toen de gelijkmaker te scoren. Na de pauze vond er een omstelling plaats in het elftal en ging Her man van Eden op het midden veld spelen, wat achteraf gezien een taktisch zeer juiste beslis sing was. De lange ballen kwa men beter aan. Na een lange bal van de uitstekend spelende libe ro Niets wist Nico Beldman 1-2 te scoren. Doch deze positieve score duurde slechts even. Vesos wist alras 2-2 te scoren. Beide partijen hadden zich al bij was Henk Brinks die via een af standsschot - een boogbal over de keeper - de score wist te ope nen (0-1). Vesos kwam via een. slechte te rugspeelbal van de rechtsback en een bal uit een corner tegen de lat, enkele keren goed weg. Maar helaas voor het achtste wisten ook zij via een boogbal tien minuten voor tijd Henk Nij- kamp, na goed aangeven van Ni co, 2-3 wist te scoren. Toen was ook de ban doorbroken en wist het achtste via doelpunten van achtereenvolgens Herman van Eden en Nico Beldman uit te lopen tot de einduitslag van 2-5. Slecht gevoetbald doch de beide punten waren binnen. 1. A. Heymans Margriet. Moe vist een bel op Tilburg: Zwijsen, cop 1982. Bundel grappige beeldverhalen over de belevenissen van kinderen. Om zelf te lezen na een paar weken leesonderwijs. 2. C. Sallis, Susan. Geef het een kans. Rotterdam: Lemniscaat, 1983. David raakt in ernstige moeilijkheden, wanneer hij zijn spas tische vriend Bruce helpt het tehuis, waarin deze verblijft, te ont vluchten. Want Bruce heeft de medicijnen, die voor hem van le vensbelang zijn, achtergelaten. 3. Bartels, Bruno (pseud, van Hein de Beider). De baan van gaan en gissen. Antwerpen (etc.): Standaard, cop. 1983. Een twintigjarige jongeman ontmoet in een badhotel een oudere vrouw. 4. Geeraerts, Jef. Drugs: misdaadroman. Antwerpen: Manteau, cop. 1983. Een monddood gemaakte journalist van een progressieve kracht tracht anno 1989 in een door een ultrarechtse coalitie gere geerd België de verstrengeling van drughandel en politiek aan het licht te brengen. 5. Palmer, Lilli. Nachtmuziek. Amsterdam (etc): Zuid-Hollandse U.M., 1983. Het leven van een hoogleraar in de Slavische talen verandert drastisch na de dood van zijn vrouw. 6. 624.13. Molin, Jan-Olov. 273Modelvliegtuigbouw. Zutphen: Thie- me, cop. 1983. 7. 399.62. Visser, Frank. De bezetter bespied: de Nederlandse Ge heime Inlichtingendienst in de Tweede Wereldoorlog. Zutphen: Thieme, 1983. 8.a. Janosch (pseud, van H. Eckert). De circushaas: Casterman cop. 1983. Kleurrijk prenteboek met korte humoristische rijmpjes waarin hazen en andere dieren allerlei circuskunsten vertonen. 9.b. Jagt, Liesbeth van der. Wat moet dat met die aap; Den Haag: Omnibcek, cop. 1983. Als Chiel en zijn moeder verhuisd zijn naar een flat in de stad, krijgen zij nieuwe buren die een aap in huis hebben. Chiel vindt een aap als buurmeisje heel leuk, maar of de aap dat ook vindt? 10.c. Capteyn, Wilem. Sanne/Den Haag: Leopold, cop 1983. Terwijl haar moeder de minister van defensie voorbereidt op een confron tatie met het publiek tijdens een televisie-uitzending, proberen Sanne en haar vriend hun mening over kernwapens duidelijk te maken via acties. 1. aan de heer J. G. Veneklaas vergunning verleend voor de bouw van een werktuigenloods bij het perceel Landuwerweg 11; 2. aan de heerB. J. Krikkink vergunning verleend voor het kappen van een houtwal aan de Liezenweg; 3. aan de Prov. Commandant BB Overijssel vergunning verleend voor het kappen van bomen bij het perceel Noordenbergstraat 30; 4. aan de heer H. J. Baltus vergunning verleend voor het kappen op het landgoed „Snatergat"; 5. aan de heer H. J. Klein Twenhaar vergunning verleend voor het kappen van bomen aan de Julekesweg; 6. aan z.v.v. Blauw Wit '66 vergunning ingevolge de Drank- en'Horecawet verleend voor de uitoefening van een cafébedrijf in het pand Dorperdijk 3; 7. aan de heer G. Meurs te Dreumel ontheffing verleend voor het berijden met en het laten staan van een verhuisauto op het fietspad nabij het perceel Oude Deventerweg 1 op 28 maart 1984. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KUNT U ZICH WENDEN TOT DE AFDEUNG ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. TOEPASSING ARTIKEL 19 VU.R.O. EN ARTIKEL 50, LID 8 WONINGWET Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door Ter Steege's Bouwbedrijf te Rijssen Nijverheidsstraat 39, een aanvraag om vergunning is ingediend voor de bouw van 17 woningen met garage en/of berging op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie f nrs. 2665 en 3393, gelegen óp de hoek Kolweg-Lageweg. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Holten 1968", daarvoor deze percelen de bestem ming „bebouwingsklasse BB, bedrijfsbebouwing" geldt. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met een in voorbereiding zijnde gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmingsplan bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende plan en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 26 maart 1984, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het bouwplan van Ter Steege's Bouwbedrijf bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestemmings plan „Holten 1968" en het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dat bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretatie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. VASTSTELLING NIEUWE WEGENLEGGER Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat het door hun college bij besluit van 27 februari 1979 opgemaakte ontwerp van de „Legger der wegen van de gemeente Holten" door Gedeputeerde Staten van Overijssel is vastgesteld bij besluit van 28 februari 1984, nummer 194772, afdeling 3. De vastgestelde wegenlegger ligt op de gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, vanaf maandag, 26 maart 1984, gedurende 30 dagen voor een 'ieder ter inzage. Uiterlijk tot op de dertigste dag, na het tijdstip van terinzagelegging (24 april 1984) kan iedere belanghebbende tegen de vaststelling van de legger in beröe'p'kömen bij dé Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, maar worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. L. F. C. van Rappard, burgemeester. J. P. Stegeman, secretaris. Op woensdag 14 maart werd in Diepenheim de jaarlijkse E.H- .B.O- wedstrijd gehouden, tussen de afdelingen van Goor, Marke- lo-Diepenheim en Holten. De afd. Markelo-Diepenheim was deze keer de gastvrouw, welke ook de organisatie verzorgde. Als jury leden fungeerden van elke afdeling één persoon, voor Holten was dit de heer G. Gervedink-Nijhuis. De wedstrijd bestond uit 3 de len, n.l. 20 theorievragen, het aanleggen van enkele verbanden en behandeling van een ongeval met 3 gewonden. De vragen werden beantwoord uit moest dan het goede ant- doór de dames: Mevr. Baltes, mevr. Pluygers en mej. Haze. Bij elke vraag die gesteld werd, wa ren 3 antwoorden mogelijk, hier- Holten, 22 maart 1984. De Chr. Vereniging „Bartimeüs" te Zeist/Doorn houdt zondag avond 25 maart om 19.30 uur in de Ned. Hervormde Kerk te Markelo een koor- en samenzangavond waaraan medewerking zal worden verleend door het Holtens Mannenkoor en het Jeugdkoor te Markelo. woord gekozen worden. Hierna moest men een aantal verban den aanleggen, dit werd door de heer H. Rensen verzorgd. Vervol gens- kwam het ongeval met 3 slachtoffers. De ploegen werden - geconfronteerd met een tweede graads verbrande hand, een slachtoffer met heupbreuk en een slachtoffer met hersen- en rugletsel. Het geheel was een nogal gecompliceerd ongeval, waarbij men de tijd (15 min.) wel nodig had om al deze ge wonden te behandelen. Alle ploegen kwamen dan ook in tijdnood. Nadat alle punten bij elkaar waren opgeteld, bleek dat de afd. Holten de meesten had verzameld. De meeste punten werden door Holten verzameld bij de behandeling van het on geval. Het ongeval werd behan deld door de heren: H. Kolk man, G. Vrugteveen en G. Wil- lems. Tevens zal een medewerker van de Stichting Steunfonds Bartimeüs in een kort woord iets vertellen over het werk van de vereniging. Veel van het werk dat de Prot. Chr. Vereni ging doet voor de verzorging voor blinden en slechtzienden op het centrum in Doom wordt betaald door de overheid maar dit bedrag is ontoereikend, van daar deze avond in Markelo. De toegang is vrij. Directeur Postma van bejaar- tie is dagelijks te bekijken tussen dencentrum Diessenplas opende twee en vijf uur en 's avonds vrijdagmiddag een wandkleden- tussen zeven en negen uur, met tentoonstelling van mevrouw uitzondering van zondag 25 Nieuwerth-Jaarsma. Deze exposi- maart.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5